Gyümölcsfák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.








  2014.07.23. 16:11  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
A kertemben örülnék egy ilyennek. :)

[url]http://index.hu/tudomany/2014/07/23/negyven_fele_gyumolcs_no_egyetlen_fan/[/url]
 




  2014.07.21. 19:04  Hozzászólás
  •   51   


*
 
  

Mondjuk én nem ismerem fel...max tippelni tudok némelyikre...
 


  2014.07.21. 18:43  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
  

Minek, ti ugyis felismeritek őket. :-)

Galériából vannak, azt hittem kiírja. Most meg nem tudom beírni,mert vihar van, nincs áram, a mobilnetem meg lassú.
 


  2014.07.21. 18:33  Hozzászólás
  •   49   


*
 
  

Szépek.Fajtanevek?...az smafu ?
 






  2014.07.18. 19:33  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Jó ideje nem jártam a körtefák felé, (nagy a kert és kevés az idő) ma viszont elnéztem arra. Hogy mekkora körték vannak! Csoda hogy nem szakadnak az ágak! Majd hajnalban fényképezek.
 


  2014.07.18. 19:31  Hozzászólás
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
  

Bocsi, valahogy nem vettem észre ezt a hozzászólást. A fát nem tudom lefényképezni, mert nekem még nem fa. Egy másik termő fa ágába oltottam, hogy gyorsan meglássam a termését.
 


  2014.07.10. 13:58  Hozzászólás
  •   44   


---
 
  

Próbáltam. Találtam is padlizsánt is meg szilvát is, de a kettőt az egyben nem :)
Így nem csoda. A fáról mutatnál egy képet?
 






  2014.07.07. 18:37  Hozzászólás
  •   41   


*
 
  

Hát mondjuk viszonyíts egy olyanhoz,amit ismerek...
 


  2014.07.07. 18:32  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
  

Az íze 23k4lk44432

Hogy írjak le egy izt? :P

Nem savas, nem kemény, nem puha, édes de nem émelyítő, enni való szilva. Nincs különösebb zamata, de jó megenni. Nem vízízű.
 




  2014.07.07. 17:53  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
  

Rákerestél a neten mi? :lol:

Ez úgy volt hogy valamikor réges régen, az indexen Rumanyi mesélt egy szilvájáról, aminek nem tudta a nevét, de azt állította hogy 8 cm-es-re is megnő. Erre én viccből megkérdeztem nem keverte-e össze a padlizsánnal. Azóta sem tudjuk milyen fajta, így rajta maradt a padlizsánszilva név.

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... =116003635
 


  2014.07.05. 09:23  Hozzászólás
  •   36   


---
 
  


Ez valamilyen magról kelt szilva, ami házi elnevezéssel lett padlizsánszilva?
 


  2014.07.04. 20:50  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
  

Ha augusztusig nem nő rajta legalább egy szemezéshez elegendő szem, akkor tavaszra felveszem a kapcsolatot Rumanyival, és megint kunyizok tőle.
 




  2014.07.04. 20:37  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
  


Nyugi! Az a kéz a képen nem az én kezem! :lol:

Jó íze van, a ringlóra emlékeztet leginkább. Rumanyi azt írta 8 cm hosszú. Nos, ha annyi nincs is, a 7 cm-t simán tudja. Bár az is igaz, hogy ez is egy termő fába van oltva, ami jóval apróbb szemű, és kisebb növekedésű fa, ráadásul nagyon tele is van, szóval akár a 8cm-t is elérheti. A legnagyobb bánatom, hogy nincs rajta új hajtás, hogy legalább egy szemet levegyek róla, és rátegyem egy gxn-re.
 


  2014.07.04. 20:33  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
  

Nyisd meg te nyugodtan :D bárki nyithat új témát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2014.07.03. 19:59  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
  

Ebből aztán lesz pálinka! :D csak sisakot ne felejts el venni amikor arra jársz :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.02. 19:35  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
  


A score egy jó szer körte gombabetegségeknél, a tüneteket megszüntetni már nem fogja miután kialakultak, max megállítani a terjedést.

Abból hogy új telepítés, különösen pedig a conference fajta alapján nem tudom kizárni, hogy valamilyen gyökér-esemény köszön vissza a lombon. Gondolom vadkörte alanyon ültetted, ami így-úgy elindult, de nem biztos, hogy a meghagyott lombot még teljes egészében ki tudja szolgálni. Metszetted e a télen a koronát?
 


  2014.07.02. 09:51  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
  


hmm, érdekes...
minden levél ilyen, vagy csak vannak területek ahol megjelennek ezek a foltok?
 




  2014.07.01. 20:24  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem vagyok nagy hozzáértő, de ha valamire rá van oltva, akkor a magról nevelt biztos nem lesz ugyan olyan. Nekünk kb. két év alatt lett 20cm-es, kíváncsi vagyok mikor lesz egy méteres :lol: majd pár év múlva meglátjuk mi lesz belőle, addigra bőven meglátni ha érzékeny valamilyen betegségre.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.01. 20:21  Hozzászólás
  •   20   


*
 
  


A kérdés,hogy magról nevelhető lesz -e ?
 




  2014.06.17. 18:12  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
  


na igen, meg a hétvégén átjött a szomszéd asszony megnézni, hogyan alakul a neki szánt szilva oltvány, oszt kérdi közben a garnem előtt megállva:
- na ez meg micsoda?
- ez csak egy gyümölcsfa alany
- mindegy mi ez de k. jól néz ki
:)
 


  2014.06.12. 10:28  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

---
 
  


Egészen pontosan a mandula és az észak Amerikai őszibarack keresztezésével állították elő Spanyolországban.

Innen a neve is, merthogy a mandula -spanyolul- "Gafi" és az észak Amerikai őszibarack "Nemared", amely szavakból alkották a Garnem gyökértörzs-alany nevét.
 


  2014.06.01. 18:57  Hozzászólás
  •   15   


terra alapító
 
Akkor megosztom a hagszórót csíki és gergerg között, mondjuk, fele fele arányban. Gergergé a kisebbik, mert neki fontos a hangzás is!

Üdv. Csíki!
Van kb. 10 szem termés, amit láttam, jól el tudnak bújni, csak sikerül megkóstolni!
Amúgy a napokban esett le, hogy ez mandulabarack magyarul és semmi különleges nincs benne régebben ismertebb volt, még talán termesztették is, majd előkeresem a régi könyveimet és beszámolok!
 


  2014.06.01. 18:46  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
tp329 írta:[quote="Őszilva. :-)


Ha jól emlékszem, nem szilva, nincs hangszoró!
Következő?

(nemrég volt téma, még a gyerebén, hogy van e nekije és ha igen, akkor milyen, hát ilyen, csak találtam :shock: rajta pár szemet )[/quote]
A mandőszi nem hangzott volna jól. :-)
 


  2014.06.01. 18:41  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
tp329 írta:NA! Ezmiez?


Csak nem a Gxn termése?
Talán őszibarack,de vajon ehető is lesz majd?
Üdv mindenkinek,idetaláltam. :D
 


  2014.06.01. 18:35  Hozzászólás
  •   12   


terra alapító
 
[quote="Őszilva. :-)[/quote]

Ha jól emlékszem, nem szilva, nincs hangszoró!
Következő?

(nemrég volt téma, még a gyerebén, hogy van e nekije és ha igen, akkor milyen, hát ilyen, csak találtam :shock: rajta pár szemet )
 






  2014.05.30. 12:23  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
fügeíz írta:Sárgabarack:


Alul, a törzs alján az a barna foltosodás az micsoda?

...

Na ilyen szilvát még nem láttam. Amúgy ehető?
 


  2014.05.29. 21:08  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:No Gaabre mester akkor hogy is van az a kései kajszi? :-)


Jól néz ki!
Az a kék kötés nem szorítja el már nagyon a háncsot?

Amúgy :P)
 


  2014.05.29. 20:25  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:No Gaabre mester akkor hogy is van az a kései kajszi? :-)


Eszméletlenül guszta!
 


  2014.05.29. 19:53  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
gaabre írta:Sikerült végül szerezned Althannt? (baby-lon)


Szia!

Sikerült, és az egyik oltásom meg is maradt.
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég