Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2019.12.13. 13:25  Hozzászólás
  •   9602   


*
 
A tegnapi változat szerint az EU-n belül nem változik semmi. Majd 15.-én meglátjuk, hogy mi a végleges...
Viszont a friss hírek szerint csak lesz brexit január végén.

https://portal.nebih.gov.hu/-/novenyegeszsegugy-jelentosen-szigorodtak-a-lakossagot-erinto-eloirasok
 


  2019.12.11. 10:13  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9600) hsz.-re     Olvasás  
  •   9601   


*
 
Már van olyan olasz faiskola, aki tegnap óta nem postáz Itálián kívülre... :'(
 


  2019.12.08. 12:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9599) hsz.-re     Olvasás  
  •   9600   


*
 
Unión belüli növényszállítás és –forgalom esetében az alábbi változásokra kell számítani:

A növényútlevél tartalmi követelményein túl annak formátumát is jogszabály határozza meg a jövőben.
Az eddigiekhez képest lényegesen bővül a növényútlevél-köteles termékek köre.
A jogszabály ugyanakkor engedményeket is tartalmaz: például nem szükséges növényútlevél azokban az esetekben, amikor a növényt közvetlenül a végfelhasználó részére értékesítik (kivéve, ha ez távértékesítés keretében történik).
És konkretizálja a kivételes eseteket is: bizonyos növények szaporítóanyagai esetében a végfelhasználó részére történő értékesítés is növényútlevél-köteles lesz, aminek jogi szabályozása 2020 elején várható.

Kipirosítottam az Unión belüli problémákat. Szóval van itt baj... Gondolom minden külföldi vásárlás távértékesítésnek minősül majd... :fejvaka:
Mi lesz a hazai vásárlásokkal? Az is Unión belülinek számít... A postázás távértékesítésnek minősül majd?
 


  2019.12.07. 16:17  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9598) hsz.-re     Olvasás  
  •   9599   


*
 
Ezzel kissé megszivtuk...de jo VOLT eddig gyujtogetni :( :'(
 




  2019.12.06. 11:45  Hozzászólás  Válasz édeske1 (9595) hsz.-re     Olvasás  
  •   9596   


*
 
Írtam privátba. ;)
 


  2019.12.05. 11:16  Hozzászólás  Válasz édeske1 (9593) hsz.-re     Olvasás  
  •   9594   


*
 
Igen, én is ezt írtam. Angliában viszont kaphatóak a fáik, bár már jól kifogytak a készleteik. De például Artic Rose nektarin, Chinese (mormon) barack és Flavor Queen pluot is van még, bár az utolsó darab. Onnan meg már könnyebb a helyzet... ;)
 


  2019.12.04. 12:06  Hozzászólás
  •   9592   


*
 
Akkor még egy különleges fajta, Fragrant Bouquet nektarin.
Egy különleges virágcsokor illatú fajta, mint ahogy a neve is sugallja. Az íze és aromája sem marad el az illatától. Ízteszt győztes. A nektariníz nirvánájaként emlegetik. Június végi, július eleji érésű, önporzós. Érdekesség, hogy csak konténeres fákat árulnak, mert ebben a fajta földben hozza ki legjobban ezeket a különleges tulajdonságokat.


french-flowers-the-tree.jpg
Fragrant Bouquet
Megtekintve 15544 alkalommal.

 


  2019.12.04. 11:51  Hozzászólás  Válasz Jana11 (9589) hsz.-re     Olvasás  
  •   9591   


*
 
:hiha: Nagyon kis hal vagyok én a vízben. :hiha:
 


  2019.12.04. 11:47  Hozzászólás  Válasz édeske1 (9588) hsz.-re     Olvasás  
  •   9590   


*
 
Mivel nagyon pang a fórum, gondoltam mutatok ismeretlen fajtákat, amik vásárolhatóak is. Persze mind külföldi faiskola, és nem postáznak ide.
De mindig van olyan fanatikus, aki nem sajnálja az időt, pénzt és a munkáját sem és megoldja a behozatalt személyesen vagy kapcsolatokon keresztül.
Most december közepétől még nehezebb lesz a szigorítások miatt. ;)
 


  2019.12.04. 09:53  Hozzászólás
  •   9589   


---
 
Talán úgy, hogy jövőre "gyárlátogatásra" Misimanóhoz is megyünk. /Egyébként a nagy olasz faiskolák is
tőle rendelnek... :hiha:
 


  2019.12.02. 13:24  Hozzászólás
  •   9587   


*
 
1-2 későn érő újdonság:

A September honey nektarin egy mézédes, lédús fajta. Szeptember végén, október elején érik.
Az October sugar nektarin egy szintén édes és lédús nektarin, októberi, november eleji éréssel.
A Pumpkin spice őszibarack egy intenzív fűszeres ízű, édes és lédús fajta. Szintén októberi érésű november eleji zárással. ;)
Mind önporzóak.


September honey nektarin.jpg
September honey nektarin
Megtekintve 15552 alkalommal.

October sugar nektarin.jpg
October sugar nektarin
Megtekintve 15552 alkalommal.

Pumpkin spice őszibarack.jpg
Pumpkin spice őszibarack
Megtekintve 15552 alkalommal.

 


  2019.11.28. 19:36  Hozzászólás  Válasz Imikert (9584) hsz.-re     Olvasás  
  •   9586   


*
 
Hát akkor már sok jó fajtát lehetne említeni... ;)
 


  2019.11.28. 19:17  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9581) hsz.-re     Olvasás  
  •   9585   
Avatar

---
 
Forty.-hoz nagy reményeket fűzök én is .
Idei év ráébresztett , hogy őszibarackot csak GF alanyon érdemes nálam nevelni . Bírja a meszes száraz homokos talajt / aszályt / , erős és vitális , több fajta rászemzéssel nagyon értékes fákká tehető .
Ezért gyors döntéssel alanyokat vettem olyan fajták GF -re neveléséhez amit 'gyárilag ' nem kapok viszont nagy kedvenceim . Tervem szerint nyári hajó szemzéssel történik . Persze vannak ' gyári ' fák is amibe most is van 3-5 fajta rakva , ezek elbírják .
 
derűs napot !


  2019.11.28. 18:57  Hozzászólás  Válasz hunfun (9578) hsz.-re     Olvasás  
  •   9584   
Avatar

---
 
Bocs , hogy bele szólok - Bergevál-ra nem gondoltál ? Itt már sok jót írtak róla .
 
derűs napot !




  2019.11.28. 17:27  Hozzászólás  Válasz hunfun (9578) hsz.-re     Olvasás  
  •   9582   


*
 
Ha a fórum keresőjébe beírod a 2 fajtát, több véleményt is elolvashatsz róluk...
Egyébként mindkettő sharka-vírus rezisztens, de az Anegat ellenállóbb. A 2018-as -20 fokban ment ki a több éves Kuresia fám, az Anegat télállóbb is.
A gombás betegségeknek is jól ellenáll. A gyümölcs íze más, nekem a Kuresia finomabb. Az Anegat-tal még nincs több éves tapasztalatom viszont...
 


  2019.11.28. 17:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (9579) hsz.-re     Olvasás  
  •   9581   


*
 
:hiha: Ez az én esetemben is erős túlzás, talán 10%-ot "ismerek". De a Fortyniner-ről már február elején esett szó, Imikert-tel akkor vettünk 1-1 fát. Július végén, augusztus elején érik papír szerint.
Egyébként én "aranyásó" baracknak hívom a 49-esek miatt. De hogy miért kapta a nevét, azt nem tudom.
Totya ezek szerint megadta a választ a mag kérdésére is. A Zanzi tényleg "clingstone"-nak írja, a Dave Wilson viszont "freestone"-nak.
 


  2019.11.28. 16:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (9579) hsz.-re     Olvasás  
  •   9580   


---
 
Finom, inkább édes keményebb húsú, megvavalo augusztus 15 körül érett felénk.
Szép bordó piros, nekünk ízlett! ;)
 


  2019.11.28. 16:05  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9577) hsz.-re     Olvasás  
  •   9579   
Avatar

---
 
Egyszerű a dolgom: ha olyan őszibarackról szeretnék tudomást szerezni, amiről még soha nem hallottam, elég a hsz-aidat elolvasnom :D Nem lennék meglepve, ha a "szabadságharcos" barackod mellé hamarosan jelentkeznél a "forradalmival" is :nahat: Ez olyan szeptember eleji érésű lehet? (tényleg szépeket lehet olvasni róla egyébként)
Az imént elraktam a Sweet Dream-et, egy magoncra szemzett lapos barack helyébe (utóbbi tartalékként funkcionált, de most egy mostohább helyre került, míg ki nem derül, hogy a gf-es alanyra sikerült-e ugyanennek a fajtának a szemzése). Szeretem az édes őszibarackot, de én is úgy vagyok vele, hogy valamennyi sav nagyon nem ártana, ha lenne benne. Azt pedig végképp nem tudom kideríteni, hogy milyen a hús maghoz való viszonya, mert mind a három létező variációt olvastam ennél a fajtánál. Éppen ezért átlagolok és arra számítok, hogy kb. a félmagvaválóság lehet a leginkább jellemző rá.
 


  2019.11.28. 13:20  Hozzászólás
  •   9578   


---
 
Sziasztok!

Kertembe szeretnék egy rezisztens öntermékeny kajszit. Eddig Kuresia és Anegat jött szóba, de nem tudok dönteni. Van esetleg valakinek tapasztalata velük? Fontos, hogy a friss fogyasztás mellett lekvárnak is jó legyen.

Köszi szépen előre is!
 


  2019.11.28. 09:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (9575) hsz.-re     Olvasás  
  •   9577   


*
 
Mindenhol méretesnek olvastam én is, de csak inkább édes ízűnek, és keménynek. Az én ízlésemnek kell a savasság is, mert csak a "cukros víz" íz nekem kevés. A Royal-oknál éreztem ilyet, de nem emlékszem melyiknél. A keménység befőtt esetén jól jöhet. Bár az idén teszteltem a Babygold 9-et, befőttnek is kemény lett.
A Dave Wilson Nursery szokott legjobban közelíteni az igazsághoz a leírásaiban, és ő rendez ízteszt versenyeket is.
Kipróbálod, és lehet, hogy találsz egy szép, nagy méretű, jó ízű fajtát, mert mindig vannak eltérések hely és éghajlat miatt ízben. ;)
A Fortyniner-t is nagy méretűnek írják és kiváló ízűnek, nálam várhatóan ő vizsgázik 2020-ban hasonlóképpen. A One Green World is felmagasztalja ezt a fajtát, ők is korrektek. Csak aztán nehogy pofára essek... :hiha:
 




  2019.11.27. 22:12  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9574) hsz.-re     Olvasás  
  •   9575   
Avatar

---
 
Nem kell vennem, mert ma ismét meglátogatott egy fórumozó a barátjával és tőlük kaptam ajándékba egy szép fácskát. Szerinte/szerintük szép méretes, nagyon jó ízű gyümölcsöt terem, viszont kifejezetten ropogósnak írják le (ami számomra viszont nem előnyös).
 


  2019.11.27. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (9573) hsz.-re     Olvasás  
  •   9574   


*
 
Saját tapasztalatom nincs, de jókat olvastam róla. A minimális savas íz, kérdés hogy mennyire minimális.
Venni akarsz?
 




  2019.11.25. 18:52  Hozzászólás
  •   9572   
Avatar

---
 
A hétvégén végre sikerült a kerti fákat lemosózni és a letaposott gazos talajt megrotálni...
Fénykép0985.jpg
------------------------
Megtekintve 15333 alkalommal.

Fénykép0992.jpg
------------------------
Megtekintve 15333 alkalommal.

 


  2019.11.22. 14:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (9570) hsz.-re     Olvasás  
  •   9571   


*
 
Az idei év nagyon odatett a kis almafáimnak. Már a beszerzésből adódó problémák is jelentkeztek, majd az ormányos bogarak, az őzek is 95%-ban az almák új hajtásait rágták le többször is. De a dupla szögesdrót és a kutya javított a helyzeten.
Remélem 2020-ban szépen megerősödik az összes fajtám, aztán lehet oltogatni.
 




  2019.11.21. 10:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9565) hsz.-re     Olvasás  
  •   9569   


*
 
Ízlésekben eltérhetünk. De ha megkóstoltad, onnantól tudod mire számíthatsz valóban. ;)
 


  2019.11.21. 10:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (9566) hsz.-re     Olvasás  
  •   9568   


*
 
Szívesen adok, de több közülük az idén lett ültetve, és még nem tudok róla oltóvesszőt vágni.
 






  2019.11.20. 20:51  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9564) hsz.-re     Olvasás  
  •   9565   


*
 
Elég lesz a szakvéleményed is :)
 


  2019.11.20. 20:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9563) hsz.-re     Olvasás  
  •   9564   


*
 
Egy igazán jó almaízzel is elégedett lennék az ismeretlenek közül. Szerencsére van egy pár jó vélemény a leírásokban, fórumokon több fajtáról.
De az igazi a saját teszt, és a szedési időt is el kell találni. ;)
Ha valami extrát találok, küldök postán kóstolót. ;)
 


  2019.11.20. 20:32  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9562) hsz.-re     Olvasás  
  •   9563   


*
 
Ha találsz vmi nagyon jellegzetes, finom ízűt akkor jelezd majd ;)
 


  2019.11.20. 20:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (9561) hsz.-re     Olvasás  
  •   9562   


*
 
Elírtam, és javítottam. A banán ízű termett. Egy gyenge ízű Jonathan-hoz hasonlítanám enyhe banán ízzel. Szóval nem igazán aromás.
A többi hasonló is tesztelésre vár. Az Ellison's orange ánizs íze, a Vampira eper-meggy-bodza-ribizli keverék íze, a Laxton's Fortune fahéj íze, stb.
 




  2019.11.20. 17:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9558) hsz.-re     Olvasás  
  •   9560   


*
 
Sajnos erre nincs garancia. De nem állhatok így hozzá minden lengyel faiskolához. Másrészt a faiskola értékelése nagyon jó.
Még az is lehet, hogy a kiskert a hunyó. A hozzáállása a problémádhoz pedig negatív...
 


  2019.11.20. 17:28  Hozzászólás  Válasz CAMROM (9557) hsz.-re     Olvasás  
  •   9559   


*
 
Nevetni fogsz, én is rendeltem Málna ízű (Malinowa) almát. 3 éve vettem Banán ízű és Eper ízűt is. Az előbbi már kétszer termett is.
Az általam linkelt lengyel oldalon 3-5 euro a fák ára. 6 fa esetén a postaköltség is csak közel 20 euro. Szerintem baráti áron van. ;)
 


  2019.11.20. 17:27  Hozzászólás  Válasz CAMROM (9557) hsz.-re     Olvasás  
  •   9558   


*
 
Engem pont ez a kiskert meszelt at kulfoldi ,valszeg pont lengyel szarmazasu faval...nalam ok kilove... :thumbdown:
 


  2019.11.20. 16:13  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9556) hsz.-re     Olvasás  
  •   9557   


---
 
Igen ez lenne az egyik, de még nézegettem azt a málna ízű almát amit szintén a Lengyelek árulnak csak kicsit drága a szállítás. Gondolkodok még ezeken, nem tudok már annyira belelkesülni, hogy 5000 fölött vegyek fákat.
 




  2019.11.18. 00:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (9509) hsz.-re     Olvasás  
  •   9555   


---
 
Nálam is így néz ki a Totemnek vett bolgár fa! Lehet, hogy ez végre fajtaazonos? A mellette-mögötte lévő a Colorado, ami nem volt az. Mindenesetre akkor az már biztos, hogy piros lesz..


IMG_9043v.jpg
------------------------
Megtekintve 13824 alkalommal.

 




  2019.11.17. 21:48  Hozzászólás  Válasz imre53 (9552) hsz.-re     Olvasás  
  •   9553   
Avatar

terra alapító
 
Van tíz éve, hogy hasonlóan jártam. A garázslejárót tele fújta a szél hóval, én meg egyszerre kilapátoltam az egészet. ... :remulet: Két hetet pihentem vele, mire jóra jött.
Akkor kaptam egy jó tanácsot, hogy hosszabbítsam meg a lapát nyelét és ne derékból, hanem karból dolgozzak. Ezt más szerszámnál is megtettem (pl. ásó) és bevált. :super:
 


  2019.11.17. 20:43  Hozzászólás  Válasz Misimanó (9551) hsz.-re     Olvasás  
  •   9552   


---
 
Kutya dolog ez a derékfájás. Főleg úgy, hogy a saját hülyeségem eredményezte. Több évtizeden át ülő munkát végeztem és most nekiestem eszetlenül a fa kivételének. Ez lett a vége!
Javasolták, hogy kenegessem rézelejével - kívülről. Majd pálinkával - belülről.
Egyszerre gyakoroljam mindkettőt....sajnos az sem használt. Marad a pihenés és az álmodozás.
Ez a kajszi sövény egyébként ilyen formában egyedi. Hasonlóval az olaszok kísérleteztek, de az mégis más.
Itt 7-8 karág van, V alakban 4-4 formációban széthúzva. A fenntarthatóságát a az egyedi metszésmód biztosítja. De, ha valóban összejönne ez a találkozó, akkor majd meglátjátok. :thumbup:
 


  2019.11.17. 18:10  Hozzászólás  Válasz imre53 (9547) hsz.-re     Olvasás  
  •   9551   


*
 
Szerintem ez pont most lenne aktuális, hogy fáj a derekad. Ez a sok, jó, erős ember pillanatok alatt kiszedné a körtefáid, segítene az elmaradt kerti munkákban. Aztán jöhetne az eszem-iszom. ;)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron