Gyümölcsfák Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.02. 14:48  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

terra alapító
 
Nem találsz? Semmi gond, nyiss egyet :D van egy Új téma gomb. Témának megadod hogy Almafa, majd írsz egy kezdő hsz-t :D
Innen eggyel visszalépsz, nézed a témacímeket, ami nincs, de szeretnéd hogy legyen, azt nyisd meg :clap:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 14:38  Hozzászólás
  •   256   


---
 
Létrehoztam Saját Albumot.
Nem találtam almafás topicot, ezért próbaképpen ide rakok fel az almafánkról egy augusztus végi képet.
Remélem jól látszik a virág az almák mellett :-P

 


  2014.10.01. 19:43  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

terra alapító
 
Nem én linkeltem :D
Akkor meg kéne ismerni a folyamatot. Gondolom tasakba merni nem nehéz... a levegőt is ki tudod szívni ha kell. Kell? Utána jön gondolom az üzemi titok, hogy pasztőrözöd? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.01. 19:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   


---
 
Ezt az iskolát már kijártam, szerencsére nem kell már az angolokhoz mennem, ha almabort ( is ) akarok, csak kiugrok a tanyára, most is van néhány üvegballonom, ami erjedő félben van.:)
Itt a probléma a tasakba bejuttatásba, rövid ideig tartó kíméletes pasztőrözéssel van, illetve hogy a tartósítószert lehetőleg el lehessen hagyni.
Néztem a facsarót, amit belinkeltél, ez akár jó is lehet (ne), de sajnos túl kicsi teljesítményű.
A nagyüzemi gépsorral elsősorban az ára a baj (több 10 milla), illetve nem akarok óránként több száz litert előállítani.
Én valami köztes megoldást keresek, és nem elsősorban "sima" almalére. Ott van példának az őszibarack. Lédús, finom, szinte kéri, hogy dolgozzuk fel. Ott a birs. Gyermekkoromban ittam utoljára a menzán, üzemi birslevet, azóta sem kapok sehol. A sort meg lehetne folytatni, ha valakinek erre lenne használható ötlete, azt örömmel venném...
 


  2014.10.01. 14:10  Hozzászólás  Válasz kisveréb (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   
Avatar

terra alapító
 
Nincs valami hagyományos módszer? Mondjuk régen nem szórakoztak, ment az egész almabornak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.01. 12:55  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   
Avatar

terra alapító
 
Amíg nem volt ez a zacskós töltés, a lányom anyósa otthon tette el az almaleveket, több száz litert évente. Préseltetni elvitte, majd üvegbe töltötte és a nálunk is ismert befőzőgépben pasztőrözte. Nagy és hosszadalmas munka, ezért örülnek ennek az új módszernek ők is.
Préselés ügyben kutakodtam a neten. A csigás juicerek valók alma préselésre nem a centrifugák ( http://www.eujuicers.hu/hu/katalogus/fa ... pres-piros ). Csak éppen azok is piszok drágák, nekem nem érné meg, de ha több almám lenne gondolkodnék rajta.
 


  2014.09.30. 19:52  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   
Avatar

terra alapító
 
Nézd meg hogy készül az angoloknál az almabor. Ugyan az. Eddig két sorozatban láttam, Hugh Fearney Whittingstal River Cottage-éban, és a Nem könnyű zöldnek lenni címűben. Gyakorlagilag darabolják, préselik, ennyi. Akár kézzel is lemegy pár száz liter. Ha meg a gyárban nyomnak bele valamit, azt kötelesek a tasakon jelölni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.30. 19:49  Hozzászólás  Válasz kisveréb (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   


---
 
A nyírségben sok ilyen van, de az hozzám sajna messze van. Látnom kellene a gépsort (?) illetve a munkafolyamatot, hogy kicsibe le tudjam másolni. Sajnos hazánkban csak nagyüzemi gépekről tudok, az meg nekem nem megfizethető. Biztos vagyok benne, hogy akár házilag is kivitelezhető egy ilyen töltősor
 




  2014.09.30. 19:15  Hozzászólás
  •   248   


*
 
Idén az alábbi körtékből volt ill. lehet kostoló: Kornélia....gyorsan elfelejteni,ha vki ilyent ültetne.Gyorsan lisztesedő,seízű.
Mirandino Rosso -na ezt ültetni helyette,szép,jó állagú,finom.
Aromata Bistrita -első nézésre kemény,másodikra /néhány nap múlva.../ tiszta szotty...felejtős.
Carmen - nagyon szép,méretes,jó állagú,elég jó ízű....Clappot leváltani erre.
Tongre /6-8 szem/,Erika /4 szem/,Delwilmor /1 szem.../még érlelés alatt...addig bizakodok.

Jelen tapasztalataim alapján a használható fajtasor : Mirandino Rosso -Carmen -Vilmos- Packhams - Bosc -Dicolor...persze még bővülhet,de ez tutinak tűnik.

Mellesleg slejtezésre kerül : Jeannae d Arc- tűzelhalás miatt,de amúgy sem sokat ért
Clapp -rettentő keveset terem /nálam/-hamar szotty,van jobb
Arabitka- alapból gyűjtőfának akartam,amúgy értéktelen.
Társulati esperes -máshol jó lehet,de nem Mo-ra való.
Concorde -csalódás az eddigi termőképessége ,részleges átoltás
Benita -japánkörte...körte...körte ??
 


  2014.09.30. 17:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos én nem láttam a folyamatot. De mifelénk(Debrecen) ilyenkor a piac is tele van 5 literes zacskós almalevekkel, gondolom van a Nyírségben, Szabolcsban, Beregben, sőt Derecskén is léüzem, ahol ezeket töltik. De talán csak nagyban. Németországban elterjedt módja a házi almatartósításnak a léüzemi feldolgozás ilyen formában, megy a páciens az almájával és 1-2 óra múlva mehet haza a zacskóba töltött még meleg lével. Azért azt hozzátenném, hogy náluk ennek a költsége saját almából az itteni vásárolt zacskós lé 2/3-a.
 


  2014.09.29. 21:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

---
 
Köszi az ajánlatot. Mire gondoltál?

Egyelőre le fogok állni :'( , kisebb bővítéseket végzek majd és esetleg fajta cserét.
Ami még beszerzésre vár: harlayne és orangered kajszik. :thumbup: (csak azt nem tudom, hova férnek majd :lol: )
A cseresznyefáimból egyet csinálok és még szeretnék egy-két fajt rája szemezni. :wtf:

Én is ha segíthetek bárkinek csak szóljon. Időnkét jőnnek barátok, ismerősök Mo-ról, szívesen küldök oltóanyagot, ha kell fát is. :angel:
 




  2014.09.29. 20:16  Hozzászólás  Válasz baby-lon (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   


*
 
Gala klónok és a Jonagold klónok,bár én szeretem a Húsvéti rozmaringot is...
 




  2014.09.29. 19:49  Hozzászólás  Válasz kisveréb (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   


---
 
Erről a Csapos-zacskós dologról tudnál bővebbet írni?
Tudom hogy néz ki, csak azt nem tudom, milyen munkafolyamatokkal, milyen gépekkel, milyen technológiával kerül bele? Van-e valami neve ennek a módszernek, mert nem találok a neten semmit róla.?
 




  2014.09.29. 19:04  Hozzászólás
  •   240   
Avatar

---
 
Másnak már sokat szemeztem, oltottam, metszettem, saját részemre csak nyéhány éve nyílt lehetőség az ültetésre, mióta telket vásároltunk és bekerítettük.
Pár szóban leírnám, hogy milyen fáim vannak/lesznek(folyamatban van).

Alma: jonagold, royal gála, freedom, pinova, granny smith, golden, ponyik, batul, fuji, prima, jonathán, idared, megrendelve: mutsu
Körte: vilmos, kolozsvári, hardy, conference, bosc, clap
Szilva: stanley, megrendelve: besztercei
Cseresznye: kordia, regina
Barack: redheven, kardinál, bianka redheven szemezve
Kajszi: magyar k., szemezve: kyoto, tsunami, bergeron, megrendelve: selena, viorika, favorit, ceglédi arany, gönci magyar
Birs: bereczki
Meggy: érdi bőtermő

A fák 1-3 évesek, egyesek már teremtek volna (főleg az almák), de a termésüket leszedtem, hadd erősödjenek.
Az újabb ízeket a supermarketekből próbálgatom, már nagyon várom a termést. Annyit már tudok, hogy a jonagold, gála és fuji beválik, pinovát és freedomot még nem sikerült kóstolnom. A nagyobbik lányom napi tíz almát is képes eltüntetni, nincs olyan gyümölcs amit ne szeretne. Már tudom, hogy a kedvenc fáim a kajszik lesznek, kiváncsi vagyok mennyire fogják bírni a hegyi levegőt :)

Marosvásárhelyen nőttem fel (150.000 lélekszám), így nem volt alkalmam kertészkedni. Valamivel több mint tíz éve kezdem el és nagyon élvezem.
Köszönöm, hogy megoszthattam. :wave:
 


  2014.09.29. 13:44  Hozzászólás
  •   239   
Avatar

terra alapító
 
Kicsi lányoméknál Németországban van egy kb 60 éves almafa. Apósa nagy almatermelő családból jön (övék a ház, a gyerekek csak benne laknak). Az anyósa azt szokta mondani, hogy "Apátok nem házat vett almafával hanem almafát házzal!" . Ezt a fát pár éve szépen helyrehozta. Most amíg ott voltunk kétszer vitt el a vejem 140+120 kg-ot préseltetni - a nálunk is szokásos csapos zacskóban pasztőrözve kapja meg a levet - eltároltak ládába kézzel szedett kb 60 kilót, kosarakba raktak másik 60-80 kilót amit komposzttelepre kell vinni, és amikor eljöttünk még volt a fán több, mint amit másodjára elvitt. Kár, hogy nem a legfinomabb fajta, bár a lé igazán finom belőle. Kíváncsi vagyok arról az egy fáról mennyi termés volt az idén.
 




  2014.09.28. 19:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is le kellett volna szednem, nem maradt rá időm. Úgy volt hogy holnap is itthon leszek, de este jött a telefon hogy mégsem.
:-(
 


  2014.09.28. 19:39  Hozzászólás
  •   236   


*
 
Ma leszedtük az alma nagy részét,kb 350-400 kg. Sajnos a rengeteg eső miatt /ill. a növényvédelem nagyfokú hiánya .../elég sok a varas . A legtöbb a Mutsu , ami sajnos ritkítatlanul is túlméretes,nem gyerekbarát méretű.Utána jön a Golden és a Jonagold-változatok.Kisebb mennyiségben van/volt még Imperial Gala,Granny Smith,Elstar,Redwinter...ill. vannak a pár szemesek,pl : Starking változat,Kanzi,Braeburn /idén először termett/,Selena /szintén idén először/,Sampion,Simonffy-piros,Húsvéti rozmaring,Red Fuji , Florina.
 




  2014.09.25. 10:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

terra alapító
 
A meggyek a kocsibejáró és a szomszéd közötti kb 180-as sávban vannak sorban 1,5 tőtávval. A szilvák a ház előtti 12*10-es területen kényelmesen elférnek, ott körben szőlő is van, középen rózsák, magnólia, japánbirs. 2,5-3 méterre vannak egymástól. a nagy cseresznye és a kajszik a két ház közötti 6 méteres sávban úgy, hogy az autóbejáró azért megmaradjon (alsó ágak terméssel megpakolva hajlamosak behajolni), és végül a házunk sarkánál egy nagy körtefa kissé laposra igazgatva.
Lenne fényképezőgépem lerajzolnám és feltenném, de ez most nem megy. egyelőre mindenki elfér, aztán ha nőnek, majd változtatunk.
A két diófa az utcán van, a homoktövis is. A diófák miatt a háklis szomszédasszony szót emelt, de hát már ott voltak a fák, amikor ők a házat vették.
 


  2014.09.24. 22:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
Nekem a meggyek/cseresznyéknél a tőtáv 160cm. Az almáknál is kb ennyi, talán 2 m. Igaz, ezek sövények, vagy azok lesznek.
 


  2014.09.24. 21:37  Hozzászólás  Válasz kisveréb (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Hogy fér az ott el? A legidegesítőbb az, amikor annyi hely van, hogy csak a kocsi fér el, és jól hátra kell járni a garázsig...
Én azt mondanám, minimum 5 méter legyen a fák tőtávja :D 3 méterrel a kis szilva és a növekvő cseresznye már összeér...

Tényleg, milyen fát szabad, és milyet nem szabad egymás mellé ültetni? Hallottam valamit a szilváról, de elfelejtettem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.24. 20:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk 10 méteres első részt kellett hagyni.Eleinte csak a bejáró fölötti szőlőlugas és két oldalon szintén szőlő volt ott. Most van ott még 4 meggyfa, 4 szilvafa, 1 cseresznye, a ház és a szomszéd ház közötti oldalkertben 1 cseresznye, 2 sárgabarack 1 körte. Mindez nyírott gyepben némi rózsával körítve, elvégre előkertbe az dukál :) Azzal a hellyel gazdálkodunk, ami van. Így is kisebb a veteményes, mint amennyit szeretnék, mert ott van az 5 őszibarackfa, 2-2 meggy és alma.
 


  2014.09.24. 20:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   


*
 
Na pl nálam ilyen egy őszibarackorsó :Kép




Láthatóvá tettem a képet. Ha beteszed a kép linkjét (a képre kattintva a jobboldali egérgombal, majd a kép url-jének másolása ) , és kijelölöd, majd rákattintasz a szerkesztőben az Img gombra, akkor ilyen lesz. Üdv.: Glifo
 


  2014.09.24. 20:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   


*
 
Én -mivel az Indexes fórumban voltam aktívabb résztvevő korábban -az Indafotóra rakom a képeim többségét /főleg ha sokat rakok fel egyszerre/,itt megtalálhatóak...bár jó ideje se kedvem,se időm...se értelme nem volt fényképezni,de hátha találtok hasznosíthatót : http://indafoto.hu/atifoci/collections
 


  2014.09.24. 20:41  Hozzászólás  Válasz andras (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   


*
 
Igen végül is ez az értelme a fórumoknak.
 


  2014.09.24. 20:40  Hozzászólás  Válasz andras (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Ezért vagyunk! :D innentől már csak tovább kell adnod a tudást, és megosztani sikereid, bánataid. Én pl. örülnék neki, ha minél több fórumozó osztaná meg a kertjéről készült képeket, írásokat.
Én majd tavasszal kérek beazonosítást. Úgy döntöttem, hogy ami jó, meghagyom, ami nem ízlik, annak a helyére keresek valamit. Gesztenyét is szerettünk volna, de talán arról le lehetne mondani, nem keskeny az udvar, de nem is széles, valamint az első rész sok helyet vesz el, és kihasználatlan.
Még a gyümölcssövényen gondolkodtam el, meg még szőlő is kéne, legalább 30 méter :oops:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.24. 20:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   


*
 
Hát kb én is így csinálom.Ugye előre nem tudom melyik milyen erősen nő...majd kialakul,nálam is vannak/lesznek érdekes alakú fák,de mivel ezek saját "szórakoztatásomra " készülnek nem számít hogy néznek ki /nem kiállításra lesznek.../
 


  2014.09.24. 20:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   


*
 
Viccelsz ?...az Óriási távolság.Nálam van őszibarackorsó 170és 150 cm-re...és megkezdtem tavaly egy sort 120 centivel.
A kajsziorsó sort 2 m-re csináltam,körtéből is van 100-110 cm-es tőtávval és 150 essel is stb....kézben tartható /na jó a kajszitól kicsit én is tartok.../
 


  2014.09.24. 20:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
Csak két hónapja vagyok a fórumon és máris 5 értékes fajjal gazdagodtam. Nagyon sok hasznos dolgot tudtam meg, de mindennél többet ér a nyert tapasztalatotok megosztása. Köszönöm, hogy ebben én is részesülhetek.
 






  2014.09.24. 20:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Hát.... azért én elszoktam egy kicsit vacilálni hogy milyen fajta milyennel fér össze, aztán össze-vissza oltok mindent. Vana körte génbankom, magam sem tudom már hány fajta van benne. Valamikor volt egy gördeszkás srác ismerősöm, akinek vállig érő haja volt, de egyik oldalról, a fülétől kb 10 cm-re, le volt vágva 3mm-es-re, és a hosszú haj a másik irányba volt fésülve. No ez a fa is ilyen. Az egyik oldalon csupa olyan fajták sikeredtek amik fölfelé törnek, a másik oldalon meg mind lefelé lóg, mintha fűzfa lenne.

De biztatásul idézek egy klasszikust, az olló a te kezedben van.
 


  2014.09.24. 20:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


*
 
1. mennyi az a kicsi tőtáv ?
2. Ha kicsi ne szabadorsóban,hanem karcsúorsóban gondolkodj.
3.Az őszibarackot simán lehet orsóra alakítani /én 90 %-ban ezt alkalmazom/
4.Kombifa: nem gond .Ha egy fába 8-10-50-100 féle almát raksz /az alma helyére mást is behelyettesíthetsz/ annak kb hasonló a növényvédelme /na jó ...túl nagy érésidő különbség talán ne legyen.../, a növekedési erély sem okoz sztem gondot,max az extrém erősen növőket kihagyod....A növényvédelmi eltérés max akkor lenne gond,ha egy fába raksz kajszit+szilvát+őszit.
 


  2014.09.24. 19:35  Hozzászólás
  •   219   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, ha már ilyen profiktól kérdezhetek... Ki akarom használni atifoci, Ali bá, Vebber, Gaabre, gergerg és a többiek tapasztalatát. Az én kertemben a gyümölcsfák többnyire elég fiatalok még, de már látszik hogy kicsit kevés tőtávval ültettem őket. Valamennyire szándékos volt, mivel úgy gondoltam, hogy inkább több fajta legyen, mint nagy fák, próbálom a legtöbbnél valamiféle szabad orsóra alakítani, ahol ez nem megy (pl őszi), ott hagytam neki helyet. Itt jön a dilemmám. Többetekhez hasonlóan nem férek a bőrömbe, újabb és újabb fajtákat szeretnék, de helyem már alig. Láttam, hogy többen kombifában gondolkodtok, szívesen tenném én is, de tartok az eltérő habitustól, és a különböző növényvédelmi szükséglettől. Nektek nem okoz ez problémát? Szívesen venném, ha leírnátok erről a tapasztalataitokat. Előre is köszönöm!
 




  2014.09.24. 14:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   


---
 
Bocsánat, vicc akart lenni, csak a humor nem ment át az éteren, a rosszul leírt MB-ra vonatkozott :-(
Picassa képszerkesztővel próbáltam utána átméretezni a képet, de nem sikerült, csak kisebbre vágni.
Köszönöm a leírást, a Paint-es megoldás a profi :-)
 


  2014.09.23. 22:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   


---
 
Lássátok, kivel van dolgotok, az átméretezett másik kép:


dió5-002.jpg
 


  2014.09.23. 21:57  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

terra alapító
 
Megabájt. Túl nagy képet akarsz feltölteni. A gyerek kicsinyítse le :D
Olvasd át ezt: viewtopic.php?f=19&t=180
Meg eggyel feljebb is lehet lépni a Fórum kezdőlap ‹ A TERRATORIUM FÓRUMÁRÓL ÉS WEBLAPJÁRÓL ‹ Főtér című témába, van ott a képfeltöltésről is egy írás. Én is leírtam már valahová, talán a Fogadó az ittas kertészhez című témába :D

A lényeg, hogy túl nagy méretű a kép, és nagyon egyszerűen meg lehet oldani, hogy kb. tized annyi helyet foglaljon, mindenféle minőségromlás nélkül. Az ájfón gazdaságtalanul tárolja a képet, ennyi :D


szerk.: tényleg kisebb darab lehet, akkora óriásnak nem látszik. Kár, hogy ízre nehéz összehasonlítani, mindenféle alap nélkül. De még ha kóstolót is rendeznének, akkor sem mindenkinek állna rá a szája a különböző fajtákra :?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.23. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   


---
 
Igyexem fejlődni (gyerekem leájfonozta) a konyhában épp szárad az összeszedett dió, válogattam pár szépet, de tulképpen nagyobbak is szoktak lenni.
De a fórum nem engedi a képeket feltölteni, azt írja "Az állomány túl nagy, a maximum megengedett méret 1 MiB."
mijaza MiB?
 


  2014.09.23. 21:17  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
De ha megvan a fajta, akkor a net már gyorsan megmondja, termesztik-e valahol 8-)
Esetleg a legközelebbi génbankba fáradj be, hátha valami helyi tájfajta, lehet tudnak elérhetőséget adni, netán be is kérhetik szaporítani.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.23. 21:15  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

terra alapító
 
A fát, a levelét, esetleg a kérgét, a termését egészben és feltörve, héjvastagságot, stb :D egyszóval minél többet, annál jobb :D
Gergerg képe alapján nekünk vagy dióspusztai, vagy buzsáki, vagy esetleg milótai diónk volt :D látod, máris kizártuk az 50%-át :D viszont a szomszéd ,,erdő'' diója nincs rajta, nagyobb mint az ukrán óriás, vékony héja van, a bele meg elnyújtott. Igaz nem szedjük, lezárta a tulaj a területet...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.23. 21:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


---
 
Lehet. A neten talált képek nagyon hasonlóak.
De teljesen mindegy, mi a neve, nekünk most van.
Jó lenne tovább adni másoknak ezt a jó fajtát, ha valaki érdeklődik.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 78 vendég