Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.10.27. 20:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   


*
 
Nem kostoltam,de majd megnézem...egyébként köszönöm :)
 


  2015.10.27. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   
Avatar

---
 
Hát én lehet, hogy jobb helyzetben vagyok veletek szemben datolyaszilva ügyben ... mert biztos nem fog rám rohadni egy szem se a 11-ből :dejo:
A Sharonra vagyok kíváncsi: keményen is fogyasztható vajon?
Grat a kollekcióhoz!
 


  2015.10.27. 20:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   


*
 
A képek fordított sorrendben...
 


  2015.10.27. 19:59  Hozzászólás
  •   303   


*
 
Hétvégén megejtettük a káki és kiwi szüretet.A kiwi méretén nem kell csodálkozni ,porzós nélkül ezt tudja /még ez is csoda / : A legtöbb a magos /Mercatelli ?? /, a második helyezett a Rojo ,a legkevesebb a Sharon /igaz ez van a legrosszabb helyen.
Ja igen a termő Jujuba bokrom :
 


  2015.10.20. 20:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   


---
 
-18--20fok környékén lehet, pontosat nem tudott senki, ha jól emlékszem anno :)
de itt egy videó, érdemes megnézni, a Jiro is szerepel benne a neves 2012-es február után ;)
https://www.youtube.com/watch?v=oLbHWgHMJus
 




  2015.10.20. 17:36  Hozzászólás  Válasz xenil (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   


---
 
Szia Xenil! Ebből lett valami? A Gora Goverla és a Roman Kosh ezek szerint mégis terem porzó nélkül is? Honnan lehetne ezeket beszerezni?
 




  2015.10.15. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

---
 
Ne! Tavasszal majd, akkor is lehetőleg szerves trágyát. A néni, akitől az öreg citromot kaptam, a "lócitrom"-ra esküszik, de hallottam olyanról is, aki galambtrágyát ad neki (azt viszont csak nagyon módjával), de az általánosan használt marhatrágya is biztosan jó. A cserepét azért nézd meg, mert ha a gyökérzet nagyon átszőtte, akkor érdemes egy számmal nagyobba ültetni.
 


  2015.10.15. 20:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   


*
 
Az talán meglesz a 3.emeleti folyosón /ahol lakunk/,az elmúlt télen is ott volt.Vmi tápot adjak neki téli felkészülésre ?
 


  2015.10.15. 20:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (295) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   
Avatar

---
 
Jövőre azért szánj rá egy kis időt, sokkal jobb neki a szabadban! (már csak a pajzstetvek miatt is) Most pedig az 5-10 fok körüli hőmérséklet lenne a legjobb a teleltetéshez.
 


  2015.10.15. 19:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   


*
 
Őszintén szólva az egész évet a folyosón töltötte...mindig elmaradt,hogy kivigyem anyuhoz a szabadba...
 


  2015.10.15. 19:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   
Avatar

---
 
Nem védeni szeretném a feleséged, de nem biztos, hogy a levélhullásért ő a felelős. Amikor ősz végén beviszem a fáimat teleltetni, néhány nap múlva a hűvös szobám tele lesz lehullott levéllel, ez a citromnál természetes jelenség. (Más a helyzet persze, ha ez a hullás nálatok túlöntözés miatt történt, akkor az már kicsit gáz).
 


  2015.10.15. 19:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

terra alapító
 
Nem, de mivel az almát elviszem magammal néha több száz kilométerre hogy délben megegyem, az bizony déligyümölcs. Ha rántott csirkét vinnék, akkor az legfeljebb költözőmadár lehetne. :lol:
 


  2015.10.15. 19:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   


*
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...gondoltam :lol: ...akkor a csirkecomb is lehetne déligyümölcs...
 


  2015.10.15. 19:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   


*
 
Ja igen ,az is megvan.Ameddig én öntöztem addig nem volt gondja,amióta az asszony/mert ő mindent jobban tud /azóta potyognak a levelei...a 5-6 virágból 3 kötött anno,de 2-t ledobott, a megmaradt meg nődögél...olyan kiwiméretű kb most.
 




  2015.10.15. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   289   


*
 
Tudom hogy turpisság van a dologban,de megkérdezem az Idaredben mi a "déli" ?? ;)
 




  2015.10.15. 19:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (283) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   


*
 
Nekem is volt minikiwim,sajnos kipurcant,pedig jó volt /KensRed/ ,szőrösből van sárgám...porzó nélkül,az meghalt...így is kötött csak a porzó hiánya miatt nagyrészt minikiwi méretű lesz,van Hayward és Green Light...itt már 2szer halt meg porzós,idén újra ültettem...ezek is kötöttek,eredmény vmivel jobb mint a sárgánál /több normális közeli méret is van/ ill. egy régi önporzósnak vett Orienthal Delight...na ez sem önporzós...vmennyi apró van rajta.
A Sharon a hegyen van,nem jó helyen /száraz /emiatt -is- mindig kevés van rajta.Még nem szedtem le.A Rojo és a magos anyunál,mostanában kezdtek színesedni,sok van rajtuk,de nem lesznek méretesek...későn jött az eső.
 




  2015.10.15. 19:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   


*
 
Ne már...biztos említettem az elmúlt...kb 7 évben amióta fórumozok.Kákik /3 fajta/,kiwik /4 fajta/,fügék 5-6 fajta,jujuba /Flanelltől idén termett először/...na más asszem nincs :lol:
 


  2015.10.15. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   


*
 
Hát ha abban az állapotban etted ahogy árulják...sok kedvet nem kaphattál hozzá.Akkor egyrészt rohadt kemény ,másrészt olyan csersavas,hogy a se..elyukát is összehúzza az embernek...meg kell várni míg zselés állagúra beérik...ezt lehet gyorsítani ha zacsiban összezárod almával.Igaz olyan hú de különleges íze nincs,viszont friss gyümölcsöt ad olyankor amikor már csak alma és esetleg körte van.Ráadásul mivel nincs egyenlőre kártevője nálunk bio...nem eszel vegyszert még kicsit se...
 


  2015.10.15. 18:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

---
 
Az öreg (most először pár szemet termő) kivim sajnos valószínűleg Jenny. Azért sajnos, mert a gyümölcsei nyár eleje óta alig nőttek valamit és ahogy többen mondták, dióméretűnél nem lesznek nagyobbak. Viszont van Hayward-Tomuri kettősöm, talán lesz belőle jövőre kóstoló, ahogy a minikivin is ...jó esetben. A Sharon dat.szilváról szívesen venném a beszámolódat (csersavas vagy sem keményen, no meg a mérete is érdekelne). A Hana fuyu (már ha az) kezd sárgulni, a három (most először) termő fajtám közül talán az a legszebb.
 


  2015.10.15. 18:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   
Avatar

terra alapító
 
Nem is tudtam, hogy déli gyümölcseid is vannak. Én tavaly ültettem jujubát és idén kivit. Az a bolond jujuba meg augusztusban virágzott.Persze mind lehullott.
 


  2015.10.15. 17:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   
Avatar

terra alapító
 
A káki is régi tervem, egyszer mikor jó késő ősszel Flanellnél jártam, nála láttam a kertben a sok gyümölcsöt a fán. Tavaly vettem valahol pár szemet hogy megkóstoljuk. Hanyatt nem estem tőle, de azért rossz sem volt. Majd valahol beszerzek egyszer egyet. Csak hát nem is tudom, ha ebből is több fajta van...
 


  2015.10.14. 19:52  Hozzászólás
  •   280   


*
 
Lassan színesednek a kákik...ahhoz képest,hogy mennyit leszórtak elég szépen lesz rajtuk.Jövőre a nagy fát vissza akarom fiatalítani,mert eléggé kikopaszodott a belseje.Úgy nézem elég jól reagál a metszésre,ifjításra.
Eszegetem a jujubát...hát végül is ehető,de kicsit másra számítottam...talán feldolgozva /mondjuk befőttként ??/
A kiviken is értékelhető mennyiség van,kár,hogy a porzós hiánya miatti kötődés /szeplőtelen fogantatás :lol: ?? /miatt eléggé heterogén a méret.
 


  2015.10.09. 20:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

---
 
Ez a neve :-) Még csak pár szemet ettem róla, a 10 dkg-os tömege egyébként szerintem a fügék között jó közepesnek számít, bár lehet, hogy lesz ez még nagyobb is.
Szaporítás: félfás dugványozással, Pet palackkal letakarva. Csak egyet (tavaly), az most kb. 1 m-es. Jövőre elképzelhető, hogy szaporítok még róla ;)
 






  2015.09.07. 10:24  Hozzászólás  Válasz Lactarius (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

---
 
Van. Van? DM-kertben vettem, amikor arra jártam 3-4 éve. "Sinkó féle lila óriás"-ként említette Dlusztus Miklós. Ezzel a névvel viszont sehol máshol nem találkoztam. Szerintem ez olyan kanári füge féleség lehet.
 


  2015.09.07. 08:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   


---
 
Van "nemzetközi" neve is? Sajnos nagyon nehéz a magyar fajtákat megfeletetni a szakirodalommal, pedig biztos vannak átfedések.
 


  2015.09.06. 18:25  Hozzászólás
  •   274   
Avatar

---
 
A Lila óriás fügém kezd érni. Egyelőre konténeres, de tavasszal kiültetem (szaporítottam róla a biztonság kedvéért).
Kép 114.jpg
------------------------
Megtekintve 11429 alkalommal.

Kép 116.jpg
------------------------
Megtekintve 11429 alkalommal.

Kép 118.jpg
------------------------
Megtekintve 11429 alkalommal.

 


  2015.09.02. 20:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   
Avatar

---
 
Hát egy gyümit megkóstoltam... :-(
Az a véleményem had érjen még.... :?
 


  2015.09.01. 20:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

---
 
Hasonló a véleményem, egyben azt is el kell árulnom, hogy (és most nevet nem árulok el, mert ez itt nem a reklám helye) kinek a jóvoltából: legyen annyi, hogy a 268 a szerencseszámom :-D
 








  2015.09.01. 16:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

---
 
Megyek én is válogatok a hullott gyümik közt :-)... van elég sajnos... Nálam még most is hull... :STABRE
 


  2015.09.01. 13:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   


---
 
Ebben nincsen semmi meglepő,mert az évnek ebben az időszakában a hullott káki gyümölcs,ha puhára érik elég kellemes ízű és fogyasztható.Nekem Nikita potyog néha egy-egy gyümölcs,de a Tipoval ellentétben a Nikita egyáltalán nem fanyar.
 


  2015.08.31. 19:25  Hozzászólás
  •   266   
Avatar

---
 
Nem tudom, tett-e már valaki ilyet, mint ma én: lehullott egy olyan 4-5 cm-es Tipo, amit megpucoltam és megettem. Óvatosan kezdtem, előtte gyakoroltam a szám csücsörítését :D , de érdekes módon fölösleges volt. Nem mondom, hogy rettentően finomnak találtam, de ha nem ettem volna ezt megelőzően datolyaszilvát, majdnem hogy elégedett lettem volna vele. Egy nagyon kicsi, alig észrevehető húzós ízt éreztem a végén, maga a gyümölcs kívül még halványzöld, de belül sárga, krémes, közepesen édes ízű volt. Magkezdeményt pedig nem éreztem benne!
 


  2015.08.23. 21:29  Hozzászólás  Válasz 123János (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

terra alapító
 
Értem... Csak azért kérdeztem mert én is így vettem faiskolában, de ma már biztos vagyok benne, hogy nem az.
 


  2015.08.23. 19:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   


---
 
Szia !

Porzó virág nem volt rajta,de én Vanigliának vettem és én így nevezem.
Ismerem a Tipo és Vaniglia körül kialakult vitát,de az én Vanigliám biztos nem Tipo,mert akkor már sokkal nagyobbak lennének a gyümölcsök.
Kattints a következő linkre és lap alján végig követheted a virágzástól a gyümölcs szüretig a fejlődés fázisait.A gyümölcsben nincsen mag,mert nem volt a fa közelében porzó fajta.Ami lényeges a bemutatott képeken nem látható csak a Vaniglia termő virága.Az én Vaniglia gyümölcseimben van mag,mert a Mercatelli beporozta. Mercatellin rengeteg porzó virág volt és csak négy termő.

http://www.lehrgarten-ogv-leutenbach.de ... glia-.html
 




  2015.08.23. 18:43  Hozzászólás  Válasz 123János (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   
Avatar

---
 
Ha a hozzászólásodon akarsz valamit változtatni, akkor azt az EDIT gomb használatával meg tudod tenni. (ahogy most én is teszem)
Milyen idősek a fáid? Azt tudom, hogy a Costatád egyszer elfagyott. Ez a kép ugyanaz a fa lenne?
 


  2015.08.23. 18:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   


---
 
Igen én is megtaláltam,de biztos másik fajta lehet,mert a cseresznye méretű gyümölcsből szüretig biztos nem lesz nagy gyümölcs.
 


  2015.08.23. 18:18  Hozzászólás  Válasz 123János (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

---
 
Ezt találtam az Üzbégről, kár, hogy a levele nem látszik a képen. Mindenesetre nagy valószínűséggel Lacinak nem ilyen fajtája lehet, ha ekkora méretbeli különbség van a gyümölcsnél.
http://dmkert.hu/enciklopedia/gyumolcst ... ilva_uzbeg
 




  2015.08.23. 15:48  Hozzászólás  Válasz 123János (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   


---
 
Vaniglia 2.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Vaniglia.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Vaniglia 3.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Vaniglia 4.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Vaniglia 5.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.


Vaniglia
--------------------
Nikita.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Nikita 2.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Nikita 3.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.



Nikita Gift

--------------------
Costata.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Costata 2.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Costata 3.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

Costata 4.JPG
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.



Costata

Ezek a képek teljesen újak.A csapadékosabb és kevésbé meleg időjárásnak köszönhetően elkezdtek hízni a Vaniglia gyümölcsök is a Costatával eddig is elégedett voltam. Hiratenanashi valóban fanyar útóérlelést kívánó fajta.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég