Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.01.11. 14:15  Hozzászólás
  •   3052   


---
 
Egy ismerősöm a napokban áradozott egy nektarin fajtáról. Állítólag Red June klón, de 100-110 g súlyú gyümölcsöket nevel, erőteljes növekedésű, finom fajta. Persze a Red June-al azonos időben is érik.
Nekünk van red june, de 60-70 g. a gyümölcsméret. Nekem annyira nem ízlik, de nagyon korai és viszonylag bőtermő. Gyerekeim szeretik és ez a lényeges nekem. Viszont a fa maga 14 év után elég beteges.
Hallott már valaki erről a red june klónról? Én olvasgattam a neten, de még utalást sem találtam rá.
 




  2016.01.10. 20:31  Hozzászólás  Válasz Vebber (3049) hsz.-re     Olvasás  
  •   3050   
Avatar

---
 
Most néztem az MTV-n az időjárást, úgy néz ki az idő egy hetet ad, hogy a fákat mindenki el tudja ültetni/vermelni, mert megint jönnek a keményebb mínuszok.
 


  2016.01.09. 21:08  Hozzászólás
  •   3049   
Avatar

---
 
Mára már kiengedett a talaj annyira, hogy az ásót simán bele tudtam délután nyomni. Nem lenne gond az ültetéssel, ha a fák helye már meg lenne :)
 


  2016.01.07. 12:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3043) hsz.-re     Olvasás  
  •   3048   
Avatar

---
 
Ásóval és lapáttal fogom ültetni őket :)

Ha esetleg nem a műveletre gondoltál :)... Jövő hét elején még az éjszakai fagyok is megszűnnek, biztosan kienged a talaj.
/Homok talajon eddig lehullot csapadék sem okoz gondot (meg sem látszik)./
 


  2016.01.07. 06:14  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (3046) hsz.-re     Olvasás  
  •   3047   


---
 
"Az élet él és élni akar..." :thumbup: :dejo:
Sokszor magam is meglepődöm dolgokon, és ez az idézet jut eszembe.
 


  2016.01.06. 20:37  Hozzászólás
  •   3046   
Avatar

---
 
Általában a fák többet kibírnak, mint azt a jámbor gyümölcstelepítő elképzel. Tavaly előtt ősszel Alfi Dénes felhívott, hogy távollétemben betesz hozzám néhány tucat vadalma csemetét. Mire mondom, nekem nem kell, mert van magról kelt csemetém bőven, de ő erősködött, hogy neki nincs szüksége rá, beteszi hozzám. Jól van mondom, ezen ne vesszünk össze, dobd be, aztán ha lesz rá időm foglalkozok velük. Két hét múlva értem rá velük foglalkozni, addig kinn voltak csupaszon a ház mellett a lépcsőn. Akkor is úgy, hogy késő délután értem haza és rám sötétedett, az utolsó darabokat már nem láttam rendesen elültetni. Három csemete kint maradt a gyepen, szintén csupaszon. A rákövetkező tavasszal oltáskor vettem észre őket. Akkor a többi alanynak már majdnem kipattantak a rügyei. Elültettem és megjelöltem őket, kíváncsi voltam mi lesz velük. Nagyon sokáig nem adtak magukról életjelet, már le is mondtam róluk, ám nagy sokára megindultak. Mind a három megeredt.Ez nagyon jó tanulság volt számomra.
 


  2016.01.06. 18:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3043) hsz.-re     Olvasás  
  •   3045   
Avatar

terra alapító
 
Azt a helyet, ahova a hozatott fákat akarom tenni letakartam fóliával és EPS lemezzel, így ha fagy lesz is, el tudom földelni a tavaszi felmelegedésig. Majd akkor ültetem végső helyükre.
 


  2016.01.06. 15:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3043) hsz.-re     Olvasás  
  •   3044   


---
 
120 literes műanyag hordó fagymentes tárolóban elhelyezve, bele a fák, gyökerükre nedves virágföld. Amíg ki nem enged a talaj. Tavaly is így volt, nem volt semmi baj.. Az olaszoknál biztosan nem fagyott ekkorákat... A fagyos föld és fagyok miatt a tőlem neked szánt oltóágak és barack fa is szerintem inkább február közepén lehetséges és célszerű....
 






  2016.01.03. 17:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (3035) hsz.-re     Olvasás  
  •   3041   
Avatar

---
 
Nekem is alszanak a kajszi fáim, de az almát tacsban kapta ez a hideg. Voltak egészen új hajtások, nem voltak befásulva, szép zöld színben pompáztak.
 


  2016.01.02. 23:19  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3028) hsz.-re     Olvasás  
  •   3040   


terra alapító
 
Laci nőjjél gyorsan 10 centit és semmi gond nem lesz a kilókkal. :banana: Nem a súlyoddal van baj hanem a magasságoddal ! :nahat:
 




  2015.12.31. 07:52  Hozzászólás  Válasz Vebber (3035) hsz.-re     Olvasás  
  •   3038   


---
 
Dél-Mezőföld: - 10 °C
Remélem, megnyekkentek a múltkori 'kedvenc' levéltetveim (majd megnézem)... :super:
(A lemosózás még mindig visszavan... az időjárás és a munkaidő beosztásom egyszerűen nem tették lehetővé :-( - majd jövőre... :D )
 






  2015.12.30. 22:39  Hozzászólás  Válasz andras (3034) hsz.-re     Olvasás  
  •   3035   
Avatar

---
 
Nem a kertben lévő fák aggasztanak. A csemeték.
Hó abszolut nem hiányzik. Mostani időben hóval borítva, ilyen kisugárzással, csillagos éjszakok -15, -18 fokok is simán meglennének.
Száraz, hideg van, de nem olyan rettenes, ma hajnalra -7 volt. Ma fiatal oltásokat felkupacoltam homokkal.
A fák abszolut nyugalomban. Ez egy mai kép az egyik kajsziról, alszik ahogy kell :)

kép tél.jpg
------------------------
Megtekintve 12910 alkalommal.

 


  2015.12.30. 20:08  Hozzászólás  Válasz Vebber (3033) hsz.-re     Olvasás  
  •   3034   
Avatar

---
 
Hát igen, hó nélkül nem a legjobb. Gondolom kibírják a fák.
A kajszi szemzésekért aggódok egy kicsit.

Most értünk haza Fickoról, ott -10 van, itt Székelyudvarhelyen -6.
Éjszakára hidegebb lesz.
 










  2015.12.27. 21:06  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3028) hsz.-re     Olvasás  
  •   3029   
Avatar

---
 
szerzolaszlo írta:Jo lenne le suttyaniii 85---re... de ahogy az asszony foz.... lehetetlen...


Ezt jó hallani. Remélem neki is mondtad. :dejo:

Reggel zabálj amennyit csak tudsz, ebédre is bőven, a vacsorát hagyd ki ;-)
 


  2015.12.27. 20:29  Hozzászólás
  •   3027   


---
 
Helló,
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Ami tőlem telik és fizikailag megoldható azt megteszem, érti akire tartozik. :thumbup:
 


  2015.12.22. 22:35  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3025) hsz.-re     Olvasás  
  •   3026   
Avatar

---
 
Köszönöm. Meglátjuk tavaszig, lehet eladják a raktáron levőket, és újra normális minőség lesz.
Holnap -ha el nem felejtem- megnézem a zacskót, hogy melyik gyártó termékét szoktam venni.
 


  2015.12.22. 20:11  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3024) hsz.-re     Olvasás  
  •   3025   


---
 
Sajnos a pécsi cég hivatkozása nem sikerült, valamiért ennél az oldalnál nem lehet pontosan linkelni egy adott 'belső' oldalt,
mindig a főoldalt hozza be.
Szóval akkor egy kis képmásolással próbálom megmutatni, de a finomvegyszereknél te is meg tudod nézni a teljes kínálatot
(először a főoldalon a középen látható kék betűs részre klikkelj, aztán a már említett finomvegyszerekre bal oldalon - ha kihagyod a 'kék' részt,
akkor csak egy sima táblázatot hoz be). Nem piskóta... :thumbup:
 


  2015.12.21. 20:30  Hozzászólás  Válasz Vebber (3003) hsz.-re     Olvasás  
  •   3024   


---
 
Pécsett kapható, az biztos, hogy tiszta cucc lesz!
Mindenféle adagban hozzájuthatsz (esetleg segíthetek is, ha kell - küldök postán akár onnan, akár egyéb boltból,
ha találok láthatóan tiszta, kék cuccot, mert szerintem kapható több helyen is).
A molar.hu-n is kapható. Halászteleken vannak.
Bár ennek most nem néztem pontosabban utána, hogy miként, hogyan, személyesen vagy postán/futárral, magánszemélynek vagy csak cégnek, stb.
Ha érdekel a dolog, írj elérhetőséget!
 


  2015.12.21. 20:21  Hozzászólás  Válasz andras (3014) hsz.-re     Olvasás  
  •   3023   


---
 
Attól függ, hogy az őszibarackod milyen alanyon van. Ha őszibarack az alany, akkor az a gyengén savanyú talajt kedveli, tehát többet ártasz a meszezéssel, mintha semmit sem csinálnál vele. Ha keserűmandulán van az őszibarackod, akkor az képes tolerálni a meszes pH 7,5-ös talajt is.
 


  2015.12.21. 09:23  Hozzászólás  Válasz andras (3014) hsz.-re     Olvasás  
  •   3022   
Avatar

---
 
Meszezéssel óvatosan. Sok éve egyszer kitoltam néhány ősszivel, mikor savanyú talajra a kollégáim azt mondták kell. A tanácson kvül nem volt más indok, nem voltak hiány tünetek (de valóban mészben szegény a talaj).
Mészkőlisztet dolgoztam be, valószínű túladagoltam és a kezelt fák kimentek. Azóta azt vallom, amíg nincs tünet nem kell elébe menni a dolgoknak.
 


  2015.12.21. 09:14  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3018) hsz.-re     Olvasás  
  •   3021   
Avatar

---
 
Nagyot nőttek, különösen a Flavor Cot.
A Big Rednél Escande )nemesítő) ajánlása, hogy hagyni kell, a fa "kinője" magát. A vezéreket nem javasolt visszavágni.
 




  2015.12.19. 22:00  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3018) hsz.-re     Olvasás  
  •   3019   


*
 
Szépek...sajnos én idáig már nem jutottam el...lehet,hogy szívok is majd tavasszal...
 


  2015.12.19. 20:49  Hozzászólás
  •   3018   


---
 
Helló,
Mutatok pát képet, nálam így alszanak a fák, és így sikerült a törzs meszelése.
2014 januári ültetésű Tom Cot

2014 januári ültetésű Flavor Cot

2015 januári ültetésű Big Red (az első kettő)
 




  2015.12.19. 13:38  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3010) hsz.-re     Olvasás  
  •   3016   
Avatar

---
 
Laci, apudnak gyógyulást kívánok. A helyzetét nehezíti, hogy őt egy "munkabolond"-nak sejtem, biztos nem könnyű neki tétlen ülni.
Gyors felerősödést! :thumbup:
 


  2015.12.18. 21:05  Hozzászólás  Válasz andras (3014) hsz.-re     Olvasás  
  •   3015   


---
 
Nem tudom fejből az őszibarack mészigényét, ezért a guglit hívtam segítségül.
1. (sárga táblázat alatti részben van a fontos infó) 2. (33. o.) 3. (147 - 148. o. meszezés)
 


  2015.12.18. 09:21  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3013) hsz.-re     Olvasás  
  •   3014   
Avatar

---
 
Elképesztő, hogy milyen erővel nőnek nálad a fák. Ha nekem csak felére lenne ilyen földem...
De így is nagyon örvendek annak amim van, habár fáim lassan nőnek egyelőre egészségesek.

Megcsináltam az ecetes tesztet a földemmel, semmi mozgás nem volt az edényben. Ebből sejtem, hogy nálam elég komoly kalcium hiány van.
Vettem dolomitot (sok benne a fosszilis kalcium és a magnézium) majdnem minden fám fog kapni belőle.

Hogy tudjátok, az őszibaracknak jót tenne vagy inkább mellőzem?
 






  2015.12.17. 19:41  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3007) hsz.-re     Olvasás  
  •   3008   


---
 
Hali .Az olaszok gépek jók/cifarelli,aleo mac/,csak drága hozzá az alkatrész.A jófogáson láttam egy solo-t-55ezerért az lehet hogy megéri mert az újabb tipus.és egy stilt is 95 ezerért..Ősrégi maruyamák vannak még,de kilehet fogni még jobb állapotut.És persze a kínaiak.Kíváncsi lennék én is hogy milyenek plaz agria tipusúak,hátha valaki használja őket és tud véleményt mondani róluk :)
 


  2015.12.17. 19:19  Hozzászólás
  •   3007   


---
 
Helló Mindenki!

Lehet nem idevaló a kérdés, de újítanék márciusban egy háti motoros permetezőt, mit javasoltok? Az 50-70 ezer körüliek, használhatóak, nem szívesen adnék 120 vagy attól többet , csak mert márka és olasz, 200 fölött meg végképp nem akármilyen német is.
 


  2015.12.14. 20:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (3004) hsz.-re     Olvasás  
  •   3006   


---
 
Nem valószínű, igazából Szlovákia másnak a területe s nekem már nem is kell.
Nem tudom pontosan mennyi volt jó három-négy marékkal kb. 15 liter vízbe.
Délelőtt lemosóztam Vegesol RS-el, majd délután a törzsekre ment a mész.
 


  2015.12.14. 19:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (2999) hsz.-re     Olvasás  
  •   3005   


---
 
Jövőre eldől. Tettem alvószemet vírusos szilvába. Ha jövőre megered (múlt héten még szépek voltak a szempajzsok), és nem mutatja a tüneteket, akkor max látens vírushordozó lesz, az meg kit érdekel?
Felmerült bennem, hogy ki sem hajt, de elvileg nem immunis, így nem kéne hiperszenzitívnek lennie, saját magára.
 


  2015.12.14. 17:59  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3001) hsz.-re     Olvasás  
  •   3004   
Avatar

---
 
Várható, hogy jársz arra tavaszig? Engem még mindig érdekelne :)
Permetezőnél a dugulás könnyen elkerülhető, egy a markolatba tehető réz szűrővel. Olyan 400 pénz körül árulják.
Amellett, hogy gyorsabb, sokkal jobban is fed, plána idősebb fáknál, aminek már a kérge minden csak nem sima.

Végül milyen sűrűre keverted? Rezet tettél hozzá?
 


  2015.12.14. 17:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3002) hsz.-re     Olvasás  
  •   3003   
Avatar

---
 
Köszi. Hát ez szemétség. Még ha vamai nagyon drága cucc lenne, akkor "megérteném", de így... Inkább adnák 100 forinttal drágábban kilóját.
Én most ősszel vettem észre először, de most ami a kezembe akadt a boltokban (több gyártó kicsomagolása) mind ilyen volt.
Vizsgálni már nem megy, mert a fákon vannak.
 


  2015.12.14. 13:53  Hozzászólás  Válasz Vebber (2974) hsz.-re     Olvasás  
  •   3002   


---
 
Szerintem vas-szulfáttal 'szennyezett'.
Nem tudom, hogy láttad-e már ezt az írást, a kék kristálykép feletti mondatokat javaslom elolvasni!
Házi módszerrel is kimutatható, ha keverték... :clap: ;)
 


  2015.12.14. 13:44  Hozzászólás
  •   3001   


---
 
Több már nem kell.
Kösz a tippet, permetezővel nyomtam a törzsére a meszet, volt egy kis dugulás ( szinte minden fánál :-)), de még így is gyorsabb volt szerintem mint pacsmagolni.
Majd csinálok pár képet, ha világosban otthon leszek.
 


  2015.12.14. 13:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (2998) hsz.-re     Olvasás  
  •   3000   


---
 
Helló,

Sajnos nem tudtam kimenni, de írtam is valahol, vettem helyette itthon Bergevalt és Frissont.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 16 vendég