Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.12.13. 20:57  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2996) hsz.-re     Olvasás  
  •   2997   
Avatar

---
 
Tegnap megcsináltam a visszamaradt lemosózást, mindenesetre idővel megcsúsztam én is idén.
 


  2015.12.13. 20:35  Hozzászólás
  •   2996   


---
 
Helló,

Vírus ellenálló és ezért fertőzött területekre is ajánlott kajszi fajták:

-Aramis, -Bergeval, -Shamade, -Bergarouge, -Anegat, -Congat, -Adriana, -Betinka, -Candela, -Sophia.
 


  2015.12.10. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (2993) hsz.-re     Olvasás  
  •   2994   


---
 
Nem, de az is van itthon, csak még nem bontottam ki, mert nem kellett (vagy lehet, hogy mégis? - nem emlékszem... :oops: ).
Szerintem jövőre azt is kipróbálom.
Esetemben alapvetően a sima, saját főzésű házi szappanról van szó. Az arányt nem tudom, csak úgy érzésre tettem bele, nem mértem.
Használtam gázolaj emulzióként is, úgy is nagyon ütős! Mindent visz, nincs ellenfél (levéltetű, atka, tripsz, kabóca). Nagyon látványos!
De kevertem már hozzá bordói lét is, az se volt éppen rossz... :)
Egyébként az arányról Antisystemet kérdeztem, ha már káliszappant használna az ember. Bár ott a felületi feszültség csökkentésére használatos dózis felől érdeklődtem. Ha jól rémlik, a neten tájékozódva általában az 1 %-os arányt szokták javasolni a kenőszappanra.
 




  2015.12.09. 22:21  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2986) hsz.-re     Olvasás  
  •   2992   


---
 
Nem tudom a pontos fajukat, annyira azért nem ismerem őket. De hogy levéltetű, az biztos!
Van olyan kép a sorozatban, amelyiken látható egy nem puffancs, zöld példány is (élőben is feltűnt).
Fogalmam sincs, hogy azonos fajú-e, mindenesetre én se örültem annyira, amikor megláttam a kolóniát... :o :R
Szerencsére azonban nem általános kép ez a kert fáin, talán csak ezen az egyen van, bár nem vizsgáltam meg aprólékosan mindent.
Nem látom értelmét a méreg szórásának a levéltetűre, főleg ilyen kopasz fáknál.
Idén nagyon bevált a szappan, amíg nincs durva ellentétes tapasztalatom, addig maradok ennél.
Használok mérgeket, de itt és most tényleg semmi értelme!
Megy rájuk a bordói lé, utána vizsgálat, és ha esetleg túlélték (amit erősen kétlek, de azért hagyjuk fenn a lehetőségét), kapják a szappant.
Az tuti kinyírja őket. :thumbup: :H Akárcsak az atkákat. Arra is nagyon jó cucc! Jövőre nagyobb szerepet szánok ennek a 'méregnek'.
 




  2015.12.09. 21:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2989) hsz.-re     Olvasás  
  •   2990   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon szépek!!! Sajnos én a terület miatt mindenképp 2 dimenzióban kell, hogy gondolkodjak...
 




  2015.12.09. 21:21  Hozzászólás
  •   2988   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen sövényt akarok kajsziból, Ishtara (törpésítő) alanyon, 2,5 m tőtávval. Mit gondoltok?

Marchand.jpg
------------------------
Megtekintve 12817 alkalommal.

 




  2015.12.08. 19:10  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2983) hsz.-re     Olvasás  
  •   2985   


---
 
Nálam megindult a hóvirág, nagynénémnél virágzik az ibolya (Fejér megye), de ami a leginkább aggasztó, hogy ma,
dec. 8-án ezzel szembesültem. Nagyon kell az a lemosó és nem csak a gombák miatt... - bár ezeket a gombócokat a szappanoldat is vinné.
De mivel még az előbbi is vissza van (várom a szárazabb és szélcsendes időt), és a tetvek se táplálkoznak, hát egyelőre megszórom majd őket egy kis bordói lével. :thumbup:
Ezek élő, mozgó állatok... ma...! :o :R :thumbdown:
 




  2015.12.08. 17:27  Hozzászólás
  •   2983   


---
 
Ma /is/ megnéztem a fáimat, hát nagyon nem tetszenek a korai, kis hidegigényű őszibarackok. Pl. az Extrem sorozat. Félben meg vannak indulva a rügyeik az enyhe időjárás miatt. Ha továbbra is nagyon enyhe idő lesz, akkor rügypergés fenyeget, ha bejön egy egyszeri komolyabb fagy, akkor elfagyás.
 


  2015.12.08. 16:52  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2980) hsz.-re     Olvasás  
  •   2982   


---
 
Azt hittem birsalmák vannak a ládába.Még gondolkodtam is minek ide tetted,aztán olvastam.
 


  2015.12.08. 11:59  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2980) hsz.-re     Olvasás  
  •   2981   
Avatar

---
 
Nem a fajta, hanem érettség okán mondom, a tescoban is ugyanilyen barackokat, de még ennél éretlenebbeket is láttam nyáron. Elszörnyülködtem, mit eszik a nép, akinek nincs gyümölcsöse? El is neveztem kutyadobáló baracknak.
 


  2015.12.07. 20:26  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2975) hsz.-re     Olvasás  
  •   2977   
Avatar

---
 
Így van, ahogy Jana mondja. Oltott meszet vegyél.
Inkább 1,5 kg/20 liter víz, és keverj hozzá rézgálicot, már kész is a bordói. Szűrd át harisnyán és már fújhatod is. Nem csak a törzsére.
 


  2015.12.07. 20:17  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2975) hsz.-re     Olvasás  
  •   2976   


---
 
CAMROM barátom, hát, a mészhidrát csak nagyon szükségképpen...Inkább zsákos oltott mész, még olcsóbb és jobb is, minden tekintetben. /Fertőtlenítés, tapadás, stb/

Szóval a töménység szerintem úgy érzésre. /Nem mintha lovat.../ Hanem alapos vizes áztatás és keverés után amikor már nem csöppen le olyan gyorsan
a meszelőről mint híg vizes oldat, és fedőréteget képez, nem átlátszó, de még mázolható állagú. Egy 20 literes vödörbe a mészen kívül javaslok egy marék fehér cementet a kötődés fokozására. Én így szoktam. A száradáshoz legalább 6-8 C fok legyen 3-4 órán keresztül.
 


  2015.12.07. 20:07  Hozzászólás
  •   2975   


---
 
Helló,

A hétvégén lekenném a törzseket. Jó erre a mészhidrát s milyen töménységben? (20 liter vízbe 1 kg??)
 


  2015.12.05. 19:15  Hozzászólás
  •   2974   
Avatar

---
 
Végre eljutottam odáig, hogy a barackfák lemosózása megvan. Meggy, szilva még vissza van.
Az idén ősszel minden boltban a környéken a megszokottól eltérő a rézgálic, gyanítom az országban mindenhol. Zöldes színű, a zacskókban itt-ott barna foltok-csomók mintha szennyezett lenne. Fedése is gyengébb a megszokottól.
 


  2015.12.04. 17:11  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2971) hsz.-re     Olvasás  
  •   2972   


---
 
Jaja, ezt láttam az egyik videódon, de sok fajta műtrágyát lehet kapni, drágább -olcsóbb, meg összetételre is, milyet javasolsz a tapasztalataid alapján? :)
 


  2015.12.04. 11:04  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (2967) hsz.-re     Olvasás  
  •   2970   


---
 
Én egyet se jelentettem be..nem merem...elültetve meg már nem tünik fel a sok meglévő között ;)
 


  2015.12.04. 10:53  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2963) hsz.-re     Olvasás  
  •   2969   


---
 
Laci, a szemzésre váró csemetéidnek milyen "csokit" szoktál adni, és milyen időközönként?
 








  2015.11.30. 20:12  Hozzászólás
  •   2964   
Avatar

terra alapító
 
IMG_1492.átméretezett.JPG
------------------------
Megtekintve 12202 alkalommal.

Ezt a képet Péter_33 -nak tettem be ide:
 


  2015.11.29. 20:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (2960) hsz.-re     Olvasás  
  •   2962   


---
 
Tudod hogy önzetlen segítséged mindenki felé aranyat ér.... Kérdezném tesztelésileg, megkóstoltad e a Rebella almát és ízlik e?
 




  2015.11.29. 19:04  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2959) hsz.-re     Olvasás  
  •   2960   
Avatar

terra alapító
 
Azért én csak oltok neked 'meg nem nevezhető fát', hátha megenyhül a légkör otthon. ;)
 


  2015.11.29. 09:58  Hozzászólás  Válasz andras (2951) hsz.-re     Olvasás  
  •   2959   


---
 
Nálunk is megtalálta a zsák a foltját, gyümölcsfa tekintetében az asszony és köztem a felállás:

Törvények:
1. Nem szabad új kajszifákró beszélni sem !!!
2. Janának nem szabad semmit sem felkínálni!!! (nem férnek már a fák)
3. Jana fára vonatkozó kéréseit figyelmen kívül kell hagyni!!!
4. Megígérte, hogy semmilyen gyümölcsfákkal kapcsolatos munkában, még szedésben sem segít!

Némelyik asszony mind egyforma forma....? :shock:
 


  2015.11.29. 08:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2948) hsz.-re     Olvasás  
  •   2958   
Avatar

---
 
Az utóbbi években télen -fagymentes időben- ültetem a fákat. Bevált, így nem is változtatok rajta.
A biztos eredésnek azok a titkai, hogy nyugalomba legyen mikor kitermelésre kerülnek, a gyökerük ne száradjon ki, és míg levegőn vannak ne érje fagy.
 




  2015.11.29. 08:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2955) hsz.-re     Olvasás  
  •   2956   
Avatar

terra alapító
 
Egyetértek, de a faiskolások állítják, hogy nem fizetik meg a drágább alanyt, sem kis, sem nagyobb tételben. Szerintem néhány éven belül megtörténik az áttörés.
 


  2015.11.28. 20:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2940) hsz.-re     Olvasás  
  •   2955   


*
 
Ha drága a ló jó lesz a szamár is ?...ezzel az a baj,hogy a vadkajszi mindenhová nem jó...nem feltétlenül jó az a szemlélet,hogy előállítok vmit...aztán majd ha sikerül elsózom...nem biztos,hogy az új alanyok annyit drágítanának az oltványok árán hogy nem tudnák eladni...mondjuk házikertekbe bármit el lehet adni ,de a nagyban telepítők azért csak megnézik mit is ültetnének...
 


  2015.11.28. 20:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2947) hsz.-re     Olvasás  
  •   2954   


*
 
Mint ha csak magamat hallanám...arra én is kiváncsi leszek,hogy mi lesz ha az összes /na jó legalább 80 % t/ teremni kezd majd...
 


  2015.11.28. 20:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2952) hsz.-re     Olvasás  
  •   2953   


*
 
Igen...de egy idő után már kezd kicsit dilivé válni...főleg amikor az ember megpróbálja leszoktatni magát a beszerzésről :lol:
 




  2015.11.28. 18:48  Hozzászólás
  •   2951   
Avatar

---
 
Ha minden jól megy, hétfőn vagy kedden CAMRON jóvoltából érkezik a Frisson és a Bergeval. :unnep:

Mikor meghallotta a feleségem, azt mondta ő is regisztrál és követelni fogja, hogy változzon a fórum szabályzata:

Törvények:
1. Nem szabad új kajszifajokról beszélni!!!
2. Andrásnak nem szabad semmit sem felkínálni!!! (nem férnek már a fák)
3. András fára vonatkozó kéréseit figyelmen kívül kell hagyni!!!

Aztán mindketten jót nevettünk. :)
 


  2015.11.28. 08:54  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2948) hsz.-re     Olvasás  
  •   2950   


---
 
Hát, a melegedés épp nem jött be, kb 1 fok van és keletről jön a havazás...brrr.
 


  2015.11.28. 08:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2939) hsz.-re     Olvasás  
  •   2949   


---
 
Igen, Farkaséknál nem drágák a fák, és újdonságok is szoktak lenni. Jojot is ennyiért adták.
Igaz idén "464"-es termelői címkével (kíváncsi lennék melyik faiskola) 500 Ft-ért vett ismerős Jojot.

Farkaséknál az is előny, hogy nem szedik fel a teljes készletet ősz elején, hanem ahogy fogynak a fák.
 


  2015.11.27. 17:35  Hozzászólás  Válasz Lactarius (2946) hsz.-re     Olvasás  
  •   2948   


---
 
még pótolni tudok egy-két ültetést, ami idő hiányában elmaradt

Ültettem én már januárban is gyümölcsfát, nem is egyet, köszönik szépen, jól vannak. :)
Ha enyhe az idő, akkor szinte mindegy... Az említett eset is mutatja.
Úgyhogy max. az szabhat határt (jó idő esetén), és adhat okot némi aggódásra,
hogy elviszik a fát az ember orra elől a faiskolából.
Hacsak nem saját nevelés, vagy beszerezted már és elvermelve várják a sorsukat.
 


  2015.11.27. 17:30  Hozzászólás  Válasz andras (2942) hsz.-re     Olvasás  
  •   2947   


---
 
Furcsa betegség ez, hogy fogjuk magunkat kikezelni?

Az hagyján... De ezek a fák egyszer majd elkezdenek teremni, és évről évre egyre többet és többet fognak adni... ;) :o :nahat: :super: :dejo:
(Persze jó esetben.) Munkát és költséget is, de nyilvánvaló, hogy ezzel mindenki tisztában van, aki fát ültet.
Csak amíg kicsi, olyan könnyű 'beledugni' a földbe... 8-)
 


  2015.11.26. 12:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2945) hsz.-re     Olvasás  
  •   2946   


---
 
Nálam csak egy fa van vadkajszin, de ott nem annyira kemény, agyagos, esetenként nyirkos a föld, mint máshol a kertemben, és amit a mirabolan bír. Na már 5 fok van, a tegnapi -8 után ez fejlődés, ha bejön a várt melegedés, akkor még pótolni tudok egy-két ültetést, ami idő hiányában elmaradt.
 


  2015.11.26. 10:15  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2944) hsz.-re     Olvasás  
  •   2945   
Avatar

terra alapító
 
Én ezt nem pont így tudom. Azért kezdtek mirabolant használni, mert ez a legsokoldalúbban használható alany. Szentkirályon a tulaj azt mesélte, hogy mirabolant használnak, de egységes klónokat.
 


  2015.11.25. 21:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2940) hsz.-re     Olvasás  
  •   2944   


---
 
Annak idején azért kezdtek a faiskolások vadkajsziról mirabolánra váltani, mert a vkajszival sok volt a baj. Most hosszú idő után ezt mondják a mirabolánrl, majd visszatérnek a kajszi alanyra...teljesen logikus, ez aztán a fejlődés...
 




  2015.11.25. 21:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2940) hsz.-re     Olvasás  
  •   2942   
Avatar

---
 
Jöttömben a kezemben maradt egy Auróra. :!:


Nem tudom, hogy van ez, de az én kezem is nagyon ragad mostanában. Ha bemegyek egy faiskolába (furcsa, hogy mostanában mindegyiket észreveszem) rögtön hozzám ragad valami. Furcsa betegség ez, hogy fogjuk magunkat kikezelni? :C
 




  2015.11.25. 15:26  Hozzászólás
  •   2940   
Avatar

terra alapító
 
Jártam ma a Bellon faiskolánál, jót beszélgettünk. Azt mondja, hogy nem nagyon oltanak már kajszit mirabolanra, mert nem jók a tapasztalatok. A modern alanyokat nem fizetik meg, ezért vadkajszira oltanak. Érdemes odafigyelni rájuk, mert jó szakemberek. Jöttömben a kezemben maradt egy Auróra. :!:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 15 vendég