Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2015.08.22. 16:07  Hozzászólás  Válasz 123János (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

---
 
Köszi, majd megpróbálom rávenni Gumihalat, hogy tegyen fel ide képet éréskor. Ha úgy van, ahogy mondod, akkor viszont valószínűleg igen jó fagytűrése lehet az Üzbégnek. A Hiratane ugyanaz, mint a Hiratanenashi, de sajnos fanyar fajta, legalábbis én mindenütt ezt olvastam.(PVA tipusú)
 


  2015.08.22. 15:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   


---
 
Szia !

Enyhe túlzás,hogy képben vagyok,de az Üzbégről egy közös ismerősnek köszönhetően láttam képet,de mivel ez egy alig ismert fajta kevés a tapasztalat.
Annyit megtudtam,hogy hó elején cseresznye méretű volt a gyümölcse,de a levél és a gyümölcs engem nagyon emlékeztet a Virgyinia szilvára.
Hiratane mint fajtát nem találtam meg a neten,de Hiratanenasi ázsia keményen édes és lapos gyümölcsű fajta viszont létezik.Állítólag elég jó a fagytűrése az infók alapján a Jiro és Costata körüli lehet.Majd remélem megosztod tapasztalataidat a fórummal.
/Vaniglia új képeket holnap tudok feltölteni./


Üzbég.jpg
------------------------
Megtekintve 9987 alkalommal.

Üzbég káki
 


  2015.08.22. 10:53  Hozzászólás  Válasz 123János (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   
Avatar

---
 
Szia János!
Üdv a fórumon :clap: Szépek a fáid, várjuk a képeidet.
Mivel a datolyaszilvák tekintetében igencsak képben vagy, kérdezném, hogy az Üzbég fajtáról van-e valami információd? Illetve a Hiratane-ról? (méret, fagytűrés). Még kicsik a fáim, az Üzbéget egyelőre nem is mertem kiültetni.
 




  2015.08.22. 10:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   


---
 
Costata 2.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.

Costata.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.


Nikita 's Gift.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.


Vaniglia 3.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.

Vaniglia 4.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.

Vaniglia 2.JPG
------------------------
Megtekintve 9766 alkalommal.



Üdvözlök mindenkit !

Ide még nem irtam,de gondoltam itt az ideje.
Nekem négy fajta kákim van Costata,Nikita 's Gift és Vaniglia és Mercatelli.A Costata,Mercatelli most terem először a Nikitán és a Vaniglián tavaly volt már 1-1 gyümölcs.Ebben az évben a Costatán 120 a Vaniglián mégtöbb gyümölcs nevelkedik,de a Nikitán is van 50-60 gyümölcs.Gyümölcs hullás csak jelentéktelen volt.A Vaniglia gyümölcsök elég kicsik,ezért legalább 25 gyümölcsöt leszedtem a fáról,remélve,hogy nagyobbra nő a többi.Nem nagyon mertem öntözni,de Apám a száraz időszakokban két naponta elárasztotta a fák alját,de Ő nem hallott az öntözés és a gyümölcs hullás közötti összefüggésekről.A gyakori öntözés nem okozott jelentős termés veszteséget.A Vaniglia gyümölcsökben 2-4 mag található,mert a Mercatelli beporozta.Nem tudom,de elképzelhető,hogy a magokat tartalmazó Vaniglia kevésbé hajlamos a gyümölcsöket elszorni.A Costatáról készült képek 7 naposak a Vanigliáról készültek 1 hónaposak,de majd töltök fel friss képeket később.
 


  2015.08.18. 20:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   


*
 
Idén nálam is rengeteget leszórt mindegyik,a méreten ne aggódj érésig még sok idő van,majd beindulnak.
 


  2015.08.18. 20:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   
Avatar

---
 
Ha legközelebb erre jársz, írd már meg légy szíves, Nálad most mekkorák a gyümölcsök (vagy akinek van még dat.szilvája).
 




  2015.08.18. 17:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

---
 
Egy jó hónappal ezelőtt 20 gyümölcs volt a 3 kis fámon összesen, most már csak 13, a következő megoszlásban: 4 Tipo, 6 Licopersicom és 3 Hana fuyu (az utolsó időszakban a Tipo dobált leginkább, a másik kettő csak éppen). Kicsik a fák, de sajnos a gyümölcseik is, mindössze 4,5-5 cm-esek. Érésig várható még számottevő növekedés?
 






  2015.07.27. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   


*
 
STiszteletes a meggyek tudora...javaslom hozzá fordulj ezügyben :thumbup:
 


  2015.07.27. 20:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   
Avatar

---
 
A gondom csak az, hogy a távolság jó 10km és az odavezető út egy része nem éppen sztráda a személykocsinak.
Moníliára ellenálló meggyhez mit szólnál? (csak azért, hogy alkudozzak :) )
 






  2015.07.27. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   


*
 
Olyan sztem nincs...szinte mindennek van kártevője..aminek meg nincs annak ott az ember...
 


  2015.07.27. 18:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

---
 
Van egy kis szántóm. A kerti helyhiány miatt szeretnék az árokpartjára kiültetni ezt-azt, többek között éppen a jujubákon gondolkoztam. Most még kicsik, 2. évesek. 4db van belőlük, két alomból. Védelem nélkül gondolom, hogy nem vészelik át a nyulak és az őzek támadását, jól sejtem? (tövisek ide vagy oda). Van-e valami tippje valakinek, milyen gyümölcsfát lehetne esetleg kiültetni még, ami bírná a növényvédelem hiányát?
 


  2015.07.27. 18:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   
Avatar

---
 
Lehetséges, viszont idén még nem nagyon találkoztam velük. A fügémen nincs, tavaly az érő gyümölcsöket szinte teljesen beborították azok, amik belülre már nem fértek! Már csak a hangyákkal, esetenként a darazsakkal és a feketerigókkal kell megküzdenem. De szerencsére az idén már szépen ettem az első termésből.
 


  2015.07.27. 18:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   


*
 
A kertben egyedül,mert a többit amit kaptam a hegyre ültettem kis /sajnos azokból csak egy maradt,valszeg azt is lehozom a kertbe /...asszem 2 éve kaptam Flanelltől /azért nem tudom pontosan,mert annyira egyformák az évek...ha nem írok fel vmit már nem tudok pontosan visszaemlékezni...hiába öregszem/
 


  2015.07.27. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   


*
 
Ne hidd...amikor jön a hideg tömegesen keresik a melegebb helyeket...sajnos a lakást is..győzzük porszívóval összeszedni...szóval lesz belőlük bőven...
 




  2015.07.26. 20:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

---
 
Ha tél elején le tudnád hajlítani a föld felszínére, akkor az lenne a legjobb, mert akkor földdel vastagon be lehetne takarni és nem fagynának el valószínűleg az első termést hozó rügyek.
 


  2015.07.26. 20:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

---
 
A harlekinek szerintem megfagytak ezen a télen (nálam biztos!) Volt a hátsó ajtóm mellett egy nagy, összecsukott napernyő és tél végén csakúgy potyogtak ki döglötten a ponyva alól (-14 fok volt kb. a leghidegebb)
 


  2015.07.26. 20:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

---
 
A fügés topicban leszavazták az ujjas óriás elnevezést. Azt mondták, hogy annak olyan görögdinnyés levelei vannak.
 


  2015.07.26. 20:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

---
 
Az a baj, hogy minél fiatalabb a füge, a másodterméseket már akkor kezdené beérlelni, mikor általában jön a fagy. Ahogy idősödik a tőke, mindez egyre hamarabb történik és jó eséllyel lehet enni a másodtermésből.
 


  2015.07.26. 19:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   


*
 
Ez az ötujjas óriás,ha minden igaz.Nálam a györöki lapos után ez a második a sorban /egyenlőre /,de ezen kevés az első termés...a laposon több volt.
 


  2015.07.26. 19:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   


*
 
Még nem indultak be...de már raktam ki rovarcsapdákat az érés előtt álló őszibarackokra.
 


  2015.07.26. 19:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

terra alapító
 
Nálam már csak akkor van hely a kertben, amikor meglátom hogy kijöttek a csirkék. Akkor szoktam mondani, hej!
 


  2015.07.26. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Vagy 10 biztos. Minden évben lefagyott, hiába kötöztem. Aztán azt hiszem tavaly megmaradt egy hajtás, így idén tavasszal már egy kis koronával indított.
 






  2015.07.26. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
A pár szem kivim meg mintha megállt volna a növekedésben :-(
Valószínűleg Jenny, arról meg azt írják, olyan dió méretűre nő.
 




  2015.07.26. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém még nem érik, 1 szem maradt az első kötésből, de kicsiből van bőven. De annak az egynek is örülök, ez az első év hogy első kötésből származó van.
 


  2015.07.26. 19:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

---
 
Az öreg fügém ilyen, mostanában eszegetem:

Kép 088.jpg
------------------------
Megtekintve 8927 alkalommal.

Kép 091.jpg
------------------------
Megtekintve 8927 alkalommal.

 




  2015.07.26. 19:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   


*
 
Nálam idén rengeteget leszórtak...gondolom a szárazság miatt.Ami öröm az a kiwi ill. tegnap fedeztem fel,hogy a kerti jujubámon is van egy csomó kötött termés,idén teremne először...nagyon kiváncsi vagyok rá.
eddig a fügékből is elég sokat le tudtam menteni a bogarak elől...
 


  2015.07.14. 10:47  Hozzászólás
  •   218   
Avatar

---
 
Ha valakinek van kedve és ideje, tehetne fel képeket a datolyaszilvája állapotáról. Nekem a három idén kiültetettnél összesen még 20 kis gyümölcs van, mostanában jelentősen mérséklődött a hullás (de biztos lesz még).

Hana Fuyu az udvarban.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Hana Fuyu

Hana Fuyu, egy a három szemből.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Hana Fuyu

Tipo fa.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Tipo

Tipo.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Tipo

Licopersycom fa.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Licopersycom

Licopersycom.jpg
------------------------
Megtekintve 8909 alkalommal.

Licopersycom
 


  2015.07.14. 10:26  Hozzászólás  Válasz Lactarius (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   
Avatar

---
 
Nincs tapasztalatom, csak amit olvastam: rettentő sok magja van, lé alig van benne, tehát étkezési célra csak nagyon szorult esetben használható. Ellenben sövényként nagyon remekül beválik illetéktelenek behatolása ellen.
 


  2015.07.14. 09:34  Hozzászólás
  •   216   


---
 
Sziasztok! Télálló citrommal van valakinek tapasztalata? Keserű vagy savanyú a termése?
 


  2015.07.04. 10:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   


*
 
Nálam is virágzik,de termés aligha várható...1 van csak /egy másikat a hegyre ültettem/
 


  2015.07.01. 10:07  Hozzászólás
  •   214   
Avatar

---
 
Állítólag, a citrom, és narancsfák, szeretik a saját termésük héját, mint tápszer! Erről van valakinek tudása! :-D

Ennyi lett a kinyomkodott narancsból!

Kép

Van ilyen ágdarálóm - mulch készítő - ,és arra gondoltam, ha már fám nincs - volt vagy 29, de mind kivágattam -, akkor ezt is letudja darálni! Nem volt sok választása! :-D

Kép

Még magam is meglepődtem, mert ilyet sem csináltam még! :-D

Kép

Kép

A lime is kapott!

Kép

Ez a citrom, és a narancs sorom, és mind kapott ebből a daráltból! :-D

Kép

Ez a termő citromfa...

Kép

Ez még nyápic, de nem akartam kihagyni a sorból! :-D

Kép

A süldő citrom, és narancs fa!

Kép

Ez a picike is citromfa, csak még talajközeli! :-D

Kép

Üres lett, a darált anyagot tároló doboz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.06.10. 08:56  Hozzászólás
  •   212   


---
 
A Jeszenszky-féle Füge könyv (1963-as kiadás) megvan valakinek szkennelvve vagy a netre feltöltve és el tudná küldeni?
 


  2015.06.09. 19:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

---
 
Ennek utána kéne olvasni, de szerintem a citrom oltására nem a gyümölcsfákra vonatkozó általános szabályok vonatkoznak (szerintem most is lehet fás oltást végezni, de majd utánanézek a neten). Én próbálkoztam vagy kétszer, nekem nem sikerült.
 


  2015.06.09. 19:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   
Avatar

---
 
Akár sokáig is, csak úgy gondolom, hogy nincsenek a vödrön lyukak a fölösleges víz eltávozásához és ez nem szerencsés (ha tévedtem, akkor minden rendben). A szobanövényekhez hasonlóan kell mindig kicsit nagyobb edénybe ültetni, amikor a gyökerek ezt jelzik.
Dugványozás: majdnem olyan sikeres lehet, mint a fügéé(enyhe túlzással). Én nem bonyolítom túl: kerti földet keverek valamivel( virágföld vagy homok stb), a 10-15 centis, lehetőleg félfás vesszőt nódusz alatt kicsivel elvágom, belemártom egy kis hormonba, aztán mehet a cserépbe. A hajtásokról az alsó leveleket eltávolítom, a legfölül levő 1-2 levelet megkurtítom, ha kicsik, azt sem csinálom. Ezután Pet-palack tetejét rá a cserépre, és árnyékos helyre teszem. Mivel én sok dugványt tudok szedni, nem zavar, ha nem túl jó az eredési százalék. Ha odafigyelek kicsit, akkor kb.30%-os is lehet, vagy még jobb.
 


  2015.06.09. 19:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

---
 
Oltani szeretnék. Van egy igénytelen magról kelt kis citrom "fácska".
a második mondat, az oltás idejére vonatkozik. Nyugalomba lévő vesszővel általános. Citromnál nem tudom hogyan/mikor csinálják.
 


  2015.06.09. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   


*
 
..ja és hogy meddig tartsam a jelenlegi vödörben ?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron