Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.07.04. 19:53  Hozzászólás
  •   4459   
Avatar

---
 
Alibá!
Színesedik a Collinsod! :thumbup:
043.JPG
------------------------
Megtekintve 11625 alkalommal.

044.JPG
------------------------
Megtekintve 11625 alkalommal.

 


  2016.07.04. 18:44  Hozzászólás
  •   4458   
Avatar

---
 
A Dixired ma
Fénykép0139.jpg
------------------------
Megtekintve 11581 alkalommal.

Fénykép0140.jpg
------------------------
Megtekintve 11581 alkalommal.

Fénykép0141.jpg
------------------------
Megtekintve 11581 alkalommal.

Fénykép0137.jpg
------------------------
Megtekintve 11581 alkalommal.

 


  2016.07.04. 16:38  Hozzászólás
  •   4457   


---
 
P7040483.JPG
Cserikajszi
Megtekintve 11571 alkalommal.

Úgy gondolom, hogy mindenki nagyon elfoglalt ezért csak ránéz az egyes oldalakra, hátha van valami érdekesség.
 


  2016.07.02. 21:42  Hozzászólás
  •   4456   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Lefőztük a barack lekvárt, Goldrichből sikerült. Nagyon szép volt a színe, az íze is elfogadható, azonban egy kicsit szálkás.
Utólag figyeltem meg, hogy a szálkás rész közvetlenül a mag körül alakult ki, a húsa másképp megfelelőnek bizonyult.

A Farclomon, most már csak egy darab kajszi maradt, ha tovább folytatódik ez a meleg, még lehet esélyem a beérésre.
Azt amelyik leesett, "ketté" vágtam volna, de a magja már teljesen ki volt alakulva.

A Lady Cotom rettenetesen beindult, nagyon nő, de megtámadta a monília és sajnos későre vettem észre. Így elveszítettem két vázágat, de nincs veszély, van még elegendő.
 


  2016.07.02. 20:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4454) hsz.-re     Olvasás  
  •   4455   


---
 
Tudom nem vígasztal, pár napja tetem képet a Spring Ladyről, hát nézem másnap hogy tök puha, nálam is kezdett rohadni, leszedtem 80%-a rohadt volt, egy kis részt tudtam levágni, de még érhetett volna. Külsőleg pedig hibátlan volt....sok eső volt sajnos :(
Hangyák ellen szalag a fák törzsére?
 


  2016.07.02. 19:40  Hozzászólás
  •   4454   


*
 
Hogy tovább fokozzam az indulataimat...ősztől tavasz végéig a négylábúakkal van tele a hócipőm...nyár elejétől meg a két ill. a négy/nél több lábúakkal...nem elég,hogy lopnak,megindult az érő barackokra a rovarinvázió...a hangyák a szokásos...csúcsi részen megkezdik 1-2 nap rohadás...aztán a másik kedvenceim a rózsabogarak...meg a..vmelyik amelyik megszúrja,benyomja nedvét és rohasztja...a Spring ladym gyönyörű..lett volna, sok is szép is lett volna..most meg a 90 %-át verem le mert a dögök rohasztják...vajon mennyi permetezéssel tudnám épen tartani a barackokat ?????????????
Persze..készülök...idén több flakonos rovarcsapdát teszek ki...de sztem ez annyi mint Pekingben egy kézigránát.../bocs most hirtelen más nem jutott eszembe.../..és esetleg próbálkozok 3 napos rovarölőkkel....egyéb ötlet ????
 




  2016.07.01. 19:42  Hozzászólás
  •   4451   


---
 
003.JPG
------------------------
Megtekintve 11707 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 11707 alkalommal.

 


  2016.07.01. 11:43  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4449) hsz.-re     Olvasás  
  •   4450   
Avatar

---
 
Nem azt írtam, hogy csak az egészsége alternatíva :) Az indulat pedig nem vezet shova. Az pedig nem megalkuvás, gyávaság, hogy indulatból nem csinál hülyeséget.

A kertészeti csevegőbe tedd kérlek az említett példákat.
 


  2016.07.01. 10:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (4441) hsz.-re     Olvasás  
  •   4449   


---
 
"Megélhetési bűnözést meg majd menet közben megállapítják"
Ez szerencsére nem így van, este ha lesz időm, teszek fel példa történeteket.
"Egészség legyen a többin meg túl teszed majd magad."
Ezt úgy hívják, hogy gyáva, megalkuvó hozzáállás. Ha mindenki meghunyászkodna ebben az országban, akkor senki nem termelne semmit
 


  2016.07.01. 09:40  Hozzászólás
  •   4448   


---
 
Sziasztok, van valakinek Inka őszibarackja (lengyel eredetű) és tapasztalata erről a fajtáról?
 


  2016.06.30. 21:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (4446) hsz.-re     Olvasás  
  •   4447   
Avatar

terra alapító
 
Vegyes élő kerítés, 2,2 m magas 0,5 m széles sövénynek nyírva. Gleditsia, narancseper és tűztövis. Be sem látni a kertbe és télen is zöld. Nyáron kétszer nyírtam az oldalát, télen tetejeltem. Sok munkával járt, de hatékony védelem volt. (Ma is jól szolgál, az új gazdának van egy embere, az nyírja.)
 




  2016.06.30. 21:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (4443) hsz.-re     Olvasás  
  •   4445   
Avatar

---
 
Alibánál láttam a nagy kertbe a kerítés nyomvonalán olyan szúrós sövényt, komoly tüskékkel, hogy azon nem igen mennek át lopni. Nevét nem tudom, de ha előkerül biztos elárulja.
 


  2016.06.30. 21:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (4438) hsz.-re     Olvasás  
  •   4444   
Avatar

---
 
Vétek lenne kivágni, ha nem felel meg a kívánalmaknak, akkor jöjjön az átoltás (éveket lehet nyerni vele)
 


  2016.06.30. 21:24  Hozzászólás  Válasz Vebber (4442) hsz.-re     Olvasás  
  •   4443   
Avatar

---
 
Igen, tudom a szomszédomtól. Viszont nála már olyan sűrű és magas, hogy ember legyen a talpán, aki átmegy rajta...
 


  2016.06.30. 21:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (4437) hsz.-re     Olvasás  
  •   4442   
Avatar

---
 
Ezt nevezik csodasövénynek is. Még a homokba nulla csapadék mellett is megél, és nő mint a gomba. Viszont nem áthatolhatatlan. Nem szúr, nem büdös, semmi.
 


  2016.06.30. 21:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4435) hsz.-re     Olvasás  
  •   4441   
Avatar

---
 
Mérgezéses tünettel korházba kerülnek, rossz esetben halál, már nyomoznak is.
Megélhetési bűnözést meg majd menet közben megállapítják.

Egészség legyen a többin meg túl teszed majd magad. Nálunk idén gyümölcs nulla, mindet elvitte az időjárrás.
Az egyetlen el nem fagyott Caldesi, a sok esőtöl kirepedt, és az összes rohad le a fán, hiába kaptak kontakt rezet.
Ez van.
Idén csak zöldség van (tudom a paradicsom gyümölcs), annak is örülönk. Nagyobb problémánk ne legyen.
 


  2016.06.30. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (4437) hsz.-re     Olvasás  
  •   4440   


*
 
Nekem elég nagy...kb 250 m lenne körbe...
 


  2016.06.30. 21:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4435) hsz.-re     Olvasás  
  •   4439   
Avatar

---
 
Tegyél ki magasra néhány jól látható nagy méretű dobozt Mega Izom Security felirattal, alján egy rossz mozgásérkezővel ( ami lámpál alján van ).
Talán elég, ha elbizonytalanodnak.
Ha van közelben más gyümölcsös, azt fogják választani. Talán.
 


  2016.06.30. 21:09  Hozzászólás  Válasz emendasajt (4436) hsz.-re     Olvasás  
  •   4438   
Avatar

terra alapító
 
Az ilyenek láttán gondolkodik el az ember, hogy ha már két éve nem teremnek normálisat a fák, lehet ki kéne vágni azt az egy-két tövet a francba, és valami finom, ellenálló, időjárásra sem érzékenyet ültetni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.30. 21:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4435) hsz.-re     Olvasás  
  •   4437   
Avatar

---
 
Tekintélyes méretű lehet a birtokod, ennél fogva a kerítés hossza is. Mégis: mennyi lenne méterben a kerítés, saccra természetesen (a turkesztáni szilben gondolkozom kerítés gyanánt, mert lehet, hogy tudnék szerezni hozzá egy rakat vesszőt dugványnak, persze csak akkor,ha megvalósíthatónak tartod)
turkesztáni szil
 


  2016.06.30. 20:45  Hozzászólás
  •   4436   


---
 
Most érik nálam a Flavorcot. Elég apró, bár ez az első termése.Enyhén hosszúkás, de még a magja is. Húsa "vékony" Ízre nem rossz, de van nála jobb is.
Csináltam pár képet, íme:
DSCN5275.JPG
------------------------
Megtekintve 11741 alkalommal.

DSCN5277.JPG
------------------------
Megtekintve 11741 alkalommal.

RSCN5278.JPG
------------------------
Megtekintve 11741 alkalommal.

 


  2016.06.30. 20:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (4434) hsz.-re     Olvasás  
  •   4435   


*
 
Az érésben lévő gyümölcsről írtam eggyel lejjebb...a hangyák és egyéb rovarok rágásától ,a rothadástól miért ne védhetném meg az érő gyümölcsöt ??
Bizonyíték gyűjtése...az viszik el...
Rajta kapni,rendőrt hívni...esély mint a lottó ötösre...
Kerítés..egyrészt rohadt drága lenne,másrészt tolvajok ellen hatástalan...
mellesleg hogy zajlana a bizonyítás ?...a tolvaj feljelentene,hogy permetezett volt a barack amit lopott tőlem :?: ...én meg azt mondanám : Tőlem nem loptak semmit...na akkor 1:1...
Ja és ne hidd hogy megélhetési bűnöző...évekkel ezelőtt kaptam már el fehér ,nyugdíjas,napszámos nőt akinek a fia nyugdíjba ment rendőr volt-és az anyjához hasonlóan hegy-tolvaj...nem azért lop,mert rá van szorulva,hanem mert egyszerűbb és olcsóbb és kevésbé fárasztó ,mint saját fákkal foglalkozni.
 


  2016.06.30. 20:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4432) hsz.-re     Olvasás  
  •   4434   
Avatar

---
 
Az, hogy nem kéne ellopni a termésed, elég nyílvánvaló -kellene legyen- magától is.

De, ha te megpermetezed az érrésben lévő gyümölcsöt azzal a célzattal, hogy árts annak aki ellopja, az önbíráskodás.
Az sem segítene rajtad, hogy tettél ki táblát a permetezésről. Érésben lévő gyümölcsnél nem tudnád alappal védeni, hogy arra szükség volt.
A tolvaj/ok valószínű még megélhetési bűnöző/k is, ami neki/k enyhítő. Az is könnyen meglehet, hogy a termést eladja, és annak aki megveszi és megeszi -akár gyermek is lehet- okozna egészségkárosodást, eseleg halált. Ha rád bizonyítanák lecsuknának.

Csak úgy "tehetsz" ellenük, hogy bizonyítékot gyűjtesz ellenük, tetten éred, rendőrt hívsz, kerítést csinálsz.
Az ingerültséged érthető. Nem azért kínlódsz vele, hogy a tolvajok által váljon sz@rrá.
 


  2016.06.30. 20:03  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4419) hsz.-re     Olvasás  
  •   4433   


*
 
Bocs ha ingerültnek tűnök ,de nem ez az egyetlen problémám...ma reggel anyu szólt ,nézzem meg a kerti nagy fát /Ceglédi arany /...megnéztem ,lefújtam Teldorral /elméletileg 3 napos /...de sztem nem volt értelme mert gyakorlatilag 99 % a fel van repedve és már sok a rohadt...aztán kimentem kirakni a táblákat és..és érne a Spring Lady,de hála a hangyáknak és az elmúlt esős-párás időszaknak el kezdett rohadni ,a kis dögök zabálnak bele össze-vissza /legalább úgy csinálnák,hogy megeszik azt amit megkezdenek... /..aztán 1-2 nap és teljesen lerohad..na ezzel mit kezdjek ???
 


  2016.06.30. 19:57  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4424) hsz.-re     Olvasás  
  •   4432   


*
 
tehát erős felindulásból mondtam,hogy permeteztem...de MIVEL ???....permetezhettem volna rá ásványvizet is...az is permetezés,mert permetezővel van kijuttatva..én most kőlisztet permeteztem ki...ez ártalmatlan,viszont jól láthatóan foltos lesz a fa ..levele,termése stb.Tettem ki kb 10 táblát,na nem irodalmi stílusban megfogalmazva /némi anyázás,meg dögölj meg meg hasonlók belefértek.../.Szóval odamegy a "genetikai hulladék" látja a foltos fát,látja a táblát...összerakja a képet és jó esetben nem szedi le...rossz esetben de...
egyébként mióta van megtiltva,hogy növényvédelem címén permetezzek ?...A kerítés nekem sokba kerülne ,nincs rá keret...
viszont törvényt a magántulajdon védelmére mondjuk ideje lenne hozni...

..ja mi van akkor ha egy ilyen krapekot /vagy nőt / rajtakapok ,jól megverem,aztán kihívom a rendőröket és feljelentem lopásért és hogy megtámadott és önvédelemből eltörtem a kezeit meg a lábait...?
 


  2016.06.30. 19:48  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4424) hsz.-re     Olvasás  
  •   4431   


*
 
tegyük tisztába :)

Lásd 4422.hsz első sora...
 




  2016.06.29. 20:40  Hozzászólás  Válasz Lactarius (4427) hsz.-re     Olvasás  
  •   4429   


---
 
Jól néz kis, ízre milyen? :)
Szomszédban érik valamilyen óriás fajta lehet,/gondolom/ első szemek már a földön voltak ma.
2m magasan lévő barackokat nem dobálta le, szépen beérnek, alatta mindent ledobott.
Érdekes, hogy milyen apró dolgokon múlik....
 




  2016.06.29. 20:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (4426) hsz.-re     Olvasás  
  •   4427   


---
 
Ez valami hagyományos magyar fajta lesz...közben ehetőre érett a Kuresia eleje:
Kuresia20160629.JPG
------------------------
Megtekintve 11873 alkalommal.

Kuresiak.JPG
------------------------
Megtekintve 11873 alkalommal.

 


  2016.06.29. 09:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (4310) hsz.-re     Olvasás  
  •   4426   


---
 
Nos, éreget az 'Aurora'. :P Esetleg volna valakinek tippje, hogy miféle fajta lehet?
A képeken láthatónál kissé narancsosabb volt a valóságban. Nagyjából együtt érik a Bergeronnal, kb. az van ilyen állapotban.
Ez a furcsa rücskösség fajtajelleg lehet? Szóval jó lenne tudni a tutit... :geek:

'Aurora' 1  'Aurora' 2
 


  2016.06.29. 03:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4423) hsz.-re     Olvasás  
  •   4425   


---
 
Ezért találták ki az I-II-III kategóriás szereket. Mivel neked nincs zöld könyved, csak III kategóriás szereket vehetsz, ami szinte ártalmatlan meleg vérűekre. Azért nem embereket írtam, mert aki más ember által megtermelt termékét ellopja, az számomra genetikai hulladék.
 


  2016.06.28. 20:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4423) hsz.-re     Olvasás  
  •   4424   


---
 
Tegyük tisztába a dolgokat!
Ha te lepermetezed a fáidat méreggel, és kiírod, hogy mit tettél és emiatt mi várható, ha ellopják, akkor jogilag rendben vagy. Ha farkasvermet ásól, és felhívod erre a figyelmet, de a betörő beleesik, és meghal akkor te nem vagy büntethető.
De! és ez a legfontosabb! Kerítésnek lennie kell,ugyanis akár egy gyerek is betévedhet, és ha ekkor történik valami, akkor elővehetnek, sőt elő is vesznek.
Egyébként a kamerarendszer kisebb aksiról, vagy törpefeszültségről is üzemetethető. Keress ott, egy ezzel foglakozó szakembert.
 


  2016.06.28. 20:42  Hozzászólás  Válasz Jana11 (4421) hsz.-re     Olvasás  
  •   4423   


*
 
Értelemszerűen ha mérget használnék abból a család,én és a szokott vevőim nem kapnának..az lemenne a fáról...Feljelentenének ?? Milyen alapon ?? Írok egy permetezési naplót ,abba beírom,hogy rágó kártevők ellen..ami igaz is,mert a hangyák már dolgoznak...plakát lesz...egyébként meg mit keresnek az ÉN BIRTOKOMON ??? Utálom az amerikaiakat,de erre van egy jó megoldásuk...ott kicsit más a magántulajdon jelentése...
 


  2016.06.28. 20:37  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4419) hsz.-re     Olvasás  
  •   4422   


*
 
Most még nem mérgeztem...csak azt írtam,hogy permeteztem...egyébként Kolloidizált mikromeliorittal...ami gyakorlatilag kőliszt ,teljesen ártalmatlan viszont rendesen foltot hagy az egész fán,így a vak is látja,hogy permetezve van,emiatt piacra vinni aligha fogják /viszont jó esetben látják hogy valamivel lepermeteztem /..az az éjjellátó áram nélkül is működik ?..mert áram a környékemen nincs...
Tavaly is megcsináltam az első lopás után ,akkor az early Redhaven volt az áldozat...permetezés után nem volt több látogató...most egy darabig megy a kőliszt Nonittal,hadd fehéredjenek a fák ....aztán meglátom ,van néhány vérgőzös ötletem :twisted:
 


  2016.06.28. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4418) hsz.-re     Olvasás  
  •   4421   


---
 
Ati, veled érzek, néhány éve nekem is lopták általam ismert emberek a kajszimat. De!!! Óva intelek a komoly méreggel való permetezéstől még felindultságodban is. :shock: Egyrészt növelheted a bajt, mert valóban komoly eü. kárt okozhatsz a gazember/ek/nek, de ha följelentenek ők vagy egy orvos,
akkor nagyon megütheted a bokád, mindegy hogy vélt vagy valós az igazad. Másrészt így ha lepermetezed az érésben lévő gyümölcsöt mondjuk
erős méreggel, akkor ti is, vagy a te vevőid is kapnak a méregből rendesen. Ha akkor, mikor tőlem loptak, és ha akkor kinn találom őket a területen, valószínüleg már a börtönben ülnék, mert szétkaptam volna őket /nehézatléta voltam, meg tudtam mozgatni olyan 2 mázsa körül, szóval az ideg meg a
kondi meg volt hozzá..Azóta lehiggadtam kissé, szóval tudom hogy az ideg nagy dolog, de ne legyen rossz tanácsadó... Valahogy másképp kellene megoldani
a lopás megnehezítését...
 


  2016.06.28. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4418) hsz.-re     Olvasás  
  •   4420   
Avatar

---
 
Hát...egy kiadós hascsikarást minimum megérdemelnének! Gondolom, sötétedéskor járnak arrafelé - valami jó szúrós növénnyel kellene körülvenni az érésben lévő fákat, vagy az ágak közé rakni néhényat... talán. Persze nem biztos, hogy megoldás lenne és ráadásul még plusz munka is. Igazán sajnálom!
 


  2016.06.28. 20:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4418) hsz.-re     Olvasás  
  •   4419   


---
 
Az a baj, hogy nem az első eset, már odaszoktak. Lehet, hogy eladják, így nem ér semmit a mérgezés.
Viszonylag olcsón lehet éjjellátó kamerát is kirakni, azzal gyorsan meg lesz a tettes. Aztán, ami belefér...
 


  2016.06.28. 20:15  Hozzászólás
  •   4418   


*
 
Nálam ma kiment a biztosíték...du kimentem körülnézni és látom,hogy az Orangeredet teljesen lelopták /ez van most teljes érésben...ill. volt /...na elszakadt a cérna ,este kimentem és az összes érés előtt álló barackfámat lepermeteztem....holnap meg rakok ki pár plakátot is saját költeményeimmel , a szöveg megvan,de ide nem írnám le...rohadjanak meg ...ezután mindig lesz 1-2 érésben lévő fa,ami kap némi vegyi beöntést...
 


  2016.06.28. 20:02  Hozzászólás
  •   4417   


---
 
Spring Lady ma..csodaszép! :banana:

Második éves a fám, kemény tavaszi fagyok voltak többször is, volt vagy 10db virág a fán, mégis maradt 1szem!

IMAG6558.jpg
------------------------
Megtekintve 12401 alkalommal.

 


  2016.06.27. 20:56  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4411) hsz.-re     Olvasás  
  •   4416   


*
 
Hát engem még így sem beszéltél rá...
 


  2016.06.27. 20:54  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (4408) hsz.-re     Olvasás  
  •   4415   


*
 
Előrébb vagy..nálam még nem érik ,igaz nekem csak egy fél fám van belőle /rászemezve másra/
 


  2016.06.27. 20:52  Hozzászólás  Válasz laca12 (4403) hsz.-re     Olvasás  
  •   4414   


*
 
Amelyik fámon pár szem van csak, arról már kostoltam..még 1-2 nap azért kell hogy ne legyen annyira savas.
 


  2016.06.27. 20:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (4401) hsz.-re     Olvasás  
  •   4413   


*
 
Már most is...
 




  2016.06.27. 20:42  Hozzászólás
  •   4411   


---
 
Priabella: érése, kb a Media+5 nap.
Hamar színeződik, nagyon nehéz a szedést meghatározni. Igazi áruházi fajta. szép színes, kemény húsú(kevesebb fedőszíne van, mit az előzőnek és a csücske is elhanyagolható)
Féléretten, igazán rongy íze van. Alapvetően utálom a grape-fruit-ot, na de ennek még azon túl, valami fertelmes utó íze is van, ráadásul jó savas, igazi ízlelő -bimbó romboló.
Teljes érésben már fogyasztható, kellemes ízű, ekkpr már jelentősen csökkennek a savak, ill. mérsékelt citrusosság jellmezi. Cukor tartalma, közepesnél magasabb, húsa, ekkpr is kemény.
Az igazi meglepetés akkor ér minket, ha fent hagyjuk a fán, tűlérni.
Ekkor is kemény, de harapáskor, fröccsenően - kibuggyanóan lédús, a savak elbomlanak. Cukra magas, aromája visszafogott, nem megszokott, de igen finom, ekkor mondtam azt, hogy megkegyelmezek a fajtának, sőt... :)
Magvaváló.
Ezt a fajtát,piacon ne vegyétek, biztosan nem lesz jó ízű. Házi kertbe, vagy kis termelőnek alkalmas fajta, olyan személynek, aki képes kivárni a fán való túlérést.
Ekkor fejedelmi asztali barackot kapunk, így már nálunk is, mindenkinek ízlik.(előtte mindenkit megszívattam a félérettekkel :)
ennek a fája, magas törzsön is feltörő, közép erős növekedésű.
priabella.jpg
------------------------
Megtekintve 12507 alkalommal.

 




  2016.06.27. 20:23  Hozzászólás  Válasz laca12 (4403) hsz.-re     Olvasás  
  •   4409   


---
 
Persze, olvass vissza. A Kuresia június végén - július elején érik, nálam már szép piros, pont este ettem egy nagyon finom már érett barackot a fájáról.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron