Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.09.09. 21:19  Hozzászólás
  •   610   


*
 
Sziasztok! Nekem is van jujubám és rengeteg termés van rajta minden évben. Nálam a tősarjak is egy-két év után teremnek. Alig győzöm szedni és sütni. a napos helyet szereti és a kötöttebb talajt. Nálam sárga agyagos talaj van, de már nem győzöm a sarjakat is felszedni. Nem gond, ha nincs sok gyökere. Általában csak azzal a gyökérrel veszem fel amellyel tovább kúszott. Akiknek adtam, ott két-három évig vegetált, de utána bő termő lett. Az idős példányokat egyáltalán nem locsolom, csak amit a természet ad nekik. Az idősebb példányaim közel 3 méter magasak, pedig már visszavágtam, a szélességük szintén. A homokos talajt nem nagyon kedvelik, mert olyan helyre is telepítettünk.
 


  2016.09.09. 09:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   609   


---
 
Végül minden nap megszabadult 1szemtől, így már nem maradt.
Talán jövőre! :)
 


  2016.09.07. 10:20  Hozzászólás  Válasz doro46 (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   608   


---
 
Ha átültetem és egyik másik mellett lyukat ások és feltöltöm jobb minőségű földel meg némi trágyával az segíthet?
Kb. hány év után várható el,hogy teremjen is?
Az normális,hogy 5-6 éves fák nem hoznak termés és nem is nőnek?
 


  2016.09.05. 15:33  Hozzászólás  Válasz csehrigo (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   607   


---
 
A jujuba olaszul a guiggiolo , a pera körte alakút jelent. Nekem is van ilyen olasz eredetű fajtám, amely szerintem a Lang fajtával megegyezik. Ez magyar beszerzésű volt, a termésük egyforma. Az egy időben beszerzett másik olasz fajta a Mela ( alma alakú) dupla vastag törzset növesztett egymástól pár méter távolságra.
 


  2016.09.01. 14:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   606   


---
 
Nem is értem, hogy spanyoloknál az ültetvényben mit csinálhatnak ellene, vagy ott is mehet a rengeteg a kukába?
Mára már csak 2 versenyző van.... :)
 


  2016.08.31. 17:38  Hozzászólás  Válasz Totya (603) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   


*
 
Nálam a Rojo Brillante is ezt csinálja...
 


  2016.08.31. 17:25  Hozzászólás  Válasz doro46 (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   604   


---
 
Olaszországból származnak tudtommal.
Lang és egy lí. Guiggiolo pera állt a papíron.
Kettő mindenképp átültetek,mert úgy gondolom,hogy jobb ha a helyükön cseresznye és meggy lesz,mert azok nagyobb eséllyel fognak teremni.
Egyszerűen nem nőnek a fák egyet leszámítva és nem értem,hogy azok a fák amiket a videókon látok mitől olyan sűrűek,bokrosak és magasak.
 


  2016.08.30. 16:09  Hozzászólás
  •   603   


---
 
Jiro a múlt heti "melegek" miatt eszeveszett rugdosásba kezdett, sajnos már csak 3db versenyző van játékban :(
 


  2016.08.30. 11:33  Hozzászólás  Válasz csehrigo (601) hsz.-re     Olvasás  
  •   602   


---
 
A jujuba habitusa szerint egy főtörzs, abból jönnek oldalra ágak. Az ELTE füvészkertben van egy igen öreg példány, vastag főtörzzsel, majdnem az üvegház tetejéig ér, vékony oldalágak vannak rajta.
Gyökérképződése nagyon gyenge, ez lehet a kiültetett fáidnál is a hiba. Ősszel legalább az egyik oldalán megbontanám a gyökereit, de ha jó helyen van nem ültetném át. Egyébként az idősebb fáknál több méteres körben van gyökér, ami abból is látszik, hogy hajlamos gyökérsarj képzésre, Távol a fától nőnek ki sarjak, de ezeken sajnos nincs, vagy alig van járulékos gyökér, ezért nehéz ebből új növényt nevelni. Milyen fajtáid vannak ? Lehet ,hogy fajtafüggő is lehet a gyenge növekedés.
 


  2016.08.27. 13:51  Hozzászólás  Válasz doro46 (600) hsz.-re     Olvasás  
  •   601   


---
 
Én oltványokat vettem . Van amelyik már 5 éve a helyén van a többit 1-2 évvel később ültettem. Ezek idősebb fák is voltak.
Előbbi még csak virágzott,de sose termett,idén már nem is virágzott. A többi közül csak egy hozott tavaly előtt 3 szem termést."Idén a virágzás is gyenge volt.
Arról nem is beszélve,hogy pont akkorák, mint amikor megvettem. Nincs lombkorona! Olyan, mint ha egy bambuszból állna ki oldalra néhány hurkapálca.
Nem tudom mi lehet a baj.
Eszembe jutott,hogy talán nem tud a gyökerük terjeszkedni. Olvastam,hogy a konténeres fáknál előfordul,hogy a gyökerük ugyan úgy körkörösen nő tovább.
Na de ennyi év után ne találtak volna maguknak helyet.
Az is eszembe jutott,hogy nagy átverés a jujuba és nem is olyan jó,gyorsan termőre forduló és növekvő, mint ahogy írják.
Sokat vártam tőlük.
Ha esetleg átültetem az hozhat némi változást?
 


  2016.08.27. 11:19  Hozzászólás  Válasz csehrigo (588) hsz.-re     Olvasás  
  •   600   


---
 
doro46 írta:A magonc jujuba nevelése és termésre várása türelem kérdése. Sok évre hoz virágot, majd több év mire a termés meg is marad. Akkor sem lesznek egyformák, van amelyik rendesen terem, másikon alig van termés. Az oltás , ha nagy fába van téve, következő évben rendes termést ad.
Az egyik karvastagságú törzsűt az idén radikálisan visszametszettem , szinte csak a törzs és az ágcsonkok maradtak meg. Mostanra majdnem akkora a fa mint volt, tele gyümölccsel, méteresnél hosszabb idei ágakat növesztett.
 


  2016.08.27. 11:12  Hozzászólás  Válasz csehrigo (588) hsz.-re     Olvasás  
  •   599   


---
 
A magonc jujuba nevelése és termésre várása türelem kérdése. Sok évre hoz virágot, majd több év mire a termés meg is marad. Akkor sem lesznek egyformák, van amelyik rendesen terem, másikon alig van termés. Az oltás , ha nagy fába van téve, következő évben rendes termést ad.
Az egyik karvastagságú törzsűt az idén radikálisan visszametszettem , szinte csak a törzs és az ágcsonkok maradtak meg. Mostanra majdnem akkora a fa mint volt, tele gyümölccsel, méteresnél hosszabb idei ágakat növesztett.
 


  2016.08.26. 19:55  Hozzászólás  Válasz Gumihal (597) hsz.-re     Olvasás  
  •   598   
Avatar

---
 
Csoda, hogy elbírja az a vékony vessző azt a nagy fürtöt... bár látom, hogy némelyiket azért nem árt kötözni. Majd légy szíves éréskor pár gyümölcsöt mérlegre rakni és betenni a rekordos topicba :) Előre is köszönöm! (nem csak a legnagyobbakat, hanem akár a legapróbbakat is)
 


  2016.08.26. 19:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (595) hsz.-re     Olvasás  
  •   597   
Avatar

---
 
Ez egy Magonc fa fajtát nem tudok... :-( de ha első termésnek kb 20 -30 gyümit nevel .... legyen... :-) Egyébként még Sta*** vásárlás volt...2011ben
Az utolsó gyümik nálam eddig Szept vége Okt első hetére tehetők de még nem indult minden fajtám!!
Így nem tudok teljes pontossággal nyilatkozni...
A képeken más fajták láthatók!!!!
A felsó Sunflower az alsó a vihart túl élő Davis fám....
2016815185839.jpg
------------------------
Megtekintve 9423 alkalommal.


2016815185952.jpg
------------------------
Megtekintve 9423 alkalommal.

 


  2016.08.25. 21:24  Hozzászólás  Válasz Gumihal (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   596   
Avatar

---
 
Ezt akkor érdemes megtartani, mert tényleg jó korai (az se baj, ha kisebbek a gyümölcsei). Az utolsó paw kb. mikor érik, Laci?
 


  2016.08.25. 21:11  Hozzászólás  Válasz Gumihal (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   595   
Avatar

---
 
Szezon :nahat: - ez jó :dejo: (Nálam a Szőlőskertek királynője lassan jó lesz :D )
Komolyra fordítva a szót: ez a noname asimina oltvány (csak nem tudod a nevét) vagy magonc?
 


  2016.08.25. 20:53  Hozzászólás
  •   594   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Örömmel tudatom hogy az idei Asimina Triloba gyümölcs szezon nálam a mai nappal elkezdődött! :-) Egy első terméses " No Name " fa termései leptek meg érett gyümikkel... :-) Van olyan akinél már érik valami?? Nálam a többi fajta gyümijei még kemények... egyenlőre... Ezt pedig nem tudom mi fajta lehet...
A termések nem nagyok de ízletes finom gyümölcsök... /szerintem/ :-)
2016825182840.jpg
------------------------
Megtekintve 9335 alkalommal.


2016825183020.jpg
------------------------
Megtekintve 9335 alkalommal.

 


  2016.08.24. 20:19  Hozzászólás  Válasz CAMROM (592) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   
Avatar

---
 
Én több fát is a garázsban teleltetek (kilyuggatott vödörben vannak). Amikor keményebb hidegek jönnek, akkor arra a pár napra beviszem őket a szintén fűtetlen melléképületbe, ahol már csak alig 0 fok alatti a hőmérséklet. Valami hasonlót ajánlanék neked is annyi különbséggel, hogy a garázsbeli minuszok esetén próbáld bevinni pár napra egy nem fűtött, de nem is fagyos helyiségbe. Már csak azért is, mert a cserép földje hamar át tud fagyni. Szerintem így simán át fog telelni.
 


  2016.08.24. 19:41  Hozzászólás
  •   592   


---
 
Helló,
A Káki Mela amit már egyszer kidobtam, kihajtott, most kb. 80 cm a hajtása, de vékony zsenge zöld, ha becserepezem és beviszem ősszel a garázsba, akkor áttelelhet szerintetek?
 


  2016.08.23. 21:29  Hozzászólás  Válasz emendasajt (590) hsz.-re     Olvasás  
  •   591   


---
 
Akkor nem értem,hogy nálam miért ilyen rosszak. Elvileg a talajra nem kényes.
 




  2016.08.22. 22:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (587) hsz.-re     Olvasás  
  •   589   


---
 
Nálam csak egy van ami felfelé nő,nem terebélyesedik,nem terem,kb 2,5 méter magas,vékony és idén még virág is alig volt rajta az elmúlt évekkel szemben.
2011-ben ültettem !
 


  2016.08.22. 21:56  Hozzászólás  Válasz emendasajt (585) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   


---
 
Szervusz

Megkérdezhetem mit csinálsz a Jujubákkal,hogy teremnek és nőnek.
Nekem is van pár oltványom amikkel nagyon elégedetlen vagyok. A többség pont akkor, mint amikor megvettem.
Termés csak az egyiken volt tavaly előtt.3 szem.Akkorák voltak, mint egy nagyobb cseresznye,de a súja rendesen elmaradt tőle. Az íze emlékeztetett kicsit az almára.
A gondom,hogy nem nőnek és nem teremnek noha az ellenkezőjét írják róla.Van amelyik idén nem is virágzott!
Nem cserépben vannak hanem kiültetve.
Metszeni szabad őket? Én nem merem mert nem nő vissza.
Több év alatt már begyökeresedhettek is. Konténeresek voltak.
Nem is tudom,hogy magamra vagy a Jujubákra haragszom jobban?
 


  2016.08.21. 15:26  Hozzászólás  Válasz csehrigo (582) hsz.-re     Olvasás  
  •   587   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém még nem termett, Csak virágzott. Most olyan magas, mint én, de vékonyka.
 


  2016.08.21. 12:47  Hozzászólás
  •   586   


---
 
A tavaszi káki oltásaim túlélői :D
A bal oldali az Sharon, a jobb oldali meg egy porzós fajta.
DSCN5548.JPG
------------------------
Megtekintve 8568 alkalommal.


A porzós levélzetének színén látszik, hogy honnan indult meg másodszor kb. egy hónappal ezelőtt.
A Sharon meg most ébredezik:
DSCN5549.JPG
------------------------
Megtekintve 8568 alkalommal.

 


  2016.08.21. 12:28  Hozzászólás
  •   585   


---
 
Három magonc jujuba képei ezek. A testvérei néhány fórumtársnál megtalálhatóak...
Az első:
DSCN5543.JPG
------------------------
Megtekintve 8514 alkalommal.

DSCN5547.JPG
------------------------
Megtekintve 8514 alkalommal.



A másodikon látható az eltérés a gyümölcs formájában:
DSCN5544.JPG
------------------------
Megtekintve 8514 alkalommal.

DSCN5546.JPG
------------------------
Megtekintve 8514 alkalommal.



A Harmadik is egy picit másmilyen mint a többi:
DSCN5564.JPG
------------------------
Megtekintve 8514 alkalommal.



Méretét tekintve cseresznyére hajaz, majd érésnél kiderül a végleges nagyság...
 


  2016.08.21. 12:14  Hozzászólás  Válasz csehrigo (583) hsz.-re     Olvasás  
  •   584   
Avatar

---
 
Van olyan ismerősöm ezen a fórumon, akinek szépen terem a jujubája és elégedett is vele (sajnos csak ritkán ír ide). Majd megpróbálom rávenni,hogy írja le a tapasztalatait és tegyen fel képeket is róla. Negatívumként említette viszont, hogy kártevője is van a jujubának (olyan valami, ami belefúr a gyümölcsbe).
 


  2016.08.21. 10:53  Hozzászólás
  •   583   


---
 
Van itt valaki akinek van Jujubás tapasztalata.
Sokat vártam a fáktól és úgy érzem,hogy nagyon mellé lőttem ezzel a fajtával.
Bár olvastam valakiről az országban akinek nagy fái vannak és teremnek.
Kíváncsi lennék mit tud az illető.
 


  2016.08.21. 10:51  Hozzászólás  Válasz Alibá (564) hsz.-re     Olvasás  
  •   582   


---
 
Szervusz Alibá

Olvastam,hogy bajlódsz a Jujubával.
Emendasajt meg magról ültetett.
Nem 5-6 éves fáim vannak. Egyszer az egyiken volt pár szem termése azóta megint nem terem. A többi se,de nem is nőnek?
Mi lehet ennek az oka? Azt írják gyorsan nő és hamar termőre fordul. Nálam egyik se.
 




  2016.08.18. 12:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (579) hsz.-re     Olvasás  
  •   580   


---
 
Tegnap én is csináltam pár szemzést, 2db alanyba.
Jól néztek ki, kíváncsian várom a tavaszt! :)
 


  2016.08.15. 19:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (576) hsz.-re     Olvasás  
  •   579   
Avatar

---
 
Már beszéltük ugyan: meg lehet próbálni, de szerintem a tavaszi oltás vagy chip-szemzés jobb esélyekkel kecsegtet. Nekem egy alvó szemzésem sikerült, tavaly előtt a szomszédomnak készítettem. Mivel nem vágta vissza az alanyt, ezért egy jó évet aludt, míg idén tavasszal kihajtásra nem kényszerítettem :nahat:
Próbáld meg Ali-bá, veszíteni semmit nem veszítesz :) (Nemesed van hozzá?)
 


  2016.08.15. 18:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (577) hsz.-re     Olvasás  
  •   578   
Avatar

terra alapító
 
:angry-banghead: Kis tévedés: nem Guava az a futó, hanem Maracuja. /De azt hiszem édesmindegy mi neve. :STABRE /
 


  2016.08.15. 18:14  Hozzászólás
  •   577   
Avatar

terra alapító
 
IMG_1916.JPG
------------------------
Megtekintve 8412 alkalommal.

Papaja éa Guava.
IMG_1913.JPG
------------------------
Megtekintve 8412 alkalommal.

Itt a bimbó a tenyerem előtt! Lehet, hogy teremni fog?
IMG_1911.JPG
------------------------
Megtekintve 8412 alkalommal.

Lehet, hogy nem télálló, de déligyömölcs: ott a Papaja bimbó, ahol mutatom.
 




  2016.08.13. 21:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   575   


---
 
Nekem is kevesebb lesz a fákon mint tavaly. Viszont van egy fa a "Mela" ami most terem először, eddig virág sem volt rajt. Hát tavasszal kb 200virággal indított, de mostanra minden tizedik maradt meg. De nem is bánom, mert annyit úgysem tudott volna kinevelni...
 


  2016.08.12. 21:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   574   


---
 
Teljesen leálltam a tápozással, és napi 1vödör vizet kap(ha nem esik semmi) a "tálcájába" :) .
Reméljük most már nem szabadul meg tőlük.
A vaniglia magoncaim iszonyat sokat nőttek előző évhez képest. Most már csak helyet kellene nekik találni jövőre :D
 


  2016.08.12. 20:42  Hozzászólás  Válasz Totya (572) hsz.-re     Olvasás  
  •   573   
Avatar

---
 
Szép! :thumbup:
Rám valamiért megharagudtak a fáim, mert az összes gyümölcsöt ledobták, az utolsókat kb. egy hete...
 


  2016.08.12. 16:20  Hozzászólás
  •   572   


---
 
7db gyümit megtartott a Jirom, látványosan elkezdtek hízni. :)

13977946_1036366056432892_1570767100_o.jpg
------------------------
Megtekintve 8273 alkalommal.

 


  2016.07.25. 06:50  Hozzászólás  Válasz emendasajt (570) hsz.-re     Olvasás  
  •   571   
Avatar

terra alapító
 
Az anyukájukat nemrégen láttam egy képen a másik fórumon. Tele volt terméssel.
 


  2016.07.24. 23:28  Hozzászólás  Válasz Alibá (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   570   


---
 
Hát, most,hogy írod, az árban már nem vagyok biztos, de akkor a tieidnek is a testvérei. Igazán kiváncsi leszek, majd a gyümölcsméretekre. Bízom benne, hogy lesz változás a pozitív irányba...
 


  2016.07.24. 16:36  Hozzászólás  Válasz emendasajt (568) hsz.-re     Olvasás  
  •   569   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém 600 pénz volt 3 db kis gyökeres. Én egyből kiültettem őket, a szabad földben növögetnek.
 






  2016.07.23. 23:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   566   


---
 
Köszönöm szépen a gratulációt!
2013. decemberében kaptam a másik fórumról levélben 2db azévi 15-20 cm-es magoncot, meg mellé kóstolónak aszalt kákit és jujubát. Az aszalt jujuba magját (3db) is elültettem, és hát felcseperedtek. Hogy melyik-melyik pontosan már nem tudom, mert utolérték egymást.Egy db kinyiffant. A lényeg,most van 4db 80-90cmes magoncom.
2, illetve 3 évesek, 12literes vüdörbe ültetve. Ha jól emlékszem hármon volt virág, és van termés. Elhúzódó a virágzása, így van rajt kisebb, és "nagyobb" termés is.
Nem lesz nagy termésű, nem nemes fajta. Alanynak szántam őket, csak megvárom mit produkálnak... De ki tudja...
Teszek be majd még később is róluk képet, lehetőség szerint viszonyítási alappal.
 


  2016.07.23. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (564) hsz.-re     Olvasás  
  •   565   
Avatar

---
 
Nekem olyan 3 évesek vannak, de nagyon kicsik: 50-60 cm-esek (olyan virágszerű valamik vannak az egyiken - már tavaly is voltak). Ha ilyen tempóban nőnek, akkor berakom cserépbe bonsai-nak :D
 


  2016.07.23. 20:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   564   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém negyedik éves. Virága már tavaly is volt, de jujubája még nem. Most is csak lehullik a virág róla.
 


  2016.07.23. 19:44  Hozzászólás  Válasz emendasajt (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   563   
Avatar

---
 
Gratulálok :thumbup: Néhány kérdés:
- Hány évre termett?
- Milyen méretű most?
- Van-e társa?
- Milyen fajtának a magonca?
Több kérdésem nincs ... egyelőre :D
Köszi :)
 


  2016.07.22. 16:21  Hozzászólás
  •   562   


---
 
Magonc jujuba első termései:
DSCN5484.JPG
------------------------
Megtekintve 8030 alkalommal.

 


  2016.07.15. 20:01  Hozzászólás
  •   561   


---
 
Tudom, hogy ez a dupla virágú gránátalma nem hoz termést, de szép.


P7150500.JPG
------------------------
Megtekintve 8076 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég