Gyümölcsméretek, rekord méretű gyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.06.05. 19:03  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

---
 
Wonder cot java:
002.JPG
------------------------
Megtekintve 9370 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 9370 alkalommal.


Méretükkel igen, ízükkel kevésbé vagyok elégedett az idén (a sok eső miatt kissé vízízűek lettek)
 


  2016.06.05. 18:56  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

---
 
Tsunami:
006.JPG
kicsik
Megtekintve 9325 alkalommal.

009.JPG
nagyok
Megtekintve 9325 alkalommal.

013.JPG
kb. az átlag
Megtekintve 9325 alkalommal.

 


  2015.11.07. 19:45  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

---
 
Így néznek ki a feltehetően Jenny féle öntermékeny kivi termései. Idén először termettek, átlagtömegük olyan 3 dkg lehet (mire meghámozom, alig marad belőlük valami). Jó lenne, ha sikerülne átoltanom.
Kép 186.jpg
------------------------
Megtekintve 9966 alkalommal.

 


  2015.11.04. 19:17  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

---
 
Az idén a Serres Olivér körték egész szép méretesek voltak, több hasonló példány is akadt közöttük:
Kép 188.jpg
------------------------
Megtekintve 9714 alkalommal.

 


  2015.11.03. 19:05  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

---
 
Ez itt egyértelműen a "nem rekordméretű datolyaszilvák" gyűjtőhelye:
Kép 182.jpg
------------------------
Megtekintve 9703 alkalommal.

Kép 184.jpg
------------------------
Megtekintve 9703 alkalommal.


A legkisebb és a legnagyobb khaki (remélem, lesznek jövőre nagyobbak is :)
 




  2015.11.01. 16:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

---
 
Az enyém sajnos nem maradt meg. Semmit nem nőt, vegetált, majd egyenként eldobta a leveleket, végül fentről lefelé száradni kezdett.
 


  2015.10.20. 18:42  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

---
 
A saját termésű citrom egyik nagy előnye, hogy sokáig a fán tartható. Ez a gyümölcs tavaly tavasszal virágzott és idén tavasszal szüretelhető lett volna, de csak most szedtem le. Másik előnye az importálttal szemben, hogy vegyszermentes, tehát a héját nyugodtan le lehet reszelni a süteményekhez (állítólag nagyon keresett a biocitrom a háziasszonyok körében, ha tudnák, hogy én a lé kifacsarása után kidobom őket, lehet, hogy megköveznének :D ) Érdekes még, hogy a folyamatos szüreteléssel a fán maradók egyre nagyobbak lesznek. Ez egy szép példánynak számít:
Kép 173.jpg
------------------------
Megtekintve 9808 alkalommal.

 


  2015.10.05. 21:01  Hozzászólás
  •   24   


*
 
Egy apró Bosc...volt már ennél nagyobb is :
 




  2015.09.20. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
elképzelhető, hogy az, de legközelebb ha lehet, hagyd meg a fán besárgulni.
 


  2015.09.20. 19:09  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

---
 
Ismeretlen fajtájú birsem (Bereczkire tippelnék, de megköszönném, ha megerősítenétek/megcáfolnátok). Mindössze 4-5 termés volt a fán, a pálmát magasan ez a példány vitte el:
Kép 170.jpg
------------------------
Megtekintve 9672 alkalommal.

 


  2015.09.17. 20:58  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Egy kis tanulság számomra, amit megosztok veletek: van egy kb. 15-20 éve termő körtefám, aminek elég kis méretű, de jóízű termései vannak. Tápanyagot nem pótoltam, úgy gondoltam, fajtajelleg a kis méret. Néhány évvel ezelőtt szemeztem róla egy másik fát, ami most termett először. Bemutatnám a gyümölcseiket:
Kép 146.jpg
------------------------
Megtekintve 9698 alkalommal.

Kép 148.jpg
------------------------
Megtekintve 9698 alkalommal.

Kép 151.jpg
------------------------
Megtekintve 9698 alkalommal.


Nem nehéz kitalálni, melyik gyümölcs melyik fáról származik. Ősszel kap majd valamilyen tápot az öreg, kíváncsi leszek a jövő évi termésére.
 


  2015.09.06. 18:29  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

---
 
Lila óriás füge: első termése nem volt, remélem majd lesz. Nem manipulált, pontosan 100g :)

Kép 143.jpg
------------------------
Megtekintve 9765 alkalommal.

 




  2015.08.28. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Úgy érzem, ki kell cserélnem az előző hsz-omban a szmájlit :) Először zelnice(zselnice) meggyre gondoltam, de megnéztem és az olyan fürtös.
 






  2015.08.28. 17:28  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Hoztam nektek én is 2 képet. Az egyik egy meggy, szerintem bőven rekord méret. A másik két paradicsom, amiért lehet hogy kapok a fejemre, mert nem gyümölcs, de mintha valahol azt olvastam volna hogy mégis. ;) Ott csak a méretkülönbséget próbálom mutatni 2 fajta közt, külön külön egyik sem számítana rekordnak, de így egymás mellett elgondolkodtató ha valaki azt mondja, este megettem 10 paradicsomot, hogy sokat, vagy keveset evett. :-D


 


  2015.08.27. 20:27  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

---
 
Egyre nagyobb zavarban vagyok az őszibarackok méreteit illetően. Én még csak most próbálkozom a termesztésével és nem tudom behatárolni, hogy pl. a nekem most először termő Extreme sweet a maga közel 180g-os átlagával hol helyezkedik el rangsorban. Zavarom elsődleges oka, hogy a neten a különböző fajták leírásánál a 130g-osnál nagyobbakat már nagynak, a 150-200g közöttieket pedig már szinte hatalmasnak írják le. Ugyanakkor az általatok bemutatottak között szép számmal vannak 300g fölöttiek is (tudom, hogy ezek kiválasztott gyümölcsök, de gondolom, hogy ha átlagot mérnétek, az is nagyon magas lenne).
Kiskerti viszonyok között (öntözve) az én gyümölcseim átlagosnak, átlag alattinak vagy fölöttinek tekinthetők szerintetek?
 


  2015.08.24. 20:24  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

---
 
Sziasztok !
Idén hamar beindult a Paw érés.. egyenlőre egy magányos gyümivel , de jön a többi! :-)
Prima 1216 fajta és kb 430gramm súlyú...
Elég magasra tette a mércét... nálam... valószínű nem is lesz másik ami lehagyná...
2015822162836.jpg
Príma1216 430 gramm
Megtekintve 9839 alkalommal.


2015822162810.jpg
Príma 1216 430 gramm
Megtekintve 9839 alkalommal.

 




  2015.08.20. 17:44  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

---
 
Ma leszüreteltem az Extreme sweet őszibarackok hátralévő nagyobb részét. Egy kevés statisztika róluk:
A 15 gyümölcsből egy már rég lepottyant, az nem szerepel az adatok között. Átlagtömegük 177gramm, a legkisebb 133, a legnagyobb pont 100 g-mal több, 233 g-os lett. Megmértem az átmérőjüket is, átlaguk kereken 70mm (legkisebb 63, legnagyobb 79 mm-es). Ha a méretkategóriák alapján kellene osztályoznom, akkor azt mondanám, hogy az A és AA határvonalán helyezkednek el.
Nálam egyértelműen duránciak, nem volt egyszerű kettévágni őket. Ízre igen édesek, egy leheletnyi savval (mivel nem ehhez vagyok szokva, ezért nekem elsőre furcsa volt, de meg lehet szokni :-D ) Enyhén ropogós állagúak voltak, evéskor nem kellett feltűrnöm az ingujjamat. Külsejüket 100 %-ban lilásbordó fedőszín borítja, szerencsére kártevő rovarok nem találtak rájuk.
Két kép a fajtáról:

Kép 110.jpg
------------------------
Megtekintve 9881 alkalommal.

Kép 111.jpg
------------------------
Megtekintve 9881 alkalommal.

 


  2015.08.17. 07:34  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Biztos nem igy akartad kérdezni, de "tápanyagba" nem ültetünk dinnyét :) Azt javaslom, hogy vegyél egy könyvet, olvasd el, aztán ha van kérdésed, én szivesen válaszolok rá (ha tudok), de a dinnye termesztés nem annyiból áll, hogy irok egy választ, és jövőre minden sikeres lesz. Sajnos ezt nem lehet tökkel összehasonlitani. A dinnye kényes, mint a fene, mig a tököt, szinte gondozás nélkül lehet nevelgetni.
 


  2015.08.17. 07:30  Hozzászólás
  •   8   


---
 
Ime egy apró sárgadinnye. Tavaly volt ettől nagyobb is, akkor elfeledkeztem fotózkodni vele, most vele kell beérnetek. Fajtát nem irok, ugyanis ez egy spontán hibrid. Narancshúsúnak kellett vna lennie, de zöld lett, idén talán az egyik legfinomabb. Még lesz pár kiló, aztán vége, nagy része eldobta már a szárát.
sárga.jpg
------------------------
Megtekintve 9916 alkalommal.

 


  2015.08.16. 20:58  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem idén egyetlen egy versenyzővel nevezek, egy nemtudommivel :D az átlagos persze kisebb, de méretesek azok is, egy-két törpe húzta le egyébként az átlagot :D
Egy baja van, ha megkezdi valami rovar, akkor egyből rohad, pár nap alatt annyi a termésnek, akár a fán, akár alatta van...
Muszáj zölden leszedni, úgy ropogós, visszafogott, finom a termése. HA már sárgul vagy kicsit piroslik, akkor kásássá válik, de jó édes. Nem tudom milyen fajta.

 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.15. 11:52  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Milyen tápanyagba ülteted a dinnyéket és milyen gyakran öntözöd? Illetve honnan vannak a fajtáid, amiket termelsz? Mennyivel nehezebb termelni mint a tököt? Azért kérdezem, mert görögdinnyét a mi családunk nagymamámig visszamenőleg, sohase termelt. Nem volt szokásban. Meg kéne egyszer próbálnom, de azt se tudom milyen problémákra kell felkészülnöm. Ilyen szempontból adj lészíves információt.
 


  2015.08.14. 19:59  Hozzászólás
  •   5   


---
 
9.6 kg-os szibériai dinnye. Dinnyék között, nem kiemelkedő a méret, de a fajtakörön belül, mindenképpen kiemelkedőnek számit. A neten fellelhető információk szerint, 4-5 kg-os az átlagmérete, ezt majdnem sikerült megduplázni, igx azt gondolom, méltán lehetek, kicsit büszke :)
szib.jpg
------------------------
Megtekintve 9892 alkalommal.

 


  2015.08.09. 22:29  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Hirtelen valami bevándorlónak néztem az ürgét :D :D :D

Megmértem egy szilvát, 60 gramm körül volt, persze vannak kisebbek is :D körte 170 gramm körül, de annál meg nagyobbak vannak :D holnap talán képpel is nevezek a versenybe, bár a szilva elfogyott... volt vagy 7-8kg a kis fán...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.09. 20:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Megvan, 22.1 kg lett. Nézzétek el nekem, hogy a nagy izgalomban, elfelejtettem a mérlegen is csinálni egy képet. Szétszakadt a belseje, de ez az izét és minőségét nem befolyásolja. Ez egyébként is, ennek a fajtának a jellemzője. Majd a másikon jellemzem, részletesen.
rkord orange.jpg
------------------------
Megtekintve 9492 alkalommal.

 


  2015.08.08. 08:04  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Csak a paradicsom jutott eszembe a gyümölcs-nem gyümölcs kapcsán, a dinnye nem. Ha megmérted, ne felejtsd el beírni ide is, hány kiló lett.
 


  2015.08.08. 07:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Akkor kezdem én. Bár a dinnye nem gyümölcs, de mivel felsoroltak között van, igy bátorkodom megosztani. Még a szárán van, becslésem szerint 20-nál nagyobb, néhány nap és szedhetem. Ő egy Orangeglo, saját gyökerén van, majd a másikon részletesen jellemzem.
orange.jpg
------------------------
Megtekintve 9456 alkalommal.

 


  2015.08.04. 14:46  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
A téma címének megfelelően két részre lehetne bontani egy bizonyos gyümölcsfajta méreteinek leírását: egy szemre átlagosnak tekinthető ill. a kiválasztott legnagyobb gyümölcs paramétereinek (tömeg, hosszúság, esetleg szélesség) megadása (a hosszúság mérésére javaslom a sublert, kivéve a nem savanyítani való dinnye :-D )
Időnként láthattunk már rekordméretű képeket a fórumon, de most ez a topic egyfajta gyűjtőhely lenne, ahol az azonos fajtákkal rendelkezők érdekes összehasonlításokat tehetnének. Fontos: az átlagos méretű gyümölcsök bemutatásától lehet, hogy többen is ódzkodnak, de az előzőekben írtak miatt nagyon is jó lenne. Nem feltétlenül kell átlagosat és rekordot is bemutatni, lehet vagy-vagy.
Gyakorlatilag mindenféle gyümölcs bekerülhetne ide a ribizlitől a görögdinnyéig, nyilván az előbbi esetben a fürtöt kellene mérni :) . Szükséges lenne természetesen a fajta pontos elnevezése. Szeretném, ha itt csak gyümölcsök fordulnának elő, elég nagy így is a választék (az általunk termelt egzotikus gyümölcsfélék /kivi, datolyaszilva, indián banán, citrom stb/ is ide kerülhetnének). Nem probléma, ha fotó nem készül a gyümölcsről, de feldobná a rövid leírást. Ha volna érdeklődés és megfelelő számú hozzászólás a téma iránt, akkor zöldségfélékről is nyithatok egy újabb topicot.
Először is várom az őszibarackot (meg a dinnyét, szilvát, szőlőt, körtét, almát..) termelők hozzászólását!
Ki kezdi? :thumbup:
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég