Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2016.03.16. 18:19  Hozzászólás  Válasz gaabre (3316) hsz.-re     Olvasás  
  •   3322   


*
 
Ezeket nem igazán akarom nyilvánosan nevén nevezni...
 


  2016.03.16. 18:11  Hozzászólás  Válasz andras (3318) hsz.-re     Olvasás  
  •   3321   


---
 
DSCN5315.JPG
Kinti Tsunami
Megtekintve 10280 alkalommal.

DSCN5328.JPG
Itthoni Gönczi
Megtekintve 10280 alkalommal.

DSCN5314.JPG
Kinti Gönczi
Megtekintve 10280 alkalommal.


Az itthoni kicsit sharkás, a levelén nem látszik de a magokon igen. Lehet hogy ezért siet.
 


  2016.03.16. 07:54  Hozzászólás  Válasz andras (3318) hsz.-re     Olvasás  
  •   3320   


---
 
Az enyém is mirobalánon van, nem száz százalék hogy Gönczi magyar de a termése és az érési ideje alapján annak azonosították be a szakik az index fórumon. Megyek ma ki a tanyára ott több mint tíz fajta van köztük Gönczi magyar is, hozok helyzetjelentést.
 


  2016.03.15. 20:33  Hozzászólás  Válasz suske76 (3310) hsz.-re     Olvasás  
  •   3318   
Avatar

---
 
Milyen alanyon van a Gönczid?
Azért kérdem, mert nálam mirobalánon van és még nem mozdul.
 














  2016.03.15. 11:45  Hozzászólás
  •   3311   


---
 
Mivel a képfeltöltés a terrás albumba továbbra is macerás az indába raktam a hétvégi barackos képeimet...nos nálam ilyenek most...mivel ma esik és fúj úgy gondolom néhány fának már el is intézi a sorsát :cry:
 


  2016.03.15. 11:36  Hozzászólás
  •   3310   


---
 
Nyerünk egy két hetet evvel a hűvös időszakkal, remélem elég lesz. Nálam is a Tsunami vezeti a mezőnyt kint a tanyán,de
az itthoni Gönci magyar, meg a szomszédban lévő valmilyen óriás is ott vannak fej-fej mellett, a kinti mandulákon meg már
van kinyílott virág is. A mandulatelepítés lehet hogy nem bizonyul életem legzseniálisabb ötletének :cry: , az utcánkban egy mandulafa
már szinte teljes virágzásban van.
 




  2016.03.14. 21:55  Hozzászólás
  •   3307   
Avatar

---
 
Mára a Wonder cot virágainak legalább fele teljesen kinyílt, megelőzve a Tsunamit, aminél csak egy ilyet találtam. Tavaly a teljes virágzás március 26-án kezdődött...
 


  2016.03.14. 21:21  Hozzászólás
  •   3306   
Avatar

---
 
Azt hittem, hogy csak árilisben lesz még időm hazamenni, de hála Istennek, ma egy rövid időre, haza tudtam futni.

Sikerült lemosózni a fákat.
A Gönczi, Ceglédi Arany, Favorit és Viorika továbbra sem mozog, a többi azonban szép lassan indul.
Legelőbbre továbbra is a Hargrand és a MK van, kb mint a második képe Vebbernek.
Az őszik és a nektarin vannak a legelőbbre. Szép kerek a bimbójuk, de még fehérek. Remélem kibírják ezeket a kisebb fagyokat. :wave:
 


  2016.03.14. 21:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (3304) hsz.-re     Olvasás  
  •   3305   
Avatar

terra alapító
 
Én is azt látom hogy óriási különbségek vannak, fajtától, de még inkább alanytól függően. A gxn-en lévők már szinte teremnek (erős túlzás) a magoncokon lévők meg még csak most dobjál el a leveleiket (erős túlzás)
 


  2016.03.14. 20:26  Hozzászólás
  •   3304   
Avatar

---
 
A legjobban megindult, sietősek ilyenek. A -6 ezeknek már nem hiányzik a héten (sem).
Olvasva, Ati előző írását, a Big Red, itt a képen lévőhöz képest még legalább egy hét hátrányban van.

kép_előrébbő.jpg
------------------------
Megtekintve 10495 alkalommal.

kép_előrébb.jpg
------------------------
Megtekintve 10495 alkalommal.

 




  2016.03.14. 20:02  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3298) hsz.-re     Olvasás  
  •   3302   


---
 
A Big Red nálam ennél jobban meg van indulva...gondolom arról idén nem eszek / és a többivel kapcsolatban is erős kétségeim vannak... /
 










  2016.03.14. 09:04  Hozzászólás
  •   3296   
Avatar

rendszer admin
 
Ha szóltok, és igénylitek, csinálhatok egy "akciós" oldalt.

A lényege az lenne, hogy ha valaki valamiből bevásárolni, vagy beszerezni indul, és szívesen megkérdezne másokat is, hogy valakit még érdekel-e, feldobhat egy "hirdetést".

Bármelyik felhasználó jelezheti ott az igényét, így mindig ott lesz a pontos igényelt mennyiség, és hogy kicsoda, és mennyit kérne.
Ez az oldal nem zavarna senkit, de mindig megtalálható, és ha valaki feldob egy hirdetést, mindenkinél megjelenne (egyszer!) a szokásos módon a képernyő jobb alsó sarkában.

Természetesen ez is a Felhasználói vezérlőpultban kikapcsolható lenne, így akinél biztos, hogy semmilyen ilyen jellegű dolog nem érdekli, az nem kapcsolja be.

Elvileg bármit fel lehetne tenni, a felhasználók meg majd eldöntik, hogy érdekli őket az adott akció, vagy nem.

Tehát a kérdés az, hogy készítsek ilyent, vagy nem szükséges?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.14. 06:55  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3294) hsz.-re     Olvasás  
  •   3295   
Avatar

---
 
Nem kooperáltunk! Itt jelezte egy hónappal ezelőtt. Írtam akkor én is emailt, amit nem kaptál meg (erről nem tehetek), mikor jelezted, írtam itt Pü-t.
Most csak azért észrevételzetem, hogy ha neki fontos, akkor ne maradjon ki.
Igen nekem 1 Tastired, 1 Skeena cseresznye, ahogy Pü-ben írtam tegnap.
 


  2016.03.13. 22:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (3293) hsz.-re     Olvasás  
  •   3294   


---
 
Ezt nekem honnan kellett volna tudnom, hogy ti kooperáltok? Látod, legutóbb kinevettél, mikor mondtam hogy mindenki küldje el privátban, a sajátját. Egyedül te nem küldted el, ha nem olvasom vissza a fórumot, ki is maradsz. Ez a végleges neked - 1 Tastired,meg a cseresznye?
Majdnem sikerült rendelni egyet potyára...
 






  2016.03.13. 21:55  Hozzászólás  Válasz Tintus (3273) hsz.-re     Olvasás  
  •   3291   


---
 
1. Vegesol eReS
2. Vegesol eReS
(Volt egy év, amikor egyáltalán nem volt nálam tafrina, ezzel a szerrel lemosóztam - előtte mindig valami egyéb rézzel,
általában bordói lével - emlékezetes élmény/tapasztalat. Mivel ha jól emlékszem, valamilyen mértékben mindig felütötte a fejét. :(
Épp tegnap fogyott el, jövő tavaszra megint veszek majd... Vagy valami nagyon hasonlót.)
 


  2016.03.13. 21:51  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3289) hsz.-re     Olvasás  
  •   3290   
Avatar

---
 
Nekem 1 Tastired.
/Zsolt jelentkezett korában egy másikra, nem tudom, hogy vele mi van./

Babylon!
Végül mi tetszett meg mégis?
 










  2016.03.13. 19:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (3281) hsz.-re     Olvasás  
  •   3284   
Avatar

---
 
Alibá!
A télen elvermelt fák, ki lettek már ásva, vagy még ültetésre várnak?
 








  2016.03.13. 17:53  Hozzászólás
  •   3280   
Avatar

---
 
Nem jártam a kertben, nyugodt voltam, még biztos nem járunk nagyon előre, olyan egérfülesre számítottam.
Hát meglepetés ért. Az őszik közül több jobban meg van indulva, mint a kajszik. Big Top néhány virága már épp, hogy nem nyílt ki, nagyon közel hozzá az Extreme July -ennyit arról, hogy kései virágzású (már tavaly is korán virágzott)-, utána Royal Glory.
Kései Elvíránál a magról kelt őszi, és a GF 677 alanyú fák között nagy különbség van. Előbbi még alig mozdult valamit, utóbbi pedig már igencsak zöld.

Megcsináltam ma a lemosót, kicsit azért izgulva a leveleket nehogy perzselje.
 


  2016.03.13. 17:44  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3272) hsz.-re     Olvasás  
  •   3279   
Avatar

---
 
Most értem haza, írtam Pü-t.

Ezek a fák ha érkeznek hozzád, vagy Darror-hoz érkeznek? Elhozatal mikéntjét mindenki ahogy tanulta?
 


  2016.03.13. 17:19  Hozzászólás  Válasz Tintus (3277) hsz.-re     Olvasás  
  •   3278   


*
 
Royal Gem van ,a legkorábbi a Royalok közül ,méretben a legkisebb közöttük,de a koraiaknál ez nem számít,egyéb tulajdonságaiban olyan mint a többi testvére.Jó fajta. Glohavenem nincs...
 


  2016.03.13. 16:17  Hozzászólás
  •   3277   


terra alapító
 
HElló Atifoci !
Hoztam Royal Gem és GLOHAVEN fácskát 2 éveset Mozótól. Vannak neked ilyenek? Tapasztalatok?
 


  2016.03.13. 16:08  Hozzászólás
  •   3276   


---
 
A rendelés lezárult, most már ne írjon senki. Este kilistázom a kéréseket és továbbítom.
 


  2016.03.13. 15:48  Hozzászólás  Válasz Tintus (3273) hsz.-re     Olvasás  
  •   3275   


*
 
Amilyen időjárás volt eddig /és még ki tudja meddig.../ nem lehetett vagy nem volt érdemes lemosóznom /meg persze időm se nagyon volt rá /...így aztán ami nem virágzik majd akkor amikor permetezhetek azok Cuproxatot kapnak,amik virágzanak azok meg lemosót már nem...amúgy meg már cseszhetem ,hiszen vörösödnek az új levelek...szóval tafrina az lesz bőven...
 


  2016.03.13. 15:46  Hozzászólás
  •   3274   


*
 
Ma metszettem az ősziket..ameddig bírta a csuklóm. Ahogy elnézem idén nem kell sok barackot szedni...A korábbi évek elcseszett technikája miatt idén gyakorlatilag tarolást csinálok ,mert rengeteg a nyiszlett,vékony ,értéktelen vessző ,sok fám felnyurgult /miközben én ugye utálok létrázni / ,ezeket vissza csonkolom ,hogy lejjebb kerüljön a korona.../és még minuszokat is mondanak miközben a Royalok elkezdtek virágozni /...ja és persze a korábban sikeres rászemzések miatt is csonkolok,hogy a kevésbé értékes fajták aránya csökkenjen...szóval jó lesz,ha saját részre lesz némi barack...
 


  2016.03.13. 15:45  Hozzászólás
  •   3273   


terra alapító
 
Két kérdésem lenne :

1./Mit használtatok őszire lemosóra vagy mit fogtok akinél még késik ?
2./ Második kérdés Tafrina megelőzésére?
 




  2016.03.13. 07:53  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3270) hsz.-re     Olvasás  
  •   3271   
Avatar

---
 
Az enyém biztos továbbra is, felírhatod. Egy cseresznyét is kinéztem, de egyeztetenem kell, ezzel legkésőbb holnap reggel itt írok majd neked pü-t.
 


  2016.03.13. 07:50  Hozzászólás  Válasz Vebber (3269) hsz.-re     Olvasás  
  •   3270   


---
 
Nem, nincs benne, megkértem mindenkit, hogy újból írja le, hogy mit kér. Elvileg 2 Tastired volt, felírjam?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron