Szilvafácska Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.09.03. 21:10  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Szilvafa, nőj nagyra!
(azt a keservit)

Szilvafácska


   A szakirodalmi adatokat és a jelenlegi időjárást alapul véve szeretnék emlékeztetni, hogy a hideg időszak elmúltával beindul a szilvamoly áttelelő lárváinak a kelése. Van feromoncsapdám, ezt az első nemzedéket figyelni fogom vele. Az olvasás gombra kattintva megtekinthető az összesítő táblázat. /Jani71/
Dátum Éjjel Nappal
2017.04.26. 4 1
2017.04.27. 15 6
2017.04.28. 5 0
2017.04.29. 1 0
2017.04.30. 0 1
2017.05.01. 0 4
2017.05.02. 10 2
2017.05.03. 15 9
2017.05.04. 9 5
2017.05.05. 10 0
2017.05.06. 16 1
2017.05.07. 19 0
2017.05.08. 10 4
2017.05.09. 21 0
2017.05.10. 0 2
2017.05.12. 16 3
2017.05.13. 9 2
2017.05.14. 13 3
2017.05.15. 2 11


 
 


  2016.05.15. 10:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (450) hsz.-re     Olvasás  
  •   451   


---
 
Pétert meg kéne győzni, hogy nem ártana már egy-két hét jó idő
 


  2016.05.15. 09:24  Hozzászólás  Válasz csarli1 (449) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   


---
 
Nagyon köszönöm az infót! Így már világos a dolog.
Nem tudom, hogy kivel beszéltem kétszer is, mert nem hangzott el. De mivel a több helyen is található számot hívtam,
gondolom, hogy ő volt. Hogy miért nem kérdeztem, arra egyszerű a válasz. Reméltem, itt is választ kapok.
Ha valamiért még sem, akkor felhívom őt. Őszintén szólva nem akartam ilyenekkel zaklatni. De így már nem kell.
Még egyszer köszönöm! Most már csak valami normális időjárásnak kellene lenni, mert ez minden, csak nem permetezésre való... :thumbdown:
 


  2016.05.15. 08:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   


---
 
Ezek a bacik nem pusztulnak el nappal, mert betokozódnak, és akkor nem éri őket az UV sugárzás, és ha vizet kapnak, ami a éjszakai harmat is lehet, újra aktívvá válnak, és kezdődik minden elölről, ha viszont nappal permetezed, akkor nincs idejük, elbújni, és betokozódni. Kitől vetted, ha a Tibortól, akkor miért nem kérdeztél tőle, mindenre válaszol, még többre is mint amit kérdeztél. Nekem is ő mondta el amit itt leírok. Én azért permetezek éjszaka, mert akkor álltalába szélcsend van, és nekem egy permetezés töltéssel együtt 5-6 óra. Te nyugodtan szórhatod 6 óra után, mikor az UV sugárzás már nem jelentős.
 


  2016.05.15. 07:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   


---
 
Ja, és még valami a hatásmechanizmus kapcsán. Ez egyelőre még nem teljesen világos.
Csarli többször is leírta (ha jól emlékszem), hogy éjszaka kell alkalmazni a szert, mert a bacik nem UV-állók.
Ha viszont így van, akkor gyakorlatilag a hajnalig tartó időszakban kell kifejtenie a hatást, aztán elpusztulnak? Elég az?
Ezután már csak az egyéb, növénykondícionáló funkció működik?
Miért nem találtam erről egyetlen szó utalást sem, és az eladó se említette még véletlenül se (pedig ez elég fontos infó lenne...)?
Hogy van ez? :?:
 


  2016.05.14. 21:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   


---
 
Akkor maradjunk annyiban, hogy most iszom egy pohár páleszt az egészségségedre. Meglátod, minden kialakul majd.
 


  2016.05.14. 21:14  Hozzászólás  Válasz imre53 (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   


---
 
Köszönöm,de...lásd mint fenn...ja és ez a herce-hurca /mert még egy darabig eltart / a kertészkedésre fordítható amúgy is kevés időmet tovább csökkenti...meg is lehet nézni a fáimat...illetve inkább ne :(
 


  2016.05.14. 21:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (443) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   


*
 
Kösz...de én annyira nem örülök neki /nem az én ötletem volt.../..és nem is annyira új.Pontosabban...rosszabb állapotú ,mint amiből eljöttünk csak nagyobb egy szobával...
 


  2016.05.14. 21:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   


---
 
Végre újra a csapatban! Gratulálok, hogy túlélted a költözködés nehézségeit. Sok örömöt, jó egészséget és egy kis nyugalmat kívánok a kis családoddal együtt.
 




  2016.05.14. 20:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (412) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   


*
 
A Jofela szép koronás oltvány volt amikor kaptam,de nagyon alacsonyan voltak az oldalhajtásai ,így azokat levágva újra kellett indítanom a koronát...szóval buktam egy évet.Most szépen hajt talán jövőre megmutatja magát. Jogantám nincs...
 


  2016.05.14. 14:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (440) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   


---
 
Természetesen megírom majd a tapasztalataimat.
Hogy viszonylag korrekt legyen a dolog és semmit se lehessen belekeverni a képletbe, ezért az elmúlt időszakban már semmilyen szert nem szórtam a kertben. Pedig nálam is van vegyi arzenál rendesen és sajnos lenne is mire (a cseresznyelégyre már ment volna mondjuk Actara vagy Mospilan, de ebben részben az időjárás is hátráltatott...).
(Épp' tegnap vettem Envidort is pl.)
Most egy darabig csak ezt szórom, mindent felteszek egy lapra.
Egyetlen gondom van csak ezzel, az pedig a cseresznyelégy (meg a szilvamoly ;-) ).
Már egy ideje meg akartam kérdezni, de akkor most épp aktuális: ha jól gondolom, akkor ezek a cuccok tulajdonképpen kontaktként működnek? A szemét légy viszont egyből a gyümölcs héja alá teszi a petét. Tehát ha a kémiai növényvédelemre párhuzamot vonok, akkor ez olyan, mintha mondjuk Decist, Karatet vagy valami hasonlót szórnék, amivel kizárólag a legyet tudom legyilkolni. Ezek miatt, ha jól sejtem, akkor erre (ill. ezekre) a fajokra tulajdonképpen nem igazán hat a Biofluid, itt maradni kell a 'hagyományos' vonalon. Minden olyan kártevőre jó lehet, amelynél elérem valamelyik fejlődési alakját. Most alapvetően a B-ről beszélek a rovarölés kapcsán, de ha feltételezzük, hogy az A kinyírja a gombákat, akkor ott is áll ez a felvetésem. Tehát kontaktnak kell felfogni. A növényben levőt már nem érem el vele.
Jól agyaltam? Így van ez?
 


  2016.05.14. 12:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   
Avatar

---
 
Visszaolvastam mi írtatok ezekről a szerekről? Nem semmi! Nekem olybá tűnik, olyanok ezek mint a kannásborok. Nincs rajtuk márkajelzés, ki gyártotta őket és miből. Viszont egy kellő gyakorlattal rendelkező kannásbor fogyasztó a színük alapján különbséget tud közöttük tenni. Ezek után kíváncsi lettem, mi fog ebből kisülni. Jani légy szíves tájékoztass róla, milyen eredményt érsz el vele?
Annak idején amikor a biokál nevű szer forgalomba került, abban a szerencsében volt részem, hogy egy ipari vásáron a mellettünk lévő standon a szer feltalálója állított ki. Meggyőzött, próbáljam ki. Azt mondta, Ha lepermetezek vele egy növényt a színe is sokkal zöldebb lesz. Nosza bene, vettem 3 litert. Lepermeztem vele fele zöldborsót mert éppen annak volt szezonja. Azt tapasztaltam, hogy éppen olyan zöld maradt, mint a másik fél, amelyiket nem permeteztem le. Innentől kezdve elment a kedvem tőle.
 


  2016.05.14. 10:41  Hozzászólás  Válasz Jani71 (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   


---
 
Én is szaga után különböztetem meg őket. Csak arra vigyázz, hogy ne evés után tarts szagpróbát. :lol: :lol:
 


  2016.05.14. 10:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


---
 
Meg is van a válasz. A kék kupakos a B. A szaga pedig a baktériumok miatt van.
 


  2016.05.14. 09:49  Hozzászólás  Válasz Jani71 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


---
 
Meg is érkezett. Sajnos azonban csupán két különbség van a kétféle anyag és csomagolása között.
Az egyik szinte teljesen szagtalan, zöld kupakos, a másik viszont meglehetősen 'szagos', kék kupakos.
Jól gondolom, hogy a kék a B (ma próbáltam felhívni a tel.számon az illető urat, sajnos egyelőre nem értem el, tegnap meg nem hívtam, mert ma bontottam ki a zsugort, és ránézésre azt hittem, hogy azért nem látok semmilyen feliratot, mert mondjuk összeforgatták)?
Így még csak a termék szaga és a Te hozzászólásod alapján próbálom kiókumlálni, hogy kit hogy hívnak. :D
Ja, és a minap írt árak ÁFA nélküliek, így a postaköltség is jóval kevesebb.
 


  2016.05.12. 17:45  Hozzászólás  Válasz Jani71 (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   


---
 
Na de ne offoljuk szét a topicot ezzel, inkább beszéljünk a szilvafáról!
Idén eddig tökéletesek a szilvák. Élmény rájuk nézni! :dejo: Most már csak valami hasonló állapotban meg is kellene őket őrizni.
Persze ebbe azért majd az időjárásnak és egyebeknek is lesz némi beleszólása.
Egészen minimális, gyakorlatilag elhanyagolható mértékű a szilvadarázs kártétel. Szinte nincs is.
Őszintén szólva nem is tudom, hogy egyáltalán az-e...? ;) :lol:
Sokat remélek a mostanában (általam) felfedezett módszerektől, anyagoktól. Amit eddig alkalmaztam, az beválni látszik.
Annyi gond van csak, hogy nem kísérleti ültetvényről van szó, nincs kontroll, ezért nem tudom meghatározni, hogy melyik,
milyen mértékben felelős ezért a 'tökéletes' állapotért.
Ettől függetlenül a lényeg a lényeg, annak meg örülök.
Ha így maradnak a viszonyok, akkor úgy tűnik, hogy a szilva nálam befutó faj lesz. Ő itt igazán jól érzi magát (ezen viszonyok között).
A többi már más-más számot kapna egy százas (vagy ha tetszik, akkor tízes) skálán, ha ebből a szempontból kellene értékelni.
 


  2016.05.12. 14:33  Hozzászólás  Válasz csarli1 (434) hsz.-re     Olvasás  
  •   435   


---
 
Nem írtam ki külön, de segédmotoros kerékpárról van szó. Úgy tudom, annak azért nincs sok keresni valója egy autóúton.
De ha tévedek, annak nagyon tudnék örülni... :super:
Szerk.: Kicsit utánanéztem. Ha ez  az érvényes, és valóban képes vagyok a járgányommal 60-nal menni, akkor tényleg mehetek. :banana:
 


  2016.05.12. 14:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


---
 
"M9-esen lehetne motorozni," miért nem, én nem láttam kint motorral behajtani tilos táblát.
 


  2016.05.12. 14:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   


---
 
A kis kiszerelés árát nem tudom, de a nagy tétel az annyi amit írtam. Nálad rájön a flakon ára és a csomagolási költség is.
 


  2016.05.12. 13:55  Hozzászólás  Válasz csarli1 (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   


---
 
Megrendeltem 2 liter A-t és 2 liter B-t. Holnap itt lesz, ha minden jól megy. :thumbup: :clap:
Arról eddig még nem olvastam sehol, hogy az A a gombákat viszi. Ma reggel úgy tájékoztattak.
Viszont az úr, akivel beszéltem, szintén megerősített benne, hogy a B a rovarokra van kitalálva.
Önmagától is mondta, de én még rá is kérdeztem az egyértelműség kedvéért, hogy gyümölcsfák károsító rovarai ellen
ez a szer kell-e és biztosított róla, hogy ez a jó választás.
Ja, az árakról annyit, hogy nagyságrendileg 400 HUF az A, 2000 HUF a B, és a kétszer két liter itt van további 3200-ért.
Hááát, ennyiért már kocsival is elmehettem volna érte. (És ha az M9-esen lehetne motorozni, akkor még motorral is,
úgy még olcsóbb lenne - vagy max. átkompoltam volna Kalocsánál. Most már mindegy!)
 


  2016.05.12. 05:37  Hozzászólás  Válasz Jani71 (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   431   


---
 
"árakat taglaló részénél" ez egy viszonteladó, hogy fokozza az árakat ezért ír egy két hülyeséget.
https://www.facebook.com/Biofluid-T%C3%A1poldat-561493243962244/timeline/
Itt készül, ha további információra van szükséget , az ott lévő telefonszámot hívd fel.
 


  2016.05.12. 05:32  Hozzászólás  Válasz Jani71 (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   


---
 
Kezdjük a végén, ha közvetlen a gyártótól rendeled az neked postázza, és megtakarítasz 2-300 Ft-ot literenként. Az ár körüli ellentmondás, Van két szere: Biofluid, és a Biofluid B. Elsőnek az ára 300 ft/l, a másodiknak 1500 Ft/l, ami téged megzavart az a vitaminos készítmény, amit fagy ellen használtam. Annak az ára 400 Ft/l, ez a Biofluidból készül valamilyen vitamin hozzáadásával. A Biofluid egy levédett márkanév, a B pedig azt jelenti, hogy baktérium. A hatását jól látod, érintkezésbe lép a rovarral, megfertőzi, leáll a táplálkozás, és elpusztul. A Biokontrol honlapján találsz leírást a baktérium törzsekről, és a toxinjaikból készített szerekről, amik mivel csak egy fajta toxin van, ezért csak bizonyos fajta rovarokra jók. Ebbe mind három baktérium törzs benne van.
Legyél te is olyan bizalmatlan, mint én voltam mikor elkezdtem használni a szereket, és oszd meg a tapasztalataidat, ha jó ha rossz akkor is.
Remélem segítettem.
 


  2016.05.11. 20:47  Hozzászólás  Válasz csarli1 (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   429   


---
 
OK. Egy kis zavar van pillanatnyilag a fejemben ezzel a 'B'-vel kapcsolatban, mert egy facebookos oldal kivételével nem találok olyant, ahol konkrétan erről írnának a kártevő rovarok irtásának vonatkozásában.
Ez az oldal is állatok alomkezeléséről és egyebekről ír. Talán a második zöld betűs bekezdésben tárgyalt hatásmechanizmus működik a gyümölcsfák kártevőinél is (''érintkezésbe lép az élősködővel és bejut annak emésztőszervébe, amely a jelen baktériumtörzs fő táplálék forrása. Ez által a rovar/élősködő fokozatosan megszűnik táplálkozni, és belső tartalékaitól függően 2-3, max.4 napon belül elpusztul")? Vagy ez egy teljesen más szer? De akkor miért 'B' ez is?
És hogy tovább fokozzam: egy helyen írtad, ha jól emlékszem, hogy ez az általad használt verzió nem az olcsóbb, néhány száz forintos tétel, de nem is a legdrágább pár ezres. Viszont a fent linkelt oldal árakat taglaló részénél a 'B' 600 HUF, a drága cucc pedig az enzimes tétel, az pedig nem az,
amit Te használsz (ha jól értem).
Egyelőre nem teljesen világos a dolog, kérlek, gyújts fényt...! ;)
Egyébként találtam olyan oldalt, ahol meg lehet rendelni a BioFluid termékeket, de ezt a B-t éppen nem.
A másik, már említett fórumon közzé tettél egy telefonszámot. Máshol is megkapható, vagy érdemes mindjárt ott érdeklődni?
És ha nekem egyelőre csak egy liter kell? Érdemes lehet gazdaboltban érdeklődni
(vagy ők is max. megrendelik, aztán jól eladják nekem... - akkor inkább kihagynám)?
 


  2016.05.11. 18:50  Hozzászólás  Válasz Jani71 (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   428   


---
 
Ebbe a szerbe élő bacik vannak, a boltba kaphatókba viszont csak a bacik toxinja van.
 


  2016.05.11. 18:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (425) hsz.-re     Olvasás  
  •   427   


---
 
Reméljük valamennyi maradt, a 2 nap múlva nézd meg az ütésnyomokat, akkorra mutatja meg igazán, de hátha megúszták...
 




  2016.05.11. 05:45  Hozzászólás  Válasz baby-lon (422) hsz.-re     Olvasás  
  •   425   
Avatar

---
 
Délután. Köszméte nagyságú, szerencsére nem túl hosszú idejű. Nem tudom a szél mennyi barackot vert még le, de jégverés az nem látszik.
 


  2016.05.10. 17:42  Hozzászólás
  •   424   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látszik, a szilvafa a múltkor megfagyott. Most potyogtak le róla a picike szilvák. Idén azt hiszem se pálinka, se gombóc, se lekvár...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.05.10. 08:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (421) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   


---
 
Az ok? Viszonyítva a lepoticahoz: 1/3-a termés, Egymás mellett a két fajta, és a vírus tünetek a tegera lombozatán látványos, a lepoticán semmi. Majdhogynem egy időben érnek, és a méretben is kisebb.
 






  2016.05.09. 17:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   420   


---
 
Mindenképp, reméljük túlélik ezt a "szélsőséges" időjárást... :)
 




  2016.05.08. 21:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (415) hsz.-re     Olvasás  
  •   418   
Avatar

---
 
Olyan 1m körül, de pontosan most nem tudom, mert ültetés után még vágtam kicsit, és utána nem mértem.
Remélem mai jégeső nem verte el -ezt sem-.
 






  2016.05.08. 19:27  Hozzászólás  Válasz Vebber (413) hsz.-re     Olvasás  
  •   415   
Avatar

terra alapító
 
Igen, megy mint a rakéta. Egyenlőre hagyom. Milyen törzsmagasságot hagytál neki?
 


  2016.05.08. 17:55  Hozzászólás
  •   414   


---
 
sziasztok!

Jó hírem van, úgy néz ki maradt pár szem a TC Sun-on :)
Reméljük kibírja érésig is!
Jojon is maradt pár szem mutatóba, de itt nem is baj, legalább tud növekedni a kis fám.
Érdekes ezek mélyebben voltak, a Cacanska vmi szilvák jóval feljebb vannak, de ott talán 1-2db maradt, pedig rengeteg volt még a fagy előtt rajtuk.
Kajszik ahogy már elsőre is látszott, ledobáltak mindent, minden fajta.
Őszik még egyenlőre hibátlanok, semmi dobálás.
 




  2016.05.07. 22:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (395) hsz.-re     Olvasás  
  •   412   
Avatar

---
 
Nem tom, Hagantám nincs. Jofelán lesz már idén kóstolód? Jogantád is van?
 




  2016.05.07. 20:18  Hozzászólás  Válasz imre53 (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   409   


---
 
Épp ma vettem DiPelt, abban is ilyen Thuringiensis var. kurstaki van (csak ez az egy).
Ki szeretném próbálni, most már csak a megfelelő időpontot kellene jól eltalálni... :nahat:
 


  2016.05.07. 20:08  Hozzászólás  Válasz csarli1 (406) hsz.-re     Olvasás  
  •   408   


---
 
Nekem tetszik, nem kell orrba-szájba mérgezni mindent, ha van más megoldás is létezik. Köszönöm az infót.
 


  2016.05.07. 19:58  Hozzászólás  Válasz Jani71 (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   


---
 
Idén is kezdődik valami hasonló. Még nem számottevő a mérték, és tényleg nem is olyan, de ugyanúgy elgondolkoztat...
Megint a szilvákon... Hanita, Presenta
 


  2016.05.07. 18:41  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   406   


---
 
Bacillus thuringiensis család, tagjai:Bacillus thuringiensis kurstaki, Bacillus thuringiensis tenebrionis, valamint Bacillus thuringiensis israelensis.
Szinte mindent visz Évi 0 nap
 


  2016.05.07. 18:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (394) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   
Avatar

terra alapító
 
Nekem más a tapasztalatom a Jojo-val. Nincs fagyásnyom a leveleken, sőt, maradt rajta pár szem szilva is. Annyira szép, nekem a kedvenc fám lett:



 


  2016.05.07. 10:14  Hozzászólás  Válasz imre53 (401) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   


---
 
Toprex, van benne 250g/l difenokonazol, és 125 g/l paklobutrazol, Score helyett tökéletes, és az ára fele. Gyümölcsbe nem érvényesül a paklobutrazol hajtás törpésítő hatása
 


  2016.05.07. 10:11  Hozzászólás  Válasz imre53 (401) hsz.-re     Olvasás  
  •   402   


---
 
Biofluid, ez giliszta humuszból készül áztatással és tápanyagfeltáró baktériummal, és a Biofluid B ez rovarölő három baktérium törzsel.
 


  2016.05.06. 21:42  Hozzászólás  Válasz csarli1 (400) hsz.-re     Olvasás  
  •   401   


---
 
Arról is hallottam, de ez klórmekvát hatóanyagú szer. A neve Cycocell. Igaz, hogy búzára engedélyeztették csak, de kétszikűre is hat. Búzában már hosszú évek óta használom, hektárköltsége pár ezer Ft. Egy dolgot kérdezzek én is: mi az a gomba készítmény amit a körtében kipróbáltál?
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég