Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.03.29. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (405) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   
Avatar

---
 
Mivel jó fagytűrő, ezért jövő tavasszal már kiültethető lesz szerintem. Amit kiültettem, azt kicsúsztatással oldottam meg (lazán körberaktam az ültetőgödörben a csövet földdel és egyszerűen kinyomtam a csőből a növényt). Örülök a képednek, mert volt némi aggodalmam a postázás miatti túléléssel kapcsolatban, de úgy tűnik, minden jól alakul :dejo:
 


  2016.03.29. 20:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (405) hsz.-re     Olvasás  
  •   406   


---
 
Nálam is kezd rügyezni a kint, házfal előtt cserépben teleltetett példány, a február végén említett, már kiültetett pédányra pedig majd ránézek...
 


  2016.03.29. 20:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   


*
 
A tömbház folyosóján volt és van is /északi oldal/ ...az nincs fűtve.Ha ki kell venni hosszában szétvágom a csöveket és kijön egyben,az a célom,hogy minél kisebb zaklatással egyben maradjon a gyökere és" ne vegye észre" hogy kiültetem...de gondolom ez még odébb lesz.
 


  2016.03.29. 20:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (403) hsz.-re     Olvasás  
  •   404   
Avatar

---
 
Akartam is PÜ-t írni, de megelőztél. Melegben tartottad? Nálam kint voltak a nagy hidegek után, talán majd most kezdenek indulni. Az az 50cm körüli csőhossz nem túl hosszú neki? (kiültetéskor macerásabb lesz kiszedni belőle) Persze megoldható :)
 






  2016.03.19. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (399) hsz.-re     Olvasás  
  •   401   


*
 
Ha el nem kiabálom hajtanak a pawok :super:
 


  2016.02.29. 15:30  Hozzászólás
  •   400   


---
 
A tél - remélhetőleg -elmúltával nézegetem a növényeimet, ősszel kiraktam az északi oldalra egy addig cserépben halódó indián banánt (van egy erősebb oltvány is attistól, ami kint telelt egy ablakban, cserépben), és megkaparva a kérgét, teljesen zöld, még a végén megmarad :O :) A hideg nem ártott neki!
 


  2016.02.19. 22:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (398) hsz.-re     Olvasás  
  •   399   
Avatar

---
 
Egyszerű a dolog: ahogy írod, cserépbe érdemes most ültetni. Mivel a füge gyökere irtózatos módon tud növekedni, ezért sűrűn kell nézni a cserép alját és mindig át kell ültetni nagyobba. Egy ilyen kis füge, amit most küldtem, képes nyár végéhez közeledve majdnem vödörnyi méretet behálózni a gyökérzetével. Én télen olyan helyen tárolom, ahol -4-6 foknál nincs hidegebb (ha tartósan ilyen a hőmérséklet és az edény teljesen átfagyott, akkor keresek neki egy pár fokkal enyhébb klímájú helyet. Végleges helyére kiültetni pedig leghamarabb a következő tavasszal, de inkább az azutánival javaslom.
 


  2016.02.19. 21:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (397) hsz.-re     Olvasás  
  •   398   
Avatar

terra alapító
 
Ó, annak tényleg nagyon örülök és nagyon szépen köszönöm, valóban tetszett, de kérek hozzá részletes használati utasítást is, mit kell csinálnom vele? Gondolom most elültetem cserépbe, de aztán? Tegyem vödörbe és ősszel hozzam fagymentes helyre?
 


  2016.02.19. 21:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (396) hsz.-re     Olvasás  
  •   397   
Avatar

---
 
Meglepetésnek szántam, nem is kérted igazából, legfeljebb halványan utaltál rá. Volt belőle +, gondoltam elküldöm, úgyis itt volt a postázások ideje. Egyébként az a lila óriás füge, amiről néhány oldallal előbb volt szó. Sok szerencsét hozzá! :)
 


  2016.02.19. 19:29  Hozzászólás
  •   396   
Avatar

terra alapító
 
Délkelet!

Nagyon szégyellem a dolgot, de van egy olyan érzésem hogy valamikor kértem tőled valamit, de elfelejtettem hogy mit. Egy fél órája gondolkodok, de nem jut eszembe. Visszanéztem a hozzászólásaidból vagy 5 oldalt, de ott sem találom nyomát. De hogy kértem, abban egészen biztos vagyok, mert ma megkaptam. De mit? Valami növény, mert nem mozog, meg a hegye is zöld, de ha megszakadok sem jut eszembe hogy mi lehet.
 


  2016.01.17. 12:03  Hozzászólás
  •   395   


*
 
Hogy mit találtam a youtube-on...anno ugyan erre a topiktalira sem jutottam el /pedig elérhető közelségben van :'( /...de a főszervezővel együtt voltam néhány helyszínen belőlük ,többek közt a fityeházi kísérleti telepen is...ill. innen származnak a káki ,kiwi növényeim egy része, az első olasz barackok, a Farold 40 alanyú Fétel...és János hegyéről több őszibarack /sajnos ma már nincs mind meg.../...

https://www.youtube.com/watch?v=nvBYsVatRzE

https://www.youtube.com/watch?v=hQxzddslXi0
 


  2016.01.09. 20:30  Hozzászólás
  •   394   
Avatar

---
 
Télvíz idején nyálcsorogtató gyanánt néhány kép a Luigi fajtájú asimináról, amit Gumihal jóvoltából megkóstolhattunk (mit mondjak, szenzációs íze volt!) A másik fajta - a Davis - kicsivel kisebb, de ha lehet, még finomabb volt (csak az ízlelgetések közepette erről sajnos elfelejtettem képet készíteni) :( :D


004.JPG
------------------------
Megtekintve 11349 alkalommal.

003.JPG
------------------------
Megtekintve 11349 alkalommal.

002.JPG
------------------------
Megtekintve 11349 alkalommal.

 




  2015.12.12. 20:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (386) hsz.-re     Olvasás  
  •   392   


---
 
Nekem ízlik, éretten. Nagyon jó, hogy már az eper előtt is van friss gyümölcs.
 


  2015.12.11. 22:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (390) hsz.-re     Olvasás  
  •   391   
Avatar

---
 
Nekem is piros a guavám, tavaly volt rajta pár szem. Aztán az idén (valószínű a túlöntözés miatt) majdnem elpusztult, éppen hogy sikerült visszahozni a klinikai halál állapotából.
 




  2015.12.11. 22:03  Hozzászólás  Válasz Totya (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   
Avatar

---
 
Nálam inkább csak díszítő funkciót tölt be, legalábbis egyelőre. Mivel szimpla virágúak, elvileg gyümölcstermők, de ezidáig mindig ősszel virágzott. Lehet, hogy az idén 1-2 bokrot takarni fogok kísérletképpen.
 


  2015.12.11. 21:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (385) hsz.-re     Olvasás  
  •   388   


---
 
Hát az nem sok :(
Tiéd nem is terem akkor gondolom?
Konténeresként nem próbáltad esetleg?
 


  2015.12.11. 21:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (386) hsz.-re     Olvasás  
  •   387   
Avatar

---
 
A mézbogyó ízre rendben van? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy elég savanykás. És még egy: elfogadható mennyiséget tud teremni?
Köszi :)
 




  2015.12.11. 21:49  Hozzászólás  Válasz Totya (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   
Avatar

---
 
Én nem fordítok gondot a teleltetésükre: nálam minden évben elfagynak, majd tőről kihajtanak. A szomszédomnál a a kiültetett viszont terem, bár ő be szokta csomagolni. (Úgy tudom, olyan -10 fokot bír)
 


  2015.12.11. 21:44  Hozzászólás
  •   384   


---
 
Gránátalma mennyire télálló?
Tudtok esetleg ez ügyben segíteni, tapasztalatok esetleg? :)
 




  2015.12.11. 21:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Kiültetve: gránátalma, mézbogyó, kivi, mini kivi, jujuba, lótuszszilva.
Cserépben: Füge, pitanga (sz. guava), csirimojó, surinami cseresznye
 


  2015.12.11. 20:46  Hozzászólás  Válasz délkelet (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is van egy még nem termő gránátalmám (honnan is? ;) ) meg fügém is van. Már 2 éve nem fagyott el, remélem idén is megmarad, már szép koronácskája van és idén már nemcsak másodtermés jutott. Más egzotikus gyümölcsöm nincs, még lócitrom se. :-(
 


  2015.12.11. 20:43  Hozzászólás
  •   380   
Avatar

---
 
Asiminán és datolyaszilván kívül van-e más, egzotikusabb gyümölcsötök? (nekem füge, kivi, még nem termő gránátalma és szamóca guava van)
 




  2015.12.11. 19:15  Hozzászólás  Válasz Szeri (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   


---
 
Igen, és mondtam az úriembernek hogy keressen téged, mert közel vagy és szükséged van rá.
 


  2015.12.11. 14:01  Hozzászólás
  •   377   


---
 
János, köszönöm a tapasztalatokat!

Jana: ezek szerint Te tudtál volna februárban menni érte... ? :)
 




  2015.12.11. 05:40  Hozzászólás  Válasz Szeri (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   


---
 
Nekem Costata,Vaniglia és Mercatelli fajtáim vannak.Mercatelli porzó virágai nagyon jól termékenyítik a Vanigliát,de a Costatában is találtam magokat,nem is
keveset általában 1-4,de előfordulnak mag nélküli gyümölcsök is.
A Vaniglia megporzás hatására változik,nem csersavas és a húsának színe bronz vörös.Tavaly az egy szem első termés mag nélküli csersavas és narancssárga a húsa.
Costata a magossá válása semmilyen változást nem hozott a gyümölcs minőségében.
Nyáron minden fajtát folyamatosan mérsékelten öntöztem.A Costata most virágzott először a Vaniglia már tavaly is virágzott.
A Vaniglián sokkal több volt a virág és hiába vártam alig volt gyümölcs hullás a nyáron, lett kb.170 gyümölcs,de nem lettek nagyok a gyümölcsök az átlag 100 gramm.
A Costata kevesebb virágot nevelt és több volt a gyümölcs veszteség,de beért 110 db átlagban 110 grammos gyümölcs.A Mercatelli konténeres és csak 4 termő virág volt rajta és az ezekből fejlődő gyümölcsök beértek és finomak voltak.
Kevés a tapasztalatom,de úgy gondolom a megporzás hatással van a gyümölcs megtartó képességre.Sokkal jobban ragaszkodik a fa a magokat tartalmazó gyümölcshöz.
 


  2015.12.10. 22:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


---
 
Bp. XVII. kerület, asztalsík vidék... :)

Egy Jiro csemetéje volt, de valaki pár perccel megelőzött... :)
Majd legfeljebb máshonnan akkor... de most már csak azért is. :)
 






  2015.12.10. 21:51  Hozzászólás  Válasz baby-lon (365) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

---
 
Lehet Vebbert is érdekelné. Mennyibe kerül egy ilyen csemete?
Ezeknél mi számít nagy fának?
 






  2015.12.10. 20:25  Hozzászólás  Válasz Szeri (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

---
 
-19 fokon sztem az egész kis fának annyi, legfeljebb tőből hajt ki, ha takarod, mint a szőlőt szokták. Lényeges lenne tudni, milyen vidéken (sík vagy dombos) laksz.
 


  2015.12.10. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   


---
 
Köszönöm szépen a válaszokat!

Fagytűrési határon mire lehet számítani... ?
Mondjuk –19C-on elfagyhat pár apróbb hajtás/ág,
vagy tönkre vágja rögtön az egész fát a hideg ... ?
Mik a tapasztalatok... ?

Amennyiben van mellette porzónak másik típus,
az mennyiben befolyásolja a termés mennyiségét/minőségét vajon?

Tavasszal szerintem ültetek én is – most a Jirot érzem esélyesnek... :)
 


  2015.12.10. 20:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (365) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   
Avatar

terra alapító
 
Én se maradjak ki! Minden vágyam hogy novemberben érő gyümölccsel pukkasszam a környéket. :-)

(holnap meg is nézem a boltban van-e már, veszek egy pár szemet és megérlelem)
 




  2015.12.10. 19:31  Hozzászólás  Válasz CAMROM (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
Cívis 50-et ismerem személyesen, régről, voltam a kertjében is, de ez más. A forrást küldöm privátban.
 




  2015.12.10. 19:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   362   


---
 
Jana is jelentkezne jó / és elfogadható áron / beszerzési forrású datolyaszilváért....
 


  2015.12.10. 19:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


---
 
Helló,

Engem is érdekelne az a beszerzési forrás, mert a Kakó Mela-ban ami pillanatnyilag van nekem, nem annyira bízok.
Cívis50 ismerősöm, vettem tőle asiminákat, ugye nem őt mondtad volna? ( ő ugyanis szerintem egy szaktekintély) és
hozzá meg van a kapcsolat.

Üdv.: laci
 


  2015.12.10. 19:10  Hozzászólás  Válasz Szeri (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

---
 
A fagytűrésről nem érdeklődtél. A baby-lon által említetteken felül még a Costata jöhetne szóba szerintem, mondom úgy, hogy csak olvastam róla (ezt fagytűrésre, méretre és ízre a jobbak közé sorolják)
 


  2015.12.10. 18:57  Hozzászólás  Válasz Szeri (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
Én is a tavaszt javaslom. Három fajtát ajánlok, ha tudsz ültetni kettőt, akkor könyebb a választás. Nikita fagytűrőnek, Tipo nagynak, Jiro keményen is édesnek. Mind finom. Ha csak egy, akkor Jiro, ha gondolod tudok olcsó beszerzési forrást.
 


  2015.12.10. 18:46  Hozzászólás  Válasz Szeri (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   358   
Avatar

---
 
Egyik kérdésedre a válaszom: tavasszal vennék inkább, minek kockáztassak fölöslegesen egy + téli elfagyást (kiültetni úgyis késő lenne).
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 10 vendég

cron