Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.08.12. 19:56  Hozzászólás
  •   815   


---
 
Fájó szívvel tudatom, hogy a 3 ha almásom súlyos vashiányba szenved, ezért október elején vas pótlás fogok nála alkalmazni :super: :super: .
Ha valakit érdekel 2-3 éves oltványok 400 Ft-ért elvihetők. Mivel a nagy fák közé voltak ültetve, ezért még átültethetők.
 


  2016.08.08. 19:05  Hozzászólás
  •   814   


---
 
Helló Mindenkinek,



Milyen körte lehet ez? Most érik, mint látható szinte semmi színe csak zöld viszont puha és finom. A fáról kicsit roppanós enyhe savval a bőrénél, de már ilyenkor is aromás. Leesve még puhább és édesebb és levesessebb is rendesen, ilyenkor a magház körül mintha kezdene kicsit barnulni. Nem kásás és nem kövecses, finom.
 


  2016.08.07. 20:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (809) hsz.-re     Olvasás  
  •   813   


---
 
Főleg az első képeden úgy látom, a levélzet nem "sima", hanem kicsit gyűröttnek tűnik. A levél fordulás pedig ahogy megnézed a fát úgy egészben, ha vannak levelek, melyek indokolatlanul /pl. nem fúj a szél/ a fonákukat mutatják, mészhiányt jelezhetnek. A hirtelen nagy fejlődés sem jó semmelyik gyümölcsnél, a gyökérzet nem bírja egy idő után tápanyaggal és nedvesség biztosításával. Az én véleményem és javaslatom a visszavágás és kálcium nitrátos öntözés lombon és gyökérzeten is. De halgass meg más javaslatokat is.
 


  2016.08.07. 19:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (811) hsz.-re     Olvasás  
  •   812   
Avatar

terra alapító
 
Remek, talán észben tartom, bocs, de sok minden kiesik a fejemből.
Talán egyetlen hibája ennek a fajtának, hogy ami kissé selejtes, az azonnal lepotyog. Nagy viharban egész sok. Jó, ha ritkítottam volna, lehet jobban fent maradna. Vagy egy hónapig volt tavaly zöldes-pirosas, utána leszedtük és eltettük, viszonylag jól tárolható. Biztos valami nemesített fajta, csak azt nem tudom miféle lehet.
Ha nem érik túl, akkor nagyon szép a belseje, ízre, illatra, állagra is. Ha túlérik, akkor már kásásodik.

Más. Keresek korán érő almát, amit így nyáron lehetne eszegetni. Annyira azért ne legyen korai, hogy minden második évben lafagyjon :D valami olyan kellenek, aminek sok jó tulajdonsága van, betegségre kevésbé érzékeny, korai, nem savanykás, nem kásás, jellegzetesen finom. Valami tippetek van?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.07. 19:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (810) hsz.-re     Olvasás  
  •   811   


---
 
Az a 'nem tudom ki' még mindig én vagyok. ;) Egyébként a körtéről csak annyit, hogy: stimmel. Nálam is potyog egy-két napja zölden, aztán gyorsan utóérik. Épp ma ettem meg az első ilyent, teljesen rendben volt (a belseje barnult, de azt a sebzésen bejutó gombáknak vagy tudomisén minek tulajdonítom
- igen, tudom, hogy vannak körte fajták, amelyek belülről kifelé érnek, szotyósodnak, de nem tudom, hogy ez ennél a fajtánál jelleg-e, vagy sem,
de ha jól emlékszem, akkor inkább nem, mert képes rendesen is beérni mindenféle belső barnulás nélkül is).
A kis Clapp még nem hozott termést, így nem tudom összehasonlítani.
 


  2016.08.07. 19:23  Hozzászólás
  •   810   
Avatar

terra alapító
 
4-5 napja érik a nemtudommilyen fajta körtém :D
Ami lepotyog, és nem zöld, másnapra finom édesre érik, a zöldnek kell talán két nap is.
Nem tudom ki mondta, hogy hasonló van neki is, a képet a rekord méretek című témába tettem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.07. 18:00  Hozzászólás  Válasz Jana11 (808) hsz.-re     Olvasás  
  •   809   
Avatar

---
 
PH-t mérni nem tudok. Az biztos, hogy alapból savanyú homok van, de ez a fa is talajcserével lett ültetve. Az egy héttel ezelőtti tünetig semmi gond nem volt ezzel sem.
Az alany vadkörte. A vadkörtében van egy közbeoltás, és abban a Bohemica. A közbeoltás tavaly tavasszal történt, tavaly egész évben szép volt, 2 méter körül hajtott.
A nemes idén tavasszal lett bele oltva, eddig olyan 1 méter sudarat hajtott, de ezt egyszer visszavágtam, hogy oldalra is ágazzon. Ebből az egyik lett ilyen mint a képen.

Ez a "levél fordulás, levél hólyagzás" mi pontosan. Nem vagyok körtében otthon, de nem látom eltérőnek a leveleket más fákhoz képest.
 


  2016.08.07. 16:25  Hozzászólás  Válasz Vebber (807) hsz.-re     Olvasás  
  •   808   


---
 
Ahogy elnézem a képeket, fölvetődött bennem egy gondolat. Nem tudsz véletlenül ph-t mérni? /Az ecetes talajvizsgálat is jelezhet, csak nem pontos./
A kálcium hiány jellegzetes tünete a gyümölcsfákon a levél fordulás, levél hólyagzás és a csúcsi levelek és hajtások barnulása és elhalása.
Egy yara kalcinites próbát egyébként is elbírna a növény. 10 liter vízhez tégy 2,5 dkg kálcium nitrátot, és öntözd be vagy permetezd be, de nagyon
ajánlott kora reggel 7-8 órakor. Ekkor a levelek gyorsabban, jobban fölveszik. Ha beigazolódna a ph gyanúm, akkor kálciumos cucc minél hamarabb
a gyökerekhez....
 


  2016.08.07. 15:53  Hozzászólás
  •   807   
Avatar

---
 
Tegnap csináltam képet. Ilyen a Bohemica hajtása.
Mióta utoljára láttam nem terjedt tovább a száradás, de tegnap visszavágtam.
Így kép alapján mit mondtok?


IMG_8610.JPG
------------------------
Megtekintve 11028 alkalommal.



IMG_8641.JPG
------------------------
Megtekintve 11028 alkalommal.

 


  2016.08.04. 20:10  Hozzászólás  Válasz Vebber (803) hsz.-re     Olvasás  
  •   806   


---
 
Az elszáradt részt azért levághatod. Ha utána nem terjed tovább a betegség akkor valami perzselés lehetett. Mást nem tudsz tenni, mint folytatod a híg rezes (fél dózisu) permetezést este, hogy nehogy megperzseld.
 


  2016.08.04. 20:06  Hozzászólás  Válasz fresno (801) hsz.-re     Olvasás  
  •   805   


---
 
Az érési idő miatt és a forma alapján a kép szerint gondoltam a Piros Clappra, annak aug közepe az érése. A Vilmosok érése még picit elvileg odébb van. Természetesen vannak az olaszoknak szerintem Clapp körtéjük, de lehet valami speckó körtéd is, látod a faiskolás hitelesség sem bizonyos.
 


  2016.08.04. 20:02  Hozzászólás  Válasz Vebber (803) hsz.-re     Olvasás  
  •   804   
Avatar

---
 
Sajnálom, bosszantó lehet. Manapság nem könnyű a körtevédelem. Ha a levelek rajta maradtak és teljesen elszáradt a hajtás, Alex-hez hasonlóan tűzhalálra gondolok én is. Azonban a réz is okozhat perzselést, főleg a fiatal hajtásoknál.

Mindenképp azt ajánlom vágd le a beteg részt valamennyi egészségessel egyetemben. Kiújulja magát.
Nekem a Vilmost kellett minden évben visszavágni, mire örültem volna az új hatásoknak már fonnyadtak és száradtak is. Ennek ellenére szépen fejlődött.
 


  2016.08.04. 07:25  Hozzászólás
  •   803   
Avatar

---
 
A levelek nem hullottak le, szárazon a vesszőn maradtak. 40cm egészséges hajtással nem tudom visszavágni, mert összesen sincs annyi. Sárgás cseppeket nem láttam az elszáradt részen. A hajtás vége ilyen, szinte élesen elhatárolva a törzshöz közelebi résztől. Levél foltosodás nem volt. Rézzel folyamatosan kezelve van, most a tünetek előtt is nem sokkal kapott.
Gyümölcs nincs a fán, ahogy írtam csemete, még kicsi.
Környéken nem tudom van-e beteg fa, viszont maga körte fa alig van, inkább szőlő ahol foglalkoznak a kerttel.
 


  2016.08.03. 22:01  Hozzászólás  Válasz fresno (801) hsz.-re     Olvasás  
  •   802   


*
 
Piros Vilmos...Max Red Bartlett
 


  2016.08.03. 21:30  Hozzászólás  Válasz Jana11 (800) hsz.-re     Olvasás  
  •   801   


---
 
Valóban, itt Észak Magyarországon az Antarktiszon eléggé savanykás volt,és nem annyira korai mint gondoltam,de termékenyülésben kiváló. Bár nekem még nincsen összehasonlítási alapom korai kajszi tekintetben. Mert ugyebár, mint korábban említettem kivéve ezt ,minden elfagyott. Pl: Tsunami is. Nálam az őszibarackoknál sem alakulnak ki olyan kiváló ízek mint délebben élő fórumtársak beszámolóik szerint. A körtére visszatérve sima vilmosként kettő csemetét kaptam Fox11-re oltva Olaszországból az egyik még nem termett, a másik a képen látható piros színű körte. Használnak az Olaszok piros Klappot?
 


  2016.08.03. 20:45  Hozzászólás  Válasz fresno (799) hsz.-re     Olvasás  
  •   800   


---
 
Kedves fresno! Piros Clappra gondolok. Kérdeztem a kajszis topikban tőled a Pricia kajszi ízéről, ha kóstoltad, nem válaszoltál. Tényleg savanyú?
 


  2016.08.03. 20:11  Hozzászólás
  •   799   


---
 
Szerintetek melyik fajta lehet ez?
DSC01114.JPG
------------------------
Megtekintve 10344 alkalommal.

DSC01115.JPG
------------------------
Megtekintve 10344 alkalommal.

 


  2016.08.03. 18:46  Hozzászólás  Válasz Vebber (796) hsz.-re     Olvasás  
  •   798   


---
 
Elvileg lehet tűzelhalás, ha van a környéken beteg fa. De ha tűzelhalás, akkor a gyümölcsön is meg kell jelenni a nyálkacseppeknek.
Én inkább a Fabrea maculata-ra tippelnék. Bár ez először levélfoltosodást okoz, de fiatal hajtásokon totális elbarnulást is okozhat, aminek az eredménye a levélpusztulás, lehullás. Ez utóbbi ellen fungicidekkel tudsz védekezni. De legelőször vágd le a beteg részt. Utána talán a legcélszerűbb réztartalmú készítményt használni. Ennek van baktericid és fungicid hatása is. Persze vigyázni kell a perzselésre.
 


  2016.08.03. 09:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (796) hsz.-re     Olvasás  
  •   797   
Avatar

---
 
Az esős időt, a hirtelen lehűlést szereti, nem tudom nálatok milyen az idő, de ilyenkor is támadhat. Van közelben fertőzött fa (szomszédra gondolok)?

Ami azonban érdekes, hogy a levéltetvek (bolhák) is csinálhatnak hasonló tünetet, ha nagy a támadás. Kiszívják a nedv nagyobb részét, az ág érdekesen bebarnul, a rügyek befeketednek és a levelek lehullnak. Utána pedig eltűnnek a nyomorultak.

A levelek lehulltak vagy elszáradtak az ágon? Az ág teljesen elszáradt vagy mutat még valami életet?

Az ágat mindenképp érdemes levágni 15-40 cm-s egészséges résszel, attól függ mekkora. Jobb ha minél többet, így biztosabb. De ezt minél hamarább.
 


  2016.08.02. 20:42  Hozzászólás
  •   796   
Avatar

---
 
Tűzelhalás fertőz még ilyenkor?
Az egyik kis körte csemetém, egy hajtásvége napok alatt leszáradt. Azt nem tudom, hogy a hajtásvég le is konyult volna ha tud, mert kötözve volt. Bonyolítja viszont az, hogy Bohemica, ami ellenálló kellene legyen.
Mi lehet még ilyen tünetekkel, nyár közepén?

Kép sajnos nincs, hétvégén nem volt nálam a gép.
 


  2016.08.01. 20:53  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   795   


---
 
Itt válaszolok hogy ne offoljunk tovább a kajszisban. Nálam az Isolda csinálta pontosan ugyanazt mint nálad a Karina. Szerintem valami új nyavajától szenved (vagy csak nekem ismeretlen, bár egy két éve ültetett is hasonló cipőben jár), furcsa kéregelhalásokat/ ágvisszaszáradást is észrevettem nála, az összes levelet ledobta, először azt hittem hogy az őz legelte le. Három hete újra kihajtott, kicsit életerősebben. Szerintem több körte ki is volt száradva, már tavasszal is ráncos volt a kérgük, azóta is olyanok. Érdekes még hogy amiket oltottam vadkörte alanyokra, nagyon sok klorózisos miközben a még be nem oltott vadkörték ill a hazai oltványok haragos zöldek.
 


  2016.07.26. 21:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   794   


---
 
Annak idején a DMkertből vettem és egy termőkaros orsófán termett először. Alsó ágak Mutsu, középen Enterprise a felső pedig Léna, mint az unokám neve.
A Léna alma kimondottan darabos elviekben téli alma lenne.
 


  2016.07.26. 21:17  Hozzászólás  Válasz firpolino (792) hsz.-re     Olvasás  
  •   793   


---
 
A másik kép lemaradt:


nyári alma1.jpg
------------------------
Megtekintve 9770 alkalommal.

 


  2016.07.26. 21:15  Hozzászólás
  •   792   


---
 
Ma vettem nyári almát a piacon. Az íze nagyon zamatos, inkább savanykás,mint édes volt. Vajon milyen fajta lehet?

Íme a képek:


nyári alma2.jpg
------------------------
Megtekintve 9675 alkalommal.

 


  2016.07.26. 14:51  Hozzászólás  Válasz imre53 (790) hsz.-re     Olvasás  
  •   791   


*
 
A Léna milyen alma -a leírás szerint ?...mert ezek szerint eddig még nem volt rajta...
 


  2016.07.25. 20:43  Hozzászólás  Válasz alex (789) hsz.-re     Olvasás  
  •   790   


---
 
A Lénán négy alma volt, de a szél besegített. Úgy látszik ez is olyan, mint a"Hegylakó" című film. Csak egy maradhat!!!!


P7250518.JPG
Léna
Megtekintve 9667 alkalommal.

P7250517.JPG
Mutsu
Megtekintve 9667 alkalommal.

 


  2016.07.25. 09:16  Hozzászólás  Válasz CAMROM (787) hsz.-re     Olvasás  
  •   789   


---
 
Nem fordítva Jonagold és Mutsu? A Mutsu szokott ilyen zöldudvaros pettyes lenni. Meg tudsz erősíteni. Köszönöm
 


  2016.07.24. 19:31  Hozzászólás  Válasz CAMROM (787) hsz.-re     Olvasás  
  •   788   


*
 
Nálam is olyanok ne aggódj...de már annak is örülök,ha lesz mit leszedni.
 






  2016.07.06. 05:17  Hozzászólás  Válasz tgwh (784) hsz.-re     Olvasás  
  •   785   


---
 
Próbáld meg végighúzni kezed az ágon, ha könnyen lejön a levél, akkor perzselés, ha nem, akkor egy feles és hideg vas, mert tűzelhalás.
 


  2016.07.05. 21:35  Hozzászólás  Válasz csarli1 (783) hsz.-re     Olvasás  
  •   784   
Avatar

terra alapító
 
Azon kívül hogy megpusztul :D
Megnéztem, minden levelén, körben hol több hol kevesebb barna, valamelyik el is száradt, és felfelé állnak, a bot teteje csupasz. Többet nem tudok mondani.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.07.05. 17:21  Hozzászólás  Válasz csarli1 (781) hsz.-re     Olvasás  
  •   782   
Avatar

terra alapító
 
Hmm... és ennek mi egyéb jelei vannak?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.03. 21:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (777) hsz.-re     Olvasás  
  •   781   


---
 
Mikor és mivel permetezted, és milyen töménységbe. Ha szerencséd van perzselés, majd észhez tér, ha nincs meghozták tetvek az Erwinia amylovorát, akkor pedig nincs mit tenni, csak a hideg vas.
 


  2016.07.03. 20:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (779) hsz.-re     Olvasás  
  •   780   
Avatar

terra alapító
 
Vegyél egy 520-as nokiát. A világ legjobb telefonja. Könnyű kezelni és sosem romlik el. Ja, és egy 10-esért kapsz a vaterán. Nekünk már 4 van belőle.

Nem teljesen mindegy hogy melyik levél barnul és hogy.
A baracknál a törés is vágás, ugyan úgy fog viselkedni.
 


  2016.07.03. 20:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (778) hsz.-re     Olvasás  
  •   779   
Avatar

terra alapító
 
A mobil leesett, azóta nem érzékeli a memóriakártyát, sajátra meg nem enged menteni... már vagy két éve lecserélném, csak nem találok jobbat egy huszasért :D
Fényképező van valahol...

Milyen levelei? Egy bot, rajta levelekkel, egyik olyan mint a másik :D viszont az őshonos pálinkafák, na azok makkegészségesek! Barackokban meg a szokásos barack baj, fakók a leveleik, néhol sárgul...

Másik gondom, egy barack, letörött a szélben a csúcsa. Ha levágom elágazik, és később vághatom le az egyik csúcsát, de ha nem vágom le, mit csinál?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.03. 20:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (777) hsz.-re     Olvasás  
  •   778   
Avatar

terra alapító
 
A tavaly ültetett bosh vagy kobak (passz melyik, de lehet nem is ilyen fajta)


:) Vagy mindkettő egyszerre.

Az attól függ melyik levelek. Egy képet igazán csinálhatnál!
 


  2016.07.03. 20:41  Hozzászólás
  •   777   
Avatar

terra alapító
 
Estét!
A tavaly ültetett bosh vagy kobak (passz melyik, de lehet nem is ilyen fajta) körtefám tetűtámadás után kissé visszamaradt, a többi rendesen nő, de ez csak vegetál. Levelei lekókadnak, és barna szélűek. Mi lehet a gondja?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.27. 21:12  Hozzászólás  Válasz Jana11 (775) hsz.-re     Olvasás  
  •   776   


---
 
OK, köszönöm a visszajelzést.Persze azért jó lenne valamilyen objektív kritérium is. Ilyen például az általam kérdezett nyálkacseppek megjelenése. Nedm kételkedem a szakmai ismereteidben, de egy hajtásszáradás nem feltétlen jelenti, hogy a tűzelhalással állunk szemben. Ha pásztorbotszerűen hajlik meg a hajtás és nyálkacseppek is vannak rajta, akkor nincs vita.
 


  2016.06.27. 19:35  Hozzászólás  Válasz alex (774) hsz.-re     Olvasás  
  •   775   


---
 
alex, nem vagyok egy fotózkodós fajta, biztosan észrevetted. Valahogy nem csábít meg nem is kedvelem. Szóval mézgacseppek nincsenek a birseken /ez nem is "kötelező" tünet, már levágtam a fertőzést jelző új hajtásokat. De biztosan a tűzelhalás volt, hiszen sajna már ismerősök vagyunk...A fiatal, ágvégeken induló birs hajtásokat támadja, sokkal hamarabb jelzik mint a normál almafák, nagyon érzékeny a birs, a hajtások elszáradnak, lekonyulnak, barnulnak...
 


  2016.06.26. 19:04  Hozzászólás  Válasz Jana11 (769) hsz.-re     Olvasás  
  •   774   


---
 
Köszönöm a reagálásodat. Én még nem láttam igazából birsen ilyenkor, azért kérdeztem. Nyálkacseppek is megjelennek, vagy csak száradás? Tudnál feltenni egy fotót?
Köszönettel
 


  2016.06.26. 10:06  Hozzászólás  Válasz csarli1 (771) hsz.-re     Olvasás  
  •   773   
Avatar

---
 
Házikertbe jó én szeretem idén a bolha a vilmost és a clappot szerette támadta nálam.
 


  2016.06.26. 10:02  Hozzászólás
  •   772   
Avatar

---
 
Alma 06.25-26
Fénykép0126.jpg
Jonagold ez sem lesz apró csak kevés
Megtekintve 9961 alkalommal.

Fénykép0124.jpg
Starking idén ez is csak közepesen kötött
Megtekintve 9961 alkalommal.

Fénykép0103.jpg
Vista B. napos fele
Megtekintve 9961 alkalommal.

Fénykép0104.jpg
Vista B. belső ágakon
Megtekintve 9961 alkalommal.

Fénykép0101.jpg
Idared a napos oldalán
Megtekintve 9961 alkalommal.

Fénykép0102.jpg
Idared szerencsére van bőven
Megtekintve 9961 alkalommal.

 


  2016.06.26. 09:54  Hozzászólás  Válasz laca12 (770) hsz.-re     Olvasás  
  •   771   


---
 
"Pachams T. Ez egy stabil fajta" én 400 db 14 éves fától szabadultam meg ebből a fajtából. Igen érzékeny a tűzelhalásra, körtelevélbolhára, és eladhatatlan.
 


  2016.06.26. 09:09  Hozzászólás
  •   770   
Avatar

---
 
2016 06 25-26 így állunk ma . Körték [wcsatsz
Fénykép0130.jpg
bosh KO
Megtekintve 9974 alkalommal.

ov2][/wcsatszov2]
Fénykép0131.jpg
Bosh Végítélet
Megtekintve 9974 alkalommal.

Fénykép0099.jpg
Clapp ez jó lesz
Megtekintve 9974 alkalommal.

Fénykép0107.jpg
Pachams T. Ez egy stabil fajta
Megtekintve 9974 alkalommal.

Fénykép0108.jpg
Hardenpont remélem szép darabos lesz
Megtekintve 9974 alkalommal.

Fénykép0111.jpg
Mirandino r. érésre felkészülni !
Megtekintve 9974 alkalommal.

Fénykép0122.jpg
Piros Vilmos az idén elég szűken terem
Megtekintve 9974 alkalommal.

 


  2016.06.24. 20:17  Hozzászólás  Válasz alex (768) hsz.-re     Olvasás  
  •   769   


---
 
alex, bár tényleg nagy esélyes a virágzáskori fertőzés, de nem csak akkor fertőz a fránya tűzelhalás, hidd el. A birseken, a fiatal hajtások, hajtásvégek bizony most is mutatják. Rozsdás színt kapnak és elszáradnak a hajtásvégek. Három birsfajtából kettő jelzi a tünetet, ma is visszavágtam és rezeztem őket.
 


  2016.06.24. 18:06  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (767) hsz.-re     Olvasás  
  •   768   


---
 
Virágzásban OK. Ha virágzásban nem kapta el, akkor most mit mutat?
 




  2016.06.23. 18:54  Hozzászólás  Válasz Jana11 (765) hsz.-re     Olvasás  
  •   766   


---
 
Mit értesz azon, hogy az indikátor birsek előrejelzik a tűzelhalás veszélyét?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég