Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.12.19. 20:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   


---
 
...szerintem a munkához való hozzáállás itt mindenkire jellemző :thumbup:
 


  2015.12.19. 20:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   


---
 
Nagyon túlzó az 1.000,- Ft-os kajszi ár, annyi hogy egy multiban Budapesten én is láttam ezt az árat idén. Anno például úgy képzeltem, mikor a nagyobb
Ceglédi Arany kajszimat ültettem, /a leírás alapján jó fagytűrőnek mondták/ hogy a termesztés szeretete mellett akkor nekem akkor is lesz kajszim,
ha másnak nem :!: Nem lett. Ha másnak lefagyott akkor nekem is, az idén is volt vagy 10-15 szem barack a tavaszi fagyok miatt. Ugye a teljes virágzásban történő -5, -6 fokot nem bírta... Alma is kevés volt emiatt, az is hullott...Szerző Lacival is beszélgettük, hogy persze mi sem dobnánk el az extraprofitot, de ha kb 300 Ft körüli kajszi ár minden évben tisztességes lenne a tisztességes munkánkért...
 


  2015.12.19. 19:17  Hozzászólás  Válasz suske76 (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   
Avatar

---
 
Almát én háztól 100 ft-ért adtam el, leválogatva csak a legszebbeket, talán 150 kilót.
Légyártás jelenlg kifizetődőbb, csak be kell hozzá ruházni. Az meg akkor éri meg, ha van mennyiség. Lében nem számít, ha kicsi, foltos, ütődött az alma és jobban is tárolható. Kistermelőnek kell lenni hozzá, őstermelői igazolvány nem elég.
Én lét is csak utóérés után nagyjából fajtánként préselem, így nem egyen- keményítő- izű. Megvan a fajtajelleg.
Kilóra visszabontva így is megvan a100 ft, ha plusz munkát nem számolom.
 


  2015.12.19. 08:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   


---
 
Jól hangzik ez az 1000 ft/kg-os kajszi ár, de ahhoz olyan helyre kell vinni, ahol van rá kereslet is. Ilyen áron nagy mennyiségben kétlem, hogy el lehetne adni. Ha háztól értékesítessz, akkor az a legjobb ha mindíg van többféle gyümölcsöd folyamatosan. Dió és mandula fákat is ültettem annak is jó ára van, tárolható, nem kell azonnal túladni rajta. Szerintem a lényeg az, hogy folyamatosan a legszélesebb körben ki tudd elégíteni az ismerősök igényeit, persze mindent azért nem termelhetsz.
 


  2015.12.18. 21:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   
Avatar

---
 
Köszi. Erre is olyan sápadt citromsárga volt az import, a Tsunamit biztos elkapkodták volna. Mindenesetre túlzónak éreztem az árukat, kíváncsi leszek a jövő évre...
 


  2015.12.18. 20:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   
Avatar

terra alapító
 
Ali bá' igazi szakember. Ez a legritkábban párosul jósággal is, de nála mindkettő maximális. Nag szerencsénk van vele...
 




  2015.12.18. 19:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   
Avatar

terra alapító
 
Nekem idén nem sok barackom volt, csak az olaszokon volt pár szem, azt megették a gyerekek. Szívesen vettem volna 20 kilót lekvárnak, de nem volt. Se ezerért, se kettőért. El is döntöttem hogy jövőre felveszem a kapcsolatot valami futárcéggel, és megpróbálok valami akciót kialkudni a fórumon belüli nagyobb méretű szállítmányozásra.
 


  2015.12.18. 19:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   309   
Avatar

---
 
Ez a primőr kajszi 1000-es ár csak nálunk volt az idén, vagy volt hasonló másutt is? Aki tudja, milyen áron ment feléjük, írja már le legyen szíves!
 


  2015.12.18. 19:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   
Avatar

---
 
Az előző hsz. második mondata Rád is ugyanúgy vonatkozik :thumbup: Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy hízelkedő tipus vagyok: nem!
 


  2015.12.18. 18:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   
Avatar

terra alapító
 
Én annak idején /'70-80-as évek/ az almát az ÁFÉSZ-nek adtam el, vitték exportra. Volt, hogy 50-80 mázsa is termett a 288 almafán. Egyik évben (1975) lekéstem az exportot és a szomszéd bácsi üres szobájába tároltuk be. Ő adogatta el tavaszig a háztól - nagy szívesség volt tőle. A legjobb évem volt - egy trabant ára összejött.
Nagy igazság, az alma jól eláll, nem úgy mint az őszibarack, amit az alma után telepítettem. Azt két-három kereskedőhöz hordtam, általában az eladási ár kétharmadáért, feléért. Ahogy sikerült, mert az nem elállós gyümölcs. Egyszer-egyszer a Hajdúszoboszlói piacra vittem hajnalban eladni dupla árért. A piacon sültkolbász, a piac után fürdőzés :super: - kellemest a hasznossal összekötve.
 


  2015.12.18. 18:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   
Avatar

---
 
Azért véleményem szerint jóval többet érdemelnél, mint amit az utolsó sorban írtál. Más vonatkozásban pedig biztos vagyok, hogy a fórumon sokunk elismerését kivívtad a munkához való hozzáállásoddal :)
 


  2015.12.18. 18:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   


*
 
Mivel én ebből nem gazdagszom meg így leírom nálam hogy megy az "értékesítés " :

meggy,cseresznye,,,ha meg tudnám védeni a cseresznyelégytől 300-200 ftért el tudnám adni ,idén nem jött össze./kereskedőnek /
kajszit primőrnek nem tudom,eddig annyi abból nem volt /de aligha hiszem,hogy 300 ft felett vki venne.../, a későbbi lekvárnak való 250-300 ft között évjáratonként.
őszibarack 280-200 ft között /ahogy megyünk előre az időben úgy csökken az ára...korai fajtáim nem nagyon vannak/
körte 250-200 ft.
alma 150 ft /idén/

ehhez hozzá kell tenni,hogy piacozásra nincs időm se,lehetőségem se..nem is azért kezdtem el a fákkal foglalkozni.Háztól adom el ahogy tudom,kollégák ,ismerősök,környékben lakók a vevők.időseknek házhoz szállítva,ők telefonon szólnak ha kell.
emiatt a csonthéjasok egyre macerásabbak lesznek ,mert azokat sokáig nem lehet tárolni, én viszont fogyasztási érettségben szoktam vinni,nem bolti /beton /minőségben..olyant nem vennének meg,mert sz.r az íze....
sajnos a körtével is van macera,jó lenne hűtve tárolni...de erre sincs lehetőségem.
ezért a legjobb az alma, az normál tárolóban is elég soká bírja és érdemes több félét termelni,mert így a vad savanyútól /REdwinter /..az édesig /Gala,Fuji, Golden/ mindenkinek az igényét ki tudom elégíteni...nem dicsekvés,de amit tőlem vettek gyümit eddig mindig pozitív visszajelzést kaptam az íz miatt.
Visszatérve a pénzre : mivel a sok fajta miatt komolyabb piaci lehetőségem nincs /meg a munkahely miatt se.../ így az lenne a cél,hogy a gyümölcsös a saját rezsijét termelje ki, a saját fogyasztás /a feldolgozottal együtt /a haszon...később,ha mind termő lesz talán lesz egy kis plusz is,de csak némi kiegészítést adhat,megélhetést nem.ahhoz ez kevés...
 


  2015.12.18. 13:12  Hozzászólás
  •   304   
Avatar

---
 
Az idei évet kivéve még soha nem adtam el gyümölcsöt. Az idén viszont sikerült házhoz eladnom vagy 30-40kg körtét, ill. a piacon egy idős néni közreműködésével pár kiló kajszit (500 Ft-os áron, szezonban). Én ez utóbbiban látom a legnagyobb fantáziát: a nagyon korai kajszikat (Tsunami, Wonder cot) 1000 Ft-ért el lehetett volna adni felénk, de sajnos még nem volt megfelelő mennyiségem belőlük.
 




  2015.12.18. 12:58  Hozzászólás  Válasz baby-lon (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   


---
 
Szerintem nem jó a kérdés. A tömegárunak, és mivel az almából sok van, így ennek szükségszerűen nincs ára. De ha tudsz extra minőséget, vagy különlegességet kínálni, legalább megfelelő marketinggel karöltve, azért már lehet pénzt kérni.
 




  2015.12.18. 12:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy megéri almát eladásra termelni kicsiben? Errefelé nemigen van ára...
 


  2015.12.17. 21:30  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (298) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   


*
 
Nem..én mániákus gyümölcsfajta gyűjtő voltam...vagyok.A körtével viszont már átléptem a lélektani határt...egyébként ebből van jelenleg a legtöbb fajtám...de az eddig kostoltak között sokkal több van ami kevésbé ízlik /vagy egyáltalán nem /,mint a többi gyümölcsnél ,ezen kívül amik ízlenek sajnos nem tárolhatóak hosszú ideig normál körülmények között,ráadásul vevői igény sincs rá akkora,amennyi van belőle.Tehát minden szempontból jobb, ha elkezdek átállni az almára /hosszú távon /...főleg hogy a gyümölcsösre fordítható időm nem nőtt ...sőt...viszont a famennyiségem már túlnőtt a lehetőségeimen..és még csak kisebb része termőkorú és méretű...időszerű elkezdeni az ésszerűsítést...
 


  2015.12.17. 17:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

---
 
Alma? Te eddig mániákus körtegyűjtő voltál.
Azért lepődök meg ezen, mert többször is eszembe jutottál amikor elfogyott a körtém és almát kényszerültem enni. Ekkor döbbentem rá, nekem is a körte ízlik jobban. Az idén is tele van a tárolóm almával, ami kb. 2-3 mázsa, ami talán nem tűnik soknak, de erre a mennyiségre ketten vagyunk a feleségemmel. Körtém meg egyáltalán nincs. Így aztán naponta felmászok a kertbe, gyűjtögetni azokat a körtéket, melyek a fűben maradtak. Ilyenkor tesz jó szolgálatot, hogy ritkán kaszálom a gyümölcsösömet, így sokáig nem fagynak meg a földön hagyott gyümölcsök. Ha enyhe a tél szoktam én februárban is őszi almát szedni a fűben, olyan lédús, mint ha frissen vettem volna le a fáról.
 


  2015.12.16. 21:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   


*
 
Hát hagyjuk is a jövőnek...egyenlőre inkább az olasz vonal ami jobban izgat...,van rá időm...a következő fa-szelektálás 1 év múlva várható /mármint helyet csinálni újaknak...az újak alatt kizárólag almákat értek/
 




  2015.12.16. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   


*
 
Talán az utolsó 3 , de nem hiszem,hogy 1-1 db-ot is adnának el belőle ,ill.postán sem valószínű,hogy küldenek.
 






  2015.12.12. 23:57  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   
Avatar

---
 
Szia!

"Gyakorlatilag, ha érett, akkor nem tudod túladagolni. Bármennyit."

Most erre is járva, olvastalak csak, és ez a túladagolás melyik részre igaz, mert a tehénxarban állva, nem lehet jó élvezet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.11. 22:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   


---
 
Kíváncsi vagyok, hogyan vizsgázik majd a cseri sövényed, érdekes ötlet :)
 


  2015.12.11. 21:26  Hozzászólás  Válasz Totya (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   
Avatar

terra alapító
 
Jó dolog a sövény, főleg olyan gyümölcsöknél amiket vagy aprólékos szedni, vagy sérülésmentesen kell szedni. Én főleg táli körtéket oltottam sövénynek, hogy ne ütődjön szedéskor. De a cseresznye is ebből a megfontolásból került sövénynek, így könnyebb szedni mint a létrán lógva. De azt hiszem a cserkóval lesznek még problémák, nagyon nőnek. No de majd jobb belátásra bírom őket. Almát, körtét könnyű sövényen tartani.
 




  2015.12.11. 21:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   288   


---
 
Igen sajnos én is így vagyok :D
Arra a maradék kis helyre minél többet ültetni :thumbup:
De azért át kell már gondolni, tényleg nem sok maradt :)
Nagyon tetszettek a sövényes fáid a videóban, tervben van egy pár fás kialakítása (körte, alma) ;)
Bosc -ból volt még 20kg kb. 3-4 hét alatt elfogyott :)
 


  2015.12.11. 20:35  Hozzászólás  Válasz Totya (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

terra alapító
 
Sok mindentől függ. Nekem van egy szép nagy birsem, abból lehetne 200L cefrém. De mivel az udvarban van, nem permetezem, így a gyümölcsmonília a 2/3-át megeszi. Ami marad, abból van a sajt, meg a lekvár. Körténél is sok mindentől függ. Fajtától is. Nehéz lenne megmondani hogy mennyi termésre számíthatsz, mert minden fajta mást tud. Nem csak termésmennyiségben, de gyümölcsméretben, sőt, még fa méretben is, ami szintén befolyásol. Én azt mondom, 2 fáról már biztosan lesz annyi amennyi a családnak kell. (átlagos évben) Nekem nem sok körtém van, 4 fa, meg kb 10 van sövénynek, de azok még kicsikék. Nem jó belegondolni, mert nehéz fajtát választani ha szereted a körtét. Valahogy mind kellene. :-)
Én is sokat variáltam, aztán a sövény oltásakor összeszorítottam a fogam és 3 fajta mellett döntöttem. Vagy 4? :roll:
 


  2015.12.11. 20:24  Hozzászólás  Válasz Totya (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   
Avatar

---
 
Ha mostanában ültetted, akkor 70 év múlva akár 1 tonnára is :-)
Csak ezt a kis időt kell elütni valamivel.
 




  2015.12.11. 20:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   


---
 
hehe :dejo:

Igazából a 95%-a befőtt lett :thumbup:
Éppen az egyiket fogyasztottam, amikor elkezdtem filózni, hogy mennyi termés és fa kellene ahhoz, hogy heti 2-3 alkalommal tudjak enni befőttet.
Nagyon szereti a kis család :)
Persze, ha az említett célra is maradna, az nem lenne hátrány :thumbup:
 




  2015.12.11. 19:57  Hozzászólás  Válasz Totya (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   
Avatar

terra alapító
 
2 fáról már lesz egy főzetnyi. (gondolom ez a kíváncsiság tárgya) :)
 


  2015.12.11. 15:40  Hozzászólás
  •   281   


---
 
sziasztok!

Egy sima körtefáról évente mennyi gyümölcsre számíthatok majd kb.?(átlagos feltételek esetén)
Idén 40kg volt a Vilmoson, de még fért volna rá :thumbup:
Illetve a Birsre is kíváncsi lennék, mik a tapasztalatok?
Köszi ;)
 


  2015.12.11. 13:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   


---
 
"Köszönöm az eligazítást, és milyen arányban? Fele komposzt, fele marhakaka? :-D"
Gyakorlatilag, ha érett, akkor nem tudod túladagolni. Bármennyit.
 


  2015.12.04. 22:16  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

---
 
Atyám, az Úrban! :-D

"az érett marha mehet, komposzttal vegyesen, az szinte nem is lehet túladagolni."

Köszönöm az eligazítást, és milyen arányban? Fele komposzt, fele marhakaka? :-D

"A libakulát ne erőltesd, mint ahogyan a csirkéét is. "

Pedig az élő fa, nagyon imádja az évenkénti csirkexar itatást!

A libakula, az nem az úszóhátyásra gondoltam, hanem lókakára! :-D

Szép álmokat, nálunk - a mi napunk, mert nekünk másik van! - a szombaton is tudja a reggeli napsütést, és mint napimádó, nekem találták meg a pomyk ezt a szigetet!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.04. 10:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   


---
 
A libakulát ne erőltesd, mint ahogyan a csirkéét is. az érett marha mehet, komposzttal vegyesen, az szinte nem is lehet túladagolni.
 


  2015.12.04. 05:54  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   
Avatar

---
 
Tisztelendő Atyám! :-D

"Dehogyis. Csak van ott valami állattartó telep a környezetedben, szerezz be onnan érett ganajt és dolgozd jól be."

Köszönöm az eligazítást, és lúxart tudok hozni - amennyi kell! - a csirke, és marha zsákosban van, de ha én ezt három fajtát keverem, akkor már a birs is élvezheti, nemcsak én? :-D
Ehhez tudok adni töménytelen komposztot, és 1:1-ben keverjem össze?

"Vagy szerezz be frisset, vitesd magadhoz, várd meg amíg megérik, a szomszédek meg hadd szagolják :)"

Ne ijesztgess, mert a volt házunknál egy gecizacskó balkáni faxi, mindenbe belekötött, de itt most nincs ilyen gondom, mert csak egy a szomszéd, de az is távol! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.03. 23:39  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

terra alapító
 
Aztán majd terem az alma bőséggel.file:///home/ali/Asztal/picking_apples_basket.gif
 


  2015.12.03. 21:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   


---
 
"Ehhez jó a kérdésem, ha én eredeti savas talajt kedvelő zsákos földet tudok venni, és erre is érdemes pénzt áldoznom? :-D"
Dehogyis. Csak van ott valami állattartó telep a környezetedben, szerezz be onnan érett ganajt és dolgozd jól be. Vagy szerezz be frisset, vitesd magadhoz, várd meg amíg megérik, a szomszédek meg hadd szagolják :)
 


  2015.12.03. 13:08  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   
Avatar

---
 
Szia!

Köszönöm a gyors választ, és igyekszem én is megfelelni! :-D

"Veszel vasgálicot, vagy bármi ehhez hasonló vízben oldódó olcsó cuccot. Szükség szerint kiszórod. Nem lehet túladagolni. "

Ezt köszönöm, mert nem voltam kész erre a válaszra, és most majd tudni fogom, mit is keressek! :-D

Ehhez jó a kérdésem, ha én eredeti savas talajt kedvelő zsákos földet tudok venni, és erre is érdemes pénzt áldoznom? :-D

"Veszel vasbázisú lombtrágyát(szép barnák lesznek a fáid), ha klorózis jeleit észleled a fáidon, kipermetezed. Fontos, hogy virágzákor, virágbimbóban ne, mert ez már perzselhet."

Ilyenről nem tudok itt, de attól még lehet! :-D

"A történeteden pedig még mindig nevetek :)"

Köszi, de ez így volt igaz, és józan paraszti ész megoldotta a várható gondomat!

Szép napot, nálunk már az ágyvágy is igaz, mert 22: 10 van már!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.03. 12:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   


---
 
"Áruld már el a te tudásod - megkérlek! -, mert a szükség helyzet nem okoz nálam pánikot, de jobb lenne, ha már most rátudnék készülni! :-D"
Veszel vasgálicot, vagy bármi ehhez hasonló vízben oldódó olcsó cuccot. Szükség szerint kiszórod. Nem lehet túladagolni.
Veszel vasbázisú lombtrágyát(szép barnák lesznek a fáid), ha klorózis jeleit észleled a fáidon, kipermetezed. Fontos, hogy virágzákor, virágbimbóban ne, mert ez már perzselhet.
A történeteden pedig még mindig nevetek :)
 


  2015.12.03. 11:55  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

---
 
Szia Tisztelendő Úr!

Komolyan írtam az Urat, mert anno anyám eladott a helyi katolikus papnak, aki az utódját látta bennem!

Lehettem olyan 10 éves, és mint falusi gyermek, volt rálátásom a kakasunk szexuális életére, és rögtön azt kérdeztem a vén paptól, és a nők hiánya miként hat az egyház képviselőjére? Mert, a kakasunknak van 10-12 saját tyúkja, ha kiengedtem az utcára, akkor még megugrotta a szomszéd tyúkokat is!

Azt mondta, majd az Isten ad megoldást!

Erre én: ezt el is hiszem, amíg képes leszek a kerítés bérlettel megjárni a környék szabad asszonyait! De, ha majd öregszem, akkor mi lesz?

Erre is majd az isten ad megoldást, és én akkor eldöntöttem, belőlem nem lesz pap, az istenért sem! :-D

"Nem olyan bonyolult vasazni a talajt, majd ráérzel, ha szükséged lesz rá."

Áruld már el a te tudásod - megkérlek! -, mert a szükség helyzet nem okoz nálam pánikot, de jobb lenne, ha már most rátudnék készülni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.02. 20:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   


---
 
SZia Wog Úr :)
Nem olyan bonyolult vasazni a talajt, majd ráérzel, ha szükséged lesz rá. Az biztos, hogy a fűvágás és terítés nagyon sokat segít, akár nedvesen tartani a földet is.
 


  2015.12.02. 09:43  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

---
 
Szia Tisztelendő Úr! :-D

"de ez ott kint nem működik. Ha meszes a talaj, könnyen felvehető vasra van szükség, ebből meg kell adni bőven. "

Bicaj is van, de én vasbetonba való vasakat szoktam feldarabolni, és azokat szúrom a citrom, és a lime fákhoz! Nem meszes a talaj, csak enyhén agyagos! Ahogy írtam, van egy 1 m3-s gödröm a kertben, és azt szántam a birsnek, ha már a szelídgesztenye megadta magát! :-D

Komposztom is van, hiszen, mint kertész keresem a kenyérre valót, és annyi vágott füvet hozhatok, amennyit szeretnék!

" de a 30 fokból küldhetnél :)"

Megtehetném, mert néha 35, és 38 is volt a napokban, de attól is félek, felhasználják a menekültek melegítésére! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.12.01. 18:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (265) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   


---
 
Igaz, hogy decemberhez képest nincs hideg, de a 30 fokból küldhetnél :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron