Meggy és cseresznye Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.04.09. 18:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   


---
 
Ipari célfajta, kizárólag egy bizonyos dolgra tartom, sztem ez csak nekem jelent értéket :) Egyébként a mondat eleje izgalmasabb :D
 




  2016.04.07. 21:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


---
 
Nálamaz érdi hibridek elvirágzottak, a visnya fajtakör teljes virágzásban van. A feketicsek, meg az ismert érdiek most kezdik, csakúgy mint a meteor. Oblacsinszka, Erika meg a késeiek még váratnak magukra.
 


  2016.04.07. 20:24  Hozzászólás  Válasz Lactarius (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

---
 
Nekem három fajtám van: a Pándy 48 és a Meteor korai tegnap-tegnapelőtt óta virágtenger, az Újfehértói fürtös 80%-a is teljes pompában.
 




  2016.04.07. 19:55  Hozzászólás  Válasz Jani71 (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   358   


---
 
Nálam a meteor korai,az Érdi nagygyümölcsű és az É.bőtermő van teljes virágban,az É.jubileum meg kicsit lemaradva.
 


  2016.04.07. 04:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   


---
 
Tegnap pedig bezárta a sort a Csengődi és az Érdi jubileum.
 


  2016.04.05. 19:29  Hozzászólás
  •   356   


---
 
Nálam mától virágzik a 'Pándy' (régóta megvan, sarjról sarjra szaporítgatom, szerintem az) és a Debreceni bőtermő.
Két-három napja pedig a Meteor korai kezdte meg. Még a Csengődi és az Érdi jubileum van vissza, szerintem azoknak se kell sok.
Persze most ezzel a kis lehűléssel némileg talán belassul a folyamat.
 




  2016.03.15. 00:10  Hozzászólás  Válasz Totya (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

terra alapító
 
2 méterre teheted egymástól. Ha jól számolom 4 db elfér. /Út, 1.5 m, fa, 2 m, fa, 1.5m, út. Ez összesen 5 m./
 


  2016.03.14. 20:12  Hozzászólás
  •   353   


---
 
Alibá, lenne egy kérdésem!

Van egy 5x5,5m-es részem, ide szeretnék cseresznye orsót kialakítani. :thumbup:
Mennyit lenne érdemes ide ültetni, és milyen távolságokra? :)
5m széles rész két szélén út van 50-50cm(mezsgye ).
 


  2016.03.14. 20:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   


---
 
Bár nem vagyok nagy cseresznyés ,de egy " respekt" azért jár ezért :thumbup:
 


  2016.03.14. 19:07  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

terra alapító
 
A cseresznye ugye 1 éves vesszőn nem terem. Az alsó vízszintes ágakon volt már tavaly mutatóba, most is vannak rajta termő rügyek. A függőleges hajtások idén fognak elvileg termő rügyekkel berakódni. Szóval az igazán szép látványra még várni kell egy évet.
 


  2016.03.14. 17:43  Hozzászólás
  •   348   
Avatar

terra alapító
 
Ha már ez a téma, csináltam egy aktuális képet a cseresznyesövényről:

WP_20160312_003.jpg
"remélem jól látszik, nagyon szépek"
Megtekintve 13091 alkalommal.

 


  2016.03.09. 09:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   
Avatar

---
 
Szia Alibá!

"Nézd meg a 'Tudástár'-ban: "

Köszönöm a válaszod, és mintha azt olvastam volna tőled, a cseresznyét is lenn tartod, hogy ne kelljen létráznod! :-D

Ebből gondoltam arra, biztos asztaloztad, és így tudtad a létra árát megspórolni!

"Cseresznyén is biztosan sikerül, csak figyelni kell, mert az nagyon szeret felfele törekedni. /"Próba - cseresznye"/ ;)"

Akkor, ha én lekötöm vízszintesre a felfelé törő ágat, az megoldás lehet? Olvastam tőled, a méhek csalogatását, vaniliás ízzel, és fantasztikus ötletnek látom! Nálam az ausztrál cseresznye virágzott, de termés nem lett, mert nem láttam méheket azon - az első - pár virágon!
Megvárom a jövő évet, hátha több virág lesz, és ehhez majd veszek kis méheket, és itt tartom a lakásukat a fák alatt! :-D

Az is megoldás, ha nádszálakat - 10-20 mm.s PVC cső is jó! - kb. 300 mm. - hosszúra vágni, majd egy kévébe kötni, és eső ellen védve, legyen a porzó bogaraknak lakásuk.

A tél nálunk, a ti vénasszonyos időjárásotokhoz áll nagyon közel, és nem kell télállóra készíteni!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.03.09. 08:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   
Avatar

terra alapító
 
Nézd meg a 'Tudástár'-ban: viewtopic.php?p=12310#p12310

A cseresznyére én az orsó és szuperprsó alakot kedvelem. (Tudástár.) Az 'asztal'-t cseresznyén még nem próbáltam, de almán, körtén, szilván, kajszin igen. Cseresznyén is biztosan sikerül, csak figyelni kell, mert az nagyon szeret felfele törekedni. /"Próba - cseresznye"/ ;)
 


  2016.03.09. 02:21  Hozzászólás
  •   345   
Avatar

---
 
Szia Alibá!

Szeretném kérni a véleményed, ezek a cseresznyefák milyen alakítást kívánnak -, habár tűzoltó voltam, de ahogy te is írtad, a létrázás már nem a kedvenced! -, mert az asztalos ötletedet szeretném elvégezni!

Ez kb. 1.5 m. magas, és most még alakítható!

Kép

A másik nézet.

Kép

Kép

Ez a másik, amelynek a magassága már a 2 métert tudja.

Kép

Kép

Kép


Ha már elkezdtem, akkor legyen több! :-D

Ebben az előkertben van a fekete eperfa csemete, de a hátsó kertben van termő is!

Kép

Ez is itt van, egy trópikus almafa - a fagyra érzékeny -, és két év után fog teremni, nagyon ízletes a gyümölcse.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.03.02. 19:26  Hozzászólás  Válasz Sissi (343) hsz.-re     Olvasás  
  •   344   
Avatar

terra alapító
 
Akkor előbb tisztázzuk hogy oltani, vagy szemezni szeretnél. Ha oltóvesszőre van szükséged, egy jó és egy rossz hírem van. Az jó, hogy Ritám van. A rossz, hogy nem a hűtőben hanem kint a fán, fogalmam sincs milyen állapotban, és szombat előtt meg sem tudom mondani mert csak sötétben vagyok itthon. Szoktam is mondani hogy időben tessék szólni, mert még úgy is megesik hogy megcsúszok.
 




  2016.02.29. 20:48  Hozzászólás  Válasz Sissi (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   


---
 
Talán mert ilyenkor inkább oltani szoktunk...egyébként van mindkettőből kis fa...augusztusban gondolom lesz már rajtuk fölös vessző...szemzőágnak :)
 




  2016.02.27. 10:42  Hozzászólás
  •   340   


---
 
Hello!

Artis nevű készítményt lehet már használni a cseresznye fák beöntözésére? Cseresznye légy ellen akarom bevetni.
 


  2016.02.24. 10:26  Hozzászólás
  •   339   


---
 
Sziasztok!
Rita és Sunburst szemző hajtást keresek. Tud valaki segíteni?
 


  2016.02.20. 08:29  Hozzászólás
  •   338   
Avatar

---
 
Ez az ausztrál trópikus cseresznye! :-D

Kép


Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.17. 10:26  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
Szia!

"mindig az asszony dönt :)"

Ez nem arról szól, hanem szeretem, és neki is lehet igaza! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.02.17. 00:29  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   
Avatar

---
 
Szia STisztletes!

"Ennek milyen termése van?"

Ha jól emlékezem, ettem már ilyen termést, és nem nyerte el a tetszésemet, mert száraz érzésű, és nem olyan édes - lédús -, mint a hagyományos európai cseresznye! Az asszony szereti - én meg őt -, és az Ő kedvéért ültettem! Ha xarakodik, akkor kicserélem valami itteni - trópikus - fára! Az asszony maradhat! :-D

Van két európai cseresznye kisfám, és azok most csak leveleznek, de majd a tavaszunk - most az ősz jön! - akkor derül ki, mit is várhatok?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.17. 00:29  Hozzászólás  Válasz Alibá (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   
Avatar

---
 
Szia Alibá!

"Ennek nem is cseresznye levele van, inkább a fikuszhoz hasonlít."

A virágja hasonlít a cseresznye virághoz, és pl. a fikusznak nics ilyen pilllangós virágja!

" Miztos, hogy cseresznyét terem?"

Úgy adták el, és ez egy tipikus ausztrál cseresznye, ami nagyon más, mint amit ti Európában ismertek! Éppen ma reggel néztem meg a virágokat, és mintha valami ledarálta a virágszirmokat - kettőt -, és semmi nem maradt utána. Nem számítok nagy termésre, de ha egy kis gond is lesz vele, nem teketóriázom! :-D

Ha gond lesz vele, akkor eltakarítom, és papaya lesz a helyén - https://www.google.com.au/search?q=papaya+tree&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjowreWtf3KAhUBk5QKHWljB4YQsAQIGw&biw=1680&bih=941  -, mert az még a szárazságot is jól bírja!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.02.16. 20:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   332   
Avatar

terra alapító
 
Ennek nem is cseresznye levele van, inkább a fikuszhoz hasonlít. Miztos, hogy cseresznyét terem?
 


  2016.02.16. 03:41  Hozzászólás
  •   331   
Avatar

---
 
Itt mutatom az ausztrál cseresznyét - eddig még azt sem láttam -, és most találtam rajta pár virágot - reggel még nyitottak voltak! -, a nyarunk közepén túl! Csak az egyik ágvágen látni, és ez lett neki az első virágjai!

Kép

Ezek a virágjai, és kitudja mi lesz belőle, ha nem látom rajta a méheket!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.13. 00:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Bocs a késői válaszért, nem vettem észre. "

Ezzel semmi gond, hiszen nem sürgős az a munka, amiben nem látom magam elég okosnak, az oltás terén! :-D

"Ha egy ott bevált fajtára oltasz egy másik fajtát, akkor a fa egyes ágain az egyik fog teremni, másikon a másik fajta."

Ez is érthető, de ha van két fám, azt miért érdemes összekeverni? Elég ritka a Gold Coast-on a cseresznyefa, mert a trópikus éghajlat határt szab neki!

Most mindkettő megbolondulva hozza az ágait, és leveleit, majd kíváncsi leszek, lesz -e termésem rajtuk? Most ez a tét, és ha csak zöldel, akkor majd teszek trópikus fát a helyükbe, és rendelek cseresznyét Melbourne közeléből, mert az a része ennek a szigetnek, a mérsékeltet tudja.

Az jó ebben a szigetben, ha nem tetszik a meleg, akkor költözz délre - ott is van meleg, csak száraz -, és ha utálom a téli taknyos időt - Melbourne azt tudja -, akkor nem kell országot váltani, elég ha becsomagolsz, és irány az észak!

Azon belül is van még választási lehetőség, mert a mi részünk subtropical - ami azt tudja, hogy nincs az a dög meleg! -, de az "igazi" trópus, az már tudja a frászt, és azt is kedvelik sokan! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.12. 21:32  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   329   


*
 
Bakker...én a pdf fájl 45.lapját néztem... :nahat:
 


  2016.02.12. 21:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   


---
 
ez most komoly???
APOSTOL JÁNOS, SZÜGYI SÁNDOR, BÉKEFI ZSUZSANNA: Nemesítési alapanyagként
használható meggy genotípusok vizsgálata ......................................................................... 45
 


  2016.02.12. 21:22  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   


*
 
Paprika,uborka, zöldborsó...még mindig nem értem,vagy csak fáradt vagyok agyilag... :-(
 




  2016.02.12. 21:09  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   


*
 
:?:...nem igazán vagyok zöldségszakértő...
 


  2016.02.10. 21:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   
Avatar

terra alapító
 
Bocs a késői válaszért, nem vettem észre. Ha egy ott bevált fajtára oltasz egy másik fajtát, akkor a fa egyes ágain az egyik fog teremni, másikon a másik fajta.
 






  2016.02.07. 11:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

" Ha csak egyet szeretnél, én azt mondom vegyél egy cseresznyefát ott helyben. "

Már vettem kettőt is, mert adva volt a lyuk, és jó látszott, onnan is hiányzik egy fa! Majd holnap készítek képet róluk - most már jó este van! -, és adom a neveket is! Azt mondta az eladó, ezek olyan fajták, amelyek jó állják a trópikus életet! Ezt nem tudom elképzelni, mert akár a meggy, és cseresznye, a hideget is kívánja!

"Olyat keress ami érésidőben más mint a tiéd."

Köszi a tanácsokat, és azért vettem két különböző fajtát, hogy ez a tanácsod is üljön! :-D

"Arra olts, a tetejébe. Így csinálhatsz kombifát."

Ezt a mondatod nem tudom kezelni, és arra gondolsz, a két fajtát keverjem össze?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.01.27. 18:09  Hozzászólás  Válasz wogboy (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Na én meg mást mondanék. Ha egy adott fajtát szeretnél tovább vinni, és nem tudod a fajtáját, akkor nyilván oltani kell. Viszont az alany már érdekesebb kérdés, mert nem biztos hogy ami nekünk jó alany, az neked is jó. Ha csak egyet szeretnél, én azt mondom vegyél egy cseresznyefát ott helyben. Olyat keress ami érésidőben más mint a tiéd. Annak az alanya biztos hogy olyan lesz, ami nálatok bevált. Arra olts, a tetejébe. Így csinálhatsz kombifát.
 


  2016.01.27. 14:55  Hozzászólás
  •   319   


---
 
Cserélnék Kossara vagy Sms-280-as korai cseresznyét, Nimbára, Red Pacific-re, vagy Frisco-ra. Jelenleg oltványként vannak elvermelve, de más megoldás is érdekel...
 


  2015.10.29. 21:21  Hozzászólás  Válasz baby-lon (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

---
 
Szia baby-lon!

"de magról kelt cseresznyébe is lehet."

Köszönöm a listát, de azt hiszem, a magról keltetés lehet az utam! Ha annak nincs nagy feltétele! :-D

A macihagymával befürödtem, és azért a félelmem a magról vetéssel!

Szép álmokat, innen látva!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.29. 11:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   
Avatar

terra alapító
 
Sajmeggy, vadcseresznye és MaXMa 14 a leggyakoribb alany, de magról kelt cseresznyébe is lehet.
 


  2015.10.29. 11:33  Hozzászólás
  •   316   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, ki tudja pl. a cseresznyefát milyen alanyba teszik?

Mert, van cseresznyefánk, és jó lenne szaporítani! A vadmeggyet nem tudom beszerezni, ha az a válasz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.18. 12:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   


---
 
Látom, próbálkozol madárhálóval. Néhány meggyfát letakartam, de nagyon bosszantott, hogy a fiatal vesszőket lenyomta.
A hálókat "elfelejtettem" időben levenni, csak szeptemberben kerültek le. Az így lehajlott első éves vesszők is, telis tele vannak termőrügyekkel/dárdákkal, tht további előny a madárkár elhárításában, akorábbi termőrefordítás tűnik. Jövőre kiderül, termékenyek-e azok a rügyek.
Erősen gondolkodom, hogy a teljes ültetvényemet le fogom borítani, még úgy is hogy magas a beruházási ktg-e, sztem így minden hamarabb meg fog térülni
 


  2015.10.18. 11:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (313) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   
Avatar

terra alapító
 
3 fajta már igen. Jövőre már szép termést várok, több 2-3 éves hajtás lesz már.
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 17 vendég