Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.












  2015.01.30. 15:06  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   


---
 
fele/harmad nagyságú bogyók, és fele annyit (se) terem :) :( (Honeoye, Thuriga, Korona piros szamócáim vannak)
 


  2015.01.30. 13:21  Hozzászólás  Válasz Lactarius (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   


---
 
Akkor gondolom, ugyanazzal a technológiával termeszted mellette a pirosat is, ugyanannyi víz, stb... Százalékos arányban ki tudnád nekem fejezni, hogy mennyivel lehet kisebb a hozama a pirostól, a te fajtád(nem kell pontos szám, csak a nagyságrend :)
 


  2015.01.30. 13:19  Hozzászólás  Válasz klárika (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   


---
 
Ha valaki megkér rá, én nagyon szívesen segítek, akár abban is, hogy mégegyszer elküldöm, ugyanazt az üzenetet - csak ez ne jöjjön már le úgy, mintha én lennék hibás.
 


  2015.01.30. 11:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   


---
 
Semmilyennel, kint van a kerítés mellett :) Alatta mulcs. Ja, meg csepegtetőből kapja a vizet. Hozama gyenge.
 




  2015.01.30. 10:50  Hozzászólás  Válasz Lactarius (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   


---
 
Én konkrétan a snow white fantázianevű fajtára gondoltam, azért is, mert az nagyobb az előzőnél. A gyenge indahozást nem tartom hátránynak, legalább nem gyengíti a tövet, és nem kell 2 naponta kacsolni.
A hozama milyen az ananásznak, és milyen technológiával termeszted?
 


  2015.01.30. 10:47  Hozzászólás  Válasz klárika (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   128   


---
 
Még akkor válaszoltam is rá, most kerestem vissza a kimenőkben.
 


  2015.01.30. 09:03  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   


---
 
Nekem van ilyen (Ananas), végülis jó ízű (még ha nem is mondanám ananásznak), a gyerekek szeretik, de teljesen igaz amit írnak róla: kevés indát hoz, a hagyományos piros epreknél lassabban növekszik és elég kicsi bogyói vannak.
 


  2015.01.30. 08:07  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   


---
 
írtam sárgabélű görögdinnye ajánlatára, nem kapta meg az üzenetet ?
 
















  2015.01.29. 20:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   


---
 
A napokban felkerült Palesits új, idei évre szóló, szamóca ajánlati listája. Ebben szerepel 2 féle fehér gyümölcsű eper is, ami nagyon mozgatja a fantáziámat, úgy gondolom, rendelnem kell belőle, de! nincs szükségem 800, vagy 1000 darabra, hogy kipróbálhassam, ezért keresek olyan személyeket, akikkel szét tudnám osztani a rendelést. Így sokan ki tudnánk próbálni új fajtákat, kis mennyiségben, minimális kockázattal. Ha kell, elmegyek érte, akár postázásban is segítek. Aki lát ebben lehetőséget, az privátban keressen meg.
 


  2014.12.27. 18:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   
Avatar

terra alapító
 
Legfeljebb a fagyasztóban, mert csak ez a 3 szem volt, ezt meg meg is ették. :-)
 




  2014.12.27. 18:22  Hozzászólás
  •   115   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap és ma anyósoméknál voltunk. A gyerekek 3 szem érett málnával jöttek be. Most akkor a málnás hozzászólásokat a télélló gyümölcsök topikba írjuk? :lol:
 


  2014.10.22. 18:01  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
Inkább a tűztövist ajánlom. Igaz a bogyóját csak a madarak szeretik, de sokkal szebb és télen is takar.
 


  2014.10.17. 19:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   


*
 
Hát...egy próbát megérne ;) Ha tényleg megeredne ...
 




  2014.10.17. 06:30  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   
Avatar

---
 
Valamennyi tapasztalat van, nem sok.
5:1kell ültetni, mármint 5 nőnemüt meg 1 hímnemüt porzonak.
Mikor megnő, bokronként lehet 6-9nm számolni és jó szúrós. Nyírni ezért valószínű nehéz.
Sövénynek még nem láttam, csak hozzá hasonlókat.
Mint immunerősítő: KITŰNŐ
 


  2014.10.17. 06:22  Hozzászólás
  •   110   


terra alapító
 
Sziasztok! A szomszéd dzsuváját szeretném eltakarni kb öt méteren egy bokorsorral, homoktövisre gondoltam. Van valakinek tapasztalata? Minden infót köszönök.
 




  2014.10.16. 20:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   


*
 
Megered úgy is ? A fajtáját tudod ? Én az enyémnek nem,anno a Starkltól rendeltem,idén termett először...nem sokat,de ízlett.
 






  2014.10.16. 20:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   


---
 
Jól tetted, nekem egy év után ki kellett szednem őket, azóta egy-egy savanyű földdel feltöltött cserépben rendbe jöttek. Pedig a talajom pH-ja kb 6-os, de az nem elég neki.
 


  2014.10.16. 20:14  Hozzászólás  Válasz Vebber (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
A vörös áfonyának kell. Beültetem az áfonyák közé. 10x1 méteres árkot töltöttem fel savanyú földdel, és fenyőmulccsal, tófóliával bélelve.
 




  2014.10.16. 20:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   


*
 
Én a sombokromnak akarnék egy párt.
 


  2014.10.16. 19:44  Hozzászólás  Válasz baby-lon (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   


---
 
Ültettem én is rézvörös fanyarkát tavasszal, azt írták sövénynövények is jó, annyira nő és nyírni kell ("mézalmácska" fantázianévvel), ehhez képest semmire se ment.
 


  2014.10.16. 09:44  Hozzászólás
  •   100   
Avatar

terra alapító
 
No, földben vannak a legújabb szerzemények is... Rézvörös fanyarkát, galagonyát és vörös áfonyát ültettem. Már csak a schisandra hiányzik a tervezettekből.
 


  2014.10.10. 17:02  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Nekem pont egy fűnyírónyi távolságra van a szomszédtól. Ami átnő, azt lenyírjuk, ami az ágyásokba nő, azt átültetem. Méterenként 6-8 tövet hagyok meg, két drót közé vezetve, 180 cm magasan vágom el. 2 év kellett 50 méternyi, folyamatos málnasövényhez. 5 fajta van. Nem szabad sűrűre hagyni, bármilyen csábító, és nagyon meghálálja a vizet, a tápanyagot, és a talajtakarást.
 


  2014.10.10. 15:23  Hozzászólás  Válasz Vebber (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
A fekete fólián megfőnek, ha hozzáér, az biztos. A hordót azért le lehet festeni pl. fehérre. Vagy fehér fóliával körbetekerni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.09. 19:07  Hozzászólás  Válasz Vebber (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Nem hinném hogy a hordónál megfőnének, elvileg nyáron az egészet be kell hogy borítsa a lomb.
 


  2014.10.09. 18:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

---
 
Nem láttam még. Még nem láttam a képeket valami egész más megoldásra gondoltam.
A hordós verziónál a napon nem főnek meg a tövek?

Az eper /szamóca/ soha nem szokott problémás lenni. Vannak tíz éves tövek is, mondjuk ezek már nem teremnek olyan jól, de elférnek. Gyorsan szaporodik magától, és igazából semmit nem kell vele csinálni a locsoláson kívül. Nincs fóliázva, szelektálva. Egy-egy ágyásban futhat ahogy kedve tartja.
 


  2014.10.09. 18:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
Az eper/virág oszlop készülhet 200l-es vashordóból is. A hordón fejre állított T betű alakú bevágásokat készítünk, és az így létrejött zsebekbe ültetjük a palántákat. Természetesen a hordót fel kell földel tölteni.

Kép

Eper/virág oszlop:

Tüzépeken kapható ilyen ponthegesztett háló, elég erős, sűrű lyukú, és gyakorlatilag öntartó.

Kép

Ezzel semmi dolgunk nincs, mint megvenni a kívánt méretet, hengert formálva összekötni kb 10cm átfedéssel.

Kép

Az eper palántákat egymástól, minden irányba, kb 25cm-er ültethetjük. Kiszámoljuk hova esik majd a palánta, megd a helyüknél egy + alakot kivágunk, hogy könnyebb legyen majd a palántát beültetni.

Kép

Egy betonoszlopot beásunk, ez fogja tartani az építményt. Erre ráhúzzuk a dróthengert, majd kibéleljük geotextillel, vagy fekete mg fóliával. (ez nálam most a szemléltetés kedvéért a sárga papír.

Kép

Ezután a hengert feltöltjük földel. A geotextilen T betű alakú bevágásokat csinálunk a palánták helyén, majd a geotextilt kihajtva beültetjük a palántákat.

Kép

Aki tart a kimosódástól, az madzaggal vissza is zárhatja a vágást ültetés után.

Kép

A betonoszlop mellé lehet a feltöltés előtt kötni kilyukasztgatott csövet amivel végig lehet locsolni.
 




  2014.10.09. 17:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

---
 
Az oszlopot hogyan tervezed elkészíteni? Öntözést hogy fogod megoldani?
 


  2014.10.09. 04:22  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   


terra alapító
 
Hát én sem fogok befőzni abból a három kis virágládányiból, talán 9 tő összesen:) Arra jó, hogy mivel folytontermő, a gyerekek, ha kijönnek, tudnak kicsit csipegetni - meg jól összeveszni rajta. És a ládában is rendesen el tud gazosodni.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég