Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.02.05. 20:09  Hozzászólás
  •   1018   


---
 
Lehet már mondtam, de szereztem pár idősebb fát amit jó eséllyel metszeni kéne viszont én nemigazán értek hozzá. Akartam róla csinálni pár képet,de hulladékok lettek . Illetve úgy néz ki mint ha egy szemét dombon nőne (mondjuk nagyjából stimmel).
Szóval amikor majd átültetem kéne a metszésben némi segítség.
 


  2017.02.04. 00:08  Hozzászólás
  •   1017   


---
 
ma ugy metszettem mint az oroszok...
hoban ,foleg furesszel.
egy oreg kortefa volt az aldozat,remelem tuleli...
körte elotte.jpg
------------------------
Megtekintve 13215 alkalommal.



körte utana.jpg
------------------------
Megtekintve 13215 alkalommal.

 


  2017.01.31. 21:08  Hozzászólás  Válasz silvanus (1012) hsz.-re     Olvasás  
  •   1016   
Avatar

---
 
Valahogy így:



Amikor 1-2cm gyökeret eresztett, akkor teszem földbe.
Most már három csemetém van. :)
 








  2017.01.30. 20:59  Hozzászólás
  •   1009   
Avatar

---
 
Mivelhogy elvonási tüneteim vannak, kiszedtem egy Abate Fetel és egy Pachams körtének a magjait, most keltetem őket. Kettőt már ki kellet ültessek egy-egy cserépbe, lesz mit majd szemezzek a nyáron. :nahat:
 


  2017.01.30. 20:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (1007) hsz.-re     Olvasás  
  •   1008   


*
 
Vmikor előhalászom és beszkennelem..bár elég homályos / kevés volt a festék a cégnél a másolóban /
 




  2017.01.30. 20:30  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (1005) hsz.-re     Olvasás  
  •   1006   


*
 
Ránéztem , de ha jól láttam sok a cider alma . Nem a te hibád , de asszem az angol beszerzés sztem ugrik, mert túlságosan ragaszkodnak a hagyományaikhoz...sok a régi fajta. Én ezeket se szólom le , csak egyszerűen nem azokra vagyok beállva.
 




  2017.01.25. 15:10  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (1003) hsz.-re     Olvasás  
  •   1004   


---
 
22-én jött haza egy barátom az Usa-ból, ha szóltatok vna időben, akkor hazahozta vna, nekem is hozott sok mindent. Van rá esély,hogy februárban visszamegy, ha így lesz, írok neked privátban.
 


  2017.01.25. 14:59  Hozzászólás  Válasz suske76 (1002) hsz.-re     Olvasás  
  •   1003   


---
 
Ha lenne aki elküldi akkor lehetne, csak eddig nem nagyon találtunk olyat aki szállítana.
 


  2017.01.25. 05:55  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1001) hsz.-re     Olvasás  
  •   1002   


---
 
Ez a lehetőség engem is érdekelne, kéne kérni egy teljes listát
Az Usából lehet behozni ilyesmit?
 






  2017.01.24. 20:30  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (998) hsz.-re     Olvasás  
  •   999   


*
 
Ja a teszten szereplők közül a legjobban szereplők nem magyar fajták... :(
A harmadik amcsi nem válaszolt esetleg ?...
 




  2017.01.20. 17:21  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (996) hsz.-re     Olvasás  
  •   997   


---
 
Ezért termesztem magamnak én is amit lehet. Meg azért megvan a trükkje, hogy jót vegyen az ember.
Az almáknak egyébként azárt nincsen ize mert félig éretten szedik le és hűtőhazabán tartják. Ezért is lehet a legjobb körtét télvégén venni.
 


  2017.01.19. 21:47  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (993) hsz.-re     Olvasás  
  •   996   
Avatar

---
 
A feleségem húgának a lánya Angliában élt. Tavaly eladták az ottani házukat és hazaköltöztek. Karácsonykor megkérdeztem, milyen csalódások érték, ami miatt így döntöttek. Azt válaszolta az első ami feltűnt neki, hogy az áruházakban vásárolt zöldségeknek és gyümölcsöknek nem volt íze. Mivel ő falusi lány volt, ezt nem is tudta megszokni.
Rátérve az almára, az új nemesítésű gyümölcsöknél nem a fő szempont az íz. Annál előrébb való, hogy egyforma színű, méretű és hosszan polcon tartható legyen. Lehet, hogy az általad kóstolt alma is ebbe a kategóriába tartozik, monokultúrában műtrágyával termesztették Viszont ha ugyan ezt a fajtát természetesebb módon nevelnék, jobb íze lenne. Ez olyan alapvető különbség, mint a tápos nagyüzemi és a kapirgáló csirke közötti különbség.
 


  2017.01.19. 21:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (990) hsz.-re     Olvasás  
  •   995   


*
 
A mai Kertészetben van egy cikk almatermesztésről...és mit látok, Új Zélandon kifejlesztették a gergerg- féle kétkarú kordont , kicsit előbb ébredtél volna és levédetted volna ,már milliomos lehetnél :lol:
 


  2017.01.16. 17:24  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (993) hsz.-re     Olvasás  
  •   994   


*
 
Én azért kiprobalnam...a granny smith is iztelen,a nejem megis azt szereti a legjobban , mert leves es kemény. Nem csak az iz számít, a fenti tulajdonsagok sokaknak fontosabbak.raadasul a felfujatott nagytermeloi gyümölcs íze sehol sincs a kiskertihez kepest.
 


  2017.01.16. 12:24  Hozzászólás
  •   993   


---
 
Ha valakinek volt a tervei között Crimson Crisp alma akkor nyugodtan vegye le a listáról. Lehangolóan alig van íze.

Kép
 


  2017.01.15. 18:43  Hozzászólás
  •   992   


---
 
No Ati akkor rajta!
Te megcsinalod almára én meg körtére aztán vak vezet világtalant...
 


  2017.01.15. 16:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (989) hsz.-re     Olvasás  
  •   991   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes, nálam erőteljesen nőnek vadkörtén, a Bosc is, lekötözéssel. A Packham's is. Csak a birsen lévők visszafogottabbak.
 


  2017.01.15. 15:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (989) hsz.-re     Olvasás  
  •   990   
Avatar

terra alapító
 
Én körténél sok esetben azt veszem észre hogy nem is lekötözni kell, hanem felkötözni. Az új körtesövényem már nem is tudom, talán 5 éve oltottam vadkörtére. Nem tudom idén hajlandó lesz-e már megindulni, de erősen gondolkodom egy kiadós nitrogénadagon. Még jó hogy nem Faroldra tettem őket mert arról már csak az unokáim ehetnének.
 


  2017.01.15. 14:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (984) hsz.-re     Olvasás  
  •   989   


*
 
Szerintem is simán menne vadkörtén, az én orsó fáim nagy része is azon van és nem terülnek el , az első szint elérésekor már lekötöztem , nem voltak erősen metszve , így simán kordában tarthatóak. Én egyébként almában gondolkodok az SX kipróbálásán...hátha jobban menne ,mint a klasszikus karcsú orsó , azt még mindig nem sikerült megtanulnom / vki egyszer eljöhetne megmutatni a metszését , mert leírásokból egyszerűen nem tudok tanulni.../
 


  2017.01.15. 10:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (986) hsz.-re     Olvasás  
  •   988   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a B.kobak, a clapp (piros/fehér) és a Pachams, is elég gyenge növekedést prudukál még vadkörtén is. Nem is gyenge növekedést, hanem inkább azonnal termőrészeket fejleszt amitől hosszú vesszők nem igazán nőnek. De a körtét vizszintes karokkal nagyon könnyű kezelni, mert legroszabb esetben is a szőlőhöz hasonlóan sok hoszzú fölfelé törő hajtást hoz. Ezekből minden másodikat lehet pincirozni, a maradékot meg hagyni június végéig és akkor tőből kivágni. (ez olyan mint a kutyáknak a visszahúzós madzag, azt hiszi szaladhat, de mikor túl messzire kerül...)
 


  2017.01.14. 22:40  Hozzászólás
  •   987   


---
 
Koszonom a reakciókat!
3-4 fát gondoltam ültetni és mivel ez egy karcsuorso nem gondolom hogy csak hosszu sorokban életképes.
Dupla " sudarat" hagynek azoknak a nevelése már csak leköti az energiáját...
Egyszer élünk:kipróbálom aztán referalok!
De azert minden tanacs jol jön...
 


  2017.01.14. 22:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (984) hsz.-re     Olvasás  
  •   986   
Avatar

terra alapító
 
"Jó nemes kell rá és nem lesz azzal semmi baj." Egyet értek. Pl. egy Serres Olivér biztosan nem nőné túl magát.
 


  2017.01.14. 21:29  Hozzászólás  Válasz tudomka1958 (976) hsz.-re     Olvasás  
  •   985   
Avatar

terra alapító
 
Egyébként körténél gyönyörűen működik a 3 szintes sövény is. Szerintem a körtétől nincs is alkalmasabb sövénynek, még az almától is könnyebben kezelhető.
 


  2017.01.14. 21:27  Hozzászólás
  •   984   
Avatar

terra alapító
 
Én bátran megpróbálnám vadkörtén is, lehet hogy termőhely kérdése is, de én bizony nem látok olyan eszeveszett növekedést vadkörtén sem errefelé. Ezt bizonyítja az is, hogy az új körtesövényemet is vadkörtére tettem. Jó nemes kell rá és nem lesz azzal semmi baj.
 


  2017.01.14. 20:03  Hozzászólás  Válasz tudomka1958 (981) hsz.-re     Olvasás  
  •   983   
Avatar

terra alapító
 
Ali-bá'-val egyetértve én csak törpésítő alanyon tudom elképzelni. Viszont azon biztos működne.
 


  2017.01.14. 19:56  Hozzászólás  Válasz tudomka1958 (981) hsz.-re     Olvasás  
  •   982   
Avatar

terra alapító
 
SX orsót még nem próbáltam. Általában ami az almára jó az a körtére is. Nem tudom hány fát fogsz így nevelni, csak feltételezem, hogy nem sokat. Mi fogja korlátozni a 'szélsők' gyökérzetének és ezeknek a növekedését?
 






  2017.01.14. 10:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (973) hsz.-re     Olvasás  
  •   979   
Avatar

---
 
Amerikából sajnos nem lehet növényt behozni. Egyébként azt írják, ebben a szezonban nincs is nekik.
Azért ha valahol találkozol vele, légy jó, jelezd kérlek.
 


  2017.01.14. 10:37  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (969) hsz.-re     Olvasás  
  •   978   
Avatar

---
 
Köszönöm. Ha valahol később találkoznál vele, kérlek jelezd.

Nálatok egyébként van valami nemesítés, aminek az eredménye, jóízű, kései, tűzelhalás rezisztens körte?
 


  2017.01.13. 20:21  Hozzászólás
  •   977   


---
 
:hiha: :hiha:
subi-dubi-duuuuu...
szóval a kérdés,hogy szerintetek körténél próbálkozzak-e vele?
elvégre nagy öreg mondott róla jókat...
 


  2017.01.13. 20:17  Hozzászólás
  •   976   


---
 
na mégegyszer...
http://balintgazda.hu/kertesz/gentischer/kivagtam-az-almasomat.html
http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-apolasa/sx-orso-koronaforma-az-intenziv-almatermesztesben/192/
 




  2017.01.13. 18:40  Hozzászólás
  •   974   


---
 
körtére szeretném kipróbálni...
aki már próbálkozott vele aki nem kérem a véleményét!
http://balintgazda.hu/kertesz/gentischer/kivagtam-az-almasomat.
http://www.w3.org/1999/xhtml
 




  2017.01.10. 22:21  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (971) hsz.-re     Olvasás  
  •   972   
Avatar

---
 
Ígéretes fajták, jó volna beléjük harapni :)
Az örömem, hogy egyik jóvoltodból már nekem is megvan.
 










  2017.01.08. 17:29  Hozzászólás
  •   967   


*
 
Ha tud vki németül megnézné hogyan lehet innen oltóvesszőt szerválni ? / én úgy gondolom lehet rendelni../

http://www.reiserschnittgarten.de/Bestellliste.pdf
 


  2017.01.08. 16:54  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (964) hsz.-re     Olvasás  
  •   966   


*
 
Hali !

A terrán küldött Privát üzit megkapod ?...vagy tudok egyéb módon írni neked ? /pl mail cím ha lenne.../ ...nyaggatnálak alma-ügyben ;)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron