Meggy és cseresznye Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.05.30. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (469) hsz.-re     Olvasás  
  •   470   
Avatar

---
 
Családban van egy olyan meggyfa, aminek jellegzetessége, hogy nagy csokrokban virágzik és meggy is 8-10-es csokrokban terem. Nagyon látványosan más mint a többi.
Sajnos idén mind lefagyott, érés időt nem tudok. Elég nagy szemű.
Van valakinek tippje, mi lehet?
 




  2016.05.30. 19:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

---
 
Vissza az egész! Most ugrott be, hogy lesz majd fórumtalálkozó a közeledben! Mégiscsak jobb lenne akkor autóval elhoznom, legfeljebb kicsit jobban megmetsszük :nahat:
 


  2016.05.30. 19:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

terra alapító
 
No ha a postát kifizeted, én kiszedem neked, legalább meg lesz a helye a medencének. :super:
 


  2016.05.30. 19:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (465) hsz.-re     Olvasás  
  •   466   
Avatar

---
 
Félek, hogy nagyon meglankadna a levele ebben a nagy hőségben. Esetleg ősz végén, ha postázni tudnád (a p. költséget természetesen fizetném) :D
 






  2016.05.30. 17:16  Hozzászólás  Válasz csehrigo (459) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   


---
 
Cserikajsziból két fám van, de az idén teremnek először. Hogy megéri-e termelni? Nem tudom én sem, inkább érdekesség. Majd meglátjuk az ízét! Ha olyan lesz mintha mirabolán szilvát ennék, akkor átszemzem. /Meghagytam egy-egy gyökérnyaki hajtást erre az eshetőségre./ De reménykedjünk, hogy fantasztikus ízvilággal örvendeztet meg. A meggy jelenlegi szaporítása hajtószemzéssel lehetséges. Ne felejtsd el a két fontos szempontot: a nemes szem érett legyen, /kihajtás előtti utolsó pillanat/ és szemzés fölött az alanyt vissza kell vágni. Sok sikert hozzá. A kép egy őszibarack hajtószemzése. Kb egyhetes állapot.


P5300418.JPG
------------------------
Megtekintve 11914 alkalommal.

 


  2016.05.30. 17:10  Hozzászólás
  •   462   
Avatar

terra alapító
 
Szépen jönnek az oldalhajtások.


WP_20160530_009.jpg
------------------------
Megtekintve 11938 alkalommal.

 


  2016.05.30. 10:57  Hozzászólás  Válasz csehrigo (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   461   


---
 
Ha kicsik és kevesek a levelei, felfelé törő a koronája, puha húsú, szárazon válik a kocsánytól,akkor szinte biztosan az.
 


  2016.05.30. 10:50  Hozzászólás
  •   460   


---
 
Van esélyem arra,hogy zöld oltással szert tegyek egy olyan meggyre?
Szokás meggyet így szaporítani? Még sose csináltam.
 




  2016.05.30. 10:32  Hozzászólás
  •   458   


---
 
A helyzet úgy hozta, hogy Pécs mellett voltam rokonlátogatóban és láttam ott egy meggyfát.
NAGY szemű volt,majdnem mint a Pándy csak most érik!
Tudja valaki milyen fajta lehet? Képet nem tudok mutatni.
Azért írom,hogy Pécs mellett,mert ugyan az a fajta az ország északi részén lehet,hogy később érik.
Azt hittem a Korai fajták apró(bb) szeműek, de ennek tisztességes mérete van.
Az érett szemek már most sötétek,de szerintem sötétebbek is lesznek.
Sok leve van ami talán közepesen festő.
De megy és nem ilyen félig meggy félig cseresznye. Nem Érdi nagygyümölcsű.

Tudja valaki milyen fajta lehet? Ez lenne a Meteor?
 


  2016.05.30. 07:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (456) hsz.-re     Olvasás  
  •   457   


---
 
Mirabolán alanyon van. Az alanyból kitört egy hajtás onnan látom. Csodálkoztam én is az alanyválasztáson, de a gyümölcs formája, molyhossága egyértelműen igazolja a kajszi eredetet.
 




  2016.05.29. 22:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   455   


---
 
P5290411.JPG
------------------------
Megtekintve 11777 alkalommal.

Cseresznyém már nekem is van, és még teljesen zöld a Cserikajszi.
 


  2016.05.29. 21:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (452) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   


---
 
Sok nálam sincs, de az legalább rendben van. Még fiatal a fa, később belendülhet.
Alapból annak örülök, hogy ilyen jól működik minden ennél a fajtánál az idén. Tavaly is nagyot nőtt, olyan cseresznyés a 'fííling'.
Levélre, hajtásra, növ. erélyre, habitusra. És még a gyümölcs is rendben van. Jó lesz ez... :thumbup: :clap:
 


  2016.05.29. 21:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   453   


*
 
Pár napja csócsáltam a pár szem repedt-rohadó Ritámat...hát nem ez lesz a kedvenc fajtám...a vett oltványt el is kezdem átszemezgetni...max egy ágat hagyok az eredetiből.
 


  2016.05.29. 21:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (449) hsz.-re     Olvasás  
  •   452   


*
 
Nálam idén kevés van rajta ,mint a többi meggyemen is /az egy Érdi nagy kivétel, az mintha fordítva működne ,mint a többi /...
 


  2016.05.29. 19:21  Hozzászólás
  •   451   
Avatar

terra alapító
 
Ki kér cseresznyét?


WP_20160529_003.jpg
BB
Megtekintve 11880 alkalommal.

WP_20160529_001.jpg
Szomolyai
Megtekintve 11880 alkalommal.

 


  2016.05.29. 08:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (449) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

---
 
Nálam már csak pár szem van elvétve a fán, ennyivel vagyok előbbre itt délkeleten. Bár az is igaz, hogy a seregélyek miatt úgy két nappal előbbre hoztam a szüret idejét (kedd volt a napja), különben ők ették volna meg a javát.
 


  2016.05.29. 07:01  Hozzászólás  Válasz Lactarius (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   


---
 
Nálam a Meteor korai van abban az állapotban, hogy a legpirosabbak már fogyaszthatók. Jóféle portéka. :thumbup: :clap:
Gyönyörű, egészséges az egész fa és a termés is. :super:
 




  2016.05.23. 20:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   


---
 
Elismerem, hogy van az a pénz, ami tökéletes megoldást kínál. Én huszonöt CD lemezt vetettem be. Cd lemez kifúrva – kötöző drót – forgókapocs /horgászati eszköz/ - kötöző drót. Várom a hatását!


P5230406.JPG
------------------------
Megtekintve 11656 alkalommal.

 




  2016.05.23. 09:56  Hozzászólás
  •   445   


---
 
Melyik fajtának a fáját nem tudják a pajzstetvek megtámadni?
Itt a Meteorra érti szerintem a cikk.
http://www.szabadfold.hu/gazdanet/kertu ... iga_emleke

Itt meg a Maliga emlékéről állítják
http://www.nothoffaiskola.hu/nothoffais ... iga-emleke


Most akkor?
 


  2016.05.22. 23:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   


---
 
Sajnos a hálónál nincs szerintem biztosabb. Próbáltam műsasokkal is riogatni a madarakat, de egy idő után csak röhögtek a sasokon. A neten rendeltem nagyméretű hálót, azzal még a 4 méter magasra nőtt almafákat (az almát is intenzíven támadták) is le tudtam takarni. Egy fára egy háló nem volt elég, de csak sikerült valahogy összeszerkeszteni. Cseresznyére visszatérve, nálam még a kései Katalint is nagy erőkkel támadják, erdő mellett van a telek.
 


  2016.05.22. 21:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

---
 
Holnap már lehet, hogy leszedem a maradékot (a termés bő felét) A vércse kísérlet így marad jövőre :D
 


  2016.05.22. 21:19  Hozzászólás  Válasz firpolino (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
Alig várom már hogy a sövényem rendesen termőre forduljon, azt teljesen le fogom tudni hálózni.
 


  2016.05.22. 21:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

terra alapító
 
Próbáld ki a vércse hangját, én azt nyomtam nekik a youtuberól, az mintha működött volna.
 


  2016.05.22. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   


---
 
1. A huhogással óvatosan kell bánni, nehogy a baglyok szerelmi felhívásként értékeljék.
2. A zene szerintem csak akkor válik be, ha én is a fa tetejéről hallgatom.
3. Mi is volt a harmadik? Ja, a víz!! Pálinkába áztatott cseresznye kell nekik! Jól berúgnak tőle és másnapra elfelejtik, hogy hol voltak előző napon.
:super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :banana: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:
 


  2016.05.22. 20:16  Hozzászólás
  •   439   
Avatar

---
 
A Meteor korai az ablakom előtt van az utcán. Ma délelőtt a nyitott ablakon keresztül bagolyhuhogást játszottam a seregélyeknek a Youtube-ról, jó hangosan. Valószínűleg nem ismerhették fel a rájuk leselkedő veszélyt, mert csöppet sem zavartatták magukat az evészetben. Ezek után gyorsan felhagytam a kísérletezéssel, nehogy a járókelők .........-nek nézzenek :D (helyette kísérletképpen egy tálban vizet tettem ki a fa alá, hogy azzal oltsák a szomjúságukat, ne a meggyemmel) :D
 


  2016.05.22. 20:16  Hozzászólás  Válasz imre53 (434) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


---
 
Tavaly fényvisszaverő szalagokkal díszítettem a meggyfákat, cseresznyét. Egy ideig használt, aztán szép lassan megszokták és folyamatosan rájártak a termésre. Idén hálóval próbálkozom, én már csak ebben a megoldásban hiszek. Persze ha nagyon nagy a fád, azt nehéz hálóval beborítani.
 


  2016.05.22. 19:20  Hozzászólás  Válasz Totya (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   
Avatar

---
 
Én hallottam olyat, hogy petroleumos rongy távol tartja madarakat, csak pár naponta frissíteni kell.
Nem próbáltam, elég gusztustalan megoldás.
 


  2016.05.22. 18:37  Hozzászólás  Válasz imre53 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   


*
 
Hát..csak némi heavy metal is szóljon ,de izomból :lol:
 


  2016.05.22. 08:25  Hozzászólás  Válasz imre53 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   435   


---
 
2éve csinálom, az első évben bevált, csak 1-1 példány próbálkozott, viszont tavaly semmit sem ért, igaz, hogy érés időben sok volt a felhős, borús nap.... :)
 


  2016.05.21. 22:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


---
 
Szóval egy CD nem CD. Nem baj, a legnagyobb fámon kipróbálom. Feldíszítem! Legfeljebb a kilencven éves szomszédom azt gondolja, hogy itt a karácsony. :wave:
 


  2016.05.21. 21:24  Hozzászólás  Válasz imre53 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   
Avatar

---
 
Próbáltam, igaz csak egy CD-t raktam a Meteor koraira tavaly (utcai fa, az autósok miatt nem akartam többet tenni) A közvetlen mellette levő meggyeket is simán lezabálták...
 


  2016.05.21. 21:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   


---
 
Megfigyeltem, hogy a Hortobágyi Nemzeti Park közelében az elektromos vezetékre fényvisszaverő lapocskákat szereltek fel. Azóta, – nem szállnak rá a madarak. Mi lenne, ha CD lemezeket raknék én is a cseresznyefáimra? Vagy mű sas? Az egyik cég nálunk a pulykatelep környékéről ezzel a módszerrel próbálta távol tartani a varjakat. Egy hét elég volt, hogy kiismerjék a turpisságot és vidáman rászálltak a mű sasra! Marad a CD!! Nem próbálta még valaki a csapatból? Ne küzdjek hiába!! :nahat:
 


  2016.05.21. 20:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (430) hsz.-re     Olvasás  
  •   431   


*
 
Mivel idén nagyon gyengén kötöttek a meggyek semmilyen seregély-lakomának nem örülnék az én kontómra...bár valszeg ez őket nem fogja meghatni :thumbdown:
 


  2016.05.21. 20:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   
Avatar

---
 
Nálam elég egyöntetűen piros már, de kell még várni 2-3 napot a szedéssel. Csodák csodájára egyelőre csak diszkréten csemegéztek belőle a seregélyek, ennyivel más években is kiegyeznék (csak nehogy most hirtelen elkezdjenek dézsmálni!)
 


  2016.05.21. 19:44  Hozzászólás
  •   429   


*
 
A Meteor korai pirosodik,de ahogy elnézem nem sokat eszek belőle /amúgy is kevés van rajta //..a madarak már most észrevették...
 








  2016.05.18. 09:24  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (422) hsz.-re     Olvasás  
  •   425   


---
 
Köszi a leírást, érdekes fajta, kár hogy a meggy nem a kedvencem :)
Ezekről a fajta cseresznyékről esetleg nincs tapasztalatod?

Rocket, Frisco, Kossara, Nimba .
 


  2016.05.17. 20:44  Hozzászólás  Válasz andras (423) hsz.-re     Olvasás  
  •   424   


*
 
Nekem van kényszer-orsón is,de a régebbiek katlan-félék...és nem hasadtak le...eddig.
 


  2016.05.17. 20:34  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (421) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   
Avatar

---
 
Hát engem mind provokálhatsz, mert most hallok róla először. :lol:

Másképp köszi a leírást, nagyon élveztem, okosabb lettem egy kicsit.

Milyen koronaformára érdemes nevelni az Érdit? Orsó?
 


  2016.05.17. 20:24  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (421) hsz.-re     Olvasás  
  •   422   


---
 
...nem vagytok túl aktívak. senkinek sem tűnt fel az előző mondatom, hogy az talán provokáció.
Hrotkó szerint, és más érintőleges fajtaleírásokban, az alábbi állítások fogalmazódnak meg:
A Du-1 korai virágzású, önmeddő meggy. Porzói: érdi bőtermő, bigaró, vera, péter, sándor, Carmen.
A "hivatalos" fajtaleírástól eltekintenék, azt bárkimegkeresheti.
Ezzel szemben az igazság:
A Du-1 ( Dukát, vagy Dunavecsei meggy) kései virágzású.
A meggyek között a legkésőbbi. Ezért is nehéz neki porzópartnert találni.
Az érdi bőtermőre nem reagál. A Bigaró és a többiek, már elvirágzanak, mikor ő már kezdi. Mivel cseresznyemeggy, így a porzóit is érdemes a cseresznyék között keresnnk. Talán a Carmen, a Katalin, a Sunburst, stb porozhatja, itt még kell néhány év, hogy rájöjjek, mert keverve próbáltam őket.
Ha nem lett volna ennyire hűvős, akkor már szedhető lenne, jelenleg az érés elején van.
Gyengén savanyű, édeskés meggy, a Meteornál korábbi, nagyobb és keményebb húsú, csemege meggy. Nem válik szárazon a kocsánytól, de egy extra minőségű, primőr meggynél ez nem is kell feltétel legyen. Magja kicsi, a hús jól elválik tőle. Lédús, harapáskor szétfröccsenő, húsa is határozottan kemény, majdnem ropogós, nem úgy mint a meteor korai. Inkább lédúsabb, mint rostos.
Fája felfelé törő, kevés elágazódást hozó, nagy cserkó kinézetű levelekkel. A moniliára minimum toleráns. Virágzásban kapott egy permetet és ennyi. Gyümölcse még a cs.légy kártétele előtt beérik, nem nyűves.
Fája könnyen hasad,mint az érdi bő-é. Emiatt, katlan formára senkinek sem javasolnám. A piramisnál jóval többet terem, azt jócskán előzi, de nem éri el az érdiek terméshozamát.
A fagyokat elég jól tűri, fája közepesen későn fordul termőre.
Kiskertben, kisüzemben, madárháló nélkül szinte lehetetlen megóvni, nagyon tetszik a seregélyeknek.
20160517_144550.jpg
------------------------
Megtekintve 11909 alkalommal.

 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég