Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2015.11.21. 20:38  Hozzászólás  Válasz Vebber (2934) hsz.-re     Olvasás  
  •   2935   
Avatar

---
 
Egyedül a Magyar kajszi, ami két éves (az ültetéstől) metszés után négy virág maradt rajta de nem kötött.

A többi csak első évében van/volt, de nem virágzott egyik sem. Igaz, megmetszettem őket becsületesen.

Máskülönben sem hagyom meg rajtuk a gyümölcsöt az első 3 év alatt, esetleg annyira, hogy lássam kötött-e és bírja-e a fagyokat.
Mindegyik valamilyen szilva alanyon van, úgyhogy lassabban nő.

A Farclot le kell váltanom, (egy ágat kíváncsiságból meghagyok) nagyot nőt, de ha nálatok csak szeptember végén érik, itt biztos vesztes.
Beszereztem egy Farbalyt, szerintem ez lesz a sorzáró, valamikor szeptember eleje/közepére várom a termését.

Október végén mértünk kétszer - 8 C fokot, azóta visszamelegedett, éjszaka nem volt fagypont alatt.

A fáimat már lemosóztam, a törzsiket lemeszeltem és behálóztam.

A legnagyobbat a Magyar kajszi és a Lady cot-om nőt. Közel hozzájuk volt a ...., a Gönczi és a Stella. Persze, messze elmaradt a Laci fáinak a növekedés iramától. Nekem nagyon kötött, agyagos talajom van.
A leggyengébb növekedést a Favorit, Selena, Viorika és a Bergeronok mutatták. Nekik a legvizenyősebb a talajuk.
 


  2015.11.21. 19:42  Hozzászólás
  •   2934   
Avatar

---
 
András, most, hogy újra aktív vagy, utólag írd már le milyen barackos éved volt. Új fajtákból termett-e valami, Farclo hogy veszi a rövid tenyészidőt, mikor kaptátok az első komolyabb fagyokat, stb. ?
 


  2015.11.17. 14:11  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2931) hsz.-re     Olvasás  
  •   2932   


---
 
Nem tudom mi az oka, hogy nem fórumozik már, de mindenki véleménye, tapasztalata nagyon hasznos a többiek számára, így remélem én is, hogy vissza fog térni.
Főleg olyan embereké akiknek ültetvénye, gyümölcsöse és tapasztalata van ezekben a dolgokban.
Minden apró információ nagy segítség azoknak (nekünk) akiknek csak kis kertjük van, és ott próbálnak boldogulni.
Reméljük olvassa és visszatér ;)
 


  2015.11.17. 07:38  Hozzászólás
  •   2931   


---
 
Ide írom soraimat, mert talán legtöbbet ide írt Csárli, hátha olvassa azért a fórumot. Jó lenne ha visszatérne önkéntes száműzetéséből és írna. Mint ahogy többen hála Istennek visszatértek illetve nem hagyták el a fórumot. Volt közöttünk egy csörte, amit már ezerszer átgondoltam, és mindig arra jutottam, hogy mégiscsak én voltam a károsult, akárhonnan is és akárhányszor is nézem. De már réges-régen nem hogy nem haragszom, hanem igen-igen jó lenne, ha beszélhetnénk és itt lennél Csárli. Ezért kérem, ha olvassa az üzenetet jöjjön vissza, és tapasztalatait, jótanácsait szívesen látnám.
 


  2015.11.15. 21:51  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2929) hsz.-re     Olvasás  
  •   2930   


---
 
Milyen sor és tőtávot alkalmaztok Laci? :)
Illetve milyen fajtákat telepítesz?
 


  2015.11.14. 11:23  Hozzászólás
  •   2928   


---
 
Sziasztok!Obiban/szeged/akciósak a gyümölcsfák.500ft-tól láttam tegnap őket. :)
 


  2015.11.12. 20:37  Hozzászólás  Válasz andras (2926) hsz.-re     Olvasás  
  •   2927   


---
 
Majdnem pontosan egy éve telepítettem, nov. 8-án.
Ilyen állapotban volt, majd tavasszal suhángra vágtam.



Ezért sajnos még nem tudok beszámolni a gyümölcs tulajdonságairól. :(
 




  2015.11.11. 19:43  Hozzászólás  Válasz andras (2924) hsz.-re     Olvasás  
  •   2925   


---
 
Egyszer olyant láttam a tévében, hogy már petesejt korában is a nő választ.
Konkrétan kiválasztja a petesejt, hogy melyik ivarsejt termékenyítheti...
Hogy miként működik a folyamat, arra már nem emlékszem, de elég meglepő infó volt... :o
Szóval nem tudom, hogy ha igaz a fenti elmélet, akkor van-e értelme a 'trükköknek'.
De ha már kémia, akkor szóba kerülhetne a Shettles-módszer is.
Van a linkelt oldalon matekos módszer is. :)
De térjünk vissza a barackokhoz! :)
Szép a lombszíne a Harlayne-nek. :thumbup:
 


  2015.11.11. 18:40  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2921) hsz.-re     Olvasás  
  •   2924   
Avatar

---
 
OFF: A kalapács nem hiszem, hogy segít, de van egy megfigyelés mely szerint az Y (férfi) ivarsejtek gyorsabbak, de kisebb élettartalmúak, az X (női) ivarsejtek lassabbak de tovább élnek. Ezért ha fiút akar a pár, a tüszőrepedés idejének közelében kell a fogantatásnak (szeretkezésnek) megtörténnie. Sokkal nagyobb a valószínűség.
 


  2015.11.11. 18:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2922) hsz.-re     Olvasás  
  •   2923   
Avatar

---
 
Egy ismerősömnek öt lánya van, úgy határoztak addig nem állnak le amíg nem lesz egy fiak. :nahat:
 


  2015.11.11. 18:13  Hozzászólás  Válasz andras (2920) hsz.-re     Olvasás  
  •   2922   


*
 
Nekem ez is van ,az is...fölösleges lett volna 3-ik...ki tudja mi lett volna :lol:
 


  2015.11.11. 18:03  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2919) hsz.-re     Olvasás  
  •   2921   


---
 
Kalapácsot az ágy alá tenni, szájat nem eltátani, hanem összeszorítani...és meglessz... :thumbup:
 


  2015.11.11. 17:29  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2919) hsz.-re     Olvasás  
  •   2920   
Avatar

---
 
Szépet fejlődtek az őszibarackok. Várjuk a további videókat. :)

Nekünk két lányunk van, szerettem volna egy fiút is, de arra való tekintettel, hogy a feleségem nehezen hordta ki mind a kettőt, leálltunk.
Tőletek viszont várjuk a jó hírt.
 


  2015.11.09. 21:33  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2917) hsz.-re     Olvasás  
  •   2918   
Avatar

---
 
Köszi a videókat, jó volt nézni őket.

Milyen éved volt?
Bővítsz, vettél még területet vagy leállsz? (ha jól emlékszem 7 hektárod van)

Az út mellett sikerült megcsinálni a kis elárusító pontot?
 


  2015.11.09. 17:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2914) hsz.-re     Olvasás  
  •   2916   


---
 
Egy olyan parcellám van, ahol hosszan kell menni földúton, azt sajnos rendszeresen szét is vágják a traktorosok. Ilyenkor, rendszerint autóval már be sem tudok járni, marad a séta. A többi körül már sikerült elvadítanom őket, de ez kintebb van a várostól, nem tudom rendszeresen ellenőrízni.
 


  2015.11.09. 10:39  Hozzászólás
  •   2915   
Avatar

---
 
Laci, mostanában nem tettél fel videót. Hiány érzetem van.
Mi lesz velünk tavaszig? Ezek a videók tartották bennünk a lelket :thumbup:
 


  2015.11.08. 21:44  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2912) hsz.-re     Olvasás  
  •   2914   


*
 
Mellesleg nem lenne rossz,csak a vízellátást lehetne megoldani vhogy...mert nyáron nagyon száraz tud lenni,a "hegyoldal"...ja meg a traktorosokat kellene rávenni,hogy ilyenkor ne csak szarrá csesszék a földesutakat,hanem időnként legalább tolólapozzák meg...mert kész szívás kijutni...
 


  2015.11.08. 21:42  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2912) hsz.-re     Olvasás  
  •   2913   


*
 
Felénk se " hegy" méretű...ha lapos lenne ,akkor is hegy lenne.Sztem vhogy úgy alakult ki,hogy a szőlő régen hegyoldalakban termett...így ahol szőlő van az hegy..aztán most már ha gyümölcsös van rajta ,akkor is hegy.Szóval nem magasságot jelent ,hanem szőlő-gyümölcs termő területet...:)
 




  2015.11.08. 21:29  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2908) hsz.-re     Olvasás  
  •   2911   


*
 
...én semmit nem szeretek benne.
Jövő héten szabin leszek ,ültetek amim van...meg takarítok a hegyen...pár fa nálam is kimegy.
 


  2015.11.08. 21:19  Hozzászólás  Válasz Vebber (2909) hsz.-re     Olvasás  
  •   2910   


---
 
Nekem ma hasogatás volt, délután meg eper palántázás. Igen, most - a szeptemberi ültetési idényben nem volt időm. Meg ismerve az enyhe teleket, lesz ideje még meggyökeresedni.
 


  2015.11.08. 20:53  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2908) hsz.-re     Olvasás  
  •   2909   
Avatar

---
 
Tényleg csak egy kicsit. Ugyan még nincs tél, múlt héten begurítottam a kertbe 30 mázsa trágyát+földet. Ma egy kb. 15 méteres fát vágtunk ki.
A hétfő reggelek viccesen szoktak indulni, mikor le kell mászni az ágyról :)
 


  2015.11.08. 20:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (2906) hsz.-re     Olvasás  
  •   2908   


---
 
én csak azért sztem a telet, mert akkor lehet egy kicsit pihenni. de a hideget nem bírom.
 




  2015.11.08. 20:34  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2902) hsz.-re     Olvasás  
  •   2906   
Avatar

---
 
Nem bánom, hogy még tartják magukat, és nem mentek aludni a fák. Tavasszal még jól jöhet, remélem áprilisig nyugton lesznek.
Jó lenne már február végén járnánk. ÚÚÚÚtálom a telet.
Bízom benne, havat nem látunk a télen.
 


  2015.11.08. 19:28  Hozzászólás  Válasz Ziza (2904) hsz.-re     Olvasás  
  •   2905   
Avatar

terra alapító
 
Azt hiszem idén nyáron kaptak állami elismerést, még most kezdhetik majd szaporítani a faiskolák.
 


  2015.11.08. 18:07  Hozzászólás
  •   2904   


---
 
Az új nemesítésű "Cor" sorozatú kajszikkal (Corlate, stb.) találkoztatok valamelyik faiskolában?
 


  2015.11.07. 19:02  Hozzászólás  Válasz Vebber (2901) hsz.-re     Olvasás  
  •   2903   


*
 
Nálam is zöldek ,de az Ishtara alanyúak is...mondjuk az almák nagy része is zöld még.
 


  2015.11.07. 18:44  Hozzászólás  Válasz Vebber (2901) hsz.-re     Olvasás  
  •   2902   


---
 
ez szilva jellegzetesség lesz. a szomszédban már nincs a fákon levél, az én szilvatörzsűim viszont még tartják magukat.
 


  2015.11.07. 18:33  Hozzászólás
  •   2901   
Avatar

---
 
A weiva alanyú barackfákról nem nagyon hullik még a levél. Jó rájuk nézni.
Off: a szilvafák is elég zöldek még.
 


  2015.11.02. 19:33  Hozzászólás
  •   2899   
Avatar

---
 
Ez a táblázat természetesen ad némi támpontot az érési időre vonatkoztatva: pl. ha valaki igazán korai érésű kajszit keresne, akkor tényleg a legfelül olvashatók közül érdemes választania (a korai éréscsoportról több helyütt azt olvastam, hogy Magyarországon kb. 3 hetes csúszással érnek ezek a fajták az olaszokéhoz képest) De valószínűleg elég lesz pár év, és olyannyira elterjednek ezek a fajták nálunk, hogy nem kell külföldi chartokat vizsgálgatni, mi magunk is össze tudjuk majd állítani ezen fajták érési idejét és ez pontosabb lesz, mint amit jelenleg külföldi honlapokról össze tudunk szedni. Viszont addig - legalábbis nekem - kellemes elfoglaltságot jelent a böngészésük, ezért a magam részéről köszönöm sztívn-nek, hogy közzétette.
Viszont máris egy kis korrekciót tennék: nálam a legkoraibbnak kihozott Wonder cot szinte pontosan egyszerre érik a Tsunamival, június 10-e körül (ezt azonban csak egy év és pár szem gyümölcs tapasztalata mondatja velem)
 


  2015.11.02. 14:31  Hozzászólás
  •   2898   


---
 
Ha visszaolvasol, akkor jó párnak az érési idejét már korrigáltuk, ahazai viszonylatban,
 


  2015.11.02. 10:44  Hozzászólás
  •   2897   


---
 
Sziasztok!

Itt egy táblázat ami segít a kajszi érési sorrend megtervezésében.
Az érési idő nem Magyarországra vonatkozik!
http://www.battistinivivai.com/img/cale ... icocco.pdf
 


  2015.10.28. 20:37  Hozzászólás  Válasz Vebber (2893) hsz.-re     Olvasás  
  •   2895   


---
 
Persze ,próbál az ember megbízható faiskolából vásárolni,de a legjobb személyesen elmenni,én most rendeltem egy körte és egy ő.barackot ,de azon semmilyen faiskolás cimke nem volt,csak rá volt írva egy kis cetlire,hogy milyen fajta. :thumbdown: Ezek után úgy gondolom nem rendelek tőlük többet,mert a fák fajtájában sem lehetek biztos,sem abban,hogy egészségesek-e. :(
 




  2015.10.28. 17:50  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2840) hsz.-re     Olvasás  
  •   2893   
Avatar

---
 
Csemeténél nehéz ügy. Elcsépeltnek tűnik, de leginkább megbízható faikolától kell vásárolni.
Mikor lombos a fa kajszinál a kanalas levelek a legszembetűnőbbek.

Idézem a heti K. és Sz.-ből Palesitst, azt mondta "a faiskolások a fitoplazma tüneteit nem ismerik". .khm.

Egyébként nagy cikk található a Gönci kajszi megmentése címmel. Elég lehangoló a tartalma.
Pl. Magyar kajszinál a fapusztulás mértéke a különböző alanyokon 13-67%. És ugye itt jön az, milyen "széles" a választék nálunk alanyhasználatban.


Babylon,
A 2872. hsz-t pls.
 


  2015.10.27. 19:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (2889) hsz.-re     Olvasás  
  •   2892   


---
 
Csak még egy gondolat, nem akarom túllihegni...
Láttam már 5 kg-os kiszerelésben is, de az most a Gazdabolt honlapján épp 'nem található'. Ha esetleg addig megjelenne és inkább azt rendelnéd.
 




  2015.10.27. 19:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2887) hsz.-re     Olvasás  
  •   2889   
Avatar

---
 
Köszönöm az ötletet! Ráadásul Gazdaboltos, most is szeretnék decemberben rendelni tőlük, remélhetőleg ismét lesz ingyenes szállítási napjuk. Az egyik tétel akkor már meg is van :wave:
 




  2015.10.27. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (2854) hsz.-re     Olvasás  
  •   2887   


---
 
Mióta megismertem a Marha-jót, azóta dicsérem, és ajánlom. Meg persze használom már a harmadik zsákkal... ;)
Esetedben is ezt teszem. Esetleg érdemes lehet kipróbálni, ha van. Homokkal keverve (a talajodra való tekintettel).
Ha ásol, akkor nyilván egyszerű a történet, ha nem, akkor mivel kevés fáról van szó (amelyek nem is nagyok), elgondolkoznék a 'pálca vagy karó leszúrós', majd beszórós módszeren. Hogy ehhez képest mennyire szikla az a talaj, azt te tudod, csak eszembe jutott, mint lehetőség.
Ezzel a böködős módszerrel a mélységi probléma is megoldódhat (P és K) és a gyökérzónába tudnál juttatni némi homokot is akár (vagy bármit tulajdonképpen).
Visszatérve a 'marhaságra' (én csak így hívom): van ugyan némi szaga, de vállalható, az igazi előnye viszont a 'kezelhetősége' (ez sokféle értelemben! - szállítás, tárolás, ide-oda pakolászás, adagolás, homogenitás) és persze a koncentráltsága, tisztasága, humusztartalma, talajéletre gyakorolt hatása, stb. (link)
Ja, és baromfitrágya alapú is van (2.), ha az valamiért szimpatikusabb lenne.
Én tennék egy próbát a helyedben!
 


  2015.10.27. 18:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2884) hsz.-re     Olvasás  
  •   2886   


*
 
Itt is...főleg a kajszik.
 


  2015.10.27. 18:45  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2884) hsz.-re     Olvasás  
  •   2885   


---
 
nálunk is hasonlóan zöldek, de majd vasárnap reggeltől beszivárog a lábas hideg, akkor már fagyni fog... :)
szőlőnknél volt már fagy, ott az őszik már hullajtják a leveleket ... :)
 




  2015.10.26. 22:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (2882) hsz.-re     Olvasás  
  •   2883   


---
 
Nekem tavaly Balmazújvárosból 10fa postaköltsége 3800ft körül volt
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron