csicsóka Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.07.31. 20:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


terra alapító
 
:oops:


Alapjáraton hagyni kell benne pár kicsi darabot, de mi most megpróbáltuk, ezt, de nem jött össze, UGyanúgy visszanőttek.
 
Lizy


  2015.07.30. 09:15  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

---
 
Azt szeretném kérdezni a csicsóka tudóktól, amikor szedésre kerül a sor, akkor minden gumót ki - mint a krumpli szedés! ,- vagy hagyni párat a helyén? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 09:32  Hozzászólás  Válasz lizy72 (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

---
 
Szia lizy72!

"Sajnos nekem nincs nagy kertem, ezért anyámnál is kertészkedek. A csicsóka nála van ."

Szokásom mondani, minden szülő köteles a kölkét, harminc évig támogatni, mert annyi gyerekekként a garancia! :-D

A sajátjaim már harmincon felül, és az unokák még lubickolnak a lében! :-D

" (jó szúrós a szára)"

Ezt sem tudtam, és köszönöm az elszólást! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 07:04  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   


terra alapító
 
Sajnos nekem nincs nagy kertem, ezért anyámnál is kertészkedek. A csicsóka nála van .

Én sem szedem ki mindet, de mivel nem tudom mikor szottyan kedvem csicsókára és az időpont egybe esik-e azzal, hogy meglátogatom anyámat, és ráadásként nincs kővé fagyva a föld, ezért biztosítom be magamnak a fagyóba :)

Ja az idén élő kerítésként is debütált. A szomszéd telke mellé végig elültettük, hogy ne legyen szabad átjárás. (jó szúrós a szára)
 
Lizy


  2015.07.22. 21:12  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

---
 
Szia cimbora, ha van "a" betű, ha nincs! :-D

"Azért nem szedem ki minden évben, mert ketten a feleségemmel nem győzzük megenni azt a zöldség és gyümölcsmennyiséget amennyit a kertünk terem. "

Ez sok ember álma! :-D

"Annak ellenére, hogy vegetáriánusok vagyunk, így az átlagembernél jóval többet fogyasztunk."

Elismerésem, és azt ugye tudod, ha a férfi sok zöldséget eszik, akkor elkapja a kisnyúl betegséget, és nagy fülei, ill. kisfarka lehet! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.22. 21:11  Hozzászólás  Válasz lizy72 (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

---
 
Szia lizy72!

"Mindenképp csak akkor vesd el ha biztos , hogy ott mindig ezt akarod majd tartani."

Ez volt a száz pontos kérdés, mert ez is igaz! :-D

Ahhoz, hogy nyugodtan tudjak aludni, a három kisfát - lemon mytrle (https://en.wikipedia.org/wiki/Backhousia_citriodora  ) - átkell ültetnem - onnan -, mert gond lehet!

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.22. 20:40  Hozzászólás  Válasz lizy72 (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Nekem göcsörtös régi fajtám van, szép nagyra képes megnőni a következő évben, ha nem szedem ki. Az íze az gusztus dolga. Aki a krumplihoz szokott, annak talán édes. Legutoljára az én drága feleségem megjegyezte, hogy mennyivel finomabb a csicsókafasírt, mint a krumplifasírt. Mert a krumplis étel, másnapra megfásul és ízét veszti, a csicsóka viszont jobban megőrzi. Nem célszerű kiszedni és lefagyasztani, hiszen ezzel éppen azt a fontos tulajdonságát veszted el, hogy nem fagy el, így fagymentes téli napokon is szedhető, no és tavasszal, amikor amúgy is vitaminhiányban szenved a nép. Egyrészt én mindig értelem szerint kezelem a dolgokat. Ami fagyasztás nélkül is eláll, arra nem pazarlom az áramot. Másrészt a fagyasztott termékből készült étel véleményem szerint az éhséget ugyan csillapítja, de az egészséget nem szolgálja. Szemben az élő zöldséggel.
 


  2015.07.22. 20:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

---
 
Azért nem szedem ki minden évben, mert ketten a feleségemmel nem győzzük megenni azt a zöldség és gyümölcsmennyiséget amennyit a kertünk terem. Annak ellenére, hogy vegetáriánusok vagyunk, így az átlagembernél jóval többet fogyasztunk. Inkább csak tavasszal szoktam kiszedni belőle. Legtöbbször nem is magamnak, hanem ismerősök kérnek tőlem. Pedig célszerű lenne kiszedni, mert akkor nem lenne ilyen erdősűrűségű, a gumók is nagyobbra nőnének. A csicsóka a kertnek olyan növénye, mely nem igényel semmiféle gondoskodást. Olyan mint a csalán, magától nő. Ezen az elven én nem is kívánok változtatni. A természetre bízom. Ráadásul van nekem fontosabb dolgom is, mint a csicsókát babusgatni.

A nicknevem kedvescimbora, csak az utolsó a betűt a rendszer lecsípte, mert úgy túl hosszú lenne, szerinte. Mindenhol a neten ezt használom. Ez van az E-mail címemben, a honlapom címében is. Aki ír nekem, vagy olvassa írásaimat, abban ez a név könnyen megmarad.
Miért kell neked a bambusz? Haszon, vagy dísznövénynek?
 


  2015.07.22. 12:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


terra alapító
 
A gumó mérete attól függ milyen fajtát vettel. Sajnos nekem elég göcsörtös kisebb gumós fajta van, de láttam már simább és nagyobb változatot is.

Mindenképp csak akkor vesd el ha biztos , hogy ott mindig ezt akarod majd tartani.

Amúgy nagyon szeretem enni, Télre felpucolva a fagyasztóba rakom. Igaz ősszel így elég sok munka van vele, de télen már csak be kell nyúlnom a hűtőbe és pity-puty elkészül a finomság :)
 
Lizy


  2015.07.20. 09:53  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
Szia cimbora!

Tetszik a nickneved! :-D

"Így néz ki a csicsókás ágyás. Kissé elburjánzott, mert nem szedem ki a gumókat minden évben."

Köszönöm a képeket, és a látni valót is! Megkérdezhetem, miért nem szedted ki a gumókat minden évben, mert akkor természetes lenne a szinten tartás! :-D

"Itt pedig a múlt héten kiirtott csicsóka helye."

Ügyes vagy, és szorgos is, mert szép lett a kisfa környéke! :-D

"A gyökerek 2 ásónyomnál nem mennek mélyebbre."

Köszönöm ezt is, mert ezt sem tudtam, és akkor tenni fogok egy műanyag szalagot a kövek elé, és akkor nem jutnak ki a kőzárkából!

Ez volt a bambuszaim kezdete... Tavaly májusi a kép.

Kép

Egy év elteltével...

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.19. 00:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Így néz ki a csicsókás ágyás. Kissé elburjánzott, mert nem szedem ki a gumókat minden évben.



Itt pedig a múlt héten kiirtott csicsóka helye.



A gyökerek 2 ásónyomnál nem mennek mélyebbre.
 


  2015.07.17. 22:48  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

---
 
Szia!

" Ha tudtam volna, hogy érdekel akkor a múlt héten is csináltam volna, mert éppen ezzel foglalkoztam."

Köszönöm a részleteket, és ez a csicsókás álmom nem mostani, csak eddig nem jó helyen nyafogtam! :-D

"A kövek közül előfordulhat, hogy kibújik a csicsóka, ha nem gátlod meg terjedését valamilyen erős műanyagfóliával."

Na, ettől félek, és milyen mélységben szánkózik a csicsóka gyökere? A fóliás borítást megtudom tenni, de ahhoz jó lenne tudni, a gyökerek mélységi haladását! :-D

"Felétek ennyire olcsó a kő?"

Ja, adják olcsón is - ezeket ingyen hoztam el -, és a kertemben is van elég! :-D

Abból készítettem a kertszegélyt is, mert a kő ott volt, és ezeket nem eszik a termeszek! :-D

Az előtérben, a feketenadályom! :-D

Kép

.. akkor szép álmokat, nálunk a tél is tudja a napsütést, és jó is esik, mert a plusz 5 fokos hideget már nem bírja a bőröm! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.17. 20:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
A hétvégén csinálok képet a csicsókámról. Ha tudtam volna, hogy érdekel akkor a múlt héten is csináltam volna, mert éppen ezzel foglalkoztam. Egy 3-4 éves kajszifámat úgy körbe nőtte a csicsókaerdő, hogy alig látszott ki belőle. Kihúztam a földből a zöld szárakat mind egy szálig és a fa köré terítettem takarásnak.
A kövek közül előfordulhat, hogy kibújik a csicsóka, ha nem gátlod meg terjedését valamilyen erős műanyagfóliával.
Felétek ennyire olcsó a kő?
 


  2015.07.15. 09:33  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
Mutatok még képet, a megértéshez, mert az alsó részbe szeretném a csicsókákat elültetni. Van ott 3 darab kisfaszerűség, amelyek a lemon scented myrtle - citromillatúak - amelyeket veszélyeztethetik, az odatelepített csicsókák? :-D

https://www.google.com.au/search?q=Lemon-scented+Myrtle&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CIkBEIkeahUKEwiUgtrZ2dzGAhUTgQ0KHTSdBQg&biw=1344&bih=709 

Kép

Ilyen kőfalas földtámaszt használok, és ezen is átbújhat a csicsóka legény, mert ezen belül lenne a helyük? :-D

Kép

A bambuszaim! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 23:14  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Szia cimbora!

"A nád nem tudom milyen gyorsan terjed, mert nádat nem termelek, de csicsókám van már, vagy 20 éve."

Köszönöm a segítséged, és nekem van nádam a házkörül, és arról van nekem is tudásom, mint neked a csicsókáról! :-D

Két típusa van a nádnak, a futós - a szomszédba is eljutó! -, és a helyben járós! :-D

Running bamboo, a futós nád! - https://www.google.com.au/search?q=running+bamboo&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mvLRVO_aMoPc8AW9xIGoAQ&ved=0CCsQsAQ&biw=1344&bih=685 

A clumping bamboo, helyben maradó, és ilyenek vannak nekem is! :-D
- https://www.google.com.au/search?q=running+bamboo&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mvLRVO_aMoPc8AW9xIGoAQ&ved=0CCsQsAQ&biw=1344&bih=685#tbm=isch&q=clumping+bamboo 

Ez a házelőtti udvar részem - téli kép -, és a háttérben a helyben járó nádfal! :-D

Kép

"Évente több mint fél métert halad előre, majd a fűből minden irányban kibújik és szárat növeszt. "

Ez a rész, ahova szánom, és mi a véleményed, merjem oda tenni? Kibújik a köves részből? Ez egy kis teraszos rész, és a fehér pelenka - műanyag szövet, a termőföld megtartására -, és ide kerül még majd jó minőségű termőföld, és ebbe a laza talajba szánom a csicsókákat! :-D

Ezt a teraszt is egy kőfal tartja - a pelenka alatt vannak a kövek -, és azon is kibújhat? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 20:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
A nád nem tudom milyen gyorsan terjed, mert nádat nem termelek, de csicsókám van már, vagy 20 éve. A gyümölcsfák között tartom. Jól kúszik a gyökere a föld alatt. A gyep nem akadály neki. Évente több mint fél métert halad előre, majd a fűből minden irányban kibújik és szárat növeszt. A rendszeres kaszálást nem bírja. Azzal féken tartható.
 


  2015.07.14. 13:50  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

---
 
Ismétlem önmagam, hátha... :-D

Úgy terjed, mint pl. a nád?

Azért kérdem, mert ha 1-1.5 métert nő egy gumó, akkor még nem rossz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 09:17  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
Azt szeretném kérdezni a tudóktól, a csicsóka terjedése mekkora kört számol fel? Úgy terjed, mint pl. a nád?

Azért kérdem, mert ha 1-1.5 métert nő egy gumó, akkor még nem rossz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:07  Hozzászólás  Válasz lizy72 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Ja, és ásó, ill. kapa, vagy netán csákány? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:05  Hozzászólás  Válasz lizy72 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

---
 
Szia lizy72!

"Pár darabot vetettem el 3-4 éve. Azóta úgy elterjedt, hogy nem győzöm rendszabályozni. :)"

Köszönöm a véleményed, és a frászt hoztad rám! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 22:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


terra alapító
 
Pár darabot vetettem el 3-4 éve. Azóta úgy elterjedt, hogy nem győzöm rendszabályozni. :)
 
Lizy


  2015.07.05. 22:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Szia baby-lon!

Köszönöm a megjegyzésed, és mindjárt keresek egy-egy képet, mert amit tudsz "Kiírtani sem lehet, a mélyebben bennmaradó termésből újra, meg újra kihajt, sőt, szaporodik is." -, az egy kicsit félős lett nálam! :-D

Az van nálam, adva a zöldséges álmom, és az ahhoz illő kertrész! Aztán, van a házelőtt egy olyan rész, aminek kőből van a szegélye, és nemtom! :-D

Az alsó részre szántam őket..., és díszként is jól mutat? :-D

Kép

Azóta már elrendezve a kőország!

Kép

.. és ez a kész terület, ahova szántam a csicsókát! :-D

A fehér anyag megfogja a talajt, és az eső nem viszi át a kövek között! Látható 3 kis kupac, ott a lemon scented myrtle bokrok, kis példányai vannak! Ezeket féltem a csicsókás rohamtól, és a citrom illatúakat is megeszi, majd a csicsóka?

Ezt terület, teljesen elcsicsókázhat majd? :-D


Kép

A lemon scented myrtle

https://www.google.com.au/search?q=lemon+scented+myrtle&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=epuZVeOKDMn98AWDvouQCA&ved=0CI4BEIke&biw=1344&bih=709 
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 16:09  Hozzászólás  Válasz wogboy (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Én termesztem. Sok okosságot nem lehet róla mondani, egy ősszel elveti az ember, tavasszal kikel, szép, hosszú szára lesz, szép sárga virága. Késő ősszel lehet elkezdeni felszedni, és enyhe idő esetén egész télen szedhető. Kiírtani sem lehet, a mélyebben bennmaradó termésből újra, meg újra kihajt, sőt, szaporodik is. Főzésnél vigyázni kell, mert aki nincs hozzászokva irtózatosan fel tud fújódni tőle.
 


  2015.07.05. 11:06  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
A csicsóka!

A net tele infókkal, de nem látok gyakorlati tapasztalatokat!

Van, aki termeszti, és mire kell - ha kell - figyelni? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 12 vendég