Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.08.29. 21:34  Hozzászólás  Válasz gaabre (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   
Avatar

---
 
Ízileg a Ceglédi Óriást is ajánlom. Nagy baja, sajnos fagyérzékeny, önmeddő.

Nem akarlak elkeseríteni, itt van egy 2012. és egy 2013. évi fagykár táblázat Soroksárról, a kertészet szőlészetből:
[url]http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/hogyan-teleltek-kajszik[/url]
[url]http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/kajszifajtak-fagyturese[/url]

Viszont az említett Spring Blush benne van a 4 ajánlott Escande fajtába, hazánka.

Épp mostanában morfondíroztam rajta, ha egy korai kajszi alá beteszek közben oltásnak egy nagy hideg igényű, "későn" induló fajtát, vajon mennyit lassítana egy Aurora, Tsunami, stb. fajtán?

Azt már jövőre megtudom, hogy az alanyként használt őszibarack mit jelent-jelent-e valamit.
 


  2014.08.29. 21:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Ezt még sajnos nem tudom, nem tartok itt. Tavaly tettem rá a weiwára, idén már szépen fejlődött. Jövőre még az ágak nevelése fog zajlani, talán 2016-ra lehetne belőle valami.
A kajszibarackoknak nem néztem annyira utána, mint pl. a szilváknak, körtéknek.
A göncinél még finomabbat nem találtam, pedig több gyümölcsösből is szedtem már különbözőket. Ennél fogva pedig inkább az érdekel, hogy júniustól július végéig legyen valami. A magyar kajszikon kívül van Aurora, Orangered, Kuresia, Bergarouge.
Kuresiát idén megkóstoltam, de kényszerérő volt a jégkár miatt. Ennek ellenére egész ígéretes volt! Remélhetőleg jövőre már ad néhány kilót.

Ha valamelyik fajta érzékeny lesz a fagyokra, akkor le fogom cserélni. Egyelőre az dominál, hogy a törzsnek használt szilva alanyok (weiwa, ishtara) erősödjenek alattuk.
 


  2014.08.29. 21:08  Hozzászólás  Válasz gaabre (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   
Avatar

---
 
Ezt kifejezetten fagyérzékenynek írják hazai viszonylatban. Nem szokott gondod lenni vele, vagy nálatok a virágzááskori fagy annyira nem vészes?

Soroksári kísérleti ültetvényben pl. (amire mondjuk adni lehet) vezető helyek egyikén szokott lenni, mikor közzé teszik a fagykár mértékét.
 






  2014.08.29. 20:51  Hozzászólás  Válasz Vebber (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   
Avatar

terra alapító
 
A telken a hűtőben maradt egy tál, ha nem rohadt el múlt hét óta, vasárnapra megpróbálom...
 


  2014.08.29. 20:45  Hozzászólás  Válasz gaabre (376) hsz.-re     Olvasás  
  •   377   
Avatar

---
 
Képeket hozhatnál róla :)

Az őszibarack nálam is kifut mostmár. Jelenlegi állás szerint (a termő fákból) a kései Elvíra az utolsó, fej-fej melett a Sweet Lady-vel.
A kései Elvírán még van 1 árva ' barackocska '.

Babylon!
Korábbi kérdésedre, sárgabarackból a környken érik a "Farclo".
 


  2014.08.29. 20:41  Hozzászólás
  •   376   
Avatar

terra alapító
 
Mára fogytam ki az egy hete szedett Micheliniből.
A végére egész jól beérett mind, nagyon kellemes íze lett!
Sajnálom, hogy ahol szedtem, már vírusosak voltak a fák (héján enyhén látni a himlőfoltokat).
Tartásra érdemes fajta szerintem.
 


  2014.08.26. 18:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   


*
 
Permetező hónapokkal ezelőtt volt a hátamon...hidd el ilyen elfuserált évem még nem volt...
 


  2014.08.26. 18:32  Hozzászólás  Válasz gaabre (372) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


*
 
Nekem már a tavalyi...sőt tavalyelőtti csemetéim is nagyjából fedezték volna az üres helyeket,minek szemeztem idén ??...Valszeg nem vagyok teljesen normális...de a cigiről se egy nap alatt szoknak le az emberek.../én nem dohányzok.../
 


  2014.08.25. 20:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   
Avatar

---
 
Egy kis Teldorral fújd meg a fán lévőket, 3 nap az évije. Segít a monília ellen.

Nekem semmilyen barackom nem végezte a földön. Gombaölőt pedig utoljára egy negyed éve láttak.
A sok víz egyetlen hatása a magrepedés volt szinte minden fajtánál.

A 4 Sweet Ladyt vedd le, vidd be a konyhába, ott majd megpuhul. Nagyon kevés lehet neki vissza, én hétvégén levettem az utolsót.
 


  2014.08.25. 20:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   
Avatar

terra alapító
 
Ebben akik az elmúlt években kezdtük az új telepítéseket, szerencsésebbek vagyunk: az új alanyoknak köszönhetően eleve ráterveztünk a kicsinyítő jellegre. Én legalábbis nagyon kevés garnemet, annál több weiwát és faroldot dugtam le.
Mondjuk már én is vakarózok, hova kéne besuvasztani azt az utolsó pár "botot" :D
 


  2014.08.25. 20:20  Hozzászólás  Válasz gaabre (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   


*
 
Na idén kiderült,hogy átestem a határon...igazából talán bírnám,de ahhoz rendszeresen kellene szabadidő,az meg nincs...hol a család,hol a munkahely szól bele /utóbbi egyre többször és egyre durvábban.../....szóval még ültetek is persze /nem röhögni/,de a nagy fáimat elkezdem/tem felszámolni...cél csökkenteni a faméreteket,ne kelljen létrázni lehetőleg...és persze fontosabb a gyümölcsminőség,mint a mennyiség.
 


  2014.08.25. 20:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   
Avatar

terra alapító
 
Én mondjuk mindig csodálkoztam, hogy bírod ezt a mennyiséget.. jó tudom, a szenvedély viszi az embert, de vannak határaink.
 


  2014.08.25. 20:10  Hozzászólás  Válasz Vebber (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   


*
 
...amúgy lefutóban van,a Cresthaven érik javában,a Michelini kezd...még pár szem Padana,Fayette,Calred van vissza,ha le nem rohad az is.Ezek nem túl látványos fajták /persze enni attól még jók/...ja a Sweet ladyn is van 3-4 szem ,de a nektarinok idei produkcióját látva valszeg nem tudom megenni...
 


  2014.08.25. 20:07  Hozzászólás  Válasz Vebber (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   


*
 
Ha látnád hogy néz ki a birtokom nem kérnél ilyet...most kb a fényképezésre érek rá a legkevésbé /amúgy rohadt barackokról tudnék leginkább képeket csinálni /...nem véletlen,hogy idén nemigen raktam fel képeket...se időm,se kedvem...örülök ha a héten nagyjából ki tudom bontani a gazból a fákat ill. a szemzések egy részét meg tudom csinálni...vagy a famennyiség lesz sok...vagy én vagyok kevés...egyedül.
 




  2014.08.25. 19:53  Hozzászólás  Válasz gaabre (365) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   


*
 
Nem is azért írtam...egyébként az említett triónak szebb a fedőszíne is,piacosabb :)
 


  2014.08.25. 19:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Persze, ízlésen vitatkozni nyilván csacsiság volna..
Mint írtam is, a Maria Biancát "behúztam" :)
 


  2014.08.25. 19:48  Hozzászólás
  •   364   


*
 
Ma elkezdtem a szemzéseket,egyenlőre az átszemzéseket.macerás..nem mindegyiknél van ott hajtás,ahol nekem szükségem lenne rá,bújkálni kell a dzsumbujos koronában stb,stb...lassan haladok és kevés az idő.Holnap alanyokba is rakok...igaz elkésve nem vagyok,majd folytatom szeptemberben....Most már tuti,hogy a nektarinokat leépítem,idén nem szedtem az össz fáról 1 kilót.../kb 10-12 termőkorú kopaszom van...volt... :x :x /
 


  2014.08.25. 19:44  Hozzászólás  Válasz gaabre (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   


*
 
Ízlések és pofonok...ennyi eső után semminek nincs igazán jó íze,nekem is van Cresthavenem,a legnagyobbra megnövő fajtám/ majdnem egy hete érik/ ,így a szemmel vevőknek jól el lehet sózni./,én nem tartom olyan rossz ízűnek...de kétségtelen van finomabb is.
A Michelini kicsit vadas ízű /a magoncbarackokra emlékeztet/...legalább is nekem.Fehérből nekem a Meystar- Rh Bianca- Maria Bianca trió vált be leginkább,jó lenne a Manon is,csak keveset terem...és van egy ismeretlen nevű olasz fajtám,amit a küldője után Nino Bianca-nak neveztem el / tuti olasz a származás,csak a nevekkel volt hadilábon János barátom :))/...na ez még szép és finom...
 


  2014.08.24. 21:24  Hozzászólás  Válasz gaabre (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   362   
Avatar

terra alapító
 
Sőt, Cresthavent is. Nem akarom lehúzni, de vannak jobb őszibarackok...
 




  2014.08.22. 20:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

terra alapító
 
Megfogadtam a tanácsod, szereztem Maria Biancát.
Mindjárt be is szerkesztettem a megfelelő helyre: kép
 


  2014.08.21. 20:18  Hozzászólás  Válasz Vebber (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
Mi bajod ezzel a fával ha ilyen szép barackokat terem? (Én nem látok a képeken vírus jeleket.)
 








  2014.08.20. 12:17  Hozzászólás  Válasz Lactarius (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   


---
 
Ennek a Meystarnak minden termése ilyen nagy, vagy egy lett ilyen valamilyen külső körülmény miatt (elfagyott tavasszal, kevés volt rajta a termés, stb.)?
 


  2014.08.20. 12:12  Hozzászólás  Válasz Vebber (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   


---
 
Köszönöm, akkor elvetem 8-10 centire tavaszig, hogy megkapja a hideghatást. Csak a kíváncsiság kedvéért csinálom :)
 




  2014.08.19. 21:22  Hozzászólás
  •   352   
Avatar

---
 
Túl nagy fenekét nem kerítettem neki soha.
Befőzés után, mikor sok mag összegyűlt, nem túl mélyre, egy egy sorba beleszórtam.
Tavaly már nem foglakoztam vele, lettek jobb alanyok.

Azért ne lepődj meg, ha az abból kelt fa termése hasonlítani sem fog.
 


  2014.08.19. 13:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   


---
 
Elültetném a 40 dekás Meystarom magját, kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Tavaszig rakjam el a magot, illetve milyen eljárást javasoltok?
 


  2014.08.19. 08:56  Hozzászólás  Válasz csarli1 (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

terra alapító
 
Tulajdonképpen én csak egyszer vettem igénybe a szolgáltatásait, amikor a Haromát kerestem.
Alanyom még van 1-2, ezeket idén felhasználom, és lassan be is telt a kertem :)
 


  2014.08.19. 08:03  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   


---
 
én meg nem válaszolhatok neked privátban, mert nem írtam még ide eleget :@:@
 


  2014.08.18. 21:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   
Avatar

---
 
Elnézést, figyelmetlen voltam, nem általában a barackokra, hanem az új, későn érő barackokra gondoltál. A válaszom azért ugyanaz: "Nálam egyetlen barack sem repedt meg"- eddig és a két szemből.
 


  2014.08.18. 21:10  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   
Avatar

---
 
Így van és még az önvédelmi szempontot nem is említettük, amihez nagyon jó eszköz az eső utáni jól kiszáradt rög.
 




  2014.08.18. 20:26  Hozzászólás  Válasz Vebber (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

---
 
Fekete föld, elég kötött. (mondjuk az én esetem elég speciális, mert a régi tulaj feltöltötte a kertet a gyakori belvíz miatt, ami még jó is lett volna, ha nem került volna bele több markolónyi bazaltkő ill. jó sok agyag, "egyem a szívét"! Ez alatt van a fekete föld.
Nálam egyetlen barack sem repedt meg.
 




  2014.08.18. 19:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   


---
 
besz..rok. Nem tölthetek fel képet, mert még keveset írtam ide :@
A Ceglédi óriástól, magyar kajszitól ízben nagyon messze van. Külsőre szép, vevőcsalogató, kemény húsú, rózsakajszinál minőségben és ízben is jobb. Azért lekvárt, meg pájinkát nem ebből fogok főzni. Választékpótló, érési idejében hiánypótló fajtaként tekintek rá. Egyébként volt 2 szem rajta, még ne vonjunk le messzemenő következtetéseket.
Ja, meg halkan jegyzem meg, nálam a Kuresia van ízben első helyen, azóta ahhoz hasonlítok minden barackot :)
 


  2014.08.18. 19:54  Hozzászólás  Válasz Vebber (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   


---
 
Igazi jó vendégmarasztaló kötött talajom van. Vadkajszinak és származékainak itt esélye sincs.
 


  2014.08.18. 17:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   
Avatar

---
 
Fekete földnek tűnik a képen. Néhány képet kattolj majd róluk (Padana).

Más:
Az idén megint termett egy próbára meghagyott "paraszt" magról kelt őszibarackom. Az eredmény semmilyen színű, rossz ízű, de nagy (ez haladás az eddigiekhez) barackok.
Eddig az elmúlt években meghagyott ilyen fák mind értéktelen termést hoztak.

A magok melyekből keltek, mind nemes barackok voltak.
 


  2014.08.18. 17:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   
Avatar

terra alapító
 
Ezen a részen nem homok, inkább agyagos. A Padana most kezdett pirosodni. Hatalmasak lesznek...
 


  2014.08.18. 17:24  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   
Avatar

---
 
Akinek termés is van rajtuk (Sándor, Délkelet) milyen talajon termeltek?
Az idén nagyon sokan panaszkodtak, hogy repednek a barackok.

A Farbaly milyen ízű volt, valami jó ízű fajtához viszonyítva, pl. Ceglédi Óriáshoz? Véletlen nem lőttél róla képet?

Babylon
Nagyot nőttek. Nekem a Kiotok nőttek ilyen ütemben, pedig lassan növő fajta állítólag.
Nálad nem homok a talaj?
A szeptemberi őszid nem érik még?
 






  2014.08.17. 21:23  Hozzászólás  Válasz Vebber (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

---
 
Az idei ültetésű kajszik közül mindkét Farclo gyönyörűen fejlődött, sokkal intenzívebben, mint a többi (COT). Az egyiken van két szem, most sárguló gyümölcs, egészségesnek tűnnek, majdnem 0 növényvédelemmel.
 


  2014.08.17. 20:28  Hozzászólás  Válasz Vebber (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   


---
 
látszólag egészségesek. A Farbaly éretten sem volt megrepedve, bár egy leheletnyi varasodást találtam rajta. Nyár elején befejeztem a növényvédelmet, így nem lepődtem meg-
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron