Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2022.03.17. 18:45  Hozzászólás  Válasz izsoly (4027) hsz.-re     Olvasás  
  •   4031   


---
 
Ez egy elismert rossz termék volt. Mint írtam is. Egyszerűen az oltások nem eredtek. Azt hiszem ez nem vita tárgya, mert csak jeleztem. Különben csak megjegyzésként. A legnagyobbtól vettem, aki az akkori összes dolgozóját lecserélte. Amikor vittük vissza a selejtet két 8m3 kontér volt visszáruval. Nyílván nem ok nélkül. Pótlásokat amit kaptunk az sem egy vaszizdat. Előre elkészített csomagban (200pótlás) nagyon sok ami az oltó csap alatt a vadon hajtott. Biztos Mi is hibáztunk, de úgy gondolom 40 éves szőlőtermesztési és ültetési tapasztalatot figyelembe véve, nem igen csinálunk hülyeséget, mert bizony már fiatalabbak nem leszünk és az elvesztegetett 2-3 évet nem pótolja semmi ami kiesett.
Legyen igazad Mi rontottuk el azzal, hogy ott vásároltunk.
 


  2022.03.16. 19:12  Hozzászólás  Válasz izsoly (4027) hsz.-re     Olvasás  
  •   4029   
Avatar

terra alapító
 
Én azt nem értem, miért kellene választani? Nekem vannak magyar fajtáim, én is Abasárról vettem. Van köztük finom, és van olyan is, ami nem sokat ér. Nem cserélem le őket. Inkább ültetek az ukrán fajtákból is egy sort. Aztán meglátjuk. Hogy miért kell az ukrán fajta? mert jó pár olyan van, amilyen magyar fajták közt nincs. És nekem olyan is kell.
 


  2022.03.16. 19:08  Hozzászólás
  •   4028   
Avatar

moderátor
 
Most, még az elején szeretném nyomatékosítani, hogy ez nem az index fórum! Ez egy békés hely, és az is marad! Minden véleményt és ellenvéleményt elfogadunk, de ha bárki azt tervezi, hogy majd személyeskedésbe fordulva, a kulturált beszélgetés írott és Íratlan szabályait felrúgva próbál érvényt szerezni a saját meggyőződésének, azt villámgyorsan és végérvényesen megállítom!
 


  2022.03.16. 19:03  Hozzászólás  Válasz Kertész (4024) hsz.-re     Olvasás  
  •   4027   


---
 
Abasár kíváló minőségű szaporítóanyagot árul. Több szaporító is van ott, attól hogy te ráfaragtál abban neked is van részed. Mi sem könnyebb mint egy oltványról megállapítani él, vagy nem.
Majd ha látok üzletben vagy bárhol a piacon tömegével ruszki vagy ukrán fajtákat akkor esetleg barátkozom vele.
De most maximum a futottak még kategóriába sorolom őket, akkor is ha a legenyhébb kritikára is dühös, ingerült beszólásokat kapok.
Azok miatt szólok akik néhány tőke csemegeszőlőt akarnak termelni a családjuknak. Jól bevált fajtákat ültessenek, amelyek már bizonyítottak vagy rezisztens újabbakat.
Békés termelést a vírusmentes szaporítanyagot árusító jó hírű üzletekből származó oltványokon. Üdvözlettel: Rút Kiskacsa
 






  2022.03.16. 14:38  Hozzászólás
  •   4024   


---
 
Az előttem szólókhoz!
Szerintem a Magyar fajtákkal nincs semmi baj az a mienk! Az viszont már igen is baj, hogy évtizedek óta jelentős Magyar fajtákkal nem jöttek ki a nemesítők. A termelők nem tudnak a piac után menni, ahol a vásárló nem az íz után megy (tisztelet a kivételnek), ha nem a kűlcsíny után.
Így kénytelenek vagyunk utánna menni külföldön a dolgoknak, ami nehézkessé tesz, mert az egyszerű termelő vagy termel, vagy megy beszerezni!
Mi is jártunk úgy két éve, hogy certifikált helyről vettünk Abasáron oltványt, 200 darab még csak hajtásnak sem indult (locsoltuk is 10 naponta). A pótlásra adott oltvány meg olyan silány hogy kétséges az eredésük. Vesztettünk két évet, ha nem hármat. Ennek ellensúlyozásra kezdtünk mi is beszerezni Ukrán-Orosz_Moldáv-Bolgár-Lengyel-Szlovák fajtákat. Érdekelne az Olasz-Spanyol is, de sajnos gyatra a fagyállóságuk, így nem próbálkozunk.
 


  2022.03.16. 13:25  Hozzászólás  Válasz izsoly (4021) hsz.-re     Olvasás  
  •   4023   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem meg itt mindenki azzak bíbelődik, amivel szeretne.
Az, hogy leírtad, neked nem tetszenek a külföldi, főleg ukrán, orosz szőlőfajták, az egy dolog, és rendben van.
Elmondtad, leírtad, tudomásul vesszük, 'oszt annyi.

Az meg, hogy középkori, régen túlhaladott módszerekkel, elvekkel győzködnek másokat, erősen kétlem.
Azok a módszerek sok esetben még mindig jobbak, beváltabbak, mint a legtöbb mai agyonajnározott csicsanevű legújabb módszerek.
Arról nem beszélve, hogy a többségének alapvető technológiája azokból a "középkori" technikákból áll össze, mint akár 100 évvel ezelőtt, csak most másképpen nevezik.

Mellékesen a szomszédom évekkel ezelőtt vett 3 tő jó minőségű, magyar szőlőfajtát dedikált, bejegyzett faiskolában, és mikor termőre fordult, kiderült, hogy ahhoz a fajtához semmi köze.
Nem volt rossz, termett szépen, csak éppen nem az volt, amit szeretett volna venni.

Itt mindenki azt vesz, amit akar, és azzal szöszmötöl, esetleg szenved, amihez van kedve. :)
Tudomásul vesszük az új technológiát, mi is szeretjük a fejlődés bizonyos mozzanatait, és szívesen olvasunk róla.
De ettől egyikünk sem érzi úgy, hogy akkor már azt kötelező lenne alkalmazni.

Az unokám pólója (volt, már kinőtte) :SRCE
apasokdolgottud.jpg
------------------------
Megtekintve 16102 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.03.16. 11:11  Hozzászólás  Válasz izsoly (4021) hsz.-re     Olvasás  
  •   4022   


---
 
Semmi gond nincs az orosz ukrán fajtákkal!Szerintem kár volt ezért ide jönnöd,és nem kellene feleslegesen okoskodni vitát generálni!Ezen a fórumon ez nem volt eddig jellemző,és nem is kellene,hogy az legyen..
 


  2022.03.16. 09:20  Hozzászólás  Válasz Alibá (4020) hsz.-re     Olvasás  
  •   4021   


---
 
Nem szóltam hozzád hogyan is sértegettelek volna?
Ami igaz, a nemzetközi szinten az orosz-ukrán szőlők nem rúgnak labdába. Az cirill betűs szőlők esetében(a bolgár kivétel) a dezinformáción sem csodálkoznék. Ennek ott keleten vannak hagymányai, különösen az erőszakos nyomulásukat látva. Rengeteg embert vezetnek félre, akik kínlódnak ide nem való fajtákkal, holott élvezhetnék is munkájuk gyümölcsét.
Vannak jó minőségű oltványokat áusító bejegyzett faiskolák amiben lehet bízni. Némelyek a cirill betús anagokat kedvelők közül középkori, régen túlhaladott módszerekkel, elvekkel győzködnek másokat.
 


  2022.03.16. 06:20  Hozzászólás  Válasz izsoly (4019) hsz.-re     Olvasás  
  •   4020   
Avatar

terra alapító
 
Ne sértegess. :thumbdown: Komoly embernek tartom magam bár szeretek nevetni! :super: Több mint száz féle csemege szőlőm terem és csak néhány a magyar szőlő. Csaba gyöngye, Pölöskei muskotály, Bornemisza Gergely 8, Attila - ezek az ízviláguk miatt. Eszter és Néró a koraisága miatt. Az összes többi külföldi Bolgár, Moldáv, Orosz, Ukrán, USA. Hidd el a magyarok nagyon lemaradtak a csemegeszőlő nemesítésben. :fejvaka:
 


  2022.03.15. 19:45  Hozzászólás
  •   4019   


---
 
Laca9876 írta:Idén én is csatlakozok a csemege szőlő termelők közé. Még tudtam szerezni néhány ukrán csemege szőlőt , most gyökereznek.
IMG_20220314_165257.jpg
IMG_20220314_165227.jpg


Ha most csaatlakozol, hadd adjak néhány tanácsot. Ajánlásom az, hogy jó árudákból szerzed be a szaporítóanyagot, nem érdemes otthon bíbelődni. Ott legalább azt is elmondják amire kíváncsi vagy. Komoly emberek nem ültetnek sem ukrán sem orosz fajtát. Nem vagyunk rájuk szorulva mi a szőlős nemzet. De csináld, majd meglátod, hogy igazam van kb 5 év múlva.
 


  2022.03.13. 17:34  Hozzászólás
  •   4017   
Avatar

terra alapító
 
Ma én is elkészültem az inkubátorommal.


10.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

9.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

8.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

7.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

6.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

5.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

4.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

3.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

2.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

1.jpeg
------------------------
Megtekintve 15799 alkalommal.

 


  2022.03.12. 08:37  Hozzászólás
  •   4016   


---
 
Olvastam én már Muszorgszkij csemegeszőlőről is, ami nem létezik, csak valaki egy általa ismeretlen fajtának ezt a nevet adta.
 


  2022.03.11. 09:58  Hozzászólás
  •   4015   


---
 
Ez is ugyanaz a fajta lehet, mint a Csauszruzsovüj Klára, egyes kereskedőknél Péter néven fut például.
 


  2022.03.11. 07:48  Hozzászólás  Válasz szőlőszem (4013) hsz.-re     Olvasás  
  •   4014   


---
 
Szia !
Ez olyan mint a Piros Belgrádi magvatlan . Sehol nem ismerik Szerbiába , de Magyarországon forgalmazzák .
 


  2022.03.10. 21:19  Hozzászólás
  •   4013   


---
 
A kismis Jeszenszky magnélküli csemegeszőlő fajta egy kész átverés (szerintem). Ezt valamelyik oltványos találta ki, valamilyen okból, és a kertészetek, akiknek szállít- átvették a nevet, anélkül, hogy utána néztek volna,hogy mi is valójában. Egyébként nagyon hasonlít a kismis Lucsisztüj fajtára, szerintem az is.
A másik kedvencem, a Mamut fajta, amiről szintén semmilyen hiteles információ nem található(legalább is én nem találtam).
A Jeszenszky-t megnéztem a lengyel, cseh, ukrán, orosz gyűjtemény listán, sehol sem szerepel. Természetesen a nemzeti Csemegeszőlő fajta jegyzékben sincs. Ha valaki hitelt érdemlően megcáfolja az írásomat, azt nagyra becsülöm.
 


  2022.03.10. 08:41  Hozzászólás  Válasz hobbit (4011) hsz.-re     Olvasás  
  •   4012   


---
 
Egyik fórumtárstól kaptam egy címet a Herman Pincészet honlapján amin szerepel a Kismis Jeszenszkij. Ott találtam róla leírást.
 


  2022.03.09. 15:36  Hozzászólás  Válasz RJani65 (4010) hsz.-re     Olvasás  
  •   4011   


---
 
Hol találkoztál ezzel a fajtával, mert ilyet az internet nem ismer.
 


  2022.03.08. 08:57  Hozzászólás
  •   4010   


---
 
Tisztelt Forumtársak szeretnék segitséget kérni a kismis jeszenszkij fajtával kapcsolatban.Elsősorban fürtnagyság iz és szin érdekel. Válaszokat előre is köszönöm. Köszönettel Rjani.
 


  2022.03.01. 20:12  Hozzászólás  Válasz Imikert (4008) hsz.-re     Olvasás  
  •   4009   


---
 
Ami gátat szab az a támrendszer /lugas /...erre egyszerűen nincs helyem...így tényleg csak a meglevő helyet tudom használni , persze a selejtekből vág/hat/ok ki, de ez nagyságrendileg nem jelent sok helyet...de azért köszönöm :)
 


  2022.02.28. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4005) hsz.-re     Olvasás  
  •   4008   
Avatar

---
 
Én már totál benne vagyok , segítek megferőződni - itt egy ' mutáns ':

https://vitis-plant.eu/en/4-table-grapes-resistant

Egyszer csak elkap téged is . ;)
 
derűs napot !


  2022.02.28. 08:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (4006) hsz.-re     Olvasás  
  •   4007   


---
 
Az a probléma, Ali-bá, amikor az orvos megkérdezte Attilától, hogy: Megkapta az oltást?
Attila meg mindíg az alma, körte, szőlő oltóvesszőre gondolt, és bátran felelt, hogy:Meg! :hiha:
 


  2022.02.28. 07:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4005) hsz.-re     Olvasás  
  •   4006   
Avatar

terra alapító
 
Ha nincs szőlő elleni oltásod, akkor szinte biztos.Vigyázz, mert veszedelmes kór, szinte lehetetlen kigyógyulni belőle. :remulet:
 


  2022.02.27. 18:33  Hozzászólás
  •   4005   


---
 
Jut eszembe...a múltkori oltványrendelésem között- mint kiderült -volt egy Ajvaz nevű szőlő is...lehet hogy megfertőződtem ? :hiha: :nahat:
 


  2022.02.26. 18:11  Hozzászólás
  •   4004   


---
 
A gyökereztetőporok közül a Clonex és az Incit tartalmaz hormont, a Radix nem, ezért utóbbi nem olyan hatásos. Az Incit elvileg már nincs, a valóságban itt még lehet rendelni és csak 500 egynéhány Ft 50 gramm. Az Incit-5 5 ezrelék, az Incit-8 8 ezrelék hormont tartalmaz.
http://bioplant.hu/termekeink
 


  2022.02.25. 16:50  Hozzászólás  Válasz Vebber (4002) hsz.-re     Olvasás  
  •   4003   


---
 
Nálam évek óta megvan, az állagában nem látok különösebb változást. Hogy mennyire hatásos, azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni
(tudom, hogy nem engem kérdeztél, csak egy mellékes, aprócska infó). Talán idén végzek valamiféle kontrollos kísérletet, és akkor legalább konkrét infó(m) is lesz róla.
(Nem belekotyogva mások tapasztalatába. Csak egy pici plusz - ami viszont kipróbált.)
 


  2022.02.25. 15:04  Hozzászólás  Válasz szabóferi (4000) hsz.-re     Olvasás  
  •   4002   
Avatar

---
 
A tavalyi Clonex hatásos még? Újabban egy év a szavatossági ideje, amit garantálni tudnak. Mikor veszíteni kezd zselés állagából, akkor már nem jó a gyártó szerint.
 


  2022.02.25. 15:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3999) hsz.-re     Olvasás  
  •   4001   
Avatar

---
 
Köszönöm, nagyon pontos, tudományos.
Ali rendelésnél arra kell figyelni, hogy melyik országból küldik, vagy milyen országot ejt útba a csomag :)
Na meg ilyen pici tételeknél kuponozni kell, és akkor gyakrlatilag a posta felár sem jelentkezik.
A Radixot akkor mellőzöm.
 


  2022.02.25. 13:56  Hozzászólás  Válasz Vebber (3998) hsz.-re     Olvasás  
  •   4000   


---
 
üdv

https://www.aliexpress.com/item/4000484691513.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802JVZeLH

én ezt rendeltem tavaly, de még nem próbáltam ki mert még van clonex-em.
Hcd25e57518e941b2807d2d70a4ab323ck.jpg
------------------------
Megtekintve 11958 alkalommal.

 


  2022.02.25. 07:24  Hozzászólás  Válasz Vebber (3998) hsz.-re     Olvasás  
  •   3999   


---
 
Nevet konkrétan nem tudok mondani, a lényeg, hogy az IBA (indol-3-ylbutyric C12H13NO2) a jó keresőszó.
Pillanatnyilag ezt találta az Aliexpressen (onnan nem adóval, vámmal jön?): https://m.aliexpress.com/wholesale/IBA.html?osf=direct
Ha esetleg az időnként itt-ott felbukkanó "heteroauxin" érdekelne, akkor IAA (Indole-3-acetic acid C10H9NO2) a megfelelő keresőszó.
Erre most az Aliexpress ezt a találatot hozta: https://m.aliexpress.com/wholesale/IAA+.html?osf=direct
(Az Incitben naftil ecetsav van: C12H10O2, NAA, ha az Aliról rendelnéd, akkor most ezeket találtam: https://m.aliexpress.com/wholesale/++NAA.html? )
 




  2022.02.24. 21:32  Hozzászólás  Válasz Vebber (3996) hsz.-re     Olvasás  
  •   3997   


---
 
Igen. A Radixot már nem használom, nem igazán vált be. Egyelőre csak Clonex. Max. ha valami furcsa oknál fogva további gyökereztetési események zajlanának
( ;) :nahat: ), akkor esetleg Incit vagy a kínai forrásból származó (de az Unió területén postázott) hormonos porok jönnének számításba.
 


  2022.02.24. 20:29  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3994) hsz.-re     Olvasás  
  •   3996   
Avatar

---
 
A Radix és Clonex között nagy különbséget tapasztalsz, vagy a Radix is jó? Árban óriási különbség van, és a Clonex szavatossága egy év.
 




  2022.02.24. 06:42  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3993) hsz.-re     Olvasás  
  •   3994   


---
 
A kókuszrost jó cucc, nekem is kedvezőek a tapasztalataim ezzel kapcsolatban.
 






  2022.02.21. 19:22  Hozzászólás
  •   3991   


---
 
Üdv.
15 napos vesszö kókuszrostban.

IMG_20220220_095232.jpg
------------------------
Megtekintve 10435 alkalommal.

 


  2022.02.21. 13:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (3989) hsz.-re     Olvasás  
  •   3990   
Avatar

---
 
A művelés módja már eldőlt, nem akarok rajta váltiztatni (hacsak esetleg nem lesz muszály).
Írok mailt.
 


  2022.02.19. 18:14  Hozzászólás  Válasz Vebber (3988) hsz.-re     Olvasás  
  •   3989   
Avatar

terra alapító
 
Guyot metszés szerint művelem és hat szemre metszem az azévi termő részt. Csak két hajtást hagyok meg a hatból, max. 4 fürttel, lehetőleg a végefele, így nagyobbra nőnek. Következő metszéskor tőből levágom.
 




  2022.02.13. 11:22  Hozzászólás  Válasz tomir74 (3986) hsz.-re     Olvasás  
  •   3987   


---
 
Kedves Tamás!
Köszönöm szépen!
Megpróbálom.
Köszönettel: János
 


  2022.02.13. 10:17  Hozzászólás  Válasz AMPEROSJANO (3985) hsz.-re     Olvasás  
  •   3986   


---
 
Kedves János,
levélben küldtek egy linket (két éve is így volt), ami egyből a kártyás befizetőoldalra vitt.
A szállítás kb. 10eFt volt, úgy emlékszem, hogy múltkor kb. 15eFt volt a szállítási költség.
Én vesszőket és egy gyökereset rendeltem, mert a honlapjukon abból a fajtából nem volt vessző, de a gyökereshez kaptam még két kissé vékony, de használható vesszőt is ajándékba.
Üdv.: Tamás
 


  2022.02.13. 09:35  Hozzászólás  Válasz tomir74 (3984) hsz.-re     Olvasás  
  •   3985   


---
 
Kedves tomir74!
Hogyan lehet kifizetni?
(Mást rendeltünk Szlovákiából, "EU,"
nem tudtuk átutalni. Kimentünk fizetni.)
Minden csomag 5 ezer ft ?
Vagy csak azért mert gyökereset is rendeltem?
Köszönettel: Mundi János
 


  2022.02.07. 00:17  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3983) hsz.-re     Olvasás  
  •   3984   


---
 
Örülök, hogy végül sikerült megkapnod.
Másodszor rendelek tőlük, eddig jó tapasztalatom van velük és mástól is csak jókat hallottam.
Én oltásnak vettem, de nincs annyi alanyom, hogy az összes rügyet felhasználjam.
Első köreben az ismerősöknek adom a felesleget, a maradékot itt felajánlom, a részleteket később...
 


  2022.02.06. 17:06  Hozzászólás
  •   3983   


---
 
Üdv mindenkinek.

Köszönôm kérdésed igen megkaptam. Írtam az emberkének mondta hogy utána néz ,és utána pár nappal írta hogy feladta a csomagot. Lengyel címről jött a csomag. Nagyon meg vagyok elégedve vele szép vessző ket küldött szinte mindhez én is kaptam + vesszőket persze az Oszkár,avatár,velúr,Alice hez nem kaptam de mondom elégedett vagyok biztos jövőre is rendelek.

IMG_20220127_175954.jpg
------------------------
Megtekintve 11838 alkalommal.

 


  2022.02.04. 12:39  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3931) hsz.-re     Olvasás  
  •   3982   


---
 
Szia, megkaptad a csomagot?
Én egy hónapja rendeltem, ma jött meg a csomag.
Most is kaptam ajándék vesszőket.
 


  2022.01.30. 14:41  Hozzászólás
  •   3981   
Avatar

rendszer admin
 
Köszönöm a válaszokat! :)

Az biztos, annyi hely nem lesz, hogy gépkocsi "beálljon" alá, és van egy elképzelés, hogy a kaputól a lakás felé menő járda fölé tervezném valamelyik részére. Az meg úgy fele annyi széles lenne. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.29. 18:51  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3975) hsz.-re     Olvasás  
  •   3980   


---
 
Ahol dolgozom ott a borszőlők 80 cm vannak (gépi ültetés) Ahol a borszőlőbe direkttermőket (izabella, Concord) oda 1,5 m ültettük és amikor -talán jövőre- már terem, a borszőlő kivágásra kerül. Van másik helyen direkttermő az magasművelésű ott 2 m. a tőtáv (jobbra-balra 1-1 m) Lugasnál szerintem egy akkora pergola ami alá befér 1 autó a 2 sarka+ 1 középre. Amíg nem növi be, addig kevésnek tűnik. De amikor már akkora (időben) hogy befutja a pergolát, akkor viszont elég. Az ukrán/orosz szőlőket min. 1,5 m a tőtáv. A Borisz filmekben 3m tőtáv. Tudni kell mennyire erőteljes növekedésű a leendő szőlő. A dubovszkij r. amennyire figyelem "brutál" vastag. Kell a hely nekijobbra-balra min. 1,5 méter vagy inkább több. Ahogy néztem előbb említett emberke filmjében valamelyik talán a Velikáról mondta, hogy csak hosszú szálvesszőn szabad mert az első 3-4 rügy terméketlen. Szóval a csemege kicsit összetettebb mint a borszőlő.
De ezek csak mind viszonyítási alalpok. Úgy is Te döntöd el!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég