Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.05.03. 19:31  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2028) hsz.-re     Olvasás  
  •   2030   


---
 
Van rá esélyed, a túlélésre. Ne nyúlj hozzájuk, várj türelemmel. Ha szárba szökken az árpája, de még kalász előtt, te meg kaszáld le :@
 


  2015.05.03. 19:29  Hozzászólás
  •   2029   


---
 
Na, tisztelt fórum társak!

Ültettem kb. 14 fajta kajszit 2 éve. Az első tapasztalatok szerint már biztosan van 3 fajta amit ma nem akarnék, mára ki is koptak nálam. Természetesen senkit nem szeretnék befolyásolni, ez az én szubjektív véleményem. Tapasztalatom szerint, ma nem ültetném a betegség érzékenység miatt a következő fajtákat: Bergeron, Bergecot és a Kioto. Lehet nálam van valami fertőzés, nem tudom, de a többiek köszönik egyenlőre jól vannak.
 


  2015.05.03. 19:28  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2027) hsz.-re     Olvasás  
  •   2028   


---
 
A bal oldalán van még egy sor fa /2 évesek/ azok is kb így néznek ki.attól megint balra /északra/található az árpa tábla,ami gyomírtózva lett kb.3 hete :( ,és valószínű ,hogy ráhozta a szél a fákra.Menthetőek,túlélik,mit kezdjek velük?
 


  2015.05.03. 19:23  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2024) hsz.-re     Olvasás  
  •   2027   


---
 
Látszik rajta, nem keveset kapott. AZ utolsó kép, bal oldalától mi található?
 




  2015.05.03. 19:14  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2021) hsz.-re     Olvasás  
  •   2025   
Avatar

terra alapító
 
A potrohát megint nem látni, de valószínű, hogy az. (Kérdezd meg az "Ez milyen rovar?" topikban, valahol ilyen is van.)
 


  2015.05.03. 18:49  Hozzászólás
  •   2024   


---
 
Itt ,meg a szerintem gyomírtóval kezelt fák.Siralmas. :thumbdown: :x :-(
IMG_0471.jpg
IMG_0470.jpg
,
IMG_0469.jpg
.SZerintetek,lesz ezekből még valami?
 


  2015.05.03. 18:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2022) hsz.-re     Olvasás  
  •   2023   


---
 
Nálam a cseresznyefákat szállták meg ilyen fekete légyszerű valamik...mit akarnak ott?
 


  2015.05.03. 18:41  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2021) hsz.-re     Olvasás  
  •   2022   


*
 
Jaj ez nálam is van...
 




  2015.05.02. 21:10  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2019) hsz.-re     Olvasás  
  •   2020   
Avatar

terra alapító
 
Éjszaka permetez :D
Viccet félretéve, vannak természetes ellenségek, azokat engedi ki a kertbe. Illetve állítólag működik az is, hogy ázaléklevekkel megerősítik a növény immunrendszerét, így kevesebb kártevő támadja meg. Valamint vannak olyan szerek, amikre több napos várakozási idők vannak, tehát bio, de azért ne edd meg? Ez utóbbit én sem értem nagyon. De házikertben a legtöbben szerintem a megy is marad is elvét követik. Esetleg őshonos tájfajták, amik bizonyos fokig rezistensek, ez az alap ugyebár.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.02. 20:59  Hozzászólás  Válasz humbuk (2018) hsz.-re     Olvasás  
  •   2019   


---
 
Én biztosan nem néznélek annak, annyi "hülyeséget" már elkövettem én is...Írásodról is az jutott eszembe, hogy olyan szintű kártevőink is vannak, pl. tűzelhalás, vírusos gomba,farontó, szilvadarázs, melyek itt a fórumon is fölmerülnek, s mégoly körültekintő védelem mellett is nagyon nehezen leküzdhetők. Nem bántásként, nem vitaindítóként, csak elmerengek, hogy ezekkel mit csinál a biokertész....mondjuk nem csak házikerti körülmények között, hanem akár egy több hektáros gyümölcsösben.
 


  2015.05.02. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (2016) hsz.-re     Olvasás  
  •   2018   
Avatar

---
 
Mifelénk az erdőn nem találok termést a kökényeken és fogadni mernék, hogy a szilvadarázs miatt. Kertemben is csak azóta terem, hogy permetezem. Épp ma fújtam szilváimat és kökény bokraimat,
Már azon gondolkodom, hogy lemegyek erdőre is permetezni, lehet bolondnak néznének...
 




  2015.05.02. 20:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (2011) hsz.-re     Olvasás  
  •   2016   
Avatar

terra alapító
 
Ha oldalról /is/ látnám, biztosabb lennék benne, de én így is poloskaszagú szílvadarázsnak vélem. Vagy 20 éve az összes szilvámat elvitte egyszer. Csak később jöttem rá, hogy ő volt a bűnös. Virágzás körül millió számra repkedtek a szilvafák körül.
Később védtem a szílvát, erre a kis nektarinokat és pici körtéket szállták meg. Utána azokat is védtem. Nekem akkor a
Bi 58 vált be, elég volt egyszer megpermeteznem.
(Miután a szomszéd kert szántóföldé vált, eltüntek a régi kertemből. Itthon még nem találkoztam velük.)
 




  2015.05.02. 19:34  Hozzászólás  Válasz Vebber (1975) hsz.-re     Olvasás  
  •   2014   


---
 
Helló,

A Kiotókat jól visszavágtam tegnap, de reménytelenek teljesen barna körben, de némelyiknek a közepe is.
 




  2015.05.02. 13:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (2011) hsz.-re     Olvasás  
  •   2012   


---
 
Nálam is van ilyen bogár ,nem is kevés.Azt nem tudom ,hogy káros -e ,és mivel lehet ellene védekezni,de az biztos ,hogy az összes gyümölcsfán van belőle szép számmal,úgy a barackon,körtén ,szilván,ha valaki tudja mi ez ossza már meg. :?:
 


  2015.05.01. 21:47  Hozzászólás
  •   2011   
Avatar

---
 
A bundás bogár mellett megjelent egy másik ismeretlen rovar is az őszibarackon.
Ismerős valakinek? Károsít?
/Ez hagyta magát megfogni, letettem a földre egy kép erejéig./

kép_légy.jpg
 


  2015.05.01. 19:51  Hozzászólás
  •   2010   
Avatar

terra alapító
 
Az én két szomszédom kertje tökéletesen rendben van! :D Az egyik külföldön dolgozik, a másik egy idős operált, nehezen mozgó özvegy. Ja, hogy mindkettőt én csinálom ;) már 5 éve. Van itt kérem megoldás!! :roll: :lol:
 


  2015.05.01. 18:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (2007) hsz.-re     Olvasás  
  •   2009   


---
 
Itt is ez van...mindenkinek jogai vannak, kötelezettsége senkinek...az összes szomszédomtól jön át a gaz, áthajlanak a metszetlen bokrok stb, és persze azt nézik hülyének, aki rendben tartja a kertjét. Arról, hogy szóljak, már régen letettem.
 


  2015.04.30. 21:11  Hozzászólás  Válasz Vebber (2007) hsz.-re     Olvasás  
  •   2008   


---
 
történet sok-sok éve:
Osztatlan közös tulajdonban kezdtem a gyümölcstermesztést, ahol majdnem 1000 tulajdonos volt. Én műveltem úgy, ahogy kell, de a közvetlen szomszédom soha nem permetezett, ha esetleg volt valamije, akkor lerázta, oszt hordóba bele, úgy levelestől mindenestől. Mondanom sem kell, hogy hiába permeteztem a cseresznyelégy ellen, mindig nyűves lett a gyümölcs. Először szépen szóltam, aztán már nemszépen, aztán elmérgesedett a viszony. Azzal kezdte, hogy tudja milyen vagyok, ha hozzá merek érni, azonnal hívja a rendőröket.
Na ekkor ment a levél az állomásra, mint magánszemély, magánszemély ellen. Ez kb 7-8 éve volt. Helyszíni szemle után, első körben kapott egy 150-es csekket, meg 8 napon belül ki kellett takarítania a parcelláját, különben ismétlődés. Ha nem tesz eleget, többször, korlátlan mennyiségben mehet a csekk, egymás után. Sztem már másnap nekilátott dolgozni. Jóanyám biztos sokat csuklott, de ő nem fogta fel, hogy nem csak jogai, de kötelezettségei is vannak.
Rá egy évre kivágtam az összes fámat, felszámoltam azt a kertet, kiváltam, azóta van a jelen állapot. Nagyon örülök, hogy nem ragadtam ott.
 


  2015.04.30. 20:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2006) hsz.-re     Olvasás  
  •   2007   
Avatar

---
 
Nem biztos, hogy értem a kérdésed. Ha a "+1" válaszomra gondoltál akkor, épp ellenkezőleg.
Egyetértek veled, ezért +1. Egyébként az országban minden területen érvényes, ez a le van tojva a másik, és ha szólni is mer, akkor még ő a sza*házi...

Ez a hivatal amit írtál megnéztem, létezik. Akkor is foglalkoznak ilyen dolgokkal, ha a gyomírtó nem nagy termelőtöl jön, hanem a kiskertes szomszéd gyomírtózik hasonlóan?
 






  2015.04.29. 19:01  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1999) hsz.-re     Olvasás  
  •   2001   


---
 
Értem én, hogy sok ember alapvetően konfliktus kerülő, még ha nagy a baj, akkor is, DE! ne felejtsd el, mennyit dolgoztál vele, és mennyi idődbe telt, amíg idáig eljutottál. A "kedves" szomszédod meg ebbe szxxxxt bele... Mivel eddig sem törődött veled, kicsi rá az esély, hogy egy "kis beszélgetés" majd változást hoz. Tessék a sarkadra állni, és minimum (!) térítse meg a károdat, sűrű bocsánatkérések közepette.
 


  2015.04.29. 18:55  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1997) hsz.-re     Olvasás  
  •   1999   


---
 
Hát ,majd beszélek vele,hogy legalább máskor jobban vigyázzon.
 


  2015.04.29. 18:54  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1997) hsz.-re     Olvasás  
  •   1998   


---
 
Igaz is :) Én a saját példámból indultam ki, kicsit beleéltem magam más bajába :)
 


  2015.04.29. 18:36  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1995) hsz.-re     Olvasás  
  •   1996   


---
 
Tessék írni egy részletes levelet, a növényvédelmi állomásnak(ha még ez a neve). AZ ilyen ember megérdemli, hogy jól megrángassák a felelőtlen hülyesége miatt.
 






  2015.04.28. 19:29  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1991) hsz.-re     Olvasás  
  •   1993   


---
 
Három évesek a fák,épp most lett volna rajta "komolyabb" termés,de ha azt javaslod ,hogy ne hagyjak rajta termést akkor leszedem :-( ,valamivel lehet kompenzálni a fát? pl. műtrágya ,lombtrágya ,locsolás stb.Hétvégén készítek újabb fotókat és meglátjuk változott-e a helyzetkép.Hátha javul valamit. :-) Nem sok fáról van szó ,32 db őszi javarészt,de van egy pár darab kajszi is.Sajnálnám ha ki kellene szedni őket :(
 


  2015.04.28. 18:58  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1984) hsz.-re     Olvasás  
  •   1992   


---
 
Szuper és gratulálok (a többi kertes sikeredhez is)! Egyelőre úgy néz ki, hogy szép kajszis év elé nézel. ;) :thumbup:
Elárulod, hogy mi a neve ennek a három fajtának?
 


  2015.04.27. 19:10  Hozzászólás
  •   1990   


---
 
Utánajártam a gyomirtónak ami miatt azt gondolom ,hogy sárgulnak a fa levelei.Nos,granstar superstar ,kalászos gyomirtó.Közvetlen a kert mellett van egy őszi árpa tábla és az lett gyomírtva,nem szélcsendes időben.Azért gondolok erre ,mert a bent levő fákon nem annyira látszik mint a szélsőkön ,de lehet,hogy rosszul gondolom :?: Ha valóban gyomirtó ,szerintetek nagyban károsodnak a fák,vagy még menthetőek,kiheverik?Majd próbálok feltenni jobb képeket amin jobban látszik a "probléma". :thumbdown:
 


  2015.04.27. 19:06  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1988) hsz.-re     Olvasás  
  •   1989   
Avatar

terra alapító
 
Persze, itt van a szomszédban. Jó hely, voltam ott egyszer egy vaddisznópörköltes pincelátogatáson...
 


  2015.04.27. 17:51  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1984) hsz.-re     Olvasás  
  •   1986   
Avatar

terra alapító
 
Hihetetlenül fejlettek az enyémekhez képest. Az enyémeken éppen csak lehet látni a kötést.
Pedig mintha azt írtad volna, hogy itt vagy valahol a Partium szélén, talán a Hegyközben? olyanok a fáid, mintha valahol a mediterrán vidék határán lennél.
 


  2015.04.27. 17:44  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1984) hsz.-re     Olvasás  
  •   1985   


---
 
Nagyon szépek, nálam az a kevés ami van, le van maradva hozzád képest. Írtam egy priv.üzenetet, megkaptad?
 


  2015.04.26. 21:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (1973) hsz.-re     Olvasás  
  •   1983   
Avatar

---
 
Abban igazad van, hogy nagy mennyiség se károsítja a növényt, viszont a szöveteiben megjelenik. Erre mondja a vegyszergyártó, nem probléma, mert az emberi szervezeten átfut anélkül, hogy felszívódna. Én meg erre azt mondom, ha így van, akkor a vegyszergyártó etesse vele a saját családját.
Ennél a levélsárgulásnál sokkal nagyobb problémám van ezzel a vegyszerrel, még pedig a földre gyakorolt hatása. A glifozát világszerte óriási mértékű felhasználásának következményeként szinte mindenhonnan kimutatható a felszíni és felszín alatti vizekből. Pl. Dániában betiltották a szer széleskörű használatát, ugyanis a legújabb közzétett dán adatok szerint a talajvizek glifozátkoncentrációja olyan mértékben megnövekedett, hogy ha ez az ütem folytatódna, a szer mennyisége 10 év múlva elérné az egészségre veszélyes szintet. Dán vizsgálatok a talajvízben 60 méterrel a földfelszín alatt is kimutattak glifozát szennyezést. Ezen azért érdemes elgondolkodni. Ki milyen anyaföldet hagy unokáira, további megőrzésre?
 


  2015.04.26. 19:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1976) hsz.-re     Olvasás  
  •   1981   
Avatar

terra alapító
 
Ugyanez van nálunk is. Kivéve egy nagyon magas szilva törzsű Harmat kajszit, ami nem a gyümölcsös kertben van, hanem a házhoz közel a virágos kertben. Most mutatja meg az első termését és becsületére legyen mondva, ha nem is túl sok, de van rajta épp elég.
 


  2015.04.26. 18:41  Hozzászólás  Válasz Ziza (1978) hsz.-re     Olvasás  
  •   1980   


*
 
Köszönöm...már amelyik...ezek a képek csak kiragadott részletek.../én mindig csak a szépet mutatom ;) /
 


  2015.04.26. 18:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1977) hsz.-re     Olvasás  
  •   1979   


*
 
Ne irigykedj...ezek csak részletek... :roll:
 






  2015.04.26. 13:36  Hozzászólás
  •   1976   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nem nagyon lesz kajszim, az a mínusz 5-6 fok kinyírta. Remélem, hogy az őszi nem fagyott el... Szerintem a körték egy részét is elkapta...
 


  2015.04.26. 08:48  Hozzászólás
  •   1975   
Avatar

---
 
Sajnos múlt vasárnap és e hét fagyos időjárása a kajszikból sokat megritkított. Kioto nagy mellé fogás volt, sem virágzásban, sem kis gyümölcsöknél nem bírja a fagyot semennyire, mostanra nullázták magukat. Mellé még PPV érzékeny, fa pusztulásra is hajlamos.
Farclot már dícsértem, most megint megteszem, nagyon jól vizsgázott idén.

Idén moníliára Chorust használtam 3 alkalommal, a tebut az őszikre hagytam, hogy elfogyjon idén a tavalyról maradt, de elég is legyen.
A Chorus sajnos nem elég hatásos, a 3 permetezés ellenére is van elég sok hajtás hervadás.

Farclo:

kép_farclo.jpg



Őszik még nem bújtak ki a virágból, de néhány azokból is megsínylette. Andosa-n nagyon sok ilyen van:

kép_andosa.jpg



Zsolti!
Valóban nem olyan jók a képek, de ez tuti nem hideg miatti jelenség.


Camrom!
A Kiotok hogy állnak nálad?
 




  2015.04.25. 21:44  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (1969) hsz.-re     Olvasás  
  •   1973   
Avatar

terra alapító
 
Valóban nagyon homályosak a képek, a sárgaságon kívül nem is látok nagyon semmit. Más hibát nem látsz a leveleken?
A gyomirtót nehezen tudom elképzelni, egy fára ártalmas mennyiséget elég nehéz lenne kijuttatni, még tudatosan is, ráadásul a gyomirtók javarészt glifozát hatóanyagúak, amik visszafelé működnek, a gyökereket gátolja a tápanyagfelvételben, vagyis a sárgulás már mondhatni eredmény, ahhoz pedig idő kell. Nem is kevés. Ettől függetlenül, ha csak sárgulás van, jó eséllyel anyagcserezavar, hogy mi okozza az már más kérdés. Én azt mondom, ha más levéltünet nincs csak a sárgulás, akkor lombtrágyázás, egybekötve tafrina elleni védekezéssel, főleg ha eddig az nem volt.
 


  2015.04.25. 21:32  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1971) hsz.-re     Olvasás  
  •   1972   


*
 
tafrina..nekem is van,néha...nemcsak az őszin van,hanem a kajszin is,sőt a szilván is van,bár ott a gyümölcsöt támadja meg.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég