Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.01.06. 17:34  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3125) hsz.-re     Olvasás  
  •   3128   


---
 
Feliratok, automatikus fordításra kattintva, lehet Magyar nyelven olvasni a kommentálást .
 


  2021.01.05. 20:42  Hozzászólás  Válasz Tóth Sándor (3126) hsz.-re     Olvasás  
  •   3127   


---
 
Igazán korai fajtában szerintem nem létezik rezisztens változat ami viszont kiemelkedik a többi közül az a Prima Ukrajna és a J:H:D.
Mindkettő nőivarú porzó fajta kell mellé! Azt sem tudom hogy az általam felsorolt fajták rezisztensek-e de betegség nyomát sem láttam rajtuk még soha ezek pedig a következők.Valek,Szenzácia,Aladdin,Grof Monte Cristo,Nizina,Frumosa Alba,Muszorgszkij.Ezek az én körülményeim között 2-3 permetezés mellett teljesen rendben vannak.Magnélküliben az Attikát javaslom elég jól bírja a bogyó sem kicsi és nagyon jó íze van! Ezen felül sok igen kiváló fajta van még ami elég jó ellenállást mutat ez már annak a fügvénye hányszor akarsz permetezni.Nálam a többi fajta 4-5 permetezésben részesül én itt húztam meg a határt magamnak!
 


  2021.01.05. 19:15  Hozzászólás
  •   3126   


---
 
Kedves Fórumozok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.öt éve vásároltam 40 fajta szőlőt, úgy válogattam őket, hogy rezisztensek legyenek, sajnos a valóságban 8 fajta az ami tényleg rezisztens. Tudnátok-e ajánlani olyan fajtákat amik ténylegesen rezisztensek, korait, középkorait, későit és magnélkülit is. Segítségeteket előre is köszönöm.
 


  2021.01.05. 17:34  Hozzászólás
  •   3125   


---
 
Nagyon érdekesnek találom,ajánlom figyelmetekbe ! :dejo:

https://www.youtube.com/watch?v=eTnF0nUiAEg
 
Minden jót!


  2021.01.05. 15:52  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3117) hsz.-re     Olvasás  
  •   3124   


---
 
Szervező egység
Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar

További információk
http://www.szbki.pte.hu

mtmt.hu

Elérhetőségek
teszlak.peter

+36308467557

https://www.facebook.com/peter.teszlak
Dr. Teszlák Péter
tudományos munkatárs

Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar

A Pécsi Tudományegyetemen biológia tanári szakon és a Szent István Egyetem Biológia Tudományi Doktori Iskolájában végeztem tanulmányaimat. 2002 óta a pécsi Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet kutatójaként dolgozom, jelenleg a Szőlészeti és Technológia-fejlesztési Osztály tudományos munkatársaként. Kutatási területem a szőlő ökológiája és élettana, a szőlőfajták stressz élettana, szabadföldi, terepi mérések a szárazság stressz élettani kutatásokban (levél vízpotenciál, gázcsere, fotoszintézis, klorofill fluoreszcencia indukció, levélfelület mérések). Vizsgálatokat végezek szőlészeti termesztéstechnológiai fejlesztések megalapozásához, különböző termesztéstechnológiai és fitotechnikai beavatkozások hatásvizsgálatával. A PTE Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetben oktatási feladataim is vannak, főként a Szőlész Borász BSc képzésben, részt vettem hazai kutatási projektekben, a kutatási eredményeket rendszeresen publikálom hazai és nemzetközi szakmai és tudományos fórumokon.

Tagja a Magyar Biológiai Társaság Pécsi Csoportjának, a Magyar Növénybiológiai Társaságnak.

A szakmai publikációk mellett nagyon fontosnak tartom az ismeretterjesztő előadásokat és fórumokat főként fiatalok, középiskolások számára (pl. THE program-középiskolai road show, Szabadkai Nyári Akadémia-szabadegyetem). Szerencsésnek mondhatom magam, mivel hobbi szinten otthon is foglalkozok szőlővel, különleges csemegeszőlő fajtákkal, éppen ezért a téma iránt érdeklődők számára nem csak lexikális tudással, hanem fontosabb gyakorlati tapasztalatokkal is szolgálhatok.
 
Minden jót!




  2021.01.05. 07:01  Hozzászólás  Válasz mati53 (3119) hsz.-re     Olvasás  
  •   3121   


---
 
Nekem van egy oltványom belőle az anyatőkét már megszüntettem! Semmi jót nem tudok mondani róla talán csak az ellenálló képessége ami dicsérhető.Sima szőlő íz számomra apró bogyó amúgy sem vagyok oda a magnélküli fajtákért.Csak annak ajánlanám aki előnyben részesíti a magnélküli fajtákat vagy mazsolát akar csinálni.Sokkal jobb magnélküli az Attika elfogatható bogyóméret és és ízben hozza azt amit kell!
 




  2021.01.04. 20:55  Hozzászólás  Válasz muskotály (3118) hsz.-re     Olvasás  
  •   3119   


---
 
Köszi szépen, megnéztem Szőlőszem honlapján.... Neked van vele tapasztalatod?
mati53
 






  2021.01.04. 19:02  Hozzászólás
  •   3116   


---
 
Tisztelt Fórumtársak!
Egy "nagyon amatőr" kérdéssel-kéréssel fordulnék hozzátok / kérlek ne nevessetek ki/!
Segítsetek nekem beazonosítani azt a magyar csemegefajtát, melyet az orosz-ukrán oldalakon-videókon így emlegetnek:
Кишмиш 342 , vagy Magyar Magnélküli. / nagyon korai fehér-de nem Csabagyöngye/
Valószínűleg " pofon-egyszerű" a válasz, de szégyenszemre nem ugrik be a magyar fajtanév!

Üdvözlettel: mati53
 






  2021.01.04. 14:20  Hozzászólás
  •   3113   
Avatar

moderátor
 
Szeretném jelezni a tisztelt tagoknak, hogy ezen a fórumon minden vélemény elfér, de a topiktársakat minősítő, zaklató, személyeskedő hozzászólások büntetéssel járnak! Nagyon kevés dolga van itt az adminoknak, szeretnénk, ha így is maradna. Mi nem leszünk Index! Kérek mindenkit, hogy ehhez tartsa magát!
 




  2021.01.03. 20:46  Hozzászólás  Válasz CEMANI (3110) hsz.-re     Olvasás  
  •   3111   


---
 
:remulet: : Megkérdezhetem mi a baj a fórumtársakkal,nem olvastam olyan idegesítő kommenteket!
 
Minden jót!


  2021.01.03. 20:13  Hozzászólás  Válasz Redcorner (3108) hsz.-re     Olvasás  
  •   3110   


---
 
:angry-banghead: Te nagyon jol tudod vannak emberek akiknek nem kell tonacsot¬ MERT MINDEN JOBBAN TUGYAK,nem kell segiteni sem MERT AZ IS MAR TUDTAK,,nem kell szaporito anyagat sem adni mert elpazaroljak :angry-banghead:
 


  2021.01.03. 16:59  Hozzászólás  Válasz Redcorner (3108) hsz.-re     Olvasás  
  •   3109   


---
 
Szia. Bocsánat hogy belekotyogok szerintem az alap,hogyha kőzetgyapotból átültetsz akkor előző nap beviszed a földet,vizet vagy bármit amit belekeversz hogy ne legyen hideg?
Műszaki beállítottságú vagyok ,nem kertész,szőlész és nekem így logikus!
 
Minden jót!


  2021.01.03. 16:34  Hozzászólás  Válasz woodruff (3106) hsz.-re     Olvasás  
  •   3108   


---
 
Nem szabad megvárni gyökereztetésnél, hogy túl nagyra nőjjenek a gyökerek. Át kell ültetni konténerbe már akkor amikor még csak gyökérkezdemények vannak. Gondolj bele, meleg helyről hirtelen átrakod hideg földbe, megfázik, plusz jól megöntözöd, hogy meg is rothadjon. Azok a gyökerek még nagyon sérülékenyek. Jobb ha korábban átrakod, és a pohárba, konténerbe fejlődik, alkalmazkodva hozzá. Ha pl. a közetgyapot kockábol átjönnek a gyökerek és utána ülteted át, az nem túl szerencsés. Szerintem...
 


  2021.01.03. 16:32  Hozzászólás  Válasz woodruff (3106) hsz.-re     Olvasás  
  •   3107   


---
 
Sajnálom,hogy így jártál,ezekszerint csak tavasszal érdemes még a konténerest is kiültetni! :alvaka: A föld nem fagyott meg így esélyes az újra indulása szőlőnek.
Szurkolok neked! Sok sikert hozzá!
 
Minden jót!


  2021.01.03. 12:32  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3105) hsz.-re     Olvasás  
  •   3106   


---
 
Kár, hogy nem láthatod, hány hajtatott, konténeres oltásomat ültettem ki ősszel a helyükre, kb 20 % sikerült .
És most, a kora december elején jött fagyok, csonkig elpusztították még azokat is .

A hajtások, nem fásodtak rendesen be.

Csak abban reménykedem, hogy a csonkból még kihajt egy pár .
Sokat ki sem mertem ültetni, az értékesebbeket, a lég gyökereztetéssel készülteket, inkább a konténerben hagytam a pincében.
Azok jártak jól, mert még mindig zöldek, de legalább élnek .

Amiket tavasszal már a helyükön hajtattam, azok is épek .
Amit szeretnék átültetni, avval is várok tavaszig , még a konténeresekkel is .

De ezt mindenkinek, a saját kárán kell kitapasztalnia, mert vele biztos, hogy nem fog ilyen megtörténni mint velem .
 


  2021.01.03. 11:35  Hozzászólás  Válasz woodruff (3104) hsz.-re     Olvasás  
  •   3105   


---
 
Köszönöm a vídeót és hogy segíteni akarsz,ezek a vesszők már elindultak az útjukon, ha türelmesebb lennék bíztos ez egyszerűbb és bíztosabb utat választanám! Egyébként láttam már a vídeót ,,,,és mégis elfelejtettem. :mivanm: :fejvaka:
Reménykedem ,hogy nem teszem tönkre a számomra nagyon értékes fajta vesszőit :remulet: :remulet: mert akkor tényleg az előny helyett nagyon hátrányos helyzetbe kerülök! :alvaka:

Rengeteg hasznos infód ,hozzászólásod olvastam ,nem akarlak megbánatni és kétségbe venni a tudásod,az én gondolataim ilyenek.
 
Minden jót!


  2021.01.02. 23:49  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3086) hsz.-re     Olvasás  
  •   3104   


---
 
https://www.youtube.com/watch?v=vzmZAXIJOuI

Ez a legegyszerűbb hajtatás, nem kell inkubátor, ha 2 vesszőt dugsz le, 100% eredés .

Mind fölösleges körök, előhajtatni, már megtapasztaltam, és sok munka .
Tavasszal, nekem akváriumban, az ablakban, a drága vesszőim elrothadtak, mikor kiültettem visszaszáradtak, hiába babusgattam .
 




  2021.01.01. 21:44  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3101) hsz.-re     Olvasás  
  •   3102   


---
 
Ezt a hónaljhajtásra bízzuk a dolgot hogyan kell elképzelni?
Meghagyom ernyőre a 10-12 szemes vesszőt-vesszőket, aztán hogyan tovább?
 


  2021.01.01. 18:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (3100) hsz.-re     Olvasás  
  •   3101   


---
 
Illetve ahogy Borisz egyik videójának kapcsán tárgyaltuk annak idején: akkora a növekedési erély és ezáltal olyan vastag
és hosszú az először kihajtó vessző, hogy azon nem képződik normális 'virágrügy', ezért a hónaljhajtásra alapozzák a termést.
Az eredmény ugyanaz: hatalmas tőkeforma, sokkal több rügy, nagy tőtáv. Még így tudom elképzelni a sok rügyes verziót.
 


  2021.01.01. 17:48  Hozzászólás  Válasz Robz (3097) hsz.-re     Olvasás  
  •   3100   
Avatar

terra alapító
 
Ők másfajta tőkeformát használnak. Több kart hagynak egy-egy tőkén, persze jó nagy tőtávolsággal.

Itt nézd meg (4 perctől) jól látszik. https://www.youtube.com/watch?v=n89423gKCWI
 


  2021.01.01. 16:52  Hozzászólás
  •   3099   


---
 
Ózongenerátor.JPG
Ózongenerátor
Megtekintve 11135 alkalommal.

Kínai Ózon Generátor kb 20 -30 m2-re írják a használhatóságát! :thumbup: :D ????Növények gomba elleni védekezéséhez jó lehet???????? :fejvaka: :mivanm: :alvaka:
 
Minden jót!


  2021.01.01. 16:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3095) hsz.-re     Olvasás  
  •   3098   


---
 
Kezdőnek biztosabb omega ollóval szerintem,ék alakra egy húzásra :remulet: /még 11-re sem volt igazi.De próbálkozom ,kíváncsi leszek ezek mire fejlődnek? :dejo: :alvaka:
Ózon generátor mit segíthet a gombák ellen ,van valakinek erről tapasztalata vagy elképzelése?? Nekem van egy kínai szerkezetem kis teljesítményű attól független hatásosnak ítélem!!


https://www.aliexpress.com/item/10000004599070.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7da02e0eHHogCH


Radix D.JPG
------------------------
Megtekintve 10815 alkalommal.

SzőlőGyökér.JPG
2021.01.01.
Megtekintve 11126 alkalommal.

 
Minden jót!


  2021.01.01. 16:24  Hozzászólás
  •   3097   


---
 
Orosz-Ukrán oldalakon olvasgatok a fórumon emlegetett fajták után, de van egy kérdéses adat, amit nem tudok biztonsággal értelmezni.
A fajtaleírásoknál a legtöbbször odaírják, hogy pl. tőketerhelés 35-40 szem, metszés 8-10 szem.
Világosítson már fel valaki, aki képben van ezzel kapcsolatban.
A csemege szőlőinket szálvesszőre, max 2 szálvesszőre szoktam metszeni tőkeerősségtől függően, de ez max 20 szem.
 




  2021.01.01. 15:40  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3094) hsz.-re     Olvasás  
  •   3095   


---
 
Jó az omega olló, sikerülhet vele az oltás (nekem is van ilyen omegás hajtásom), de egy igazán jó, éles kést többre tartok. :thumbup:
Újabban már kizárólag ilyennel oltok. :thumbup:
 


  2021.01.01. 13:39  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3091) hsz.-re     Olvasás  
  •   3094   


---
 
BÚ É K. Közben változott a helyzet van már többfajtám Éva,Laura, Jub. Nov. , Manikure F, Anjuta, ezekből van kísérletre való is! Omega oltóm van amivel nagyon egyszerően lehet dolgozni,a hatékonyságát nem tudom :remulet: :alvaka:
 
Minden jót!


  2021.01.01. 10:21  Hozzászólás
  •   3093   


---
 
Boldogabb Újévet mindenkinek!
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának




  2020.12.31. 19:21  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3090) hsz.-re     Olvasás  
  •   3091   


---
 
Februárban csináltam 3oltást fásba- fásat alany : noah, amit akkor gyökereztettem és ebbe tettem bele ékoltással 1 narancs ízüt, 1 moldovát, és preobrazsnyiet. Meg gyökereztek és jók is lettek az oltások
Próbáld ki. Izabellába-izabellát. Fásba fás oltás és gyökereztetés.
 


  2020.12.31. 16:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3089) hsz.-re     Olvasás  
  •   3090   


---
 
Igen láttam kis gyökérkezdeményezést utána tettem a földbe ,hogy minél kevesebb sérülést okozhassak remélem nem viccel meg engem! :remulet:
Jó hogy beszélünk ,az jutott eszembe van 1 Irsai O, 3 Néró, gyökeres vesszőm ,úgy gondoltam gyengék a kiültetésre így a kiti sufniban vannak!
Ők lesznek a kisérleti alanyok ,,,,,,,,és ezzel le is állítom magam /1 évre/ :remulet:
 
Minden jót!


  2020.12.31. 16:15  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3086) hsz.-re     Olvasás  
  •   3089   


---
 
Természetesen megpróbálhatod a szemzést, de őszintén szólva nem látok benne túl sok rációt. Esetleg a gyökeresekkel még csak-csak,
a klasszikus téli kézben oltás analógiáján. Bár az is oltás, nem szemzés, plusz a művelet után megy a pincébe, nedves közegbe.
Ott várja a tavaszt. Szóval én türelmet javaslok, hogy nagyjából meglegyenek a feltételei a sikeres forradásnak.
A kivinél konkrétan láttad a gyökeret? Mert ha nem, akkor sajnos esélyes, hogy csak a vesszőben levő tápanyag hatását figyelheted meg.
Velem is eljátszotta ugyanezt az elmúlt 'télen'... :( Kihoz egy-két levelet, aztál leáll, majd elszárad.
Idén semmilyen módszerrel sem sikerült saját szaporítású növényt előállítani, pedig többet is kipróbáltam. :(
 


  2020.12.31. 16:13  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3082) hsz.-re     Olvasás  
  •   3088   
Avatar

---
 
Én is tettem egy próbát , Ljubimij Muscat-ot rendeltem Bűcs Sándornál 10 db -ot hátha elkűldi , bár azt írta előtte is hogy pár darabot nem érdemes neki se rendelni . Ha még is küld , akkor adok másnak is.
 
derűs napot !


  2020.12.31. 15:29  Hozzászólás
  •   3087   


---
 
Lemaradt a fotó az előzőtől.


Radix D.JPG
------------------------
Megtekintve 10754 alkalommal.

2020 12.31.Kivigyökérképzés.JPG
------------------------
Megtekintve 11449 alkalommal.

 
Minden jót!


  2020.12.31. 15:27  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3080) hsz.-re     Olvasás  
  •   3086   


---
 
Szia! Lehet nem a legjobb szer hatása viszont a kivire 50% -os ott volt egy próba !Megkarcoltam a vesszőket . :dejo: Mi lenne ha szemzést most készítenék igaz csak olyan vessző van amit most gyökereteztetek/van egy Néró gyökeres amit ősszel nem ültettem ki mert gyengén ért be a vesszője.Vagy kint van Izabella szőlő amibe tavaszra gondoltam szemzést és oltást tenni!


SzőlőGyökér.JPG
------------------------
Megtekintve 10746 alkalommal.

Szőlőgyökereteztetés.JPG
------------------------
Megtekintve 10746 alkalommal.

2020 12.31.Kivigyökérképzés.JPG
------------------------
Megtekintve 10746 alkalommal.

Radix D.JPG
------------------------
Megtekintve 11442 alkalommal.

 
Minden jót!


  2020.12.31. 14:30  Hozzászólás
  •   3085   


---
 
Rá akartam keresni a Laura fajtára. Az első oldalon ez  jött szembe. Most akkor kinek lehet hinni? :roll: :fejvaka:
Ráadásul több helyen is olvasható a fajta (fajták) eredete... Szóval még meg is 'magyarázzák', hogy mitől olyan, amilyen.
Mindenesetre nálam a winnica edenes, hússzínű verzió van.
(Szerk.: azt hiszem, a fehér verzió az orosz-ukrán videókban látható 'Lora  ' lesz. Olvasható is a leírásban, hogy mások ezen a néven is ismerhetik, ezt pedig a videókban is ezzel a párhuzammal említik. A fajta eredetének tárgyalásából egyértelműen ki is derül.
És persze magyarul  is. Ja, és ha már előhoztam az oldalt, akkor megkerestem a fent említett 'lengyel  ' fajtát, ami nálam van.)
 




  2020.12.31. 12:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3082) hsz.-re     Olvasás  
  •   3083   
Avatar

---
 
A vinograd info-n a két fajta:
Любимый
Мускат любимый
A sima Любимый-t is muskotályosnak és nagyon finomnak írják, hátrányaként néhol a tömött fürtöt és az ezzel gyakran vele járó rothadást is említik.
 


  2020.12.31. 10:16  Hozzászólás  Válasz Imikert (3074) hsz.-re     Olvasás  
  •   3082   
Avatar

terra alapító
 
Szia! Köszi, valószínűleg az általam linkelt oldalon valóban más fajta van. Én Ljubimij Muscat-nak vettem.
 


  2020.12.31. 08:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3080) hsz.-re     Olvasás  
  •   3081   


---
 
Az egyszemes gyökereztetésnél a Clonex gél ellenére nagyon lassan, gyengébben gyökeresedett. Míg a2,3 szemes a nodusznál gyorsabban erőteljessbben.
A 2-3 szemeseket már kiültettem, az 1 szemes mêg csak a karcolásoknál akkor volt meg duzzadva. De mondom csak próba volt. Ja, és saját izabella vesszővel. Ha vett drága vesszőim lesznek nem reszkírozom meg az 1 szemest. Azt inkább oltásra használom fel
 


  2020.12.30. 22:55  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3079) hsz.-re     Olvasás  
  •   3080   


---
 
Az 5-6 cm elég, csak nódusz legyen alul, a végén (néhány mm a 'bumszli' alatt). De ahogy olvashattad, ez se szentírás, sikerülhet így is.
Persze az is igaz, hogy ezzel a módszerrel két rügy indulhat, és ha esetleg az egyik kuka, akkor nem vész kárba a vessző.
Ha esetleg leteszed a rügyet a gyapotba, ne felejtsd el kivakítani (ha tudtad, akkor nem szóltam)!
A Radix biztos, hogy hormon? Csak azért kérdezem, mert nálam anno a kipróbált cucc nem tartalmazott hormont (Radix D).
Abban tápanyag van (műtrágya keverék kőzetőrleménnyel). Én Clonexet használtam, nagyon jó eredménnyel.
Rémlik, hogy írtam is erről annak idején. Visszatérve: a hormon segít, ha használod, jobb eredményt érhetsz el.
 


  2020.12.30. 22:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3076) hsz.-re     Olvasás  
  •   3079   


---
 
Szia Jani! Köszönöm az észrevételt,bár úgy gondoltam kb 5-6 cm elég ha kőzetgyapotban van! Két szemes volt a vessző azért gondoltam így nagyobb az esélyem? Radix hormont kentem rájuk felénk ezt javasolták ,vagy csak ez volt nekik.Lehet megkarcoltam a szárat vagy nem tudom,,,,olyan izgalomban voltam egyszer csak azt vettem észre készen vagyok!! Holnap megnézem újból tegyek rá hormont ha visszateszem?
 
Minden jót!


  2020.12.30. 21:51  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3077) hsz.-re     Olvasás  
  •   3078   


---
 
Köszönöm az infót, ez árnyalja a képet. Semmi sincs kőbe vésve. ;) :thumbup:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 11 vendég

cron