Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.11. 19:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (624) hsz.-re     Olvasás  
  •   625   
Avatar

terra alapító
 
Azért ezt a szűk helyemet csak nem ültetem be akármivel.
A tüdőmet sem károsítom akármivel, amennyire megválogathatom.

Persze nem akarok semmi jónak elrontója lenni, de ismerjük a faiskolai kínálat pontosságát, különösen ami áruházakba kerül...én inkább oltásra buzdítok. Tudod, én is tanultam :P
 


  2014.10.11. 15:25  Hozzászólás  Válasz gaabre (622) hsz.-re     Olvasás  
  •   624   
Avatar

terra alapító
 
Semmi. Nagyanyám is mindig röggönyre járt, mégis jók lettek a felvételek.
 


  2014.10.11. 14:12  Hozzászólás
  •   623   


*
 
azért én reménykedem... igazából ha ha ehető gyümölcsöt terem akkor már jó lehet nekem. Csak teremjen :)
 


  2014.10.11. 07:54  Hozzászólás  Válasz Levikes (617) hsz.-re     Olvasás  
  •   622   
Avatar

terra alapító
 
Csak ha már a nevet ilyen csúnyán elírják, vajon mi lehet a fajtaazonossággal? :/
 


  2014.10.09. 19:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (620) hsz.-re     Olvasás  
  •   621   
Avatar

terra alapító
 
Nem. Helyette a saját gumibarackomat szemeztem, és a szomszédtól kértem egy vesszőt, valami régebbi fajta, talán Mariska.
 




  2014.10.08. 15:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (618) hsz.-re     Olvasás  
  •   619   


---
 
Az Aurora-t is porozza a szomszéd öreg kajszija. "igényes" a gold reach elnevezés goldrich helyett, úgy látszik a lengyelek sem beszélnek angolul; ja, és az alany mirabolán (alycza).
 


  2014.10.08. 14:53  Hozzászólás  Válasz Levikes (617) hsz.-re     Olvasás  
  •   618   
Avatar

terra alapító
 
Szia!
Szerintem megegyezik, és szerintem a porzó miatt sem kell különösebben aggódni. A porzóra tett javaslatok sokkal inkább vonatkoznak az ültetvényekre, mint a háztáji termesztésre. Gondold csak át, a közeledben hány fajta lehet. Azok közül csak van ami porozza... ha meg mégsem, azt elég korán meg fogod tudni ahhoz hogy tegyél ellene.
 


  2014.10.08. 12:58  Hozzászólás
  •   617   


*
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a Goldrich (Goldreach lsd. fénykép) fajta megegyezik e szerintetek (OBI vásárlás) illetve a Goldrich porzójával kapcsolatosan több információ kering a magyar illetve szakirodalomban. Mindenhol azt írják, hogy szükséges, de gondolom a fajtaválaszték miatt a porzónak megadott fák változnak. Az lenne a kérdés, hogy valyon a magyar/ ceglédi óriás/ harcot/ kiotó négyesből valamelyik megfelelő lehet e neki, vagy mindenképpen valamely konkrétan megnevezett dfajta szükséges hozzá?


KÖszönöm
20140611_181730.jpg
 


  2014.10.07. 18:52  Hozzászólás  Válasz Vebber (615) hsz.-re     Olvasás  
  •   616   


*
 
Mivel rossz a szemmértékem hülyeséget nem akarok írni,amint tudom megmérem...már csak azért is,mert jövőre egy kicsit vissza akarok venni a magasságból és egységesíteni is szeretném,már amennyire hagyják majd magukat...
...de kb 2,5-3 m között lehet...
 


  2014.10.07. 18:36  Hozzászólás
  •   615   
Avatar

---
 
Mostmár én is tudok nagyobbacska orsó fát mutatni, második nyaras, pontosabban "őszes".



Az egyik őszi orsó fával úgy jártam, hogy egy kajszi és a képen lévő között van, a kajszihoz közelebb. A koronájuk nem ért össze, de mégis a kajszi felőli oldalon 3-5 cm-es hajtásokat hozott, nem tetszett neki, hogy árnyékol rá a nagyobb fa.


Ati nálad az orsók milyen magasra vannak hagyva?
 


  2014.10.07. 17:54  Hozzászólás  Válasz csarli1 (610) hsz.-re     Olvasás  
  •   614   


*
 
Ne is mond a GXNeket,volt ugye 6 maradék alanyom az első transzportból /eddig ezekbe nem sikerült a szemzés/...gondolhatod már mekkorák....idén csak 2-be raktam szemeket,még egyszer már nem vágom vissza,hanem kiültetem a helyére és majd jövőre szemzem be őket,de akkor már nem lenn,hanem korona magasságban.
 


  2014.10.07. 17:51  Hozzászólás  Válasz csarli1 (609) hsz.-re     Olvasás  
  •   613   


*
 
Nálam az a két "agancsos" nehezebben indult meg,a GFen lévő azért már szép,sztem jövőre lesz is rajta,az Ishtarás indult nehezebben,de már az is alakul/ennyi haszna volt az idei monszunnak...más úgysem volt..../
 


  2014.10.07. 17:48  Hozzászólás  Válasz csarli1 (608) hsz.-re     Olvasás  
  •   612   


*
 
Na azért ez nem volt nehéz kérdés :thumbup: ...Ebben a sorban ez az egy van GF-en a többi magoncon saját szemzések.Ennyi a különbség...

Ez egyébként egy tesztkérdés volt,már azt hittem haragszol rám vmiért /mondjuk hogy miért azt nem tudom.../
 


  2014.10.07. 17:46  Hozzászólás  Válasz Vebber (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   611   


*
 
Kösz.
Mivel ezek szilvaszármazékok nem biztos,hogy komálják a homokot...talán komolyabb vízellátással.
 


  2014.10.07. 13:36  Hozzászólás
  •   610   


---
 
A GXN-15-ösök nem bírnak magukkal, szeptember közepei alvószemzések elkezdtek hajtani, még a GF-677-esek meg sem moccantak.
 


  2014.10.07. 13:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   609   


---
 
Nekem a Plana Sylver van Istharán, ez is azok közt a fák közt volt amiket tavaly április végén hoztam félbevágva, hogy az 1100 db beférjen egy transzporterbe Idén már megkóstoltam a barackot róla.
 




  2014.10.06. 21:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (606) hsz.-re     Olvasás  
  •   607   
Avatar

---
 
Szépek ezek a fák, ideértve a sáragabarackokat is eggyel lentebb.
Nekem a tavasszal Ishtaraba oltott s.barack alig nőtt valamit.
A weiwa alanyok meg attól is elmaradtak, homokba igazi törpe fák lesznek.
 


  2014.10.06. 19:13  Hozzászólás  Válasz csarli1 (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   606   


*
 
Meg tudod mondani ,ezen a képen melyik a R. Time /amit anno hoztál / ?

Kép
 


  2014.10.06. 19:03  Hozzászólás  Válasz andras (599) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   


*
 
Nálam az Ishtara alany is bevált,azt is Csarli hozta Olaszból.A Weiwával ellentétben ez őszibarackhoz is jó alany,nem csak kajszihoz és szilvához.

Kép Kép

Ezek a fáim Ishatrán vannak,tavaly tavaszi ill. őszi öltetésűek,a tavasziakon már volt kostoló.





Képvarázslás.
Üdv.: Glifo
 


  2014.10.06. 18:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   604   


---
 
Az alanyokat Vitroplantól hoztam oltványokat pedig a Battistinitől. Most már az alanyokat is tőlük hozom.
 


  2014.10.06. 17:32  Hozzászólás  Válasz Vebber (601) hsz.-re     Olvasás  
  •   603   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem régebbi képe mindenkinek van, de kép nélkül is lehet írni ezt-azt.
 


  2014.10.06. 16:57  Hozzászólás  Válasz csarli1 (598) hsz.-re     Olvasás  
  •   602   
Avatar

---
 
Megkérdezhetem melyik ez a másik faiskola? Szívesen megnézném a honlapját.
 


  2014.10.06. 16:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (584) hsz.-re     Olvasás  
  •   601   
Avatar

---
 
Ezek tipikusan olyan témák, amiket muszály szemléltetni. Ez ősszel már nem megy.
Most annyival tudok segíteni, hogy a héten csinálok jó minőségű képet ékoltás forradásáról, amit oda tudsz tenni az írásodba. /Azokat a képeket is ki kellene cserélni jó minőségre, ahogy lehetséges./
 


  2014.10.06. 14:12  Hozzászólás  Válasz andras (599) hsz.-re     Olvasás  
  •   600   


---
 
Támasztórendszer szükséges? Nem
Idővel lesznek-e gyökérhajtásai? Nem, hacsak meg nem vágod a gyökereket.
 


  2014.10.06. 12:58  Hozzászólás  Válasz csarli1 (598) hsz.-re     Olvasás  
  •   599   
Avatar

---
 
Köszönöm Csarli, nagyon hálás vagyok, A részleteket majd pü-ben megbeszéljük.
Utána olvastam, 20-30% kisebb fa fejlődik rajta mint a C29-en.
A gyökérzetéről csak annyit találtam, hogy sok a hajszál, finom gyökere, van néhány vastagabb is.
Támasztórendszer szükséges?
Idővel lesznek-e gyökérhajtásai?
Bocsánat a kérdésekért, de ezekről nem találtam semmit.
 


  2014.10.06. 06:08  Hozzászólás  Válasz andras (589) hsz.-re     Olvasás  
  •   598   


---
 
Ha a szállítást megtudod szervezni Kecelről, akkor januárba tudok neked hozni Wawitot. Lényegében ez is ugyan az mint a Weiwa, csak most másik faiskolával vagyok kapcsolatba és náluk Wawit a neve.
 


  2014.10.05. 20:54  Hozzászólás  Válasz andras (596) hsz.-re     Olvasás  
  •   597   
Avatar

terra alapító
 
Nem baj, majd a moderátor áthelyezi a csevegőbe :D
Pár barackot nekem is be kéne szereznem, majd még átgondolom, nekem is centizni kell a helyet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.05. 20:51  Hozzászólás
  •   596   
Avatar

---
 
OFF: Bután érzem magam, mert OFFolom témát. Sajnálom, hogy elkezdtem.
Nem bánom, ha törlödik is.

ON: Ok, ha Németből nem sikerül, hozzátok fordulok.
 


  2014.10.05. 20:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   595   
Avatar

terra alapító
 
off:
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=D004h9Wiju4[/youtubekod]
off
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.05. 20:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (592) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   
Avatar

---
 
Köszi a bátorítást, de sajnos van határ :(
Van egy vicc is erre mifelénk:
- Hogy lesz a székelyből román?
- Átmegy a határon.
De lépjünk "túl" rajta és térjünk vissza a fákhoz, csak nosztalgiáztam egyet. :-D
 


  2014.10.05. 19:58  Hozzászólás  Válasz andras (591) hsz.-re     Olvasás  
  •   592   
Avatar

terra alapító
 
Most is Magyarországon laksz. Egy hete az egyik pap azt mondta a rádióban a misén, hogy már nincsenek távolságok, csak egy jó autó kell.
 


  2014.10.05. 19:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (590) hsz.-re     Olvasás  
  •   591   
Avatar

---
 
OFF: Hova ide> a fórumra vagy Magyarországra? :)

Csak tréfa volt. Gondolom a fórumról beszélsz.

Utoljára 2007-ban voltam Mo-on. Azóta kétszer is átutaztam.
Szép emlékek fűznek Budapesthez, 2 évet laktam ott 90-92. Ezután ritkán jártam felétek 1996, 2003, 2007 és kb ennyi.
Jővőre tervezem, hogy a családot egy hétre elviszem Hajdúszoboszlora vagy valami hasonló helyre. Aztán vissza a gyümölcsfáimhoz. Nekem ez az igazi kikapcsolodás. :wave:
 


  2014.10.05. 18:48  Hozzászólás  Válasz andras (589) hsz.-re     Olvasás  
  •   590   
Avatar

terra alapító
 
Valami azt súgja nekem, hogy ez a weiwa beszerzés is meg fog oldódni, csak járj ide gyakran a télen is. :-)
 


  2014.10.05. 18:41  Hozzászólás  Válasz csarli1 (586) hsz.-re     Olvasás  
  •   589   
Avatar

---
 
Szemezd Weiwára a kajszit, akkor -1 hét.

Köszi Charli, már csak az marad hátra, hogy valahonnan weivát szerezzek.
Németből jönn valaki haza, megmagyarázom neki mi kell, hátha tud hozni.

Februárban - (mínusz) huszonfokok mennyire sűrűek nálatok?

Mióta a felmelegedés megtette a hatását, azóta a február gyenge, de mínusz fokos, főleg éjszaka. Márciusban hamar melegszik (régebb nem így volt) majd visszaüt március végén és április közepe táján (-5- -10 fokig). Január hol gyenge, hol heteken keresztül -15- -25 fok.

Régebben Marosvásárhelyhez képest egy hónappal később tavaszodott, most 7-10 nap az eltolódás.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Fickópataka#Vall.C3.A1sok
 


  2014.10.05. 10:38  Hozzászólás  Válasz andras (585) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   


---
 
Februárban - (mínusz) huszonfokok mennyire sűrűek nálatok?
 


  2014.10.05. 10:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (545) hsz.-re     Olvasás  
  •   587   


---
 
A nyáron swett red képeket Beetee tett fel, és dícsérően írt róla.
 




  2014.10.04. 22:01  Hozzászólás
  •   585   
Avatar

---
 
Bocsánat, egy kicsit visszatérek svájci tájakra, "engem csak a majom érdekel" - címszó alatt :-D a http://meteonews.ch/en/Climate/M06722000/Evolène linken levő diagramra rávive az egeret, megmutatja a napali és éjszakai átlag hőmérségletet. Például februárban nappal +1fok, éjszaka -6 fok, márciusban nappal +4 fok, éjszaka -4 fok volt az átlag hőmérséglet ami nagyon közel áll a mi időjárásunkhoz. Igaz, ez valószínű, hogy mikróklimára utal és az is segít ebben, hogy a Valais kanton a legnaposabb országrész Svájban, amit én Fickóról nem állíthatok :( Ennek ellenére reménykedem , hogy én is eszek kajszit a saját fáimról.
Drukkoljatok nekem :)

Ha van valakinek valamilyen ötlete, hogy majd hogyan késleltessem a virágzást vagy hogyan védjem a fagytól a már kivirágzott fát, esetleg megfogant gyümölcskezdeményeket, szivesen fogadom.
 


  2014.10.04. 18:41  Hozzászólás
  •   584   
Avatar

terra alapító
 
Megnyílt a Tudástár  !

Ali-bá, Vebber, Atifoci és mindenki más aki kellő ismeretanyaggal rendelkezik! Töltsük meg tartalommal! Aki rászán 10 percet, írhatna egy közepes méretű hozzászólást valamilyen témában. Az sem baj, ha többen is írnak ugyan arról!
Pl.:
Oltás (ahogy én csinálom)
Szemzés (ahogy én csinálom)
3 rügyes metszés (ahogy én csinálom)
Gyümölcsfák ültetése (ahogy én csinálom)
stb.

Nem kell olyan szigorúan komoly írást írni, nem kell hogy hibátlan legyen, lehetnek olyanok, mintha valaki csak a szomszédjának mesélné el, hogy csinálja.

Előre is köszönöm azoknak akik rászánnak egy kis időt és írnak valami hasznos irományt az ide tévedő kezdőknek!


Persze nem ide kell írni, az hozzászólás elején lévő linken minden információ megtalálható.
 






  2014.10.03. 20:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (579) hsz.-re     Olvasás  
  •   581   
Avatar

terra alapító
 
:D A méret miatt vannak rajta! Ha azt választom hogy én vagyok a fa mellett és ők fényképeznek, akkor a következő esetek fordulhattak volna elő. Vagy én vagyok csak a képen, vagy csak a fa, vagy a cica ami ott szaladt, vagy a gyerek keze. :D
 


  2014.10.03. 20:03  Hozzászólás  Válasz Vebber (576) hsz.-re     Olvasás  
  •   580   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, de akkor beverném a fejem fogócska közben. Kordában nem akarom tartani, úgy nő ahogy csak akar. Most még kap egy kis korona alakítást, aztán rábízom a Jóistenre.
 


  2014.10.03. 19:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   579   


*
 
A piros kabátos a Sweet Red,a a kék meg lesz a Cunami :lol:
 


  2014.10.03. 19:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   578   


*
 
Ezt az indoklást elfogadom :-)
 


  2014.10.03. 19:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (561) hsz.-re     Olvasás  
  •   577   


*
 
Februárban azért járok a hegyen,mert már tele a t.köm a téllel és már gondolatban éppen 100-edszer metszettem meg a fáimat,meg megnézem hány fába rágtak bele az őzek,meg...stb,szóval lesz rá okom ;-)
Nekem is van egy körtém,amit az após oltott ,nem tudta a nevét ,én meg a Conferance-nek gondoltam,már elfogyott,roppanó héjú,nagyon édes,finom,nem kövecses,inkább krémes.Szóval jó.
 


  2014.10.03. 18:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (575) hsz.-re     Olvasás  
  •   576   
Avatar

---
 
Nagy fa lett volna belőlük úgy is, ha az első elágazások méter körül vannak.
Így hogyan fogod kordában tartani őket 5-8 év múlva? Nem fogják díjazni ha vastag ágakat kezdesz majd vágni róluk, mert túlnőnek.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég