Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2022.04.24. 19:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (10938) hsz.-re     Olvasás  
  •   10954   


---
 
Messze magasan a Bergeval muzsikál a legjobban mind közül. Hiába, a Bergeron gén nem hazudik...
Ráadásul a lekvárját is nagyon szeretem. Igazi parfümös cucc. :thumbup:
Persze mindezektől még igaz, hogy vennünk kell a gyümölcsöt a lekvárhoz. :(
 


  2022.04.24. 18:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (10952) hsz.-re     Olvasás  
  •   10953   


---
 
Igen, nekem is voltak már hasonló gondolataim. Két év kihagyás után nagyon akarnak teremni a fák, valami szuper erőben vannak, mindennél jobban bírják a megpróbáltatásokat, tankönyvi adatoknál nagyobb hideget stb.
Szilván már láttam ilyet, amikor kb. két napig virágzott (hidegben, esőben, szélben, méhek nélkül) épp hogy látható kis virágokkal a szilvám, meg voltam győződve, hogy semmi nem lesz rajta. Gyenge közepes termés lett
 


  2022.04.24. 17:37  Hozzászólás
  •   10952   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit elgondolkodtam a sárgabarackokon. Az idei virágzásban végig esett az eső, permetezni nem tudtam, és még éjszakai fagyok is rendszeresek voltak. Valamikor 6 fát rendeltem, olasz fajtákat. Még 2 van meg belőlük. Egyszerűen elszáradtak. Most az a 2 is kuka. Elvitte a fagy meg a monilia. No de ne m is ez az érdekes. Ez a 2 fa az udvarban van, ami kb 2 méterrel magasabb mint a kert. A fóliám is a kertben van, és idén vettem rádiós hőmérőket. Mikor az udvarban -1 fok volt, a kertben -5. 4-5 fokkal mindig hidegebb volt a kertben, minden nap néztem. Azt gondoltam, ha az udvarban reszeltek a kajsziknak, amik nagy fák, a kertben igen alacsonyan tartott fáknak esélye sincs. Ma nagyon meglepődtem, A Magyar kajszi, a Gönci, is túlélte, a Goldrich rogyásig van, pedig a koronája teteje 2,5 m. A Mimo-t és a Compakta-t nem tudtam megnézni, nem akartam a sarat taposni, de messziről úgy láttam, azokon is van. Nem nagyon értem.
 


  2022.04.24. 08:49  Hozzászólás
  •   10951   


---
 
kajszi.jpg
------------------------
Megtekintve 5255 alkalommal.


Elnézést kérek attól, akinek súlyos kára van idén is!
8-ból 3 kajszi fám maradt, az elmúlt két évbengyakorlatilag nem volt termés, most szépen van a fákon, Ez a fiatal Goldrich. (törzse beteg ennek is)
 


  2022.04.22. 16:57  Hozzászólás  Válasz firpolino (10949) hsz.-re     Olvasás  
  •   10950   


---
 
Kösz...amúgy kötés nagyon sokszor volt már...csak aztán vmilyen állapotban elfagyott...volt amikor már ezeknél nagyobbak voltak. Nagyon reménykedek, hogy idén ez már megmarad.
 


  2022.04.21. 17:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10947) hsz.-re     Olvasás  
  •   10949   


---
 
Nagyon szépek a kajszik. Remélhetőleg most már csak a ritkításra és szüretre lesz gondod.

Én egyelőre csak álmodozom ilyen szép terméskötődésről.
 


  2022.04.21. 05:14  Hozzászólás
  •   10948   
Avatar

rendszer admin
 
Annak ellenére, hogy sok virág volt a nektarinomon, nagyon összejött ez a hét, és el is felejtkeztem kicsit róla.
Most így nem tudom, hogy elvirágzott, vagy lefagyott. :remulet:

A körtefám pár méterre van tőle, de még mindig szépen virágzik! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2022.04.13. 10:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (10943) hsz.-re     Olvasás  
  •   10945   


---
 
Sajnálom a tiedet is meg a magamét is...Nálam ma reggel oldotta meg a nagytakarítás a kajszikat úgy kb.
3 méter magasságig. Valóban elsősorban a Tsunami, Pinkcot károsodott nagyon. De a Lady is az említett magasságig
elég sok barna bibét mutat. Szerintem a 3 m magasságon felül, az ághegyeken lesz valami talán.
Ha nem jön semmi további jelentős akció...
 


  2022.04.12. 18:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (10943) hsz.-re     Olvasás  
  •   10944   
Avatar

---
 
Én még mindig nem merek még csak tippelni sem ,hogy mi maradt eddig a fákon, szinte minden reggel van némi fagy és a hétvégi előrejelzés sem néz ki túl jól.....,,,de ez a Lady Cot ......
 


  2022.04.12. 16:53  Hozzászólás
  •   10943   
Avatar

---
 
A kora reggeli fagyok legnagyobb vesztesei a Tsunami, a Farclo és az Orangered, nagyjából 70-90 %-os kárral. A Magic és Wonder cot már előtte is lesújtó képet mutatott. Az összes többi megúszta úgy 20-50 %-kal (meglepően jól bírta a Kuresia és az aprium)
 


  2022.04.10. 17:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10941) hsz.-re     Olvasás  
  •   10942   
Avatar

---
 
Nálam az egyik legstabilabb fajta és teljes érésben - amit nem könnyű kivárni - még nagyon finom is :dejo:
 




  2022.04.09. 16:48  Hozzászólás
  •   10940   


---
 
Nem akarom elkiabálni, mert ...volt már, hogy 1,5 centis termésekkel fagytak el a fáim, de...ha ...nem lesz több fagy egész korrekt termés várható...gyakorlatilag amin volt virág azon van...pontosabban lehet termés is...és pl a kert Lady Coton brutális kötés van ...neki is álltam metszeni, mert az tavaly elmaradt, nagyon sűrű és rengeteg a kötött virág rajta, szóval jó esetben ezen felül is kell ritkítani...csoda, hogy pl az Ishtara alanyú Rubistán is van, ami korán virágzott...na de várjunk...egy hónap múlva talán tutibb lesz a jövőkép is...egyenlőre reménykedek...
 


  2022.04.07. 17:21  Hozzászólás
  •   10939   


---
 
Talán annyit, hogy elkezdtek a fák alkalmaszkodni a szélsőséges időjáráshoz. Még ilyen elhúzódó virágzásra 45 év alatt nem emlékeszem. A felső lombkorona külső ágain most kezd bimbózni. Tavaly is így volt egy pár kg kajszi. Reméljük idén is megmarad a késői virág.
 


  2022.04.07. 08:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (10907) hsz.-re     Olvasás  
  •   10938   


---
 
Nah...! Idén is annyi kajszit teszünk üvegbe, amennyit veszünk... :hiha: :thumbdown: :angry-banghead:
Csak azért nem vágom ki a fákat, mert 'elférnek'. A helyükre se tennék mást, tehát maradhatnak. Aztán ha lesz valami, akkor jó... Pont. :P :udvozlet:
 


  2022.04.04. 20:33  Hozzászólás
  •   10937   


---
 
Ma megnéztem pár kajszivirágot...talán nem fagyott el minden...de nem görcsölök, pár hét és úgyis kiderül mi marad.
 


  2022.04.01. 08:17  Hozzászólás
  •   10936   


---
 
Az őszibarackok szépen virágzanak, viszont a tavalyi év elhanyagoltsága miatt nem túl szép a terület, így kevesebb "jó" képet tudok mutatni , íme 1-2 : FrancoiseFlavorcrest...amúgy a Cresthavent kivéve az összes teljes virágzásban van.
 


  2022.04.01. 07:55  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10933) hsz.-re     Olvasás  
  •   10935   


---
 
Értem , a jövőben tartózkodok az ilyen jellegű bejegyzésektől.
 


  2022.03.31. 20:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10933) hsz.-re     Olvasás  
  •   10934   
Avatar

---
 
Sejtem mit akarsz mondani sőt minta erről 1-2 éve már lett volna szó...Legközelebb majd megpróbálok jobban odafigyelni/nem írom le a nevét/ ,de mivel nekem van zöld könyvem ezért olyan nagy szentségtörést nem követek el..... :thumbup:
 


  2022.03.31. 19:49  Hozzászólás
  •   10933   
Avatar

rendszer admin
 
Köszönöm szépen az ajánlásokat, nagy hasznát veszem majd! :dejo:

De a bejegyzésem inkább kissé irónikus volt, és nem kifejezetten magamra gondoltam! :)
Ez egy hobbi kertészeti fórum, a tagjaink túlnyomó része is egyszerű hobbi kertész.
Elértünk az évek során azt is, hogy naponta nagyon sok "vendég" látogató szívessen olvassa a fórumunk bejegyzéseit, akik szintén túlnyomó részt egyszerű kezdő, vagy haladó hobbi kertészek. :)

Viszont, ha jól tudom:
Merpant - I. kategória
Movento - I. kategória
Folicur - II. kategória
stb, stb, stb.
Gondolom sejtitek, mire szerettem volna célozni ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.03.31. 19:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10929) hsz.-re     Olvasás  
  •   10932   
Avatar

---
 
Topas lisztharmat+ monília, Score helyett Alfa Solo talán egy kicsivel olcsóbb tafrinára,Chorus szintén monília, Mospillan rovarölő más nem jut eszembe amihez nem kell zöld könyv a réztartalmú szereken kívül...
 


  2022.03.31. 18:09  Hozzászólás
  •   10931   


---
 
Pár kép a múlt hètről.....
Screenshot_2022-03-31-12-11-52-131_com.miui.gallery.jpg
Orange rubis
Megtekintve 5916 alkalommal.

Screenshot_2022-03-31-12-12-17-244_com.miui.gallery.jpg
Tsunami
Megtekintve 5916 alkalommal.

Screenshot_2022-03-31-12-16-36-163_com.miui.gallery.jpg
Orange rubis
Megtekintve 5916 alkalommal.


:udvozlet:


Screenshot_2022-03-31-12-11-32-083_com.miui.gallery.jpg
------------------------
Megtekintve 5916 alkalommal.

 


  2022.03.31. 17:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10929) hsz.-re     Olvasás  
  •   10930   
Avatar

terra alapító
 
Persze. Moníliára tökéletes a Chorus, utána a Teldor. Tafrina ellen eleinte réz, pl. Cuproxat, utána Score. Utóbbi elég drága mulatság.
 


  2022.03.31. 07:35  Hozzászólás
  •   10929   
Avatar

rendszer admin
 
Csak kíváncsiságból kérdezem!

Használtok a kertekben olyan permetezőszert is, ami III. besorolású, és egy egyszerű ember is meg tud venni a Gazda-boltban? :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.03.31. 06:46  Hozzászólás  Válasz laca12 (10927) hsz.-re     Olvasás  
  •   10928   


---
 
Tegnap még belefért a permetezés, bár kicsit lengedezett a szél...de ugye a muszáj nagy úr.Őszi, kajszi Folicur+Merpant kapott .Néztem pár fán a rügyeket /ilyenkor nincs sok időm nézelődni.../ talán nem fagyott le az összes kajszi...eddig...meglátjuk, az idén -ha lesz- mindet be kell főzni lekvárnak.
 


  2022.03.30. 16:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10925) hsz.-re     Olvasás  
  •   10927   
Avatar

---
 
De azok, kajszinál azt vettem észre,hogy így kerek a világ ott nem használom a Merpant...De csak a kajszinál fújom együtt a két szert.. :D
 


  2022.03.29. 19:40  Hozzászólás  Válasz laca12 (10924) hsz.-re     Olvasás  
  •   10926   


---
 
Az eső biztos nem, le szoktam kenni Fagéllel...a hideg, nem tudom, később kezd el kalluszosodni, de más gond talán nem lesz.
 


  2022.03.29. 19:39  Hozzászólás  Válasz laca12 (10923) hsz.-re     Olvasás  
  •   10925   


---
 
Chorus+ Folicur...mindegyik felszívódó nem...és ugyanarra jók :alvaka: Én pár almán láttam már tetveket, holnap megszórom...azokat is.
 


  2022.03.29. 18:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10922) hsz.-re     Olvasás  
  •   10924   
Avatar

---
 
Én a metszésnél jártam így igaz nem volt eső ,de hideg szeles idő volt kifújta a p.....ból a nyári port.Bárcsak a ppv-re találnának már ki valami oltást , :D ...Az oltásokat nem veszélyezteti a sok eső és az érkező hideg ?
 


  2022.03.29. 18:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (10921) hsz.-re     Olvasás  
  •   10923   
Avatar

---
 
A kajszik Chorus+Folicurt kaptak az őszik Merpan+Folicurt....Mivel Nálunk már szinte levirágoztak a kajszik és már a kis leveleken láttam tetveket jövőhéten kapnak Mospillant is..
 


  2022.03.28. 20:24  Hozzászólás  Válasz laca12 (10920) hsz.-re     Olvasás  
  •   10922   


---
 
Azért várhatott volna 1-2 napot /persze tudom kell...de eshetne mondjuk éjjel, nappal meg süssön a nap /...erre a hétre tudtam szabit szerválni a hegy miatt. Ilyenkor rengeteg a meló még hobby-szinten is és nem szeretném úgy elhanyagolni a fákat, mint tavaly...itt az oltási kampány /...ja nem a covid, azt kihagytam/hagyom /, permetezni kellene, de lassan a damilost is elő kell venni...meg permetezni kellene...meg permetezni kellene ...jaaaj.Lemosózni egyszer tudtam , a kajszik abból már kimaradtak.Azok a hegyen kaptak Chorus+Megafolt, a kertben már az őszikkel együtt Folicur+Merpant...de jó lett volna eső elött a hegyieket is ezzel a kombóval lefújni...
 


  2022.03.28. 18:47  Hozzászólás  Válasz laca12 (10920) hsz.-re     Olvasás  
  •   10921   
Avatar

---
 
Én az előbb fejeztem be a kajszit Chorus-szal, holnap meg jöhet az őszi Score-ral (Ja, és a vadiúj akkumulátorossal, amit ma reggel hoztak meg!) :super:
 




  2022.03.25. 12:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (10918) hsz.-re     Olvasás  
  •   10919   
Avatar

terra alapító
 
Ja ja, az is van, bár március közepén megszórtam 0.5%-os cuproxattal őket, gondoltam hátha jobban ki tudnak hajtani a score-ozás előtt...
 






  2022.03.24. 13:42  Hozzászólás  Válasz firpolino (10915) hsz.-re     Olvasás  
  •   10916   


---
 
Ha nagyon sok almamoly van, sárgalap, megnézni a csúcsot és ha nem a Te kertedben van a csúcs akkor 100-200 m sugarú körben van egy kuckójuk amiben évről évre adott a szaporodás és nem gyérülnek. Lehet hogy szomszédnál. Ott ahol biztonságban áttudnak telelni mert már olyan nagy a szaporulatuk, át és átszívták magukat azt a fát gyökerestül meg kell semmísíteni, elégetni, az ültetőgödröt melyből ki lett ásva, kiégetni perzselővel, két évig csak érett és éretlen istálótrágyával megtöltetni (a hasznos baktériumok stb ellenségei a moly lárváknak éréskor). Utánna újra fertőtleníteni pl faszénnel, fahamuval és más kúltúrával betelepíteni. Az a baj, hogy ha szomszédba van nem biztos, hogy mind ebbe belemegy, nem engedi meg. Szóval babra. Nem írígyellek, mert rengeteg idő és fáradság. Szeptemberi kajszi: a Camirgo sorozat utolsó tagja, Farclo.
 


  2022.03.24. 00:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10912) hsz.-re     Olvasás  
  •   10915   


---
 
Így már érthető a váltás. Az egy kellemes helyzet, ha nincs számottevő molykártétel. Legyen sok sikered és örömöd az almában!


Érdekes ez a természet, mert ha elvesz valamit, ad is helyette mást szerencsés esetben. Nálam alma, birs esetén ezzel a rengeteg mollyal elvette az esélyt, hogy almát, birset kevés permetezéssel tudjak termelni. Cserébe viszont egyelőre szinte semmilyen problémát nem okoznak a poloskák sem a paradicsomban, sem a barackban, sem máshol. Gyakorlatilag nincsenek jelen a szüretkor. Remélem legalább a poloskákat megúszom, ha a molyokat nem tudom kikerülni.
 


  2022.03.23. 22:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10912) hsz.-re     Olvasás  
  •   10914   
Avatar

---
 
"ritka a kukacos alma" - majdnem ugyanezt írhatnám én is, csak kicsit bővebben: a kukacos szó elé odatennék egy "nem"-et. Ebből a szempontból szerencsés vagy, legalább kompenzálja kicsit a kajszit.
 


  2022.03.23. 21:34  Hozzászólás  Válasz Kertész (10911) hsz.-re     Olvasás  
  •   10913   


---
 
Melyik szeptemberi kajszira gondolsz ?...én nagyon finnyás lettem a kajszikra.

Az almát én így sem permetezem 7-8 alkalommal, mert nem érné meg...hobbystának drága a vegyszer. A tavaszi időszak után max a tetvek ellen , de a Movento megjelenésével nem kell ellenük sokszor fújni. Lombtrágyát, kalciumot néha...
 


  2022.03.23. 21:30  Hozzászólás  Válasz firpolino (10910) hsz.-re     Olvasás  
  •   10912   


---
 
Nekem sokkal kisebb a növényvédelmi igénye. Molykártétel évek óta nincs vagy elhanyagolható, ritka a kukacos alma . Rovarok közül inkább a tetvekre kell figyelnem. Varasodás megfogható, lisztharmat csak a Jonathan-származékoknál fordul elő, az is ritkán...nekem almánál egyetlen igazi félelmem a JÉG...tavaly az alma húzott volna ki a lekvárból, de egy rövid augusztusi jég elcsúfította. Így is tudtam eladni, de kevesebbet és nyílván alacsonyabb áron.

Viszont az alma előnye : - normál tárolás mellett is sokáig tárolható, nem kell kapkodni az eladásával
- mennyiségben sokkal többet tudok eladni , mint a kajsziból / vevőkör ismerete /...és már nem fillérekért / a nagyobb mennyiség bőven kompenzál /
- rengeteg fajtám van , bármilyen ízléshez tudok /majd/ adni.
- M9 alanyon hamarabb hoz értékelhető termést, mint a kajszi

...szóval nálam az alma a favorit / a körte is játszhatna, de ott a körtelevélbolha -probléma /ill. az őszibarack is...de ott meg a poloska köp bele a levesbe.

...hát kb ennyi :)
 


  2022.03.23. 19:14  Hozzászólás
  •   10911   


---
 
Az előttem szólókhoz.
Bizony a kertészkedés nem csak örömökről szól, ha nem keserűségről is.
Mindenkinek javaslom, hogy az átlagos érésű sárgabarackhoz szerezzen be egy szeptemberi kajszit is. Valóban szeptemberben érik. Nagyon jó íz világgal és állaggal rendelkezik. Virágzása az átlagosak után, amikor már elnyílnak éppen hogy virágzik, így beporzása bármely fajtával jó. Permetezni egyáltalán nem kell, mert a betegségeket időarányosan kicselezi. Aki szereti a kajszit és nem akar lemaradni a mostanság tapasztalt elfagyások miatti termés kiesésből, az szeretni fogja. Szeptember 15 az érési iránytű.
Az almához hozzászólva. Egy öreg almatermesztő javasolta, hogy az almát akkor lemosózzuk amikor már majdnem a nyílás előtt van, nyíláskor mégegyszer egy esti időszakban és elnyílás után azonnal mind gomba mind rovarkártevő ellen. Mi így teszünk 20 éve. Az évi 13-15 permetezés így nem szükséges, elegendő a hét permetezés. Virágzás utáni permertezésekkor mindig teszünk bele laciumot és magnéziumot, az utóbbit folyékony levéltrágya formájában. Terméshullás után csak rezes permetezéssel kezeljük és mindig parafinolajos rovarölőt használunk.
Persze mindenkinek más a trükkje.
Egy biztos, sokat számít, ha konzekvensen a már bevált módszert alkalmazzuk és kerüljük az állandó cserélgetést. Ez a réz-kén-parafinolara szól. Nagyon régen nem használunk felszívódót. Az átáláskor két évig nem vol elálló almánk, de ma már csodálatosak a termések mind íz mind állagában.
 


  2022.03.23. 15:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (10909) hsz.-re     Olvasás  
  •   10910   


---
 
Megértem, hogy eleged van a kajsziból a fagy okozta folyamatos bizonytalanság miatt. Alma ebből a szempontból sokkal hálásabb növény. Nem is emlékszem arra, hogy nálam valaha is lett volna jelentősebb fagykár almában.

Viszont sajnos az almatermesztésnek is megvan a hátránya. A kertem folyamatosan szenved a molykártételtől. A gombabetegségek még csak-csak kikerülhetők ellenálló fajta választásával, de kérdésként merül fel, hogy a moly ellen van-e rezisztens fajta? A választ sajnos nem tudom.

Szóval én ott tartok, hogy az almát sokkal munkaigényesebb növénynek érzékelem emiatt, mint a kajszit. Tavaly például a Sampion alma 99%-a lehullott egy általam korábban még nem tapasztalt rovarkártevő miatt. Ez a kórság közvetlenül a sziromhullást követően támadta meg az apró gyümölcsöket. Olyan tarolást végzett, mint egy fagyos éjszaka a kajsziban.

De nem akarlak semmiről sem lebeszélni, vagy rábeszélni, csak leírtam, én mit tapasztalok ebben a témában.

És akkor még a birsről inkább nem is írok semmit…
 


  2022.03.22. 21:07  Hozzászólás  Válasz laposbarack (10908) hsz.-re     Olvasás  
  •   10909   


---
 
Hát neked jó, nekem nem...nálam kajszi alig van már bimbóban , a nappali 15-17 fok, meg az éjszakai mínuszok közötti különbség nem igazán tesz jót semminek...én a kajszi témát lassan el is engedem , elég volt...arccal az alma felé.
 


  2022.03.21. 22:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (10907) hsz.-re     Olvasás  
  •   10908   


---
 
Most még az a jó ha hideg van! Minél később jön a felmelegedés, annál jobb! Mert akkor már kisebb az esély, hogy visszajön a fagy. Nálam még bimbóba van minden!
 


  2022.03.21. 05:35  Hozzászólás
  •   10907   


---
 
Ez éppen jó lesz a kajszira... :angry-banghead:
Őszintén szólva lehetséges, hogy előbb-utóbb (divatos szóval élve) elengedem én ezt a kajszi dolgot, mert ennek így nincs túl sok értelme...
Arra a sorsra fognak jutni a fák, mint amilyenre itt-ott a dió. :thumbdown: Meglátjuk, mi marad. :alvaka:

20220321_052347.png
------------------------
Megtekintve 6333 alkalommal.

 


  2022.03.20. 21:15  Hozzászólás
  •   10906   


---
 
276000815_557651622640270_3761655513213471844_n.jpg
------------------------
Megtekintve 6300 alkalommal.


Sziasztok!
A kertben így nézett ki a kajszi szombaton, bizakodó vagyok.
A pincénél a tufás talajba elültettem 3 magyar kajszit és egy ceglédi óriást. A talaj egész más mint a telken, hátha jól fogják érezni magukat, és sikerül egyszer barackot szedni.
 


  2022.03.14. 19:41  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (10903) hsz.-re     Olvasás  
  •   10905   
Avatar

---
 
Nálam az Extreme6 és a Royal Summer van hasonlóképpen megindulva ,ma meg is kapták a rezes lemosót...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég