Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.09.19. 20:42  Hozzászólás  Válasz Kertész1956 (2345) hsz.-re     Olvasás  
  •   2346   

---

Szia Zoltán!
Jómagam is kezdő vagyok az orosz-ukrán fajtákban, de van már némi tapasztalatom a beszerzésben. Az egyik, első és legnagyobb forrás Borisz, ha mond neked ez a név valamit. Sok fajtája van, gyökeres csemetéket és háromrügyes oltócsapokat ad el - nem olcsón. Vele kapcsolatban több hozzászólásban olvastam, hogy nem azokat a fajtákat küldte, amiket megrendeltek nála. Ez lehet hanyagság, de akár átverés is. Gondolom most már jobban odafigyel erre, mert saját üzletét rontja, ha ez széles körben elterjed. A másik lehetőség Bücs Sanyi, a fajták és árak ugyanazok, mint Borisznál, én már csak tőle veszek, megbízhatóbbnak tartom. Ha érdekel, elküldöm az árlistáját és az elérhetőségét.
Sok sikert, üdv: Imre.

2020.09.19. 19:06  Hozzászólás
  •   2345   

---

Tisztelt Fórumozók!
Régóta olvasgatom az írásokat, amelyekből sok tapasztalatot nyerek. Szívesen részt vennék ebben az eszmecserébe. De sajnos számítógépes ismereteim hiányában csak segítséggel tudok belépni. Most is lemaradtam DM-kert bizonyos szőlőfajtáiról mire segítséget kaptam elfogytak. Ezért fordulok hozzátok. Szeretnék vásárolni oltóvesszőket. Kelet-ről származó fajtákból. Privátba szeretném lefolytatni az egyeztetést, telefonszám: 22/442-326
email: bajadi.zoltan@gmail.com
Nekem van már 40 fajta szőlőm, amelyek beszerezhetők hazai termelőktől. Kérnék olyan segítséget is, ha vásárolni nem lehet oltó vesszőket, akkor Lengyel és Szlovák termelőktől is vennék oltványokat, akiknek van ebben tapasztalata. A fajtákból elég lenne kettő is, VALEK a másik FLUMOSA ALBA. Minden segítséget előre köszönök,
Üdvözlettel:
Zoltán

2020.09.19. 15:56  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2342) hsz.-re     Olvasás  
  •   2344   

---

Kedves fórumtárs!
Nemrég leírtam én mivel permeteztem idén és hányszor! Én lemosót soha még nem csináltam nem tartom másnak mint talaj szennyezésnek.
Botritisz ellen sem permetezek külön nincs értelme a rothadós repedős fajtákkal kinlódni ez a véleményem.
Négy alkalommal permetezek egy évben de a kényes és kései fajták július utolsó hetében kapnak egy ötödiket quadris+thiovit jet.
Ha véletlen rásodródi valamelyik szomszédos tőkére abbol sincs nagy baj mert 7 nap az É.V.I.-je!

2020.09.19. 15:56  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2342) hsz.-re     Olvasás  
  •   2343   

terra alapító

... Ráadásul egyik hamarabb, másik később érik, egyik rezisztens a peronoszpórára a másik nem, aztán vannak amik a lisztharmatra fokozottan érzékenyek - szóval van itt gond a sokfélével. :angry-banghead:

Azt hiszem, hogy nincs tökéletes megoldás, csak kompromisszum. :o

2020.09.19. 14:35  Hozzászólás
  •   2342   

---

Tisztelt fórumtársak,
Azt szeretném megkérdezni hogy akinek 20,50,100 fajtája van az hogyan oldja meg a permetezést ????
Mire gondolok?
Pl lemosó permetezést végezni azt mondják hogy a rügypattanáshoz legközelebbi időpontban kellene, na de gondolom ennyi fajta nem egyszerre fog megindulni... Vagy pl botritisz ellen sem lehet egyszerre fújni mindet...
Ezeket akkor mindig külön külön kell permetezni???

2020.09.19. 09:03  Hozzászólás
  •   2341   

---

A mostani ajánlásom főként azoknak szól akik sok fajtában csalódtak,vagy kiskertben csak néhány tő ültetésére van lehetőségük!
Valek.jpg
VALEK
Megtekintve 2722 alkalommal.

Megosztás készítés

Érés ideje augusztus első napjaiban.
Bogyója nagy 10-15 gr súlyú húsos lédús rendkívűl finom fajta! Előszőr muskotályos enyhe körte aromával majd késöbb a muskotály gyengül és a körte aroma erősödik fel benne.Ez a két íz kombinációja rendkívül finommá teszi a szőlőt!
Fürtjei nagyok 1000-2500 gr közepessen tömött vagy tömött fürtjei vannak,termékenyüléssel nincs gond mindegy milyen időjárás van.
Betegség ellenállása magas rezisztensnek mondanám néhány megelőző permetezéssel egészségessen tartható.
Termékenysége magas,bogyója nem reped nen rothad darazsak is allig bántják,igen sokáig tövön tartható fajta!
Azt kell mondjam gyakorlatilag nincs hibája! A legjobb íz végett saját gyökéren termesztve a legfinomabb mert oltott kultúrában ez a csodálatos íz egy resze elveszhet nem mindegy mire oltottuk! Nálam Évára lett oltva íze megegyezik a saját gyökerű változattal.
Frumoza Alba.jpg
FRUMOSA ALBA
Megtekintve 2722 alkalommal.

Megosztás készítés

Érés ideje nálam szepttember eleje.
Bogyója közepes méretű 8 gr körüli húsos lédús határozott nagyon finom muskotályos ízzel.
Fürtök átlag súlya 500-600 gramm de mem ritka a kiló feletti fürtök száma sem.Termékenyülése kiválló egyenletes bogyóméret kitünő fürtszerkezet.
Betegségeknek kitűnően ellenáll rezisztensnek mondanám.Néhány megelőző permetezést igényel!
Bogyója nem reped nem rothad darazsak rovarok kevésbé bántják nagyon sokáig tövön tartható még csapadékos ősz esetén is!
Gyakorlatilag nincs hibája nem tudok semmi rosszat mondani.

Evvel a két fajtával gyakorlatilag le lehet fedni a szezont augusztus elejétől október közepéig,nincs bosszúság csak szemet gyönyörködtető kíváló ízű fürtök nálam még hálózva sem voltak soha.Ízek kedvelőinek különössen ajánlott!

2020.09.18. 19:16  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2339) hsz.-re     Olvasás  
  •   2340   

---

Ajánlanék cserébe én is, de mit tudok én adni a meglevőkből...? Egyre kevesebb van már az új fajtákból. Ilyeneket mondjak, hogy Jubilej novocserkaszka? Meg Viktor?
Nem hiszem, hogy ne ismernéd (elnézést, ha most nem keresem vissza). A többi nálam sajnos nem igazán akar működni (részben az én hibám, mert nem tudok nekik jó helyet biztosítani).
Őszintén szólva elég finnyás vagyok, mióta megismertem egy-két fajtát... Ha már kicsit ilyen vagy olyan, a sorsa megpecsételődött... :thumbdown:
Van egy optimum, ahhoz kell közelítenie!
(Jah, ez most nem az Éváról szól, mielőtt valaki félreértené! A meglevők selejtezéséről írtam. Azok nem stimmelnek.)

2020.09.18. 19:11  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2338) hsz.-re     Olvasás  
  •   2339   

---

Köszi, meglátjuk. Nem nagyon akarom már növelni az 'állományt', sőt (már írtam, nem ragoznám, talán már így is unalmas...).
De ezzel az egyel lehet, hogy még kivételt teszek, annyit dicsérted. ;) :thumbup: Éppen van mit lecserélni... :( :$ Oltócsap is elég lesz, ha nem jönne össze az oltvány.
Amikor Nálad jártam, nem ez a fajta volt a fő csapásirány. ;) Bízzunk! :)

2020.09.18. 18:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2336) hsz.-re     Olvasás  
  •   2338   

---

Janikám!
Voltál nálam abból szedtél amiből akartál,ez nem jutott eszedbe?
Ha lesz plussz saját oltványom mert több sikerül mint ami kell eljöhetsz érte ha elfogadod!
Bizzunk a sikerbe.

2020.09.18. 17:30  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2335) hsz.-re     Olvasás  
  •   2337   

---

Én azt gondoltam /ezek szerint rosszul /,hogy csak az alany választása a kulcs ebben a dologban.Ilyenkor érzem,hogy kell még a tapasztalat bőven.Még jó,hogy szeretem csinálni,meg,hogy nem a megélhetésem múlik rajta. :nahat: Köszi :)

2020.09.18. 17:12  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2334) hsz.-re     Olvasás  
  •   2336   

---

A legkirályabb szőlők egyike öntözetlen területen nincs évjárat hogy 10 kiló alatt teremne igen szép fürt és bogyómérettel!
Idei termés egy tövön 11.8 kg egyetlen betteg bogyó nélkül és a lombozat most is makk egészséges 4 permetezés mellett!

Na ez az, ami nálam kicsit se jött össze... Csak a vergődés volt a nagy semmin. :( :thumbdown: Kicsit irigyellek és ez úton is gratulálok hozzá! :thumbup:

2020.09.18. 17:04  Hozzászólás  Válasz muskotály (2333) hsz.-re     Olvasás  
  •   2335   

---

A rossz ás a jó klónok között komoly különbségek lehetnek termőképességben ellenállásban fagyállóságban stb....
Az a gond a szőlővel hogy csak a legjobban teljesítő tövekről szabadna szaporítani de szerinted ez így működik? Hát nem!
Minden tőről megszedik a vesszőket a lényeg nem más mint a fajta azonosság.Egy idő után egyre több lesz a rosszúl teljesítő példány és ha ezt is tovább szaporítják leromlik az adott fajta és meg is van a rossz klón! Ez minden fajtánál igaz még az ukránoknál is. Én is mindig konzultálok egy barátommal és csapot cserélünk ha probléma van egy-egy fajtával és lás csodát sokszor megoldódik egy cserével a probléma.

2020.09.18. 16:35  Hozzászólás  Válasz Robz (2329) hsz.-re     Olvasás  
  •   2334   

---

Egy hónapja sincs hogy bemutattam az Évát de most kicsit elgondolkodtam hogy van-e értelme ezt megtenni!
A legkirályabb szőlők egyike öntözetlen területen nincs évjárat hogy 10 kiló alatt teremne igen szép fürt és bogyómérettel!
Idei termés egy tövön 11.8 kg egyetlen betteg bogyó nélkül és a lombozat most is makk egészséges 4 permetezés mellett!
Az ukrán fajták végett kicsit háttérbe szorult nálam is de télen nekiállok oltványok készítésének mert vissza kell szaporítsam a fajtát és az ukránok egy része távozik helyet kell adjon az Évának.

2020.09.18. 14:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2332) hsz.-re     Olvasás  
  •   2333   

---

Többször olvastam már ezt,de mit takar a rossz,és a jó klón?Miben nyilvánul meg,mondjuk az Éva fajtánál?

2020.09.18. 13:16  Hozzászólás  Válasz Robz (2329) hsz.-re     Olvasás  
  •   2332   

---

Általános vélemény, hogy jó fajta, de csak ha kifogod a jó klónt. Akinél nagyon szépen működik, már többször is megmutatta és leírta, mit is tud ez a fajta. :thumbup:
Ha rányúlsz a rosszra, akkor nem sok köszönet lesz benne. (Nekem valószínűleg a rossz volt, évekig kínlódtam vele, majd kiástam.. A jót már nem szereztem be.)

2020.09.18. 13:15  Hozzászólás  Válasz Robz (2329) hsz.-re     Olvasás  
  •   2331   

---

Tisztelt Uram
Nekem van Éva szőlőm, kétfajta alanyon mind a kettőn jól teljesít, tápanyag és víz igényes vesszőnként csak 1 fürtöt hagyok meg. Lisztharmatra és peronoszpórára érzékeny, rothadásra és repedésre alig hajlamos. A bór és magnézium trágyát virágzás előtt érdemes kiszórni. Túlterhelésre aprósodik Én egy jó fajtának tartom hibái ellenére

2020.09.18. 08:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2328) hsz.-re     Olvasás  
  •   2330   

---

Az egész anyagnak akkor van értelme inkább, ha nagyobb felületet szeretnél behálózni.

Zsákhoz: nálam nem volt probléma hogy sérültek volna a szemek, pedig a normál lyukméretű ("szúnyogháló") zsákjaim vannak. Muslincát sem láttam belül. darázs sem szúrta ki még a külső szemeket sem. Szóval nálam bejött. Most épp az almán gondolkodtam, kicsi még a fa, meg tudnám oldani azt a pár szemet, mert tengersok poloska van rajta, és látok szúrásnyomot is.

2020.09.18. 07:40  Hozzászólás
  •   2329   

---

ÉVA csemegeszőlővel kapcsolatban mi a tapasztalatotok?
Érdemes belőle telepíteni itthoni fogyasztásra?

2020.09.17. 20:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2327) hsz.-re     Olvasás  
  •   2328   

---

Még egy leheletnyit tovább görgetve, matekozva így néz ki: ha kiválasztunk mondjuk egy 25*35-ös méretet, akkor az általam linkelt oldalon levő 10 négyzetméteres darabból 45 db jönne ki
(egy darabnál 30*70-nel számolva). Az általad mutatott esetében ugyanennél a méretnél (240*350) 9.35 dollár (17-ről leárazva, ha elhisszük, de ennek most nincs jelentősége).
Ez mai árfolyamon kb. 2850 Ft lenne 100 db.
A két esetben nagyjából ugyanaz az ár. Tehát egyértelmű, hogy a kész zacskót célszerű megvenni. Ráadásul azt már nem kell elkészíteni!
Annyit érdemes még hozzáfűzni, hogy a nagy hálónál biztosan lehet tudni, hogy konkrétan hálóról van szó, a zacskónál viszont max. a képekből lehet valamelyest megítélni
(jónak látszik, kicsit ugyan hasonlít a fátyolfóliára, de egyértelműen nem az (hálós, de szöszös).
És akkor ha rapala képein levő ritkább lyukú zacskót tekintem, hogy még azzal is milyen szépen sikerült megvédeni a termést...

2020.09.17. 20:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (2326) hsz.-re     Olvasás  
  •   2327   

---

Köszi! Kicsit jobban körülnézve azért szerencsére lehet találni olyan hálót  is, aminél igen kicsire be lehet állítani a rendeléskor a kívánt méretet (egészen 0.15 mm-ig). Így már egészen baráti.
Csak egy példa. A mesh-mm váltó táblázat  szerint a 100-as érték az említett 0.15 mm. A linkelt oldalon levő 100 meshhez társított képen is jól látszik, hogy azért az már igen finom.
Ha a nagyobb, de még vélhetően alkalmas lyukméretet állítom be, jelentősen csökken az ár. Tesztelni kellene (nem biztos, hogy nem fogom... :lol: ).

2020.09.17. 19:41  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2324) hsz.-re     Olvasás  
  •   2326   

---

Neked ezt ajánlanám (no meg persze másoknak is). Szerintem a muslica ellen is tökéletes. Ráadásul olcsó (és nem ráz) :D Most, hogy téma lett ez a fajta védekezés, mindjárt rendelek egy ilyen fajtát is, mondjuk jövőre a körtére, őszibarackra...
Kb. 25Ft darabja a legkisebb, 20x30cm-esnek ... nem pénz érte

2020.09.17. 19:30  Hozzászólás
  •   2325   

---

IZJUMINKA.jpg
IZJUMINKA
Megtekintve 2708 alkalommal.

Megosztás készítés

Érés ideje augusztus eleje.
Bogyója viszonylag nagy 30-40 mm × 1.8-2 mm,roppanó húsos nem túl lédús kimondottan kellemes fogyasztani!
Fürtjei 300-500 gramm kimondottan mutatós fajtának tartom.Nőivarú,de minden évben jól termékenyül.
Betegség ellenállása átlagos az évi négy permetezés mellé szűkséges még egy quadris+thiovit kezelés július második felében hogy rendben legyen.
Nem reped de néha előfordul egy-egy rothat bogyó amit kicsipek így a fürt egészséges marad.Tövön tarthatósága csak kevés csapadék esetén ajánlott!
Feleségem kedvence ha a legkényesebb fajta lenne akkor is maradna a gyüjteményembe mert neki ez a legjobb mind között.

2020.09.17. 19:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (2322) hsz.-re     Olvasás  
  •   2324   

---

Azon gondolkozom, hogy az 1 mm-es lyuk méret elég lehet-e a muslicára (nem valami nagy jószág az átmérőjét tekintve...).
Sanci linkjén 1×0.5 mm van megadva. Ilyent nem találok az Ebayen. Aztán az is eszembe jutott, hogy esetleg lehetne nagyobb darabot  is rendelni, de ott még meg kell oldani a kötőt
(ez nem lehet nagy probléma, gondolom olcsóbban ez is kihozható), és persze az összevarrást, de ez se gond.
A nagyobb bajom ezzel a verzióval, hogy a legkisebb lyukméret is az említett 1 mm. Hirtelen nem találok kisebbet. Akkor viszont honnan veszik a magyar webboltosok
(tudom, kínai az is, millió esetben találkozunk ezzel a 'furfanggal', még a boltokban is)?

2020.09.17. 19:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (2322) hsz.-re     Olvasás  
  •   2323   

---

Itt pl. 50 db 20x30-as ingyenes szállítással 9 dollár:
Nincs 3000Ft
Az eggyel nagyobb méretre hirtelen ezt találtam:
35x25-ös szállítási költséggel 16 dollár

2020.09.17. 19:03  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2316) hsz.-re     Olvasás  
  •   2322   

---

Ez megegyezik a kínaival, minden bizonnyal ők is onnan szerzik be. Én 30x20-asból betankoltam az utóbbi években, szinte minden fürtre elegendő nálam ez a méret (ebay-ről és aliexpress-ről nemcsak azért szoktam vásárolni, mert kis keresgélés után általában találok jóval olcsóbb verziót, hanem a szállítás is rendszerint ingyenes)

2020.09.17. 18:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (2320) hsz.-re     Olvasás  
  •   2321   

---

A szilván töröm erősen a fejemet... :hiha: (mivel szerencsére málna nincs :lol: )

2020.09.17. 18:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2319) hsz.-re     Olvasás  
  •   2320   

terra alapító

A paradicsomokat és az őszibarackot se felejtsd el. :hiha:

2020.09.17. 18:22  Hozzászólás  Válasz rapala (2317) hsz.-re     Olvasás  
  •   2319   

---

Na elmegyek ám én a jó fenébe... :nahat: :thumbup: :dejo: (Jövőre még a levelet is behálózom... :lol: Egyenként... :fetreg: )

2020.09.17. 18:19  Hozzászólás  Válasz rapala (2313) hsz.-re     Olvasás  
  •   2318   

---

julius 3-ig az idén hányszor? Milyen fajta?

2020.09.17. 17:50  Hozzászólás
  •   2317   

---

Én is onnan rendeltem, de az EBAY-on is rendelhető a 20x30,25x35-ös méretben. Az új fajtákhoz ennél nagyobb kell.
Nem olcsó 50 db 5-6 ezer de megéri sok bosszúságtól megkímélt.
Teszek fel róla egy részletesebb képet is.

SZŐLŐ8.jpg
Hamburgi Muskotály bezsákolva
Megtekintve 2440 alkalommal.

Megosztás készítés

SZŐLŐ6.jpg
....és kibontva..
Megtekintve 2440 alkalommal.

Megosztás készítés

2020.09.17. 17:14  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2315) hsz.-re     Olvasás  
  •   2316   

---

Laci barátom sokat kipróbált már ezt tartja a legjobbnak!
https://webaruhaz.kertlap.hu/shop/palantazas-novenytermesztes/zsinorral-zarhato-termesvedo-novenyvedo-halo-nagy-35x25-cm-50db/?fbclid=IwAR0u-0oxeKe0_RwCYSyO88xxsHF9cGrvOcHDuMG51ewAsgzfSQCsH8BQF_c

2020.09.17. 17:05  Hozzászólás  Válasz rapala (2313) hsz.-re     Olvasás  
  •   2315   

---

Gratulálok a sikerhez! :dejo: :thumbup:
Köszi az infót! Általános kérdésem (tudom, hogy ez néha elhangzik, most mégis felfrissíteném, ha nem gond): személy szerint melyik fajta zacskót használjátok?
Tavaly fátyolfóliából, itthon készült példányokkal próbálkoztam több-kevesebb sikerrel (úgy sejtem, hogy mire feltettem a fürtökre, már részben benne volt a nyavalya).
Próba volt, jövőre újra bevetem, de valószínű, hogy rendelek valahonnan az általában javasolt oldalakról, az adja majd a védelem gerincét.

2020.09.17. 16:14  Hozzászólás  Válasz rapala (2313) hsz.-re     Olvasás  
  •   2314   

terra alapító

Ugye milyen jó érzés szép szőlőt termelni! :thumbup: (A kép felrakásakor a kék kockába írd oda, hogy milyen fajta. Kösz.)

2020.09.17. 15:56  Hozzászólás
  •   2313   

---

Tiszteletem
Én az idén behálóztam minden fürtömet, illetve átépítettem a támrendszert y-ra.
Rakok fel egy két magyar fajtáról képet, gyönyörűek lettek.
Utoljára julius 3-án permeteztem, csak a zöld munkával tartottam karban a szőlőt, még mindig egészséges !
Szerintem megéri bezsákolni a fürtöket, gyönyörűen megvédi őket a sűrű szövésű anyag.
SZŐLŐ4.jpg
------------------------
Megtekintve 2236 alkalommal.

Megosztás készítés

SZŐLŐ2.jpg
------------------------

Megosztás készítés

SZŐLŐ3.jpg
------------------------

Megosztás készítés

SZŐLŐ1.jpg
------------------------

Megosztás készítés

SZŐLŐ5.jpg
------------------------

Megosztás készítés

2020.09.17. 12:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2309) hsz.-re     Olvasás  
  •   2312   

---

Sajnos a zacskózás se nyújt teljes védelmet,mert ahol hozzáér a gyümölcs ott már meg is szúrja,de egy-két bogyó a veszteség nem az egész fürt,nem tudja összemászkálni nem lesz büdös az egész.Mocskos egy jószág az biztos.

2020.09.17. 12:43  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2305) hsz.-re     Olvasás  
  •   2311   

---

A bogyók mérete azért is lehet nálad nagyobb,mert lazább a fürt,én meg csak a tetejét vágtam le,nem végeztem bogyóritkítást.Most újra megkóstoltam,és ez a muskotály,nem annyira domináns,de érződik rajta kicsit,viszont egy Hamburgihoz képest "csak"finom édes.Lehet,hogy én elfogult vagyok muskotály ízzel. :)

2020.09.17. 08:35  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2309) hsz.-re     Olvasás  
  •   2310   

---

Ja, és akkor a vietnámi sapkáról nem is beszéltem. Van, hogy repednek a bogyók... Akkor meg mindegy a zacskó. Az alapanyag már itthon van, jövőre próba... :P :lol: :H

2020.09.17. 08:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (2308) hsz.-re     Olvasás  
  •   2309   

---

Néhány korai fajtát kivéve a zacskózás így is tervben van. A teljes állományt érintve, minden fürtre. Nincs kecmec!
Látszik, hogy egyszerűen nem szabad kihagyni, megspórolni a belefeccölt időt, energiát (a pénz itt nem játszik, aránytalan a különbség az ára és a hozadéka között).
Már akartam is kérdezni: az általánosan használt zacskók esetében a muslica se fér be a lyukakon? Ill. ahogy már a poloskával kapcsolatban fel is merült talán a másik fórumon:
oké, hogy az említett két jószág fizikailag nem fér be, de a szívókájával, ill. a tojócsövével azért hozzáfér...? Ez esetben viszont majdnem mindegy, hogy van-e zacskó. :fejvaka: :alvaka:
Mik a tapasztalatok?

2020.09.17. 08:25  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2307) hsz.-re     Olvasás  
  •   2308   

terra alapító

Mielőtt túladnál rajta, próbáld meg jövőre zacskózni.
Nem kezdi ki a darázs, nem bántja a muslica. A poloska és a légy sam fér hozzá. Gyönyörű szép fürtjeid lesznek.

2020.09.17. 08:21  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2305) hsz.-re     Olvasás  
  •   2307   

---

Az imént fényképeztem. Ugyanaz a fürt. A többi szóra se érdemes (ez se nagyon...). Én nem érzek rajta muskotályt. Több más fajtával együtt megy a lecsóba... :thumbdown: :@
A képek némelyikén poloska és légy is felfedezhető, ill. teljesen nyilvánvalóan mindenhol dorbézol az átok muslica is. :angry-banghead:
És ez még a jobbak közül való (mármint a pillanatnyi állapotot nézve)... :thumbdown:

DSC01222  Anjuta.JPG
------------------------
Megtekintve 2255 alkalommal.

Megosztás készítés
DSC01223  Anjuta.JPG
------------------------

Megosztás készítés
DSC01224  Anjuta.JPG
------------------------

Megosztás készítés
DSC01225  Anjuta.JPG
------------------------

Megosztás készítés

2020.09.17. 08:15  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2305) hsz.-re     Olvasás  
  •   2306   

terra alapító

Lehet azért lazább a fürt, mert nálad láthatóan gyengébben kötött.

A muskotályosság nálam se érződik.

2020.09.17. 07:16  Hozzászólás  Válasz muskotály (2303) hsz.-re     Olvasás  
  •   2305   

---

Nálam másképp néz ki az Anjuta, lazább a fürt szerkezete, 15-20g köztiek a bogyók, és nem érzek rajta muskotályos ízt.
Akinek megvan ez a fajta legyen szíves tegyen fel róla képet.

Anjuta 2020,09,17,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 1897 alkalommal.

Megosztás készítés
Anjuta 2020,09,17,.jpg
------------------------
Megtekintve 1897 alkalommal.

Megosztás készítés

2020.09.17. 07:02  Hozzászólás
  •   2304   

---

Lenne egy kérdésem. :) Több helyen (videók, képek) hallom, látom a fürt rövidítését. Tudom is, hogy mi az értelme: nagyobb biztonsággal beérik, ill. nagyobb méretű szemek lesznek. Ezzel nincs is gondom. Viszont. Mindenki a fürt felső részéről szed le emeleteket. Én úgy olvastam, hogy a fürtben a szemek felülről lefelé érnek be. Így nem az lenne a logikus, hogy az alsó régióból menjen le a felesleg?

2020.09.16. 16:27  Hozzászólás
  •   2303   

---

IMG_20200916_164847.jpg
------------------------
Megtekintve 2024 alkalommal.

Megosztás készítés

Ezt a szőlőt már biztos sokan ismeritek,de aki mégse,annak mutatom.
Anjuta.
Tavaly oltottam,ezt a fürtöt hozta,kicsit megrövidítettem.Az íze édes,finom savakkal,kicsi muskotállyal.A bogyó mérete nálam 14gr. volt,kemény,nagyon húsos.Lisztharmatra érzékeny.

2020.09.16. 12:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2301) hsz.-re     Olvasás  
  •   2302   

---

Köszi az infót!Vannak azért árak ott is,és nem is oltványok,ha jól olvastam.Mennyire megbízhatók?

2020.09.16. 09:27  Hozzászólás
  •   2301   

terra alapító

A DM kertnél jelentősen csökkentették több jófajta csemegeszőlő árát! Csak gondoltam szólok, hátha érdekel valakit...

DMkert

2020.09.16. 08:16  Hozzászólás
  •   2300   

terra alapító

Van itt valaki Pécsről? Egy ismerősömnek kellene egy kis segítég.

2020.09.15. 07:17  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2298) hsz.-re     Olvasás  
  •   2299   

terra alapító

Ebből a szőlőből elfogadnék egy oltócspot télen.

(megjegyzés: egyre kisebb a kezed.) ;)

2020.09.15. 05:40  Hozzászólás
  •   2298   

---

Pegas / Пегас
Nálam most érik
Nagyon finom, húsos, édes-savas, harmonikus ízű.
Betegség ellenállása átlag felett van.
Rovarok nem bántják, nem kel hálózni.
Néha van 1-2 rothadt bogyó.
Hideg esős időben is jól termékenyült.
Ebben az érési időben az egyik legkiválóbb fajtának tartom.
Hátránya hogy 1-2 néha 3 elég nagy magja van.

Pegas 2020,09,15,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 2247 alkalommal.

Megosztás készítés
Pegas 2020,09,15,(2).jpg
------------------------

Megosztás készítés
Pegas 2020,09,15,(3).jpg
------------------------

Megosztás készítés

2020.09.15. 05:09  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2293) hsz.-re     Olvasás  
  •   2297   

---

Nálam is nagy tömött fürtök voltak, csak a romlott bogyók eltávolítása után ennyi maradt.
A rothadást nagyrészt a poloskák okozták, jövőre hálózni fogom.

ElőzőKövetkező