Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2023.05.11. 05:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (541) hsz.-re     Olvasás  
  •   542   


---
 
Nálunk piros köszméte került a helyére. Egyébként azért hívják mézbogyónak,mert a méhek szeretik a virágát.
 




  2023.05.09. 14:54  Hozzászólás
  •   540   
Avatar

terra alapító
 
Hát ez nem biztató pedig képről nagyon szimpatikus volt. Vajon miért mézbogyó a neve ha savanyú? Azt hiszem elengedem az ötletet.
 


  2023.05.09. 14:34  Hozzászólás  Válasz edit (538) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   


---
 
Üdvözöllek. Évekig volt négy bokor, 2 fajta. Nálunk nem nagyon jött be, mert a gyümölcsének élvezeti értéke messze nem érte el mondjuk az áfonyáét.Savanyú és nem volt zamata. Amúgy nem kényes, árnyékos-félárnyékos helyet szereti, meg ő is inkább a laza savanyúbb talajt.
A mennyiség egy bokron megfelelő, de igen szaporátlan szedni és enni. Ezek miatt hagytuk kimenni...gyökerestől.
 


  2023.05.09. 12:16  Hozzászólás
  •   538   
Avatar

terra alapító
 
Valaki próbálta már a kamcsatkai mézbogyót? Milyen jellegű az íze? Érdemes neki helyet szorítani?
 


  2023.04.20. 14:47  Hozzászólás  Válasz edit (536) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon tetszetős kis kökényes :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.04.20. 13:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (534) hsz.-re     Olvasás  
  •   536   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20230420_144849.jpg
------------------------
Megtekintve 3274 alkalommal.

IMG_20230420_144242.jpg
------------------------
Megtekintve 3274 alkalommal.

A szomszéd dzsindzsás kökényese. Szép nagy bogyójú is van közte.
 


  2023.04.13. 19:10  Hozzászólás
  •   535   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.04.07. 17:28  Hozzászólás  Válasz edit (533) hsz.-re     Olvasás  
  •   534   
Avatar

terra alapító
 
Nekem meg kell sövénynek, ha lehet, nemesített. Remélem idővel teremni is fog. Pár hete már körbe akartam járni a határt, hétvégén talán. Meg kell néznem, hol virágzik, bár most már a vége felé jár, aztán ősszel megint, a dugvány lesz (remélem csak lett volna) a ,,B'' terv.
Összességében lehet lesz annyi költsége a kb. ezer forintos magoknak, mint ha 800 Ft-os töveket vettem volna, de egyrészt újrahasznosítható (fél zsák perlit maradt pluszban, meg ami a talajba kerül, az is hasznosul), másrészt maradt ültetőzsák a továbbiakra, harmadrészt ezek nem most lesznek kiültetve, ki tudja mennyi lesz 3-5 év múlva egy tő.
Igen, vannak akik pénzt adnak ezért az ,,invazív'' növényért :hiha: :dejo:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.04.07. 14:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (532) hsz.-re     Olvasás  
  •   533   
Avatar

terra alapító
 
Kökény? Mi írtjuk. A nyaralónk szomszédságában egy üres elhanyagolt telek van, ott rengeteg a kökény. És alattomosan jönnek át a kerítésen. Tavaly aztán egy méteres sávban a kerítésen kívül mindet kiírtottuk, utána kaszáltunk (királyi többes, nem én kaszálok :) ).
 


  2023.04.07. 10:31  Hozzászólás
  •   532   
Avatar

terra alapító
 
Kezdenek kikelni a galagonya meg kökény magok :) pár évig elhúzódhat a kelés, nehezen is kelnek, néha már le is mondtam róluk, pedig csak egy éve kaptam őket kézhez. Kiválogattam a magokat, a jobbnak tűnők kelési aránya jó, galagonya eddig 30%, kökény 50%. A ,,maradék'' rosszabb körülmények közé került, maradék cserépbe és földbe, ott még semmi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.04.01. 09:55  Hozzászólás
  •   531   
Avatar

rendszer admin
 
Eddig nem is tűnt fel, most vettem észre.
Van három ribizli tövem, ami eddig szépen termett, nem is volt vele semmi gond.
De most vettem észre, hogy az első tövön már szép nagy hajtások, levelek vannak.
A másik tövön sokkal kisebb, de határozottan látszik, hogy jól beindult.
A harmadik tövön meg semmi, mintha még tél lenne. :(
A szárak rugalmasak, hajlékonyak, nincsen kiszáradva.

Az első az Balatonfüredi hosszúfürtű, de a másik kettőnek (nem egyformák) nem tudom a fajtanevét. :(
Képet most nem csináltam, nem volt kedvem ebbe az esőbe kimenni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.14. 10:21  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (525) hsz.-re     Olvasás  
  •   530   


---
 
Szevasz. Minden bogyósnak barátja a réztartalmú szer. Kövéríti, gombabetegségekre kiváló. Várakozási idő 21 nap. BIO kiskertekben is használható. Rovarcsapda, sárgalap és a fel nem használt illóolajok a rovar kártevők ellen. Ha bár a réz ritkítja őket. Megelőzhető vele a nagyobb fertőzés. Természetese a porított kén is szóba jöhet, ha bár ritka a lisztharmat fertőzés, mert amikor megjelenik akkora már leszüreteltük a termést. E két szer 10%-os koncentrációja őszi és tavaszi lemosásakor felhasználható parafinolajos adalékkal. 35 éve használjuk a szerkombinációt nem volt még fagyérzékenység és kiváló ápoló, gyérítő, megelőző szerek. Általában a lemosóval együtt 3* kezelés elegendő szokott lenni.
 






  2021.10.28. 21:42  Hozzászólás
  •   527   


---
 
Ma egy jót csipegettünk a Lucana/Resa másodterméséből...okt.28án ez nem rossz..ja és nem volt rajta poloska ☺
 




  2021.10.02. 18:13  Hozzászólás  Válasz evodia2010 (524) hsz.-re     Olvasás  
  •   525   


---
 
Kösz a tanácsot.
Közben a Starkl- tól rendeltem loch ness, és navaho fajtát, valamint tayberryt.
Abban tudsz tanácsot adni, hogy mi a növény védelme ? ( lisztharmat szerűségről olvastam) ill. hányszor kell? (Kb.) gondolom ez időjárás függő mint a szölőnél.
 


  2021.10.01. 23:45  Hozzászólás
  •   524   


---
 
Hello, Loch Ness fajtát szokták dícsérni.
Én most tavasszal arapahó-t vettem őstermelőtől, azt mondta korai és édes.
Még nem termett nekem.
Faiskola helyett szeder csemetét érdemes megnézni jófogáson vagy az agroinform piactéren is....
 


  2021.09.23. 18:23  Hozzászólás
  •   523   


---
 
Szép napot mindenkinek!
Szeretnék most az ősszel tüskétlen fekete szedret ültetni.
Legalább 2 fajtát akarok amik egymást követően érnek. Egy korábbit, és egy ami érésben követi.
Már olvastam hogy kordont kell neki készíteni, stb,
De viszont abban nem tudok határozni, hogy mik legyenek.
A klf. Webes eladással fohlalkozó kertészetek nem egyformán írják le a fajtákat.
A betegségükre való ismertés pedig elég hiányos.
pl. mivel, mikor ajánlott mi ellen permetezni.
Ezekben tudnátok segíteni? Hogy a későbbiekben ne csak egy púp legyen a hátamon.
Előre is köszönöm!
Üdv.
 


  2021.09.22. 13:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (521) hsz.-re     Olvasás  
  •   522   
Avatar

---
 
Ahol látsz középen zöld hajtást, annak jó esélye van a megmaradásra. Másik kérdésre: sajnos ezek már nem fognak begyökeresedni ősszel, emiatt termésre már nem számíthatsz belőlük jövőre, legfeljebb mutatóban. A teleltetésük is kétséges emiatt, erre több variációt ajánlanék, megosztva:
- néhány élőnek látszó tövet flakonostul a földbe süllyesztenék és télen avarral takarnám őket
- a másik felét olyan helyen teleltetném, ahol nem fagyna át a földje (legfeljebb nagyon rövid ideig, pl. garázsban), de azért hideg helyen lenne és csak éppen annyira öntözném, hogy ne száradjon ki
 


  2021.09.18. 08:44  Hozzászólás
  •   521   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

A nyáron szaporítottam sok szamóca palántát. Az anyatöveket tavasszal vettem, vödrökben tartottam, és az arról jövő indákat gyökereztettem poharakba. Szépen meg is gyökeresedett mind, aztán egy hétig elfeledkeztünk róla. (már sötétben megyek itthonról, és majdnem sötétben jövök). Ebben a pár napos szeptemberi nyárban a palánták levelei ropogósra száradtak. Nem mindegyiknek, de a többségnek. Alaposan beöntöztem őket, most 2 nappal később a levelek már barnák, de itt-ott látok a tő közepéről zsenge levélkezdeményt jönni. Mekkora esély van arra, hogy újra hajtanak?

Másik kérdés: Ezeket a palántákat magaságyásba szeretném elültetni, de azzal lehet hogy csak tavaszra készülök el. Ezeket a poharas palántákat, ha megújulnának, hogyan teleltessem?
 


  2021.06.12. 19:59  Hozzászólás
  •   520   


---
 
Ha a szamócatő leszárad, a tövét kettévágva barna, akkor az fuzárium vagy fitoftóra? Kiskertben az egyik sorom, kb. 100 tő sajnos ilyen lett.
 


  2021.06.05. 17:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (518) hsz.-re     Olvasás  
  •   519   


---
 
Sokan használják a káliszappant is, amit lehet permetezőszerként is kapni, de állítólag majdnem ugyanaz a festők által használt káliszappan is. 1%-os oldata erősen gyéríti a levéltetveket. Többször kell használni. Teljesen bio, mert a szappan maradékát folyóvízzel egyszerűen le lehet öblíteni. Nincs vegyszermaradéka.
 


  2021.06.05. 16:38  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (516) hsz.-re     Olvasás  
  •   518   
Avatar

rendszer admin
 
Az igazi lúgos mosószappan a jó hozzá. :)

A mai szappanok éppen csak kézmosásra jók, szinte semmi másra.
Tele vannak különböző "kézkímélővel", meg "illatosítóval", de a hatásuk egy részét ezek miatt el is vesztik.
Manapság sokan készítenek különböző kutyulékokat, ezt-azt össze boronálva, aztán ha van valami kis hatása, már csodaszerként ünneplik a löttyüket.

Azelőtt még a szobában a hajópadlót is azzal tisztították, és a lakásba sok minden más tisztítására is használták.
Réges-régen soha sem méricskélték a különböző adalékokat, egyszerűen csak nemzedékeken át anyáról lányára szállt a recept, mégis mindig jó volt! :)
A mosószappan feloldotta még a mézharmatot is, és ezzel a kártevők el is vesztették a védettségüket.
A számukra erősen lúgos hatás meg ki is nyírta őket.

Ha nincsen ilyen egyszerű, nem agyon gányolt mosószappanod, kérdezd meg az ismerőseidet.
Vagy vegyél boltban, de a legegyszerűbbet, ami csak arra jó, hogy mosószappan, és semmi cicó ... :)
Reszelj le belőle egy-két evőkanállal 10 liter vízhez, áztassad be jó pár órára egy nagyobb pohárba - ibrikbe, majd küld bele a permetezőbe egy sima "tea-szűrő" szerű hálón keresztül, és teszteld.
Ha gyengének tűnik(??), tegyél az adaghoz még egy evőkanállal, de ne vidd túlzásba, mert egy bizonyos mennyiség felett nem csak a tetűket, de az egész növényt is kivégzi ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.06.05. 13:11  Hozzászólás  Válasz Karika12 (514) hsz.-re     Olvasás  
  •   517   
Avatar

---
 
Ez inkább erős napfény vagy fagy miatti égésnek, vagy valami ráfújt szer perzselő hatásának tűnik. A sárguló levélszín ettől még utalhat tápanyagproblémára.
 


  2021.06.05. 13:07  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (512) hsz.-re     Olvasás  
  •   516   
Avatar

---
 
Mivel nálunk meg a cseresznye tetvesedett be borzasztóan, gondoltam kipróbálom ezt a szappanos megoldást. Folyékony mosogatószert kevertem vízbe elég töményen, de a próbából fújt cseresznye, ribizli és szilva hajtásokon a tetvek rá se bagóztak. Szóval vagy nem mindegy hogy milyen szappan, vagy hülyeséget javasoltam. Egyszer már próbáltam neem olajat is 0,5% koncentrációban szintén mosogatószerrel emulgeálva, ez elvileg meggátolja a vele érintkező rovarok továbbfejlődését, de semmi érdemleges eredményt nem kaptam. Ez egy több összetevős keverék volt EM bioval, növényi ázalékokkal és másodjára a hasonló arányok ellenére a berkenyék, szőlő levelét picit perzselte, de lehet, hogy túl savas lett az erjesztett növényi ázalék, amit tettem bele. Összességében egyébként a katicák, zengőlégy lárvák keményen fogyasztják a tetveket, csak az a baj, hogy mire végeznek, a mézharmaton megjelenő korompenész is tönkreteszi a cseresznyét. Jó lenne valami vegyszermentes trükk amivel fel lehetne turbózni a tetveket fogyasztó szervezeteket, de konkrét ilyen receptről nem tudok.
 


  2021.06.05. 10:20  Hozzászólás
  •   515   


---
 
IMG_20210604_201244.jpg
Ilyen nálam a tavaszi ültetés, mindkét helyen volt locsolva
Megtekintve 7646 alkalommal.

 


  2021.06.05. 10:15  Hozzászólás
  •   514   


---
 
IMG-20210604-WA0016.jpg
Sziasztok.
Ez tápanyaghiány tünete?
Tavasszal adtam pár szálat sógoromnak, nagyon csúnya nála az összes.

Megtekintve 7647 alkalommal.

 


  2021.06.04. 08:31  Hozzászólás
  •   513   


---
 
Meglátásom szerint ez az atkák szívogatásának "eredménye". Szabad szemmel nem láthatóak, csak mikroszkóppal.
Egyes ribizlifajok nagyon érzékenyek rá.
A rovarölők jó részét kinevetik az atkák. A Flumite nevű szer jó szokott lenni rá, de fontos, hogy a levelek
fonákja kapjon áztatásszerűen belőle. Egy kis folyékony szappan is hozzá. Este 7 után permetezve.
 


  2021.06.04. 08:30  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (511) hsz.-re     Olvasás  
  •   512   
Avatar

rendszer admin
 
Jó ötlet, nem is jutott eszembe.
Időm van itthon, kipróbálom.

Van még itthon "igazi mosószappan" reszelek majd egy adagot, és holnap ráküldöm ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.06.04. 08:25  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (510) hsz.-re     Olvasás  
  •   511   
Avatar

---
 
Ettől függetlenül a levél fonákján lévő sárgás-zöldes áttetsző rovarok tetvek. Én nem szoktam permetezni ellenük, de ha jól tudom bioban neem vagy narancsolaj szappannal, esetleg sima szappant szoktak alkalmazni. A vegyszereket sajnos nem ismerem.
 


  2021.06.04. 08:06  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (509) hsz.-re     Olvasás  
  •   510   
Avatar

rendszer admin
 
Nem! Piros mindegyik.

Ezt a "fának nevelt" ribizlit "örököltük", fajtája ismeretlen, nagy szemű piros.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.06.04. 08:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (508) hsz.-re     Olvasás  
  •   509   
Avatar

---
 
Ez fekete ribizli? Nálunk a feketén szokott így kinézni a tetvek szívogatása, csak talán a fekete ribizli levele nem pirosodik be.
 


  2021.06.04. 07:37  Hozzászólás
  •   508   
Avatar

rendszer admin
 
Kinek van ribizlie? :nahat:

Van négy fajta ribizlim, teremnek szépen évek óta. De most kiakadtam ... :(
Az egyik "fának nevelt" ribizlim némelyik levelein ezt találom (a többin nem!). :(
Nem tudom, ez mi a fene, de próbálkoztam már több féle rovarölővel permetezni.
Eddig úgy néz ki, hatástalan ... :remulet:

Utolsó mentsváram a Pirimor 50 WG, az még van itthon, és mert azt még nem küldtem rá ... :(

Valakinek van valami eredményes megoldási javaslata? :(

20210604_083248.jpg
------------------------
Megtekintve 7703 alkalommal.

20210604_083217.jpg
------------------------
Megtekintve 7703 alkalommal.

20210604_083155.jpg
------------------------
Megtekintve 7703 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2021.06.01. 10:14  Hozzászólás
  •   505   


---
 
Még egy fajtaismertető:
https://dachamechty.ru/yagody/luchshie-sorta-oblepihi.html
 


  2021.06.01. 07:55  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (501) hsz.-re     Olvasás  
  •   504   


---
 
Tizenhét legjobbnak mondott fajta:
http://profermu.com/sad/kustarniki/oblepiha/sorta-o.html

Van köztük tövis nélküli, könnyen szedhető, kis tövisű... fajták.

A legnagyobb bogyójú:
Ажурная
Августина
Елизавета
Эссель

Tövis nélküli:
Великан
Солнечная
Алтайская
Подруга

Legnagyobb termőképességű:
Ботаническая
Московская красавица
Чуйская
Любимая
Нивелена

Legfagyállóbb:
Золотой початок
Трофимовская
Ботаническая любительская
Дар Катуни
 


  2021.05.31. 21:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (502) hsz.-re     Olvasás  
  •   503   
Avatar

---
 
Ezek szerint az sem volt valami ízgyőztes? Vagy csak az agresszivitása miatt próbáltál megszabadulni tőle?
 


  2021.05.31. 19:05  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (500) hsz.-re     Olvasás  
  •   502   
Avatar

---
 
Csak annyit, hogy nagyon nehezen tudtam véglegesen eltávolítani a goji-t a kertemből...ettől másutt még lehet jó, bár nehezen tudom elképzelni.
 


  2021.05.31. 09:01  Hozzászólás
  •   501   
Avatar

---
 
A homoktövissel kapcsolatban pedig azt hiszem egy kanadai almatermelő jutub csatornáján hangzott el, hogy létezik tövis nélküli szelekció, ha jól tudom orosz nemesítés. Erről hallott már valaki közületek? Próbálta valaki?
 


  2021.05.31. 08:53  Hozzászólás
  •   500   
Avatar

---
 
Sziasztok! Két növényről szeretnék kérdezni, az egyik a goji, a másik a homoktövis. Mindkettő van nálunk a kertben, és mindkettőre igaz, hogy nem vagyok elégedett vele, vagy lehetne jobb is. A goji esetében egy kedves fb kertész ismerős osztotta meg a tapasztalatait, miszerint nem minden goji keserű ízű, vannak ebből a szempontból jobb és rosszabb fajták, de létezik kifejezetten finom, édes goji. Ő beszerzési forrásnak egy szerb kertészetet jelölt meg, ami számára elérhető, de nekünk az eus szabályok miatt nem valószínű. Kérdésem az lenne, van-e valakinek finom ízű gojija, vagy tudtok-e megbízható hazai beszerzési forrásról? Fajtanevet sajnos nem tudok, a beszerzési forrás linkjét később még be fogom tudni tenni, de most nem találom.
 


  2021.05.10. 17:00  Hozzászólás  Válasz edit (498) hsz.-re     Olvasás  
  •   499   


---
 
Edit, örülök ha segíthetek. Ha Score van, akkor a többi nem kell, az vagylagos.
Szóval a Score-ból 5 ml kell és hozzá 30 ml Cuproxat 10 liter vízhez. Ez egy adag keverék opció.
Ha nem lett volna Score, akkor lehetett volna helyette felszívódóként a Folicur vagy az Alfa solo.
 


  2021.05.10. 12:59  Hozzászólás  Válasz Jana11 (497) hsz.-re     Olvasás  
  •   498   
Avatar

terra alapító
 
Akkor Score lesz. Eszembe juthatott volna hamarabb is kérdezni, tegnapelőtt voltak a z őszibarackok permetezve Score-al és sok lett a permetszer, a maradékot a leanderek kapták (azoknak se ártott, le vannak robbanva).
Köszönöm a választ, nagy segítség. Megyek a héten úgyis gazdaboltba, nézem a többit.
 


  2021.05.10. 12:18  Hozzászólás
  •   497   


---
 
Edit, ez a málna enzionés vessző és levélfoltosság betegsége . Ellene hatásos lenne egy cuproxat 30 ml szer/10 liter vízhez,
hozzá a folicur solo 7-8 ml/10 liter vízhez permetszerek együttes alkalmazása. Javaslom, hogy ne nappal, melegben,
hanem mindenképpen este 7 óra körül kellene permetezni. Ha ezek nincsenek otthon, akkor gazdaboltban kis kiszerelésű, tasakos, varasodás vagy tafrina elleni készítmény. /Score, Alfa solo, folicur solo/.
 


  2021.05.10. 10:26  Hozzászólás
  •   496   
Avatar

terra alapító
 
[wcsat3][attachment=0]IMG_20210510_092518.jpg[/attachment]$[attachment=1]IMG_20210510_092607.jpg[/attachment]$[attachment=2]IMG_20210510_092546.jpg[/attachment][/wcsat3]


IMG_20210510_092518.jpg
------------------------
Megtekintve 8249 alkalommal.

IMG_20210510_092607.jpg
------------------------
Megtekintve 8249 alkalommal.

IMG_20210510_092546.jpg
------------------------
Megtekintve 8249 alkalommal.

 


  2021.05.09. 19:04  Hozzászólás  Válasz edit (494) hsz.-re     Olvasás  
  •   495   


---
 
Edit, van egy komoly gombabetegsége, az úgynevezett didimellás foltosság, mostanában az időjárás
nagyon alkalmas a fertőzésre sajnos. Ha már látod rajta, felszívódó gombaölő kellene a gyógyításhoz.
Van egy vírus is, a mozaikvírus, ami szintén károsíthat. Ellene felszívődőra alakított réz talán.....
 


  2021.05.09. 18:40  Hozzászólás
  •   494   
Avatar

terra alapító
 
Van a málnának vírusbetegsége? Igen fura néhány hajtás a legrégebbi málnáimon, nagyon gyanús. Holnap lefényképezem, mostmár nem megyek ki a kertbe. Nem örülnék, most telepítettünk új málnákat a kutyaudvarba (ha már kutyánk nincs). Valahogy a bogyósoktól megbízhatóbban várhatunk termést mostanában.
 


  2021.04.03. 13:47  Hozzászólás  Válasz edit (492) hsz.-re     Olvasás  
  •   493   
Avatar

rendszer admin
 
Ezek szerint igen! :)

Nálam még a tavaly elültetett ribizli is már zöldbe van ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron