Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2014.07.08. 20:10  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
  

Én is vártam már, hogy ne legyen kánikula és tűző Nap. Ma végre lehült az idő és úgy néz ki egy hétig borongós, 30°C alatt lesz a hőmérséklet maximuma. Holnap csinálok néhány hajtó szemzést, ha hajlandó lesz kihajtani, ha nem akkor marad alvóra.
 




  2014.07.08. 19:49  Hozzászólás
  •   119   


---
 
  

Ne bízz...meg jobb ha utólag magadat okolod,ha rosszat választottál :lol: :lol:
na szóval:Calred, Meystar,Early redhaven,Redhaven Bianca /na vmilyen Redhaven csak akad .../,Michelini,Padana,Suncrest,Cresthaven,Maria Bianca,Fayette,Spring Lady,Royal GEm,Royal Glory,Royal Summer,Royal Time,Royal Majestic,Vistarich ...egyenlőre.Amit nem ajánlanék,vagy nevenics,vagy nagyon kicsi azokat nem írtam.

Kopaszok: Independence,Big Top,Silver Giant, Magique,Venus,

Kb ezekből tudsz választani.
 


  2014.07.08. 19:37  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
  

Pedig pont Redhaven kellett volna. :lol: Látod hogy nem akar nekem őszim lenni! Úgy őszintén, mekkora esélye volt hogy pont egy olyan fajtát mondok amilyen neked nincs? :lol:
Én is kopasz vagyok, szóval azzal is jóban lennék. Csak ne gumi legyen. De nem kell lista, megbízok benned. 3 fajta bőven elég nekem.
 


  2014.07.08. 19:29  Hozzászólás
  •   117   


---
 
  

Na jó viszonyítási alapot adtál...Redhavenem az pont nincs..../volt 1-2 évig,de szokásom szerint elkötöttem a nyakát és későn vettem észre...azóta nem pótoltam,de idén megteszem.
Mellesleg majd írom a listát és válogathatsz.Kopaszt is írjak ?
 


  2014.07.08. 11:37  Hozzászólás
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
  


A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen.

Jövő héttől kezdhetsz teszetoszáskodni, hogy tuti beleférj az időbe szeptemberig :)
2012-ben július 14-én csináltam kajszikat -pedig marha meleg is volt-, ma az egyik legszebb növényem...lenne, ha nem verte volna szét a jég. De így is elégedett vagyok vele. Jövőre már szerintem megmutatkozik.

Ja idén, másfél hete szombaton már szemeztem kajszit weiwa törzsébe. Nem volt mit tennem, ahol kóstoltam a barackot onnan csak akkor tudtam vesszőt csenni.

Három hete is próbáltam meghajtatni az orangeredet egy weiwában, vissza is metszettem rá két hétre, de nem hajlandó megindulni. Szerintem jövő márciusban összejön neki.

A szándékolt barack szemzéseket július közepe és augusztus közepe között fogom megcsinálni, amikor visszább hűl az idő.
 


  2014.07.07. 21:58  Hozzászólás
  •   115   
Avatar

---
 
  


Ez komoly???
Ne haragudj, de ez tényleg nagy szegénységi bizonyítvány :D :D :mrgreen:

Nem megy a szemzés, csinálj sokat, egyrészt bele lendülsz, másrészt a nagy számok törvénye alapján biztos csak sikerül néhány.
 


  2014.07.07. 19:48  Hozzászólás
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
  

Ó, nem vagyok én olyan válogatós, 3 fajta elég, egy korai, egy kései, meg egy közötte. Legyen pirosas, csurgó levű. Olyan mint a Redhaven csak 3 érési időben. :-)
 


  2014.07.07. 19:41  Hozzászólás
  •   113   


---
 
  

Nem bajlódás,kikapcsolódás...garancia meg amúgy sincs a sikerre.

na akkor majd rászánom magam és megírom a listát...és választhatsz :) :) :)
 


  2014.07.07. 19:25  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
  

Na azt meg pláne nem akarom hogy annyit bajlódj vele hogy még szemezz is, akkor inkább a szemezőhajtás. De én választok! ;)
 


  2014.07.07. 19:22  Hozzászólás
  •   111   


---
 
  

Akkor szemezzek neked ? ne légy már ilyen élhetetlen...van pár magoncom,saját részre meg már nemigen csinálok...augusztusig gondold meg.
 


  2014.07.07. 18:46  Hozzászólás
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
  

No, most kimegyek, jön a vihar, szívok egy kis friss levegőt. Már esőszag van.
 


  2014.07.07. 18:44  Hozzászólás
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
  

Szerintem ne bajlódj vele, valahogy nem megy nekem a szemezés. Bár tavaly sikerült 2 kajszit szemeznem.
 


  2014.07.07. 18:39  Hozzászólás
  •   108   


*
 
  

Ne őríts meg...100 év fórumozás után csak ennyit tudtál összehozni :lol: szerencsétlen....augusztusban küldenék némi szemzővesszőt,ha hajlandó vagy magadon segíteni...
 


  2014.07.07. 18:36  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
  

Nálam nem azért nem érik, hanem mert nincs. A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen. Még mindig az egyszem gumibarackal gazdálkodok, meg pár magoncal amiből a sövényt kezdtem, de azok sem lesznek jók semmire. Idén van rajtuk először termés.
 


  2014.07.07. 18:20  Hozzászólás
  •   106   


*
 
  

...meg a néhány szem Early Redhaven is éreget...idén elég gyenge barack /is/ termés várható...max csak csipegetünk.
 


  2014.07.07. 18:18  Hozzászólás
  •   105   


*
 
  

Persze,hiszen már 4 éves...GF677en van,nő mint a bolondgomba...sajnos idén csak 1-2 szem lesz az egész fán,a lemosózás elmaradása meg a tavaszi hidegek elvitték a termést..gondolkodok is a nektarinok teljes ill. részleges leváltásán,bár tény,hogy a Big Top-Magique-Silver Giant trióból jó dolgokat lehetne kihozni...ha rájönnék,hogyan kell.Ami tuti,hogy nagyon finomak,jellemzően édesek.
 


  2014.07.07. 18:15  Hozzászólás
  •   104   


*
 
  

Na nálam is még végig kell tapogatni az összeset,hogy 1-2t találjak...
 


  2014.07.06. 21:32  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Halihó Atti! Az a Magique termett már nálad? Az egyik fám egy ága az lett, és van rajta egy szem. (Csuda dolgokat olvastam róla.)
 






  2014.07.06. 16:59  Hozzászólás
  •   100   


*
 
  

A Mariska most kezd éregetni nálam...
 






  2014.07.05. 23:17  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
  

Talán a Mariskával ( szomszédos a Manonnal)ami egyaránt korai,de viszont ha jól rémlik a Mariskát hamarébb szemeztem egy héttel.
A feljegyzéseimet előkaptam le ellenőrizni az időpontot,arra jól emlékeztem ,hogy korábban szemeztem(mariska 2012.8.12. manon 2012.8.28)de viszont a két fát kevertem összekevertem.
A fotón a mariska szerepel.
A Manon tényleg szinesebb volt,igaz már nem tudom le fotózni,az utolsó szemet kedden vagy szerdán ette meg az unoka hugom a fáról.
Köszi ,hogy kételyeid voltak ,ki tudja mikor derűl fény a tévedésemre.
 


  2014.07.05. 20:36  Hozzászólás
  •   96   


*
 
  

A Pinkcot korai fajta....szóval....
 




  2014.07.04. 16:23  Hozzászólás
  •   94   


*
 
  

A Manon nálam érik,de kicsit szebb a fedőszíne....biztos nem keverted ?
 


  2014.07.04. 16:21  Hozzászólás
  •   93   


*
 
  

A Pinkcot nálam már hetekkel ezelőtt leérett.Az első Tomcot-Aurora páros után.Az enyém Olaszból származik....Az biztos hogy jóval korábbi,mint amit te láttál...az útlevél sem minden.Kaptam már kutatóintzettől is teljesen más fát,mint amit rendeltem...
 




  2014.07.03. 21:13  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
  

Oltsál róla ha még nincs, nem bánod meg! Mikor jól megérik zamata (íz-illat) van neki.
 


  2014.07.03. 21:10  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

---
 
  


Vagyis nem nem lesz (általad legalábbis)?
Az őszikről (kajszikról) -amit lentebb beszéltünk- akkor, és annál is inkább hozhatnád azokat a képeket :)
 




  2014.07.03. 21:07  Hozzászólás
  •   88   
Avatar

---
 
  


Annyit beszéltetek róla, kíváncsi vagyok milyen az íze. Mitől különleges ez a fajta.
 










  2014.07.03. 20:45  Hozzászólás
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
  

Az érésidő stimmel, de nálam kicsit hosszúkásabb volt. (Esős évben nálam is meghízott. Öntözted?)
 


  2014.07.03. 20:41  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Elvileg (ha a szemzésnél nem tévesztettem) ez a két fajta a Collins (Alibá nagy kedvence) még van legalább egy hete hátra,és jó lesz , és a
Manon, lassan ez is jó lesz.
Collins:
KepKep

Manon:
KepKep
 


  2014.07.02. 08:28  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
  


Persze hogy próbáld ki! Csak azért írtam, mert ennyi előrejelezhető.

Biztos egyről beszélünk? Az a pinkcot amiről én írtam, a múlt héten érett le, egy időben sok magyar kajszival. A fajta nevét az útlevelekről tudtam meg: wavit+pinkcot, ez állt mindegyiken.
 


  2014.07.01. 20:17  Hozzászólás
  •   80   


*
 
  

Én azért kipróbálom az összes kombinációt.

A Pinkcot...én nem értek egyet veled,beérve sztem jóízű és legalább nem plöttyed össze éréskor 1 nap alatt...ráadásul az érési idejében magyar fajta nem is igen van /nekem legalább is csak a Harmat,arról meg jobb nem is beszélni/.Most érik pl a Ceglédi óriás,de hiába finom...egyéb szempontokból meg sem közelíti a nyugati fajtákat.Sztem...
 


  2014.07.01. 09:39  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
  


Néhány dolog;
vajon befolyásolhatja-e előnyösen a fák guta-ellenállóságát az őszi alany vagy a szilva alany,vagy a kettő kombinációja ?

Függetlenül hogy milyen fajta, a gutaütés fellépésének valószínűségét a gyökér gyűrűs fonálféreg-érzékenysége adja.
A mirobalánról tudjuk, hogy kifejezetten rosszul viseli az élősködést, elvesz a nemestől, amit ezért befertőz a baktérium a rügyeken keresztül.
Sajnos ugyanez a helyzet az ishtarával is, pedig az pont őszi/szilva kombináció.
Amivel csökkenthető a fertőzés valószínűsége az az alany és a talaj megfelelő összepárosítása: kötöttebb, levegőtlenebb talajban kisebb a fonálféreg előfordulási valószínűsége, így ilyen talajon sokáig működhetnek ezek az alanyok a kajszi alatt. Az alföldi homoktalaj a legkiszolgáltatottabb a fertőzésnek.

Amiről tudjuk, hogy toleráló a fonálférgeknek az a wavit és a weiwa, amelyek ugye a wangenheim korai szilvájából vannak szelektálva. Nem néztem utána, de bizonyára van több megfelelő kajszi alany, amelyek hasonlóan tolerálják az élősködést.

Fentiek miatt én az őszibarackokat és szilvákat inkább ishtarára, a kajszikat egy kivételével weiwára tettem/teszem.

Más;
a fehérvár-csalai kajszisban az elmúlt években sok wavit-pinkcot kombinációjú fát telepítettek, némelyeken még rajta van az útlevél is.
Elterjedt kép, hogy a fa másfél méter magas (nyakamig sem ér), a törzsön néhány termővessző, de több kiló barack napozott rajtuk.
A pinkcot tényleg csodálatosan néz ki, gyönyörű színkombináció, mintha lakkozva volna a héja. Csak hát az íze ugye... nehéz olyan környezetben kiemelkedni, ahol többféle régi magyar kajszifajta veszi körül. Két-három kilót szedtem, de végül rávágtam a komposztra. Nem volt képem oda adni a szomszédoknak sem, nehogy azt higgyék, hogy ennyire rossz az ízlésem.
 


  2014.06.30. 18:46  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
Vihar milyen lefolyású volt nálatok? Csinált kárt?
Most a nyugaton élők jártak jobban, mert éjszaka ért oda, és nem egy felhevült légtömeget hűtött le hirtelen 15 fokkal.
 


  2014.06.29. 19:33  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

---
 
  


Nyugatfelől megint vihar közelít, áthalad az egész országon. Újfent mondják, előfordulhat jég.
Lehet izgulni, fohászkodni.

A nagyobb része nálam még fán van a sárgabaracknak, nem is beszélve az ősziről.
 


  2014.06.29. 18:30  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Érik a Kioto és a Gönci. Nem sok van rajtuk az idén, de az a miénk. :-) Néha a kajszira is ráfér a pihenés.
 


  2014.06.29. 18:14  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

---
 
  


Átnézve szintén találtam (pontosabban nem találtam a felsorolásba :)) olyat ami kimaradt.
 


  2014.06.28. 20:25  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
  


Nincs a listán a Kuresia, a Mandula kajszi, a Gönci, Tsunami, a Sweet red (de a Faralia-k is hiányoznak) Nem beszélve a magoncaimról. :-)
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég