Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2022.01.29. 18:38  Hozzászólás
  •   3979   


---
 
Szerintem-és a szakirodalom szerint is az egy méter tőtáv nem elegendő a lugasművelésnek,minimum 1,5 de inkább 2 vagy ha van hely,3 m. a megfelelő. Ugyanis a lugas nem kordon, ahol 1 m. a minimális tőtáv. A lugasnál az egy tőkére vonatkozó függőleges és vízszintes lombfelület többszöröse a kordonos művelésnek, ennélfogva a gyökér élettere is a többszöröse.
 


  2022.01.29. 16:27  Hozzászólás
  •   3978   


---
 
Ha lugasnak készítenéd, akkor szerintem nyugodtan teheted 1 m tőtávolságra a szőlőt.
 


  2022.01.28. 22:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3976) hsz.-re     Olvasás  
  •   3977   
Avatar

rendszer admin
 
Még nem tudom igazából azt sem, de inkább lugasba gondolkozom. :)
Van egy hely a kertben, ahová már más növényből akartam lugast csinálni, de a végén nem lett belőle semmi.
Nem a növények miatt, hanem mert a végén hozzá sem kezdtem, mindig mást csináltam, az meg kimaradt. :hiha:
Most ha lesz kedvem hozzá, megpróbálom szőlőből. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2022.01.28. 14:20  Hozzászólás
  •   3975   
Avatar

rendszer admin
 
Egy végtelen egyszerű kérdés.
Nem vagyok szőlős fajta, enni is csak ritkán szemezgetek, nem termelek szőlőt.

Gyökeres szőlő töveket cca. milyen távolságba kellene ültetni.

Ne kérdezzed, milyen, mert halvány fogalmam sincsen. Nászasszonom kertjéből való, ő sem tud róla semmit, csak nem volt útban, így hagyták.
Ez egy olyan szőlőfürtből való, amelyikből a kert egy elhagyott részén évekkel ezelőtt leponttyant a földre több szőlőszem, és a következő évben kihajtottak.
Aztán valamennyire elszaporodtak, jó hosszú ágakat növesztve, és egy-két kisebb-közepes szőlőfürt is volt rajta. Fehéres színű, édeskés.
Tavaly tavasszal kiszedtem a töveket (vagy 5-6 db.) jól visszavágtam, majd csak úgy összefogva csokorba elültettem, hogy majd csinálok belőle valamit.
Ott felejtettem. Év végére a szárak szépen növögettek, szép nagy levelekkel. Termés nem volt rajta.
Most viszont arra a helyre mást képzeltem el, így a szőllőt szeretném valami "végleges" helyre ültetni, és megpróbálni kihozni belőle valamit.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.28. 12:50  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3971) hsz.-re     Olvasás  
  •   3974   


---
 
A kezdeti bénáskodás már nekem is meg volt.tavasszal ültettem 3 oltványt (Jupiter,New York muscat,Moldova), jól el is csesztem, túl mélyre kerültek.
Kihajtott mind, de a legnagyobb is csak 80 centis lett. Decemberben vettem Csehországból párat (Viktória,galahad,pleven,Venus,kodrjanka,Aladdin), ezeket már sikerült normálisabban elültetni. Legalább is azt hiszem. Tavasszal majd kiderül, mit alkottam.
 


  2022.01.28. 11:56  Hozzászólás
  •   3973   


---
 
Minden fajtának meg van a zöldmunka igénye. Itt értem pl a saszla ami igen nagy zöldmunka igényű, vagy a borszőlőként a kékfrankos. Őt azért is teszik többségében lengőkarra, hogy szellős legyen mert rendkívül nagy a zöldmunka igénye. Ha nincs akkor permetezés ellenére is rotthad. Sőtt még a metszés megválasztásának módja is befolyásolja a zöldmunka és így a permetezések számát. Tehát gondosan kell az arányokat megválasztani. Én nem mondanám, hogy sok permetezés kellene, itt a Mátra alján évről évre kevesebbet kell, mert a megváltozott időjárás miatt -ami melegebb szárazabb- kevesebb permetezés kell, viszont nagyon gondos zöldmunka fajtákra levetítve.
 


  2022.01.27. 19:07  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3970) hsz.-re     Olvasás  
  •   3972   


---
 
Szia. Írod, hogy apukádnak van pár tőke hagyományos szőlője, de mindig beteg a permetezések ellenére. Ezek az ukrán/orosz szőlők, tisztelet a kivételnek (lemosót ne számoljuk) 3-5 permetezés minimum kell. Ha permetezésre van fogva a betegség, akkor nem jó időpontban, nem megfelelő permetszerrel, nem megfelelő dózisban van használva. Esetleg itt felkellene térképezni az okokat.
A permetezés hiányosságát valamelyest lehet ellensúlyozni a megfelelő hajtás válogatással (szellős legyen), valamint a hónaljhajtások kordában tartásával. Mindig meg kel találni azt a középutat- de néha a kevesebb többet ér-. Én azt vallom: zöld munka 40%, permetezés 60% a 100% termés hozamra. Az időjárást, ill. a madarakat/darazsakat nem számoltam bele.
 


  2022.01.27. 11:50  Hozzászólás
  •   3971   


---
 
Én is inkább azt tanácsolnám, hogy előbb boltban, oltványosnál kapható fajtákkal próbálkozz.
Én is kezdő vagyok, két-három éve ültettem először pár tövet, első évben sikerült is elrontanom az elronthatatlant és rosszul ültettem el az oltványokat, egyik sem maradt meg a kettőből. Következőre már megmaradt az a négy, amit ültettem, de nem megfelelő növényvédelem miatt egyik sem fejlődött jól. Tavalyra már az egyik nem hajtott ki, kettő csak elég gyengén.
Én idénre tervezem, hogy beszerzek néhány ilyen orosz, ukrán fajtát, mert mostmár úgy érzem, hogy nem tudom nagyon elrontani. Ha könnyen betudsz szerezni ilyen fajtákat, mondjuk a környékeden valakitől, akkor nincs vele gond, de ha minden évben érte kell menni, mert a tavaly valamit elrontottál, az elég macerás lesz, pláne, ha a közeledben nincs senkinek.
Vannak egészen jó fajták, amiket könnyen betudsz szerezni. Rezisztens például a Néró, az Eszter, a Palatina, a Pölöskei Muskotály, a direkttermő fajták, de van még sok másik is. Nem rezisztens, de jó választás lehet a Szuvenír, a Hamburgi Muskotály, vagy az Éva is.
 


  2022.01.27. 10:20  Hozzászólás
  •   3970   


---
 
Ahogy Zoli12 írja. + ha sikerül, legalább lesz valami különleges szőlőm. Apámnak van pár tőke "hagyományos" szőlője, állandóan permetezi, mégis beteg lesz
vagy elrohad jó része. Ilyenekkel nem akarok kínlódni.
 


  2022.01.27. 09:07  Hozzászólás  Válasz szőlőszem (3968) hsz.-re     Olvasás  
  •   3969   


---
 
Gondolom mert azokhoz is hasonló áron lehet hozzájutni. Akora a túlkínálat. No meg jobbak, és jobban hangzanak a nevek. Sőt, sokan még ingyen is adnak. Nem mindenki a haszon elvén dolgozik!
 




  2022.01.25. 15:42  Hozzászólás
  •   3967   


---
 
Üdv!
Ukrán, orosz vesszőket keresek, megpróbálnék oltani/gyökereztetni.Kezdő vagyok, cserélni nem tudok, fizetnék érte.
Csak pár darabról lenne szó.
Köszönöm!
 


  2022.01.25. 13:55  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3965) hsz.-re     Olvasás  
  •   3966   
Avatar

---
 
Ennek hiányában lehet, hogy a szekrény teteje is megteszi (bár biztos nincs olyan jó, mint a fűtés)
 


  2022.01.25. 12:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (3964) hsz.-re     Olvasás  
  •   3965   


---
 
De látod, ez is csak akkor működik, ha a gyökérzóna fűtve van állandó 25-28°C, és megfelelően nedves a gyökereztető közeg. Valamelyik hasonló kis filmben olvastam(fordítóval) hogy aholt termosztáttal használják, ott ha hőmérséklet eléri a maximumot, akkor kikapcsol, és a min bellításnál újra be. Ez a játszás 2-3°C segíti a gyökeresedést.
 




  2022.01.17. 11:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (3960) hsz.-re     Olvasás  
  •   3963   


---
 
Egy biztos: a lóhere nitrogént köt meg a levegőből, majd a gyökerével táplálja a földet. Ha trágyázásra gondolsz, mi a facéliát használjuk és a lóbabot. A facéliát a méhek miatt, a lóbabot pedig mert szeretjük. Nálunk mezőségi kötött talaj van Eső után azonnal művelni kell, mert különben száradás után művelhetelen vagy igen nehéz. A fehér here sem rossz. Vagy ha be akarod rotálni vagy ásni még az árpa vagy borsó sem rossz.
 


  2022.01.17. 11:24  Hozzászólás  Válasz Kertész (3961) hsz.-re     Olvasás  
  •   3962   
Avatar

terra alapító
 
Igen, eléggé agyagos, ami igazából csak a munkavégzés miatt nehéz, ősszel kemény, ha meg esik az eső, akkor még nyáron se lehet napokig belemenni. Ezért is akarok lóherét a szőlőbe. Az könnyen karbantartható, és eső után is járható. Elvileg még tápanyagot is biztosít. Majd kiderül.
 


  2022.01.17. 10:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (3960) hsz.-re     Olvasás  
  •   3961   


---
 
Ha jól láttam az a talaj se semmi. Jó nehéz agyagos. A fű, meg ha nem tarack vagy aranka akkor az nem számít.
 


  2022.01.17. 10:44  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3958) hsz.-re     Olvasás  
  •   3960   
Avatar

terra alapító
 
Azért akad ott fű is. Ha minden jól megy, idén már nem ilyen lesz, a szőlőt tervezem bevetni lóherével.
 


  2022.01.17. 10:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (3957) hsz.-re     Olvasás  
  •   3959   


---
 
Megköszönném!
Szívesen megnézem. Szeretem nézni mások szépségeit.
 


  2022.01.16. 19:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3958   


---
 
Pöpec nagyon.Sehol egy szál dudva, küldjek?Milyen fajta kell? ;)
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2022.01.16. 17:15  Hozzászólás  Válasz Kertész (3949) hsz.-re     Olvasás  
  •   3957   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarom népszerűsíteni magam, amúgy is 7 éve volt, ha valakit nagyon érdekel, privátban elküldöm. :udvozlet:

Jó egészséget, jó kertészkedést mindenkinek!

Üdv.: Ali-bá
 


  2022.01.16. 16:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3956   


---
 
Nagyon szép a kerted. Látszik rajta a szerető gondoskodás! / Persze rákerestem a többi videódra is/
mati53
 




  2022.01.16. 14:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3954   


---
 
Hát nagyon ott van.
Nálunk, csak egy ásónyi a termő réteg a szikla felett. Nyáron locsolni naponta kétszer. Fóliával próbálkoztunk, de nem érte meg. A szelek állandó jeleggel szétszedték. A kis gyümölcsösből most számoltuk fel az othellot, mert a tavalyi évben, de már tavaly előtt sem isgen tudtunk szüretelni a madár kártevők miatt. (annyian lepták el a hálót, hogy szó szerint szétforgácsolták.) Védett a holló a varjú a seregély, a hang riasztás évről évre kevesebb volt nekik. Tanultak. Az almást meghagytuk, de csak azokat amik piros fedőszínüek, mert rettenetes volt a kártétel abban is. Érdekes, hogy a fekete és a fehér szín számukra vonzó.
Meg lehetsz elégedve a kerteddel.
 


  2022.01.16. 14:07  Hozzászólás  Válasz Kertész (3952) hsz.-re     Olvasás  
  •   3953   
Avatar

terra alapító
 
De addig is, nézzetek szét az enyémben is, szeretettel várok mindenkit erre a kis kirándulásra a nyár elejébe. :)
(van benne egy picike szőlő is)

 


  2022.01.16. 13:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (3951) hsz.-re     Olvasás  
  •   3952   


---
 
Köszönöm.
Már várom Én is a tavaszt, hogy feltölthessek egy két képet.
 


  2022.01.16. 13:07  Hozzászólás  Válasz Kertész (3949) hsz.-re     Olvasás  
  •   3951   
Avatar

terra alapító
 
Alibának elküldöm, mégis csak ő szerepel rajta, majd eldönti, közkincsé teszi-e itt a fórumon.
 


  2022.01.16. 11:16  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3947) hsz.-re     Olvasás  
  •   3950   


---
 
Lengyel országban sem mások a vámszabályok, mert mivel ott is van EU külső határ, nekik EU szabályokkal összhangban kell /kellene betartani. Más dolog az hogy nem úgy sikerül. Ez olyan mint nálunk is amikor "bejáratott" embereknek mindent lehet. Ezt nevezik korrupciónak!
 




  2022.01.16. 10:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (3945) hsz.-re     Olvasás  
  •   3948   


---
 
Rákerestem a videóra ,ez nekem is ujj volt.
Látnád menyi minden változott 7 év alatt.
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert sokszor volt alkalmam megcsodálni Ali-bá kertjét.
De a személyes találkozás nekem is hiányzik már.
 


  2022.01.16. 09:01  Hozzászólás
  •   3947   


---
 
Egy gondolat ha nem gond. Van itt a fórumon is több olyan ember aki évek óta rendel Ukrajnából, és soha semmi gond nem volt.
A másik információ ami nem hiteles, hogy az ukrán az EU-ba Lengyelországon keresztül küldi az árukat mert ott mások a vámszabályok
ezt én nem tudom csak úgy hallomásból halottam, de ha megjön a csomag biztos lessz rajta nyoma.
 




  2022.01.15. 19:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (3939) hsz.-re     Olvasás  
  •   3945   
Avatar

terra alapító
 
Sok éves tervem, hogy egyszer eljutok Alibá kertjébe, és körbenézhetek, beszélgethetünk egyet. Egyszer biztosan összejön majd, de ma részben sikerült. A youtube-ot böngészve ma véletlenül betévedtem abba a kertbe, körbe is néztem, szóval már csak a beszélgetés van hátra. Igaz, 7 évvel ezelőtti felvétel, no de én már legalább 10 éve tervezem, szóval pont időben volt. :)
 


  2022.01.15. 11:41  Hozzászólás
  •   3944   


---
 
zni, ki szem-szájnak ingere.
https://slovplant-sk.translate.goog/shop/manufacturer?_x_tr_sl=sk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
 


  2022.01.15. 10:29  Hozzászólás
  •   3943   


---
 
Nem szeretnék elriasztani, de!!
Mindent amit az EU-n kívülről rendeltek, így különös tekintettel Ukrajna, Oroszország, Kína mai helyzet szerint megfontolandó.
Ezt már előzőleg más kommentáló társaim is leírták.
Minden nagyon szép és jó, nagyon jó a Facebook is, de a Uniós Vám szabályokat nem írják felül.
Élelmiszerek és mezőgazdasági termékek behozatalára vonatkozó jogszabály!
Nagyon szigorúan veszik!
 


  2022.01.14. 19:24  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3937) hsz.-re     Olvasás  
  •   3942   


---
 
Tisztelt Fórumtárs!

Csemegeszőlő fajták vételére tudom ajánlani a Sarusi Kertészetet (Kisiratos), valamint a www.vitis-vinefera.tk.ro oldalt (Facebookon is van csoportjuk, szőlőfajta-gyűjtőkkel). Vagy ott van még a www.cebotari-vitis.ru moldáv kereskedő is.

Üdv,

R Jani
 


  2022.01.14. 18:28  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3940) hsz.-re     Olvasás  
  •   3941   


---
 
Nem akarlak innen elűzni, ez a fórum is szuper. De nézd meg a facebookon a: Szőlővessző Csere-bere-adok-veszek és Fórum
Ha van facebookod akkor rákeresel rá klikkelsz a csatlakozásra. aztán kb. 1 napon belül engednek. Ott napok óta részletesen tárgyalják a gyökereztetést.
 


  2022.01.14. 17:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (3939) hsz.-re     Olvasás  
  •   3940   


---
 
Eléggé kezdő vagyok, a gyökereztetéshez nem igazán értek. Olvasgattam egy kicsit és elég nehézkesnek hangzik az állandó 28°C fok fenntartása. Egyszer megpróbáltam anélkül, nem jutottam semmire, pedig 4 vesszőt is vízbe állítottam, hetente cseréltem a vizet, próbáltam állandó magasságba tartani a vízszintet.
 


  2022.01.14. 17:12  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3937) hsz.-re     Olvasás  
  •   3939   
Avatar

terra alapító
 
Ha közel laksz Bihardiószeghez, akkor tudok adni egy maszek címet, ahol hozzájuthatsz jó fajták vesszőjéhez, amit gyökereztethetsz. (Hogy hogyan, azt itt megbeszélhetjük.) :wave:
 




  2022.01.14. 15:29  Hozzászólás
  •   3937   


---
 
Üdv!
Tudom, hogy még korai, de mivel már nem sokára kezdődik a gyökereztetési szezon, ezért rákérdeznék: Szerettem volna rendelni, még a tavaly a korszerű, ukrán, orosz és moldáv fajtákból néhányat a solodki-grona weboldalról. Mint kiderült, sajnos ez csak törvénytelenül lett volna kivitelezhető és a szállítmány sem ért volna ide biztosan, ezért ezt az ötletet elvetettem.
Később rábukkantam Boriszra, ki is néztem néhány fajtát, ám miután olvastam róla véleményeket elbizonytalanodtam, ugyanis sok helyen írták, hogy problémái vannak a fajtaazonossággal. Végül addig gondolkodtam, hogy kifutottam az időből, így most tavasszal szeretném pótolni ezt, viszont még mindig nem tudom, hogy honnan rendelhetnék. Néztem EU-n belüli oldalakat, de nagyon szegényesek a fajtakínálatok.
Felvetődött bennem az is, hogy kérjek valamelyik fórumról, ám nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges. Főként amiatt, mert nincs mibe oltanom, így gyökeres vessző, vagy oltvány kéne és Romániában élek, így a postázást sem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, bár valószínű, hogy így, EU-n belül egyszerűbb eset. Ha esetleg valaki tud ebben segíteni, akkor megköszönném, ha írna, természetesen fizetnék is a szaporítóanyagért, de nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Cserélni nem tudok, csak néhány fiatal, hagyomás fajtám van, egyedüli ukrán a Szuvenír, de ez boltkban is kapható bárhol.
Az is tökéletes lenne, ha esetleg valaki tudna adni egy EU-n belüli linket, ahol széleskörű a fajtakínálat. A Borisszal kapcsolatos véleményetek, tapasztalatotok is érdekelne. Változott-e azóta a helyzet, vagy még mindig hanyag a fajták címkézésénél?
 


  2022.01.09. 21:20  Hozzászólás  Válasz alex (3934) hsz.-re     Olvasás  
  •   3936   


---
 
Ha nem kapott emailben csomagszámot, akkor fel sem lett adva. Azt mindíg elküldi a nyomkövetés miatt
 


  2022.01.09. 21:17  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3931) hsz.-re     Olvasás  
  •   3935   


---
 
Az jó ha megvan a rendelési szám.
Írjál neki messengeren, én is azt tettem tavaly!
Screenshot_20220109-210937_Messenger.jpg
------------------------
Megtekintve 12914 alkalommal.

 


  2022.01.09. 18:05  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3931) hsz.-re     Olvasás  
  •   3934   


---
 
Magyarországra csak az EU-n belülről hozhatsz be engedély és növényegészségügyi papírok nélkül bárniféle növényi szaporítóanyagot. Lehet, hogy sikeres voltál az előző alkalommal, mert átcsúszott a vámon. Ez utóbbi nem minden esetben sikerül és ilyenkor a határon megsemmisítik az anyagot, nehogy valamilyen új kórokozó vagy rovar bekerüljön az EU-ba.
 


  2022.01.09. 10:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (3932) hsz.-re     Olvasás  
  •   3933   


---
 
Nagyon szép csak kevés eset nálunk kb 6-8 cm .Meg már olvad is.
 


  2022.01.09. 10:42  Hozzászólás
  •   3932   
Avatar

terra alapító
 
IMG_5238.JPG
------------------------
Megtekintve 11909 alkalommal.

Felénk tegnap egész nap esett a hó.
IMG_5239.JPG
------------------------
Megtekintve 11909 alkalommal.

 


  2022.01.08. 18:28  Hozzászólás  Válasz alex (3929) hsz.-re     Olvasás  
  •   3931   


---
 
Üdv, nem kell a pénz a rendelésem kell.

és igen van egy renelés számom.

2021.10.21-i 24815-ös rendelés fizetési számla. ez a rendelés számom. csak semmi infó október 21. után. Úgy csináltam minent mint tavaly elött visszajött a rendelés szám alatta a bankszámla én meg utaltam a számla számra. Tavaly elött rá két napra jött egy üzenet hogy a rendelésemet fogadták és előkészítés után majd postázzák. Ami most nem jött ezért aggódok se emailra se sms re nem válaszolnak a honlapon az elérhetőségre irtam.
 


  2022.01.08. 00:09  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3928) hsz.-re     Olvasás  
  •   3930   


---
 
Mi szerepel a rendeléseid között? Meg van a rendelési szám?
Screenshot_20220108-000551_Chrome.jpg
------------------------
Megtekintve 11412 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 16 vendég