Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.04.29. 19:02  Hozzászólás  Válasz Vebber (3919) hsz.-re     Olvasás  
  •   3920   


---
 
Érdemes megnézni a kommenteket. Gyakorlatilag az emberek felénél, teljes sötétség van, mit jelent valódi termelőnek lenni...
 


  2016.04.29. 18:48  Hozzászólás
  •   3919   
Avatar

---
 
Cikk " A meteorológusokat okolják a gazdák " címmel:
http://www.origo.hu/gazdasag/20160429-fagykar-a-termes-fele-odaveszett.html 

Érdekelne vajon meddig adhatnak semmit nem érő előrejelzéseket. A múlt hétre nálunk sem jelezték a fagyot, + 4-re jelezték előtte napon a leghidegebbet. A hétre volt, hogy fagyot jósoltak, ami meg elmaradt. Nem az első tévedéseik.
 


  2016.04.29. 08:53  Hozzászólás
  •   3918   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos most látom, hogy van fagykár az őszin is... A Padanán, Starcresten sok. A Dixired és Redhaven jól bírta.
 


  2016.04.29. 08:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (3914) hsz.-re     Olvasás  
  •   3917   
Avatar

---
 
Illetve amióta van véralmám, egészben elrakva cukros-ecetes vízben - az is nagyon bejön.


El sem tudom képzelni milyen lehet az ecet és cukor keverék de ennek ellenére receptet kérek és fényképet. :)
 


  2016.04.29. 08:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (3913) hsz.-re     Olvasás  
  •   3916   
Avatar

---
 
gergerg írta:Ki tudja mik lehetnek még a pincében?


Hát kíváncsivá tettél. :)
Írd meg a címetek, mikor nem vagytok otthon és hova szoktátok tenni a kulcsot... :lol:
 


  2016.04.28. 19:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (3914) hsz.-re     Olvasás  
  •   3915   
Avatar

terra alapító
 
Ilyenkor csak azt sajnálom hogy nincs még annyi termő korú fám, hogy érésidőben mindenkit megvigasztalhassak egy kicsit. :(
 


  2016.04.28. 19:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (3913) hsz.-re     Olvasás  
  •   3914   
Avatar

---
 
Kedvelem én is a körtebefőttet, de a nagy kedvencem az őszibarackbefőtt. Illetve amióta van véralmám, egészben elrakva cukros-ecetes vízben - az is nagyon bejön. Úgy 50 évvel ezelőtt képes lettem volna megenni egy 5l-es dunsztosüveggel, ha nem szólnak rám... :D
Örülök, hogy megúsztad a fagyot :)
 


  2016.04.28. 19:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (3912) hsz.-re     Olvasás  
  •   3913   
Avatar

terra alapító
 
Lehet hogy a körtebefőttnek köszönhetem. Láthatta az időjárás hogy velem aztán nem babrál ki, ha nem lesz gyümölcs, megeszem a 3 éves befőttet. :)
Csak lementem a múltok a pincébe, lekaptam a fóliát egy rekeszről. Láttam hogy kockás, felhoztam. Őszibarack lehetett volna még az állaga miatt, de szerencsére körte volt, némi almával, és üvegenként 2 szem szilvával. Rá is kaptam rendesen. Csak valamelyik nap láttam meg hogy ezek még 2013-ban lettek eltéve. Ki tudja mik lehetnek még a pincében? Ha lesz egy kis időm valamikor, lemegyek már rovancsolni egyet mielőtt friss gyümölcs lenne, mert akkor már úgy sem kell a befőtt.
 




  2016.04.28. 19:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (3910) hsz.-re     Olvasás  
  •   3911   
Avatar

terra alapító
 
Délután szét néztem a kertben. Úgy néz ki a Jóisten szertné hogy gyümölcsöm legyen, mert csodák csodájára a világon semmilyen fagykárom nincs. Pedig a melegágy tetején minden nap vastag jég volt. Még a kertben, ami az udvarhoz képest kb 1m-rel lejjebb van a lejtőn, a cseresznyesövény alsó ágán, ami kb 30 cm-re van a földtől, ott is él és virul minden.

Hogy őszinte legyek, napokkal ezelőtt lemondtam mindenről, ezért sem izgultam egy kicsit sem. Kizártnak tartottam hogy az ország minden pontján elfagy minden, csak itt a Mátra és a Cserhát közös lábacskájánál nem. Persze nálunk is, falun belül is, a völgyekben lehet hogy minden elment.
 


  2016.04.28. 17:43  Hozzászólás
  •   3910   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk is érdekes volt. Van ahol borsótól kezdve az összes fáig eléggé megfagyott minden.
Szerencsére mi megúsztuk, a tavaly ültetett dió összes levele barna, mind a 10-12 db.
A barackok azonban nagyon jól bírják, tetű sincs rajtuk annyi, csak egy minimális. De legalább azoknak egy része is megfagyott...
Érdekes, mert a tavaly ültetett áfonyán semmi kár nem látszik. Ribizlik közül is csak az egyiken, almákon, szilván az egyik oldaluk minimálisan fagyott, de a barackokon semmi. Minden dugig van terméssel, majd meglátjuk mennyi potyog le. Ja meg a szőlő egyik felén, de ott sem vészes, pár fürt fagyott le, na meg az orgona virága, ami lehet amúgy sem fejlődött volna ki.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.28. 09:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3907) hsz.-re     Olvasás  
  •   3909   
Avatar

terra alapító
 
Ez így van, én is elnézegetem őket. Mostanában csak annyi időm volt/van a kertre, hogy gyorsan lepermetezzek, lekaszáljak, felássak, stb. hetente pár óra. Alig várom azokat a kora nyári reggeleket, amikor kávéval a kézben ki lehet sétálni és akár órákig figyelni, nézelődni...
 


  2016.04.28. 08:12  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3906) hsz.-re     Olvasás  
  •   3908   


---
 
Na örülök, legalább arra maradt gyümölcs, meg a keleti végeken, ahol nem tett kárt előtte.
Izgalmas egy hét volt az biztos, már csak egy kiadós alvás hiányzik :)
Délután kinézek megint, hátha maradt vmi.
 


  2016.04.28. 08:05  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3906) hsz.-re     Olvasás  
  •   3907   
Avatar

terra alapító
 
Elég is volt erre az idényre az izgalmakból... Olyan szépen hajtanak a kajszik és a szilvák... Nagyon szeretem a látványukat ilyenkor, a narancsos hajtásvégekkel...
 


  2016.04.28. 07:58  Hozzászólás  Válasz Totya (3905) hsz.-re     Olvasás  
  •   3906   


---
 
Itt ma 2m-en 0 fok volt, talajmenti fagy nyoma az északi oldalon látszott,fű deresedés formájában. Hatalmas szerencsém volt az utóbbi két hétben, a szélnek, a keleti fekvésnek (hamar süti a nap a telket) köszönhetően úgy néz ki károsodás nélkül megúsztam ezt az időszakot. Ami a lényeg, a kajszikon nem látok fagykárt, sőt még a füge, káki (levele) is érintetlen (ezek mondjuk a déli oldalon vannak). Azért délután még egyszer körülnézek.
 


  2016.04.28. 07:08  Hozzászólás  Válasz Vebber (3904) hsz.-re     Olvasás  
  •   3905   


---
 
Érdekes az biztos, igazából többet vártam a dombos szőlőnktől, talán ez a nagyobb csalódás oka....ma is behúztuk, igaz épphogy...4-6-ig fagyott de "csak" -0,7 volt az alja, 3kor keltem még voltak felhők és fújt a szél, visszafeküdtem, majd 4kor újra keltem, na semmi felhő szél sem volt, mentem is ki, remélem megmenekültek amik eddig is. :)
fagyot legközelebb november végén szeretnék csak látni :thumbup:
 


  2016.04.28. 05:23  Hozzászólás  Válasz Totya (3897) hsz.-re     Olvasás  
  •   3904   
Avatar

---
 
Érdekes ez a fagy lefolyás. A szőlőnk sokkal ramatyabbul nézett ki már aznap, pedig épp csak, hogy fagy érte.
 


  2016.04.27. 19:54  Hozzászólás
  •   3903   


---
 
Itt nálam a Balaton északkeleti csücskében nincs eddig semilyen fagykár. Én is nagyon együttérzek mindenkivel aki érintett lett e téren. Sajnos 2012ben jártam így egy frissen szerzett, és kiültetett kákival áprilisban... :( Nem szeretnék elkiabálni semmit, mert még reggelig bármi történhet. Holnapra a Balaton vonalától északra mondanak fagyot. :( Ha megússzuk a szüretig a természeti csapásokat akkor bőséges termésem lesz mindenből. Farb.ly, Tsun.mi, Pin.cot, To.cot, Flavo.cot, Sweet.ed-en, és talán a Kiot.n is lesz kóstolni való. No meg a két nagy fa a Gönci, és a Bergeron amikről irdatlan mennyiséget leritkítottam már.
Az őszik is egészen jól állnak, csak az a fránya tafrina...
 


  2016.04.27. 18:29  Hozzászólás
  •   3902   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk sincs még semmi baj eddig. Majd meglátjuk mi lesz reggelre. Gondoltam majd felkelek füstölni, de kel a fene. Ha a Jóisten azt akarja hogy legyen gyümölcsöm akkor lesz is. Ha meg azt akarja hogy ne legyen, akkor füstölhetek én ahogy akarok. Úgyhogy tojok a fagyra.
 


  2016.04.27. 17:58  Hozzászólás
  •   3901   
Avatar

terra alapító
 
Holnapra még -1°C-t ígér, általában mindig melegebb van, Zala megyében hatalmas a kár, mi talán megússzuk, zuhogott az eső, hátra sincs kedvem menni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.27. 16:36  Hozzászólás  Válasz Totya (3899) hsz.-re     Olvasás  
  •   3900   
Avatar

---
 
Reggel felé -1 volt, most 15 C° van. Egyelőre nem jeleznek fagyot.
A Hargrand és a Farclo hősiesen bírta, szinte minden gyümölcse megmaradt.
A Ladycot is kibírta, letakartam, megmaradt 5 gyümölcs.

Az Orangered és a szőlőim mind lefagytak, már a múltkor. A MK és a Bergeron is ledobta az egy-egy kötött gyümölcsét.

A körték, a cseresznyék, a meggy és a őszibarackok, jól vannak, nem ártott neki a fagy.

Az almáim kevés kivétellel most virágzanak.
 


  2016.04.27. 15:48  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3898) hsz.-re     Olvasás  
  •   3899   


---
 
Igen, hasonló itt is, 5fok van kereken...nincs is mi hűljön....
Omsz és más portálok kicsit mindig felé lövik a várható hőmérsékletet felénk, pl tegnapra 1-0 fok volt minden oldalon a várható -2 körül voltunk.
Holnap 1fokot vár tehát fagyni fog az tuti....felhők tuti távoznak 22-00között, a szél lesz az egyik döntő, vajon mikor áll el?!
Nálunk már túl sok kárt nem tud tenni, reméljük vhogy megússzuk ....csak azokat sajnálom, amiket tegnap még sikerült füstöléssel és gyertya/fáklya kombóval valamelyest megvédeni...vagy megint kelek éjjel :| :cry:
 


  2016.04.27. 14:47  Hozzászólás  Válasz Totya (3897) hsz.-re     Olvasás  
  •   3898   


---
 
Itt most a várt 16 helyett 5 fok van, borzalmas idő, reggelre az OMSZ 0- -3-at vár ide. Pedig már csak ezt az 1-2 napot kellett volna megúszni.
 


  2016.04.27. 10:43  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3896) hsz.-re     Olvasás  
  •   3897   


---
 
Sajnos itt 2körül leállt a szél.
Holnap reggel úgy néz ki megint fagyizni fogunk....még elviszi ami esetleg megmaradt :-(

IMAG6384.jpg
------------------------
Megtekintve 9736 alkalommal.


Sajnos a kép nem lett túl jó, túl erősen sütött a nap, de a lényeg látható... így néz ki a 200m2-nyi szőlőnk :cry:
 


  2016.04.26. 21:30  Hozzászólás
  •   3896   


---
 
Ma hatalmas szerencsém volt, mert pirkadatkor állt csak el a szél, így még a reggel zuttyal sem ment 0 fok alá a hőmérsékelt. Ellenben most az ország egyik leghidegebb pontja vagyunk 3-4 fokkal, és mág jön a csütörtök reggel. Borzasztó a fagykár, meg a rettegés tőle :(
 


  2016.04.26. 20:45  Hozzászólás  Válasz humbuk (3891) hsz.-re     Olvasás  
  •   3895   
Avatar

terra alapító
 
Mi még reménykedünk. 10km-rel arrébb már délután látszódott a fagykár, itt még nem. Majd kiderül. Egyedül a kis diófa levele barnult be, bár az lehet más is.
A barackok bírják eddig a legjobban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.04.26. 20:38  Hozzászólás
  •   3892   
Avatar

---
 
Valaki világosítson már fel legyen szíves... mondjuk a kajszi esetében: a kis gyümölcsök méretbeli növekedésével egyenes arányban nő a fagytűrő képességük is? Vagy ugyanúgy elviszi a pár fokos (2-3) fagy a nagyon pici és mondjuk az őszibarackmag méretű, vagy annál nagyobb gyümölcsöket is? Ezirányú tapasztalata van valakinek?
 


  2016.04.26. 20:37  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3890) hsz.-re     Olvasás  
  •   3891   
Avatar

---
 
Nálam az idei gyümölcsszezon a kanadai fanyarka érésével véget ér.
 


  2016.04.26. 20:30  Hozzászólás  Válasz Vebber (3879) hsz.-re     Olvasás  
  •   3889   


*
 
Az egyik környező faluban ahol mobilozok -6-ot mértek...
 


  2016.04.26. 20:28  Hozzászólás  Válasz Totya (3881) hsz.-re     Olvasás  
  •   3888   


*
 
Hát nálam se tökéletes a helyzet...de kell még pár nap,hogy jobban fel tudjam mérni mi ment el...ami rettentő látvány volt a környéken amerre jártam a hatalmas megfeketedett diófák...gyászoltak...persze a gazdák is,szőlő,krumpli stb...
 


  2016.04.26. 20:26  Hozzászólás
  •   3887   
Avatar

---
 
Egyelőre a szerencsések közé tartozom, mert csak a lehelete súrolt meg a fagynak itt délkeleten. Néhány növény levelét picikét megkapta (paradicsom, datolyaszilva), de azt is csak itt-ott. A mai éjszakától viszont tartok, mert most errefelé lesz a leghidegebb szerintem. Viszont én még reménykedhetek, nem úgy, mint többen is már itt a fórumon...sajnálom őket és együtt érzek velük :-(
 


  2016.04.26. 20:25  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3877) hsz.-re     Olvasás  
  •   3886   


*
 
A szomszéd tömbbe / 10-es/ :)...ott van 3 szobás lakás.
 


  2016.04.26. 16:41  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3876) hsz.-re     Olvasás  
  •   3885   
Avatar

terra alapító
 
Ok. holnap ott leszek érte. ;-)

Amúgy biztos hogy nekem akartál válaszolni? Csak mert én azon kevesek közé tartozom akiknek még nincs egy szemnyi fagykár sem. Kicsit meg is vagyok lepődve, mert itt északon azért ritka az ilyen.
 


  2016.04.26. 13:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3882) hsz.-re     Olvasás  
  •   3884   


---
 
Utoljára talán a nem rég emlegetett 2012-es évben volt vmi hasonló, de akkor még ennyire nem "foglalkoztam" a dolgokkal.
Fresno hasonlata találó, kb tényleg úgy fest minden :(
Cseresznye az biztos marad, legalább az.....(reméljük a hét hátrelévő része nem ismétli önmagát... :cry: )
Este még kinézek, hozok képet a szőlőről, cefetül néz ki.
 


  2016.04.26. 11:17  Hozzászólás
  •   3883   


---
 
A fagy az éjszaka tökéletes munkát végzett mintha valaki lángszóróval ment volna végig a kerten! A keleti országrészt leszámítva,szerintem mindenhol elfagyott, a károk valószínűleg nagy mértékűek. :angry-banghead:
 




  2016.04.26. 09:59  Hozzászólás
  •   3881   


---
 
Hát nem bírtam ki, hogy ne menjek ki.....
IMAG6372.jpg
------------------------
Megtekintve 10915 alkalommal.



IMAG6378.jpg
------------------------
Megtekintve 10915 alkalommal.



Kajszik teljesen lefagytak....mindegyik kb. hasonlóan néznek ki a barackok...mind a domb tetején, mind középtájt...
Szilvák mind lefagyott...szegény TC sun kötött egy csomót, de annak is vége....a szőlőnk hát az durva látvány volt...a lugasokon végig fajtától független végük....pár új ültetésre raktam tegnap még egy vödröt, hátha segít, hát van ami azon keresztül is fagyott... :)
Meggyem is, viszont az ősziken nem láttam semmit....azok lehet jobban viselték, vagy majd csak később látszódhat?
Kint Redhaven és Meystar van, semmi nem látszik, otthon suncrest és spring lady szintén semmi sem látszik.
Otthon 3:45-től füstöltem, így a ceglédi nagyfám megmenekült, semmi bajuk a barackoknak látszólag, a cseresznyék is kaptak, de abból maradt azért, a nagy fán pedig tuti lesz bőven (6m körül a teteje)

Ami most már világosan látszik, hogy még a dombtetőn is vége mindennek, kivéve ami 2-2,5m felett volt.
Szomszéd nagykajszijának ezen határ felett semmi baja.
Ami még érdekes, körtéken nem látszik semmi, még csak kis körte gyümik vannak, almák éppen elvirágoztak, itt még nincs min nézni.

A kivim túlélte, ő kapott egy fóliát kis fűtéssel :)
Szomorú, hogy elég 1 éjszaka és kivégzi a sok sok munkánkat..... :-(
Remélem azért ti jobban jöttetek ki a helyzetből! ;)
 


  2016.04.26. 06:45  Hozzászólás
  •   3880   


---
 
-1,7 volt az alja...2-től 6:20-ig voltunk negatívban, 3-tól voltam kint füstölni, sikerült -0,5-ig felvinni .....így kora reggel, kajszin nem látok semmit még (alatta volt a tüzem), cseresznye az feketének tűnik, de majd délután megnézek mindent.
 




  2016.04.25. 21:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (3870) hsz.-re     Olvasás  
  •   3878   


---
 
reménykedünk, aztán holnap majd kiderül.... :)
Remélem a szemzéseimnek nem lesz baja, úgy néz ki jók lettek! ;)
 


  2016.04.25. 20:51  Hozzászólás  Válasz Vebber (3874) hsz.-re     Olvasás  
  •   3875   
Avatar

terra alapító
 
Neked lehet hogy van, de nekem még csak aszott van a kertben. A beőttes üveget meg az előb néztem, 2013-as. Jó az Isten, ad az télire is. Ha meg nem, akkor eszünk hagymát.
 


  2016.04.25. 20:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (3872) hsz.-re     Olvasás  
  •   3874   
Avatar

---
 
Nem lennének azok a befőttek jók a télen?
Már van a kertbe zöldség, inkább arra járnék rá.
 


  2016.04.25. 20:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (3872) hsz.-re     Olvasás  
  •   3873   


*
 
Jó is az :)...én is koptatom a befőtteket,mert költözés előtt állunk és minél kevesebbet kelljen cipekedni :lol:
 


  2016.04.25. 20:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3871) hsz.-re     Olvasás  
  •   3872   
Avatar

terra alapító
 
Most is körtézek.
WP_20160425_001.jpg
------------------------
Megtekintve 11335 alkalommal.

 


  2016.04.25. 20:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (3870) hsz.-re     Olvasás  
  •   3871   


*
 
... pontosabban menjen ki a spájzba, nem ? :lol:
 


  2016.04.25. 19:57  Hozzászólás  Válasz gaabre (3867) hsz.-re     Olvasás  
  •   3870   
Avatar

terra alapító
 
Ha görcsölök rajta, még nem lesz melegebb. (kár hogy csak az elmúlt évben jutottam el eddig, de jó lett volna korábban is sok mindenre pottyantani magasról) Ma pl. olyan cudar idő volt napközben is (jégdara is esett) hogy kiadtam a családnak hogy aki idén barackot akar enni, az még most menjen ki és szedjen magának, mert holnap már nem biztos hogy lesz. Jót nevettünk rajta. Tehetünk mást?
 


  2016.04.25. 14:14  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3868) hsz.-re     Olvasás  
  •   3869   


---
 
Hát sajnos semmi jó hír nincs, továbbra is fagy néz ki....keletieknél maradhatnak még felhők, legalább ott túlélhetik a fák :)
Kertben megpróbálok védekezni, szőlőnkbe esélytelennek érzem, meg kíváncsi vagyok mi megy marad stb.
Csak azt sajnálom, hogy végre lenne kóstoló az új fajtákról.... :-(
 


  2016.04.24. 20:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (3862) hsz.-re     Olvasás  
  •   3867   
Avatar

terra alapító
 
Szerencsés vagy, hogy a nyomort humorral tudod ellensúlyozni. Én eldöntöttem hogy lesz ami lesz...
 


  2016.04.24. 19:03  Hozzászólás
  •   3866   


---
 
Kedd reggelről mit gondoltok?
Ide jó 2-3fokkal hidegebb néz ki, mint legutóbb...ami 0,0-at eredményezett :oops:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron