Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2016.05.29. 19:54  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (4084) hsz.-re     Olvasás  
  •   4086   


---
 
kajszibarack-magnezium-hiany.jpg
------------------------
Megtekintve 9411 alkalommal.

kajszibarack-magnezium-hiany.jpg
------------------------
Megtekintve 9411 alkalommal.



Kajszi magnézium hiánytünete
 




  2016.05.29. 14:28  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (4081) hsz.-re     Olvasás  
  •   4082   


---
 
Laca, nekem magnézium-hiánynak tűnik, 2 %-os keserűsó oldattal javaslom alaposan megpermetezni a levél színét és fonákát elsődlegesen. Mivel a gyökérnek lenne fontosabb a kezelés, oda kellene 10 liter vízben egy marék keserűsó, illetve valamilyen vastartalmú/lehetőleg kelát/ dózis szerinti
beöntözése.
 


  2016.05.25. 19:55  Hozzászólás
  •   4080   


---
 
A hétfői vihar letörte az egyetlen sikeres Genadix 4 szemzésemet...ennyivel kevesebb fajta lesz idén :(
 


  2016.05.23. 17:18  Hozzászólás  Válasz CAMROM (4076) hsz.-re     Olvasás  
  •   4079   
Avatar

---
 
Már írtam neked, hogy használj másik böngészőt.
Próbáld ki a Mozilla.Firefox.Portable-43.0.2. verziót. Ez "Portable" vagyis ez azt jelenti, hogy telepíteni sem kell.
Letöltöd (Ipon oldalán is fenn szokott pl. lenni), kicsomagolod, és indítod.
 


  2016.05.23. 13:46  Hozzászólás  Válasz CAMROM (4076) hsz.-re     Olvasás  
  •   4078   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozót kérdezted már? Biztos tud segíteni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.05.23. 12:43  Hozzászólás
  •   4076   


---
 
Helló Mindenkinek,

Mostanában mondjátok, hogy nem járok erre, pedig vagyok sokszor csak nem tudok írni, mert mindig kidobál valamiért a Terra.
Hónapok óta ez van és nem tudom, hogy a böngésző vagy a net kapcsolat vagy mi a kórság az oka, eddig soha nem volt ilyen gondom.
Nincs valami tippetek?
 




  2016.05.22. 18:50  Hozzászólás
  •   4074   


---
 
Raktam fel pár új képet az indára ,némi kajszi állapot is látható /persze szokás szerint csak a szépeket kaptam le :lol: / :http://indafoto.hu/atifoci/20160522
 


  2016.05.21. 20:01  Hozzászólás  Válasz andras (4072) hsz.-re     Olvasás  
  •   4073   
Avatar

terra alapító
 
Jaj, ez nekem a tökéletes boldogság. Most már nem mondhatja hogy nem ajánl valami jót, mert a rossz tapasztalat... mert akkor megsértődöm hogy bezzeg... :super:
 


  2016.05.21. 19:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (4071) hsz.-re     Olvasás  
  •   4072   
Avatar

---
 
Köszi a "fordítást" így most már érthető. :)

Nem kivételez, csak elfeledkezett magáról, bocsássatok meg neki. :angel:
Reméljük máskor is utoléri az amnézia. ;-)
 


  2016.05.20. 20:46  Hozzászólás  Válasz andras (4069) hsz.-re     Olvasás  
  •   4071   
Avatar

---
 
A maffiózóknál nem volt ajánlatos valamiről csak úgy elfelejtkezni, mert könnyen kicsinálták az illetőt a társak a "keresztapa" utasítására ... :H
 








  2016.05.20. 20:32  Hozzászólás  Válasz andras (4060) hsz.-re     Olvasás  
  •   4067   
Avatar

---
 
Én is hasonlóképpen hálás vagyok Csarlinak (meg persze még sok mindenkinek itt a fórumon), aki arra a felvetésemre, hogy nálam ebben a kötött földben nem terem meg az őszibarack, azt válaszolta: "miért ne teremne?" Egy jó kis lökés volt ez a mondata számomra :thumbup:
 


  2016.05.20. 20:26  Hozzászólás  Válasz andras (4065) hsz.-re     Olvasás  
  •   4066   
Avatar

---
 
Vissza kellene olvasnod néhány oldalt (nem sokat). STiszteletes az egyik hsz-ában kijelentette, hogy rossz tapasztalata miatt nem ajánl senkinek semmit. Te vagy a kivétel... :) (Elfeledkezett magáról :dejo: )
 








  2016.05.20. 19:56  Hozzászólás  Válasz andras (4061) hsz.-re     Olvasás  
  •   4062   


---
 
Gömbkoronája van. Nyilván a nagy termés majd széthúzza. Idén is sok lesz rajta, ma kicsit kontrolláltam megint a ritkításom, soknak találtam, ami rajta volt.
A Frisson levesebb, de az is jó lesz lekinek. Az előzőnek jó tömött, rostos húsa van, nem kell majd annyit főzni.
 


  2016.05.20. 19:42  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4059) hsz.-re     Olvasás  
  •   4061   
Avatar

---
 
Selenám és Frissonom, hál'Istennek van. Ha ezek jók lekvárnak, ezeknél maradok.

A Selenáról azt írják, hogy a koronája nem nő nagyra, igaz ez? Felfele törő vagy szétterülő.
 


  2016.05.20. 19:36  Hozzászólás
  •   4060   
Avatar

---
 
A tegnap terepszemlét tartottam, a Farclon a termés nagyobb mint egy fél gyufás skatulya, a Championon ottfelejtett egy szál barack pedig mint egy jó cseresznye. Meglepett a Nectared kopasz barack is, rajta is maradt egy, piros és hosszúkás, 2,5 centis lehet. A többit sikerült rendesen megtisztítani, igaz nem maradt sok a fagy után.

Ha nem lenne ez a fórum, sohasem próbálkoztam volna a barack félékkel. A hátsó szomszéd azt mondta, amikor ajánlgattam, hogy oltok neki is: ő meg sem próbálja, itt nem terem ilyesmi... Hát régebb nem is termett, az biztos.

Izgalommal nézek az elkövetkezendő évekre, alig várom, hogy fajtánként megkóstoljam.
 




  2016.05.20. 09:47  Hozzászólás
  •   4058   
Avatar

---
 
Tegnap jutottam el odáig, hogy lekaszáljam kézből a Wavit mellett a füvet. Szinte nem látszódtak ki belőle. Összesen 500 nm kaszálhattam, úgy elfáradtam, hogy ma reggel úgy indultam mint egy öreg diesel: lökésre :lol:
Örömömre a most másodéves alanyok elérték a 80-90 cm magasságot, úgyhogy visszavágtam őket 70 cm-re és 55cm alatt megvakítottam minden szemet, az ágacskákat pedig levágtam. Így arra számítok, hogy 3-6 os elágazásokat kapok, amibe majd kajszit oltok. Két félét szeretnél oltani a 14 fába, egyben sövényt is képezne a szomszédra nézve.

Mivel mi nagyjából augusztusban vesszük ki a szabadságot, és akkor vannak a téli elrakások is, egy olyan fajtát keresek ami nálatok kimondottan Júli végén vagy Augusztus elején érik és jó befőzésre. Nálam körülbelül 2-3 héttel később érik minden hozzátok képest.

Tudtok ajánlani valamit?
 




  2016.05.19. 20:30  Hozzászólás
  •   4056   


*
 
]Köszönet a válaszadóknak!
Azért is most kérdezem csak, mert a 4 év alatt még kajszin nem találkoztam tafrinával.
Egyébként csak most a napokban volt időm ritkítani, remélem nem késtem el vele. Hála Istennek megúszta a fagyokat. A 2. éves ('14 Őszén) ültetett fákon annyi barack volt, hogy szinte már most megszakadtak. Tudom ilyenkor azt mondják, hogy pár szemen kívül ilyen fiatalaon nem szabad többet rajta hagyni, de azért én 2-3 kg-ot szeretnék, gondolva arra is, hogy lehet pár évig nem is lesz rajta semmi.
Tulajdonképpen a 4. éveseken most lesz először lényegesebb termés. De ne kiabáljuk el...

[attachment=0]IMG_1693.JPG[/attachment


IMG_1693.JPG
------------------------
Megtekintve 8646 alkalommal.

 






  2016.05.18. 20:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (4042) hsz.-re     Olvasás  
  •   4052   


*
 
Nálam a szilvák vannak a legjobb állapotban...apró szépséghiba,hogy én ezeket a német fajtákat nem tartom sokra ,egyik sem éri el az én Beszterceihez fűződő ízélményeimet...sajnos.
 


  2016.05.18. 20:03  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (4050) hsz.-re     Olvasás  
  •   4051   


*
 
Mivel a te fáid bőven el vannak látva minden jóval sztem nem sok ,de gondolom van már ebben elég tapasztalatod,tudod hogy mit bírnak a fáid. ;)
 


  2016.05.18. 04:11  Hozzászólás  Válasz gabben (4047) hsz.-re     Olvasás  
  •   4049   


---
 
Szia !

Tafrinás fertőzés.Nagy kárt nem okoz,a fertőzött hajtásokat le kell vágni.
 


  2016.05.18. 02:01  Hozzászólás  Válasz andras (4045) hsz.-re     Olvasás  
  •   4048   


terra alapító
 
A sampion kiváló ízű. Kompót készítésekor a héjas barackot forrásban levő vizbe teszem fél percre és utána könnyen szinte egyben lehúzható a héja.
 


  2016.05.17. 21:01  Hozzászólás
  •   4047   


*
 
Sziasztok!

Rég jártam itt, bár folymatosan követem a történéseket, nagyon jó a csapat. :thumbup:
Meg tudja esetleg valaki mondani, hogy a képen milyen kajszi betegség látható? Elvétve 1-1 fán látok ilyeneket, simán le lehet törni őket, mert még a száruk nem fásodott meg. Egyébként mostanra sikerült megállítanom a moníliát a rendszeres permetezés ellenére.
IMG_1689.JPG
------------------------
Megtekintve 8529 alkalommal.

 


  2016.05.17. 20:51  Hozzászólás  Válasz firpolino (4041) hsz.-re     Olvasás  
  •   4046   


---
 
Az általam apósnak három éve vett gönci is ppv-s, de semmi levéltünet, és gyönyörűen fejlődik, terem, csak a magja foltos...
 


  2016.05.17. 20:50  Hozzászólás
  •   4045   
Avatar

---
 
Hazalátogattunk pünkösdre. Rengeteg eső esett az elmúlt hetekben, szerintem jóval 100 mm felett. Több helyen is áll a víz.

Fű nagyon nagy, van ahol 1m-t is eléri, nekem nincs időm lekaszálni 2000 m2. Akinek odaadtam, az várja a jó időt, szénát csinálna belőle.
Helyenként azért kaszáltam, itt hozzá tudtam férni a fákhoz is.

A Farclon nagyon szépen fejlődnek a kajszik, eszeveszettül nő a fa is. Több 30 cm hajtást hozott.
A Ladycot követi, mind a kettő C29-en van.

Az ősziim és a nektarinok közül, a Champion nagyon hálásnak látszik. Nem tafrinás, egyszer kapott chorust meg scoret és ennyi. Egy gyümölcsöt rajra felejtettem, nagyon szépen fejlődik. Sok reményt fűzök ehhez a fához.
 


  2016.05.17. 20:36  Hozzászólás  Válasz andras (4043) hsz.-re     Olvasás  
  •   4044   


---
 
Hétvégén leszek megint kint a telken. Fogok képet csinálni. A leveleken nem körkörös foltok vannak, hanem inkább az erezet mentén, vékonyabb csíkokban világosabb a színe. Van olyan levél, amelyen nincs semmi tünet. Nagyon gyorsan nő, lekörözi a mellette lévő Bergeront is, és még mindig növésben van. Remélem igazad van és csak túl gyorsan nő a gyerek, aggodalomra nincs ok:)
 


  2016.05.17. 20:28  Hozzászólás  Válasz firpolino (4041) hsz.-re     Olvasás  
  •   4043   
Avatar

---
 
Az eddigi tapasztalatom szerint (ami nem sok a kajszikkal kapcsolatosan), nem biztos, hogy ppv. Persze jó lenne egy kép.

Ha 80 cm-s ágakat hajtott a Gönczi, szinte kizárt. A gyors növekedés miatt felléphetnek pillanatnyi hiánytünetek, amelyek júliusra-júliusra eltűnnek. Ezek világos színű foltokként jelennek meg.
A ppv inkább gyűrű alakú foltokat produkál (a magon is), és a fa növekedését is visszafogja.
Kívánom, hogy ne legyen bajod vele. :wave:
 


  2016.05.17. 20:17  Hozzászólás
  •   4042   
Avatar

---
 
Az idei barack termés. Még mindig hullik, hiába volt reményt keltő. A szilvák legalább lehulltak rögtön, nem szórakoztak még két hétig.

kép_termés.JPG
------------------------
Megtekintve 8370 alkalommal.



Babylon!
Harlayne mit mutat?
 


  2016.05.17. 20:15  Hozzászólás
  •   4041   


---
 
Egy országosan is elég ismert faiskolából vettem 2014. őszén egy Gönci Magyar Kajszit. A címkéjére az volt írva, hogy C.A.C tünetmentes. Mindig odafigyeltem arra, hogy levéltetvek ne szívogassák a friss hajtásait. Tegnap vettem észre, hogy néhány levele mintha a kajszihimlő tüneteit mutatná. (Képet egyelőre nem készítettem róla.) Mitévő legyek? Várjam meg, hogy majd jövőre mit terem (idén még nem hozott termést), vagy már előre lemondhatok róla? Mennyire érzékeny a sharkára a gönci? Átverve érzem magam. Elkeserítő, hogy ilyen előfordulhat egy neves faiskolánál. Egyébként nagyon szépen nő a csemete, idén kb 80 cm-es hajtásokat hozott eddig. Mondjuk 250 liter virágföldet kevertem az ültetőgödörbe.:) Fényévekkel jobb, mint a többi fámnál alkalmazott szerves trágya.
 


  2016.05.17. 11:06  Hozzászólás
  •   4039   


---
 
sziasztok!

Hétvégén voltam kint, hát vegyes a kép.
Kajszik az összes felejtős, semmi nem maradt, Őszik is szépen lerugdosták magukat, pár szem maradt csak rajtuk.(redhavenen idén lett volna az első komolyabb termés, de idén is csak pár szem maradt)
Szilvákon szintén, a korábban látottak már maradni fognak.
Almáknak nincs baja, és meggy is lesz.
Ami érdekes, otthon patak melletti rész mindig hűvösebb, ide is raktam/rakom a fákat, és ezt lefogadtam volna, tuti lefagy, aztán mégse..., van egy magonc szilva, 1-1szem fekete volt rajta, így is rengeteg van rajta. Spring lady idén mutatja meg magát, 7 szem volt rajta, az őszes fent maradt, vilmos körtén is idén lesz az első termés, az összes megmaradt.
Érdekes dolgok ezek :?
Papámékkal beszélgettünk a fagyról, tőlünk 10km laknak, náluk is szinte vitt mindent, azt mondta, hogy ilyen mértékű tavaszi fagy még nem volt náluk(70éves lesz, 46 éve élnek ott).
Arra emlékszem, hogy 2012-ben volt utoljára ilyesmi(a mértékéről sajnos nem tudok semmit már) de arra emlékszem, hogy a szőlőnk akkor is csúnyán elfagyott.
Szóval reménykedünk, jövőre csak jobb lehet :thumbup:
Locsolni egy darabig nem kell, 16-ból 13 napon esett, volt, hogy napi 3xor 89mm eddig a Május :)
 


  2016.05.16. 20:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (4030) hsz.-re     Olvasás  
  •   4038   


---
 
Tizensok éve ilyen almát eszem (az a bizonyos nagy Jonagold, már meséltem róla), nem érzem, hogy bajom lenne. :thumbup:
Soha, semmit nem kapott, mégis nő, virágzik (mutattam), köt, terem, ritkítani kell minden évben, alternancia nincs!
A termés gyönyörű, csupán a tavalyi évben volt először hullafoltos, addig az se! Idén megy rá a kalcium előírás szerint.
Csupa életerő az egész fa! :dejo:
 




  2016.05.16. 18:11  Hozzászólás
  •   4036   


*
 
Ma végig tudtam a kerti fákat szórni ,közben néztem a kajszikat...hát rendesen leszórták a kötött gyümiket ,a kertben csak kostoló lesz/lehet...a nagyobb őszik közül a gumit nagyon erősen,a Cresthavent erősen kellett ritkítani...a Royal Time-t nem...a kisebbeken lesz némi kostoló...
 


  2016.05.16. 04:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (4030) hsz.-re     Olvasás  
  •   4035   


---
 
Talajbaktériumok átalakítják ionos állapotba, mert a növény csak így tudja felvenni.
 


  2016.05.16. 04:50  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4031) hsz.-re     Olvasás  
  •   4034   


---
 
Nincs támrendszer, ha GF-677-esnek kell már régen rossz. Mikor kezdtem orsókorona kialakítását, okkor mivel sajnálta leszedni a sudáron lévő termést, bizony elhúzta, de azóta nincs irgalom a sudáron levő barackoknak, majd ha megerősödik a sudár, akkor maradhatnak.
 


  2016.05.15. 21:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (4030) hsz.-re     Olvasás  
  •   4033   


---
 
Nehézfémsót biztos nem tartalmaz.
Továbbá, gyümölcsfánál nincs talajfelverődés ezzel együtt coli baktériummal való „találkozás”
Kizárólag levélzöldségeknél fordulhat ilyen elő, melyeket nyersen fogyasztunk. Hogy adott helyen kikelt és fává cseperedett és szépen fejlődik a Te szerencséd.
 


  2016.05.15. 20:52  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4031) hsz.-re     Olvasás  
  •   4032   
Avatar

terra alapító
 
Nálam tám nélkül állnak, nem dőlnek semerre. Igyekszem őket a tengely körül szimetrikusra nevelni.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég