Medvehagyma Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.10.19. 10:57  Hozzászólás  Válasz andras (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

---
 
Szia andrás!

"A magot egy kis alig nedves földbe vagy föld nélkül kell a hűtőbe/fagyasztóba tenni, légmentesen egy kis nylonba csomagolva, hogy ne szárítsa ki a hideg."

Köszönöm a tanácsod, és azt hiszem, majd a következő tavaszra végzem el a tanácsod, mert már késő lehet!

"A hideg/fagy segít bizonyos biokémiai folyamatokban is ami a mag belsejében zajlanak. Ez így van a természetes lelőhelyén is."

Ez a gondom, mert nálunk nincs fagypont, és csak a hűtő tudja az igazad! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.19. 10:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Ez azért van, mert az anyatermészet odafigyel még rá is."

A kertész bánatára van ilyen törvénye? :-D

Mi tegnap is vettünk egy cseresznyefát, és a muki szerint, trópikus fajta! Majd látom, ha látom! :-D

"Az anyatermészet viszont elővigyázatos, vagy cseresznye, vagy banán. ;) :P"

:-D

Évek óta nem volt egy szem cseresznye sem, de az idén lett pár, az öt banánfa árán! Nálunk van olyan törvény, csak öt tő banánom lehet, mert ha annál több, akkor már biznisznek veszik!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.19. 07:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
A magot egy kis alig nedves földbe vagy föld nélkül kell a hűtőbe/fagyasztóba tenni, légmentesen egy kis nylonba csomagolva, hogy ne szárítsa ki a hideg.
A hideg/fagy segít bizonyos biokémiai folyamatokban is ami a mag belsejében zajlanak. Ez így van a természetes lelőhelyén is.

Ha régi a magod szerezz be újat.

Sok sikert!
 


  2015.10.17. 18:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
az idei télben elfagyott a banánja, de lett cseresznye termése! Tavaly nem fagyott el a banán, és nem is volt cseresznyéje!


Ez azért van, mert az anyatermészet odafigyel még rá is. A cseresznye hashajtó, a banán hasfogó. Isten tudja mi lenne ha egyszerre enné. Az anyatermészet viszont elővigyázatos, vagy cseresznye, vagy banán. ;) :P
 


  2015.10.17. 11:24  Hozzászólás  Válasz andras (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
Szia andrás!

"Wogboy, nem elég a hűtő, kell neki 2-3 nap a fagyasztóban is. 3-4 hét a hűtőben, 2-3 nap fagyon, 2 hét a hűtőben. Utána ültesd."

Köszönöm a tanácsod, és ez volt a harmadik eresztés, amit nem sikerült meglátnom!

Majd kipróbálom a te tanácsod is, és majd betartom az ajánlásod! Annyit még, hogy az új eresztést - magokat -, csak úgy magként tegyem a hűtőbe? Mert, legutóbb, palántázó földben voltak, és hisztizett a házisárkányom! :-D

Nálunk most van tavasz ideje, és talán még nem lesz késő, a maci hagymára! :-D

"Nem akarlak elkeseríteni, de kevés a valószínűsége, hogy megél nálatok."

Olyan nem lehet, mert van cseresznye fánk is, és fekete eper fánk, tehát árnyékot is tud adni a bambusz sorom, és ott jó helye lehet! Álltólag, a mi cseresznyénk a trópusra van kitalálva, és majd látom! :-D

Csak példának hozom fel, egy itteni haver bent lakik a homokozó közepe felé - kb. 4 óra, autóval -, és minap mesélte, az idei télben elfagyott a banánja, de lett cseresznye termése! Tavaly nem fagyott el a banán, és nem is volt cseresznyéje! :-D

Szép napot, amit az őszötök adni tud!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.12. 12:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

---
 
Wogboy, nem elég a hűtő, kell neki 2-3 nap a fagyasztóban is. 3-4 hét a hűtőben, 2-3 nap fagyon, 2 hét a hűtőben. Utána ültesd.
Olajos mag, nem fagy meg, de meg kell repedjen a külső héja.

Nem akarlak elkeseríteni, de kevés a valószínűsége, hogy megél nálatok.
 


  2015.10.12. 11:36  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

---
 
A medvehagymám nem kelt ki, pedig voltak a hűtőben is, majd két hónapig! Majd, megpróbálok hagymát szerezni, mert a magos részhez túl meleg van felénk! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 10:02  Hozzászólás  Válasz Rhéman (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Szia Rhéman!

"Én fa alá tenném. A bambusz félő, hogy elnyomja."

Köszönöm a tanácsod, de volt 29 fa, és mind kilett vágva! :-D

A bambuszom a helyben maradó - https://www.google.com.au/search?q=running+bamboo&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mvLRVO_aMoPc8AW9xIGoAQ&ved=0CCsQsAQ&biw=1344&bih=685#tbm=isch&q=clumping+bamboo  -, és korlátok közé is vannak szorítva! :-D

"De lesz több növényed, tedd különböző helyekre, és kiderül hol szeret lenni."

Ez jó tanács, és majd megnézem, hol lehet a telken az erdős helyzet! A kerítésen kívül ott az erdő, de nálunk minden tiszta! :-D

"Ha van medvehagymád, ne legyen gyöngyvirágod, mert könnyű összetéveszteni, és a gyöngyvirág bármely részét, ha megeszed, belehalhatsz. Hasonló a helyzet a kikericcsel is!"

Köszi, vannak csak virágcserépben! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 08:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
A medvehagyma vad növény, az erdők aljnövényzetének része. Most kezdik az emberek házhoz telepíteni.

Én több éven keresztül próbálkoztam. Vettem cserépben, kiültettem, elpusztult. Aztán egyszer utána néztem, nem bírja a napot.

Én fa alá tenném. A bambusz félő, hogy elnyomja.

De lesz több növényed, tedd különböző helyekre, és kiderül hol szeret lenni. A növény korán visszahúzódik a földbe. Talán, ha három hónapig van kint. Ezért a helyét jelöld meg, hogy vigyázni tudjál rá. Ha van medvehagymád, ne legyen gyöngyvirágod, mert könnyű összetéveszteni, és a gyöngyvirág bármely részét, ha megeszed, belehalhatsz. Hasonló a helyzet a kikericcsel is!

Ez persze nem eligazítás, csak tanács, vagy inkább vélemény.
 


  2015.08.29. 08:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Szia Rhéman!

"Ha késve válaszolnék, nem udvariatlanság, hanem mostanában nagyon elfoglalt vagyok."

Semmi gond, meg vagy értve! :-D

"Nem voltam az "atyaúristen". Csak határozott véleményem van a dolgokról, amit most jobban ki tudok mondani, mert nem köt valami betyárbecsület."

Nekem az voltál, mert mint szökött tűzoltó, megszoktam az istenek létét, az egyenruha adta ezt a vallásnélküli nézetem! :-D

Akkor mutatom a helyet, és megkérlek, adjál már eligazítást a jövőre nézve!

Ez a bambusz sor - imádom bambuszokat! -, ezek elé tehetném a macihagymákat?

Kép

A csalán nem szereti a helyet, mert a bambuszok háta mögött kel fel a nap, és gebeszkednek a fény után! :-D

Kép

Kép

Itt jobban látszik az árnyék, amit adnak a bambuszok, és ma délután nem volt napsütés - éppen esik is -, és a délután napból kaphatnának egy kis adagot, és azt eltudják viselni?

Kép

A mai munkám volt, ezt kőrakást eltűntetni - sikerűlt is -, és ez a déli időpont! :-D

Kép

Na, ez az utolsó, és itt jól látható a napsütés nyoma, és az évi szinten háromszáz, ilyen napsütéses nap van! :-D

Kép

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.29. 07:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Ha késve válaszolnék, nem udvariatlanság, hanem mostanában nagyon elfoglalt vagyok.

Nem voltam az "atyaúristen". Csak határozott véleményem van a dolgokról, amit most jobban ki tudok mondani, mert nem köt valami betyárbecsület.
 


  2015.08.28. 23:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Szia Rhéman!

Köszönöm a kiegészítésed, és majd hozom ide azt a képet, ahol mutatni fogom az általam vélt helyét, és megkérlek majd, adj rá tudásbeli véleményt!

Most - vasárnap reggel - más lett a tennivalóm, mert tegnapról maradt ki zúzott kövem - azzal zártam le a teraszos kertem lejtőit! -, és a köveknek találtam egy helyet, és az most fontos lett! :-D

Semmi gond a véleményeddel, hittem neked, mert te voltál az "Atyaúristen", és én sem tudtam a formai okot, a topik elhelyezéséről !

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.28. 17:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Amit eddig talán még nem mondtak. A medvehagyma szereti az árnyékos, félárnyékos helyet. A tűző napon elpusztul. Nálam a hársfa alatt van. Mire a hárs teljes levélzetben van, addigra a medvehagyma elvirágzik, és szétszórja a magját. Terjed mint az influenza. Minket, 6 fő, ellát egész évre.

Egyébként nem a téma ellen volt észrevételem, hanem, hogy ez nem egy olyan, ami nem folyamatosan élő téma. Elmondjuk, amit tudunk, és elsüllyed. Jobb lett volna a konyhakert topikban feltenni a kérdést.
 


  2015.08.28. 09:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
Ragadozo

"Ezt (is) érdemes elolvasni ...."

Köszönöm, és bemagolva! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.28. 09:46  Hozzászólás  Válasz edit (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
Szia edit!

"Ha virágzik a medvehagymád a következő évben a környéke tele van medvehagyma gyerekekkel. Így is szaporodik."

Köszönöm a bíztatást, és már nagyon várom, hogy ott tartsak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.28. 09:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Azt ajánlotta, hogy például a medvehagymát egy megfelelő méretű műanyag cserépbe, jó minőségű földbe ültetve be kell tenni a hűtőbe a zöldséges fiókba, legalább egy hónapra, majd ha már jó idő van (nincsen fagyveszély), ki lehet tenni a szabadba."

Nagyon szépen köszönöm, a továbbított tanácsot, és már el is végeztem a szertartást, a házisárkányom egy kicsit szívta a fogát, mert nem engedte csak úgy betenni a hűtőbe, hanem egy patent fedelűbe a kerti talajjal töltött kis biliket, és lezárva a patent, majd csak úgy mehetett a hűtőbe! :-D

A faggyal, itt a leghidegebb téli napon sem tudok szolgálni, mert az idei tél hozta a leghidegebbet, a plusz öt fokot! :-D

"Közben azért a hűtőbe figyelni kell, mert esetleges ideális körülmények között akár két-három hét után is beindulhat a csírázás, és ekkor már ki kell venni a hűtőből."

Hetente fogom nézni, mert ez a harmadik eresztés, amit próbálok kikeltetni, és ha ez sikerül, akkor már sikerélményem is lehet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.28. 09:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Egy-két napra bevágod a pingvinek közé."

Csak a tévébe tudnám, mert ott látni csak pigvint! Az óceán közelsége adja az enyhe telet, és fázzon az, akinek arra is van ideje! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.27. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Ha virágzik a medvehagymád a következő évben a környéke tele van medvehagyma gyerekekkel. Így is szaporodik. Bár nagyon lassan. Már évekkel ezelőtt elültettük a hagymácskákat, látszik, hogy évről évre kikelnek a magok is, mégsincs annyi, hogy itthon szedhessünk.
 


  2015.08.27. 19:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
Egy ismerősömtől kérdeztem, mert ő szeret ilyen kertészeti dolgokkal, magokkal, palántákkal foglalkozni.
Azt ajánlotta, hogy például a medvehagymát egy megfelelő méretű műanyag cserépbe, jó minőségű földbe ültetve be kell tenni a hűtőbe a zöldséges fiókba, legalább egy hónapra, majd ha már jó idő van (nincsen fagyveszély), ki lehet tenni a szabadba.
Közben azért a hűtőbe figyelni kell, mert esetleges ideális körülmények között akár két-három hét után is beindulhat a csírázás, és ekkor már ki kell venni a hűtőből.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.27. 18:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Egy-két napra bevágod a pingvinek közé.
Mo-on ásóval szokás szaporítani, magról kelt növényről nincs információm.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.21. 11:29  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
Ezt olvasva - "A kikeléshez szükséges, hogy télen fagypont körüli hömérsékletet kapjon. " -, és itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1697231-probalkozott-mar-valaki-medvehagyma-vetessel-mikor-kell-elvetni-a-magokat-es-m  -, a hűtőt hogyan használjam? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.21. 11:24  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

---
 
Azt olvastam - most! -, hogy a magoknak kell a meleg, és a hideghatás! A meleggel nincs gond, de a hideg mit jelent, a hűtős lehetőséggel?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.21. 11:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

---
 
Ha van mag - mert, csak azt tudtam szerezni! -, akkor annak kell a fagyhatás is?
Ha igen, ez időben mennyi, és a fagyasztóba?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.21. 10:44  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Álmom a medvehagymás sarok, de sokat nem tudok a maci hagymáról - eddig sikerem sem volt, pedig kaptam magokat! -, és nem tudom, mit szúrtam el? Trópikus helyen lakom, és a tél sem olyan, amit a macihagyma szeret! :-D
Annyit már megtudtam, a savas talajt kedveli, de nálam az a gond, a kert tudja a PH 7-es szintet, és kell akkor egy olyan sarok, ahol csak a PH a hatost tudja?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron