Meggy és cseresznye Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.










  2014.09.10. 07:47  Hozzászólás
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Szia Csarli!

Gyönyörűek a fáim, amik tőled vannak, az egyik kajszim 4 méter körül állt meg... Januári telepítés. Idén tervezel utat?
 


  2014.09.10. 05:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   


---
 
Hali
Bálint „gazdára” szakértelmére időt sem vesztegetek. Ami a meszelést illeti, már nagyszüleink is alkalmazták, úgy hogy ez nem bálint találmánya, csak megint másvalaki megállapítását nyúlta le. Ha fehér csemete védőhálót raksz a törzse ugyanazt az eredményt kapod, mintha meszeznéd. Viszont igazi megoldás a kajszikat Wawit alanyra szemezni 50-60 cm-es magasságba és nem fog a törzs repedni meszelés nélkül sem. Ez viszont magas az ő „szaktudásának” Ami Sissi cseresznyéjét illeti az nem fagyrepedés, hanem mechanikai sérülés, mert a fagyrepedés csak 1-2 mm.
 


  2014.09.07. 19:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Találtam egy jobban megfogalmazott leírást erről a fagykárról, és mivel néha Csarli is benéz ide, és mivel tudom hogy felnéz Bálint gazdára, :mrgreen: bemásolom amit ő ír:

"Gyakran láthatjuk, hogy a fagyérzékeny kajszibarackfák törzsét bemeszelik.Ez a módszer nem rossz, mert a fehér bevonat, megakadályozza, azt, hogy téli verőfényes nappalokon a törzs szövetei felmelegedjenek. A felmelegedést követő lehűlés és az összehúzódás - kitágulás hatására ugyanis a sejtfalak elroncsolódnak és fagykár keletkezik. Ennél a módszernél azonban feltétlenül ügyelni kell arra, hogy a meszelés vékony legyen, mert a vastag, cserepes mészréteg alatt a kártevők kitűnő búvóhelyet találnak. Ezért jobb, ha a törzs meszelését permetezőgéppel végezzük.
A fagy okozta repedések először még jelentéktelenül kicsik. A laza sebhegesztő szövetek azonban rendszerint a következő évben is károsodnak, így a seb évről évre nagyobb lesz. A felszínre kerülő faszövetekben szúbogarak és taplógombák telepednek meg, amelyek elroncsolják, tönkreteszik a törzset. Ezért a törzs fagyvédelme nagyon fontos feladat."
 


  2014.09.07. 19:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
Nem gyógyul meg, legalábbis a meszeléstől. A meszelés megelőzés. Ha meg van repedve, tisztítsd a sebet, majd kezeld sebkezelővel. Ezután védekezz hogy ne ismétlődjön meg. Ezek a repedések nem szoktak túl mélyek lenni, de így is okozhatnak problémákat.
 


  2014.09.07. 19:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
Tehát ha fehérre meszelem, akkor meggyógyul? :D no majd meglátjuk, köszi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.07. 19:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
A kéregrepedés legtöbbször fagykár. A nap felmelegíti a kérget, majd amikor a nap elbújik, visszaáll a téli levegő hőmérsékletre.
Ezért szoktuk fehérre meszelni a fák törzsét. A fehér visszaveri a fényt, és nem melegszik úgy át.
 


  2014.09.06. 21:23  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
És ha a kérgük reped, az ellen mit lehet tenni? Mint ha túl szűk lenne nekik, kinövik, jobban nem tudom megfogalmazni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.06. 21:21  Hozzászólás  Válasz Sissi (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Nem repedt az szét, hanem csak azt a hosszanti sebet igyekszik /sikeresen!/ beforrni. Segíthetnél neki egy kis sebkezeléssel.
(Az a zöld oszlop betonvas? Lehet hogy csak annak súrolódott neki egy szeles időben és az dörzsölte meg a kérgét.)
 








  2014.08.21. 06:37  Hozzászólás
  •   97   


---
 
Sziasztok! Cserikajszival (cherrykose, aprikyra )kapcsolatban van tapasztalatotok, érdemes ültetni? Azt olvastam inkább ringló, mint cseresznye...
 






  2014.08.15. 18:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (90) hsz.-re 
  •   94   


*
 
Na írtam még egyszer...remélem ez odaér...
 






  2014.08.15. 10:49  Hozzászólás  Válasz Sissi (56) hsz.-re 
  •   91   


---
 
ferbolus Verdel Júli elején érik, van egy cikk ami augusztusra teszi, de sajnos ez egy hazugság
 




  2014.08.14. 19:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (87) hsz.-re 
  •   89   


*
 
Ali bá ,írtam mailt ,odaért ? /nem vagyok biztos benne,mert a citromail csinál néha bosszantó húzásokat.../
 


  2014.08.14. 04:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (84) hsz.-re 
  •   88   


---
 
Nem láttam a házatokat az útról./Balkányba mentünk nejemmel gumibarackért, mert 800 kilóval többet adtam el mint ami nekem maradt az esőzések után./
 


  2014.08.13. 21:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (86) hsz.-re 
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Virágzáskor is szép, de én akkor kedvelem igazán őket, mikor érnek /és elmenve mellette mérsékelten megdézsmálom - nem véletlen, hogy a fő út mellett vannak/. ;)
 








  2014.08.09. 21:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (81) hsz.-re 
  •   83   
Avatar

---
 
Alibá paradicsomok, hogy bírják a sok csapadékot? Paradicsomvész nem ütött be?
 


  2014.08.09. 21:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (81) hsz.-re 
  •   82   


---
 
Szívesen, igaz mikor átmentem Derecskén kb. 30 métert láttam az esőtől.
 




  2014.08.08. 21:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (78) hsz.-re 
  •   80   


---
 
Üdv Ali bá

Milyen esőt vittem neked ma 1/2 4 körül? Meg voltál vele elégedve?
 


  2014.08.07. 22:38  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (77) hsz.-re 
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
Remélem. Bár ahogy az elfogyasztott részt nézem, lehet hogy ez csak az unoka volt, különben már ujjnyira megnőhetett volna.
 






  2014.08.07. 20:38  Hozzászólás
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Már két éve kinlódik egy cseresznye oltványom. Két félét oltottam bele, mindkettő kihajtott. A Fehér szeresznye nagyobbat, kb. 50 cm-t, a Pál nevű kisebbet, kb. 20 cm-t. Tavasszal megindulnak, aztán nyáron visszafele fejlődnek. Idén tavasszal a Pál meg se indult, elszáradt, levágtam.Nyárra a másik is egyre jobban szenvedett, mostanra már az utolsó levelei is kezdtek beszáradni. Ld. 1. kép.
2014.07.30. beteg cseresznye 001 80%.JPG


Kiástam és mit láttam? 2. kép.
2014.07.30. beteg cseresznye 006 90%25.JPG
------------------------
Megtekintve 15365 alkalommal.



Megtaláltam a gonoszt is : 3.
2014.07.30. beteg cseresznye 005 95%25.JPG
------------------------
Megtekintve 15365 alkalommal.



Az oltványt visszavágtam (még találtam rajta alul két élő rügyet), a sebeket lekezeltem a gyökéren is és nem sok meggyőződéssel de visszaültettem. Ha kihajt és a kis hajtás nem fagy el télen, még lehet belőle valami. 4.kép.
2014.07.30. beteg cseresznye 013 99%25.JPG
------------------------
Megtekintve 15365 alkalommal.

 


  2014.08.04. 20:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (65) hsz.-re 
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
A valóságban mind a kettő karmazsin. Az egyik a sima karmazsin, a másik a bőtermő karmazsin :lol:
 


  2014.08.04. 19:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (64) hsz.-re 
  •   65   


*
 
...hozzáteszem amit nálunk Germersdorfiként szaporítanak és árusítanak az nem a valódi Germersdorfi...
 


  2014.08.04. 19:49  Hozzászólás  Válasz Sissi (63) hsz.-re 
  •   64   


*
 
A Linda gyakorlatilag ugyanolyan,mint a Germersdorfi...csak többet terem.Tehát jó.
 


  2014.08.04. 13:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (62) hsz.-re 
  •   63   


---
 
A Lindát esetleg volt már alkalma megkóstolni?
Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire maghoz kötött?
Tenne fel néhány képet a szuperorsó fákról?
 


  2014.08.04. 13:07  Hozzászólás  Válasz Sissi (61) hsz.-re 
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Nálam az Alex a Fehér és a Sweet Heart egyszerre volt éretten a fán, ezek voltak az utolsók. (Igaz direkt nem ettük le, mert vártuk az unokák érkezését). Kis fák még. A linda még nem terem.
 


  2014.08.04. 13:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (59) hsz.-re 
  •   61   


---
 
Az Alex július 8-10 körül érett?
A szakirodalom a Sweet heart érését augusztusra jósolja:-)
Melyik fajta érik legutoljára?
A Lindáról összességében mi a véleménye?
 


  2014.07.29. 17:19  Hozzászólás  Válasz Sissi (58) hozzászólására 
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
A sweet heart nálam 1 éves oltás, így én is Ali-bá elmesélésére hagyatkozom.
 


  2014.07.29. 16:02  Hozzászólás  Válasz Sissi (58) hozzászólására 
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
A Sweet heart nálam egyidőben érett az Alexel, nagyobb szemű, kb. mint aKatalin, gyenge növekedés jellemzi a fáját.
 


  2014.07.26. 22:34  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (57) hozzászólására 
  •   58   


---
 
Igen, olvastam, hogy a Linda a Hedelfingeni óriás és a Germersdorfi óriás mesterséges hibridje. Nekem nem probléma, mivel a Linda jobb tulajdonságokkal bír, mint a Germersdorfi, legalábbis azok alapján, ami nálam szempont :-)
Katalin festőlevű, Kavics tavaszi fagyokra érzékeny, Alex gyorsfagyasztásra kevésbé alkalmas.
A Sweet heart érdekes lehet, mivel állítólag utolsóként érik. Tudsz róla bővebb információt küldeni? Sajna én nem találok csak egy weboldalon néhány sort.
 


  2014.07.26. 18:11  Hozzászólás  Válasz Sissi (56) hozzászólására 
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
A Bigarreau Ferbolus Verdel nagyon jó lehetne, de hogy van-e valakinek.....
A Lindával nem szabadulsz a Germersdorfitól, ugyanis Linda szülei Her Hedelfingeni és Frau Germersdorfi. :-)
A Carmen jó fajta és elérhető is, a Rita is jó választás. Esetleg lehetne még Alex, Kavics, Katalin, Sweet heart.....
 


  2014.07.26. 18:05  Hozzászólás
  •   56   


---
 
Szorít az idő, tehát ideje lenne döntenem a fajtákkal kapcsolatban.
A korai fajtáktól kicsit féltem, így különösebben nem foglalkoztam velük.
Viszont be kell vállalnom egy korai fajtát is, ha minél tovább szeretnék szüretelni.
Tetszett a Münchebergi korai, mivel érése elhúzódó, többször kell szüretelni, de gyümölcse nagyon kicsi, emiatt a Rita győzött.
Azonban zavaró, hogy a Rita és a Germersdorfi 3 is repedésre hajlamos.
Egyébként a Germersdorfi 3 helyett lehet, hogy a Linda mellett fogok dönteni, elvileg bővebben is terem és még a Carmen is alternatíva. A bőség zavara :-) Egyelőre nem tudom, hogy ki legyen a győztes a 3 közül?
Bigarreau Ferbolus Verdel választanám még, mivel augusztus elején érik, így az érési idő eléggé ki lenne tolva (májustól-augusztusig).
Sárga cseresznyéje van valakinek? Mi jellemző a sárgákra?
 


  2014.07.26. 17:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (54) hozzászólására 
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Én meg azon gondolkodom, hogy egy ujjas kesztyűt húzok mindkét kezemre állandóra.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég