Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.11.22. 20:02  Hozzászólás
  •   1703   


---
 
Sziasztok! Diospyros lotus, esetleg virginiana magokkal hogy álltok? Valakinek lenne feleslegben? Jó lenne tavasszal ültetni, az idei sajnos nagyon gyengécskén kelt ki...
 




  2020.11.21. 19:12  Hozzászólás
  •   1701   
Avatar

---
 
Tavaly semmit, idén már négy fajtát is kóstolhatok :dejo: Itt vannak a legszebbek:
009.jpg
Nikita
Megtekintve 17510 alkalommal.

011.jpg
Vaniglia
Megtekintve 17510 alkalommal.

012.jpg
Sharon
Megtekintve 17510 alkalommal.

006.jpg
Tipo
Megtekintve 17510 alkalommal.

 


  2020.11.21. 17:31  Hozzászólás  Válasz dani64 (1696) hsz.-re     Olvasás  
  •   1700   


---
 
... csak hőbörög ... Mint idén némelyik gyümölcsfám... Jobb híján... :thumbdown: Remélem, jövőre lesz már valami normálishoz közeli évünk (fagyot, rovart, gombát ideértve).
 


  2020.11.21. 13:10  Hozzászólás  Válasz dani64 (1698) hsz.-re     Olvasás  
  •   1699   
Avatar

---
 
Köszönöm :thumbup: Készen is akkor a jövő évi terv: februárban angol nyelvessel a Hayward-nak vett kivi részleges átoltása, nyár elején pedig a Solo-ba ZF (amennyit csak tudok)
 


  2020.11.21. 12:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (1697) hsz.-re     Olvasás  
  •   1698   


---
 
Lehet májustól július végéig -a lényeg az hogy az alany, az oltás helyén legyen zsenge, de ne nagyon leveljen inkább egy picit recsegjen mikor behasítod.
(érdekes hogy egy növényen belül találsz olyan hajtásokat amik erős nedvkeringésbe vannak és van amik nem igazán- látszik a habitusáról )
Az oltócsap hűtőben kibírja nagyon sokáig (szívós növény) Augusztus 20-án próbáltam olyat hogy koronába, kemény zöldbe oltottam fás angol-nyelvest abból a kötegből amit metszéskor januárban egy nejlon zsákba elástam egy épület északi oldalához a földbe dugványozási céllal.Ekkor jutott eszembe- szép zöld volt és a veszővégéi szinte teljesen beforrva- tettem hát egy kísérletet.
(van itt bogár) :hiha: Ötből kettő megforrt , él, csak nem hajtott ki de tavasszal nagy valószínűséggel kihajt.
A kivivel sok mindent el lehet követni csak legyen egészséges ,szerese a talajt .legyen meg a tápanyaga és a víz.
 


  2020.11.21. 10:33  Hozzászólás  Válasz dani64 (1693) hsz.-re     Olvasás  
  •   1697   
Avatar

---
 
A zöldbe-fást ezek szerint május környékén csinálod? Valószínűleg megpróbálom akkor én is, kedvet kaptam hozzá ilyen jó %-os érték láttán.
 


  2020.11.21. 10:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1695) hsz.-re     Olvasás  
  •   1696   


---
 
Az a helyzet hogy a lányt lefoglalja a termés kinevelése de a fiúnak virágzás után semmi dolga, csak hőbörög
 


  2020.11.21. 09:50  Hozzászólás  Válasz dani64 (1693) hsz.-re     Olvasás  
  •   1695   


---
 
Köszönöm a figyelmeztetést.
Őszintén szólva volt egy ilyen gondolatom (rémlik, hogy régebben egyszer már olvastam erről a nagy növekedési erélyről - hasznos, hogy újra felmerült).
 


  2020.11.21. 09:16  Hozzászólás  Válasz dani64 (1693) hsz.-re     Olvasás  
  •   1694   


---
 
Nagyon köszönöm,mentem a hasznos infót ! Pár hónap alatt annyit tanultam itt hogy már kezdem érteni ,,,,,,,,,,persze ez csak elmélet,,,,,ezután jön a gyakorlati rész ami még hátra van! Az fog majd vizsgáztatni remélem lesz valami eredmény is. :udvozlet: :dejo: :tanc2:
 
Minden jót!


  2020.11.21. 07:20  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1689) hsz.-re     Olvasás  
  •   1693   


---
 
Igen ez genetika - valamiért nem bontja vissza ( hasznosítja) a klorofillt a hideg idő közeledtével mint a nálunk őshonos lombhullató fák - így a levelei vagy megbetegszenek vagy lefagynak.
Ha ülteted a tomurit azért túl közel ne tedd a lányhoz (3-4m) mert a végén úgy jársz mint én ,hogy ha megerősödik pár év múlva nem győzöd kordában tartani mert mindig ránő a lányra .Nyár folyamán kétszer kell visszametszem brutálisan -virágzás után és augusztus elején- annak ellenére hogy oltottam a koronájába 2 helyre is lányt és terem kb 30 kilót (11éves )

Oltás - kivinél szinte az összes oltás mód működik -angol nyelves (nálam 50%) ,csip (70%), zöld szemzés (30%), de a legeredményesebb a zöldbe-fás oltás mint Ali-bá tanítja a szőlőre azzal a különbséggel,hogy kicsit érettebb kell legyen a vessző mint a szőlőnél (ne legyen nyálkás mikor megvágod ) 90%
 


  2020.11.20. 18:55  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1691) hsz.-re     Olvasás  
  •   1692   


---
 
A szaporításának többféle módja is van. Ezekből próbáltam az elmúlt évben én is néhányat, de ahogy írtam, semmilyen siker nem volt.
Ali bá szokta mutatni és írni az összenövesztést csemegeszőlő esetén, ennek kapcsán jutott eszembe, hátha sikerülne.
A fiú és lány együtt benne volt a tavaszi oltogatós kísérletemben, de sajnos nem jött össze (de szép lett volna...).
Van itt a fórumban, akinek viszont sikerült, onnan rémlett a korábbi oltás (akkor kitárgyalták, ott olvastam róla).
 


  2020.11.20. 17:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1688) hsz.-re     Olvasás  
  •   1691   


---
 
Nagyon szép fiú, a tavalyi nálam sem jó helyre került ,sikerült Szegeden vennem nekem is szépet.Gondoltoztam rajta hogy lehetne szaporítani belőle ,kérdeztem is de válasz nem jött eddig! Azt is lehetne ,hogy összenöveszteni a Haywarddal ??????????? Együtt a fiú és a lány???? Nálam is tiszta zöld még mind a két Hayward .


Kivi.JPG
------------------------
Megtekintve 16964 alkalommal.

 
Minden jót!




  2020.11.20. 16:17  Hozzászólás
  •   1689   


---
 
Nálatok is fent van még a Haywardon a teljes lombozat zölden, vagy csak nálam érzi ilyen jól magát? Esetleg ez genetikailag természetes?
 


  2020.11.20. 16:06  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1602) hsz.-re     Olvasás  
  •   1688   


---
 
Úgy döntöttem, még egyszer próbát teszek. Szerencsére épp időben sikerült bejutnom ugyanabba a kertészetbe, ahol annak idején az elődjét is vettem a Haywarddal.
Viszont ezúttal nem valami csenevész példánnyal jöttem ki, hanem egy olyasmivel, mint a Hayward volt anno. Plusz most már azt is tudom, hogy hova nem szabad biztosan ültetni a kertben...
Megy a lány mellé egész közel, ahol sokkal jobbak a körülmények is a talaj és klíma tekintetében. 16-án vettem, holnap elültetem, ha semmi sem jön közbe. Ti hogy csinálnátok?
Én úgy tervezem, hogy tavaszig (tél végéig) hagyom a hajtásokat így, aztán metszem vissza. Hol vágnátok el, mennyit hagynátok (egyelőre nincs közelebbi fotóm)?
Olyan tervem is van, hogy ha van benne anyag, akkor legalább néhány darabkát teszek a hűtőbe, azzal oltom a Haywardot (vagy akár dugványozok is).
Az oltást az ajánlás alapján ezúttal lényegesen korábban végezném, mint tavaly, ill. eszembe jutott még az összenövesztés is, mivel ilyen szép hosszú, de természetesen ennek az az alapfeltétele, hogy egész közel ültessem (ez majd kiderül, nem biztos, hogy nagyon közel rakom).

Fénykép-0112.jpg
Tomuri, 2020. 11. 16.
Megtekintve 14737 alkalommal.

Fénykép-0114.jpg
------------------------
Megtekintve 14737 alkalommal.

 


  2020.11.20. 15:47  Hozzászólás
  •   1687   
Avatar

---
 
Még egy gondolat, aztán befejezem: azzal teljes mértékben egyetértek Danival, hogy a felcsirkézés elengedhetetlenül fontos (a mélyebbre ültetés pedig a kupacolás mértékén tud csökkenteni). Viszont a már említett esetleges késői tavaszi fagykár mellett az is indokolja a kiültetés elhalasztását, hogy nem ritka az olyan tél, amikor ha csak egy-két éjszaka is, de beüt egy -17, -18 fok. Ebben az esetben nem sok esélyt látok arra, hogy a fiatal kis fa törzse ne szenvedjen jelentős fagykárt (mondjuk mostanában valószínűleg ez nem fordult volna elő, mindenesetre én fölösleges kockázatot nem vállalnék). Maga a növény minden bizonnyal túlélné, de újra kellene nevelni a törzset, amit már magam is megtettem nem egyszer, mivel a kukoricaszáras takarás ellenére is teljesen elfagyott és aztán a felcsirkézett részből kihajtott a nemes. A döntést természetesen mindenki maga hozza meg, én a saját tapasztalataim miatt hajlanék az elodázásra (a következő évben pedig már úgyis a természetre vagyunk bízva, még ha kicsit tudunk is ezen korrigálni némi ügyeskedéssel)
 


  2020.11.20. 12:10  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (1683) hsz.-re     Olvasás  
  •   1686   


---
 
Bocs hogy beleszólok ! Azt szoktam ajánlani datolyaszilva esetében (A Rojo meg éppen fagyérzékeny ), hogy akinél a talajvíz szintje engedi, az ültesse úgy hogy az oltás kerüljön 5 centivel a föld alá és utána csirkézze fel (kupacolja) .Ha ez nem lehetséges -szoktam alkalmazni fügénél is -akkor egy szőtt raffia zsáknak (amelyik szellőzik ) kivágom a fenekét és ráhúzom.Lazán feltöltöm omlós földdel és bekötöm a zsák szájat a csemete körül és hozzákötök egy darab fóliát is vietnámi kalap formában, hogy ne ázzon be . Tavasszal csak kivágom a zsák oldalát és szétomlik a föld. Kevesebb macerával jár mint a bent teleltetés, meg gyökeredzik is a helyén.
 




  2020.11.20. 09:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1682) hsz.-re     Olvasás  
  •   1684   
Avatar

---
 
Nyilván nincs ebből probléma természetesen. Én továbbra is maradok a már leírtaknál, viszont most, hogy írtad a hűvös kamrában történő teleltetést, akkor kiegészíteném még azzal, hogy én ugyanezt a fűtetlen garázsban képzeltem el, ahol simán kap minuszokat a konténeres fa. Viszont abban az esetben, ha tartós és napközben is fagyos az idő, akkor már viszem a mellékhelyiségbe, ahol szintén hideg van, de az edényzet nem tud átfagyni. Kicsit macerás ugyan a dolog, de én így már több éven keresztül teleltettem datolyaszilvát és mind megmaradt (igaz, azóta is konténerben vannak, mert vannak közöttük gyenge fagytűrésűek).
A másik dolog, amit lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam meg és ebben módosítanék is egy kicsit: átlagos körülmények között már február közepe után ki lehet vinni a szabadba éppen azért, hogy ne induljon meg korán. Levelezni így ugyanakkor fog, mint a kiültetett és a késő tavaszi egy-két napos fagy miatti időleges visszaköltöztetést nem fogja megérezni (persze utána rögtön kifelé vele). Mindez egy kis plusz munkával jár, de így tél végén talán nem is olyan nagy baj.
 


  2020.11.20. 08:49  Hozzászólás
  •   1683   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszokat, egyébként egy fiatalabb növényt a kisebb fagyok is károsítanak nyugalmi állapotban, teszem azt -5-10 fok vagy a növény szöveteire általában igaz a névleges -18-20 fokos fagytűrés, amit néhány helyen említenek? A tavaszi hajtáselfagyás nyilván más kérdés, ott tudom, hogy a kisebb fagyok is sokat számítanak. Egyébként amit még észrevettem az az egy tavasszal ültetett saját fánkon és a szomszéd utcában egy csúnyán szétnyílt törzsű vaniglián, hogy ahol valami kötözőanyag, karó hozzáérhetett a törzshöz, ott keletkezett kéregsérülés, de nem dörzsöléses, hanem mintha a két felület között megrekedő nedvesség okozta volna.
 


  2020.11.20. 08:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (1681) hsz.-re     Olvasás  
  •   1682   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon kivételes, hogy nem értünk egyet, de most ez van. Én többször próbáltam már a datolyaszilvát hűvös kamrában való teleltetés után tavasszal kiültetni, de soha nem volt jó. Melegebb teleltetés hatására nagyon korán indul (már március elején), ha elfagy, utána nagyon rossz éve lesz, vagy ki sem hajt. Ha meg nem viszem ki a fagyok elmúltáig, akkor hatalmas leveleket hoz, amíg nem bírják a tűző napot május közepén. Szerintem jobb kiültetni most.
 


  2020.11.19. 23:32  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (1680) hsz.-re     Olvasás  
  •   1681   
Avatar

---
 
Én mindenképpen várnék a kiültetéssel tavaszig. Egyrészt most már nem fog rendesen begyökeresedni a talajba, másrészt - ha legalább egy év erejéig - el lehet kerülni azt is, hogy az esetleges késő tavaszi fagyok miatt elfagyjanak a fiatal levelei (persze figyelni kell az előrejelzéseket és az ilyen napokon fagymentes helyre kell vinni). Tehát én olyan március elején-közepén kivinném a szabadba, de csak olyan ápr. vége, máj. eleje felé ültetném ki a végleges helyére.
 


  2020.11.19. 22:38  Hozzászólás
  •   1680   
Avatar

---
 
Még kezdő vagyok datolyaszilva-téren, idén vásároltam pár növényt (kettő sajnos lótusz, egy pedig virginiana alanyos) és érdekelne a véleményetek, hogy valóban érdemes-e megvárni a tavaszt a kiültetéssel, ahogy a termelő ajánlja, vagy ha betakarom, akkor a téli begyökeresedés hozhatna hasznot, ami a hosszú távú erőnlétet illeti? A fa amiről most konkrétan szó van lótusz alanyon rojo és konténerben kaptam, így a vízaknában a teleltetés is megoldható.
 


  2020.11.17. 11:00  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1678) hsz.-re     Olvasás  
  •   1679   


---
 
Tavasszal még nem nagyon van vele semmi tennivalód -ritkítani csak idősebb korában kell ( ha erős a tő, hajlamos hármas virágzatot hozni)
 


  2020.11.17. 10:21  Hozzászólás  Válasz dani64 (1676) hsz.-re     Olvasás  
  •   1678   


---
 
Nagyon szép,Haywardon kell ritkítani ? Nálam kb elérte a terasz magasságot amire futtatom ,az jövőre hozza a termő vesszőket ha jól tudom,lesz valami tenni valóm vele tavasszal?
 
Minden jót!


  2020.11.17. 06:49  Hozzászólás
  •   1677   


---
 
datolyaszilva.jpg
------------------------
Megtekintve 13835 alkalommal.


Tipo 37 Jiro 25 Nikita 17 Roseyenka 10dkg
 


  2020.11.17. 06:45  Hozzászólás
  •   1676   


---
 
hayward- tuscia.jpg
------------------------
Megtekintve 13832 alkalommal.

Nálam is megtörtént a szűret , a hayward ez évben lekörözte a tusciat ( igaz egy kicsit túlterheltem ) Balról hayward jobbról tuscia közepén hayward ami nem volt ritkítva. A tavaszi fagyok miatt a haywardon kevesebb rügy maradt épen, csak fél termés lett ,de jó darabosak 12-15 dkg a tuscia viszont nem szenvedett elfagyást.Érdekesség hogy ez évben jobbára laposak lettek ,tavaly jellemzően inkább hosszabb hengeres alakjuk volt .
 




  2020.11.15. 15:45  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1673) hsz.-re     Olvasás  
  •   1674   
Avatar

---
 
Nem biztos, hogy ez minden öntermékenynek mondott fajtára igaz, de nálam a - minden valószínűség szerint - Solo fajta abban az évben egy szem kivit sem termett, amikor nem volt porzós virág a közelében. Az Issai öntermékeny minikivi terem önmagában is, de ennél a fajtánál is javasolnak porzós kivit ültetni melléje.
 


  2020.11.15. 14:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (1672) hsz.-re     Olvasás  
  •   1673   


---
 
Köszönöm a választ,az öntermékenynek is kell porzó???? :remulet: Egy rokonomnak van öntermékeny kivije több éve még soha nem hozott termést! Idén mikor én is ültettem Haywardot és olvastam a metszéséről ,mert azt hallottam úgy kell metszeni mint a szőlőt és akkor nem terem! Megyeri Szabolcs videóját küldtem neki tanulmányozásra!
 
Minden jót!


  2020.11.15. 12:57  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1671) hsz.-re     Olvasás  
  •   1672   
Avatar

---
 
Kivételesen tudom, hogy mikor ültettem: 2006-ban. Azóta egyszer tövig fagyott (olyan 3-4 éves korában) és az elmúlt 3-4 szezonban hozott értékelhető mennyiségű termést. Egy év innen is kimaradt, mivel abban az évben nem volt porzója (szintén elfagyás miatt)
 




  2020.11.14. 20:03  Hozzászólás
  •   1670   
Avatar

---
 
Ma megtörtént a kiviszüret. Kb. annyi termett súlyra, mint tavaly, viszont most darabosabbak voltak a gyümölcsei (nagynak ugyan nem nevezhetem őket, de mivel Solo-ról van szó, egyáltalán nem panaszkodhatom):
003.jpg
------------------------
Megtekintve 13869 alkalommal.

012.jpg
------------------------
Megtekintve 13869 alkalommal.

 


  2020.11.14. 17:12  Hozzászólás
  •   1669   
Avatar

---
 
Nagyon elégedett vagyok vele, az ízével is:
008.jpg
Tipo
Megtekintve 13867 alkalommal.


Remélem, takarás nélkül átvészeli a viszonylag kis fája a telet. Ha nem, kezdődik elölről a kinevelés.
 


  2020.11.11. 10:44  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1666) hsz.-re     Olvasás  
  •   1668   


---
 
Átnéztem az előző részeket is a kivivel kapcsolatosan,úgy látom profi megoldásokkal találkoztam,neken is van 2 Hayward + 1Tomuri porzóval ! Kérdésem az lenne az egyik kivit egész közel ültettem az oszlophoz félek nagy hidegben esetleg kifagyhat a gyökérzete ezért a két hajtás közül az egyiket bújtattam ! Ez kifog gyökeresedni ,különálló életet élhet vagy maradjon úgy és az eredeti gyökérrel éljen tovább???
 
Minden jót!




  2020.11.10. 20:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (1659) hsz.-re     Olvasás  
  •   1666   


---
 
Szia Délkelet!
Igen jól emlékszel. Már beszéltük korábban is, hogy megpróbálnál oltani belőle. Ha itt lesz az oltás ideje értekezzünk majd, küldök belőle...
 


  2020.11.10. 18:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (1664) hsz.-re     Olvasás  
  •   1665   


---
 
Nagyon köszönöm,Angol oldalon nem kerestem,úgy csinálják mint más oltást ! Érdekes az oltószerszáma milyen könnyen ment ! Akkor a gyökereztetés is így mehet?
 
Minden jót!


  2020.11.10. 18:12  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1663) hsz.-re     Olvasás  
  •   1664   
Avatar

---
 
Véleményem szerint inkább az oltása lehet eredményesebb, a gyökereztetése elég macerás (kevés ember büszkélkedhet vele, de természetesen nem megoldhatatlan feladat). Az oltását általában már nagyon hamar, február(?) táján kell elvégezni. A youtube-on lehet róla videókat találni, pl. ezt (angol nyelves párosítás, késsel is elvégezhető természetesen):
 


  2020.11.10. 17:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (1662) hsz.-re     Olvasás  
  •   1663   


---
 
Köszönöm szépen lehet tudni kik azok akiknek van sikerük pl gyökereteztetésben ,az oltás az bíztos sokkal bonyolultabb. Szívesen megkérdezném ,hogy lehet legalább 50% eredményem.
 
Minden jót!


  2020.11.10. 17:32  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1661) hsz.-re     Olvasás  
  •   1662   
Avatar

---
 
Mindkettőt lehet, de nem egyszerű sem az oltása, sem a gyökereztetése (a fórumon vannak, akiknek már sikerült, de én nem közéjük tartozom). Illetve a minikivi gyökereztetése kivétel, mert abban van némi sikerélményem.
 


  2020.11.10. 17:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (1659) hsz.-re     Olvasás  
  •   1661   


---
 
Elnézést hogy belekotyogok a kivitlehet oltani vagy gyökereteztetni? Két külömböző faját át oltani? Hol lehet utána olvasni mert ilyennel nem találkoztam még!
 
Minden jót!


  2020.11.10. 16:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (1658) hsz.-re     Olvasás  
  •   1660   
Avatar

---
 
Ebben az évben termett először a Tipo, amit én oltottam anno jó néhány éve (a fajtaazonosság csak közel 100%). Egyszer szinte csutkáig elfagyott, egy másik évben pedig a már meglehetősen fejlett fácskát a vihar kicsivel az oltás fölött teljesen kettétörte, így elég kalandos élete volt idáig. Most termett először, viszont várakozáson felüli gyümölcsöket hozott méret szempontjából (nekem 10 dekásnál nagyobb datolyaszilvám még nem nagyon volt). Ezen kívül van szó szerint egy két szem a két konténeres Vanigliá-n és Sharon-on, illetve egy kerti Nikitá-n, ami lotus törzsön van, de sajnos ki kell vágnom a törzse állapota miatt.
006.jpg
Tipo
Megtekintve 13961 alkalommal.

008.jpg
Szintén Tipo
Megtekintve 13961 alkalommal.

009.jpg
Nikita
Megtekintve 13961 alkalommal.



013.jpg
Sharon
Megtekintve 13961 alkalommal.

014.jpg
Vaniglia
Megtekintve 13961 alkalommal.

 


  2020.11.09. 19:07  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1657) hsz.-re     Olvasás  
  •   1659   
Avatar

---
 
Más. Jól emlékszem, hogy van Tuscia kivid? (ha igen és olyan méretű, hogy lehet róla metszeni, kérhetnék belőle keveset télen oltáshoz?)
 


  2020.11.09. 18:05  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1657) hsz.-re     Olvasás  
  •   1658   
Avatar

---
 
Miért kicsi ez? Én egészen tisztességes méretűnek látom. Az, hogy némely oldalon 40-50dkg-osnak hirdetik, az szerintem csak marketingfogás (persze nyilván teremhetnek ekkorát, de valószínűleg nem lesz ennyi az átlagsúlyuk). Párszor megmértem már a bolti Rojo Brillante-t, kicsivel nyomtak többet 20dkg-nál és így is elég szépek voltak. Nekem most terem először a Tipo, olyan 40-50 szemet...egyet megmértem már közülük, az közel 30 dekás volt. Ez nekem már bőven megfelel, akár kicsivel lejjebb is adhatja. Majd holnap teszek fel róla képeket, ha nem felejtem el.
 


  2020.11.08. 23:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (1655) hsz.-re     Olvasás  
  •   1657   


---
 
Hááát... Őszintén? Nem igazán tudom. Ha az lenne, illene talán egy icipicit nagyobbnak lennie... Nem apró, félre ne érts, de nem először terem, és egyszer sem hozta a Tipóra jellemző méretet.
Rojo-nak ültettem, de alakra nem stimmel
Vaniglia is van papíron (ha az is az egyáltalán) ami idén nem termett, de némileg eltérő ettől...
A lényeg, hogy csersavas fajta. Még az is lehet igazad van, és Tipó. Passz...
 




  2020.11.08. 17:50  Hozzászólás
  •   1654   


---
 
A tavaszi kihajtás utáni fagyok már akkor megtartották a "szüretet". Csak ez az egy fa lett kivétel...
IMG_20201108_115018.jpg
------------------------
Megtekintve 13997 alkalommal.

IMG_20201101_120155.jpg
------------------------
Megtekintve 13997 alkalommal.

 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég