Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.06.05. 18:16  Hozzászólás  Válasz emendasajt (506) hsz.-re     Olvasás  
  •   507   


*
 
Örülök hogy sikerült :thumbup: Én még sose próbáltam oltani,pedig van egy nagy D.lotusom /fiatalon lepusztult róla egy Rojo /...idén vmit kell is vele kezdenem,mert útban van...
 


  2016.06.01. 20:12  Hozzászólás
  •   506   


---
 
Az egyedüli sikeres káki oltásom most itt tart. A többiek sajnos nem sikerültek... :( Valamilyen porzós virágokkal is rendelkező fajta. Hálás köszönet mégegyszer Atinak érte!
DSCN5134.JPG
------------------------
Megtekintve 9276 alkalommal.

DSCN5133.JPG
------------------------
Megtekintve 9276 alkalommal.

 


  2016.05.31. 21:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (502) hsz.-re     Olvasás  
  •   505   


---
 
Nem tudom megállni, hogy el ne meséljek egy történetet. Egy expedíció kutatta egy távoli kontinens törzsi szokásait. Megérkezvén egy ismeretlen, civilizációtól mentes vidékre, kérdezték a törzs lakóit, hogy kinek a dolga az élelem beszerzése: - a törzs férfijai kórusban válaszolták – az női dolog! Kinek a dolga főzés? Az is női dolog! A kunyhó rendben tartása? Az is női dolog! A gyerekek nevelése? Az is női dolog. Mi akkor a férfi dolga? A válasz egyszerű, mondták a nők! A férfi dolga, hogy okos tanácsokkal lássa el az asszonyát.
 


  2016.05.31. 21:04  Hozzászólás  Válasz imre53 (503) hsz.-re     Olvasás  
  •   504   


---
 
Szerencsére nem ment tönkre, csak a virágokat dobálta el! Gyakrabban kell akkor tápoldatoznom.
 


  2016.05.31. 20:59  Hozzászólás  Válasz Lactarius (501) hsz.-re     Olvasás  
  •   503   


---
 
A talaja közönséges virágföld. Ph értéke 7 körül. Kéthetente tápoldatozom. Tíz liter vízbe teszek egy kupaknyi virág-tápoldatot. Nem kényeztetem. Amikor a kajszi virágzik, a fiam segítségével kivisszük a teraszra, és majd csak akkor teleltetjük, ha nagyobb fagyok várhatóak. Mínusz 1-2 fokot simán ki kell bírnia. Télen a talaja majdnem száraz, a fűtetlen szülői házban telel ki. Pangó vizet nem szereti, szerintem túllocsoltad, azért ment tönkre.
 


  2016.05.31. 20:01  Hozzászólás  Válasz Lactarius (501) hsz.-re     Olvasás  
  •   502   


*
 
Az enyém meg átültetés után meghalt...mert az asszonyra kellett hallgatni :angry-banghead:
 


  2016.05.31. 14:24  Hozzászólás  Válasz imre53 (500) hsz.-re     Olvasás  
  •   501   


---
 
Milyen földbe raktátok és mivel, milyen gyakran öntözitek a citromfát? Az enyém sajnos ledobta a terméseit, és a levelei is kissé halványak, gondolom nem elég savanyú a földje, illetve az áprilisi reggelek nem tettek jót neki.
 


  2016.05.31. 12:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (499) hsz.-re     Olvasás  
  •   500   


---
 
Az elmúlt év nyarán - akár hetente többször - kisétáltam a teraszra és levettem egy-egy citromot. Ősszel megrestelltem magam és leálltam a tékozlással. A telet a szülői ház hideg szobájában vészelte át a fa, a maradék citrommal. Most újra a teraszt díszíti és bőségesen virágzik. Olyan illatot árasztva, hogy a környék minden méhecskéje meglátogatja. Tehát most egyszerre van rajta sárga és fejlődő zöld termés is, no és a sok-sok virág.
 


  2016.05.30. 21:21  Hozzászólás  Válasz imre53 (498) hsz.-re     Olvasás  
  •   499   
Avatar

---
 
Mikor volt kicsi citrom a nagy citrom? (nálam előfordult, hogy több, mint két évig rajta maradt pár szem)
 


  2016.05.30. 14:48  Hozzászólás
  •   498   


---
 
P5300412.JPG
------------------------
Megtekintve 10363 alkalommal.

P5290409.JPG
------------------------
Megtekintve 10363 alkalommal.

Ma van a tegnap holnapja...
 


  2016.05.26. 20:54  Hozzászólás  Válasz Totya (495) hsz.-re     Olvasás  
  •   497   


*
 
A fiú nálam sem töri magát,de már annak is örülök,hogy megúszta a telet,talán idén erősödik kicsit...nagyon kéne már a csajoknak :)..mondjuk a tesója 2. éve vár a konténerben,ha ezel történne vmi,az szebb is ..igaz semmi rossz behatás nem érte.
 


  2016.05.26. 18:11  Hozzászólás
  •   496   


---
 
4.jpg
------------------------
Megtekintve 10359 alkalommal.

[/attachment]
nikita.jpg
------------------------
Megtekintve 10359 alkalommal.





Sziasztok !


Elkezdett virágozni a Nikita Gift hibrid datolyaszilvám.Rengeteg virág van a fán a méhek is szorgalmasan látogatják a virágokat.


3.jpg
------------------------
Megtekintve 10359 alkalommal.

 


  2016.05.26. 13:31  Hozzászólás
  •   495   


---
 
Mai napon végre sikerült kiültetem a Jiromat, reméljük a kemény telek jó pár évig elkerülnek bennünket :wave:
Szegény fiú kivimnek úgy néz ki kampo...de törzsről hajtani kezdett, buktam 1évet :SMOR
 




  2016.05.24. 16:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (487) hsz.-re     Olvasás  
  •   493   
Avatar

---
 
Ez lehet, hogy jó lenne porzónak a sárga kivihez:
[wcsatszov]
porzós kivi.jpg
már több napja virágzik (nem saját!)
Megtekintve 10103 alkalommal.

[/wcsatszov]
 


  2016.05.23. 21:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (487) hsz.-re     Olvasás  
  •   492   


---
 
Igen, a sárga fiú... Majd jövőre megpróbálkozom vele, ha összejön. Amúgy az egyik kedves fórumtársunk felajánlotta a segítségét a beszerzésében olaszhonból, megköszöntem neki, de nem éltem a lehetőséggel. Hatezer pénzt egy kicsit sokalltam érte. Meghát ha nem erednek meg a lány oltásaim (amit akkor még nem tudtam)akkor minek?
 


  2016.05.23. 21:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (486) hsz.-re     Olvasás  
  •   491   


---
 
Most néztem egy db mégis csak sikerült nekem is! :banana: Szerencsére pont a legjobban óhajtott a porzós virágú. Viszont a sárga kiviből egy-kettő leszáradt. :( De felfedeztem egy furcsa dolgot is. Egyik kivi oltásom nem a középső rügyből hajtott ki, hanem kettőt hajtott, a szem két szélén. Nos ez teljesen máshogy néz ki mint a többi. Más alakú a levélzet, sokkal fűrészesebbek a szélei mint a másikaknak, és erőteljesebben fejlődik. Ez mitől lehet? Hasonló a kinézete mint a magoncaimnak. Természetesen egyazon fajta oltásáról beszélek.
 


  2016.05.22. 20:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (489) hsz.-re     Olvasás  
  •   490   


*
 
Sztem nem,mert a sárga előbb virágzik.A sárga már ilyen ,teljes virágban,a zöldek/ Hayward,Green Light / csak zárt bimbós..és aTomurit ugye a Haywardhoz vettem.
 






  2016.05.22. 20:46  Hozzászólás  Válasz emendasajt (485) hsz.-re     Olvasás  
  •   487   


*
 
Sárga fiú nekem is jó lenne,mert a lány iszonyat mennyiségű virágot hoz , a zöldek sehol sincsenek hozzá.
 


  2016.05.22. 20:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (482) hsz.-re     Olvasás  
  •   486   
Avatar

---
 
Úgy tűnik, hogy hárommal több lesz a sikeres datolyaszilva oltásaim száma (kb. egyenlő arányban próbálkoztam chip-szemzéssel és angol nyelves párosítással - a hét sikeresből hat chip-es és csak egy angol nyelves)
 


  2016.05.06. 21:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (484) hsz.-re     Olvasás  
  •   485   


---
 
Nagyon szívesen! Bár nem tudjuk mi lett volna ha korábban oltok, mert akkor kaptam csak oltóvesszőt. Meg hát azt is tudjuk, hogy az idei tél nem igazán volt tél, és az időjárás sem volt szokványos oltáskor. Úgyhogy az időpontal lehet. hogy csak szerencsém volt. Ha jól emlékszem azt olvastam valahol, hogy akkor van jobb esély az eredésre, amikor a nedvkeringés már kezd elindulni, de még nem könyezik!!!
Jövőre ha saját alapanyagból dolgozol csinálhatsz több időpontban is oltást. Vannak még magoncaim, úgyhogy tavasszal megpróbálkozok én is megint. De addig még kell keresnem valakit, aki sárga fiúval majd ki fog tudni segíteni.
 


  2016.05.06. 20:44  Hozzászólás  Válasz emendasajt (483) hsz.-re     Olvasás  
  •   484   
Avatar

---
 
Köszi az infót, jövőre biztos, hogy megpróbálkozom vele (tömegével). Nekem olyan információm van a kivi oltásával kapcsolatban, hogy már januárban célszerű megszedni az oltóvesszőt, nem szabad vele sokáig várni. Viszont nálad ez úgy tűnik, nem ekkor volt.
 


  2016.05.06. 20:34  Hozzászólás
  •   483   


---
 
Február 22.én postázta nekem a vesszőket egy nagyon segítőkész fórumtársunk. 23,24, és 29.én oltottam a magonc alanyaimat amiket előző tavaszon ültettem ki. (Már kellő gyökértömeggel rendelkeztek oltáskor.) Tavaly pet palackosakat oltottam, teljes kudarc. Egyébként ebben látom a siker titkát, hogy ki lettek ültetve, és kellőképpen megerősödtek. Sima hétköznapi angol nyelves párosítással készült mindegyik, szigetelőszalagos kötéssel. a vágott felület fagéllel lezárva. Egy illetve kétszemes oltócsapokat is használtam, szinte mindegy. Kb. 80-90%os eredést sikerült elérni. Egy Haywardot sajnos a macska szétrágott, kitörte belőle a szemet, amúgy is pont abból lett a kevesebb. Hát nagyon pipa lettem... Viszont amit legközelebb másként csinálnék, az az, hogy az oltócsapot a szem felett még magasabban vágnám csak el, mert volt olyan oltásom ami a fagél ellenére elkezdett visszaszáradni, és nem sikerült. Vagy oltóviasz kellene használni, ami nekem nem állt rendelkezésemre. Röviden ennyi. Ja és az oltás után pár napig zacskót tettem rájuk a páratartás végett. Szerettem volna hamar látni a termését a Sorelinek, ezért oltottam egy csapot a nagy Tomuriba is, de pont ez nem sikerült.
De meglepő módon a friss oltáson is látni már virágot...
DSCN4873.JPG
------------------------
Megtekintve 10167 alkalommal.

 


  2016.05.06. 19:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (481) hsz.-re     Olvasás  
  •   482   
Avatar

---
 
Érdekes módon a Rosseyanka mindegyik oltása sikerült a háromból (bár lehet, hogy elkiabálom, mert közülük kettő éppen csak hogy megindult) ill. egy Szputnyik nevű fajta.
(siker, siker... vagy 30-40 oltásból... :$ )
 






  2016.05.06. 19:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (477) hsz.-re     Olvasás  
  •   479   


---
 
Most el kell mennem lefektetni a gyerkőcöt, majd picit később jövök.
 


  2016.05.06. 19:25  Hozzászólás  Válasz emendasajt (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   478   
Avatar

---
 
Nekem viszont a datolyaszilvából sikerült pár oltás (sajnos nagyon a várt alatti mennyiség):
007.JPG
------------------------
Megtekintve 10164 alkalommal.

008.JPG
------------------------
Megtekintve 10164 alkalommal.

010.JPG
------------------------
Megtekintve 10164 alkalommal.

 


  2016.05.06. 19:15  Hozzászólás  Válasz emendasajt (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   477   
Avatar

---
 
Gratulálok, igazán ügyes vagy :thumbup: Néhányszor már próbálkoztam én is, de tökéletes kudarccal. Pedig nagyon jó lenne az öreg, kicsi gyümölcsöt termő öntermékeny kivimet átoltani. Haywardom van is, de ebben az évben nem jutottam el a még próbálkozásig sem.
Köszönettel venném, ha leírnád, hogyan végezted az oltást.
A Soreliről mit lehet tudni?
 


  2016.05.06. 19:05  Hozzászólás
  •   476   


---
 
Mintmár írtam korábban, a káki oltásaim sajnos nem sikerültek. :( Mostanra a maradék oltóvesszők is kiszáradtak, úgyhogy már majd csak jövőre fogok próbálkozni. Viszont a kivik talán összejöttek. :)
DSCN4883.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

DSCN4881.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

DSCN4875.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

DSCN4872.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

Soreli

DSCN4907.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

DSCN4878.JPG
------------------------
Megtekintve 10120 alkalommal.

Hayward
 




  2016.05.02. 21:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (472) hsz.-re     Olvasás  
  •   474   


---
 
Télen szalmával körberakom, eddig nem fagyott el. De nem elég ez. Minden gyümölcsöm lefagyott és a szőlők is. Mondjuk ezek a múlt héten.
 






  2016.05.02. 09:58  Hozzászólás
  •   471   


---
 
Az én khaki szilvám kiment. Tavasszal még duzzadtak voltak a rügyek, de most olyan, mintha kiszárad volna, pedig öntözve volt. Lehet elrágta valami a gyökereit. Lótetű van rengeteg, mert erre felé mindenkinek van lova, meg jó nagy lótrágya kupacai is ahol remekül telelhetnek. Csak éppen az ellenük hatásos vegyszereket tiltották be.
 


  2016.05.01. 20:21  Hozzászólás  Válasz emendasajt (469) hsz.-re     Olvasás  
  •   470   
Avatar

---
 
Sajnos nincsenek jó tapasztalataim a khaki oltóvesszők hosszú ideig tárolásával kapcsolatban. Viszont veszteni nem veszítesz semmit a próbálkozással. Próbáld meg chip-szemzéssel.
 


  2016.05.01. 20:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (468) hsz.-re     Olvasás  
  •   469   


---
 
Mit gondolsz, ha a nem sikerült oltásokat lejjebb vágnám, lenne rá esély, hogy egy mostani oltással sikere legyen? Néztem a hűtőben a maradék vesszőimet, egy próbát lehet, hogy megérne...? Holnap megnézem tüzetesebben is, de lehet már félig kiszáradtak.
 


  2016.05.01. 20:00  Hozzászólás  Válasz emendasajt (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

---
 
Nekem is nagyon gyatrán sikerült, olyan 10%-osra. Sajnos a hűtőben már megindultak az oltóvesszők és nem lehetett tovább várni az oltással (pedig jó lett volna)
 


  2016.05.01. 18:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (465) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   


---
 
Akkor jó sok virág lesz rajta :O :)...ha párat esetleg kinevelne a kis fa, az lenne az igazi.
 


  2016.05.01. 18:15  Hozzászólás
  •   466   


---
 
Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy az oltásaim (káki) egyik sem sikerült. Pedig bíztam bennük nagyon. Jövő tavaszig ki kell valamit törpölnöm...
 




  2016.05.01. 17:22  Hozzászólás
  •   464   


---
 
Ilyeneket látok a Jiro-n, netán ezek a virágkezdemények?
092.JPG
------------------------
Megtekintve 9652 alkalommal.

 


  2016.05.01. 13:37  Hozzászólás
  •   463   


*
 
Úgy nézem a kákik kibírták a fagyot,de amit a cserebogarak műveltek...remélem azért megússzák.
 


  2016.04.26. 13:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   462   


---
 
Délkelet: ha előbb olvastalak volna, lehet, hogy éjszakára ismét felkupacolom a Jiro-mat.
Egész picike még, de már kint telelt, szépen takarva, s hajtott is szépen, viszont úgy látom,
ezt a ma hajnali mínusz 1-2 fokot nem bírta ki.... :(
Kivi+füge levelek szintén lefagytak mind...
Na meg persze paradicsom+krumpli... fájó szívvel néztem végig most a kerten.
 


  2016.04.24. 19:21  Hozzászólás  Válasz Totya (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   461   
Avatar

---
 
Nem feltétlen fontos szint alá tenni az oltás helyét (nálam úgy 10 centivel felette van), viszont ezért minden ősszel jól fel kell kupacolnom földdel... (Kicsit elméreteztem az ültetésnél, azt hittem, süppedni fog az oltás helye a talajszintig, az ismételt ültetéshez pedig már nem volt kedvem)
 


  2016.04.24. 19:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (459) hsz.-re     Olvasás  
  •   460   


---
 
nálam a kertben vannak, viszonylag szélvédett helyen, de ma nem néztem őket, de egyik nap pont ezen filóztam, hogy már elég nagyok a hajtások, csak ne legyen nagy szél .....
 


  2016.04.24. 19:05  Hozzászólás  Válasz Totya (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   


*
 
Nálam a mostani szélvihar barmolta össze a kiwiket..a friss hajtásai rettentő törékenyek...
 


  2016.04.24. 19:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   458   


---
 
Igen, ezt a pár hetet még kihúzza a konténerben, aztán mehet ki!
Másik oldalon olvastam, hogy már nem javasolják az oltás föld alá tételét, de én lerakom mindenképp, mert ha mégis kifagy, akkor legalább kihajthat még :)
2012 óta mérek hőmérsékletet, azon a bizonyos februáron itt -18-19 körül lehetett az alja, ez a Jironak is határeset már.
Azóta -15,6 volt a leghidegebb, de bármikor jöhet egy hidegebb pár hét, aztán visz mindent. Idei télen sem sokon múlt.

Tavaly ültettem kivit, 2-nél már tavaly meglett a kordonkar, gyönyörűen hajtanak legutóbbi hideg épphogy nem ártott nekik, néhány levél széle fekete lett.
Amilyen fagyokat mondanak kedd reggelre.....holnap kell vmit kitaláljak, mert ezeket tuti levinné, ha nem takarok.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég