Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.06.28. 18:47  Hozzászólás  Válasz Amita (3547) hsz.-re     Olvasás  
  •   3548   


---
 
A fürt száradásról csak annyi a mondani valóm hogy nem mindig a betegségekben kell keresni az okokat.Vannak fajták melyek érzékenyebbek virágzáskor. Gondot jelenthet a sok illetve a kevés csapadék,maga a hely ahova ültetve van mert egyes fajták nem bírják a huzatot vagy az erősebb szeleket. Ilyenkor nem megy végbe a termékenyülés és termékenyülés hiányába ezek a fürtök elszáradnak. Lehet a háttérben nitrogén többlet mikróelem hiany és itt nem csak a bór hiányára gondolok a többi elem is legalább ennyire fontos! Ha valamiből többet adunk az elnyom egy másik elemet ami megint valamilyen hiánytünetet jelent.Mondok egy példát.Nálam és mint kiderült sok más embernél is elsőre a Monarch-on sok fürt leszáradt titokba tartottuk! Következő év nyomtuk lombtrágyával ( bór) minimálisan lett jóbb a helyzet.Kaptam egy szakembertől egy tanácsot virágzás elött picivel csipjem le a csúcsot a vesszőn és a hónalj hajtáson is és a közelébe se menjek míg el nem virágzott. Na mióta igy teszek azóta minden rendben van olyan amilyennek lenni kell! Tehát a problémát nem vegyszer vagy bór oldotta meg hanem csak egy egyszerű visszacsípés.
 


  2021.06.28. 11:16  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3544) hsz.-re     Olvasás  
  •   3547   
Avatar

---
 
Nálam jó pár tőkénél van hasonló. Van, ahol majdnem teljes fürtszáradás, van ahol maradt pár szem a fürtben. Magyarázatom egyelőre nincs, kerestem a neten, de igazából semmi nem illik a tünetekre teljesen. (Más szőlős fórumon is írtak ilyenről, de egyértelmű megfejtés ott sem volt, csak találgattak, botrítisz, feketerothadás, szőlőmoly jöttek fel, mint lehetséges probléma).
Permetezés rendben volt, de nem is hinném, hogy el lett szúrva, mert akkor gondolom sokkal több tőkén jelent volna meg ez.
Ami sokat szórt: Nagyesda Azos (első termés), Otello(!), Vosztorg, Velika. Amin volt tünet, de még elfogadható a mennyiség: Jupiter (első termés), Palatina (első termés), Preobrazsenyie.
Jellemző a csomókban leszáradt virágok, amelyek nem hullanak le maguktól, de ha hozzáérek a fürthöz, akkor igen.
Túlterhelve egyik sem volt tavaly, a fagyos tavasz miatt késve indultak, de most már behozták, sőt, van amelyikenk két, két és fél méteres a hajtás (még nem mertem tetejezni).
Jó lenne egy pontos diagnózis, hogy jövőre elkerülhető legyen a probléma, már amennyiben nem környezeti (hőség) és befolyásolható.
 


  2021.06.28. 10:46  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3544) hsz.-re     Olvasás  
  •   3546   


---
 
Üdv! Nálam sem minden happy, de azért úgy tűnik, talán idén is lesz olyan, aminek lehet majd örülni. :thumbup:
A fekete pöttyök szerintem beszáradt gyöngyszőrök, ezért nem kell vele külön foglalkozni. Az elpusztult virág nagyobb gond. :(
De legyen ez okulásul a jövőre nézve (nálam is van, de csak többé-kevésbé részleges - nagyobb gondom a madárkás fürt... nincs mese, 'menni' kell a bórral...)!
 


  2021.06.28. 06:26  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3544) hsz.-re     Olvasás  
  •   3545   


---
 
Csak a jupiterem ilyen, egy tőkém van belőle.
Nálam 6-8 tőkénél villás elágazások vannak, legalább három helyről beszerzett szőlőn.
Ebből kettő a legjobbnak mondott szaporítóanyag kereskedőktől van.
Új, idei (két tőke) és 1-2 éves telepítés, kb. 80 tőke.
A helyén legalább 20 évig nem volt szőlő, nem végeztem talajfertőtlenítést.
 


  2021.06.27. 20:02  Hozzászólás
  •   3544   


---
 
Üdv!
Elvirágzott a szőlő, nálatok minden hepy?Semmi fürt száradás?
Azért kérdem mert öt fajtán nem maradt semmi, a többit majd meglátjuk.
IMG_20210625_163418.jpg
------------------------
Megtekintve 7714 alkalommal.


IMG_20210627_193833.jpg
------------------------
Megtekintve 7714 alkalommal.


A vesszőn levő fekete pöttyök is agasztanak.Mi lehet ez?
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.06.16. 20:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (3540) hsz.-re     Olvasás  
  •   3542   


---
 
Tegnap vettem 7900 forintért, és 2 milli kell belőle, 10 liter vízhez . 3 évig eltartható .
Karate starral együtt ajánlják, abból 5 milli kell, 10 liter vízhez .
 


  2021.06.16. 16:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (3540) hsz.-re     Olvasás  
  •   3541   


---
 
Nem, mert ez II-es, ilyet nem tudok venni. A Dynali 250ml kiszerelésére gondoltam.
 


  2021.06.16. 05:52  Hozzászólás  Válasz Robz (3539) hsz.-re     Olvasás  
  •   3540   
Avatar

terra alapító
 
Erre gondolsz? https://www.profigazda.hu/systhane_20_ew_gombaolo_permetezoszer_200_ml_15390
 


  2021.06.16. 04:48  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3537) hsz.-re     Olvasás  
  •   3539   


---
 
Találkoztatok már a 250ml kiszereléssel? Engedély okirat szerint létezik, ez a legkisebb kiszerelés, de boltban és neten sem találok magyar elérhetőséget.
Nagyobbat nem vennék, eleve 5-6ml kell 10L vízbe.
 


  2021.06.15. 19:49  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3536) hsz.-re     Olvasás  
  •   3538   


---
 
Tévedsz mert akkor is 2-es kategória, az más kérdés hogy nekik eladó.
Nem rossz szándékból irom, félre ne értsd.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.06.15. 11:18  Hozzászólás  Válasz Robz (3533) hsz.-re     Olvasás  
  •   3536   


---
 
Systhane kis kiszerelésben III. kategótia. Gazdaboltban vettem két csomaggal tegnap.
 


  2021.06.15. 05:29  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3534) hsz.-re     Olvasás  
  •   3535   


---
 
Kösz a javaslatot, de lehet, hogy én vagyok problémás, de nekem nem ilyen egyértelmű ez!
A mankocebek idén kimennek, ha minden igaz. (mondjuk így idén még okés)
Marad a Cabrio Top?
Használok Cabrio Top-ot az elvirágzás utáni 2. permetezésnél, de szerintem az nem jó - vagy legalábbis nem írja a papírja - a fekete rothadás ellen. Amire írja: lisztharmat, peronoszpóra, szürkerothadás. (és csak borszőlőre van engedélye, 35 napis ÉVI-vel, csemegéket nem is szoktuk fújni vele)
Szóval számomra még mindig kérdéses, hogy fekete rothadásra mit használhatok kiskertben...
 


  2021.06.14. 17:46  Hozzászólás  Válasz Robz (3528) hsz.-re     Olvasás  
  •   3534   


---
 
Feketerothadásra bármi jó ami mankoceb tartalmú (dithane) illetve a Cabrio Top is kíváló rá mind III.kategóriás!
 


  2021.06.14. 05:53  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3530) hsz.-re     Olvasás  
  •   3533   


---
 
Erre is azt írja minden weblap, hogy II-es kategória.
Azt látom, hogy van belőle 5ml kiszerelés is, lehet, hogy ez III-as? (megkerestem a Systhane gyártói adatlapját, ott is csak a II-es kategóriát írják)
 






  2021.06.13. 15:12  Hozzászólás  Válasz Robz (3528) hsz.-re     Olvasás  
  •   3530   


---
 
Systhane 20 EW jó fekete rothadás ellen, tavaly már használtam és elég jól vizsgázott, lisztharmatra is hatékony, Karathane starral kombinálva kialakúlt fertőzést is azonnal megállít.
 


  2021.06.13. 14:46  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3527) hsz.-re     Olvasás  
  •   3529   


---
 
Növényvédelemben nem szeretek tanácsot adni mert minden kert más, másféle betegségek és kártevők vannak amihez alkalmazkodni kel.
Két kertet művelek egymáshoz nagyon közel, mégis teljesen másképp kel csinálnom.
A kisebbik kert otthol van ahol lakom, itt nagyon könnyű dolgom van, nincs a közelben szőlő, szinte semmi gond nem szokott lenni, a nagyobbik kert körbe van szőlővel, már kihajtáskor azonnal atkaölővel és kénnek kel kezdenem mert jelentős az atka kártétele, otthol még soha nem volt atka, feketerothadás az othholi kertben nincs, a nagykertben egy szem szőlő sem maradna ha nem védekeznék ellene.
Az ottholi kertben egy évben 4 permetezés elég, a nagy kertben tavaly 6 permetezéssel sem sikerült tökéletesen megvédenem.

Minden év más, az idén eddig nagyon könnyű dolgunk volt, az elhúzódó hideg miatt a betegségek nem igazán jelentkeztek, a kert szomszédom soha nem permetez, mindig betegek a szőlői, de idén eddig teljesen egészségesek, még most jön az első tartós 30°c és a betegségek.

A végére egy kis szépség


Velez 2021-06-13_15-42-37.jpg
------------------------
Megtekintve 8308 alkalommal.

 


  2021.06.13. 13:30  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3526) hsz.-re     Olvasás  
  •   3528   


---
 
Írjátok, hogy védekezni javasolt a fekete rothadás ellen. Utánaolvasva a használható szereknek ez kb. nesze semmi, fogd meg jól. (Ha tévedek, javítsatok ki, ennek csak örülnék.)
3-as kategóriában a Dynali az egyetlen, ami kapható, amiből csak literes kapható, 16eFt körüli áron.
Kiskertben, ahol 15L körül fújok ki egy menetben a szőlőkre mit használjak?
 


  2021.06.13. 12:01  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3526) hsz.-re     Olvasás  
  •   3527   


---
 
Köszi! Ez alkalmazható virágzás után is? Virágzás közben milyen szert használsz? (Írtad, hogy ilyenre is lehet szükség)
 


  2021.06.13. 08:20  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3523) hsz.-re     Olvasás  
  •   3526   


---
 
Nálam komoly probléma a fekete rothadás, ezért olyan szereket kel választanom ami a lisztharmat és a peronoszpóra mellett a fekete rothadásra is hatásos.
Most virágzás előtt ezzel permeteztem Systhane + Delan Pro + Nonit + Bóroldat
 


  2021.06.12. 22:21  Hozzászólás
  •   3525   


---
 
Éva és Fanny csemetét szeretnék vásárolni. Ha valakinek lenne, kérem jelezze.
 


  2021.06.12. 20:16  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3520) hsz.-re     Olvasás  
  •   3524   


---
 
Szerintem is qvadris önmagában nem jó, mellé kellenek kontakt szerek is.
Max 2 alkalommal 7-14 napos időkozönként Qvadris+ Thiovit+Dithan vagy Cuproxat jó lehet szerintem.
Utána Systhane + Thiovit+RidomilGold 2szer ez a feketerothadás elen is véd.
Ezután csak kontakt biotermesztésben is alkalmas szerek Thiovit, és Cuproxat,
De ha a lombon a friss hajtásokat karbantartod zöldmunkával nem kell egyáltalán használni semmit megfelelő időjárás esetén többet nem kell permetezned.
 


  2021.06.12. 20:02  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3518) hsz.-re     Olvasás  
  •   3523   


---
 
Köszönöm, ez a válasz nekem is sokat segített. Mivel permeteztél most?
 




  2021.06.12. 19:48  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3520) hsz.-re     Olvasás  
  •   3521   


---
 
Szerintem nem jó.
A Quadris tapasztalataim szerint már pár éve hatástalan, a Thiovit Jet semmi más csak kén, virágzáskor valami jobb kel.
 


  2021.06.12. 19:01  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3518) hsz.-re     Olvasás  
  •   3520   


---
 
Szia,Köszönöm szépen a segítséet! :udvozlet: Quadris,Thiovit-Jet,Wuxal ez jó lehet?
 
Minden jót!


  2021.06.12. 16:54  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3518) hsz.-re     Olvasás  
  •   3519   


---
 
Az hogy virágzásban ilyen időben, 30fok + 100-℅ pára tartalom,
kihagyjon egy blokkot, akármilyen rezisztenek mondjanak egy
fajtát (kivéve a direkt termő fajtákat) rizikós lehet.
Nálam a preobrashenie 1000-el virágzik, míg az itália még várat
magára.
IMG_20210612_173439.jpg
Preobrazsenyie
Megtekintve 8213 alkalommal.


IMG_20210612_173537.jpg
Itália
Megtekintve 8213 alkalommal.

 


  2021.06.12. 12:44  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3515) hsz.-re     Olvasás  
  •   3518   


---
 
Szia.
Nincs ilyen szabály.
A ként és a rezet nem szoktuk virágzásban használni.
Vannak szerek amiket kinomdottan virágzásban kel használni.
Nálam is hét elején kezdtek a koraiak virágozni, és csütörtök reggel permeteztem két olyan feszívódóval amit a gyártó kimondottam virágzás kezdetén és virágzásban ajánl használni.
A másik dolog hogy a későiek még messze vannak a virágzástól, legalább egy hónap mire a legkésőbbiek is elvirágoznak, ha egy hónapig nem prmetezek garantáltan minden beteg lesz, tehát két hét múlva újra permetezni kel, mindegy hol tart a virágzás.
 


  2021.06.11. 09:11  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3514) hsz.-re     Olvasás  
  •   3517   
Avatar

terra alapító
 
Én is túl vagyok rajta, tegnap meg is kezdték a virágzást. Soha ilyen szép még nem volt a csemegésem, úgyhogy nagyon vigyázni akarok rá idén. Javaslom mindenkinek a védekezést kibővíteni a feketerothadás ellen is!
 




  2021.06.10. 19:18  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3514) hsz.-re     Olvasás  
  •   3515   


---
 
Szia. Azt mondták virágzáskor nem szabad permetezni,ha igen akkor mivel van idei gyökerzeztetett és régi tőkék azoknál nelam is van egy ami virágzik most tudom meg a fajtát ha valakik beazonosítsák majd!
 
Minden jót!


  2021.06.10. 16:49  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3513) hsz.-re     Olvasás  
  •   3514   


---
 
Nálam a napokban kezdődött el a virágzás kb 5-6 fajtán ez számomra azt jelenti hogy itt a permetezés ideje. Szombat reggel fogom az első permetezést megcsinálni mindig ilyenkor szoktam!
 


  2021.06.10. 09:27  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3512) hsz.-re     Olvasás  
  •   3513   


---
 
Tudom, hogy mikkel érdemes ilyenkor permetezni. Nem használok felszívódó szereket, de most egyszer alkalmaztam Ridomil-t.
Lehet, hogy eltelik 10-14 nap a permetezéstől mire kezdődne a virágzás, ekkorra a használt szerek hatása már gyengült. Ezért kérdeztem, érdemes e még aznap egy újabb permetezés, amikor az első virágzó szőlőt meglátom.
 


  2021.06.08. 04:26  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3511) hsz.-re     Olvasás  
  •   3512   


---
 
Ilyenkor olyan szerekkel permetezünk, ami elvileg lefedi a teljes időszakot, ezért az az általános nézet, hogy virágzásban 'nem bántjuk' a szőlőt.
Ezért van az, hogy a kevés (és kontakt szerekkel történő) permetezés hívei is felszívódó anyagot használnak. Nincs mese, most tutira kell menni, biztos, belső védelem kell!
 


  2021.06.07. 20:28  Hozzászólás
  •   3511   


---
 
Tegnap elvégeztem a virágzás előtti permetezést. Ha esetleg elhúzódik a kezdete(nem tudom mikor fog kezdődni), érdemes még permetezni vagy csak majd virágzás után?
 


  2021.06.05. 20:28  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3509) hsz.-re     Olvasás  
  •   3510   


---
 
Ez kb. arra hasonlít (szerintem) mint aki 2-4 êves kisgyerektől várja el, hogy csinálja azt amit egy 15 êves.
Az 1 éves tőke még szó szerint gyerek. Erősödni kell a gyökêrzetnek stb.
Ha már meg hagytad jobb - bal oldalra lekötötted, szelektáld a hajtásokat. Ên az alsókat kitörnêm a felsőket hagynám meg. Persze adja magát hogy melyik szebb hajtás. A fürtöket viszont csak virágzás után, amikor már látni hogy hogyan kötött.
Magyarul meg felezed a számukat. Ne bánd meg. Visszafog köszönni jövőre ha nem terheled túl.
(Szerintem)
 


  2021.06.05. 20:13  Hozzászólás
  •   3509   


---
 
Pár darab egy éve ültetett csemetén mindkét hajtást meghagytam. Egyiket jobbra, másikat balra hajtottam a kordonon, mindkettőn van 4-5 hajtás és fürt. Meg szabad így hagyni vagy az egyiket távolítsam el?
 


  2021.06.04. 13:27  Hozzászólás
  •   3508   


---
 
Üdvözletem ! Van esélyem 2 Db Dubovszkij rozovij csemetét találnom ?
 


  2021.06.01. 13:45  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3504) hsz.-re     Olvasás  
  •   3507   


---
 
Nálam a tőkék több mint felén van olyan hajtás ami úgy ágazik el hogy nem lehet eldönteni melyik a fő hajtás és melyiket törjem ki, viszont a vessző nem lapos, hanem vastag, kerek, és inkább a termőkar végén lévő túl erős hajtásnál jelentekezik.
Az még érdekes hogy a tavaly vásárolt fiatal tőkéken ugyanúgy ott van, mint a 10 éveseken.
Azt gondoltam hogy nincsenek eléggé megterhelve, azért ágaznak el, nem gondoltam hogy ez betegségnek a jele.
 


  2021.05.31. 20:34  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3504) hsz.-re     Olvasás  
  •   3506   
Avatar

terra alapító
 
:O Nem vagyok szakértő, még csak 'szőlős' se, csak van szőlőm. Annyit tehetek hozzá, hogy 1982 óta van meg egy korai fehér szőlőm. Már akkor elágazgatott. Nem emlékszem rá, hogy laposan-e vagy hengeresen. Rá is csodálkoztam, mert mindegyik ága a hajtásnak egyforma nagy fürtöt hozott. (Gondoltam ezek iker hajtások.) Az a szőlő ma is él, virul, terem. A legkorábbi szőlőm. (Ki nem vágom, az biztos!)

Mi a tapasztalat másnál? Leromlanak egyáltalán az ilyen szőlőtőkék vagy csak annyira árt nekik a vírusuk, mint az embernek a herpesz vírus? (Nagynéném 93 éves - persze van herpesze.)
 


  2021.05.31. 20:30  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3503) hsz.-re     Olvasás  
  •   3505   


---
 
https://agraragazat.hu/hir/a-szolo-fontosabb-virusos-es-fitoplazmas-betegsegei/
 


  2021.05.31. 19:18  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3503) hsz.-re     Olvasás  
  •   3504   


---
 
Én próbáltam szakértőkkel körbejárni a témát de ez nem egyszerű!
Ha a villás elágazásnál lapos a vessző tuti hogy vírus gyökerestől likvidálni kell!
Ha viszont nincs ellaposodva hanem normális formálya van nem biztos hogy vírús fertőzés.Okozhatja abiotikus stressz, hormonzavar, hideghatás, tápelem egyensúly borulás, es ezek mind egyben. Plusz fajta, genotipus, érzekenység.
Egy biztos ha meghagyod teljesen külön kell kezelni a tőkét és abból senkinek ne adjál szaporító anyagot!
Nekem is van egy tőkém melynek egyik vesszőjén lett egy elágazás de nincs ellaposodva szép kerek sőt igen jó erőnléttnek örvend semmi féle tünetet ezen kívül nem produkál. Egyre több embernél olvasok ilyen tünetet és sokan meg is keresnek privátba hogy mitévők legyenek pedig ott kéne érdeklődniük ahonnan a vesszőket beszerezték.Persze az ilyet senki nem veri nagydobra,és jópénzért úgyanúgy árulja! :mivanm:
 


  2021.05.31. 17:37  Hozzászólás
  •   3503   


---
 
Van egy villás elágazású 2 éves csemetém, idén teremne először. Azonnal likvidálni kell?
 


  2021.05.30. 18:08  Hozzászólás
  •   3502   


---
 
A tavalyi törzsbe szemzés eredménye, "szabadföldi" preobrazsenyie
IMG_20210530_190041.jpg
------------------------
Megtekintve 8453 alkalommal.


IMG_20210530_190002.jpg
------------------------
Megtekintve 8453 alkalommal.


:thumbup:
 


  2021.05.26. 10:20  Hozzászólás  Válasz Robz (3495) hsz.-re     Olvasás  
  •   3499   


---
 
Üdv!
Nálunk is (Békés Megye - 39 AK) jó minőségű földek vannak, a sorokba, illetve azok közé szalma, minimálisan fűrészpor és saját gyártású komposzt is került. A Filoxéria ellen próbáld ki az Artis Pro mikrobiológiai készítményt, fonálférgek és egyes rágó- és/vagy szívóbogarak ellen pedig jó eredményt érhetsz el, ugyanezzel. Adagolása: 6 kg/ha, vagy 6-8 dkg/100 l vízhez, a szőlőtőke köré bedolgozva.
Ugyanakkor, úgysem lehet megállítani a Filoxérát sajnos, csak minimálisra csökkenteni a termőhelyen a károkozást.
 


  2021.05.25. 22:39  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3497) hsz.-re     Olvasás  
  •   3498   
Avatar

---
 
A jó takarás segít a talajnedvesség megtartásában és a takaróanyag korhadása által tápanyagot szolgáltat. Mivel a szalma lassan korhad, tápanyag nem keletkezik a nyár folyamán, viszont a vízmegtartásban segít. Ez így fél siker.
 


  2021.05.25. 21:07  Hozzászólás
  •   3497   


---
 
Szalmával borítottam a növények tövének környékét. A sok esőzés után a szalmában lévő kalászok szemei kihajtottak. Érdemes megtartani a szalmatakarást nyárra?
 


  2021.05.24. 11:00  Hozzászólás
  •   3496   


---
 
A fajtákat elfelejtettem leírni, hátha van jelentősége az őseik miatt. (Hátha valamelyik eleve filoxéra ellenálló.)
Preobrazsenyie, Dubovszkij rozovij, Nagyezsda azos, Bagatyanovszkij.
 


  2021.05.24. 10:58  Hozzászólás
  •   3495   


---
 
Kaptam tavaly pár gyökereztetett vesszőt ukrán fajtákból, amiket tavaly tavasszal el is ültettem a kertben. Idén a két szemre visszavágott csemeték gyönyörűen és erőteljesen kihajtottak, még fürtöt is mutatnak.
A talaj nálunk fekete föld és itt jön a dilemma, amivel kapcsolatban érdekelne, ha van valakinek tapasztalata. A filoxérától tartok, de nem ismerem a viselkedését. A nemes alanyokat mennyi idő alatt pusztítja ki vajon?
A tervem az, hogy ültetek az ukránok mellé gyökereztetett alanyvesszőket, amire ráoltom a csemegéket, amint ezek megerősödnek.
A kérdés az, hogy mennyire lehet sürgős a dolog, milyen gyors a filoxéra?
A kertben eddig is volt szőlő, levéllakó alakot láttam is borszőlőn, tehát biztosan nem mentes a terület tőle.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég