Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.08. 20:02  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Remek módszer erre a Raschel-háló :D leteríted az ep... bocsánat, szamócaágyást, így:
1, nem fér hozzá a rigó
2, nedvesen tartja az ágyást
3, leszeded, és húzza magával a belé kapaszkodott gazokat is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.08. 19:59  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Én fekete fólia alá ültettem, de rossz helyre. 5 éve van ugyan ott, nem is lenne baj, de mellette van az almasövényem, amit nem tudok miatta permetezni. Így most tuti jön az udvarba oszlopba.
 


  2014.10.08. 19:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   


---
 
A gazolással volt a gond :-(
Négy gyerek plusz egy munkahely mellett nemmindig jött össze.
A probléma nem az elmélettel volt.
 


  2014.10.08. 19:43  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Hogyhogy? Elültetsz pár palántát, aztán már szaporodik magától, pár évente meg kidobod a régit, és egy ifjoncot ültetsz a helyére. A tápanyagdús talajt sem veti meg. Csak jó fajta kell, ami nagy bokrot nevel, meg nagy epreket. Azaz szamócákat, ha pontosak akarunk lenni! Meg ugye sok trágya.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.08. 19:26  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   


---
 
Én évekig kitartóan próbálkoztam, és nem sikerült gazdaságosan epret termelni. Annyi munka volt vele, hogy a végén feladtam.
Maradt a piac. Szezonban rekeszben 500 Ft körüli áron lehet beszerezni és fagyasztom.
Drukkolok, hátha Neked összejön a módszer és sikerül termelni. Az eper nekem is nagy kedvencem :-)
 




  2014.10.08. 19:08  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


---
 
Sőt annyi realitás is van bennem hogy a szőlő azért nem egy eper ízű gyümölcs :) Így egyenlőre marad a piac ha eperről van szó...
 


  2014.10.08. 14:57  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   


terra alapító
 
De ha nem lenne, szerintem a sima komposztba is bele lehet süllyeszteni, és földdel jól meg is szórni, hogy csak a levelek látszódjanak ki. A trágya pluszban melegíti, de szerintem gergerg-nek sem olyan nagy probléma beszerezni egy zsákkal, és akár poharazva közé pakolni. Nekünk szerencsére van a közelben egy jó lelőhelyünk, ahonnan szinter korlátlanul hordhatjuk el a lótrágyát (persze a mi kiskerti méreteinkhez képest).
 




  2014.10.08. 03:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


terra alapító
 
Nálam a 40 centis zöld virágládákban vannak az eprek, 3 láda folytontermő, még Zápolya Lacitól kaptam 3 tövet, abból lettek. Ősszel kitermeljük a lótrágyás komposztot, az tavaszig egy halomban érlelődik még kicsit. Ebbe szoktam az epreket belesüllyeszteni, és a tövek tetejére is húzok belőle, hogy a levelek éppenhogy kilátszódjanak. Nálam ez a módszer nagyon bevált, tavaszra brutálisan megerősödnek.
 


  2014.10.07. 20:33  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


---
 
Remélem, van benned annyi realitás érzék, hogy tudd, ez a fotó egy remek példája a photoshopnak :-(
Ettől még valószínűleg lehet nagyon sok munkával futóeperrel valami részeredményt elérni, de valószínűleg kevesebb csalódást okoz, ha inkább szőlőt futtatsz fel a támrendszerre, lehetőleg valami rezisztens fajtát, nekünk az Eszter és a Pölöskei Muskotályos vált be.
 


  2014.10.07. 20:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


---
 
Ó, ne aggódj ,a másik oldalon lévő szomszédból jut nekem is a tarackból. Sót tavaly olyan nagyra megnőtt nála valami fűféle,hogy a magját is átszórta a dróthálóra hajolva. Idén nem vártam meg,a kerítés mentén le gyomirtóztam a szomszédban egy sávot. :) Persze szóltam előtte,azt mondták csak nyugodtan...
 


  2014.10.07. 20:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


---
 
Valahol már olvastam erről a fagyasztott palántáról.Azt hiszem azokat csak pár fokos hidegben tartják,és az azért nem olyan mint amikor nálunk esetleg a kertben mínusz tizek vannak ,akár napokig ....
 




  2014.10.07. 19:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Mármint úgy érted ha a tied megfagy, vagy valami elvetemült fagyasztott palántát árul?
Nekem a gyökere ha megfagyott komolyxabban, meszeltek neki.
 


  2014.10.07. 19:02  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

---
 
Szerintem nagyon szerencsés akinek a szomszádjába eper, málna, csicsóka van és az megy át. A mi egyik szomszédunknak egybefüggő tarack takaró van a kertben, amit ráadásul fűnyíróval még vágni is szokott. Na ez is átmegy a kerítés alatt, és lehetelen kiírtani.
 




  2014.10.07. 19:00  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Ez nem létezik a valóságban csak ha agyontápozod, akkor meg egye meg aki kitalálta.
 


  2014.10.07. 18:58  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   


---
 
Szerencsre nekem viszonylag normális szomszédaim vannak. Ahová tervezem rakni,ott egy részen a szomszédnak csicsókája van,de már hozzám is átjött. Nem szoktunk ilyenen problémázni.Igaz egyik szomszéd kert sem számít kertészeti remeknek :)
A kerítés mellet gondoltam kb 1 métert hagyni,hogy ott tudjam kapálni vagy valami ilyesmi... Nem tudom milyen málnám van,de mikor még nem volt ennyire elhanyagolt, szép nagy szemeket termett.Igaz csak egyszer,de akkor jutott lekvárnak. Fagyasztóba is került tálcán,utána szép gurulós szemekké fagytak.

Az eper akár bogyós is lehet,csak sok legyen :) Sajnos ahhoz sem értek...Én egy ilyesmit álmodtam most meg a kicsi kertemben:
eper.jpg

Sajnos ez még nem jelenti azt, hogy lesz is gyorsan.Na de már egész türelmes vagyok :) Viszont nem tudom,ezekben az edényekben nevelt epreknek mennyire tesz jót a nyári napsütés,télen a fagy nem károsítja e jobban mint a szabadföldit ?!
 




  2014.10.07. 18:49  Hozzászólás  Válasz Vebber (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
Az miért jobb mint a pohár? Azért gondoltam a poharazásra, mert akkor földlabdásan tudnám tavasszal betenni az oszlopba
 


  2014.10.07. 18:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

---
 
Akkor mást mondok. Ez esetben sem poharaznám, hanem valamilyen tálcára raknám őket, betakarva homokkal, amit nedvesen kell tartani.
Neked elérhető, nagyon jól használható pl. a kiszuperált fénycső armatúra búra.
 




  2014.10.07. 18:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
Miért akarod most felszedni? A legjobb helyen a földben van.
Epret -szamócát- télen szoktam fagymentes időben szétültetni.
 


  2014.10.07. 18:23  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
Az eper bogyós?

Tavaszra mindenképp megcsinálom az eperoszlopot, és most fel akarom szedni a palántákat. Szerintetek ha most felszedem, poharazom őket, hol teleltessem?
 


  2014.10.06. 22:21  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   


---
 
Nálunk is a kerítés mellett van a málna. Amelyik oldalra szerettem volna rakni, ott a szomszéd közölte, hogy málnát NE, mert átmegy. És ő komolyan gondolja, a mogyoróbokrunk is kipusztult a kerítése mellett, amit ő ellenzett, érdekes módon körülötte félkörívben (ahogy egy permetezőgép szór) minden zöld megbarnult... :cry:
Szóval a málna a másik oldalra került, itt kőfal van, azon nem megy át a málna (vagy legalábbis nem szól a szomszéd).
A fal előtt kb 70 cm-vel van egy ágyásszegély, mögötte a málnák tövenként karózva, a tövek olyan 80 centire egymástól. Az ágyásszegély mögött fűvel mulcsozva van a terület, alig kell gazolni, mulcson simán átnő a málna. Kétszertermő málnánk van, Autumn Bliss fajta, nagyon bevált, júni elejétől van málna a fagyokig.
Most telepítettem 2 Sugana fajtát, az is kétszertermő, most ilyet kapni.
A málna a legstresszmentesebb növény: ha nincs időd leszedni, lepotyog, és nincs vele gond. Ideális városi kertbe.
Amikor meg sok van, szeded le tálkába körbetekered folpackkal és nyomod be a fagyasztóba :clap:
 


  2014.10.06. 19:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
A csövekhez.... ha lejjebb görgetsz, láthatsz pár képemet, ott látszik a csövek távolsága. Nagy málnásokban jó messze vannak egymástól az akácoszlopok. Ha otthon szépet akarsz, akkor olyan sűrűn kell az oszlop, mintha kerítést csinálnál.
 


  2014.10.06. 19:54  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Ez esetben beszéld meg a szomszéddal is, mert nála is nőni fog. Ha elhagysz 1,5 métert a kerítéstől, és rotálod azt a részt, akkor is átmegy egy-kettő

Nem, nem műanyagos acél, hanem műanyag amiben valami üvegszál féleség van. Direkt erre van kitalálva. Nekem is ez van, úgy kaptam, nagyon jól meg lehet feszíteni, és nem lazul vissza mint a drót.
 


  2014.10.06. 19:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
A kerítés másik oldalán a szomszéd csicsókája van egy darabon, ott nem tudom már gondozni,ezért is nem tudom eldönteni milyen messzire tegyem a kerítéstől. A kerítés mellé ha valami vastag fóliát terítek,az nem akadályozhatja meg ott a sarjak kihajtását esetleg?
Olajos cső- annak idején "akciósan" lehetett hozzájutni bizonyos cégtől az ilyen vas csövekhez.Felénk azért maradt rajta ez a név a vascsöveken. Ilyen:
vascső.jpg

A műanyag vezérdrót az a rendes drót műanyaggal bevonva?
 


  2014.10.06. 19:08  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Két-három méterrel arrébb még bőven kinő a málna, legalábbis nálunk... egy szezon után már őserdő lesz, nagy küzdés lesz az a ,,rendezett málnás'' :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.06. 19:01  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Mi van a kerítés másik oldalán? Ott is tudod gondozni?
Drót helyett keress műanyag vezérdrótot, az mindig feszes.
A tövek mehetnek közvetlenül a támrendszer alá.
Mi az az olajos cső?
 


  2014.10.06. 18:28  Hozzászólás
  •   59   


---
 
Van egy elhanyagolt "málnásom". Innen szeretnék tavaszra egy szép rendezett málnás telepíteni. Kerítés mellé szeretném,de mennyire tegyem a dróthálótól? Most szeretném még felásni a helyét.Granulált baromfitrágyával akarom a területet beszórni és avarral letakarni,vagy mustárral bevetni télire. Szerintetek így jó lesz? Ja és "olajos"csöveim vannak,azokat mennyire kell egymástól tenni,hogy drótot húzhassak ki kordonnak?
 


  2014.10.02. 21:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Sárgultak mert betegség/napégés/természetes elhalás? Nem mindegy :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 20:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Hogy értve? Tavaly felkötöttem úgy ahogy a kora tavaszi képen látható, és a nyáron a közepe nem hozott új hajtásokat, a termők meg sárgultak.
 


  2014.10.02. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Passz. De jó nagy a kert :D milyen volt nyáron a hiányzó rész?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 20:18  Hozzászólás  Válasz gaabre (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Igy tartom. Nem csak úgy megy amerre akar, szóval nem hiszem hogy túlterheltem. Ennek a sornak a közepe hiányzik. Egy oszlopköz alul, egy felül ami még megvan.

KepKepKep
 


  2014.10.02. 20:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Menj ki, fényképezd le :D
De ha valami eszi, és egy sorban van, akkor miért nem ette meg a többit is? Torpedót játszottál már? :wave:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 20:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Nem hiszem hogy meg lett volna erőltetve. Metszem rendesen, egyetlen sorban vannak vesszők, kb 20 cm-re egymástól.
 


  2014.10.02. 20:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Hát azt nem mondtad hogy eszi! :D mi fűrészport toltunk alá, a gyomosodást megoldotta, viszont valami trágya is kellett volna neki, nagyon odavolt idén...
Nincs árnyékban a két vége? Idén bőven eléghetett, nekünk is kiégett a közepe...
Rotával én pl. be sem tudnék menni a málnásba :D de terjed ám az, méghozzá a szélek felé. Nem lehet, hogy túlerőltette magát?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 20:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Akkor lehet hogy mégiscsak természetes pusztulás? Lehet hogy a műveléstechnikámmal is van baj, lehet hogy a rotálás nem tetszik neki.
 


  2014.10.02. 19:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


*
 
Egér nem,esetleg vmelyik pocok...de nálam arra nem volt példa.
 


  2014.10.02. 19:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Pont úgy zsinórban 15 méret? Nem hiszem. Pótolnám, de ha valami eszi, akkor minek.
 


  2014.10.02. 19:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Ja, az szerintem nem bír ennyit megenni, viszont tele van lyukakkal. Az egér nem eszi meg télen?
 


  2014.10.02. 19:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Lehetséges, hogy természetes halált halt, egyszerűen elöregedett. Vagy csak nem a málnát kellett volna használni kisdolgod esetén :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 19:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


*
 
Bakker...nem tudod mi a csimasz ?...ja te nem somogyi vagy :lol: Csimasz = cserebogárpajor...
 


  2014.10.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Mi az a csimasz? És hogy került oda? Egyik oldalon szeder van, kutya baja. Másikon ribizli, majd szőlő. Alul felül nincs gond, csak középen, de ott jókora darabon.
 


  2014.10.02. 19:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


*
 
Hát...talán nézd meg ;-) Egyébként a csimaszok szeretik a málnát is...
 


  2014.10.02. 19:02  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Valaki meg tudná mondani miért pusztult ki a málnám 2/3-a? A sor eleje és vége egészséges, de a közepén egy szál új hajtás sincs, jó hosszan. Valami megette a gyökerét?
 


  2014.09.11. 18:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   


---
 
Minden évben aratáskor szokott érni, de augusztus végére már letermett. Idén roskad, de még mindig rózsaszín az összes. Látom nálad sem érik túlságosan.
 


  2014.09.11. 17:08  Hozzászólás  Válasz Ziza (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   


---
 
A "Bíbor"-ral szemezek is, szeretnék ősszel ültetni, de kapni sehol sem lehet.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég