Gyümölcsfák Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.05.14. 10:12  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1069) hsz.-re     Olvasás  
  •   1070   
Avatar

terra alapító
 
Kevés vagy Te ahhoz! Inkább keress egy tehenészetet a közelben. Ja az öntözés tényleg sokat jelent. Csináltál már csepegtető öntöző rendszert?
 




  2015.05.13. 20:47  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1067) hsz.-re     Olvasás  
  •   1068   
Avatar

terra alapító
 
Kezdj el erősen szerves trágyázni és zöldtrágyázni. Van ahol már 5 év alatt sokkal jobb lett a helyzet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.13. 20:45  Hozzászólás
  •   1067   


---
 
Nálunk a homokon nem menne ez egyszerre, vagy gyümölcs vagy gyógynövény, de ez is csak locsolással.
 


  2015.05.09. 20:42  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1063) hsz.-re     Olvasás  
  •   1066   
Avatar

terra alapító
 
Ugyan így nézett ki a kertünk, elromlottak a fűnyíró gépek :D
Nem viccelek, a fél almafa eltűnt a fűben :lol: de rajtam kívül senkinek sem tetszett ez a rétes hangulat, így az első és az utolsó alkalom volt, hogy hagytuk a természetet kibontakozni. Utifű meg 200 Ft a boltban...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.09. 19:51  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1063) hsz.-re     Olvasás  
  •   1065   


*
 
Hát...nálam először el kellene szaporítani ezeket.../ja meg fel is kellene ismernem ami gyógyfű.../...így aztán csak szimpla kaszálás volt.
 


  2015.05.09. 19:50  Hozzászólás  Válasz Flanell (1060) hsz.-re     Olvasás  
  •   1064   


*
 
Van egy birs alanyon is ,ez már saját oltás,idén látszik pár szem rajta...ha ezen jobban köt ,akkor a 2 Farold alanyút átoltom...annyi fajta körtém van,hogy dísznek fölösleges ezt tartanom...
 


  2015.05.09. 12:22  Hozzászólás
  •   1063   
Avatar

---
 
Eljött az első kaszálás ideje a gyümölcsösben. Azért, hogy senki se felejtse el a kaszálás előtt begyűjteni a fű között élő gyógynövényeket, gondoltam idejében szólok. Sőt mi több, jó példával járok elöl. Nálunk Kaposváron most van virágzásban a zsálya:



Az útifüvet már macerásabb gyűjteni, mert nem emelkedik ki a többi fű közül.




Erről van szó. A jobb oldali (a bóbitás) a keskenylevelű útifű, míg a bal oldali a széles levelű útifű:



Itt pedig a begyűjtött zsálya. Mert mi gyümölcsészek azt valljuk, hogy a gyümölcsös nem csak a gyümölcsök tárháza, hanem mint a fenti példa is mutatja annál sokkal több.

 


  2015.05.09. 05:02  Hozzászólás
  •   1062   


---
 
Nálam valami titokzatos módon eltűntek a fákról a sárgabarackok, meg egyik telken a szilvák és őszibarackok is.
Sziromhullás után két héttel még megvoltak, aztán egy újabb hét múlva már nem.
Volt egy egész gyenge fagy, de arra nem lehet fogni, mert a szőlő hajtásai közül is csak pár perzselődött meg, ennél nagyobb hidegeket is kibírtak más években a sárgabarackok is.
Permetezés sem lehet a probléma oka, mert csak Mospilant kaptak, az meg tudtommal még egy esetleges túladagolás miatt sem lökheti le a terméseket, a leveleknek semmi bajuk.
 


  2015.05.09. 04:56  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1043) hsz.-re     Olvasás  
  •   1061   


---
 
Idén már teljesen felesleges a permetezés, egynemzedékes állatka. Ahogy Alibá írja, poloskaszagú darázs. Ezeknek a szemeknek már végük.
A sziromhullás vége felé kell permetezni felszívódó méhkímélő szerrel, pl. Mospilan. Mikor a szirmok negyede-ötöde még a fán van.
Nálam vagy 15 éve jelent meg, abban az évben maradt a fákon vagy 10 szem szilva.
Ugyanezt eljátszotta pár évvel később a körtére specializálódott kivitel. A poloskaszagú almadarázs jelentkezését már nem vártam meg, azt is permetezem sziromhulláskor...
 


  2015.05.09. 04:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1051) hsz.-re     Olvasás  
  •   1060   


---
 
Érdekes, nálam a kis Fetel (aminek az oltóágát tőled kaptam) rengeteget köt, nem győzöm lehajigálni róla. Tavaly sajnos a negyedét meghagytam (a kert legtávolabbi, kieső végében van a fa), ezért alig nőtt valamit a fa, tele lett apró, hajlott ágakkal, így idén nagyon visszavágtam.
 


  2015.05.08. 23:39  Hozzászólás  Válasz anegytech (1058) hsz.-re     Olvasás  
  •   1059   
Avatar

terra alapító
 
Na ez az :D akkor kapnak jó kis agroként, mehet minden félére? :D ez lesz a második, meg még két permetezésre elég a mennyiség.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.08. 22:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (1057) hsz.-re     Olvasás  
  •   1058   


---
 
En kent vegetacioban is hasznalom, nem tudtam, hogy ne lehetne. De ezek szerint a gyumolcsfak sem tudjak, mert ket napja rez mellett kent is kapott minden gyumolcsfa, koztuk oszi es kajszi is, egyiknek sincs baja. :D
 


  2015.05.08. 21:39  Hozzászólás
  •   1057   
Avatar

terra alapító
 
Estét, hogy is van a lisztharmat és a kéntartalmú szer esete?
- kéntartalmút csak bimbós állapotig permetezzen
- lisztharmat ellen júniusban kéntartalmú szert permetezzen
Na most akkor mi is van?
Nem olyan vészes az eset, de káliszappan meg szódabikarbóna most nincs kéznél, kéntartalmú bioszer meg igen :D :clap:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.04. 23:52  Hozzászólás
  •   1056   


terra alapító
 
Florina virágzik.JPG
A FLORINA almám ma még virágos :
A jonathan aminek egy ágát próbaképp átoltottam jonagolddal. Ez egy nagyszerű módszer , életem első oltása


jonathan átoltva.JPG
 




  2015.05.04. 21:02  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1052) hsz.-re     Olvasás  
  •   1054   


*
 
Nálam egyszerűen nem köt..nem tudom miért,Farold 40 alanyon van,csomó fajta van körülötte,hajtani hajt,virágzani virágzik...csak nem köt...én dísznek nem szívesen tartok gyümölcsfát...mármint levéldísznek...
 


  2015.05.04. 20:41  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1043) hsz.-re     Olvasás  
  •   1053   
Avatar

terra alapító
 
Poloskaszagú szilvadarázs rontja a szilvádat. Virágzás után közvetlenül lehetőleg felszívódóval védekezz. (A kis nektarinokat is szereti. :-( )
 




  2015.05.04. 20:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1050) hsz.-re     Olvasás  
  •   1051   


*
 
Nálam a Fételeknek ez lesz az utolsó évük...sok virág aztán pocsék kötés...hagyok emlékül 1-1 ágat,a többit meg átoltom értelmesebb fajtára...szerencsére van miből.
 




  2015.05.04. 20:10  Hozzászólás  Válasz Tintus (1048) hsz.-re     Olvasás  
  •   1049   


*
 
Semmi gond,ízlés dolga..mármint az alma :lol: is
 


  2015.05.03. 21:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1047) hsz.-re     Olvasás  
  •   1048   


terra alapító
 
Pedig énnekem izlik a szomszédnak is van ő a legjobb almának tartja. Én például a 2 mellű nőket komálom, de van már 3-as is :P
 


  2015.05.03. 20:05  Hozzászólás  Válasz Tintus (1044) hsz.-re     Olvasás  
  •   1047   


*
 
Én nem rajongok érte,eddig mindig kevés volt rajta ,ilyenkor nagy méretű és nem tartós,hamar bebarnult,bepuhult...az íze sem igazán jön be...
 


  2015.05.03. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (1039) hsz.-re     Olvasás  
  •   1046   


*
 
Amíg akkorák nem vagyok biztos,hogy meg is marad...szóval inkább várok a helyzetjelentéssel.
 




  2015.05.03. 19:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1037) hsz.-re     Olvasás  
  •   1044   


terra alapító
 
2010 őszén ültettem a Florinát és tavaly termett először kb.10 db. maradt meg.Néhány viszont összeért és ott be is szúrt valami és hamar moniliás lett tehát erre figyelni kell . Pontosan nem is tudom hogyan védekezzek majd idén.... mert az egy dolog, hogy monilia ellen lepermetezem de a bogár beszúrását mivel akadályozhatom meg?

Az idén is sok virág van rajta és még virágba van ma is.
 


  2015.05.03. 19:23  Hozzászólás
  •   1043   


---
 
Van itt nálam most minden :a barack gyomírtót kapott :?: a körtén ilyen gyűrűs levelek vannak,a szilvát meg már a kukac is eszi.Itt a kép:
IMG_0474.jpg
a kis szilva.
IMG_0475.jpg
itt pedig a kis lakója.
szerintetek milyen kukac,és mivel kellene permetezni,de gyorsan.Még nem sok van rajta ,de gondolom már kellene fújni.
 


  2015.05.03. 19:18  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1041) hsz.-re     Olvasás  
  •   1042   
Avatar

terra alapító
 
Nagy kő esett le a szivemről. Már azt hittem a sodródott levél által rajzolt vasgálicot látjuk a képen.
 


  2015.05.03. 19:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (1040) hsz.-re     Olvasás  
  •   1041   


---
 
Volt gyűrű.Először az jelent meg ,majd később sodródott,még később pedig megfeketedett a gyűrű mentén és elszáradt.
 


  2015.05.03. 19:12  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1038) hsz.-re     Olvasás  
  •   1040   
Avatar

terra alapító
 
No álljunk csak meg! Amikor a vasgálicot kapták akkor volt már gyűrű, vagy csak sodródott levél?
 




  2015.05.03. 19:10  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1030) hsz.-re     Olvasás  
  •   1038   


---
 
Nem csak fiatal fán van ,hanem az idősebb 5-6 éves bosc kobakon is ,a kép arról készült.Egyébként meg inkább az idősebbeken találtam,de mintha nem jelentkezne újabb ,lehet tényleg a hideg? A tünetek jelenléte után kapott topast,wuxal supert,és egy kis plusz vasat /vasgálicot/mert az maradt a permetezőbe.Van még rajta ilyen gyűrűs levél de kevesebb,itt vannak a tegnapi fotók:
IMG_0452.jpg
Ez az "öregebb "bosc.
IMG_0453.jpg
ez is az.
IMG_0455.jpg
Ez pedig a 3 éves vilmos egyik ága,van rajta rendesen.
 


  2015.05.03. 18:37  Hozzászólás  Válasz Tintus (1035) hsz.-re     Olvasás  
  •   1037   


*
 
A cserkók elvirágoztak,még pár nap és kiderül mennyire kötődött...apropó Florina, 17 éves a fám,de idén volt rajta először értékelhető virágmennyiség.
 




  2015.05.03. 11:11  Hozzászólás
  •   1035   


terra alapító
 
A FLORINA almám még virágba van :roll:
Nálam a gersmendorfit megviselte valami alighanem a 2 hete volt fagy talán, inkább a 3-4 méteres csúcsmagasságban levő ágrészek hiányosak levélzet kevés van és nagyon keveset kötött. Én csak az időre tudok gondolni. Ez akkor lehetett mikor a fóliába is a magasabban levő palántáim kipurcantak a fagytól.
Nálatok milyen a cseresznye?
 


  2015.05.02. 18:41  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1032) hsz.-re     Olvasás  
  •   1034   


---
 
Igen, mert ez az április végi-május eleji esős, egyébként nagyon jó nevelő időjárás egyébként is gombás korszak. Meg magas hőmérsékletet jósolnak meteorék, így a jó kis eső után komoly gombás fertőzéseket indíthatnak el. Ezért mindenképp javaslom a Cuproxatot.
 


  2015.05.02. 18:34  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1031) hsz.-re     Olvasás  
  •   1033   
Avatar

terra alapító
 
De a gomba sem! Legalábbis nem ilyen alakban. Rovar lehet, ha az összesodródott levél peremét nyálazta össze. Bár szintén nagyon kétséges. A tápanyagnál meg ugye miért csak gyűrű? Ezért gondolom hogy esetleg a hideg befolyásolhatta rövid ideig a tápanyagfelvételt. De ki tudja... Hátha jön valaki aki majd megmondja, mert már engem is piszkál a dolog. Esetleg el tudnék még olyat is képzelni, hogy a bekancsarodott levél széle egyszerűen megfázott, és az kiterítve erre a vonalra esik.
 


  2015.05.02. 18:32  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1023) hsz.-re     Olvasás  
  •   1032   


terra alapító
 
A Cuproxatot most az eső miatt javaslod? Mert én vasárnap csináltam egy Karate/Mospilan/Cuproxat/Sanmite permetezést az épphogy elvirágzott alma-körtére, de kapott a meggy, szilva, szőlő is. Szerinted ajánlatos ismételni a gombaölőt?
 


  2015.05.02. 18:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (1026) hsz.-re     Olvasás  
  •   1031   


---
 
Egyetértünk, azért is írtam, hogy permetezőbe a tápanyagot a gombaölőhöz, vagy legalábbis úgy gondoltam. Azért írtam az öntözőműtrágyát, mert így árulják, de nagyon jól oldódik a permetező-vízben is, és azonnal föl tudják venni a növények. A szabályossága , az ív amit lefényképezett zsolti, viszont megkérdőjelezi számomra az állati kártevőt, azok nem szoktak ilyen szabályosat csinálni. Sem az atka, sem a moly, sem a levéltetű.
 


  2015.05.02. 17:29  Hozzászólás
  •   1030   


---
 
Még az sem mindegy, hogy fiatal fán van e a levéltünet, amit zsolti fényképezett, vagy idősebben. Ha fiatal fán van, akkor egyértelműen tápanyag zavar, a gyökér valamit nem tud fölvenni. /Jellemzően a vasat, magnéziumot, cinket/. Ha idősebb fán van, akkor is lehet tápanyag és vagy gomba. A mostani esők utáni várható magas hőmérsékletek kedveznek nagyon például a tűzelhalásnak, /és az egyéb gombáknak/ ezért írtam a Cuproxatot és a tápanyag pótlást.
 


  2015.05.02. 17:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (1028) hsz.-re     Olvasás  
  •   1029   
Avatar

terra alapító
 
Vagy kend be sötétzöld Hammerite-tal, az mehet egyből a rozsdára, és a szine is jobb lesz. :mrgreen:
 


  2015.05.02. 17:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (1027) hsz.-re     Olvasás  
  •   1028   
Avatar

terra alapító
 
Otthon hagytam a telefonomat :D de akkor majd kenek rá rozsdamarót :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.02. 17:12  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1023) hsz.-re     Olvasás  
  •   1026   
Avatar

terra alapító
 
Jellemzően nem az N-P-K hiány szokott ilyesmi tüneteket okozni, hanem a mikroelemek hiánya. Azt meg jobb fújni mint locsolni. Szóval inkább egy jó lombtrágyázás, a gombaölővel. Ez a szabályos vonal nekem is hiánytünetet juttatott eszembe, el tudok képzelni olyat is, hogy volt mostanság ott is hideg, ami hatására fellépett egy kis anyagcserezavar, aztán a hőmérséklet javulásával visszatért a normális mederbe, ezért van csak egy sáv. De az is lehet hogy az egész téves, és mégis csak valami atka szívogat ott, esetleg más rovarral együtt, de hogy nem gomba, abba szinte biztos vagyok. Ettől függetlenül az esős idő indokolja a gombaölős javaslatod megfogadását.
 


  2015.05.02. 17:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (1024) hsz.-re     Olvasás  
  •   1025   
Avatar

terra alapító
 
Nem olyan mint Vebbernek. Hasonló, de tetűnek nyoma nincs, az egészséges leveleket is néztem. Meg nem ennyire durva. Meg amúgy is hülyék a tetvek, ha egyszer almatetű, mit keres a körtén? :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.02. 16:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (1022) hsz.-re     Olvasás  
  •   1023   


---
 
tgwh, vígh zsolti, meg minden körtefa tulajdonos figyelmébe ajánlanám a Cuproxat használatát. Most az esők után, virágzás elmúltával ha időtök és az időjárás engedi azonnal meg kellene csinálni tapadóval. 10 literenként 25-30 mili, 2 mili tapadóval. A fénykép alapján meg a leírt elszáradás alapján nekem gomba vagy hiánytünet. Még javasolnám a 10-30-20 NPK öntözőműtrágyából 2,5 dkg 10 liter vízhez. Ezt 2 kg-os kiszerelésben lehet kapni, kb 1500 Ft, többféle hiánybetegséget megelőz,/nitrogén, foszfor, kálium, magnézim/ és ad egy tápanyaglöketet
 


  2015.05.02. 16:32  Hozzászólás
  •   1022   
Avatar

terra alapító
 
Nekem vöröses-duzzadt-csavarodó a levél, tetűt nem láttam egyiken sem. Másik fánál meg apró fehér bolyhos valamik vannak a fonákokon.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.02. 13:14  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1020) hsz.-re     Olvasás  
  •   1021   
Avatar

terra alapító
 
Friss körtelevélnél nem nagyon számít a sodródás, elő szokott fordulni. Ez a szabályosság viszont nem tetszik. Ha mind ilyen szabályos, nem hinném hogy rovar. Egyébként atkára gyanakodnék. Az a kérdés, hogy a szabályosságot mi okozza. Mert lehet a levél egy bizonyos állapotában fellépő tápanyagzavar jele is, de azon sem csodálkoznék, ha kiderülne hogy a besodródott levélnek ez a határozott csík a külső széle. Még nem láttam ilyen (ez mondjuk semmit nem jelent) de megpróbálok még kicsit kutakodni utána. Élőben jobb lenne látni. Szivarsodró is tud hasonlót csinálni, de nem hinném...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég