Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2021.11.23. 19:04  Hozzászólás
  •   3825   


---
 
Ivo Kotrle - úrtól (csheország) lehet rendelni rengeteg féle szőllőt nagyon kedvező áron,

töbnyire 200 korona az ár, mongyuk egy Veljur-ért 3000 ft nem roszz... nem mint Borisz úrtól 10.000-ért ...

http://revavinna.cz/nabidka-revovych-sazenic-a-rizku/

Ha rákerestek a neten látható hogy régóta foglalkozik vele és megbizható, én Szlovákián élek, ide küld csemetéket, nemtudom

hogy Magyarország esetén ez hogy van.
 


  2021.11.23. 10:45  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3822) hsz.-re     Olvasás  
  •   3823   
Avatar

---
 
Ha nem óhajtasz a kérdésemre válaszolni, engem ez miatt semmi hátrány nem ér. Viszont azon erősen töröm a fejem: miért vagy itt? :alvaka:
 








  2021.11.19. 17:39  Hozzászólás
  •   3814   


---
 
Jonapot az uraknak,nemrég regisztráltam az oldalra,köszönöm a befogadást,. És azzal a kérdéssel fordulok önökhöz. Ha valakik el lenne eledo ukrán csemege szóló veszi eladó.megkoszonem.
 


  2021.11.19. 17:36  Hozzászólás
  •   3813   


---
 
Jonapot az uraknak,nemrég regisztráltam az oldalra,köszönöm a befogadást,. És azzal a kérdéssel fordulok önökhöz. Ha valakik el lenne eledo ukrán csemege szóló eladó.megkoszonem.
 


  2021.11.18. 20:29  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3809) hsz.-re     Olvasás  
  •   3812   


---
 
Két-három éve használom a Clonex gélt-eredményesen.
A "talpalt és bekarcolt" vesszők 2-3 cm-es alsó felét 1%-os clonex oldatban áztatom kb. 15 órát /Tkancsenko-ajánlása alapján/
Én nedvesített kóḱuszban gyökereztetek / 25-26 fokon a gyökérzónában/ A felső rügyet parfinozom, hogy késleltessem a fakadását- itt elég a 15 fok is. 12-15 nap után megjelennek az első 1-1.5 cm-es gyökerek - ekkor már lehet konténerbe ültetni.
A gyökereztetést nem érdemes március első napjai előtt kezdeni, mert fagyosszentek előtt nem érdemes kiültetni iskolába és addig sokat kell pátyolgatni a csemetéket.
Lehet, hogy másoknak - tapasztaltabbaknak - más módszerei vannak - szóljatok hozzá!
üdv: mati53
 


  2021.11.18. 19:57  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3809) hsz.-re     Olvasás  
  •   3811   


---
 
Többször is. Őszintén szólva az a kedvenc gyökérserkentő anyagom. Belemártom a vessző végét, oszt' jó napot! Nem cifrázom. :nahat: :thumbup:
 


  2021.11.18. 13:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (3774) hsz.-re     Olvasás  
  •   3810   


---
 
Én azt tapasztaltam, hogy az utóbbi években nem lehet jól tárolni a vesszőket. Talán a nagy aszályos évek az oka.
Mi nem tároljuk, ha nem a beérett vesszőt azon nyomban vakítjuk és rögtön ültetjük, vagy inkább szúrjuk, hogy nyomás keletkezzen az alsó meghagyott rügyre, belocsoljuk, befedjük. tavaszon ha aszályos, vagy kétszer meglocsoljuk.
Oltáshoz vizes homokban tároljuk 15C fokon, ezt pincébe tesszük.
Tavaly azt tapasztaltuk, hogy az ősszel ültetett szőlők 60-70% ki sem hajtott.(vásárolt)
Közelebbről megnéztük az oltást, kilazult, mert a nemes ki volt száradva. Vásárláskor még élt.
Idén ősszel, tehát most, pedig ugyanaz a probléma, ráadásul ha nem nézi át az ember az alany attól élhet, de kihajt és akkor vadszőlőnk lesz, amit csak évek múlva fedezünk fel.
 


  2021.11.18. 09:14  Hozzászólás
  •   3809   


---
 
Üdv mindenkinek.

Egy kérdésem lenne szőlő szerető emberek. Használt már valaki CLONEX gélt vessző gyökereztetéshez?
mekkora mennyiség kell hogy minden jó legyen. Egy orosz videóban láttam hogy vizzel higitja és ecsettel viszi fel a vesszőre és 15 percig hagyja száradni utána be a vízbe. Engem az itthoni tapasztalatok érdekelnének.
köszönöm a válaszokat.
 


  2021.11.17. 19:41  Hozzászólás  Válasz Kertész (3798) hsz.-re     Olvasás  
  •   3808   


---
 
Boszorkány ujj fajtám van, és kb 30 Japán fajtám, de nem olcsó, Messengeren, vagy Freemailen elérhetsz .
 


  2021.11.17. 16:08  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3805) hsz.-re     Olvasás  
  •   3806   


---
 
Nem vagy tudatlan! Én sokkal inkább: tájékozatlan.
A kérdésedet meg rendesen félreértettem. BOCS!
 


  2021.11.17. 14:44  Hozzászólás  Válasz rererere (3799) hsz.-re     Olvasás  
  •   3805   


---
 
Elnézésedet szeretném kérni az írásomért. A tudatlanságomat mutattam meg vele. Nem tudtam/ gondoltam, hogy Kínai szőlő ide eljuthat. A Japánokról hallottam, bár elég húzos az áruk itthon BOCS.
 


  2021.11.17. 14:29  Hozzászólás
  •   3804   


---
 
Rettenetesen vágyom Japán szőlőre???
Vágyálom.
Évszázadok óta termelt családom szőlőt.
Otelló, noha, Íber francia, ezt mondjuk újra szívesen termelésbe venném, mert kiválóan eltartható fellógatva a kamrába a tél végéig.
35 éve nem is gondoltuk, hogy ha kivágjuk a régi dirrek termőket fajtákat tüntetünk el.
Most már csak hobbiként tartunk.
 


  2021.11.17. 13:53  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3802) hsz.-re     Olvasás  
  •   3803   


---
 
Dehogyis igények ezek, sokkal inkább álomszerűek.
De ha nem álmodunk, nem is jutunk sehová sem. ;)
Fogalmam sincs, hogy itt ki hol tart a távol-keleti vonalon. Megmondom őszintén, én a nagy nullánál.
De kíváncsi vagyok, nagyon érdekelnének ezek a szőlők. Szerintem Te is valahogy így vagy ezzel.
És ha beesik egy, akár egy manikürfinger :thumbup: , nagy becsben tartanám és rettenetesen boldog lennék!
:unnep:
 


  2021.11.17. 09:45  Hozzászólás  Válasz woodruff (3752) hsz.-re     Olvasás  
  •   3800   


---
 
Szevasz!

Szeretnék kérni Én is egy ár listát és elérhetőséget. Köszönöm.
 


  2021.11.17. 09:41  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3797) hsz.-re     Olvasás  
  •   3799   


---
 
Szia Zoll12!

Nem vagyok én ebben a témában nagy szakértő :D
Rezisztens, nagyszemű, kevés maggal, fehér vagy színes, korai vagy késői. Igazából ez a fontossági sorrend.
Írok azért fajtaneveket, nem tudom, miben tudnál segíteni:
Hi-ho, Giant rose, Momotaro, Red peak, Red emberobarbara, Jinhua star, Huang hua, A-09
2-3 lehetőségtől már nagyon elvarázsolódnék!
 


  2021.11.17. 09:34  Hozzászólás
  •   3798   


---
 
Sziasztok Kedves fórumosok!

Tudna nwkwm valaki abban segíteni, hogy ezt a kétfajta szőlőoltványt, vagy vesszőt hol lehetne beszerezni?
HUSZAJNE KELIN BARMAK
BOSZORKÁNY UJJAK
Minden segítséget köszönök.
Ha valakinek van kérem jelentkezzen.

Köszönöm Nektek
 




  2021.11.16. 20:57  Hozzászólás  Válasz rererere (3795) hsz.-re     Olvasás  
  •   3796   
Avatar

terra alapító
 
Édesapám anno oltott is, láttam, de nem tanultam meg. :( Így nem feltétlenül próbálkoznék vele.


:hiha: Rossz (jó) helyre jöttél, ezen a fórumon meg fogsz tanulni oltani, ha szeretnél, ha nem. És ha nem vagy elég óvatos, még függővé is fogsz válni.

Isten hozott!
 


  2021.11.16. 19:51  Hozzászólás  Válasz Alibá (3794) hsz.-re     Olvasás  
  •   3795   


---
 
Igazából gyökeres oltvány lenne a legjobb, de vessző is jó, gyökereztetni tudok.
Édesapám anno oltott is, láttam, de nem tanultam meg. :( Így nem feltétlenül próbálkoznék vele.
 




  2021.11.16. 19:28  Hozzászólás
  •   3793   


---
 
Sziasztok!
Nemrég regisztráltam. Nézegettem az írásokat a képeket/videókat, nagyon normális, komoly társaságnak tűntök. :)
Most ősszel van lehetőségem végre kicsit nagyobb területen kertészkedni, és imádom a csemegeszőlőket. Ültettem is nemrég párat, de van még néhány szabad helyem. Japán vagy kínai fajtákat keresnék még. Tud valaki segíteni?
 


  2021.11.10. 19:12  Hozzászólás
  •   3792   


---
 
Most néztem egy gyökereztetési kisfilmet. Lehet hogy sokan láttátok.
Mi a véleményetek. Tudom mindenki más és másra esküszik.

 


  2021.11.10. 19:09  Hozzászólás  Válasz bcrich1994 (3790) hsz.-re     Olvasás  
  •   3791   


---
 
Szerintem nincs általános alany fajta. Amiket használnak: Teleki-Kober 5BB, teleki-5C, Börner, S.O.4
Minden egy más és más . Mész tűrőbb, nedvesség tűrőbb, szárazság tűrőbb stb. Általában ahogy nézem inkább az 5BB, vagy az 5C használtabb.
A gyökérnemes mindig 100 %-ban az. a bizonyos szőlő fajta genenikáját mutatja. Pl. növekedési eréj, gyümölcs méret, érés idő stb.
Az oltott az már bizonyos szinten ezt befolyásolja: érési idő stb
De viszont itt van az a "BIZONYOS" betegség FILOXERIA
Ez területenként változik az előfordulása, de lassan szerintem mindenhova el fog jutni. ezért előbb -utóbb jobb lesz az oltott. /szerintem/
Habár nekem is többsége saját gyökerű, de már dolgozok rajta.
 


  2021.11.10. 15:50  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3788) hsz.-re     Olvasás  
  •   3790   


---
 
köszönöm a tanácsokat!
"A saját gyökéren jobban teljesít", azt jelenti szőlőnél gondolom, hogy a nemes vessző gyökereztetve jobb, mint az "idegen" alanyra oltott ugyan olyan nemes szőlő? (gyümölcsfákkal az "alany" hasonlatra gondolok, vagy amikor ott pl. saját magoncra oltanak, csak itt a szőlőt nem kell oltani, hanem gyökereztetni). De lehet nem gondolok hülyeségre, szőlőnél is vannak "általános" alanyok amiket ilyen célra szaporítanak?
 


  2021.11.09. 18:51  Hozzászólás  Válasz bcrich1994 (3784) hsz.-re     Olvasás  
  •   3787   


---
 
Borisz: no comment. (olvass vissza róla)

Ha vesszőt akarsz venni, ill. "esetleg kapni" itt a fórumon keress. itt szerintem 100% ban fajta azonosat tudsz beszerezni. :banana: no meg tudsz beszélni a fórumozóval, hogy ő hogyan termeszti, mit tud, mit nem tud ( beteg, ellenálló, érése, stb)

Gyökereztetés: ha még nem csináltál, akkor szerintem ne pl. egy Avatar vesszővel indítsd el a próbát. Túl drága ahhoz.
Az a gyapot, az kőzet gyapot, nem üveg gyapot. üveg gyapot nem jó. Praktiker, obi stb nem árul ilyet. https://babylon-grow.eu/kozetgyapot/grodan-clasic-forte1-1000x150x75-b1-p-3183.html (nem reklám) Valahova lassan egy évet keress vissza ott foglalkoztak ilyennel. Esetleg nézd meg a " Kulicz Laci " filmjét.
A gyökereztetés az egy dolog. ( február közepe, vége előtt ne, mert nem bírsz vele májusig) ok. meggyökerezett. Utána átülteted pl. müa. sörös pohárba, vagy pet palackba. beteszed az ablak párkányra és szépen megindul a rügy. De "agyon" :palinka: öntözni nem szabad. Ha netalán így teszel elrohad a gyökere és vége.
Szépen kihajtott akkor májusba (fagyos szentek után) mehet a helyére, persze előbb hozzá kell szoktatni a napfényhez.
 


  2021.11.09. 14:48  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3785) hsz.-re     Olvasás  
  •   3786   


---
 
Miért jó, hogy ilyen sok fajtát termelsz majd? Vagy meg fogod később válogatni?
Nekem kb. 25- 30 fajtám van, de pár év múlva csak 6-8 fajtát akarok meghagyni, a többit átoltom. Legyen korai, középérésű és késői, fehér és színes. Ez talán megoldható 6-8 fajtával. Fontos, hogy minél ellenállóbb legyen a fajta.
 


  2021.11.09. 09:19  Hozzászólás
  •   3784   


---
 
Képkivágás.PNG
------------------------
Megtekintve 10564 alkalommal.


Sziasztok.
Totál kezdőként érkeztem (szőlőben), most regisztráltam. Tóth Győző kaposvári barátom indíttatására én is a minél ellenállóbb növényeket keresek 2 éve, azóta buzgón kertészkedek, van aki már hallott felőlem, kezdetekkor túlbuzgó voltam sajnos. Felmerült most a kérdés, hogy Rebrik Borisz szőlészettől miként lehet rendelni, és hozzám jutott egy megrendelő 2021v2 árkalkuláló excel/megrendelő lap., valamint a youtube csatornáján email és telefonszám. Ezeket használja, valaki elérte sikeresen? Remélem jó helyre írom a témám. Igazából a tanácsotokat/tapasztalataitokat szeretném kérni, mely fajtát ajánljátok, ami a legigénytelenebb, edzettebb fajta, tehát minél kevesebb beavatkozást/vegyszert igényel.
Csatoltam a fajtalistát. Néhány nevet olvastam az imént valakinek a top15-ös listájából:Katalonia, Pámjáti ucsitelyá,Preobrazsenie, a listán ezek szerepeltek is azok közül, de természetesen bármelyik számomra ismeretlen szőlőről szívesen fogadok tippet! Már az is segítség, ha azt mondjátok, ne vegyek valamit semmiképpen, mert 5x kellene permetezni meg mindig valami baja lesz..... :hiha: És akkor valamilyen úton módon elkezdem a vásárlást és tapasztalódok én is. Láttam a kőzetgyapotos gyökereztetést. Otthon a szigetelőanyagként használt (üveggyapot?)-ból nekünk is van, az akkor nem jó? Amit viszont tényleg nem tudok biztosan, hogy ezeknél a gyökereztetési módszereknél a szekrényre tevésnek a gyökereztetés szempontjából mi a haszna? Miért kell 2hőmérsékleti sávot biztosítani, fent lent? Azért hogy lent gyökerezzen, fent ne hajtson ki amitől párologtatás lenne? tehát ezért alul meleghatás, fent pedig hideghatás kell neki (mintha csak a szabadban lenne tavasszal)? :wave:
 




  2021.11.08. 19:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3781) hsz.-re     Olvasás  
  •   3782   
Avatar

---
 
Nekem nem volt dolgom vele. Teljes információ hiányban szenvedek. Azért kérdeztem, hátha valaki tud, valami elérhetőséget Boriszhoz?
 






  2021.11.07. 20:52  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3776) hsz.-re     Olvasás  
  •   3778   
Avatar

terra alapító
 
El sem tudom képzelni, hogy lehet akár nyilvántartani is ennyi fajtát. Elképesztő.
 




  2021.11.07. 14:24  Hozzászólás
  •   3774   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam pár vesszőt, szám szerint 6 darabot. Többször is sikertelen volt vár a vesszőtárolásom, ezért úgy gondoltam, 2db megy a hűtő aljába, a többit pedig most elkezdem gyökereztetni. Ha kigyökeresedett, tudom ablakban is tárolni, vagy fűtetlen, de fagymentes helyen. Mit gondoltok?
 








  2021.10.24. 08:44  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3765) hsz.-re     Olvasás  
  •   3766   


---
 
Korai:
Prima Ukrajna
Kései:
Frumosa Alba
Mindkettő muskotályos !
 


  2021.10.22. 17:46  Hozzászólás
  •   3765   


---
 
Melyik a legjobb korai és a legjobb késői fehér szőlő? Elég ha finom édes, nem szükséges muskotályos íz.
 




  2021.10.03. 13:24  Hozzászólás  Válasz woodruff (3758) hsz.-re     Olvasás  
  •   3763   
Avatar

terra alapító
 
Hát ez jó! Már rég tag vagyok, és már jól meg is jegyeztelek magamnak, a karórádat már 1000 közül is megismerném. :-)
Gondoltam is, hogy majd megkereslek, csak nem akartam elkapkodni. 4-5 fajta vesszője érdekelne, de még nem sikerült választanom sem, annyira sok van.

A kertben van egy pér fajta csemegém, és tavaly tettem egy sor Moldovát mustnak, de most az udvarral is vannak terveim. Esernyő alakú támrendszereket csinálnék 2-3 méter átmérővel. Középen felvezetném a tőkét, majd egy szálvesszőt karikára kötnék a közepén, és a vesszőket sugarasan kötném kifelé. Akár le is lóghatnának körbe. Na ehhez kellene pár dekoratív fajta.
 


  2021.10.03. 12:16  Hozzászólás
  •   3762   


---
 
Sziasztok!

Végre beért az általam várt fajta, a Szauter Gusztávné is.


IMG_20211002_143755.jpg
------------------------
Megtekintve 14096 alkalommal.

 


  2021.09.27. 18:47  Hozzászólás
  •   3761   
Avatar

---
 
Sziasztok !

Így készűljetek a télre , TAKARJATOK ALAPOSAN !!

https://www.origo.hu/tudomany/20210921-az-eszakisark-felett-elkezdodott-legkorfizikai-jelensegnek-kozvetlen-kihatasa-lesz-a-teli-idojarasra.html
 
derűs napot !


  2021.09.25. 08:30  Hozzászólás
  •   3760   


---
 
Tisztelt Fórumtársak!
Keresek vételre Gordej, Huszájne Kelin Barmak, Kolumbusz, Legenda Akszája, Oválnij és Rozmusz vesszőket.
Aki tudna küldeni, kérem privát üzenetben jelezze!
Köszönöm!
 


  2021.09.20. 19:58  Hozzászólás  Válasz woodruff (3758) hsz.-re     Olvasás  
  •   3759   


---
 
Igy pontosabb, CSEMEGESZŐLŐ FAJTÁKRÓL, TERMESZTÉSRŐL, CSAK ŐSZINTÉN .
 


  2021.09.20. 19:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (3757) hsz.-re     Olvasás  
  •   3758   


---
 
Nem vagyok kereskedő, ezért nincsen ár listám . Megtalálhatsz, messengeren .
Ezt úgy éred el, ha beregisztrálsz egy facebook zárt csoportba, a neve .CSEMEGESZŐLŐ,FAJTÁK TERMESZTÉSE CSAK ŐSZINTÉN .
A nevem Bánki József .Itt folyamatosan tettem fel a fajtákat, ahogy érnek , választhatsz kedved szerint .
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron