Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.09.15. 18:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (1601) hsz.-re     Olvasás  
  •   1602   


---
 
Köszönöm a válaszokat és a felajánlást. Mivel többféle módon is próbáltam és egyáltalán semmi eredményt nem tudtam elérni, így őszintén szólva már nem látom túl sok értelmét.
Igyekeztem beletenni apait, anyait, interneten is kutakodtam, meg voltam róla győződve, hogy így vagy úgy, de végül valamelyik módszerrel csak sikerül, ám mégsem így lett.
Persze mindez nem jelenti, hogy mondjuk jövőre egy ráadás próbálkozás nem hozhatna eredményt, de ezek után már nagyon csodálkoznék rajta, ha a többször is tapasztalt kezdeti
megindulás után végül masszív növekedésbe kezdene a megjelenő gyökérzet miatt (eddig ez elmaradt, a szokásos, tárolt tápanyagokat elhasználó kihajtás után mindig elszáradt).
Még egyszer köszönöm! Majd csak lesz valahogy...
A Hayward egyelőre szépen növekszik. Most is hajt a felső rügyekről, ezek talán elfagynak majd a télen, de meglátjuk Az alja erős, egészséges.
Tavasszal volt egy nagy megtorpanás, azt hittem, ennek is kampec, de aztán földfelszín közeli rügyről újra indult, abból van most a növény.
 






  2020.09.15. 15:47  Hozzászólás
  •   1599   


---
 
Elnézést, ha már felvetődött a téma, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a Haywardnál esélyes lehet-e egy minikivivel történő porzódás. Ha igen, milyen lehet az eredmény?
Sehogy se sikerül a Tomurit megtelepítenem (oltás, dugványozás)... :( :nahat: Az említett minikivi itt van a második szomszédban.
Úgy értem, onnan esetleg hozhatnék raklapnyi vesszőt a további próbálkozáshoz...
 


  2020.08.08. 18:28  Hozzászólás
  •   1598   
Avatar

---
 
Gondolom hiú ábránd, hogy a Haywardként vásárolt, hosszú ideje átlagos dió méretet mutató pár szem gyümölcs jövőre méretesebb lesz. (DM-es, a Tomuri rendben) Azt valószínűsítem, hogy Hayward helyett talán Jenny-t kaptam, de természetesen nem vagyok biztos benne. Mivel két párhuzamos törzset neveltem, agyalok rajta, hogy az egyiket át kellene oltani egy biztosan szép gyümölcsöt termő fajtára, ha kapok valakitől nemest a fórumról (meg szaktanácsot is, mivel az idei egyetlen sikeresnek vélt oltásom is leszáradt)
 


  2020.07.11. 20:09  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1596) hsz.-re     Olvasás  
  •   1597   
Avatar

---
 
Akkor nem körmölök megint, mert ugyanezt tudtam volna leírni (a hasonlóan évről-évre erősen vashiányos magonc alanyú Plattifortwo-mat is ezzel kezeltem: a levelek szinte mindegyike homogén zöld most, elenyésző számban találtam olyat, hogy a levélér sötétebb a levéllemeznél és az sem vészes. Csapadék pedig volt bőven mostanában. Úgy tűnik, a dolog működik, én legalább is hiszek benne. Egy próbát biztosan megér, rólad ráadásul tudom is, hogy kísérletezőkedvű vagy ... viszont nem megy máról-holnapra.
 




  2020.07.11. 19:47  Hozzászólás
  •   1595   
Avatar

---
 
Annyira publikus, hogy le is írtam (valószínűleg az Őszibarackosban), de a kutya sem hederített rá. Majd megírom hamarosan.
 




  2020.07.11. 17:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1592) hsz.-re     Olvasás  
  •   1593   
Avatar

---
 
Két kép ugyanarról a növényről (kanadai fanyarka):
DSC_0005.JPG
2017-es kép
Megtekintve 14398 alkalommal.

P7110021.JPG
10 perccel ezelőtt készült - két éve hozzá sem nyúltam semmivel
Megtekintve 14398 alkalommal.


Az őszibarack magoncomnál is működik a módszerem, csak egyelőre nem ennyire látványos, mindenesetre szemmel látható a változás nála is.
 


  2020.07.11. 16:34  Hozzászólás
  •   1592   


---
 
Mintha kicsit magnéziumhiányos lenne a kivi... (Hayward, mai kép) :nahat:

Fénykép-0422.jpg
------------------------
Megtekintve 14376 alkalommal.

Fénykép-0423.jpg
------------------------
Megtekintve 14376 alkalommal.

 


  2020.07.07. 17:05  Hozzászólás
  •   1591   


---
 
Válaszaitokat köszönöm. Egyenlőre még várnom kell vele, mert nagyon hajlékony, nem fásodott meg, idei hajtások.
 


  2020.07.07. 07:47  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1586) hsz.-re     Olvasás  
  •   1590   
Avatar

---
 
Nem pont a kérdésedre válaszolok: kiástam pár éve a kis magonc jujubámat és őszibarackfát tettem a helyébe. A következő évben kézzel huzigáltam ki a töve körül a gyomokat és valami nagyon megszúrt ... kihajtott gyökérről a jujuba. Nagy nehezen sikerült eltávolítanom, többszöri próbálkozásra.
 




  2020.07.07. 07:26  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1586) hsz.-re     Olvasás  
  •   1588   
Avatar

terra alapító
 
Én hagytam a sarjakat nőni, 2-3 évesen leválasztottam, és elültettem, már gyökeresek voltak. 3-ból kettő megmaradt, egy már virágzik is.
 


  2020.07.06. 18:35  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1586) hsz.-re     Olvasás  
  •   1587   
Avatar

terra alapító
 
Nálam egy sarj magától legyökeresedett. Elősegítheted a gyökér képződést, ha a tövénél szorosan elkötöd több tekeréssel vékonyabb aluminium vagy rézdróttal és jól felkupacolod. Ezt legjobb tavasszal, aztán nyáron a nedvesen tartott talajba gyökeret ereszt. Ősszel, télen átültethető.
 


  2020.07.06. 15:43  Hozzászólás
  •   1586   


---
 
Régen volt szó a jujubáról,bár sokunknak van, nálam az idei évben rekordtermés mutatkozik a Lang-on. Már látszanak a 4-5 mm-es kis "makkok". A tövénél van kettő db. sarj, ezeket hogyan lehetne leválasztani, meggyökereztetni és majdan beoltani egy másik fajtával? Ha van erről tapasztalat kérlek írjátok meg. Nálatok milyen termés várható.
Üdv. Zoli
 


  2020.07.05. 12:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (1583) hsz.-re     Olvasás  
  •   1585   


*
 
Egy igazoló kép, hogy megvan mindhárom paw ;) :lol: ..igaz nem a legjobb a kép.

A kiwiik is egész jók, ha nem lett volna a fagy-egy kicsit azért megcsípte-ill. ha a fiún kicsit több virág lenne-nemigen akarja erőltetni magát - komoly mennyiség lehetett volna, de a tavasz után így sem leszek elégedetlen ezzel...már ha megmarad :
 




  2020.06.12. 15:10  Hozzászólás  Válasz dani64 (1582) hsz.-re     Olvasás  
  •   1583   
Avatar

---
 
Igen, ezt tudtam, ez minden gyümölcsnél így van. Nekem kb. olyan 3/4 húsos ládányi Solo termett. Egy darabig hűvös helyen tartottam, majd később amit csak tudtam, beraktam a hűtő gyümölcstároló rekeszeibe. Kb. február végéig bírta, akkor már kezdett ráncosodni, de addigra nagyjából el is fogyott. Én eleve nem raktam alma mellé. Mindenesetre jó tudni, hogy jóval hosszabb ideig is eltartható optimális körülmények között. Nekem ugyan nincs pincém, de a magasabb páratartalom egy-két vödör víz közelébe helyezésével talán megoldható (csak teremjen egyszer annyi, hogy ilyen gondom legyen!)
 


  2020.06.12. 14:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (1580) hsz.-re     Olvasás  
  •   1582   


---
 
Persze hogy finomabb hiszen nem szeptemberben szedjük le mint az olaszok. Próbálom kitolni a szűret idejét november végéig ha csak nagy fagyokat nem jósol a meteorológia. És meg egy dolgot nem említettem tárolás során (július-augusztus) a Hayward kivi húsának a színe zöldből átmegy sárgába (valószínűleg veszít a C vitamin tartalmából is) és már nincs szükség almás utóérlelésre .
 


  2020.06.11. 22:36  Hozzászólás
  •   1581   
Avatar

---
 
Volt korábban szó a füge mélyhűtős tárolásáról. Én lüke, ahelyett hogy elővettem volna a saját magam eltettet, bőszen kérdezgettem a témáról. Mert nem csak lüke vagyok, de szórakozott is. Elfelejtettem, hogy én is tettem be tavaly a hűtőmbe. Ez arról jutott eszembe, hogy mondtam az én drága feleségemnek ürítse ki a mélyhűtőt, mert az idén tekintélyes mennyiségű zöldborsó termett és kell neki a hely a hűtőben. Így került napvilágra a betárolt füge.Ráadásul a rá is írtam, hogy túlérett. Tanúsíthatom, hogy nem csak ehető, de mézédes is.
 


  2020.06.11. 19:49  Hozzászólás  Válasz dani64 (1579) hsz.-re     Olvasás  
  •   1580   
Avatar

---
 
Köszönöm szépen a válaszod :) Nem voltam soha nagy kivirajongó, de amióta van saját, azóta másként szemlélem a dolgot (kifejezetten élvezettel eszem, finomabb is a boltinál)
 


  2020.06.11. 14:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (1578) hsz.-re     Olvasás  
  •   1579   


---
 
Van több öreg tövem is. Pincében tárolom ahol elég nagy a páratartalom (száraz helyiség nem jó mert nedvességet veszít -fonnyad ráncosodik a bőre),télen 1-2 fokon ,nyárban 12 fokon . Még mindig van pár ládával .Eláll akár szeptemberig is minimális veszteség nélkül .Csak a sérült szemek romlanak .
 


  2020.06.10. 20:00  Hozzászólás  Válasz dani64 (1577) hsz.-re     Olvasás  
  •   1578   
Avatar

---
 
Az már tisztes mennyiség, gratulálok! Mettől meddig tart a fogyasztásuk és hol tárolod a kiviket?
 


  2020.06.10. 19:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (1576) hsz.-re     Olvasás  
  •   1577   


---
 
Nekem is volt Solom (átvertek vele) a kezdetekben- de átoltottam - azóta terem több mint 50 kilót
 


  2020.06.10. 19:08  Hozzászólás  Válasz dani64 (1575) hsz.-re     Olvasás  
  •   1576   
Avatar

---
 
Biztos, hogy a Tomuri porozta, mert a közvetítő rovar ismét én voltam (mivel csak pár virágról volt szó). Egyébként a Tomuri a közelebbi is. Muszáj volt besegítenem a beporzásba, mert az idén egy méhecskénél több sose volt a közelükben (no meg egy poszméhet is láttam szerencsére). Viszont a Solo úgy néz ki, hogy nagyon jól kötött, csak el ne kiabáljam.
 


  2020.06.10. 16:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (1574) hsz.-re     Olvasás  
  •   1575   


---
 
Ha erős a tő és Tomuri porozta jó bőven , akkor lehet brutálisan nagy is, ha a Solo az számomra is találós kérdés . :mivanm:
 


  2020.06.10. 08:21  Hozzászólás
  •   1574   
Avatar

---
 
Idén volt pár virág a Haywardon és úgy néz ki, lesz is belőlük gyümölcs (kevés, csupán négy darab). Méretében mire számíthatok? Egy átlagos, boltban kapható kivi nagyságára vagy azért annál kisebb lesz? A Solo, ami több éve terem már kiváló ízű, de csak akkora, mint egy szép nagy szilva.
 


  2020.06.03. 13:38  Hozzászólás
  •   1573   


---
 
Felemás helyzetkép: füge idén - is - sok lesz, a minikivin először van virág, az öntermő szőrös kivin idén sem (hogy lehet az, hogy sosem virágzik??). A Jiro kákim virágzik, tavaly mindent elszórt, remélem most már "felnőtt" és marad rajta termés. A "Prima"-nak vett asimina idén - is - mindent elszórt.
 


  2020.06.02. 20:44  Hozzászólás  Válasz 123János (1570) hsz.-re     Olvasás  
  •   1572   
Avatar

---
 
Jól tudod, tavaly (illetve tavaly előtt) még csak egy fa virágzott, most csatlakozott hozzá még kettő. Egyik egy Luigi magonc, a másik meg egy Zotya papás "Nk" valamelyik, fejből nem tudom. Abba van oltva egy ág Sunflower, szerencsére az is kötött (a második kép éppen azt mutatja, azt hiszem). Így ha nem jön semmi rossz dolog közbe, akkor négy fajtát kóstolhatok idén. Megporzás? Mint a testes méhecske szálldogáltam egyik fáról a másikra ecsettel a kézben, éppen csak zümmögni nem zümmögtem. Ezt megtettem vagy három napon keresztül, biztos, ami biztos (a szomszédaim már csak legyintenek...). Nekem is sokat elszórt, viszont most már kötött annyit, hogy elégedett vagyok a mennyiséggel, imitt-amott valószínűleg ritkítanom is kell belőlük (mindenesetre úgy gondolom, megérte az a naponkénti pár perc tornagyakorlat)
 


  2020.06.02. 17:50  Hozzászólás
  •   1571   
Avatar

rendszer admin
 
Ma fotóztam ... :dejo:
Eddig nem is vettem észre, pontosabban nem is nagyon néztem ... :)
Nászasszonyom kertjében a garázs mellett nagyjából "csak úgy ott van" .... :hiha:
Azt mondja, minden évben van rajta jó pár darab gyümölcs .... :)

20200601_095621[1].jpg
------------------------
Megtekintve 13925 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.02. 14:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (1567) hsz.-re     Olvasás  
  •   1570   


---
 
Nagyon szépek, ha kicsit lehetne bővebben. Hogy sikerült ennyire jól a gyümölcsök kötése? Több is virágzott már úgy tudom. Mindegyik fán van kötés? vagy csak a tavaly is termő fán.
A tieddel egyidős fán nekem is van egy nagyobb 3 centi körüli és néhány csokrosan, de azok kisebbek. Most is találtam a földön egy 4 gyümölcsös fürtöt.
Porozgattam másik fajta virágporral kölcsönösen a két fajtát, de nem nagyon biztató a helyzet.
 


  2020.06.02. 14:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1568) hsz.-re     Olvasás  
  •   1569   
Avatar

---
 
Nem, de még megtörténhet. Innentől kezdve már inkább csak az időjárástól meg a saját súlyuktól kell félteni őket.
 






  2020.05.31. 18:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (1565) hsz.-re     Olvasás  
  •   1566   


*
 
Nekem az a fura a kákikban, hogy a Sharon mindig a nem normális években produkál mérhető mennyiséget. Idén a magoson se lesz nagy eresztés, a Rojo ugye most építi újra magát, de a Sharon mintha direkt élvezné az extrém körülményeket.
 


  2020.05.26. 19:36  Hozzászólás
  •   1565   
Avatar

---
 
Kinyíltak az első kivi virágok (a mini 3-4 nappal ezelőtt), viszont tavalyhoz képest nem mozgolódnak a méhecskék. Igaz, az elmúlt évben még nem volt virágzó Glen Coe málnám, ami teljesen elszipkázza őket a kivitől (szemlátomást bolondulnak érte). Az első kaki virágok is megjelentek azon a fán, ami védettebb helyen volt a tavaszi fagyoktól.
 


  2020.05.24. 20:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1563) hsz.-re     Olvasás  
  •   1564   
Avatar

---
 
Az öregeket én is hasonlóan csináltam, vetélőfonalat a szomszéd szarufájához rögzítve
 


  2020.05.24. 20:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (1562) hsz.-re     Olvasás  
  •   1563   


*
 
Ja...egy kivágott fiatal akác segítségével , volt vagy 3-4 m , tetejére keresztfa. Arról le bálakötöző..és azon futtatva fel a kiwi , időnként hozzáigazítva, kötve.Kb...
 


  2020.05.24. 20:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1560) hsz.-re     Olvasás  
  •   1562   
Avatar

---
 
Nem arra gondoltam, hogy milyen magasságban hajtod vízszintesre...az érdekelt volna, hogy a függőleges 2-3m-es növekményt milyen módszerrel éred el (nálam ugyanis fél-egy m magasság elérése után rettenetesen tekeredik a fiatal hajtás)
 


  2020.05.24. 20:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1558) hsz.-re     Olvasás  
  •   1561   


*
 
Ilyenek a nagyok : Sárga jobbra
Hayward
Oriental Delight , ez utóbbinak nincs igazán támrendszere...csak alá van támogatva :)
 


  2020.05.24. 20:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (1559) hsz.-re     Olvasás  
  •   1560   


*
 
Nagy faxnit nem csináltam belőle , kb 150-170 centinél hajlítottam el anno a hajtást aztán ...ennyi , akinek jobb fajta támrendszere van az magasabban fekteti el, nekem így sikerült...utána már a törzs részével túl sok meló nincs...hacsak tövig nem fagy...akkor kezdheti az ember előről /ilyenre is volt már precedens /
 




  2020.05.24. 19:43  Hozzászólás
  •   1558   


*
 
Növögetnek a pawok
ideiglenesen kiültettem a Dm kertes kis fügéimet...ha ősszel kivágatom az alsó diófát-mert ez már eldöntött dolog- akkor lesz helyük.
kiültetésre váró kiwik , jobbra a két vett Mega , balról a leföldelt saját szaporításúak...ja hogy miért nem tudom leültetni ?? Íme a kiwigödrök földje : Kétszeri nekifutásra jutottam eddig a mélységig..már ha ezt mélységnek lehet nevezni...
egy sajátot azért kiültettem, a néhai sárga porzós helyére...de ezt is öntözni kell, hogy megmaradjon.
 








  2020.05.16. 06:54  Hozzászólás
  •   1554   


---
 
Szerintetek ha a Hayward tövéről hajt a növény, akkor az alany lehet, vagy esetleg van rá esély, hogy gyökérnemes az egész?
A vételkor nem kérdeztem meg, hogy oltvány-e és ha igen, akkor mi az alany. :oops:
 


  2020.05.03. 22:01  Hozzászólás
  •   1553   
Avatar

---
 
Ha nem is teljesen igaz, de van abban valami, hogy az itt előforduló gyümölcsök tekintetében sikeresebb évem lesz, mint a barackfélék terén ... egyelőre jól néznek ki a paw-k, kaki is lesz talán végre, a hagyományos kivi sem néz ki rosszul, a fügetermés is jónak tűnik, a citromok is virágoznak... alig van okom panaszra (csak a minikivi néz ki rosszul)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron