Gyümölcsfák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.07.13. 11:09  Hozzászólás
  •   1170   


---
 
Sziasztok

A véleményeteket szeretném kikérni.
Az ország déli részén lakom.
A talaj talán vályogos erdőtalaj. Szárazságba már itt ott szétreped.Ahol van fű ott nem igen.
Mit lehet érdemesebb ültetni. Meggy és cseresznyét vagy sárgabarackot? Nem ültetvényről van szó hanem kb fél tucat fáról.
Melyik viseli jobban a szárazságot és ezt a talajt?
A kajszinak a szilvaalanyok elég jók? Azt olvastam,hogy a kötöttebb talajt a szilva jobban bírja(mint a vadkajszi). Csak hát a szárazság...
Ilyen szempontból jobb ha én oltok magamnak mandula alanyra kajszit?
Vagy jobban járok ha meggyet és cseresznyét ültetek?
 


  2016.03.21. 15:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (1166) hsz.-re     Olvasás  
  •   1169   


---
 
Az ilyen embereknek nem lehet elmagyarázni, hogy ne csinálja mert nem oda való, meg sem értik mit beszélsz.
 


  2016.03.20. 21:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1167) hsz.-re     Olvasás  
  •   1168   


---
 
Érdi bőtermőm van egy, azért akartam egy másik fajtát is kipróbálni. Kicsit lelomboztatok, hogy rosszakat írtok róla. A kertészetben ezt a két fajtát ajánlották, reméltem jó lesz. Mindegy most már, ez van. Egyébként főleg befőzni kell. Remélem azért nem lesz olyan rossz.
 


  2016.03.20. 21:37  Hozzászólás  Válasz vizerg (1156) hsz.-re     Olvasás  
  •   1167   


*
 
Az Újfehértói fürtös vagy az Érdi bőtermő talán jobb lett volna /előbbi volt ,utóbbi még van is /
 


  2016.03.20. 11:19  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (1165) hsz.-re     Olvasás  
  •   1166   
Avatar

terra alapító
 
Ez igaz lehetett úgy 30 éve.
Most van több tucat cseresznye, meg megjelent egy rakat új betegség. Azért nem mindegy, agyon kell-e permetezni vagy sem, mekkorát terem, meg az sem mellékes, mikor. Mert általában az van, hogy a gyümölcs a hülye, nem aki odaültetett egy nem odavaló fát, aztán panaszkodik, hogy nem terem a barack.
Sok idősebb úgy van, nem ültet krumplit, mert úgyis megeszik a bogarak, vagy nagyon gyakori a vírus/gombafertőzés minden évben. Na, csak meg kéne nézni, hány tucat új fajta van, amik oda jók lennének, és jobban teremnének, mint az addig használt 12 egy tucat típus.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.20. 09:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (1163) hsz.-re     Olvasás  
  •   1165   


---
 
A gyümölcsfáim közül csak néhánynak tudom a fajtáját mégis van gyümölcsünk bőven. A románoktól amiket vettem azokról annyi információt kaptam, hogy kicsi, nagy, korai, késői. :D
Zöldségek szintén. Most minek tudni, hogy egy konzervuborka milyen fajtanevet kapott ha jövőre úgysem tudom megvenni ugyan azt?
 


  2016.03.20. 09:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (1153) hsz.-re     Olvasás  
  •   1164   


---
 
Egy darab van belőle. Három éve vettem románoktól. Tavaly volt rajta kettő termés szóval biztos körte :)
 


  2016.03.20. 08:23  Hozzászólás
  •   1163   
Avatar

terra alapító
 
Néztem egyik nap a nagyvárosban, akciós gyümölcsfák voltak kitéve. De csak annyi, hogy szilva, meggy, alma. Semmi leírás, némelyiken még kép sem volt. El nem tudom képzelni, hogy lehet ilyet kitenni. Legalább valami leírást, meg pontos nevet tennének oda. Vesz az átlagember egy fát, aztán elülteti, pár év múlva meg már annyira nem is jó... vagy mint vizerg, jól hangzó fajta, lehet régen az akkori legjobb volt, nem tudom. Most meg kiderül, hogy vehetett volna sokkal jobbat is. Bosszantó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.20. 08:19  Hozzászólás
  •   1162   


*
 
köszönet Mindenkinek a segítségért, és minden jót !!
 


  2016.03.20. 08:12  Hozzászólás  Válasz vizerg (1156) hsz.-re     Olvasás  
  •   1161   


---
 
Ha későn termő, befőttnek való meggyet kerestél, akkor jó választás. Egyébként minden másra szar. Minden évben erősen kell metszeni, termés utáni zöldmetszéssel is, mert ostorosodik/felkopaszodik. Érdemes mellé tenni, másik együtt virágzó meggyet, mert nem minden évben öntermékeny. Az okát nem ismerem.
 


  2016.03.19. 23:00  Hozzászólás  Válasz vizerg (1156) hsz.-re     Olvasás  
  •   1160   
Avatar

---
 
Na, hogy egy ellenvélemény is legyen, soha többett.
Sztem találóbb lenne a debreceni nem termő. Sok virágból alig köt valami, nagyon szeret ostorosodni. Gyümölcs sem egy extra nagy.
 


  2016.03.19. 21:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1157) hsz.-re     Olvasás  
  •   1159   
Avatar

terra alapító
 
Na jó hogy mondod az ezüst juhart, mert ma voltam én is egy ilyen túra szerűn ahol az erdész rámutatott egy fára, és azt mondta hogy ezüst juhar. Na mondom ez meg pont olyan mit itt a képen. Aztán pár másodpercen belül nyugtáztam is magamban hogy ehhez sem értek.
 




  2016.03.19. 20:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (1155) hsz.-re     Olvasás  
  •   1157   


---
 
Köszi! :) Régebben sokat jártam a természetet, plusz huszonhat éve a munkám során is rengeteget jövök-megyek az Isten szabad ege alatt,
ezáltal sok-sok fát, bokrot van szerencsém látni gyakorlatilag az év minden napján.
Ismerős volt (elsőre mondjuk az ezüst juhar ugrott be, de annak más a kérge), aztán rágugliztam. Bejött. ;)
 


  2016.03.19. 20:33  Hozzászólás
  •   1156   


---
 
Vettem ma egy debreceni bőtermő meggyfát. Remélem jó választás volt.
 


  2016.03.19. 17:27  Hozzászólás  Válasz kerikar (1154) hsz.-re     Olvasás  
  •   1155   
Avatar

terra alapító
 
Hát igen, ezeken a képeken már egész egyértelműen Jani71 megoldása látszik helyesnek.

Szép volt Jani!
 


  2016.03.19. 16:57  Hozzászólás
  •   1154   


*
 
Üdv újra, néhány kép, a szilfa talán talált is[wcsat3][/wcsat3]


DSCN6681.JPG
az előtérben az egyenes fák + a kivágott sarjak fektetve
Megtekintve 26057 alkalommal.

DSCN6682.JPG
a kivágott sarjak
Megtekintve 26057 alkalommal.

DSCN6692.JPG
------------------------
Megtekintve 26057 alkalommal.

 


  2016.03.19. 16:33  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (1148) hsz.-re     Olvasás  
  •   1153   
Avatar

terra alapító
 
Neked van ilyened? Igazi érdekesség lehet, mert még én sem láttam soha. Ha vesszőt nem is, de azért egy képet kérnék majd (ha lehet). Szerintem többen fogunk nagyon csodálkozni, hogy "márpedig ilyen állat nincs".
 




  2016.03.18. 19:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1149) hsz.-re     Olvasás  
  •   1151   


*
 
Hát erre pl hasonlít :thumbup:
 


  2016.03.18. 19:46  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (1148) hsz.-re     Olvasás  
  •   1150   


*
 
Kösz,de körtéből így is több van,mint kellene...csak kiváncsiságként milyen fajtának van rózsaszínű virága ?
 






  2016.03.18. 11:47  Hozzászólás  Válasz kerikar (1133) hsz.-re     Olvasás  
  •   1147   


---
 
Platánszerű az ágrendszere, kiállása, de a törzse nem annak tűnik. 99%, hogy nem gyümölcsfa.
 




  2016.03.18. 07:40  Hozzászólás
  •   1145   


*
 
köszönöm az eddigieket, ma készítek további képeket, és jobbakat a virágokról is, de zoomolva csak ilyenek sikerültek, és még a szél is fújt, egyébként a hely kb 300m magasan fekszik, és ezeken a fákon kívül egyedül a som virágzik, semmilyen más cserje vagy fa nem !!
 


  2016.03.18. 07:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (1143) hsz.-re     Olvasás  
  •   1144   


---
 
Szerintem ez nem gyümölcsfa hacsak nem valami különleges, de az látszik hogy komoly termés még nem volt rajta. Az ágrendszere nagyon nem kajszis, ilyen kevés virágot még nem láttam kajszin.
 


  2016.03.17. 20:57  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1142) hsz.-re     Olvasás  
  •   1143   
Avatar

terra alapító
 
Nem, de másként meg még úgysem. Legalábbis nekem sem a cseresznye, sem a meggy, sem az őszi, sem az alma/körte/birs stb nem ilyen. A kajszinak legalább a rügyei hasonlók, és a rügyek elhelyezkedése úgy-ahogy. De majd megkérjük a kérdezőt hogy árulja el mi termett rajta. :)
 


  2016.03.17. 20:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (1141) hsz.-re     Olvasás  
  •   1142   


*
 
De vhogy nekem kajsziként sem jön át...
 


  2016.03.17. 20:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1140) hsz.-re     Olvasás  
  •   1141   
Avatar

terra alapító
 
Én sem (bár ettől még lehet), írtam is hogy a szín sem stimmel. A barackok viszont pont ebben az állapotban járna mostanában.
 


  2016.03.17. 20:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (1139) hsz.-re     Olvasás  
  •   1140   


*
 
Én mondjuk rózsaszín virágú körtét még nem láttam...
 


  2016.03.17. 19:43  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (1138) hsz.-re     Olvasás  
  •   1139   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell szemüveg. A körte termőrésze a dárda, a termőkalács és a termőbog. Ezekből egyet sem látok. Viszont látok sok, a vesszőn elhelyezkedő megduzzadt virágrügyet. Körtén ilyen nincs.
 


  2016.03.17. 19:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (1136) hsz.-re     Olvasás  
  •   1138   


---
 
Csak egy tipp volt a törzse alapján, de örülök, hogy te ezekből a képekből meg tudod állapítani. Légy szíves add kölcsön a szemüveged mert az enyémmel nem látni a virágok pozícióját.
A szilvát én is kizárnám, annak a törzse más árnyalatú.
 


  2016.03.17. 18:26  Hozzászólás  Válasz kerikar (1135) hsz.-re     Olvasás  
  •   1137   
Avatar

terra alapító
 
Én is azt mondom mint Misi, egy közelebbi képről könnyebb lesz megmondani. Fényképezz le egy virágot is. A körte kizárható, azon egyáltalán nem így helyezkednek el a virágok és még a szinük sem ilyen. Inkább valami kajszi féle lehet, innen nézve. Szilvának sem mondanám.
 




  2016.03.17. 15:56  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (1134) hsz.-re     Olvasás  
  •   1135   


*
 
hát, azt majd holnap...
 


  2016.03.17. 15:53  Hozzászólás  Válasz kerikar (1133) hsz.-re     Olvasás  
  •   1134   


---
 
A kérge mint ha körte lenne. Valamelyik ágról nem tudsz készíteni egy közelit?
 


  2016.03.17. 15:48  Hozzászólás
  •   1133   


*
 
Üdv Mindenkinek,
Segítségre volna szükségem, milyen fák ezek? A képek ma készültek, tulajdonképpen kissé útban vannak, de ha valamilyen gyümölcsfa akkor meghagynám őket. Nagyon sok gyökérsarjat kivágtam már, ha ez segítene a meghatározásban, azok közül még a 3m-esek sem virágoztak. Köszönöm!


DSCN6602.JPG
------------------------
Megtekintve 26155 alkalommal.

DSCN6598.JPG
------------------------
Megtekintve 26155 alkalommal.

DSCN6595.JPG
------------------------
Megtekintve 26155 alkalommal.

 


  2016.03.14. 21:38  Hozzászólás  Válasz vizerg (1131) hsz.-re     Olvasás  
  •   1132   


---
 
Szívesen!
Általánosságban úgy szokták megfogalmazni, hogy tulajdonképpen úgy kell lemosni egy fát, mintha fejjel lefelé belemártanád a lébe.
Mindenhol folyadéknak kell lenni! A teljes felületen.
Az én ismereteim és értelmezésem szerint ez a lemosó permetezés.
Szederről, málnáról nem tudok nyilatkozni, annak nekem is utána kellene néznem.
Ha vannak gombabetegségei, akkor gondolom, nem árt. ;)
De persze az időpont itt se mindegy, mivel kontakt szerekről van szó, amelyek esetleg perzselhetnek.
 


  2016.03.14. 21:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1130) hsz.-re     Olvasás  
  •   1131   


---
 
Köszönöm. A lemosó permetezést technikailag hogy szoktátok végezni? Úgy tudom fontos, hogy a fa törzsét is jó alaposan átjárja a permetlé, de az egész fát be szoktátok fújni, a vékonyabb ágakat is, vagy csak a vastag vezérágakat? Szederre, málnára is hasznos a lemosó permetezés?
 


  2016.03.13. 21:40  Hozzászólás  Válasz vizerg (1128) hsz.-re     Olvasás  
  •   1130   


---
 
Vegesolt nyugodtan fújnék rá (nálam is ilyenek, megfújtam, semmi bajuk).
A 'kirobbanás' előtti kajszi virágokat is megpermeteztem ezzel a szerrel, kutya bajuk.
Élnek és virulnak (majd, ha jön az igazi meleg, napsütéses időjárás - ha így marad, elég vontatott lesz).
Tényleg úgy van, ahogy a minap írta  Flanell az Indexen, hogy amíg nem látod a bibét, használhatod a Vegesolt.
Legalábbis nálam ugyanez lett a tapasztalás... ;) (Növényvédelem topic, 238 - 240 következménye.)
De ha kétségeid lennének, akkor még a Cuproxat is számításba jöhet (ha csak rezet szórnál - bár az ajánlás  szerint
kajszinál a piros bimbós állapot után már inkább ne használjuk!).
'Vadul' telibe fújtam vele a paradicsom virágát, semmi baja se lett!
 




  2016.03.12. 20:36  Hozzászólás
  •   1128   


---
 
IMG_8871.JPG
------------------------
Megtekintve 25732 alkalommal.


Ilyen állapotban vannak a körtefáim. Lehet még lemosózni?
Vegesol eReS-em van. Az mehet még rá?
 


  2016.03.05. 10:47  Hozzászólás  Válasz Sissi (1126) hsz.-re     Olvasás  
  •   1127   


---
 
Nem tudom, hogy mennyire időszerű még a válasz, de úgy érzem, egy kicsit lóg a levegőben a kérdésed.
Mire szeretnél ilyen szert használni? Ettől eltekintve az jutott eszembe, hogy a bordói porban már benne van a mész,
ha belekevered a mésztejbe, akkor max. csak még meszesebb lesz. Akkor már inkább rézgálic oldatot.
Esetleg érdemes pH-t mérni, nehogy gond legyen (savas irányba).
A fák törzsének a meszelésénél én is tettem egy kis rézgálic oldatot. Csak úgy, hadd szokja... ;)
 


  2016.02.26. 22:19  Hozzászólás
  •   1126   


---
 
5-7%-os töménységű mésztejet használjak? Lehet hozzáadni bordói port?
 


  2016.02.24. 18:20  Hozzászólás  Válasz Sissi (1124) hsz.-re     Olvasás  
  •   1125   


---
 
Érdemes meszelni, sok fát láttam már amelyiknek károsodott a törzse a déli délnyugati oldalon. Egy hideg de verőfényes téli napon előfordulhat, hogy 10 fokra vagy még magasabb hőmérsékletre felmelegszik a fa kérge a déli oldalon, miközben a levegő hőmérséklete például mínusz 5 fok, ez a különbség (vagy a hirtelen változás?) okozhatja a problémát. Ez minden fára ugyanúgy vonatkozik. Ha nagyon vastag a mészréteg, akkor részlegesen leválhat és megbújhat mögötte kártevő is, de ezt nem tartom akkora bajnak mintha a fa törzse szétrepedne. De tehetsz törzsvédőt is amit nem tud átsütni a nap.
 


  2016.02.24. 12:17  Hozzászólás
  •   1124   


---
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes késő ősszel a gyümölcsfák törzsét meszelni, különösen az őszi és sárgabarackét?
Mennyire jellemző mostanában, hogy a megismétlődő térfogatváltozás következtében fagyrepedések keletkeznek a törzsön?
Ha a szükségesnél vastagabb mészréteget viszek fel, valóban búvóhelyet nyújt a kórokozóknak, kártevőknek?
 


  2016.02.16. 12:21  Hozzászólás
  •   1123   


---
 
Reményteljesen indul az év. A többit meglátjuk. :wave: 7-ei képek.

Goldrich, de pl. az Orangered is ilyen. :thumbup:



A Presentának és a Veres szilvának (erről most nincs kép) érdekesen, jellegzetesen egyforma, hosszú termőnyársak alakultak
(legalábbis remélem, hogy azok, ha nem, akkor várok még egy évet... mindenesetre ezek már a tavalyelőtti részek):



A Harlayne egy éves vesszőkön is szépen berakódott virágrügyekkel:

 


  2016.02.12. 20:54  Hozzászólás
  •   1122   
Avatar

terra alapító
 
A lemosó permetezésről jó-e ez a cikk? :D
http://www.agraroldal.hu/lemoso-permetezes-tavasszal.html 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.11. 17:37  Hozzászólás
  •   1121   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látszik, az ékezeteket nem szereti.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég