Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.02.10. 22:01  Hozzászólás  Válasz Ziza (1384) hsz.-re     Olvasás  
  •   1385   


*
 
khm...a déli féltekén is van olyan övezet ,mint a miénk ill.mint pl az olaszoké....tehát simán termelhetnek nektarint .
Lásd pl Chile .
 


  2015.02.10. 21:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1383) hsz.-re     Olvasás  
  •   1384   


---
 
Ott ilyenkor nem a banán, meg narancs, gránátalma, meg társaik, vagyis a déli gyümölcsök mennek?
 


  2015.02.10. 21:45  Hozzászólás  Válasz Ziza (1382) hsz.-re     Olvasás  
  •   1383   


*
 
...a déli féltekéről...
 


  2015.02.10. 21:41  Hozzászólás
  •   1382   


---
 
Már, Már megszokott, hogy télen is sokféle gyümölcsöt (vagy annak látszó ízetlen valamit) lehet venni.
A követekező azért mégis meglepett.
Este sétálok az utcán, mikor megakad a szemem a zöldségesen ahol nektarin volt kirakva 399 Ft-ért. Olyan jó tenisz labda méretűek voltak. Színre szép bordók. Honnan hoznak ilyenkor nektarint?
 




  2015.02.09. 22:38  Hozzászólás  Válasz Tintus (1368) hsz.-re     Olvasás  
  •   1380   


---
 
Bocsánat, az előző hozzászólást neked kellett volna címeznem, mert megszólítottál.
 




  2015.02.09. 20:13  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1365) hsz.-re     Olvasás  
  •   1377   


terra alapító
 
Szia Laci ! három kérdésem lenne:
1. Láthatóan ritkításkor néhány centis csonkokat hagysz, mi ezzel a cél?
2. Sebkezelőt nem használtok? fagélt vagy mást?
3. Nem korai még a metszés?
 


  2015.02.09. 20:10  Hozzászólás  Válasz andras (1372) hsz.-re     Olvasás  
  •   1375   


*
 
Köszönöm...mutattam is a fiamnak ,ő /még /focizik..én már csak nézem.
 






  2015.02.09. 19:54  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1370) hsz.-re     Olvasás  
  •   1372   
Avatar

---
 
Mivel egyelőre a csevegő szünetel, nincs hova tegyem. Megbocsájtassék :oops:

Attilának dedikálom a "...foci" nick-je miatt, de gondolom más is élvezni fogja.

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=IsToOd9PVuk[/youtubekod]
 


  2015.02.09. 19:43  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1370) hsz.-re     Olvasás  
  •   1371   
Avatar

---
 
Már megtörtént. Megnéztem a videókat, sőt engedélyt ugyan nem kértem tőled az igaz, de lementettem a barack metszéses (4 db )videódat. Kizárólag belső saját használatra.
A gépemen illetéktelenek nem paráználkodnak. :-P
 


  2015.02.09. 19:28  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1367) hsz.-re     Olvasás  
  •   1369   
Avatar

---
 
Értem mit mondasz.
Az előző hozzászólásnál elfelejtettem megkérdezni, hogy láttalak már videón amikor a T alvókat csináltad, de ha jól veszem ki akkor barack oltással még most fogsz először próbálkozni ?
Én igen.
Itt a fórumon a hozóértőktől azt az infót koptam, hogy február végén már kezdjem majd el az oltást. Csak azért írom, hogy majd tudjunk tapasztalatot cserélni ez ügyben :thumbup:

Egyenlőre ha minden jól megy február utolsó hetére tervezem a barackoltásokat .

Üdv !
 




  2015.02.09. 19:00  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1365) hsz.-re     Olvasás  
  •   1366   
Avatar

---
 
Üdv Laci ! Ezer köszönet a videókért !!
Nagyon sok kérdés ami kavargott a fejemben, megválaszolásra került.
Csemete fáimat igyekszem majd így kialakítani.
Amit tavaly vettem barackot azt már megmetszve kaptam meg úgy, hogy azt majd jövőre alakítom.
Gondolom (én mint kezdő), hogy a fanövekedésétől függően hagysz 3 vagy 4 kart. Láttam, hogy nálad is van 3 as is meg négyes is. Gondolom a 4 termőkar azért jobban megviseli a fát ? Vagy megfelelő tápanyagpótlás mellett nincs jelentősége (gondolom én).
Na ezer hála, kitartást a metszésre, nagyon sokat segítettél !!

üdvözlet !!
 


  2015.02.07. 21:30  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1362) hsz.-re     Olvasás  
  •   1364   


---
 
A legtöbbet én is a saját elkövetett hibáimból tanultam, bár van az a mondás, hogy az okos ember más kárán is tanul, a hülye meg sajátján sem...Szóval szerintem is a legjobb tanítómester a tapasztalat, hogy ne kövessük el újra ugyanazt a hibát
 


  2015.02.07. 20:55  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1356) hsz.-re     Olvasás  
  •   1361   


---
 
Helló,

Nagy hasznát veszem és szeretném is kérni, hogy a kajszikról is csinálj ilyen videót amennyiben sorra kerülnek majd.
 




  2015.02.07. 20:12  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1356) hsz.-re     Olvasás  
  •   1359   


---
 
Hang nélkül néztem meg a videot, direkt, hogy ne zavarjon, az, hogy mit mondassz közben, hogy mit miért teszel, csak a fát és a kezedet figyeltem. Nagyon jól alkalmazod a klasszikus technikát, elveket az őszibaracknál/katlan, termőkorona, kifelé, megvilágítás, visszavágás ,termésszabályozás lépései/Látszik a gyakorlat, a tudatosság Egy valamiben picit visszafognálak, bár tudom, írtad hogy az üzemméret folytán is haladni kell a feladattal. Mintha az alsóbb csattogtatásoknál, /továbbra is mondom, hogy lehet, hogy csak nekem/ segítenél egy kicsit fölkopaszodni a fádnak. Ha melléállsz a fád mellé, úgy hasad-mell magasságban kevésnek tűnik a kifelé -lefelé jövő termőág. Nem lehet, hogy ott csip-csáp nagyon vágsz? Az őszibarack, ha elél addig, kb 15 éves korára úgyis eléggé fölszalad a termő réteggel, nem kellene neki segíteni.
 


  2015.02.07. 20:04  Hozzászólás
  •   1358   
Avatar

---
 
Mit szóltok, a wavit megbírja a ceglédi aranyt. Most láttam őket Attilánál fotón, elég nagyok, erőteljes növekedésűek. Egyáltalán az erős növekedésű nemeseket érdemes wavitra, weivára oltani?
Az almánál tudom, hogy bizonyos fajokat nem lehet, jobban mondva nem érdemes pl. MM106-ra vagy annál kisebb erényű alanyokra oltani.

A másik kérdésem az lenne, hogy a fa növekedése, hogy alakul a wavit alanyon, hány százalékát adja példaul egy vadkajszira oltótt fának, 40%, 60% Úgy tudom az Ishtara 70%
 


  2015.02.07. 19:59  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1356) hsz.-re     Olvasás  
  •   1357   


---
 
Szia Laci!
Nagyon jók és hasznosak a videóid. Én inkább vizuális típus vagyok, és sokkal többet tudok egy ilyenből tanulni, mint egy száraz leirásból. Minnél több ilyet lát az ember annál egyértelműbb a szisztéma. A tavaly tavaszi, Mozo66 videókkal, és ezek tapasztalataival már elég korrekt végeredményt fogok tudni produkálni.
Minden elismerésem nektek. Gratulálok az ültetvényhez is.
 


  2015.02.07. 17:40  Hozzászólás
  •   1355   
Avatar

---
 
Lassan lehet latolgatni, az időjárás hatásait. Nyugaton lévő egyes területeken a korai őszik, Ambra, Armking, meg társaik, már nem igen tolerálják ezt az időjárást.

Az idén mindenesetre a medvék jóslata nagyjábol bejött. Ahol meglátták az árnyékukat, ott téli lett az idő, ahol nem, ott tél vége, tavasz eleje.
 


  2015.02.06. 19:22  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1350) hsz.-re     Olvasás  
  •   1353   


---
 
Bár nagyon szép a video és okos, egy kérdésem is lenne, még korábbi beírásodhoz...Én is kajszibarack-őrült vagyok, ezt szeretném leszögezni. De ekkora telepítések mellett sikerült e azt felmérni, hogy el lehet e majd adni a gyümölcsöt. A kajszit meg az őszit. Többektől is várok véleményt, ha megtisztelnek válaszukkal, csak saját tapasztalatom jelzem,hogy például nekem a tavalyi év volt az első év, amikor ugyanolyan aktivitás és kapcsolatrendszer meg minden, de nem ment úgy a biznic, mint korábban. Fura, de például volt tavaly olyan időszak, amikor nem ment el a kajszi sem. Korábban szinte nem tudtam volna olyan mennyiséget mondani, amit el ne vittek volna. A pálinkarendszer átalakításával, meg EKÁER meg minden, ha csak nincs fix gyümölcstermesztési rendszerhez való csatlakozás, nem lehet hogy lesz zavar vagy van a felvevőpiacban?
 


  2015.02.06. 19:02  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1350) hsz.-re     Olvasás  
  •   1352   


*
 
Csatlakozom , sokra tartom a munkásságodat és a kitartásodat is :thumbup: :clap:
 




  2015.02.05. 22:20  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1344) hsz.-re     Olvasás  
  •   1349   


---
 
Akiket te elküldesz, azok nálunk kötnek ki, mint szakemberek. :R :R :R
Pálinkát metszés előtt adj nekik, mert ha kicsit berúgnak lehet, hogy jó dolgoznak, és mi megmenekülünk tőlük. :lol: :lol: :lol:
 


  2015.02.05. 21:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1346) hsz.-re     Olvasás  
  •   1348   
Avatar

---
 
Nem minden "szomszéd" olyan ;-) , de az érett barackot én is szeretem :lol:
Főleg, hogyha először terem :P
 


  2015.02.05. 20:29  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1346   


*
 
..na meg is adta a választ...ugye nálad is más a helyzet ha szakemberek csinálják...vagy "szomszéd" vendégmunkások /akik mondjuk a zöld barackot is szeretik... ;) /
 


  2015.02.05. 20:28  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1345   


*
 
Ez igaz...de látod Lacinak ez vált be...azért is kérdem tőle,hogy nem adódott -e ebből probléma.
Mondjuk az is kérdés ,hogy a zöldmetszős időszakban mennyire van ideje a szedés-értékesítés mellett.
 


  2015.02.05. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1342) hsz.-re     Olvasás  
  •   1343   


---
 
"hogy több hektár metszésének nem lehet nekiállni piros bimbós állapotban" De gyümölcs szedés után igen.
 


  2015.02.05. 19:55  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1337) hsz.-re     Olvasás  
  •   1342   


*
 
Hát...én is élvezettel nézem a felvételeidet és a magyarázó-metszés szintén érdekel...Talán idén képes leszek hallgatni az okosabbakra és végre úgy metszem a fáimat ahogy kell/ene...Sokkal bátrabban kellene forgatnom az ollót /és a fűrészt/ ,igazság szerit még mindig túl sok vesszőt hagyok a vázágakon így azok nem olyan erősek ,mint -akár - a Tieid.Jó, így is teremnek ,de tudom ,hogy többet is ki lehetne hozni a fáimból /csak úgy elképzeltem,hogy mi lenne,ha egy évben olyan metszene nálam,aki ért is hozzá...valszeg értékesítési gondjaim lennének/.
Azért az érdekes,hogy az őszibarack metszését a szakkönyvek ilyenkorra nem javasolják...nálad volt már probléma ebből ? /fertőzés stb /...bár a szakkönyvek íróinak is tudni kellene ,hogy több hektár metszésének nem lehet nekiállni piros bimbós állapotban...főleg ha sok a meló és kevés a munkás.
 


  2015.02.05. 19:34  Hozzászólás  Válasz Potty001 (1336) hsz.-re     Olvasás  
  •   1341   
Avatar

---
 
Megkérdezheted Farkasékat is, a GF677 szerepel a honlapjukon, lehet van a többi is, de 60 db-tól kevesebbet nem igen ad senki. Azért van ez, mert ennyi van egy méhsejt tálcán.
 


  2015.02.05. 18:16  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1339) hsz.-re     Olvasás  
  •   1340   


---
 
Akkor ha lehetne az a verzió, hogy egyik lábadon piros zokni, a másikon fekete. Rózsaszín melegítő és bokszkesztyű, és hogy meg ne fázz, svájci sapka....
Na jó, a bokszkesztyű helyett lehet munkáskesztyű, elvégre dolgozni mégy...De a svájci sapkás videót nagyon várnám...
 


  2015.02.05. 17:00  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1337) hsz.-re     Olvasás  
  •   1338   
Avatar

---
 
Szia Laci.
Kitartást a metszéshez ! Én mindig áhítattal nézem videóidat ill. olvasom írásaidat ! Nagyon sokat tanultam már tőled eddig is.
Lehetne -e szerény kérésem, hogy amikor legközelebb valamikor úgy van időd és kimentek metszeni édesapáddal,felvennél vagy 1-2 fa metszést videóra, hogy hogyan metszel és mit miért csinálsz, a metszés topicba ??

Én személy szerint nagyon örülnék neki, mert még kezdő vagyok. Üdv !!
 


  2015.02.05. 13:14  Hozzászólás
  •   1336   


*
 
Sziasztok !

Érdekelne engem Ishtara, Torinel alany, illetve Cseresznyealanyból MaxMa 14-es.
Van-e itt valaki aki tudna biztosítani számomra kb 10-10 arabot valamelyik, vagy mindegyik fajtából ?

Akartam rendelni faiskolából szaporítóanyagot, de fajtánként 50 darab a minimális vásárolható mennyiség (gondolom köteg).
Ha esetleg másnak is szüksége lenne ilyen alanyokra kisebb mennyiségben akkor megrendelném őket és elosztanánk, de nagyobb tételért több pénzt feleslegesen nem szeretnék kiadni.

Az alanyok merisztéma szaporításúak, vírusmentesek.
Áruk a következőképp alakul:
MaxMa 14: 471 Ft/db
Torinel: 286 Ft/db
Ishtara: 309 Ft/db

Az árak nettó árak.

email: potty001@gmail.com
Üdv !
 


  2015.02.03. 18:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (1334) hsz.-re     Olvasás  
  •   1335   
Avatar

---
 
Metszés topicba most tettem be egy korona alakításokat leíró anyagot:
[url]http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=22918#p22918[/url]

Van benne kajszi orsó is.
 


  2015.01.31. 08:47  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1322) hsz.-re     Olvasás  
  •   1334   
Avatar

---
 
Pedig egyre többen csinálják orsóra, még nálunk is vannak iylen ültetvények.
 


  2015.01.29. 20:44  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1332) hsz.-re     Olvasás  
  •   1333   


*
 
Én is neked,hogy téged nem vertek át a fajtával...éréskor majd egyeztetünk,hogy kinek mikor,milyen stb... /mondjuk szemezni nem akarnék belőle amúgy sem.../
 


  2015.01.29. 18:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1320) hsz.-re     Olvasás  
  •   1332   


---
 
Helló,
Hát, nagyon nagyon kíváncsi leszek, nekem van ebből, és ezek a legszebb fáim. Hiszek benne, a titkos favoritom. :-), főszezonban érik igaz, de különleges ízű, remélem igaz amiket olvastam, tavaly suhángnak visszavágtam, de nem ritka a 2 méteres ág. Drukkolok magamnak. :-D
 


  2015.01.29. 12:58  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1330) hsz.-re     Olvasás  
  •   1331   


*
 
Köszönöm,semmi mást :thumbup:
 


  2015.01.29. 12:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1329) hsz.-re     Olvasás  
  •   1330   
Avatar

terra alapító
 
Akkor majd kéretik... és köszöntetik... :thumbup:

off: korábban ígértem neked Hanitát (de látom hogy az ugrott), Hana fuyu-t és Sárpo mira krumplit. Mást?
 


  2015.01.29. 12:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1328) hsz.-re     Olvasás  
  •   1329   


*
 
Kéretik és adatik.. ;-)
 




  2015.01.29. 12:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1326) hsz.-re     Olvasás  
  •   1327   


*
 
Persze...van amelyik erősebb növekedési erélyű,van amelyik kevésbé....a Kiotot javasolják okosabb szinten is,azzal érdemes lenne próbálkoznod /..én azzal is próbálkozok...mindkét említett alanyon /
 


  2015.01.29. 12:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1323) hsz.-re     Olvasás  
  •   1326   
Avatar

terra alapító
 
No igen, 2 weivám nekem is van, lehet, hogy megpróbálom....

A nemes fajtájának van jelentősége?
 


  2015.01.29. 12:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1324) hsz.-re     Olvasás  
  •   1325   


*
 
Na ez kétszer ment el...aki tudja kérem törölje az egyiket :thumbup:
 


  2015.01.29. 12:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1322) hsz.-re     Olvasás  
  •   1324   


*
 
Nagyon jó alany...Ishtara ,Weiva...

http://www.phytoservice.eu/it/phyto-ser ... 62c32.html

Az ilyen képek segítik /segítették a képzelődést ;-)

Na már most az alany megvan / sosem tudom eléggé Csarlinak megköszönni /,a képzelődést elősegítő képingerek megvannak ,a kellő elmeháborodottságom is megvan...tehát megpróbálom...eddig itt tartok :

 


  2015.01.29. 12:02  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1322) hsz.-re     Olvasás  
  •   1323   


*
 
Nagyon jó alany...Ishtara ,Weiva...

http://www.phytoservice.eu/it/phyto-service---fotogallery-dei-lavori-realizzati/italia_62c32.html

Az ilyen képek segítik /segítették a képzelődést ;-)

Na már most az alany megvan / sosem tudom eléggé Csarlinak megköszönni /,a képzelődést elősegítő képingerek megvannak ,a kellő elmeháborodottságom is megvan...tehát megpróbálom...eddig itt tartok :

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég

cron