Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2015.07.01. 19:27  Hozzászólás
  •   2317   


---
 
sziasztok!

ma elfogyasztottuk az első 2szem Bergevalt!
mamám szerint igazi régi kajszi íze volt! :thumbup:
nagyon finom, aromás, leveses még az illata is csodás volt!

IMAG5080.jpg
------------------------
Megtekintve 7304 alkalommal.

IMAG5072.jpg
------------------------
Megtekintve 7304 alkalommal.


IMAG5074.jpg
------------------------
Megtekintve 7304 alkalommal.

 


  2015.07.01. 14:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (2310) hsz.-re     Olvasás  
  •   2316   


---
 
Ezt jó tudni. Az enyém még nem terem. Köszönöm az infót (ezt is fel lehetne tenni fajtajellemzőként).
 


  2015.07.01. 07:52  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2307) hsz.-re     Olvasás  
  •   2315   


---
 
Van megoldás, itt a vadi új Early Kioto :

[url]http://blog.pepinieres-escande.com/it/?page_id=810[/url]

[url]http://blog.pepinieres-escande.com/it/wp-content/uploads/2014/02/Escande-ficheAbricots-IT-EarlyKioto.pdf[/url]
 


  2015.06.30. 21:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (2312) hsz.-re     Olvasás  
  •   2314   
Avatar

terra alapító
 
Részemről bármi felhasználható, azt nem tudom, hogy a tapasztalataim mennyire lesznek relevánsak, ez az első "komolyabb" év, olyan 20 szem körül szedünk róla.
Így néz ki a fa:

Kép
 


  2015.06.30. 20:59  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2307) hsz.-re     Olvasás  
  •   2313   


---
 
Ezek mindegyikével :) A Kuresia nálam is pár nap és beérik. A német oldalak szerint Orangered+1 hétre érik, ez helytálló, és akkor nálunk ez július első hete. Félkeményen is jó íze van már, de hagyom beérni. Eddig még nem hullott.
 




  2015.06.30. 20:53  Hozzászólás
  •   2311   
Avatar

terra alapító
 
Érik a Kuresia!
És sajnos potyogós is egyelőre. A héja picit keménykés és savanya, de a húsa nagyon finom.
Egyelőre nem értem még, hogy miért dobja el a gyümölcsöket egy kis széltől, talán még túl gyengék az ágak, nagyon mozognak a szellőben, remélem ezt a tulajdonságát kinövi. Emellett pedig a lepottyantott gyümölcsök még simán kibírják napokig.
Ezektől függetlenül nagyon meg vagyunk vele elégedve, mindenképp van helye a kertben.

Kép
 




  2015.06.30. 19:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (2305) hsz.-re     Olvasás  
  •   2309   


---
 
Szia!

Oltottam a tavaszon hetet s ebből öt indult meg és az az öt most is szép. Köztük a Zard is kb. 40-50 centisek a hajtások.
 


  2015.06.30. 19:46  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2307) hsz.-re     Olvasás  
  •   2308   


---
 
Ha a közeledben van sharka vírussal fertőzött fa, akkor a Kuresia jó választás lenne, ugyanis toleránsnak írják le a vírussal szemben.
 


  2015.06.30. 19:39  Hozzászólás  Válasz Lactarius (2306) hsz.-re     Olvasás  
  •   2307   


---
 
Kettő maradt, akkor beérem ennyivel. Gondolkodok, hogy a hiányokat Bergeval vagy Frisson vagy Kuresiával pótoljam-e? Persze az lesz amelyik beszerezhető.
 


  2015.06.30. 09:25  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2303) hsz.-re     Olvasás  
  •   2306   


---
 
Én már száműztem a Kioto-mat külterületre. Néha kap egy vödör vizet, ha arra járok. Egy szem nem volt rajta idén (se), pedig három éve szenvedek vele. A levelei kisméretűek, pedig egészségesnek néz ki, idén ágelhalása sem volt. Kuka.
 


  2015.06.29. 21:33  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2303) hsz.-re     Olvasás  
  •   2305   
Avatar

---
 
Ne sajnáld. Egy-egy képen jól mutat, de azokból nem látszik, hogy mennyi maradt a fán.
Fagytűrése meg sem közelíti ahogy néhány helyen beharangozták, és PPV érzékeny.

A növekedéssel viszont Gergerg tapasztalától eltérő az enyém. Kifejezetten erősen nő (myrabolán alanyon), már az idén méterestől hosszabbat hajtotak, és még csak június van.

Az első oltásaiddal mi lett?
Sikerültek, meg vannak még?
 


  2015.06.29. 20:33  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2303) hsz.-re     Olvasás  
  •   2304   
Avatar

terra alapító
 
Annyira ne sajnáld. Nekem csak azért kellettek, mert fagytűrőnek mondták. Amúgy sok jó tulajdonságról nem tudok beszámolni. Borzalmas lassan nő, túlköt, ritkítás nélkül elaprósodik. Majd holnap lefényképezem az egyiket, meg egy vele egyidős Sweet Redet.
 












  2015.06.29. 18:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2296) hsz.-re     Olvasás  
  •   2298   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is van egy Farbaly-m ilyen alanyon, mint Lacának. Ugyanazok a tapasztalataim. /Már láttad. ;)/
 


  2015.06.29. 06:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (2293) hsz.-re     Olvasás  
  •   2296   
Avatar

terra alapító
 
Minden érdekelne ami nem vadkajszi, és nem mirabolan. De nem elsősorban az alany érdekel, hanem a viselkedése kajszi alanyként.
 


  2015.06.28. 21:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (2294) hsz.-re     Olvasás  
  •   2295   
Avatar

---
 
Nagyon nem vagyok vele én sem eleresztve, két fán van vagy 1-1,5 kg, ennyi maradt a fagy után, de a kíváncsiság rávitt, hogy megkóstoljam, még "maradt".

Egyébként méretes darabok, kisebbre számítottam, még úgy is, hogy tudom nagyobbak, mivel kevesen vannak.
 


  2015.06.28. 21:28  Hozzászólás  Válasz Vebber (2293) hsz.-re     Olvasás  
  •   2294   
Avatar

terra alapító
 
Épp ma fedeztem fel 3 db barackot a Kiotó fán. Így néz ki, mint a képeden csak a jég megkoppintotta. Még jó kemény. Addig nem érdemes kóstolgatni, míg nem puhul. (Emlékszem gyerek koromban ettük a finom savanyú 'ződbarackot', de az régen volt. :( )
 


  2015.06.28. 21:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2287) hsz.-re     Olvasás  
  •   2293   
Avatar

---
 
Melyik alanyokra gondolsz? Néhány alany tulajdonságát összeszsedtem.


A Kioto már színeződik. Nagyon szép, piros fedőszínű, mutatós gyümölcs lesz.
A színe alapján már lehetne szedni, de még elég kemény, és rettenetes savanyú íze van.


Kioto:
 






  2015.06.26. 09:30  Hozzászólás
  •   2290   


---
 
A Maria anna nektarinról valaki hallott már? [url]http://www.plantcoop.hu/gyumolcsfaiskola/fajtak/?oldal=2&tipus=oszibarack&fid=56[/url] Ígéretesnek tűnik a leírás alapján. Caldesi 2000 van, red june, meg egy későbbi fajta, de annak nem emlékszem már a nevére. Amelyiknek a nevét nem tudom, azzal nem vagyok elégedett. Egyik évben majd megszakad a fa, utána 1-2 év meg semmi, vagy pár szem van rajta, elfagy. Természetesen szoktam ritkítani, amikor jó évet fog ki.
Korai sárgabarackot ami nem túl igényes tud valaki ajánlani? Bergeron mellé lenne, pár éve kipusztult a szegedi mamutom, gondoltam pótolom de valami korábbival. Bergeron nekünk bevált, finom, sokat terem, de ritkítani kell, mert túl rakódik.
 


  2015.06.25. 18:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (2288) hsz.-re     Olvasás  
  •   2289   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm! Majd a termés leszedése utáni metszés végeztével lesz még egy kép erről a fáról.
 




  2015.06.25. 10:34  Hozzászólás
  •   2287   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy jó leírásra magyarul a különböző kajszi alanyokról, van valakinek ilyen?
 


  2015.06.23. 20:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (2284) hsz.-re     Olvasás  
  •   2286   
Avatar

terra alapító
 
Jól látom, hogy a Tudástár tartalom jegyzékében nem is szerepel az "Őszibarack orsó" ?
 


  2015.06.23. 20:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (2284) hsz.-re     Olvasás  
  •   2285   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy Springtime fa, most érik. Szüret után a gyümölcsöt termő hajtások tőből le lesznek metszve, az új idei törzsközeli hajtásokból lesznek a jövő évi termő hajtások meghagyva a tavaszi metszéskor.
 


  2015.06.23. 20:36  Hozzászólás
  •   2284   
Avatar

terra alapító
 
Gábor! Van egy mostani képem a tudástárban lévő őszibarack orsó fáról. Oda kellene tenni a 'metszés' kép mellé.
2015.06.22. Őszibarack orsó 018.jpg
------------------------
Megtekintve 7330 alkalommal.

 


  2015.06.23. 14:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2282) hsz.-re     Olvasás  
  •   2283   
Avatar

terra alapító
 
Tetves az biztos, de nem zöld, hanem kisebbséginek néznek ki :D
Tippelni én tafrinát tippeltem, mint hozzá nem értő. Sajnos a gazdaboltos sem ért sokat hozzá :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.22. 20:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (2280) hsz.-re     Olvasás  
  •   2282   


---
 
Ha eltekintünk az egyetlen piros, színe felé pöndörödő levéltől, akkor tuti levéltetű (egyébként ezt a pirosat kérdezted?)!
A hangyák jelenléte és a levelek formája egyértelműen erre utal.
A piros levelet nem tudom. Talán összefügg a levéltetvekkel, talán nem.
Majd a hozzáértőbbek 'megtippelik'. ;)
 


  2015.06.22. 16:06  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2279) hsz.-re     Olvasás  
  •   2280   
Avatar

terra alapító
 
Nem tud normális képet a telefon, viszont érdekes mód egyszer-kétszer azért oda tud fókuszálni arra, amire akarom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.22. 14:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (2278) hsz.-re     Olvasás  
  •   2279   


---
 
Valahol azt olvastam, hogy a kajszi és őszibarack fákat tilos rézzel permetezni leveles állapotban.
De lehet, hogy ez az írás még a 'nano' korszak előttről származik.
Kíváncsi vagyok, mit mondanak a jobban hozzáértők.
Mindenesetre én nem szórom rá a rezet, és érdekel, ha te megteszed - mert mondjuk ezt már lehet gond nélkül -
mi lesz a végeredmény. Kérlek, számolj be róla!
Ha a réz semmiképpen se jöhet számításba - és egyébként az a 'csoport' kellene - akkor esetleg próbálj valami rézpótlót!
Ha kontaktban gondolkozol, akkor mondjuk Dithane M-45.
Tényleg tehetnél be egy-két képet, ha tudsz! Úgy könnyebb véleményezni.
Ráadásul a későbbi időszakra nézve is jó információs forrás lehet másoknak.
 


  2015.06.22. 14:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (2277) hsz.-re     Olvasás  
  •   2278   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, megnézem.
Kap Cuproxat akkor az almával együtt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.21. 22:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (2276) hsz.-re     Olvasás  
  •   2277   
Avatar

---
 
Estét!
Azt azért meg kellene nézni, mitől pöndörödik a levél, vagy képet tenni róla.
Lehet levéltetűtől is, vagy a hideg miatt enyhe tafrina.

Az viszont biztos, hogy ha a rézgálicot ráfújod az őszibarackra, akkor nem lesz többet gond a levelekkel, mert az összes lehullik :)
Megégeti, ha peched van a fának is meszelnek.
 


  2015.06.21. 20:31  Hozzászólás
  •   2276   
Avatar

terra alapító
 
Estét. Mit fújjak a barackokra, pöndörödnek a levelek. Ha már úgy van, lefújnék mindent, a körte pl. lisztharmatos. Valami bio cucc kéne, agrokén van, arra azt írják, max bimbós állapotig... rézgálic mehet?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.06.21. 12:16  Hozzászólás
  •   2274   


---
 
A Rich May nálam is csak most kezd színeződni,kicsit korábbra számítottam!

759.jpg
Rich May
Megtekintve 7415 alkalommal.










Miután feltöltötted a képet, rákattintottál hogy Állomány hozzáadása felugrik az oldal a lap tetejére. Ekkor tedd a kurzort oda ahová a képet szeretnéd, majd görgess le a csatolmányhoz, és kattints a Beszúrás a hozzászólásba gombra. Akkor nem lesz körülötte az a csúnya fehér keret. Ezt most beszúrtam. Ha a képnek adsz nevet, akkor az a felirat lesz alatta. Ez azért is praktikus, mert a portálon, az Extrák legördülő menüben ha rákattintasz a Csatolmány képeim feliratra, láthatod az összes eddig feltöltött képedet (kivéve ha a galériába töltötted fel) és később jól jöhet ha tudod melyik képen mi szerepel. Üdv.: Glifo
 


  2015.06.21. 09:48  Hozzászólás
  •   2273   


---
 
Készítettem néhány képet a tavaszi "nagy beteg" fáimról,talán helyre jönnek ,igaz termés csak egy-két szem van rajta,de legalább élnek :-D
IMG_0654.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

IMG_0657.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

.Ezeken maradt 3 éves redhaven
IMG_0656.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

IMG_0655.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

.Két éves flavortop.
IMG_0663.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

Szerintetek ezek az idei hajtások miért repednek így be? Gyorsan nőnek?
IMG_0659.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

IMG_0660.jpg
------------------------
Megtekintve 7443 alkalommal.

 


  2015.06.21. 09:02  Hozzászólás
  •   2272   


---
 
sziasztok!

őszi ültetésű konténeres bergeval tegnap így nézett ki :)
szép színes és méretes is, ha majd érik mondok súlyt és ízt is ;)
IMAG4977.jpg
------------------------
Megtekintve 7411 alkalommal.


IMAG4976.jpg
------------------------
Megtekintve 7411 alkalommal.

 


  2015.06.20. 20:04  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2268) hsz.-re     Olvasás  
  •   2269   
Avatar

terra alapító
 
Viccelsz? Örömmel vesszük mindet. A tudástárban szeretnénk egy olyan adatbázist létrehozni, ami nem nagyon van még sehol. Emlékszem mikor elkezdtem fórumozni, és hallottam hogy ilyen meg olyan fajta, jó lett volna valahol megtalálni őket, még ha csak képen, akkor is. Óriási dolognak tartom, hogy közel 100 fajta paradicsomról gyüjtöttünk már össze felhasználók által feltöltött képet, és jó párnál saját tapasztalat is van írva. Ezek nagy kincsek, jó lenne ha minél több zöldségnél, gyümölcsnél összejönnek. Sokat segítene azoknak akik csak kevés fajtát ismernek. Hála Istennek, minden lehetőségünk meg van hogy megcsináljuk.
 




  2015.06.20. 19:29  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2264) hsz.-re     Olvasás  
  •   2265   
Avatar

terra alapító
 
Kérhetünk róla fényképet is? Gazdagíthatná a fajtaismertető listánkat! (akár román akár nem)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 10 vendég