Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.04.24. 09:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3844) hsz.-re     Olvasás  
  •   3858   


---
 
Tegnap kint voltam én is körülnézni, Pinkcot rengeteg kis barackot ledobált, többinél nem láttam....érdekes volt, mintha hosszában szétrepedtek volna amiket ledobált, kicsit barnásak is voltak.(fagy után még nem látszott semmi sehol).
 


  2016.04.24. 09:03  Hozzászólás  Válasz andras (3848) hsz.-re     Olvasás  
  •   3857   


---
 
Köszönöm a kérdésed, visszavágtam egyből olyan 70cm környékén, elkezdett mézgásodni alatta (lehet visszább kellene picit vágni) ez alatt már kezdenek előbújni a rügyek a nemes részből, remélem keddi fagyokat megússza mindenki! :)
 


  2016.04.24. 08:49  Hozzászólás
  •   3856   


---
 
Átnézve a kajszikat, van néhány anyafám, amit hagyományosan indítottam, ott 1,5-2 m-ig, szinte semmi nincs. Kivétel ez alól a frisson és a farbaly, ott jelentőset kellett ritkítanom, ezekkel továbbra is nagyon elégedett vagyok. A Kyoto megmakacsolta magát, rengeteget virágzott, és nagyon sokat kötött. Úgy tűnik, hogy a tavaszi fagyokat jól tűri, de a télit nagyon nem, erre bizonyíték a tavalyi év. A magastörzsűek nagyon szépen teljesítenek, rendesen meg fognak hajolni érésben; Nem bánom hogy többet kell dolgoznom velük, legalább van miért.
Ősziből a saggittaria kuka, talán lesz egy pici kóstoló, de nem eszem degeszra magam vele. Ati-val ellentétben, nálam a Mayestic, Glory, igen jól kötött, a virágzás is nagyon magas volt, jól tűrték a fagyokat is. Úgy tűnik, ez jó döntés volt, hogy ebbn az érési szegmensben fő fajtáknak vezessem be. A royal Time-ot leváltom, mert nagyon fagyérzékeny, a summer-t már tavaly eldobtam, nincs jelentősége. A lee, esetleg jó lesz, illetve a Jim nagyon ízlett,de za meg rohadt lassan nő, nem szeretem a gyenge növésűeket.
 




  2016.04.24. 07:53  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3850) hsz.-re     Olvasás  
  •   3854   


*
 
Bocs ,de a Mariska a korai nem ??
 


  2016.04.24. 07:53  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3850) hsz.-re     Olvasás  
  •   3853   


*
 
Nálam meg bőven többségben vannak a Redhaven utániak..leginkább azért, mert azokból a fajtákból van több és azokat lehetett beszerezni.Mondjuk amiket pótlásnak csinálok azok inkább előttiek lesznek...
 


  2016.04.24. 07:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (3847) hsz.-re     Olvasás  
  •   3852   


*
 
Nálam a termők között is van több, ami kanalasodik...mondjuk nálam öntözni csak a természet szokta...
 


  2016.04.24. 07:19  Hozzászólás
  •   3851   
Avatar

terra alapító
 
Nos, legyümk pozitívak...

1. Idén nem kell ritkítani.
2. Kiderült, hogy van a kertnek egy jobb klímarulajdonságokkal rendelkező része.
3. 2 méter fölött maradt az amúgy elfagyott nagy fákon is.
4. Bizonyos fajták kiszelektálták magukat fagytűrés szempontjából.
5. Idén nem kelll védekezni cseresznyelégy ellen.

Kb ennyi :-) :wave:
 


  2016.04.23. 21:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (3847) hsz.-re     Olvasás  
  •   3848   
Avatar

---
 
Szerintem fázik, de nem vagyok nagy őszibarack szakértő.

@Totya, mi történt aztán a Bergeváloddal, maradt rajta még a nemesből, ki fog újulni?
 


  2016.04.23. 21:35  Hozzászólás
  •   3847   
Avatar

---
 
Magas törzsre szemzett őszibarackok - természetes, hogy a leveleik ennyire kanalasodnak vagy valami betegségük lehet? (öntözni szoktam őket):
122.JPG
------------------------
Megtekintve 13887 alkalommal.

086.JPG
------------------------
Megtekintve 13887 alkalommal.

 


  2016.04.23. 21:26  Hozzászólás  Válasz andras (3845) hsz.-re     Olvasás  
  •   3846   
Avatar

---
 
Nálam is nyerő a Lady cot - elsősorban íz, másodsorban méret tekintetében. Kíváncsi leszek majd, mi lesz a véleményed róla :)
 


  2016.04.23. 21:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3844) hsz.-re     Olvasás  
  •   3845   
Avatar

---
 
Én is kíváncsi vagyok mi maradt, holnap du. érkezünk haza, a feleségem és gyermekek vakációznak, többet fogok én is otthon ülni.

A kajsziim java 2 éves, de van egy 3 is, meg a többinek ez lesz az első éve nálam.
Nekem kísérlet szempontjából számít inkább, mert 4-ik éves korukig úgy sem eszem a gyümölcsöt róluk, május 25 után még egyet-kettőt hagyok, lássam, hogy fejlődnek, a többit leszedem róluk.

Kíváncsi vagyok melyik, hogy bírta a hideget.
A Hargrand korán virágzott, féltem, hogy nem válik be, de eddig ez kötött a legtöbbet (2éves fa az oltástól) és elég jól bírja.
A MK 3 éves az ültetéstől, rengeteg virág volt rajta, de visszahúzódtak és leestek anélkül hogy kinyíltak volna. Egyet kötött. Meggondolandó. Meghagyom egy évet, de már két ágat átoltottam belőle. Ha nem terem nálam, teljesen átoltom.
A Farclo nagyon jól viselkedik, sokat kötött a méretéhez képest, sajnos nálam nem fog beérni. Azért még kísérletezek egyet vele. Részlegesen átoltottam.

Eddig a Ladycot a nyerő, igaz kicsit védelemben is részesült, a ház mögött van.

A Stellám sajnos szenved, alig hajtott, szerintem elveszítem.

Majd folytatom...
 


  2016.04.23. 20:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3843) hsz.-re     Olvasás  
  •   3844   


*
 
Nálam is látszik sok fán a megfázás...kicsik maradnak a barackok és dobálják le,...hát ami marad az szép méretes lesz...de van több olyan fa is,amit részben vagy egészben ritkítani kellett.
 


  2016.04.23. 20:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (3841) hsz.-re     Olvasás  
  •   3843   


*
 
Nálam az elmúlt kb 17-18 évben ,amióta önállóan próbálkozok a fákkal ,egyszer volt olyan fagykár,hogy gyakorlatilag a kertben 100 % , a hegyemen legmagasabban lévő kajszi 2 m -es magasságáig szintén 100 % ...ezen felül maradt némi kostoló ,ezt leszámítva totál fagyás nem volt.Én csináltam 2 sor orsót kajsziból ,ezek se rosszabbak,mint a másikak.
Sztem az önporzósokat lenne érdemes nyomni,ezeknél sokkal több a kötés,több is marad /inkább ritkítani kelljen,mint guberálni.../.
2,5 m-3 méternél magasabb fákat meg nem csinálok...semmi kedvem állandóan létrát cipelni.
 


  2016.04.23. 19:32  Hozzászólás
  •   3842   
Avatar

terra alapító
 
Ha ez a négy Sweet Red hajlandó lesz megérni, felajánlom azoknak akiknek a legnagyobb volt a fagykár. Természetesen ingyen postával. :)
Tudom sovány vigasz, de legalább egy harapásra elég lesz.

WP_20160423_004.jpg
------------------------
Megtekintve 14520 alkalommal.

 


  2016.04.23. 18:34  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3840) hsz.-re     Olvasás  
  •   3841   
Avatar

terra alapító
 
Én ezzel kicsit vitatkoznék. Nem nagyon, kicsit. Pl az érésidőt tekintve. Nekem a Tsunami és a magyar fajták között nincs különbség virágzás idejét nézve. Innentől teljesen mindegy hogy mikor érik. Sőt, talán a korai fajták előbbre vannak annyival, hogy jobban viseljék a fagyot. A másik. Az éghajlat változik. Nem tudjuk még hogy ez a gyakorlatban mit fog jelenteni, de van egy olyan érzésem hogy ha valakinek fontos a biztonság, akkor pláne korai fajtákkal kell próbálkozni. Arról nem is beszélve, hogy egy jégkártól is sokkal könnyebb megvédeni egy alacsony ültetvényt mint egy magasat. Növényvédelemről megint nem is beszélek. Szóval annyira azért nem fekete/fehér a dolog.
 


  2016.04.23. 18:10  Hozzászólás
  •   3840   


---
 
Ma délután ismét kimentem a gyümölcsöseimbe. A kajszibaracknál komoly fagykár van, olyan kb 2,5 - 3 méterig a fagy elvitte a termés jó felét kb.
Várjuk még a jövő hetet, mit hoz.
A kisbarackok meg vannak feketedve, az almán még nem látszik semmi. Azon filózgattam magamba, hogy látjátok, továbbra is állítom, hogy néhány
hektárra vagy kertre alapozva jövedelmet, egzisztenciát tervezni és építeni nem szabad továbbra sem, ez inkább maradjon meg bolondériának, hobbinak. Ha van termés van, ha nincs nincs.
A másik filóm meg az, hogy továbbra sem utánozhatjuk az olaszokat, hogy alacsonyan tartani a kajszibarackfát meg hogy a korai fajtákat termeljük nagyban.
Egyszerűen más /kontinentális/éghajlat, más talaj, más tényezők. Itt bizony ha valami termést biztosabban szeretnénk kajsziból, akkor 3 métertől 6 méterig magasság /ezt már az eleink is így ajánlottak / és későbben virágzó, július végén érő fajták. Minden mást természetesen védett helyen, kicsiben
házak között lehet egyedi védelem mellet, de kicsit is nagyobban már nagyon költséges hobbi...
 


  2016.04.23. 06:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (3835) hsz.-re     Olvasás  
  •   3839   


---
 
Köszönöm az információt. Megláttam a MAROLEX RX 12 akkumulátoros háti permetezőgépet. Lítiumos akkumulátor... de az ára...?
 


  2016.04.23. 06:51  Hozzászólás  Válasz humbuk (3824) hsz.-re     Olvasás  
  •   3838   


---
 
Nálam is már két fa járt így idén ( mindketto Bergeron) , de szerencsére kihajtott a nemes legaluról éppen az oltás fölött. Van még egy gyanús szintén Bergeron ami nem nagyon akar hajtani. 12 fából ez már túl magas arány nekem, miközben a többi 60 fából kettő ment ki.
 






  2016.04.22. 22:31  Hozzászólás  Válasz imre53 (3834) hsz.-re     Olvasás  
  •   3835   
Avatar

---
 
Motoros permetezőn gondolkodtam az ősszel, de rájöttem, hogy az nem nekem való. Így maradtam egy hátinál és vettem egy lengyel Marolex-et. Egyelőre jól szuperál, remélem még sokáig nem lesz vele gond. Így néz ki:
http://www.hun.marolex.pl/products/plecakowe/titan-121620.html 
 


  2016.04.22. 22:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3827) hsz.-re     Olvasás  
  •   3834   


---
 
A kertészkedés egy életérzés szerintem is, melyhez hozzátartozik az is hogy - ha csak egy pár percre is - ránézek a fórum bejegyzéseire. Én is egész héten töltögettem a permetezőm akksiját, arra számítván, hogy ma délután megpermetezem a barackokat. Megkevertem a szert, feltöltöttem a permetezőbe, felvettem a vállamra, de meg se nyikkant. Így én is most készülök egy új permetezőt venni. Meg is érdeklődtem, hogy milyen áron lehet kapni egy normális készüléket. A boltos ismerősöm szerint csak nekem, csak most - tud hozatni 150 000Ft.-ért egy megbízható motoros permetezőt. Mondtam neki, hogy akkumulátoros permetezőt ennyi pénzért tizenkettőt kapok. Eddig is főleg ilyet használtam, holnap veszek egyet valahol. Agrimotor? Alszom rá egyet.
 


  2016.04.22. 22:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (3831) hsz.-re     Olvasás  
  •   3833   
Avatar

---
 
A kertem most így néz ki:
100.JPG
------------------------
Megtekintve 15004 alkalommal.

102.JPG
------------------------
Megtekintve 15004 alkalommal.

 


  2016.04.22. 22:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (3831) hsz.-re     Olvasás  
  •   3832   


*
 
Látom nem csak én vagyok orsó-mániás :thumbup: :lol: ...szépek.
 


  2016.04.22. 22:04  Hozzászólás
  •   3831   
Avatar

---
 
Pár kép a fiatal őszibarackjaimról:
047.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

133.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

134.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

135.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

 


  2016.04.22. 21:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (3828) hsz.-re     Olvasás  
  •   3829   


*
 
Most nem ott vagyok..a hegyre meg nem viszem ki a netet /szívem szerint telefont se vinnék...megzavarja a természet nyugalmát...na meg az enyémet /
 




  2016.04.22. 21:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (3826) hsz.-re     Olvasás  
  •   3827   


*
 
Én annyira nem..általában ha kimegyek a hegyre,akkor transzban vagyok ..és bárki aki kizökkent ebből az állapotból az sok jóra ne számítson,ha jót akar...
 




  2016.04.22. 21:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (3823) hsz.-re     Olvasás  
  •   3825   


*
 
Ja ez a futás van nálam is...általában ősz végétől tavasz elejéig néz ki normálisan a gyümölcsös,mert ősz végén szoktam kitakarítani,rendbe rakni,aztán jöhet a tél..na de év közben ???..hát akkor ritkán néz ki normálisan /olyan sose lesz/ .Tegnap pl kimentem ,hogy végig permetezek mindent a rossz idő előtt-főleg hogy jövő hétvégén nem érek rá...erre a 2. keverés után beszart az öreg permetező /na mondjuk én se kukacos,se gombás nem leszek az tuti /..sztem az Alföldön is hallották a káromkodásomat...mivel nem is voltam rákészülve,meg amúgy is műszaki analfabéta vagyok így mérgembe összepakoltam,irány le a telephelyre /anyuhoz,..de "c Anyám ne szólj hozzám"..tűz haza,be a zuhanyzó alá " Asszony ne szólj hozzám ha jót akarsz"...be a gép elé és rendeltem egy új permetezőt...de ettől még nem lesznek lefújva a rossz idő előtt a fák,így rá lesznek bízva a természetre...én meg MAJD mentem a menthetőt,mint eddig is...de ezzel együtt is szeretem csinálni,sőt az éltem függ tőle /nem anyagilag,hanem pszihésen...
 


  2016.04.22. 19:46  Hozzászólás  Válasz andras (3819) hsz.-re     Olvasás  
  •   3824   
Avatar

---
 
Nálam idén két szilvára oltott kajszi nem hajtott ki. Vesszők még zöldek, de tövénél már barna. Alany mindkét esetben hajt. Pontosan oltás helyétől van elbarnulva.
Szerintem valami fertőzés lehet, amire szilvák nem érzékenyek. Talán gutaütés.
 


  2016.04.22. 16:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3822) hsz.-re     Olvasás  
  •   3823   
Avatar

terra alapító
 
Én is így vagyok. Fontos a kert is, de a család is. Úgyhogy én inkább az alvást hagyom ki. :)

Ma megnéztem én is. Szerencsére nem látok fagyást semmin. Ezzel a fagyással nem sok mindent tudunk kezdeni, úgy ahogy a jégesővel sem. Sőt, lassan úgy érzem hogy a moníliával sem. Ettől függetlenül még egy átlagos év is képes felülírni egy rosszat.
Jó ideje futok magam után. Mindenhonnan és mindennel kések. Ma este is le fogok mondani egy holnapra vállalt munkát. Egy éve még piszkosul zavart volna az ilyen, de az elmúlt év megtanított azt mondani hogy nem érdekel. Ha jövő héten lefagy mindenem, bosszúsan ugyan, de legyinteni fogok, majd jövőre. Hálát adok az égnek hogy végre tanultam egy kis nemtörődömséget.
 


  2016.04.22. 08:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (3799) hsz.-re     Olvasás  
  •   3822   
Avatar

terra alapító
 
Itt nem erről van szó, nem dühömben mondtam, régóta gondolkozom ezen, csak most jött egy csepp (utolsó?) az eléggé telített pohárba. Nagyon szeretem csinálni, de rengeteg időt elvesz, és a család nekem fontosabb... Alszok még rá....
 


  2016.04.22. 08:00  Hozzászólás  Válasz andras (3819) hsz.-re     Olvasás  
  •   3821   


---
 
passz...nálam is kihajtott az elpusztult Kioto mirabolan alanya. A Kuresia vadkajszin van, első két évben - szerintem a monília miatt - szenvedett, mézgásodott, de mostanra kikupálódott. Ellenben az Auróra tetején, ahova nem értem el -az egyébként elvileg felszívódó- permetszerrel, sajnos elbarnult hajtások vannak, azaz kissé csökkentenem kell a fa magasságát... A tegnapira visszatérve: senkinek sem kívánok semmiféle kárt, és lehet, hogy jövő kedd itt is tarolni fog. Ma reggel 2-3 fok volt.
 


  2016.04.22. 07:18  Hozzászólás
  •   3820   


---
 
Andris, majdnem ugyanígy jártam most én is, 2014 őszén ültettem mirabolán alanyú kuresiát, tavaly szépen hajtott, idén is kezdett hajtani, majd megállt, tegnapi állapota, hogy elszáradt minden hajtáskezdemény....semmi sérülés nincs rajta :(
 


  2016.04.21. 21:45  Hozzászólás
  •   3819   
Avatar

---
 
Ma amikor az el nem indult, kiszáradt Kuresiat kiszedtem, egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. A mirobalán gyökéren három kis jövés is volt. Tehát élt.
A ráoltott kajszi pedig teljesen száraz.

Ősszel ültettem, akkor még zöld volt a haja alatt. Fel is kupacoztam földel. Azelőtt egy napig vízben áztattam. Most tavasszal ki sem hajtott.
Elvágtam, de nem narancssárga színű.
Kétszer mosóztam rézzel, ősszel és tavasszal is.

Mitől pusztult el, ötlet?
 


  2016.04.21. 21:29  Hozzászólás
  •   3818   


---
 
sziasztok!

együttérzek mindenkivel akinek fagyott bármi is,tudom milyen érzés 2012-ben nálunk is vitt mindent..... kint voltam én is körbenézni, fáknak nem lett baja, pár db őszi ültetésű szőlőm megfagyott, de ezen kívül nem lett komolyabb baj.
reméljük a jövő hetet is mindenkinél átvészelik még!
 


  2016.04.21. 21:23  Hozzászólás
  •   3817   
Avatar

---
 
Engem szerencsére elkerült az éjszakai fagy. Wonder cot, némi mézgacsöppel (ez nálam a legelőrehaladottabb):
068.JPG
------------------------
Megtekintve 14564 alkalommal.

069.JPG
------------------------
Megtekintve 14564 alkalommal.

 


  2016.04.21. 20:21  Hozzászólás  Válasz andras (3805) hsz.-re     Olvasás  
  •   3816   


---
 
met.hu, metnet, meg az yr.no-n levonok 2-3 fokot abból ,amit ide jeleznek Tmin-nek
 


  2016.04.21. 20:10  Hozzászólás
  •   3815   
Avatar

---
 
Az év amikor majdnem rekord termés lett, aztán jött egy reggel és egy kevés fagy ...
Reggel 6-kor 0 fok volt az összes hőmérőn. A vedérrel takart paprikáknak semmi baja, így biztos, hogy korábban sem volt sokkal hidegebb.

Babylon ne csügedj, ami nem fagyott le ma hajnalra, az majd lefagy holnapra, de legkésőbb jövő héten.
Az idióta MTV-s fickó mosolyogva mondta, hogy csillagos éjszakának örölhetünk ma is.

Mikor olvastam a beszámolód kimentem a kertbe, de inkább ne mentem volna. Az idén nem sok gyümölcsöt eszünk.

kép_fagy.jpg
------------------------
Megtekintve 14376 alkalommal.




kép_fagy2.jpg
------------------------
Megtekintve 14376 alkalommal.




Pedig a szilvákon ilyen kötés volt:
kép_fagy3.jpg
------------------------
Megtekintve 14376 alkalommal.

 




  2016.04.21. 20:04  Hozzászólás  Válasz andras (3776) hsz.-re     Olvasás  
  •   3813   


terra alapító
 
Én a harmadik évben kidobtam mert nem ment semmire. Biztos valami hibás fát fogtam ki. Pedig megkapott minden, normális gödör, trágya, helyben van tehát öntöztem.
 


  2016.04.21. 19:28  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3811) hsz.-re     Olvasás  
  •   3812   
Avatar

terra alapító
 
Na ha már így szóba került, le is megyek a pincébe, megnézem van-e még tavaly előtti körte befőtt. (tavaly nem volt)
 


  2016.04.21. 19:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (3810) hsz.-re     Olvasás  
  •   3811   


---
 
Nekem is ez volt a jelszó, de tavaly már a 3 éves lekvárokat a cefrébe kellett zúdítanom, annyi volt. Szóval mindennek van határa :D
 


  2016.04.21. 19:21  Hozzászólás
  •   3810   
Avatar

terra alapító
 
Én meg sem néztem a gyümölcsfákat. a kocsi hőmérője -0.4-et mutatott. A melegágyam tetején jég volt. Remélem nem okozott semmit, de olvasva Baby-lont....

Én is nagyon sajnálom ha valakinek valami elfagyott, nagyon jól ismerem az érzést, de azért még nincs vége semminek. Volt egy év nem is rég amikor minden elfagyott. A meggy, a cseresznye is, amire még korábbról nem is emlékszem. Piszkosul mérges voltam. Vagy inkább csalódott. Aztán eltelt az az év is, gyümölcs nélkül. A következő évben meg kezdődött minden ujra. Azóta az a szokásos dumám itthon, hogy annyit kell befőzni amennyi van. (ez persze nem teljesen igaz, de ha van, mindenből annyit teszünk el, hogy akár 2 évre is elég legyen, mert sosem lehet tudni milyen lesz a jövő év.

Szóval fel a fejjel!
 


  2016.04.21. 19:18  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3804) hsz.-re     Olvasás  
  •   3809   


---
 
Jajj. Sajnos nálam nagyon magas a fű. Tegnap készítettem pár képet a tanyán a második éves kajszikról.
Tsunami.JPG
Tsunami
Megtekintve 13952 alkalommal.

Újvidéki bőterm.JPG
Újvidéki Bőtermő
Megtekintve 13952 alkalommal.

Újvidéki 6(2).JPG
Újvidéki 6
Megtekintve 13952 alkalommal.

Harlayne1szem.JPG
1 szem Harlayne
Megtekintve 13952 alkalommal.

 








ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron