Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.04.25. 19:41  Hozzászólás
  •   1970   


---
 
Nem lettek valami jók a képek ,de remélem látszik,hogy milyen sárga? Én gyomirtóra tippelek ,kb. 2 hete lett gyomirtózva a mellettem levő terület és rásodorta a szél,szerintem. Kinövi ezt a sárgaságot vagy kipusztulnak a fák? :( Mit kezdjek vele,(permetezzem ,locsoljam ,műtrágyázzam stb.)? :oops:
 




  2015.04.25. 19:03  Hozzászólás  Válasz Ziza (1967) hsz.-re     Olvasás  
  •   1968   
Avatar

---
 
A csemete szép. Képet raktam fel lentebb van ott látod. Az alanyt megnézem neked holnap, mert szüleim kertjébe van a fa. Eddig meg voltam elégedve velük egyébként, de most nem valami híresek a gyümölcsfák. Fő probléma, hogy széles választékú gyümölcsfák 60-70 km re van tőlem, illetve a szállítást sem tudnám megoldani. Az itteni kertben lévő lévő lapos nektarin viszönt kapott minden nap öntözést és indul megfele majd rakok képet fel.
üdv.
 


  2015.04.25. 06:23  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1964) hsz.-re     Olvasás  
  •   1967   


---
 
Szép nagy csemetét kaptál. Szabadgyökerűt, vagy konténerest vettél?
Tavaly vékony, kicsi, egy vesszőből álló csemetét adtak, nem is maradt meg.

Tudod milyen alnyra szemezték, vagy neked is csak egy szám, meg a fajta neve van a papírján?
 


  2015.04.24. 20:01  Hozzászólás  Válasz Vebber (1955) hsz.-re     Olvasás  
  •   1966   


---
 
kis Bergevalon szinte minden virág kötött, fagyok ellen ugyan takartam, de a héten már kapott egy kicsit, de nem lett bajuk :)
Ceglédi arany, lesz rajta elég sok, még nagyon aprók de szépen néz ki, ez áprilisban 9xer élt át fagyot.... :thumbup:

szőlőbe orangereden is mutatkozik, 7-8 szem lesz rajta, kb dupla ennyi virág lehetett sztem egész jó arány, melleté lévő pinkcot 1viága volt, és ahogy láttam az kötött is :D
magyar kajszi c235 2 kis fa, mindegyiken tele van, majd ritkítani kell, csak pár szem marad 2éves fák :)
hála nektek, a sok jó tanácsnak, asszem idén lesz először "komolyabb" kajszink, eddig mindig "lefagyott" ...... :)
kis aurora már jó 6-7 cm-es, meystar is kb ekkora, hálás köszönet érte az illetőnek ;)
 








  2015.04.23. 20:50  Hozzászólás  Válasz Vebber (1961) hsz.-re     Olvasás  
  •   1962   


---
 
Mindenen lesz, a legkorábban virágzó Auróra -3 - -5 ellenére is kötött; kiemelkedő a Farhial, a kis csemete totálisan virágba borult és rengeteget kötött (ritkítandó).
 


  2015.04.23. 20:19  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (1959) hsz.-re     Olvasás  
  •   1961   
Avatar

---
 
A "kures" kuresia, vagy ez más?

Hétvégén látom meg mi volt a héten (vasárnap reggel fagyott), szombatig az őszik jól álltak, a kajszikból a Farclo és Kioto amit kiemelnék, a Farclo kifejezetten jól szerepelt eddig, pedig kicsi fa, a Kiotok pedig kifejezetten rosszul, alig maradt rajtuk valami.
A Farclo virágok számában is kiemelkedő.

Zsolti!
A sárgulás sztem nem hidegtől van. Kép jó lett volna róla.
 


  2015.04.23. 19:47  Hozzászólás
  •   1960   


---
 
Szerintetek a hidegtől (fagytól) sárgulhatnak az őszibarack levelei?Most mentem ki a "birtokra"és a rome star,és a flavortop,igen sárga,olyan citromba hajló,a redhaven,és az early redhaven -en nem látok ilyen tüneteket.Esetleg klorózis ?
 


  2015.04.23. 19:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (1955) hsz.-re     Olvasás  
  •   1959   


---
 
Itt kemény fagyok voltak, de összességében egy jóközepes termést várok mindenből. A MK, Kures, Tardi, belgarúzs, Szeléna viszont kiemelkedően teljesítettek. A Farely-től, és a szeptemberiektől többet vártam, éppen lesz rajtuk egy kicsi termés.
Ősziből a Saggittaria, R. Summer teljesen lefagytak, amin védekeztem, ott lesz egy kevés.
 




  2015.04.23. 18:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (1955) hsz.-re     Olvasás  
  •   1957   


*
 
Fagy nem volt,a kajszik -a lehetőségekhez képest -szépen kötöttek.Most már ne érje semmi és akkor tűrhető termés lesz./Ez azt jelenti,hogy a kieső nagy fák termését teljesen nem pótolja,de saját részre azért elég lenne ami van.../
 




  2015.04.23. 17:10  Hozzászólás
  •   1955   
Avatar

---
 
Remélhetőleg több komolyabb lehűlés, fagyok nem lesznek.
Kinek, hogy kötöttek a barackok? Kinek fagyott, mi maradt fagyok után?
 




  2015.04.23. 11:52  Hozzászólás  Válasz andras (1951) hsz.-re     Olvasás  
  •   1953   


---
 
hú, mekkora különbség van... nálam a kajszik hüvelykujj - köröm méretűek, az érdi hibridek már eldobták a szirmokat, és rendesen dagadnak a csészék...
 




  2015.04.22. 20:29  Hozzászólás  Válasz Ziza (1950) hsz.-re     Olvasás  
  •   1951   
Avatar

---
 
Köszi az érdeklődést :wave:

A múlt héten tényleg voltunk otthon, hétfőn és kedden úgy eldolgoztam magam, hogy szerdára és csütörtökre nem voltam jó semmire. A gerinc tartóizmai begyulladtak, görcsöltek úgyhogy sajna nem sokat fényképészkedtem. Sajnos nem vagyok hozzászokva a fizikai munkához.

Aminek nagyon drukkoltam, azok a kajszik és a Wavitok voltak. Van 11 új kajszim, hála Istennek, mindegyik elindult. Meglepetésemre a két Gönczi indult utolsónak és érdekes, hogy az egyik vadkajszin, a másik myrobalánon van, de az indulás mégis egy ugyan azon időben történt. Gyakorlatilag minden fám (kb.70) elindult, beleértve a Wavitokat is. Masszívan telepítettem az ősszel. Kb ennyi fám lesz, most már tényleg leállok. :angel: Az oltások nincsenek beleszámolva.
Van vagy 30 oltásom is, de csak a két ceglédi arany indult el belőlük (régebbi oltás). Éledezik a TE+, d'Agen szilva is. Az oltások 90 % jól áll, de egy párról tudom már hogy nem sikerült.

Kép
Így nézett ki a múlt héten az egy éves Magyar kajszim, metszés előtt, két szemzés van benne, de nem sikerültek
Kép
A szomszédba oltottam Érdi Bőtermőt, ma is láttam, ki vannak pattanva a rügyek.
 


  2015.04.22. 18:21  Hozzászólás  Válasz andras (1898) hsz.-re     Olvasás  
  •   1950   


---
 
András, írtad, hogy hzamentek egy hétre. Hogyan állnak a fáid ebben a szeszélyes tavaszi időben? Mutasd már meg képeken.
 


  2015.04.22. 11:46  Hozzászólás  Válasz andras (1947) hsz.-re     Olvasás  
  •   1949   
Avatar

---
 
Üdv. abszolút nincs összeszáradva, egy rügyet levettem és szép zöld , él a fa ezek szerint ez a lapos nektarin, a redhaven másik kertben van majd ma este megyek ki és megnézem, hogy az hogy áll.

üdv.
 


  2015.04.21. 12:51  Hozzászólás
  •   1948   
Avatar

---
 
Nálunk ma reggel vastagon állt a hóharmat a kocsi ablakán, tegnap du. pedig havazott Csíkban.
Szerencsére nincs még termő kajszim. A Magyaron lett volna kb 25 bimbó, de a metszés után csak négy maradt.
 


  2015.04.21. 12:45  Hozzászólás  Válasz Beegeri (1946) hsz.-re     Olvasás  
  •   1947   
Avatar

---
 
Az őszibarackokat szedd ki, tedd 24-30 órára egy veder vízbe, majd ültesd el újra. Öntözd gyakran ezután, és van esélye az elindulásra, ha az ágak még nem száradtak össze. Nekem a Redhaven június elején indult el az első évben.
 


  2015.04.21. 12:17  Hozzászólás
  •   1946   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek. Az őssz folyamán beszereztem 1db Redhaven őszibarack - nem indult meg ,Lapos őszibarack szintén nem indult meg, Rubino őszibarack 3 szem pattant meg még küszködik, Gönci magyar kajszi szépen megindult, Japán körtefa most kezd megindulni, Hardenpont körtefa megindult szépen. Ezeket egy helyről rendeltem.
 


  2015.04.20. 23:15  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1941) hsz.-re     Olvasás  
  •   1945   


terra alapító
 
Szia Laci !

Az itt látott barackosban bemutatott 2-3 oltóágas átoltást alkalmaztam az almafám megfiatalításán 12 nap után meg is indultak. Köszönöm a bemutatókat. Soha nem szemeztem-oltottam de a módszered bátran merem alkalmazni. Ha jól gondolom arra vigyázni kell, hogy az átoltandó már induljon meg az oltóvessző meg még nem igaz? Vagyis az ilyesmi módszert mindig tavasszal kell alkalmaznunk.
 


  2015.04.20. 19:43  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1943) hsz.-re     Olvasás  
  •   1944   


*
 
Én úgy nézem eddig fagy kárt nem csinált,tűrhetően kötött minden,de igazából majd ha levedli a száraz virágokat akkor látszik minden,
 


  2015.04.20. 12:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1942) hsz.-re     Olvasás  
  •   1943   


---
 
Sógornál már virágzik. Az én kis oltványom ledobta a pirosbimbós virágait, remélem kihajt és nem jut a Kioto sorsára.
 




  2015.04.19. 08:30  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1938) hsz.-re     Olvasás  
  •   1939   


---
 
Épp ezért sajnos. Sokfelé fagyott (nem is keveset), ahol nem jeleztek előre fagyokat. Ahova egyébként jeleztek, ott is csak az utolsó pillanatban, előző este.
 


  2015.04.19. 08:15  Hozzászólás  Válasz Ziza (1937) hsz.-re     Olvasás  
  •   1938   


---
 
Kevésbé sajnos. Látom sok helyen -2 - -5 fagyok voltak, meglepetésemre itt még az árnyékolatlan mérő is csak 0 fokig ment le, tehát 2 m-en biztos nem volt fagy. Remélem az elkövetkező napokat is megússzuk.
 


  2015.04.19. 07:59  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1935) hsz.-re     Olvasás  
  •   1937   


---
 
Lyukba miért teszed vissza? Nem kezd el az ott büdösödni, bomlani?

Időjárást a szagemberek megint sok helyen benézték... sajnos...
A kicsi gyümölcs, ha elkapja a fagy strapabíróbb mint a virág volt?
 


  2015.04.18. 22:25  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (1935) hsz.-re     Olvasás  
  •   1936   


terra alapító
 
Na ilyen szerkentyűt még nem láttam ! Minek nevezed? Hörcsög tőr ? Jó nagyok ezek az állatok . Eddig csak kisállat boltban ketrecben láttam hörcsögöt de az szerintem kisebb volt.
 


  2015.04.18. 06:33  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1925) hsz.-re     Olvasás  
  •   1934   
Avatar

---
 
2. 3. képen látszanak közelről, azok alapján semmi bajság nem látszik a fáidon.
 


  2015.04.16. 20:14  Hozzászólás  Válasz andras (1932) hsz.-re     Olvasás  
  •   1933   


---
 
Szia,

Igen ezt egy év alatt nőtték, abba se akarták hagyni. Pár nap múlva teszek fel képeket az első oltásaimról, mikor beszéltünk előtte nap csináltam őket, de mintha valami készülődne. :-D
 


  2015.04.16. 20:05  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1925) hsz.-re     Olvasás  
  •   1932   
Avatar

---
 
A Cot-ok egy év alatt nőttek ekkorát? Nagyon szép nagyok. Nem csodálkozok, ha kevés a termőrügy. Ilyen növekedés mellett....
Majd jövőre lesz gyümölcsöd is.
Idényre elégedj meg a kóstolóval. :P

Ma nyílt ki az első kajszi virágom, Magyar Kajszi. A többieket csak az ősszel ültettem. Csak alig indulgatnak.

A szemzéseim közül csak az almák jöttek be, pár körte még. Némi reményem még van a kajszikhoz is, de kevés. Valamit nagyon ellőttem. Ilyen rossz eredési arány még nem volt soha (10 éve mióta oltásokkal foglalkozom)
 




  2015.04.16. 19:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1918) hsz.-re     Olvasás  
  •   1929   


*
 
A Manon...nagyon szép,teljesen beérve nagyon finom,de ...rettentő gyenge termőképességű.A virágsűrűsége is már kevés.Már eldöntöttem,hogy a nagyobb fámat ősszel kivágom,két fiatal orsót meghagyok,de részlegesen átszemzem őket.
Sajnos abban az időben nálunk fehérhúsú nemigen van...a későbbi fehérek már jók ./Maria Bianca,Redhaven Bianca /.
Olaszból lett volna jó hozatni vmit abból az időszakból...bár ott is inkább a sárgákat nyomják.
 


  2015.04.16. 19:07  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1926) hsz.-re     Olvasás  
  •   1928   


---
 
Ezek a képek most készültek?Hol laksz ,az ország melyik felén?Nálam az alföldön már régen elvirágzott az összes kajszi,bár nekem csak "alap" fajták vannak(pannonia,ligeti óriás,gönci),de már zöld levélben.
 


  2015.04.16. 19:06  Hozzászólás  Válasz Totya (1916) hsz.-re     Olvasás  
  •   1927   


*
 
Nálam elvirágzóban van..és elég szép kötésnek látszik...egyenlőre.
 






  2015.04.15. 15:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1923) hsz.-re     Olvasás  
  •   1924   


---
 
Én is kettőt;majd megnézem a sógoroméknál, ők kapták a szebb Harlayne oltványt.
 


  2015.04.15. 14:14  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1922) hsz.-re     Olvasás  
  •   1923   
Avatar

terra alapító
 
Én is bízom benne, ültettem is kettőt, de ez a tavasz még nem mutatja a valóságot.
 


  2015.04.15. 13:14  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1921) hsz.-re     Olvasás  
  •   1922   


---
 
Jövőre meglátjuk, bízom a fagytűrésében és a minél későbbi virágzásában (no meg a sharka immunitásában).
 


  2015.04.15. 13:05  Hozzászólás  Válasz Lactarius (1919) hsz.-re     Olvasás  
  •   1921   
Avatar

terra alapító
 
Biztos tudod, de az ültetés utáni első évben később hajtanak ki, úgyhogy ez sajnos nem mérvadó..
 


  2015.04.15. 10:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1918) hsz.-re     Olvasás  
  •   1920   


---
 
Későn virágzik. Nálam már szinte mind elvirágzott, de ez még virít. Gyengébben nő, mint a többi. Ha minden jól megy, idén fogom először megkóstolni.
 




  2015.04.15. 10:15  Hozzászólás
  •   1918   
Avatar

terra alapító
 
Ajánljatok már nekem valami jófajta, július első felében érő, molyhos fehér húsú őszit! Eddig csak a Manont találtam. Arról tapasztalat? Ati?
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég