Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.12.01. 18:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   


---
 
Én is úgy terveztem az elején, hogy majd elásom a rozsdás biciklit is, de ez ott kint nem működik. Ha meszes a talaj, könnyen felvehető vasra van szükség, ebből meg kell adni bőven. Szerencsére nem drága.
 


  2015.12.01. 10:25  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   266   
Avatar

---
 
Szia!

Ha már nem jártál erre, de nekem meg eszembe jutott valami! Ha nincs eszed, legyen noteszed! :-D

"évközben meg adnod kell neki vasat."

A citrom fákra is vasas anyagú a tápsó, és én még szoktam rozsdás vasakat is a gyökérhez leszúrni, és ez jó lehet a birsnál is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.30. 22:07  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

---
 
Szia!

"Akkor két lehetőséged van: Részleges talajcsere, sok-sok természetes ganéval, évközben meg adnod kell neki vasat."

Nem a vasvillára gondoltál remélem, mert az is vas? :-D

Most rámhoztad a pánikot, mert nálam adva a kertméret, de vért izzadva faragtam ki annyi részt, hogy legyen egy 40-50 m2 kertrészem!

A részleges talajcsere nem jöhet létre, mert az nálam helikopteres munka, ill. annyit tudok tenni, hogy amikor itt volt a gépes gyerek - markolós! -, akkor csináltattam vele egy kb. 1 m3-s gödröt, hogy majd odaültetem a szelídgesztenyét, de mire kész lett a gödör, a cserepes gesztenye megadta magát!
Azt a gödröt tudnám megbűvölni, és lúxarom van - tehén, és tyúktrágyát is tudok adni hozzá -, az lenne a sok-sok gané képe? A kerti komposztot is tudom adni hozzá, mert az is van pár köbméter! :-D

Domboldali a kertem, és köves, és eredeti nagyon erős talaj, mert pl. a papsajt nevű növénykéim a 2 m2.-s területet igénylik - mint gazok -, és majd 1 m- magasságot! :-D

"Vagy - vadkörte alanyút ültetsz."

Hupsz, ez volt a milliós válasz lehetne, mert a vadkörte alanyhoz, nem tudok hozzájutni! Vagyis, eddig nem kellett, és nem tudok róla! :-D

Köszönöm a tanácsod, és ha lesz valami változás, majd láthatod is! :-D

"Nálunk itt max. siklók vannak, illetve az sincs, mert a kuyták megtalálják és azonnal szétrázzák őket :)"

Ez azért gond is lehetne, mert pl. a siklók az élet részei, és nálam sem az a gond, ez vékony ceruca méret itt van, de ha keresi majd az anyukája, akkor lehet a gond! Az anyukája a világ második legmérgesebb fajtája, és nem jó lenne vele csókot váltani! :-D

Szép álmokat, nálunk már a holnapotok napja lett, és a 30 -fokos meleg is lehet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.11.30. 12:19  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   


---
 
Nálunk itt max. siklók vannak, illetve az sincs, mert a kuyták megtalálják és azonnal szétrázzák őket :)
 


  2015.11.30. 12:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   


---
 
Akkor két lehetőséged van: Részleges talajcsere, sok-sok természetes ganéval, évközben meg adnod kell neki vasat.
Vagy - vadkörte alanyút ültetsz.
 


  2015.11.30. 12:07  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   
Avatar

---
 
Na, még itt értél, mert lett egy kis probléma! Találtunk a házban egy kiskigyót, aminek ugyanolyan halálos a mérge, mint az anyjának! Ha kiskigyó?

Most egy nagy befőttes üvegben fog éjszakázni, és holnap elviszem egy állatoshoz, hogy biztos baby kigyó-e, mert akkor a tyúkjainknak is annyi! Ennek lehet anyukája is, és sok kis testvére! :-D

Csak angol oldalt találtam róla - https://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_brown_snake 

"Várjál ezzel egy picit, mert a frissen szedett birs, szinte mindegyik fajtánál kemény."

Ezt gondoltam csak nem tudtam! :-D

"De jól vigyázz, a birs nem bírja a meszes talajt, hamar klorózisba esik, így csak sínylődik. legjobb neki a semleges, vagy kissé savas talaj."

Nálam a kert pont PH 7-es, és az természetes, vagyis natural, angolul! Nincs meszesség, de lehet egy kissé agyagos!

" Ha kikel, akkor türelmesen reménykedsz,hogy olyan legyen, mint amiből a magot szedted. Egyébként erősen heterogén lesz az állomány, jó eséllyel apró és fanyar lesz."

A multinál vehetek majd - ápril, máj - táján, mert akkor érik itt! Addig van időm eszelni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.11.30. 11:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   259   


---
 
Várjál ezzel egy picit, mert a frissen szedett birs, szinte mindegyik fajtánál kemény. A tárolás időtartamától és a fajták jellemzőitől függ, hogy mennyire és milyen gyorsan puhul meg. Amelyik gyorsan puhul, az jellemzően könnyen romlik, kevésbé aromás, tapasztalataim szerint. Egy-két fajtát eltekintve a birs húsa éretten is - közepesen kemény.
Több lehetőséged van.n és elülteted. De jól vigyázz, a birs nem bírja a meszes talajt, hamar klorózisba esik, így csak sínylődik. legjobb neki a semleges, vagy kissé savas talaj.
2. Elveted a magját. Ha kikel, akkor türelmesen reménykedsz,hogy olyan legyen, mint amiből a magot szedted. Egyébként erősen heterogén lesz az állomány, jó eséllyel apró és fanyar lesz.
3. elveted a magját. várod míg megerősödik, majd küldök neked oltóvesszőt.
 


  2015.11.30. 11:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   
Avatar

---
 
Szia, mielőtt elnyomna engem az ágypléd! :-D

Ezt találtam - http://www.abc.net.au/gardening/stories/s1108217.htm  -, és azt mondja, a subtrópusig nem igényes az ausztrál tájra! Mi pont a subtrópus déli határán vagyunk - a kezdetnél -, és hátha!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.30. 11:13  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

---
 
Szia!

"Még egy kicsit nyomoztam és a mediterrán vidékeken is elő-elő fordul. Néztem ausztrál hlapokat, ott sem írják hogy kizárja-e a tél hiánya, ráadásul ott más fajtákat is kínálnak."

Köszönöm ezt is, és a más fajta számodra is elfogadható, ha már elindulok keresni! :-D

A gyerekkori emlék kevés a vigyorhoz, mert az egy igen kemény - de akkor az igazinak tűnt! - birs volt, és nem is tudtunk másról!

"Meg kell próbálni, mást nem tudok javasolni."

Már láttam piacon, mint termést, és ha a magját eldugom a talajba, akkor abból mi lehet? Gondolom, nem kaktusz, csak pl. a dió magot elültetve, dió lehet belőle! :-D

Szép napot, nálunk már takarodó!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.30. 11:02  Hozzászólás
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
A mélynyugalom befejeződéséhez szükséges hidegigény (+ 7°C alatti hőmérséklet összes időtartama órában) határértékei szakirodalmi források alapján (Soltész, 1996);

Alma

200–2000

Körte

800–1500

Birs

50– 400

Cseresznye

500–1700

Meggy

600–1700

Kajszi

250– 900

Szilva

500–1700

Őszibarack

200–1000
 


  2015.11.30. 10:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   


---
 
Még egy kicsit nyomoztam és a mediterrán vidékeken is elő-elő fordul. Néztem ausztrál hlapokat, ott sem írják hogy kizárja-e a tél hiánya, ráadásul ott más fajtákat is kínálnak.
Meg kell próbálni, mást nem tudok javasolni.
 


  2015.11.30. 09:44  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

---
 
Szia!

"Ez egy nehéz kérdés, mert a birsnek önállóan nem igen van szakirodalma."

Köszönöm a válaszod, és én is kerestem a net-n, de nem sokat találtam, kivéve azt, hogy szereti a meleget!

Gyerekként volt az utcánkban egy, a járdára is kilógó ága, és arról van csak ízes emlékem! Amit te felhoztál, az igen szép!

"Abból kellene kiindulni, hogy ha az alma megterem nálad, akkor ennek is meg kéne. Annyit gyorsan megkérdeztem, hogy a birsnek a legkisebb a hidegigénye."

Az almának meleg a lakóhelyünk, és pl. a büszke, és a málna jól van! Van olyan cseresznye kisfánk, ami - állítólag - termést is tud majd, de eddig csak a ágait, és leveleit mutogatja, virágnak nyoma sincs! Az is hideg kívánó, de aki eladta nekünk, az szerint, itt is fog majd teremni! :-D


Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.30. 09:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   


---
 
Ez egy nehéz kérdés, mert a birsnek önállóan nem igen van szakirodalma.
Abból kellene kiindulni, hogy ha az alma megterem nálad, akkor ennek is meg kéne. Annyit gyorsan megkérdeztem, hogy a birsnek a legkisebb a hidegigénye.
 


  2015.11.30. 08:56  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   
Avatar

---
 
Szia!

Azt szeretném kérdezni, a birs kívánja a hideget?

Mert, szeretnék egy fát, de mivel a subtrópus - Észak Afrika vonal, csak a másik félteke - a lakóhelyem, és nem tudom, megélne e nálunk is?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.19. 20:18  Hozzászólás
  •   251   


---
 
Birs fajták bemutatása(5): Leskováci. A Vranjának elvileg a porzópárja, de erről már írtam. Közepes, vagy kis növekedésű fája van, rengeteg vesszőt hoz, gyorsan el tud sűrűsödni a korona. Korán termőre fordul, a fajtáim közül ez a legkorábbi. Középidőben virágzik, sokat hoz. Tűzelhalásra közepesen érzékeny, ezért is érdemes kellően kiritkítani a koronáját. Termése alma formájú, közepes vagy attól nagyobb. Alig molyhos, azt is könnyen ledörzsölhetjük. Húsa először közepes szilárságú, majd közepesen puha. Illata parfümös, enyhe birs illat, a konstans bereczki fajtától eltérő. Főzés során nem barnul/vörösödik megtartja színét. Teljesen éretten leves, puha húsú , nagyon édes, a héj alatt egy kis savanysággal. Egyike azon kevés birs fajták közül, amely frissen is fogyasztható, nagyon jó ízű. Héja a hagyományos almánál vastagabb, még éppen nem zavaró. A magháznál nem , vagy alig kövecses(nálam öntözve van). Nyári nagy melegben igazán frissítően hat(na), de sajnos ősszel érik, így ezt nem tudjuk kipróbálni :) Friss fogyasztás után, még sokáig kellemes ízt hagy a szájban, ellentétben a nagyon savas/csersavas fajtákkal. Mivel a birs termése jótékony hatással bír, köztudottan gyógyhatású, így tél előtt, mikor már így csökkennek a napsütéses órák számai, kívánatos lenne, minden családban napi egy- két szem elrágcsálása. Létartalma magas, pektinbontás után, bizonyára alkalmas natúr lé gyártására (akár házilag is). Cefréje darálás, pépesítés után, önmagában erjeszthető, nem kíván hozzá adott vizet(ellentétben a konstantinápolyival, ami akár 50-60 litert is kérhet).
Összeségében nekem az egyik kedvenc fajtám, nagyon sokrétű felhasználása miatt.
20151103_130044.jpg
------------------------
Megtekintve 13235 alkalommal.


20151103_130035.jpg
------------------------
Megtekintve 13235 alkalommal.

 


  2015.11.14. 17:05  Hozzászólás
  •   250   


*
 
A csehek is macerásak...a 4 körtémből lehúztak 2-t...így marad 2, a Decora és a Karina..és egy alma ,az Ariwa...ez is valami,ezzel a körtebeszerzés befejeződött...egyedül az alma marad nyitott a jövőben...de csak ha sikerül az olasz Zanzi faiskolához kapcsolatot találni.. :roll:
 


  2015.11.12. 21:20  Hozzászólás
  •   249   


---
 
Birs fajták bemutatása(4): Return de delta. Román fajta, a szülőpárokat nem ismerem. Tudomásom szerint, fajtaoltalommal védett, de mivel román, ebben sem vagyok biztos:) Alma formájú, jellegzetessége, hogy kissé lapított, leginkább a pogácsa, vagy tányéralmára hasonlít. Sokáig tárolható, éretten narancssárgás színezetű, közepesen kemény húsú, kellemsen illatos birs. Eddig ennyi, mert első termés:

20151103_125817.jpg
------------------------
Megtekintve 13448 alkalommal.


20151103_125806.jpg
------------------------
Megtekintve 13448 alkalommal.

 


  2015.11.08. 18:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   


*
 
Ballagás 4 év múlva...azért annál előbb szeretnék odaérni...

Oltóvesszőt meg természetesen adok...
 


  2015.11.08. 18:29  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

---
 
Örülök, hogy a gyerek sínen van, a ballagás napján tán ideérsz.
Az idén vetek vadkörte magot. Ami két év múlva lesz olyan fejlettségi szinten, hogy oltani lehet. Akkor viszont mennék hozzád oltóvesszőért. Feltéve, ha adsz és meg is érjük.
 


  2015.11.08. 17:42  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   


*
 
Gratulálok a sikeres oltásokhoz.

A gyerek megkezdte a tanulmányait a Táncsicsban..és kb ott folytatja ahol általánosban abbahagyta.... :dejo:

Évnyitókor ill. egy szülőin voltam csak Kaposváron ,akkor nem volt rá lehetőség ,hogy felkeresselek....remélem azért vmikor odaérek,csak a szabadidőmet elég macerás beosztani...
 


  2015.11.07. 20:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   
Avatar

---
 
Ahogy saccoltam, kb. 100 oltásom eredt meg. Ez kb. 50 fajta (alma, körte és őszibarack). Mint ha azt ígérted volna, azon oknál fogva, hogy fiad Kaposváron lett középiskolás, felkeresel. Most akkor mi van a gyerekkel?
 


  2015.11.07. 19:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   


---
 
A Katalin cseresznye, a Dicolor körte és a Spring Lady őszibarack sikerült- bár sajnos a barackot csak héj alá oltással tudtam oltani mandulába, mert annyira vastag volt az alany. Szépen megeredt az is- sőt nagyon erőteljesen nőtt-majd egy nagy vihar kitörte az alanyból- Hát ez a héj alá oltás hátránya....Az Érdi naggyúmölcsű meggy és a suncrest barack sajnos nem eredt meg.
 


  2015.11.06. 20:39  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   


*
 
Érdemes lenne...ha tudnék vesszőt szerezni...körtefákból már túltengésben vagyok,többnek nincs hely.
 


  2015.11.06. 20:38  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   


*
 
Hogy sikerültek a tavaszi oltások ?
 




  2015.11.04. 19:37  Hozzászólás
  •   240   


---
 
És ez?
Húsa sárgás,közepesen bőlevű, teljesen kősejtmentes.Nagyon ízletes, édes kis fanyar beütéssel.Szára rövid,vaskos,
minimális mélyedésben ül. A fája nagyon gyenge növekedésű.
DSCN5200.JPG
------------------------
Megtekintve 13850 alkalommal.

 


  2015.11.04. 19:31  Hozzászólás
  •   239   


---
 
Milyen fajta körte?
Kevésbé édes,savanykás finom körte. Olvadó húsú de a magháznál kicsit kősejtes, közepesen bőlevű.
Rendszeresen és bőven terem.Rövid, sűrűn elágazó hajtásokat hoz.A fa kérge repedésre nagyon hajlamos.
(Az index fórumon is kereste Zoli1437 az 1118 hsz.ban a 4. linken lévő körte fajtáját.)
DSCN4827.JPG
------------------------
Megtekintve 13889 alkalommal.

DSCN5208.JPG
------------------------
Megtekintve 13889 alkalommal.

 


  2015.11.04. 18:53  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom hogy működik, de mi lenne ha vennél egyet, és elajándékoznád valamelyik szomszédnak. Én már csináltam ilyet, dupla öröm.
 


  2015.11.04. 11:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   


---
 
Nem gondolom, hogy adnának- hiszen a fákat szeretnék értékesíteni...Ezt a fajtát mindenesetre figyelmedbe ajánlom, érdemes lenne oltani belőle.
 




  2015.11.03. 21:59  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   


---
 
végül bereczki fajta lett a befutó, hétfőn el is ültettem :thumbup:
köszönjük a sok hasznos infót, a jövőben is jöhetnek ;)
 


  2015.11.03. 21:12  Hozzászólás
  •   234   


---
 
A Vranjáról mégegyszer: teljesen éretten szedve nehezen tárolható, illatát gyorsan veszti, héja barna pöttyökkel tarkított lesz(relatív kalcium hiány?). Vannak ettől jobban tárolható fajták.
20151103_125944.jpg
------------------------
Megtekintve 13978 alkalommal.

 


  2015.11.03. 18:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   


*
 
Nem tudom oltóvesszőt is adnának-e ...több körtét már én sem ültetnék,de 1-2 régit kipróbálnék meglévő fába oltva.
 


  2015.11.03. 16:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   


---
 
Köszönöm szépen a segítséged, én is a honlapjukon szereplő leírásból azonosítottam be. Én saját körtefámba akarom oltani,mert nem tudok újabb körtefát elhelyezni a kertemben- már nincs több helyem. A meglévőkből csinálok kombifákat :) , a feleségem szerint egy tanya kellene nekem sok földdel- igaza lehet, mert az apai nagyszüleimnek volt, amíg el nem üldözte Őket Tsz-esítés.....
 




  2015.11.03. 11:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   


---
 
Szia! Nem a képen szereplő fajta amit keresek, hanem az interneten továbbkutakodva megtaláltam a megoldást- legalábbis édesanyám szerint a" Lepin Jegyző" fajta az , ami régen volt Nekik. Eszerint ilyen fajtáról kérnék oltóágat, ha valaki segítene nekem ebben! Remélem még van ebből a fajtából valahol....
 




  2015.11.02. 18:45  Hozzászólás
  •   228   


---
 
Kedves Fórumtársak!
Keresek egy régi körtefajtát, ami szüleimnek volt régen....
A nosztalgián túl kiváló tulajdonságai miatt is szeretnék oltani belőle, ha tud valaki segíteni nekem.Jellemzői:téli körte, nagy gyümölcsméret(50 dkg), éretten is zöld szín- féloldalán apró barna pöttyökkel, októberi szedés, áprilisig tárolható. Hát ennyit tudok róla.....Leírást láttam az Esperen Bergamottjáról(leginkább arra hasonlít)- ezzel nem akarok senkit befolyásolni , mert lehet valami más fajta.
Kérlek Benneteket, aki tud segítsen!
 


  2015.10.31. 19:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   


*
 
Csak az őszibarackokon van mozgás...meg aminek baja van.. a többi zöld...
 


  2015.10.31. 18:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   


---
 
]Birs fajták bemutatása(3): Vranja. Jellegzetes körte formájú birs(minden évben körtét ad). Aranysárgára érik, október közepén, végén a fán illatosra beérik. Illata eltér a bereczkitől, citrusos- fűszeres- szegfűszeges birs illatú.
Nagy méretű virágai elég korán nyílnak. Fagyérzékenynek írják, nálam még nem fagyott el(idén sem, pedig volt fagy bőven). Fája erős növekedésű, feltörekvő, kevés elágazódást hoz, ezért érdemes erősen metszeni. Kevés virágai nem öntermékenyek(a nemesítő szerint), porzópárjaként a Leskováict ajánlják, de nálam még sosem virágzott egyszerre. Amint elvirágzik a Vranja, kis átfedéssel szirmot bont a Leskó is. Nem szokott sok gyümölcs kötődni, de azok igazán méretesek, látszik a képeken is. Átlagsúlya 50-70 dkg(tavaly volt kg fölötti is). Fiziológiás mészre, emiatt klorózisra (nálam) a legérzékenyebb, tolhatom neki a vasat rendesen. Tűzelhalásra nem tapasztaltam különösebb érzékenységet.
20151031_183944.jpg
------------------------
Megtekintve 14112 alkalommal.

 


  2015.10.30. 21:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

terra alapító
 
Meg aztán otthon van az biztonságban. ;) Hullik már a lomb? Nálam minden almafa még zöld lombú, pedig ilyenkor már pirosodó leveleket szeretek látni. /Ja, hogy nézzem a vadszőlőt és az ecetfát?/ :o
 


  2015.10.30. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   


*
 
Én a hétvégén leszedtem az összes Grannyt / meg a kevés Red Fujit/...sztem már nem lett volna érdemes tovább rajta hagyni..meg aztán jobb is ha leszedtem,mielőtt a traktorosok teljesen összecseszik a földesutat...mert akkor csak gyalog lehet a területet megközelíteni,az meg cipekedés szempontjából elég nagy szívás...
 


  2015.10.30. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   


*
 
Nekem is Pinovám van /az alapfajta...mivel máshoz nálunk nemigen lehet hozzájutni.../,de én is perspektívikus fajtának tartom a jövő/met/ illetőleg...sztem jó :thumbup:
 


  2015.10.29. 21:53  Hozzászólás  Válasz CAMROM (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

---
 
Ennek igazán örülök :dejo: Mivel az Evelina lényegében egy színesebb Pinova, ezek szerint hasonló jóban részesülök majd én is :super:
 




  2015.10.29. 21:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


---
 
Nekem nincs, de a havernak igen, szerintem a Pinova az egyik legfinomabb, kedvenc lett és még az is szereti nálunk aki nem nagyon almás.
 


  2015.10.29. 21:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   


---
 
Az alma nem 0 fokon fagy, tehát emiatt nem, viszont hullásra hajlamosabb lehet.
 


  2015.10.29. 20:28  Hozzászólás
  •   218   
Avatar

---
 
Tegnap leszüreteltem a Serrres Olivér körtémet: a kb. 25 éves, embermagasságú fám hozta a szokásosat, két 12l-es vödör lett tele, viszont ilyen nagyra még egyik évben sem nőttek a körtéi.
Szedegetem a Granny Smith-t is folyamatosan. A hét végi, jövő hét eleji esetleges fagyok árthatnak-e a fán lévő gyümölcsöknek?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég