Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2014.10.30. 22:05  Hozzászólás  Válasz csarli1 (823) hsz.-re     Olvasás  
  •   824   
Avatar

---
 
Köszönöm az infót, kicsit utána néztem, és kapható a Syllit 400 SC nálunk is, csak elég nagy kiszerelésben, de szánni fogok rá.
Hála neked, a rátaláltam a tebukanozolra is külömböző termékek formájában. Várom februárt, hogy beszerezhessem.

Nem bánnám, ha akár Te vagy Más idővel (mikor van) egy listát készítene a csonthéjasok kezeléséről (ha kell külön külön), mert ezekhez nem nagyon értek.
Valószínű mások hasznára is válna.
Olyasmire gondoltam, hogy:

Őszi:
Tavaszi:
Rügyduzadás:
Virágzás:
stb.

Be lehetne tenni a tudástárba is.
 


  2014.10.30. 17:10  Hozzászólás  Válasz andras (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   823   


---
 
Olaj, kén, és réz. Feleslegesen ne mérgezd a természetet. Ha a hőmérséklet január környékén felmegy +10 fok környékére, akkor is egy rezes lemosás, majd tavasszal rügyfakadás előtt szintén réz, és utánna ha 10 fok alatt van az átlaghőmérséklet akkor taffrinára dodin hatóanyagú szert. Ez lehet Syllit 400 SC.









Szerk.: Megigazítottam a hozzászólást, kicsit összekuszálódtak benne a zárójelek, gondolom így szeretted volna. Üdv.: Glifo
 


  2014.10.30. 17:04  Hozzászólás  Válasz andras (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   822   


---
 
Riza 250 EW, Folicur Solo, így sem ismerik, mert a hatóanyaguk 250g/l tebukonazol.
 


  2014.10.30. 12:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (807) hsz.-re     Olvasás  
  •   821   
Avatar

---
 
Chorust és Topast is lehet itt kapni, csak az a gond, hogy a boltokból októberttől mind a két szert visszaszállították a ügynökök a gyárnak.
Tebukanozolról nem hallottak.
Ha a jó öreg dithánlval mosom le és egy kis olajat keverek hozzá, ér valamit trafina és más gombák ellen? Persze a rezest sem hagyom el.
 


  2014.10.30. 08:19  Hozzászólás  Válasz Vebber (817) hsz.-re     Olvasás  
  •   820   


---
 
Sziasztok!
Szerintem biztos, hogy nem egy fajta van. Ha jól emlékszem az én Stellám észak amerikai fajta azon belül is talán kanadai.
Aprógyümölcső, de legalább annyira igénytelen mint a Zard. Sajnos a lombjáról nem igen tudok képet feltenni, mivel ezeket mirabolán magoncokba oltottam. Ha kimegyek a telekre, akkor esetleg tudok lőni egy pár képet ha szeretnéd.
 


  2014.10.29. 20:26  Hozzászólás  Válasz xenil (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   819   


*
 
Idén termett először pár szemet,így sokat még nem tudok mondani róla.
 


  2014.10.29. 19:15  Hozzászólás
  •   818   


---
 
xenil írta:Sziasztok!
Attól tartok, hogy ez nem az a Stella, mert ez valami olasz fajta. email címem: xenil@freemail.hu
Az ígért kép, bocsánat a minőségért, de PDF-ből másoltam ki.

http://kepfeltoltes.hu/view/141029/Zard ... es.hu_.jpg

A Bergevalról röviden. Atifocinak van ez a fajta. Francia oldalon olvastam róla. PPV rezisztens az Anegat, Shamade, Digat, Bergarouge mellett. A Goldrich körül érik. Későn virágzik, önporzó. Gyümölcsminősége kiváló, szép piros fedőszínnel borított. Ha betudod szerezni, akkor ajánlom.


hmm ez jó hír, köszönöm az infot :thumbup:
 


  2014.10.29. 19:04  Hozzászólás  Válasz xenil (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   817   
Avatar

---
 
Képet ide is be tudsz illeszteni, többféle képpen is. Ez az a kép ami kering a neten, na nem baj. Jövőre teszel fel saját képet.? :)
Stella mint fajta egy van. Milyen Stellarol hallottál te még (és most nem a cseresznyére gondolok :))?
 


  2014.10.29. 18:52  Hozzászólás  Válasz Vebber (815) hsz.-re     Olvasás  
  •   816   


---
 
Sziasztok!
Attól tartok, hogy ez nem az a Stella, mert ez valami olasz fajta. email címem: xenil@freemail.hu
Az ígért kép, bocsánat a minőségért, de PDF-ből másoltam ki.

Kép

A Bergevalról röviden. Atifocinak van ez a fajta. Francia oldalon olvastam róla. PPV rezisztens az Anegat, Shamade, Digat, Bergarouge mellett. A Goldrich körül érik. Későn virágzik, önporzó. Gyümölcsminősége kiváló, szép piros fedőszínnel borított. Ha betudod szerezni, akkor ajánlom.






Szerk.: Láthatóvá tettem a linket. Üdv.: Glifo
 


  2014.10.29. 18:40  Hozzászólás
  •   815   
Avatar

---
 
Xenil!

Itt írnak a Stellárol. Jövőre már meg tudod kóstolni? Jöhet minden tapasztalat. Fényképed nincs a lombjárol, leveléröl?
[url]http://www.vivaizanzi.it/it/prodotti/3/specie/albicocco/11/varieta/stella/203?type=hobby[/url]
 


  2014.10.29. 15:05  Hozzászólás
  •   814   


---
 
sziasztok!

Bergeval kajsziról valakinek vannak esetleg infói/tapasztalatai?
(Orangered és Bergeron) szülőktől származik, PPV toleranciája, rezisztenciája lehet? :)
 


  2014.10.28. 19:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (811) hsz.-re     Olvasás  
  •   813   


---
 
Aki a moniliát nem veszi komolyan az veszíti a termést . A legjobb a chorus ez még 0fok alatt is megtartja hatását. Én úgy szoktam eszt csinálni hogy, a virágzásban amikor még bimbós állapotban van ,vagy az első virág kinyílt azonnal egy dózissal megfújom és figyelem az időjárást ha pára köd vagy eső van a virágzás ideje alatt azonnal megismétlem ha a fa felszáradt a víztől, és még egyszer megfújom amikor már tömegével hullik a szirom lefelé . Figyelni kell a fát van olyan hogy valamiért néha van egy utó virágzás akkor ha kevés a virág legjobb leszedni ,de ha sok virág van ajánlott még egy védekezést beiktatni. A monilia nem csak a virágokat hanem a fa testét is károsítja ,van olyan is hogy a fa elpusztul. Ha már benne van a fába nehéz kipusztítani belőle. Régen a rubigan volt a legjobb ,Szerbiában még most is kapható a határ közelében lekók vegyenek belőle ,csak akkor használják amikor a fában is hiba van .
 


  2014.10.27. 21:31  Hozzászólás
  •   812   
Avatar

---
 
Ma hajnalra meg volt az első fagy, elég komolyan is gondolta, -4 °C -ig hűlt. /Jó, hogy hétvégén leszedtem a paprikát/.
Reggelre megint hideg lesz, tiszta, szélcsendes idő, már most fagyni kezdett.
 


  2014.10.27. 21:25  Hozzászólás  Válasz Vebber (810) hsz.-re     Olvasás  
  •   811   
Avatar

terra alapító
 
:-) Ezt már mondtátok régebben is. Viszont én kb 4 évvel ezelőttig pont úgy voltam azzal az 1 szem őszbarackommal, ahogy András. Akkor kezdtem el fújni vele, és azóta van levél a fán. (meg barack is). Szóval nem tudom mi ellen használt és mi ellen nem, de azóta tünetmentesnek mondhatom.
 


  2014.10.27. 21:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (807) hsz.-re     Olvasás  
  •   810   
Avatar

---
 
Nem írod pontosan, őszibarackban mire ajánlod a Chorust, de megjegyzem tafrinára nem jó.
Tafrinára tebukanozol a tuti (lemosózás ne maradjon el előtte). Ez egyébként moníliára is jó.
 


  2014.10.27. 20:16  Hozzászólás  Válasz andras (808) hsz.-re     Olvasás  
  •   809   


*
 
Nálam a Topas is bevált,Chorust csak hűvösebb idő esetén szoktam...
 




  2014.10.27. 19:26  Hozzászólás  Válasz andras (803) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem egészen nyugodt lehetsz. Tavasszal, virágzáskor 3-szor, de legalább 2-szer, mikor már teljes virágzásban van, meg egy héttel később, az őszinek mikor kilevelesedik akkor is egyszer Chorus 50 wg. Nem tudom nálatok kapható-e, de biztos van ugyan olyan hatóanyagú szer. A meggy és cseresznye tuti hogy tünetmentes lesz, és gyanítom az őszi is rendbe jön.
 


  2014.10.27. 19:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (805) hsz.-re     Olvasás  
  •   806   
Avatar

---
 
Nálam a főág teljesen elszáradt, két oldalága él.
Jövő héten őszi lemosás lesz, remélem segít.
Köszi a hozzászólásokat. :wave:
 


  2014.10.27. 19:22  Hozzászólás  Válasz andras (803) hsz.-re     Olvasás  
  •   805   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a monília az egyik öreg szilvát megkopasztotta, levedlette a kérgét foltokban.
 


  2014.10.27. 19:21  Hozzászólás  Válasz andras (802) hsz.-re     Olvasás  
  •   804   
Avatar

terra alapító
 
A monília eléggé egyértelmű, főleg meggynél. Ilyen kép gyakran látható.
Kép
 


  2014.10.27. 19:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (801) hsz.-re     Olvasás  
  •   803   
Avatar

---
 
Kezdek megnyugodni, a cseresznyéknél inkább ilyen tünetek voltak, de azért foglalkoztat a repedés is.
 


  2014.10.27. 19:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (800) hsz.-re     Olvasás  
  •   802   
Avatar

---
 
A gyümölcsnél igen, a leveleknél annyira, hogy a levelek lészáradnak, bebarnulnak. Inkább almával, körtével foglalkoztam eddig, náluk jobban ismerem.
 








  2014.10.27. 19:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (797) hsz.-re     Olvasás  
  •   798   
Avatar

---
 
Nem tudom, kis repedések keletkeztek rajta 1-3 egy fán, kb 0,5-1 cm-ek, de néhány kis pontból is folydogáltak. A levelei nem voltak foltosak, mint a Fortunának volt.
A repedések aztán beszáradtak, és a héja a törzsnek a repedéseknél olyan volt mint a csepű, ahogy eltávoltottam a finom szálkás részt, látszott a fa fás része, de a héja már gyógyulást mutatott. Kis hosszúkás odúk keletkeztek.
 


  2014.10.27. 18:55  Hozzászólás  Válasz andras (796) hsz.-re     Olvasás  
  •   797   
Avatar

terra alapító
 
Ööö nem lehet hogy az az őszi, és a meggy is egyszerűen csak moníliás?
 


  2014.10.27. 18:53  Hozzászólás  Válasz gaabre (790) hsz.-re     Olvasás  
  •   796   
Avatar

---
 
Bogarat ültettél a fejembe. ^:-/

Van két cseresznye fám amelyek ugyancsak mézgásak, nem akartak elindulni a főágról, hanem szép lassan visszaszáradtak rajta a rügyek/levélkezdemények, meg egész júniusig folyt és csak két oldalágból hajtott. Postán küldték őket és mivel nagyok voltak, levágtak belőlük. Ugyan így és emiatt vágtak le a két szilvámból is (Fortuna és Stanley) melyek közül a Fortunát ki kellett dobjam, mert vírus jeleket mutatott, csak alulról indult és foltosak voltak a levelek (kezeltem tripszek ellen, de semmi). A stanley szépet nőtt de úgy tudom toleráns a vírussal szemben. Ha ugyanazzal az ollóval vágták mind a négyet, biztos hordozó.
Lehetséges, hogy mind a négy fertözőtt?
A sharka a cseresznyét is támadja?
Féltem nagyon a kajsziimat, mit csináljak?
Váljak meg tőlük?
A stanleytől is?
 




  2014.10.26. 18:32  Hozzászólás  Válasz CAMROM (793) hsz.-re     Olvasás  
  •   794   
Avatar

---
 
Ez a korona egy kb. 8 cm-es oltócsapból fejlődött ekkorát. Úgy, hogy nyáron egyszer a szél kettétörte az oltócsapot, emiatt újra kellett kezdje a növekedést.
Így nézett ki a törzs felülről áprilisban, nemsokkal oltás után:

 


  2014.10.26. 18:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (783) hsz.-re     Olvasás  
  •   793   


---
 
Helló,
Jól néz ki, de ez hogy van minden ág egy egy szem vagy egy szemből fejlődött ennyire? (lehet, hogy hülye kérdés)
 


  2014.10.26. 16:13  Hozzászólás  Válasz andras (786) hsz.-re     Olvasás  
  •   792   


---
 
Az elég híg lé volt ! Én a shampion 50 vp -böl két zacskóval teszek 18 liter vízhez ,és jól lemosom hogy csak úgy csorog róla nem is jelentkezett ez évben még a levél jukacsosodás sem.
 


  2014.10.26. 16:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (779) hsz.-re     Olvasás  
  •   791   


---
 
A cimke szerint Bellon Gábor Debrecen az előállitó ! Az biztos gyorsan növekszik csak a törzs ennek is vékonyka és a termés súlya megdöntötte ,és szét is görbült a fa . jövőre vághatom vissza ,vagy szét szakad. Pedig nem szeretem vagdosni a 3cm ágak feletti részeket .
 


  2014.10.26. 07:40  Hozzászólás  Válasz andras (777) hsz.-re     Olvasás  
  •   790   
Avatar

terra alapító
 
Ráadásul nem tudom milyen alanyon van, de nagyon mézgás, helyenként repedezik a törzse és folyik belőle.


Erős a gyanúm, hogy azért sem szabadulsz a tafrinától, mert más betegségei is lehetnek a fának, le van gyengülve. Én a helyedben megszabadulnék tőle, egy rendes szilva alanyra szemezzél valami jó fajtát. Amiről biztosan tudod, hogy milyen.
 






  2014.10.25. 20:50  Hozzászólás  Válasz andras (786) hsz.-re     Olvasás  
  •   787   
Avatar

---
 
Látni kellene a gyümölcsöt. A lemosót én magam keverem (bordói lé).
 


  2014.10.25. 20:37  Hozzászólás  Válasz Vebber (785) hsz.-re     Olvasás  
  •   786   
Avatar

---
 
Háát, halottunk már olyat, hogy más lett, mint aminek adták.
Red Haventől függetlenül, meggyőződésem, a tafrina kulcsa a tél végi, és lehetőleg őszi is, normális rezes lemosó. Évek óta nem volt tafrinás fám. Lemosózás után pedig csak felszívódóval szoktam kezelni őket (kontakt szert nem keverek a permelébe).


Tél végi lemosást csináltam 2% Cu2SO4-el utána meg felszívodó permetszerrel. :(
Ezek szerint nagy a valószínűsége, hogy nem redhaven.
 


  2014.10.25. 20:30  Hozzászólás  Válasz andras (782) hsz.-re     Olvasás  
  •   785   
Avatar

---
 
Háát, halottunk már olyat, hogy más lett, mint aminek adták.
Red Haventől függetlenül, meggyőződésem, a tafrina kulcsa a tél végi, és lehetőleg őszi is, normális rezes lemosó. Évek óta nem volt tafrinás fám. Lemosózás után pedig csak felszívódóval szoktam kezelni őket (kontakt szert nem keverek a permelébe).
 




  2014.10.25. 20:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (781) hsz.-re     Olvasás  
  •   782   
Avatar

---
 
Vebber írta:Az a Red Haven biztos, hogy Red Haven? Nem egy tafrina érzékeny fajta.


Nekem így adták el, Romániában egy elég híres faiskola www.yurta.ro szerintem magyar a tulaj.
A fa három éves, minden évben trafinás, kezelem 3-4 szer tavaszon, külömböző szerekkel, de annyi mintha ne is kezeltem volna. Egy kicsit visszahúzodik, majd kezdi előlről. Csak a nyári melegek verik vissza. Mivel itt az idén csíki nyár volt, egész végig beteg volt.
Teremni nem termett, de szerintem ez nyilvánvaló, hogy miért. :(
 


  2014.10.25. 20:07  Hozzászólás  Válasz andras (777) hsz.-re     Olvasás  
  •   781   
Avatar

---
 
Az a Red Haven biztos, hogy Red Haven? Nem egy tafrina érzékeny fajta. Sztem a GF677 alanyt neked is érdemes lenne kipróbálni.
Kép nincs a Red Havened terméséről?

A Champion tuti fajta, már sokszor írtam. Tavaly március közepén -15 fokos hideget kaptunk a nyakunkba. A barackok annyira elfagytak, hogy sok fának a fás része is sérült, néhány ki is pusztult. A Champion viszont úgy vészelte át, hogy "csak" virág rügy fagyás volt, de tavaly is termett egy keveset.
 


  2014.10.25. 19:46  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (770) hsz.-re     Olvasás  
  •   780   


*
 
Van egy Rubira csemetém is,ha beindul ennek a magoncaira szemzek majd /na persze ez még odébb van/...mire a mostani fáim csere-állapotba kerülnek.

http://indafoto.hu/atifoci/image/21025945-7f469c6a/user
 


  2014.10.25. 19:45  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (775) hsz.-re     Olvasás  
  •   779   


*
 
Hol vetted ? ...ilyen alanyról még nem hallottam,pedig ismerek jópárat...
 


  2014.10.25. 19:44  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (776) hsz.-re     Olvasás  
  •   778   


*
 
Meszes,száraz talaj alanya a mandula.
 


  2014.10.25. 19:28  Hozzászólás
  •   777   
Avatar

---
 
Köszönöm az őszibarack ajanlatokat. :thumbup:
Nekem van már Red Heaven, sajnos már a második éve nem tudok megszabadulni a trafinától. Nagyon fogékony. Ráadásul nem tudom milyen alanyon van, de nagyon mézgás, helyenként repedezik a törzse és folyik belőle.
A másik Cardinál, alig hajtott ki (egy szemből), azt hittem nem is fog. A trafina nem fogja, de nagyon lassan fejlődik. Szemeztem a törzsbe egy Bianca Red Heavent.

Még egyet kipróbálok, valószínű Champion lesz. Ha ez sem megy, igyekszem átoltani szilvába őket, lássam, hogy viselkednek.
Köszi a segítséget, ha van még ötlet szívesen fogadom.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég