Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.11.02. 21:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (1651) hsz.-re     Olvasás  
  •   1652   


---
 
Teraszon van védett helyen még nem nagyon pihen ,de már hullajta a leveleit csak a tetején van! Míg komolyabb hideg nem lesz addig itt gondoltam tartani ,később viszem fagytól védett helyre! Próbálok keresni akkor 10 fok alatti telelő helyet.
 
Minden jót!


  2020.11.02. 21:17  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1650) hsz.-re     Olvasás  
  •   1651   
Avatar

---
 
Jó lenne az a hely, csak a 14 fokot soknak találom (nem volna szerencsés, ha a tél kellős közepén el kezdene hajtani a kivi). A helyedben én mindaddig a szabadban tartanám, amíg csak 0 közeli éjszakai hőmérsékletek várhatók és csak azután vinném a garázsba, amikor már komolyabb lehűlések lesznek (és akkor a garázs sem lesz már olyan meleg). Még egy dolog: nem tudom, most milyen hőmérsékleten tartod, de ha nagyon melegben, akkor kicsit szoktatni kellene a várható hidegebb klímához.
 


  2020.11.02. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (1649) hsz.-re     Olvasás  
  •   1650   


---
 
Rendben küldöm a fotót! Megtudom oldani olyan 10-14 fok körüli a helyiség ,garázsom egy nyitott kapubeálló.


Kivi.JPG
------------------------
Megtekintve 12894 alkalommal.

 
Minden jót!


  2020.11.02. 20:46  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1648) hsz.-re     Olvasás  
  •   1649   
Avatar

---
 
Így van, legjobb lenne olyan 0 és +5C°közötti hőmérséklet az átteleltetéshez. Volna ilyen helyed? Kb. hány literes cserépben van egyébként? (néha nem volna rossz egy-egy kép készítése sem, ha volna rá lehetőséged, a feltöltés módját bármelyikünk el tudná magyarázni - jól jöhet bármikor, ha láthatnánk, miről is van szó)
 


  2020.11.02. 20:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (1647) hsz.-re     Olvasás  
  •   1648   


---
 
Köszönöm szépen ezt akartam kérdezni a múltkor is csak nem jól tettem fel a kérdést! Szóval ne a nappaliban teleltessem át!
 
Minden jót!


  2020.11.02. 20:25  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1646) hsz.-re     Olvasás  
  •   1647   
Avatar

---
 
Szerintem most ne ültesd ki. Próbálj inkább egy olyan helyet keresni neki, ahol védve van a kemény fagyoktól (mondjuk garázs), vigyázva arra, hogy a cserepe (edényzete) ne tudjon átfagyni (a rövid ideig történő átfagyás sem jelenthet gondot, azért azt nem kellene megreckírozni). Csak nagyon ritkán kell öntözni, mert a gyökérzete tönkremehet, ha tocsog a vízben. Ha lehullajtotta a levelét, akkor a sötét helyen történő tárolás sem probléma.
 


  2020.11.02. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (1643) hsz.-re     Olvasás  
  •   1646   


---
 
Ha most kiültetem a kivit akkor mit kell tennem,hogy a telet kibírja nefagyjon el?
 
Minden jót!


  2020.10.28. 20:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (1644) hsz.-re     Olvasás  
  •   1645   


---
 
Hát igen !!! Egyébként a jenny-t könnyű felismerni tavasszal mikor kezd hajtani. (nyáron már nem lehet megkülönböztetni ) A friss hajtások végei meg a levélnyele is lilás színezetű. De lejellemzőbb, ha ilyenkor megkaparod az éves vessző héjat a kallusz lilás színű . Ha hayward akkor ez zöldes színű -- ha pedig sárga változat akkor sárgás színű .
 




  2020.10.28. 20:28  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1639) hsz.-re     Olvasás  
  •   1643   
Avatar

---
 
Miért erőlteted ezt a nappaliba behurcolást? Tavasz elején ki lehet tenni nyugodtan a szabadba és csak a fagyveszélyes napokra kell védett helyre tenni (de azt is csak akkor, ha már leveles állapotban van!)
 


  2020.10.28. 20:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (1641) hsz.-re     Olvasás  
  •   1642   


---
 
Az is benne van a pakliban .De ki a fene szaporít még jenny-t mikor már jobb fajták is elérhetők (megérteném ha 20 évvel ezelőtt lennénk)
 




  2020.10.28. 20:19  Hozzászólás  Válasz dani64 (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1640   


---
 
Még egy kérdés kivit lehet átoltani??? Remélem jót kaptam ,olvasom előfordol hogy fajatjelleget kap valaki!
 
Minden jót!


  2020.10.28. 20:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (1637) hsz.-re     Olvasás  
  •   1639   


---
 
Nincs mind kiültetvetavaly vettem 2 lány és 1 fiút aztok közül a fiút amikor a támrendszt csináltam tönkre tettem.Az helyett vettem még egy fiút amit ha jövőre ültetem ki akkor mi a helyzet,persze márciusig hücös helyen tartom utána vinném a nappaliba ot lenne májusi fagyok utánig???
 
Minden jót!


  2020.10.28. 20:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (1636) hsz.-re     Olvasás  
  •   1638   


---
 
Akkor méhecskének nem alkalmaználak ! :hiha: kevés volt a megporzás ? -vagy lehet ,hogy meg nem tudta kinevelni ?
Valószínű ez már csak jövőre derül ki .
 


  2020.10.28. 20:07  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1633) hsz.-re     Olvasás  
  •   1637   
Avatar

---
 
Ezt most nem nagyon értem: pillanatnyilag ki vannak ültetve és fel akarod szedni őket? (a papírdoboz semmi védelmet nem jelent egyébként, a meleg helyen teleltetést pedig abszolút nem javaslom)
 


  2020.10.28. 20:02  Hozzászólás  Válasz dani64 (1634) hsz.-re     Olvasás  
  •   1636   
Avatar

---
 
A Hayward-nak vásárolt kivin diónyiak (3 szem), a Solo-n egész tisztességes, közel bolti méretűek lettek (az az öreg, lesz rajta jó pár kiló)
 




  2020.10.28. 19:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (1574) hsz.-re     Olvasás  
  •   1634   


---
 
Szívesen ! Milyen méretűek lettek a termések a Hayward kivin ?
 


  2020.10.28. 19:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (1632) hsz.-re     Olvasás  
  •   1633   


---
 
Idei ültetésű kb 3 métert nőt szép egészségesek a nőneműek a fiú meg pótolom. Azon is gondolkozom,hogy az idén kemény fagyok voltak márciusban kiültettem és nem tudtam megvédeni papír dobozzal takartam le mégis elfagyott,ha most nem ültetem ki csak májusban mi lesz? Februérban beviszem a nappaliba ott padló fűtés van a májusi fagyok után ültetem a helyére,mi a véleményed?
 
Minden jót!


  2020.10.28. 19:40  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1631) hsz.-re     Olvasás  
  •   1632   
Avatar

---
 
Valószínűleg. A fiatal fügét szokták lehajlítani, lekampózni és földdel takarni és így túl tudja élni a kemény fagyokat is (ráadásul a füge kb. -14 ig bírja csak). Talán szóba jöhet még az is, hogy kukoricaszárból sátrat építesz föléjük. Most még ezeket végre lehet hajtani, de egy-két év múlva már nem.
 


  2020.10.28. 19:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (1630) hsz.-re     Olvasás  
  •   1631   


---
 
Köszönöm a választ, nem nagy udvarban van túlzott védelme nincs,ha csak nem fetetem le ,azt kibírja?
 
Minden jót!


  2020.10.28. 19:26  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1629) hsz.-re     Olvasás  
  •   1630   
Avatar

---
 
A felkupacolást mindenképpen javasolnám, ha el is fagy a vékony törzs, tőről biztosan ki fog hajtani jövőre (jóval erőteljesebben, mint az idén). Nekem egyszer fagyott tövig, de gyorsan ki lehetett nevelni ugyanolyanra, mint amilyen volt a fagyás előtt. Mennyire van védett helyen?
 


  2020.10.28. 19:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (1628) hsz.-re     Olvasás  
  •   1629   


---
 
Azt szeretném kérdezni a tavaszi teendő mikor és mi lesz amit az idén ültettem kivinél? A téli fagyokat hogy bírja kell védeni valamivel,bebír érni a vesszője ,elég vékony és zölt a hegyénél. köszönöm a válaszokat.
 
Minden jót!


  2020.10.28. 18:49  Hozzászólás  Válasz dani64 (1627) hsz.-re     Olvasás  
  •   1628   
Avatar

---
 
Köszi a választ! Én sem szüretelek még, egy-két hetet várok vele. Próbáltam a napokban, hogy a levélnyélnél (a felső részénél van egy kis bütyök) le lehet-e pattintani, de nem, mert még csak hajlik.
 


  2020.10.28. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (1623) hsz.-re     Olvasás  
  •   1627   


---
 
Figyelem az előrejelzéseket és csak a nagyobb fagyok előtt szoktam leszedni.(általában november utolsó hetében)Egy kis dér még nem probléma ,az első fagytól megvédi a lombozata ,mínusz 1-2 fokot simán kibír, de ha a levele hullik akkor már nincs értelme tovább kockáztatni. Minden évben van hogy néhány darab megbújik a levelek között és csak lombhullás után lesz észrevehető -tapasztalat hogy ezek sem fagynak meg sőt még valahogy megvastagszik a héjuk - és csak mínusz 5-6 fok alatt fagynak folyósra.
 


  2020.10.27. 21:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (1625) hsz.-re     Olvasás  
  •   1626   


---
 
Köszönöm a hasznos infót,örön számomra hogy megkostolhatom így lászik milyen lesz a kivi amit vettem! Kostoltam már ezt afajtát boltival nem hasonlítható össze nyomába sincs a saját nevelésűnek!
 
Minden jót!


  2020.10.27. 21:05  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1624) hsz.-re     Olvasás  
  •   1625   
Avatar

---
 
Sajnos valószínűleg csúszni fog a termés kóstolása (de nem biztos, mindjárt írom, hogy miért!). Öröm az ürömben, hogy nem fordítva történt, mert sokkal szerencsésebb, hogy nem a lányok sérültek. Két variáció áll fenn:
- Az első egy-két évben a lányok fölöslegesen virágoznak, mert nincs mi megtermékenyítse őket. Mire a fiú is el kezd majd virágozni, addigra már bőven lesznek termős virágok, így hirtelen bőséges termésed lehet.
- Még jobb megoldás, ha a lányok első alkalommal történő virágzásakor kérsz postán porzós virágokat és saját magad ecsettel beporzod a termős virágokat (működik a dolog, volt már a fórumon, aki hasonlóan cselekedett). Így nem vesztesz évet, már az első virágzás évében lehet kóstolód (erre gondoltam a mondanivalóm elején)
 


  2020.10.27. 18:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (1623) hsz.-re     Olvasás  
  •   1624   


---
 
Nekem első éves 2 lány és 1 fiú ,az egyik kivim elérte azt a magasságot ahová szeretném futtatni,a másik hegye megsérült mikor készítettem a tetőt nekik,onnan kihajtott de kicsit lemaradt kb 0,5 m. A fiú nem volt ilyen szerencsés az nem élte túl,most vettem helyette,nem tudom ez mennyire fogja hátráltani a növényeket? Akkora lesz virág a fiún ?
 
Minden jót!










  2020.10.02. 20:54  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (1618) hsz.-re     Olvasás  
  •   1619   
Avatar

---
 
Nem. Pár magot a hűtőben felejtettem egy fedeles műanyag dobozban (mindenféle nedvesítés nélkül) és csak tavasz végén-nyár elején jutott eszembe, hogy már rég el kellett volna vetnem. Kicsit későn, vontatottan ugyan, de kicsíráztak. Egyszerűbb lett volna rögtön cserépbe tennem és azzal együtt kiültetni a szabadba, hogy a természet végezze a dolgát - ez a legegyszerűbb megoldás szerintem.
 


  2020.10.02. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (1617) hsz.-re     Olvasás  
  •   1618   
Avatar

---
 
Köszönöm, ez nagyon jól hangzik, viszont olvastam, hogy az indián banán magja elveszti a csíraképességét ha kiszárad. Ez akkor nem igaz?
 


  2020.10.02. 14:44  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (1616) hsz.-re     Olvasás  
  •   1617   
Avatar

---
 
Év végén a Magcserés akcióban lesz asimina mag felajánlásom, ha igényelsz, olyan módon nevelgetheted a kis növényeket, ahogyan szeretnéd.
 


  2020.10.02. 11:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1615) hsz.-re     Olvasás  
  •   1616   
Avatar

---
 
Alapvetően mindkettőt. A virginianat azért mert van két fiatal datolyaszilvánk lótuszon, szeretnék biztosítéknak nevelni télállóbb alanyt. Az indián banánt pedig egyszerűen azért, mert nagyon érdekel ez a növény és szívesen próbálkoznék magoncokkal, későbbi átoltással. Mivel ha jól tudom, egy erős karógyökerű növényről van szó, azt gondolom, jóval életképesebb egyedeket kapnék egy mély magoncládával, mint egy 5x5ös cseréppel, amilyen kiszerelésben eddig paw magoncot sikerült szerezni.
 




  2020.10.02. 07:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1584) hsz.-re     Olvasás  
  •   1614   
Avatar

---
 
Magyarországon lehet valahonnan szerezni virginiana magot? Illetve ennek a magja szárazon is csíraképes marad, vagy olyan mint a pawpawé? Apropó indián banán: van esetleg valakinek felesleges termése, amiből küldene pár darabot jól becsomagolva? Nagyon szeretnék próbálkozni indián banán magoncokkal, de ahol konkrét magoncot lehet venni, ott nagyon kis nyomorult volt a gyökere, gyümölcsöt meg egyszerűen nem találok eladót sehol. Természetesen az árát és a szállítást megfizetem.
 


  2020.10.01. 14:31  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1612) hsz.-re     Olvasás  
  •   1613   
Avatar

---
 
Párszor már elgondolkodtam rajta, de mindig más fajtát szaporítottam helyette. Sajnos most már helyem sincs rá. Méretre (tömegre) mekkora egyébként egy átlagos Jiro?
 


  2020.10.01. 13:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (1610) hsz.-re     Olvasás  
  •   1612   


---
 
Akkor érdemesebb Jiro-t ültetni, ezzel nincs ilyen probléma, és ha jól emlékszem egy hangyányival több minuszt visel el.
 


  2020.09.26. 17:35  Hozzászólás
  •   1611   
Avatar

---
 
Először mondhatom el magamról, hogy jól laktam indián banánból (és még van elég bőven utánpótlás)
 


  2020.09.26. 17:14  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1609) hsz.-re     Olvasás  
  •   1610   
Avatar

---
 
Nekem gyakorlatilag csak a Tipo-n lesz értékelhető termés, a többi fa a termés legnagyobb részét (vagy az összeset) leszórta, csak egy-két kóbor szem maradt rajtuk. Érdekes, hogy a Tipo ebben az évben mutatja meg magát először. Öröm, hogy alig hullajtott idáig (az ízére meg kíváncsi leszek, mert többen említették, hogy a csersav nem távozik el belőle teljesen)
 


  2020.09.26. 17:04  Hozzászólás
  •   1609   


---
 
Idén maradt először pár termés a 2017 januárjában majdnem elfagyott Jiro datolyaszilvámon (akkor még fiatal kis fa volt, kezdhette elölről). Egy gyümölcsöt leszórt, érdekes módon bár még csak félig volt narancssárga, de már puhult. Lényeg, hogy megnyugodhattam: fajtaazonos, mind formára, mind a nyersen történő ehetőségére vonatkozóan. Azaz nyersen is édes, szinte lekvár állagú, finom. Remélem évről-évre több termést nevel majd ki.
 


  2020.09.25. 11:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (1605) hsz.-re     Olvasás  
  •   1608   


---
 
Volt nekem is 4db jujubám, 12literes edényben. Magoncok...(valószínű a tieid testvérei)
Mindegyiken volt már termés.
Nekem nem volt szükségem mindegyikre, ezért a két legnagyobb termésűt megtartottam és kiültettem, a másik kettőt elajándékoztam egy volt kolléganőmnek. Azóta eltelt már két év.
Sajnos az ajándékozás óta egy szem termés sincs rajtuk...
Mi lehet az ok? Megporzás??
 


  2020.09.25. 06:57  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1606) hsz.-re     Olvasás  
  •   1607   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Igen, nálam a kezdetektől meg van ez a jelenség, van szelektálás. Ma már ez nem fontos, mert terem annyit, hogy ne számítson.
 


  2020.09.24. 17:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1604) hsz.-re     Olvasás  
  •   1606   


---
 
Nálam a Lang-on szintén nagy mennyiség lesz. Két ágát is alá kellett támasztanom. Lehet, hogy a csapadékosabb időjárás segített ebben, valamint a sok hangya a megporzásban, mert méhet, még poszméhet sem igazán láttam az illatos virágokon. Viszont ami negatív jelenség, hogy sok apró szemet ami nem fejlődött ki ledobott, valamint, ami ettől kissé nagyobb méretű, abból is sok beráncosodik és szintén lepotyog, ezek között már ehető is van. Ezek talán nem termékenyülhettek meg, mert nincs bennük mag. Ez a jelenség nálam először jelentkezik. Nálad volt hasomló probléma.
Üdv Zoli.
 


  2020.09.24. 12:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1604) hsz.-re     Olvasás  
  •   1605   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém is kezd érni, éppen ma délelőtt kóstolgattam. (Érdekes: két fa van egymás mellett és csak az egyiken van termés. :O Tavaly mindkettőn volt. Nincs baja a nemtermőnek se, szépen él, nő.)
 




  2020.09.21. 20:06  Hozzászólás
  •   1603   
Avatar

---
 
Pár nap óta potyognak lefelé a paw-k. Sok van a három kis fán, de valahogy most nem tetszenek: általában jóval kisebbek az utóbbi két évben megszokottnál, de nem ez a legnagyobb bajom velük, hanem az, hogy kb. kétszer annyi mag van bennük, mint az elmúlt években. Idáig gyakorlatilag a magokról kellett leszopogatni a kevés, bár jóízű húst.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 17 vendég

cron